Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) Orlin válasza nimfas (#7450) üzenetére


Orlin
addikt

Okés!Köszönöm! :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#7452) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hello

Jobb topicot nem találtam, légy szíves segítsetek!

Ismeri valaki, rendelte e már valaki erről a webshopról ?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#7453) dptrsk válasza Kiskokó (#7452) üzenetére


dptrsk
addikt

Ez a topik nem a vásárlással foglalkozik, hanem a banki oldalával a vásárlásoknak.
Itt érdeklődnék a helyedben.

(#7454) axioma válasza nimfas (#7450) üzenetére


axioma
veterán

Annyira nem hulye kerdes, Raiff biztos, de sztem a KH is valamilyen korulmenyek eseten a premium szamlacsomagnal nem csak beterhelik az adott havit, hanem ki is raknak a csomagrol.

[ Szerkesztve ]

(#7455) Orlin válasza axioma (#7454) üzenetére


Orlin
addikt

Sziasztok!

Közben emailben rákérdeztem az Erste tanácsadónál aki segített a számlanyitásban és megadta az elérhetőségét is.20 perc múlva válaszolt is.(Szóval le a kalappal!)

"Tisztelt ............ .....!

Ha kimarad egy hónap, akkor a kedvezmények (pl.: ingyenes számlavezetés, ingyenes netbankról indított belföldi utalások, csoportos megbízások stb.) csupán az adott hónapra vesznek el, ha újra érkezik (előző hónap 15-e és tárgyhó 14-e között beérkezett jóváírásokat vesszük tárgyhónapban figyelembe), akkor ismét aktiválódnak ezek a kedvezmények.
Fontos ez esetben figyelni az ingyenes ATM pénzfelvételekre. Ha rögzítettük a jogszabályban megfogalmazott, havi első 2 db, de legfeljebb 150.000 Ft értékű lehetőséget, akkor az állandóan érvényes (még akkor is, ha nem jön elegendő jóváírás a hónapban), de a korlátlan Erste ATM pénzfelvétel MINDIG csak a jóváírást követő hónapban jár.

Remélem sikerült érthető választ adnom.

További kérdés esetén állok rendelkezésére!

üdvözlettel,"

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#7456) laszlohu


laszlohu
addikt

Másnál se lehet bejelentkezni a cib internetbankba?

A telefonszámot, mikor hívtam, azt mondta egy automatikus üzenet, hogy jelenleg nem működik az internetbank,
de ha szóban szeretnék velük beszélni,a telefonos túlterheltség miatt hívjam vissza később őket.

(#7457) nimfas válasza axioma (#7454) üzenetére


nimfas
addikt

Mivel az Erste hirdetményben le volt írva, így számomra egyértelmű volt. Aki nem olvassa el legalább a hirdetményt mielőtt aláír egy szerződést, annak lehet nem az. A hirdetmény egy kiollózott összefoglaló az X oldalból álló bolhafing betűméretű szerződésből, de az ilyen dolgok abban is fel vannak tüntetve. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7458) axioma válasza nimfas (#7457) üzenetére


axioma
veterán

Bocs, felreertheto voltam, altalaban es nem az Erstere irtam le, hogy lehet hosszutavra kihato kimaradas.

(#7459) grabber


grabber
addikt

Van valakinek Erste virtuális kártyája?
Gondolkozom rajta,hogy megrendelem. De olyat nem akarok rendelni,amihez minden netes vásárlás előtt netbankozni kell. Nekem túl nagy gond. Itt menny iideig tart az időlimit? Hogyan lehet módosítani? Elég a telefon hozzá?
Talán egy alszámla lenne a legjobb,de az meg nagyobb költséggel járhat. De egy bankkártya mindenre nekem nem elég biztonságos. Vagy má parázok,hogy elég egyszer elloponi az adatokat és akkor futhatok a pénzem után.

(#7460) Zola007


Zola007
veterán

OTP-nél van arra lehetőség, hogy tranzakció megtörténtéről ne SMS-t küldjenek hanem emailt?
Nagyon f.sza, mikor az kibe menő pénzmozgásról 3 nappal később kapom meg az SMS-t és még le is vonnak érte vagy 30 Ft-ot darabonként

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#7461) szabogabor10 válasza Zola007 (#7460) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nincs. Én kötelezővé tenném minden banknak a mobil appot, és a push értesítéseket. Felháborító, hogy 2016-ban még mindig az SMS díjakból tömik a zsebüket.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#7462) dptrsk válasza Zola007 (#7460) üzenetére


dptrsk
addikt

Gondolom a kártyás fizetések érkeznek meg később, mert nem kártyakontroll van bekapcsolva, hanem csak a számlakontroll.

Simple csomag esetén havi fix ~300 forintért korlátlan db SMS jön.

(#7463) Zola007 válasza dptrsk (#7462) üzenetére


Zola007
veterán

minden :(
8-ai pénzfelvétről 12-én kapom meg az SMS-t, 7-ei bankkártyák közötti 7/24-ben könyvelt átutalásomról másnap :(((
vicc az egész

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#7464) dptrsk válasza Zola007 (#7463) üzenetére


dptrsk
addikt

Ezek mind kártyatranzakciók.

Ez teljesen rendben van, ha csak számlakontrollt állítasz be, így működik jól !!!

Ha kártyakontrollt állítasz be (akár a számlakontroll mellé), az akkor küld SMS-t, amikor a kártyával tranzakciót hajtasz végre, s nem a lekönyveléskor.

Javaslom állítsd be, mert így ha ellopják a kártyád (adatait) azonnal értesülsz róla, ha használják.
A számlakontroll-t akár le is mondhatod, hiszen telefonon is tudod követni, ha utalást vársz/egyenleget akarsz tudni.

számlakontroll lényege, hogy a számlán könyvelésre került tételekről a könyveléskor SMS-t küld.
kártyakontroll lényege, hogy kártyahasználatkor azonnal küld SMSt, hogy értesül a használatról.

[ Szerkesztve ]

(#7465) Zola007 válasza dptrsk (#7464) üzenetére


Zola007
veterán

Egyébként miért tart csütörtöktől hétfőig lekönyvelni egy pénzfelvételt?

2010-ben nyitott UK-ban egy Lloyds számlát, 1 napon belül le volt könyvelve minden.

mindegy, lemondtam

Egyébként a bankautomatánál történő egyenleglekérdezésnek mióta van díja?
Most látom, szerintem elég pofátlanság ezért pénzt kérni :W

-50 Ft
EGYÉB KÁRTYÁS TRANZ. DÍJA
Egyenleglekérdezés díj-OTP ATM
2016.12.09 ......

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#7466) dptrsk válasza Zola007 (#7465) üzenetére


dptrsk
addikt

Sok tényező függvénye a könyvelés.

Ha pl. banki nyitás előtt kora reggel veszel le pénzt, akkor elképzelhető, hogy lekönyvelik este záráskor.
Mire van beállítva az elfogadó terminál zárolási ideje.
Saját/idegen ATMben veszel fel.
stb.

Illetve pont az ügyfél biztonsága érdekében lehet, hogy régebben rövidebb, most hosszabb a könyvelés, mivel egy még nem lekönyvelt tranzakciót könnyebb felfüggeszteni/visszavonni.

Továbbra is javaslom a kártyakontrollt beállítani, ami azonnal informál a kártyatranzakciókról.
Ha sok kis összegű automatás vásárlásod van a kártyakontrollhoz is tudsz limitet beállítani.

(#7467) dptrsk válasza Zola007 (#7465) üzenetére


dptrsk
addikt

Mindig is volt díja az egyenleglekérdezésnek ATMen keresztül tudtommal.

telefonon/interneten ingyenes.

(#7468) Met válasza laszlohu (#7456) üzenetére


Met
nagyúr

Továbbra sem tudsz belépni? Most próbáltam, nem megy.
Péntekig el kellene utalnom a telefonszámlát :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7469) laszlohu válasza Met (#7468) üzenetére


laszlohu
addikt

A honlapjukon kiírták, hogy technikai probléma van,
a másik, hogy elképzelhető, hogy bannoltak engem, mivel túl sokszor próbáltam belépni, :O

ezenkívül azt is olvastam a honlapjukon, hogy 15 - 16 - án rendszerfejlesztés miatt nem fog működni.

2016.12.15-én (csütörtökön) 23:00 óra és 2016.12.16-án (pénteken) 05:00 óra között nem fog működni.

(#7470) cocka válasza laszlohu (#7469) üzenetére


cocka
veterán

Egyszer én is rákúrtam így. Nem vettem észre, hogy megint szirszaroznak a banki felülettel és megpróbáltam belépni. Login szám, jelszó helyes, token kód begépelve és nem enged be. LOL Mondom na még egyszer.. és ha ezt háromszor eljátszod bukta van, mert csak a CIB24 tudja visszaállítani.

Hívd őket az éccaka közepén, ha nem karbantartanak (mellesleg azt bemondják rögtön a kapcsolás után, szal. tudni fogod azonnal), akkor gyakorlatilag azonnal felveszik. Próbáltam már. Tényleg működik, nem urban legend. :D

(#7471) amdk7


amdk7
aktív tag

Nah, a napokban volt téma a készpénz felvét Erste ügyfeleknek, azt hiszem Privilegium L számlához kapcsolódóan. Akkor ott elhangzott, hogy az ATM -ben lévő pénzmag szab határt, de mivel 0ft a kp felvét ezért másik ATM-nél lehet újrapróbálkozni.

Sajna ez nem így van. A netbankon megnéztem és a kártyámhoz beállítható Napi KP felvét limit maximális összege 500eFt!
Esetleg lehet olyat, hogy limit nélküliséget megadni? (hogy többet fel tudjak venni mint 500eFt/nap)

A bankfiókban felvett pénzre pedig elég magas sarcot vetnek ki:
0,559%+121 Ft max. 12.174 Ft + 0,60%

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#7472) eastsider válasza amdk7 (#7471) üzenetére


eastsider
nagyúr

szerintem inkabb hivd fel oket, az a tuti

(#7473) Met válasza laszlohu (#7469) üzenetére


Met
nagyúr

Ha bannolnak akkor nem azt írja ki hogy rossz a jelszó vagy valami hibakódot ír ki?
Én beírom a pinkódot és csak pörög és pörög a karika.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7474) Gedeon31 válasza Met (#7473) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nemrégen léptem be nálam működik az internetbank .

(#7475) Met válasza Gedeon31 (#7474) üzenetére


Met
nagyúr

Aha, most gyorsan megjött az üzenet hogy túl sokszor adtam meg rossz pint, kurva anyjukat.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7476) Met válasza Met (#7475) üzenetére


Met
nagyúr

Hogy tudom magam újra regisztrálni?
Lehet kódot igényelni telefonon, bankfiókban vagy internetbankban.
De ha nem tudok belépni az alkalmazásba hogy a belépéshez tokent igényeljek hogy lépjek be a netbankba? :DDD

Már akartam kérdezni, van egyáltalán olyan böngésző amiből be lehet lépni a netbankba?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7477) cocka válasza Met (#7476) üzenetére


cocka
veterán

CIB24, már le lett írva! Én írtam le. Még jó, hogy hallgatsz rám. :D

van egyáltalán olyan böngésző amiből be lehet lépni a netbankba?

Most amúgy desktop vagy mobile felületről van szó? Mert ez sem világos. Normál PC, laptop bármilyen böngészője megfelel, ha fenn van a java.

(#7478) Met válasza cocka (#7477) üzenetére


Met
nagyúr

Olvastam, tegnap este próbáltam belépni, többször, mivel nem írt ki semmit gondoltam valami háttérben futó app zavarja (volt hogy a jelszót nem vette be emiatt), feltöltöttem a telefont, restart, megint próbáltam.
Tudom hogy CIB24 de amikor az appban rákattintok a mi a regisztrációs kódom, ezeket írja mik a lehetőségek kód szerzésre.
Csak azt nem értem hogy az alkalmazás miért hagyja hogy beírjam a jelszót ha nem tud kommunikálni a központtal.

Pc, FF 32 bit-64 bit, IE, Java fent van mert a futtatható alkalmazásnak is kell.
Felmegyek a cib oldalára az internetbankba és azt írja hogy nem támogatja a böngésző.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7479) laszlohu válasza cocka (#7470) üzenetére


laszlohu
addikt

Jó lenne, ha tudnám a 4 jegyű titkos telefonos jelszómat, de ennek hiányában, csak személyesen a cib bankban tudják feloldani a bannolást, a cib24 kiesett,
egyébként ubuntun használom az icedtea pluginnel.

igazából enélkül a jelszó nélkül még azt sem mondják meg, hogy bannolva vagyok vagy sem,
csak annyit ír jáva bejelentkezéskor, hogy sikertelen azonosítás.

[ Szerkesztve ]

(#7480) cocka válasza laszlohu (#7479) üzenetére


cocka
veterán

Miután nálam anno a bankban az ügyintéző ragaszkodott ahhoz, hogy megadjak egy telebankos jelszót is, kénytelen voltam megjegyezni. Azt hittem, hogy a telebankért is fizetni kell, úgyhogy már csak ezért se akartam, de pont emiatt jegyeztem meg.

Úgyhogy sima ügy. Arra viszont nem árt odafigyelni, hogy a számlaszám középső 8 jegye és a netbankos felhasználói azonosító nem feltétlen azonos. Nekem pl. nem azonos, ugyanakkor a CIB24-es azonosítás első lépcsője mégis csak a számlaszám középső 8 jegye.

(#7481) laszlohu válasza cocka (#7480) üzenetére


laszlohu
addikt

Ne is mond, a számlán szereplő cib24 - es számmal nem is működött.

Egyébként valóban bannoltak, sikerült előkerítenem a titkos jelszót,
sikerült feloldanom a bannolást,
és azóta már sikerült is bejelentkeznem.

Már előre félek mi lesz 16 - a után a rendszerfejlesztés után.

(#7482) Met válasza laszlohu (#7481) üzenetére


Met
nagyúr

Telefonon intézted a bann feloldást?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7483) cocka válasza laszlohu (#7481) üzenetére


cocka
veterán

Semmi. Ugyanaz, mint eddig. Hogy őszinte legyek nem tudom mi értelme van ezeknek a "rendszerfejlesztéseknek", mert a felület sem kinézetében, sem funkcionalitásában nem változik. Most itt a PC-s verzióról beszélek elsősorban.

(#7484) Orlin


Orlin
addikt

Ezt nem hiszem el...
Pár hete csináltattam kártyát az új Erste Privilégium L számlámhoz Esrte MasterCard Standard dombornyomott kártyát.Kint volt a polcon és a kutyám nemes egyszerűséggel leszedte és rároppantott.A kártya meg is sérült rendesen.Most néztem szerencsére tudok pénzt levenni vele.
A kérdés az lenne hogy ilyenkor be kell battyognia bankba és ha szeretnék akkor új kártyát kell ígényelnem megint az egy honapja kifizetett összegért?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#7485) odrif válasza Orlin (#7484) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Kártya újragyártás 2026 forint.

20 éve a Prohardveren

(#7486) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Bankszámlás utalásnál az internetbank kér egy értéknapot. Az mit takar? Régebben csak a mai dátumhoz képest csak egy nappal későbbi volt beírható.

Live poor, die ritch.

(#7487) dptrsk válasza gyáliSanyi (#7486) üzenetére


dptrsk
addikt

Az értéknap az, hogy melyik nap utalódjon el.
Régen naponként volt utalás.
Ma már óránként van.
2019re 5mpes utalást ígérnek.

[ Szerkesztve ]

(#7488) Met válasza gyáliSanyi (#7486) üzenetére


Met
nagyúr

Az értéknap hogy melyik nap utalják el.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7489) laszlohu válasza Met (#7482) üzenetére


laszlohu
addikt

Persze a cib24 - es telefonszámon,
06 (1) 4 242 242

majd lakossági ügyintézés 1 - es gomb,
majd internet bank 5 - ös gomb

(#7490) Met válasza laszlohu (#7489) üzenetére


Met
nagyúr

Ja, sikerült, röpke 18 perc.
Kb. ennyi volt a beszélgetés az utolsó két percben
- Jóestét xy vagyok kizártam magam a mobil alkalmazásból, tegnap nem tudtam belépni rendszerhiba miatt és rossz jelszónak vette be, szeretnék kódot kérni.
- Igen, valóban tegnap gond volt de azóta már elhárították a hibát
- Utoljára a 06300000 számra küldtük a kódot mehet arra megint?
- Igen, a jelszó maradhat ugyan az?
- Igen.
- Pill, megnézem megjött-e az sms, igen, köszönöm, viszhall.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7491) Orlin válasza odrif (#7485) üzenetére


Orlin
addikt

Szia és köszi. :R
Beszéltem a bankal 4509 Ft a kértya újragyártása.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#7492) axioma válasza Orlin (#7491) üzenetére


axioma
veterán

Mar meg is van, miert olyan latszolagosan olcso... minden mas koltseg a normal koltsegek felett.

(#7493) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

nem tudjatok, hogy mi van, ha elirtak a nevem az atutalasnal, de a szamlaszam okes, akkor rendben megkapom a penzt?

(#7494) albiosz válasza eastsider (#7493) üzenetére


albiosz
őstag

Ha belföldi HUF (Giro), akkor simán megkapod, ott csak számlaszámot néznek a rendszerek.

(#7495) eastsider válasza albiosz (#7494) üzenetére


eastsider
nagyúr

koszi az infot :)

(#7496) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok.

Bankszámlát szeretnék nyitni, egyelőre még csak sportfogadáshoz szeretném használni. Mi a legolcsóbb alternatíva rá? 18 éves vagyok, ha ez kedvezményt jelent.

(#7497) Beca1990


Beca1990
senior tag

valaki tudja K&H minimum plusz csomagban mennyi az utalás költsége idegen bankhoz?

[ Szerkesztve ]

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#7498) nimfas válasza Beca1990 (#7497) üzenetére


nimfas
addikt

Barátod a GOOGLE:

https://www.kh.hu/napi-penzugyek/szamla/minimum

átutalás
K&H e-bankon benyújtott forint átutalás belföldre (aznapi/határidős bankon kívülre)
első kettő
0 forint + (0,3%, maximum 6 000 forint tranzakciós költség)

bankfiókban benyújtott rendszeres forint átutalás bankon belülre
153 forint + (0,3%, maximum 6 000 forint tranzakciós költség)

Mondjuk ez az "első kettő" számomra elég hülyén hangzik, mert itt nincs részletezve, hogy mennyibe kerül a 3. bankon kívüli utalás.... de gondolom az apróbetűs 100 oldalas szerződésben ez is benne van :)

(#7499) axioma válasza nimfas (#7498) üzenetére


axioma
veterán

A harmadiktol az alap szamlacsomagjuk dijai ervenyesek (teljes kondilistaban latszik, h melyikhez kepest van a kedvezmeny, ez csak az attol eltereskent kiemelt eset).

(#7500) Beca1990 válasza nimfas (#7498) üzenetére


Beca1990
senior tag

azért az a maximum 6000 forint tranzakciós költség elég sok ha nagyobb összeget akar utalni az ember...
más banknál összegtől függetlenül 75Ft.

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.