Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) k-adi


k-adi
nagyúr

Hello.
Maestro kártyám van erstenél és külföldi netes vásárláson nem fogadták el. Belföldön megy a netes vásárlás, minden oké, de tegnap pl. akartam venni valamit és nem fogadta el a kártyaszámom a rendszer. Létezik, hogy van ilyen belföld-külföld korlátozás annak ellenére ha van "neten vásárlás" lehetősége a kártyán? :F

(#8402) Peter.70 válasza _ATi_1 (#8400) üzenetére


Peter.70
őstag

Egyébként legjobb ha meg kérdezed a bankot

(#8403) dptrsk válasza k-adi (#8401) üzenetére


dptrsk
addikt

A külföldi elfogadó írja, hogy elfogad Maestro kártyát?

(#8404) Toomy


Toomy
senior tag

Sziasztok!
Melyik banknál érdemes számlát nyitni, ahol a legkisebb a havi ill. az éves számlavezetési díj?
Anyukámnak kellene. Havi 45ezer életjáradékot utalna rá egy kórház.
Nem kell sem bankártya, sem netes vásárlás, sem sms-es értesítés, szóval semmi extra.
Esetleg még a megtakarítását is berakná.

Én az OTP-re gondoltam. Kérek egy megerősítést ill. ha nem akkor egy tippet.
köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#8405) Peter.70 válasza Toomy (#8404) üzenetére


Peter.70
őstag

Lenne kp forgalom?

(#8406) Toomy válasza Peter.70 (#8405) üzenetére


Toomy
senior tag

Semmi, csak a havi 45-öt kapná rá.
Viszont ma OTP -nél csináltunk egyet, mert sürgős volt.
OTP-t és ERSTE-t néztük. Mind a két helyen 990 a havi számlavezetés, mert a 45 ezer életjáradék nem minősül jövedelemnek. Esetleg majd ha a nyugdíjat is odakérjük akkor 200 -ra leredukálódik a havi díj.

(#8407) #41133696


#41133696
törölt tag

Mobilapplikációban jeleztem, hogy a Hitel nem nagyon érdekel, sőt jelenleg egyáltalán nem, de biztos gondolták, bepróbálkoznak telefonon is, de ott még annyira sem sikerült célba érni :)

Mondjuk a BB-nél sokkal kevésbé fárasztóak :)

https://www.telefonszamkereses.hu/szam/06707186888

(#8408) axioma válasza #41133696 (#8407) üzenetére


axioma
veterán

Ezt az oldalt nem ismertem, de tok jo, ezentul minden spam hivast jelentek ott is...

(#8409) #41133696 válasza axioma (#8408) üzenetére


#41133696
törölt tag

Még van legalább egy ilyen oldal mindig rákeresek az ilyen számokra. 😀

(#8410) Peter.70 válasza Toomy (#8406) üzenetére


Peter.70
őstag

MKB-t nézd meg. Van olyan számla, hogyha nincs kp forgalom, akkor ingyen van a számla, meg a kártya is, meg a mobilbank, meg az internet bank

(#8411) Toomy válasza Peter.70 (#8410) üzenetére


Toomy
senior tag

:R

(#8412) #41133696


#41133696
törölt tag

Ez mi lenne ?:)

(#8413) cocka válasza #41133696 (#8412) üzenetére


cocka
veterán

Kérted? Nem, akkor csakis átverés lehet.

(#8414) #41133696 válasza cocka (#8413) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem kértem.

(#8415) nyikszi válasza k-adi (#8401) üzenetére


nyikszi
őstag

Nincs ilyen. Vásároltam már külföldön is online vele. Viszont belefutottam már Magyar boltba is, ami nem fogadta el a Maestrót. Ha nincs feltüntetve, akkor nem fogadja el. Fogadjuk el, ezért ilyen "olcsó", nem Mastercard, nem Visa. Ennyit tud.

Más: Régebben volt téma, hogy az MCC kódot honnan lehetne megtudni (én most akarok hitelkártyát kiváltani). Az Erste leírja a feltételeiben: Erste_hitelkártya_fetételek PDF file!!!

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#8416) _ATi_1 válasza nyikszi (#8415) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szia!
Szerintem inkább az szokott kérdésként felmerülni, hogy egy adott üzletben lévő terminálnak hogy lehet kideríteni az MCC kódját.

(#8417) nyikszi válasza _ATi_1 (#8416) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! Kérdeztem tegnap az Erste-ben és azt mondta, hogy ha vásároltam valamit, akkor utána az online üfsz. megmondja mi az adott üzlet MCC kódja. Tényleg furcsa, de mindegy, nagyon úgyse lőhettem mellé a kiemelt tételekkel.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#8418) _ATi_1 válasza nyikszi (#8417) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Utólag viszont már úgyis látod, hogy kaptál-e utána jóváírást vagy sem. :)

Egy kérdésem nekem is lenne: Wizz HK számlazárásom 10-én van. Vasárnapi költéseket tapasztalatok alapján még az aktuális, vagy már a következő ciklusra fogja elszámolni visszatérítés szemontjából?

(#8419) TomMusic


TomMusic
őstag

Hali,
Nem találtam jobb topicot (ha mégis lenne, kérem jelezzétek!), így hát ide írok.
Szóval annyi kérdésem lenne, hogy mennyire megbízható bolt ez a marketworld.hu?
Esetleg vásárolt már valaki innen?
Előre is köszönöm!
Szerk.: most nézem, 2015-ben ország boltja volt, szóval olyan rossz nem lehet... :D

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#8420) axioma válasza _ATi_1 (#8418) üzenetére


axioma
veterán

A visszaterites a _konyveles_ datuma alapjan van, legjobb esetben is hetfon.

(#8421) _ATi_1 válasza axioma (#8420) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Duplapontos hétvége estén a zárolás dátumát veszik figyelembe.
Viszont lehet, hogy rosszul fogalmaztam meg a kérdésem: Visszatérítés csak a hitelkeret erejéig történt vásárlás után jár, ami nekem most elfogyott. Ha visszafizetem a felhasznált összeget, és vasárnap este költök róla, akkor dupla pont járna érte, feltéve ha a következő hónap hitelkeretét csökkenti. Ellenben ha mégis lekönyvelik erre a ciklusra, akkor nem jár érte semmi, mert hitelkereten felüli költés lenne.
Emiatt érdekelnének a tapasztalatok. :)

(#8422) axioma válasza _ATi_1 (#8421) üzenetére


axioma
veterán

Hat ez igy eleg kacifantos... passzolom, nekem supershop van naluk, ott meg nincs ilyen kavaras.

(#8423) _ATi_1 válasza axioma (#8422) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Sajnos tényleg elég kacifántos. Lerendeztem volna az éves EP befizetésem, de így inkább megvárom a számlazárást és marad a biztos 2%.

(#8424) nimfas


nimfas
addikt

Na srácok...

Kéne valami alternatíva a Cetelem megtakarítási számla helyett. A jelenlegi 2,5% kamatot csökkenteni fogjak 1,5%-ra.

Előre is köszönöm az ötleteket.

(#8425) Scrake^;DD


Scrake^;DD
aktív tag

Sziasztok! Folyószámlát szeretnék nyitni alkalmi munkák, paypal kisebb utalások miatt és megtakarítás miatt. (Diák vagyok) és nem tudom melyik banknál érné meg a legkevesebb költséggel és a legtöbb funkcióval. Erste, OTP, FHB, K&H, MKB bank van a városomban. Erstét néztem ki, az OTP -ről azt mondták, hogy drága a kezelés. Ti mit javasolnátok? Köszi a válaszokat!

Sempre... al tuo fianco! 1926.

(#8426) nyikszi válasza Scrake^;DD (#8425) üzenetére


nyikszi
őstag

OTP-t ne, az drága, bár magyar. Bankracio vagy bankkalkulator és ott összehasonlítás, majd ha megvan akkor atnezed az aktuális hirdetményt, és ha van kérdésed akkor a kinézett banknál felteszed. Esetleg ide. De biztosabb a bank. Én is amikor igenyeltem a hitelkártyát, akkor a három kérdésből egyet a főnöktől kérdezett meg az ügyintéző :)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#8427) dptrsk válasza nyikszi (#8426) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha nem utal az OTP még a bankkártyát is ingyen adja, tehát 0 forint az éves költség minden évben.
Ha utal, akkor az utalásoknak van díja, illetve az ebanknak online utalás esetén havi 150 forint ha jól tudom.

Más banknál én nem tudok második évben is 0 forintos bankkártyáról.

24 éves korig ritka utalás esetén szerintem az OTP a nyerő.
24-26 között K&H a legolcsóbb, ha nem utal aktivan az ember
26 felett szerintem, a Gránit a legolcsóbb, kevés utalás esetén.

Illtve, ha minimál bér összegét elérő jövedelem van, akkor OTP Smart évi 3000 forint
Emellett az OTP devizaárfolyama az egyik legjobb, ha sok EUR vagy más devizás vásárlás van, ez sem elhanyagolható.

Tudom biztos van olyan élethelyzet amikor az OTP drága, de a leírt esetekben az egyik legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#8428) axioma válasza dptrsk (#8427) üzenetére


axioma
veterán

Meg 10 ev alatt senki mas nem ad kartyat a gyereknek (na jo, en akkor neztem mikor 10 volt, az 5 eve), de maskor is kerdeztem es 14 alatt nagyon nem akarnak, Raiff pl. ahol premium vagyok betlizett a kerdesre tavaly nyaron 13 evesnel (a kisebb). Pedig mar onjaroak, es van hogy bemegy venni maganak kajat vagy varatlanul gyogyszertar, jobb a kartya. 14 felett mar MC kartya, elotte csak otp-s lehuzon megy, de pl. berletet megveheti az automataban, en autozok, egyszerubb utalni mint autoval odamenni, diakszamat eloszedni meg nem elfelejteni a gyereknek atadni... En se szeretem az otp-t, de ez vitathatatlan elonyuk.

[ Szerkesztve ]

(#8429) Scrake^;DD válasza nyikszi (#8426) üzenetére


Scrake^;DD
aktív tag

Köszi szépen!

Sempre... al tuo fianco! 1926.

(#8430) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Gyorsan kellene vásárolnom egy dolgot és attól függ,hogy ide érkezik-e,hogy mikor érkezik meg a bank számlájára a pénz.12-ig oda kellene érnie.
Az Online bankkártyás fizetés vagy az előreutalás a gyorsabb?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8431) dptrsk válasza Orlin (#8430) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha az elfogadó hely fel van készülve rendesen a bankkártyás fizetés sikeres megtörténtét azonnal tudja kezelni.
Ha a konkrét számlára érkezés a lényeg, akkor az tudtommal 2-3 banki munkanap.

Az átutalás nap közben több utalási ablakban teljesül, így utalástól 2-3 óra és a számlájára kerül az elfogadónak. Azonban ezt kevésbé tudja figyelni, így legrosszabb esetben nap végén ha ránéz észreveszi az utalásodat.

(#8432) Orlin válasza dptrsk (#8431) üzenetére


Orlin
addikt

"Előre utalás esetén, ha beérkezik az utalás bankszámlánkra december 18-án hétfőn 12.00-ig, akkor a futárszolgálat 99% biztonsággal vállalja a Karácsony előtti kézbesítést."
Ezt írták.Lehet az utánvét lenne a legjobb.
Bár érdekes akkor elkezdik az előkészítést pedig még ki sem fizettem...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8433) dptrsk válasza Orlin (#8432) üzenetére


dptrsk
addikt

Előre utalás esetén a futárnak egy 0ft-os csomagot kell átadnia, amit csak akkor tud teljes biztonsággal megtenni, ha beért hozzá az összeg.

Utánvét esetén a futár csak a kifizetés után adja oda a csomagot, így is biztos, hogy megkapja a cég az ellenértéket.

[ Szerkesztve ]

(#8434) _ATi_1 válasza Orlin (#8432) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szia!
Én még nem hallottam olyanról, hogy online bankkártyás fizetés esetén megvárják az összeg tényleges jóváírását... Magyarul: Az online bankkártyás fizetést gyakorlatilag azonnalinak lehet tekinteni.

(#8436) nyikszi


nyikszi
őstag

Erste meddig ül a hitelkártya kérelmen? Azt gondoltam a karácsonyi nagy bevásárlást már azzal oldom meg.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#8437) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Pár napja volt egy online bankkártyás fizetésem, ahol nem kértek CVV számot. Találkozott már ilyennel valaki? Hogyan lehetséges ez?

(#8438) VirsLee válasza _ATi_1 (#8423) üzenetére


VirsLee
őstag

Jol dontottel. Dec. 10 volt az utolso nap a periodusban. Elszamolasnal a tranzakcio datuma szamit, nem a konyvelese, szoval igy mar nem kaptal volna erte pontot, hisz egyszer elhasznaltad a kereted. Erdemesebb nagyobb keretet kerni, meg ha nincs is ra szukseged, hisz ilyen esetekben lenne tartalek pontgyujtesi lehetoseg.

(#8439) _ATi_1 válasza VirsLee (#8438) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Vasárnap este (dec. 10) történt bankkártyás fizetéseket már az új periódusra könyvelte, ha valahol ilyenkor van csekk automata, akkor ott meg lehetett volna oldani.
A nagyobb hitelkeretnek örülnék, mert már most is elhasználtam, pedig még a periódus fele hátra van :D
Viszont így is alacsonyabb keretet hagytak jóvá az igényléskor megadottnál.

(#8440) Hintalow válasza _ATi_1 (#8437) üzenetére


Hintalow
senior tag

A CVV kód mint biztonsági elem kezelése nem kötelező a weboldalak számára csak melegen ajánlott :)
Főleg amerikában dívik, hogy bőven elég a kártyaszám és a lejárat bármilyen rendeléshez.
Az elfogadó dönthet úgy, hogy nem teszi kötelezővé a CVV kódokat, bizonyos kritériumoknak meg kell felelni ehhez pl. a visszaélések száma adott százalék alatt maradjon, és saját hatáskörben kezeljék őket, valamint ilyenkor nagyobb a kártyatársaság felé fizetendő díj is tranzakciónként.
Jellemzően nagyobb nemzetközi oldalak működnek így, nekik jól jön, ha olyan kártyákkal is tudnak náluk fizetni, amiknél nincs cvv kód. (az amazon és az abebooks, amikről biztosan tudom, hogy így működnek)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#8441) nyikszi válasza _ATi_1 (#8437) üzenetére


nyikszi
őstag

Amazon? Valahol írták, hogy nem kérte.

Na már írták is, nem frissítettem az oldalt.

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#8442) #41133696


#41133696
törölt tag

Mivel faterom a BB-nél van a telefonja meg nálam, ameddig beraktam a 8 GB-os SD kártyát :):

Budapest Mobil Internetbank Alkalmazás bemutató - LG LEON H340N 4G/LTE készüléken - Youtube

(#8443) _ATi_1 válasza Hintalow (#8440) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Köszi, ez nekem új infó. :R
Eddig azt hittem, technikailag szükséges a CVV kód, hogy terheljék a kártyát.

nyikszi: Egy izraeli mobilszolgáltató weboldaláról van szó.

(#8444) axioma


axioma
veterán

Na cib eco-nal megszunik 1-jetol az ingyenes utalas es csopbesz. Nem magam miatt, csak szova tettek hogy szeptemberben miert nem azt segitettem nyitni valakinek, hanem raiff dijnullazo pluszt. Es hatha nem mindenki figyeli (ugy remlik, tobb topiklakonak is van).

(#8445) axioma válasza axioma (#8444) üzenetére


axioma
veterán

Es ha valaki emiatt at akarna menni Online-ra, akkor nem art tudni, hogy azt meg jan.1-tol mar nem kothetonek mutatjak... maradt ra 2 nap, ha fontos.

(#8446) cocka válasza axioma (#8445) üzenetére


cocka
veterán

Kösz a figyelmeztetést. Mondjuk az még kérdéses, hogy lesz-e valami új értelmes csomag, mert ezek az ECO cuccok borzalmasan drágák. Remélem a meglévő ügyfelek nem lesznek "kitessékelve" a régi csomagokból, mert akkor tuti, hogy váltok.

(#8447) axioma válasza cocka (#8446) üzenetére


axioma
veterán

Kint van a jan.13-tol ervenyes kondilistajuk, meg tudod nezni, mi a valasztek. Csak arra figyelj, hogy az online-ra mar csak holnapig lehet visszamenni.

(#8448) tibbike01


tibbike01
őstag

Megszűnt az OTP Simple díjcsomag? Mi lett helyette? Aki simpleben volt mire vált? Van erről bármi infó?

(#8449) Huroq válasza tibbike01 (#8448) üzenetére


Huroq
senior tag

(#8450) dptrsk válasza tibbike01 (#8448) üzenetére


dptrsk
addikt

Nem szűnt meg csak átnevezésre került.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.