Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) #41133696


#41133696
törölt tag

Ma a Postán. Megint beakartak invitálni FHS-s ügyfélnek. Mondom neki CIB ECO-m van 0 Ft-os számlavezetésdíjjal, de azt mondja a postán akár 370 Ft-ra is le lehet vinni :D

2 Hónapig voltam FHB-s, menekültem is a CIB-hez. A CIB a legjobb számomra.

(#7602) Gubek-Einste válasza #41133696 (#7601) üzenetére

Én minden jóból kimaradok :O

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7603) #41133696 válasza Gubek-Einste (#7602) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mamám még mindig az FHB-nál van, mert annyiban tudnak többet egyéb bankoknál, hogy házhoz is jönnek szerződést kötni. Egyébként nincs Token, kell Flash (jó mondjuk ez Google Chrome, Windows Edge esetében beépítve van tehát nem kell külön telepíteni), CIB-nél meg kell JAVA, negyedéves adóbevallásom pillanatáig egészen jól el voltam a CIB-es mobilapplikációval, de akkor jöttem rá, hogy ez kell - igaz kérhetném, hogy kiküldjék postán, de az már pénzbe kerülne, így meg lementem PDF-be, aztán kinyomtatom. CIB-nél a JAVA az egyetlen ami nekem annyira nem szimpi, de így is a többi általam használt bankhoz képest, messze a legjobb. FHB még drága is.

Van direkt nyugdíjas számla. Majdnem 1000 Ft ha nincs csoportos beszedésid. Ha van csoportosod, akkor tényleg 500 Ft alatt van valahol, de amikor megterhelik

FHB-s élmény, és költségek :)

Mobilapplikációjuk nincsen. Mondjuk a Budapest Banknak sem volt. Az egyik Fapad 0. szint másik Fapad 1. szint :)
(#7601) GoodSpeed * FHB-s.

(#7604) #41133696 válasza #41133696 (#7603) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mondjuk annyiból kellemetlen csak nekem, hogy Vaterázás miatt rendszeresen adok fel megunt holmijaimat és január 1-től + 1090 Ft ha háznál adnám fel. Inkább cipeltem fel a Xerox Phaser 3117 típusú régi nyomtatómat, mondjuk toner nélkül nem volt nehéz. Ha meg bemegyek a postára, akkor fárasztanak vagy ezzel, vagy a fészekőrrel, esetleg lottóval, értem én, hogy ki van nekik adva, csak már kb ott tartok, ha lenne itt valami más megoldás, akkor be sem mennék a postára...

De az is vicces,hogy eleinte Posta kártyát magyarázott. Mondom neki FHB-s nem? Erre bizonytalanul mondta, hogy azt hiszi részben FHB-s :D A bankkártyán rajta van, hogy Magyar Posta egyébként .A másik része meg az a dolognak, hogy valami olyan szinten puritán szolgáltatásokat nyújtó, annyira nincs összhangban a díjazásuk, hogy az ár/érték arány valami döbbenetes.., mintha a Ryanair gépén utaznál, de az Emirates A380-asának jegyével illetve annak árával tennéd :D

Ott vannak a legeldugottabb kis faluban is, és mivel a Posta szállítja ki a nyugdíjakat, hát - főleg a tudatlanját, vagy aki mozgásában korlátozott - be tudják húzni FHB-s ügyfélnek... mert egyébként ki megy ilyen ár/érték arány mellett hozzájuk ?:) 2 hónap alatt dobbantottam.

[ Szerkesztve ]

(#7605) cocka válasza #41133696 (#7604) üzenetére


cocka
veterán

ha lenne itt valami más megoldás, akkor be sem mennék a postára.

Miért, semmi más nincs a közelben? Se foxpost, se webox, se más csomagautomata?

Amúgy belehallgattam az egyik videodba, hót különleges hangszíned van. :B

(#7606) #41133696 válasza cocka (#7605) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pontosan.

(#7607) nimfas


nimfas
addikt

Akinek ERSTE PRIVILEGIUM L csomagja van:

"Szabolcs sem olvasta el a “Teljesítési rend”-et és a “3. sz. melléklet”-et, rá is fizetett a felületességére.

Kapott egy kis devizát külföldről (ha jól értem, valami meghiúsult vásárlás visszatérítését), aminek jó 10%-a levonásra került költség címén.

Amikor megkérdezte, hogy ezt mégis miért, az alábbi választ kapta:

“Tájékoztatjuk, hogy a beérkező deviza jóváírása forint számlán az összeg 0,102%, minimum 2 034 Ft, maximum 61.020 Ft költség mellett történik meg. Az alkalmazott árfolyam a kereskedelmi vételi.”

Hát ezért. Maga a levonás még nem olyan vészes, a deviza vételi árfolyammal is együt lehet élni, ami fájdalmassá teszi a dolgot, az a 2.034 Ft-os minimumdíj, amit akkor is felszámolnak, ha 3 dollárt igényelsz vissza egy ebay-es vásárlás után.

Ugyanígy fizetsz például, ha ATM-en keresztül akarsz befizetni a számládra."

Érdemes lehet elolvasni EZT

(#7608) amdk7 válasza nimfas (#7607) üzenetére


amdk7
aktív tag

Én sem olvastam el ezt a cikket sajnos ebbe bele is futottam:
"Ugyanígy fizetsz például, ha ATM-en keresztül akarsz befizetni a számládra."

Nem is gondoltam volna, hogy az egyébként ingyenes bankfióki befizetés mellett fizetnem kell az ATM-en történő befizetésemért.
Annyit tudtam tenni, hogy kifejeztem rosszallásomat egy "panaszlevélben az Erste felé. :(((

Többek között nem tetszik, hogy a szerződésemben nincs benne minden, hanem egy külső doksira mutat, amit sokszor nehézkes megtalálni és előre nem jelzett időpontokban változtatják annak tartalmát. (pl.: a kártyás vásárlások után jár-e visszatérítés vagy nem)

[ Szerkesztve ]

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#7609) #41133696 válasza amdk7 (#7608) üzenetére


#41133696
törölt tag

Faterom évekig volt Erste Banknál... akkoriban még volt itt fiók. Aztán Berettyóújfaluban az is megszűnt. Rá hónapokkal valamelyik ATM benyelte az Erste kártyáját, így nem tudott elmenni az egyik Sakk versenyre. Mivel volános dolgozó volt, így ingyen utazott, de ha nem így lett volna, akkor sem lett volna semmilyen kártalanítás. Utazhatott Hajdúszoboszlóra, ott rábeszélték a hitelkártyára, ami az ő számításai szerint 30K-ba került a majdnem 1 év alatt. Pedig eleve úgy mentünk, hogy az Erste-t otthagyja. Aztán amikor mondta, hogy hitelkártyát kapott, meg milyen faxa, hogy vásárlásonként 6%-ot jóváírnak. Pedig mondtam neki, hogy hitelkártyát sohasem, az arra való, hogy az ember kidobja :D Gazdag nem foglalkozik vele, mert annak nem kell, szegénynek nem adják meg, középréteget szokták vele bombázni.

Akkor még én is Budapest Banknál voltam. Aztán hónapok múlva faterom is oda igazolt át. Jól jártam, mert kaptam érte 5000 Ft jóváírást a Budapest Banktól, mivel én invitáltam be, aztán pár héttel később leléptem a CIB Bankhoz :D Faterom meg otthagyta végre az Erste-t :D

[ Szerkesztve ]

(#7610) eastsider válasza nimfas (#7607) üzenetére


eastsider
nagyúr

en ezt nem tapasztaltam eddig, pedig kaptam par refundot.
vagy mikor vonjak ezt?

(#7611) axioma válasza eastsider (#7610) üzenetére


axioma
veterán

Mert te valoszinuleg kartyas tranzakcio visszavonasakent kaptad (pl. paypal), nem pedig siamn a szamlaszamodra beerkezo utalaskent. Ez beerkezo dev.utalaskor vonodik.
Akartam volna mondani, hogy Raiff-nal hogy van ez, de nem tudom, mivel ingyenes a dev.szamla es arra jott a beerkezo dev. utalas, latvanyilag inygen (vszinu a tuloldal vont le belole, azert nem volt kerek).

[ Szerkesztve ]

(#7612) eastsider válasza axioma (#7611) üzenetére


eastsider
nagyúr

en is erre gondoltam, csak a kiszamolos kommentek voltak furak, ahol a refundokkal jottek :)

(#7613) nimfas válasza axioma (#7611) üzenetére


nimfas
addikt

Félreérted, én is most lettem okos.

Ha paypal-al vásárolsz és paypal vált neked, akkor eleve Ft vonódik le, refund esetén is Ft jön vissza a bank felé.

Ha a paypal helyett a bankod vált akkor USD levonás és refund esetén USD is jön vissza.

2. Eset esetén: Tehát rendelsz vmi 2 dolláros vackot, nem jön meg, refund, +600Ft-2000Ft tehát 1400 mínuszban is vagy.

(#7614) axioma válasza nimfas (#7613) üzenetére


axioma
veterán

Hat, szerintem ez a mondat: " beérkező deviza jóváírása forint számlán..." nem vonatkozhatna a kartyatranzakcio visszaforditasara. En tuti megkerdeznem a PSZAF-et, bocs mar MAK-ot vagy hova kerult, hgoy ebben az esetben alkalmazhat-e ilyen tetelt a bank. Az nem beerkezo jovairas, hanem beerkezo terheles-torles. Teljesen mas kategoria.

(#7615) nimfas válasza axioma (#7614) üzenetére


nimfas
addikt

Hmmm... Maga a tranzakció megtörténik, tehát nem egy visszautasított ügylet. 60 nap után hogy bizonyitod az igazad?

Lehet kérek egy állásfoglalást ha még senki nem tette meg. :)

(#7616) axioma válasza nimfas (#7615) üzenetére


axioma
veterán

Nem visszautasitott, hanem visszaforditott. Ezt a kartyatarsasagok mint szolgaltatast nyujtjak, pont azert mert a kartyas muveleteknel csak a kartyaszam van keznel, a szamlaszam abbol nem kovetkezik.
Szerintem kartyas tranzakcio visszaforditasa semmikepp nem lehet mint beerkezo utalas dijtetellel sujtva. Mas kerdes, hogy elvileg tiltva van-e vagy sem (azaz atirhatnak-e ugy a kondilistat), hogy az ilyen megforditasokat is dijert irjak jova (az viszont szerintem valahol alapelv kene legyen, hogy ha a jovairas merteke kisebb mint az abbol levonando jovairasi dij, akkor 0 Ft es nem minusz, de ezt se tudnam jogszabalyhellyel alatamasztani, csak ugy erzesre).

(#7617) #41133696


#41133696
törölt tag

Tegnap megnéztem anyumnak a Paypass OTP-s kártyáját Maestro. Régebbi mint az én CIB Visa kártyám, aztán a boltban mindig érinteni akarják a kártyámat, mire mondom, hogy ez sajnos nem Paypass. Igazából nem tudom miért nem olyat ad eleve a CIB, ha az OTP igen :D

(#7618) Gubek-Einste válasza #41133696 (#7617) üzenetére

Kérni nem tudsz a jelenlegi számla csomagodhoz?
Én jól el vagyok normál kártyával is, nincsen igényem az érintősre, bár érdekes lehet a használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7619) #41133696 válasza Gubek-Einste (#7618) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem tudom, lehet kérhetnék, de gondolom akkor kártyagyártási díjat is fizetnem kellene, meg ugye lehetne 2 hét kiesési idő, bevonják, új meg mire kiérkezik, új PIN, meg lehet kártyaszám is.. szóval több macera lenne vele, bár az imént voltam macskakaját venni, aztán amikor fizettem a Friskies-ért az állateledel boltban is a csaj egyből odanyomta, még mielőtt szólhattam volna, hogy nem Paypass :D . Majd azért megkérdezem, mert április 1-től változik a CIB-nél egyébként is a kondíciós lista, bár most nézem, hogy a 0 Ft-os számlavezetési díjam megmarad úgy tűnik:

http://www.cib.hu/maganszemelyek/szolgaltatasok/szamlavezetes/eco_bankszamla/index

(#7620) Gubek-Einste válasza #41133696 (#7619) üzenetére

Jó nekem a Kártyázó csomag is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7621) Huroq válasza #41133696 (#7619) üzenetére


Huroq
senior tag

A CIB már bő fél éve hitegetett itt minket a céges számlával kapcsolatban, hogy 2017 -től így meg úgy modernizálják a kártyákat + a netbank felületét. Na ebből egy nagy l**asz valósult meg.
Én már azt nem hiszem sajnos el amit kérdeznek tőlem.

(#7622) Gubek-Einste válasza Huroq (#7621) üzenetére

Én a netes felületet nem is használom, csak a mobil app-ot de azzal sem vagyok teljesen megelégedve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7623) #41133696 válasza Gubek-Einste (#7620) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az ECO nekem jobban megéri :)

(#7621) erikviking: Anyumnak a napokban igényeltük az OTP Direkt szolgáltatást, kíváncsi leszek milyen lesz.

Azt változatlanul tartom jelenleg, hogy azok közül amely bankokhoz szerencsém volt eddig, messze a CIB Bank nyújtja számomra a legkomfortosabb szolgáltatást. A mobilapplikációjuk király, a JAVA-ért nem vagyok oda, de egyébként az a felület is könnyen átlátható, és évek óta ugyanott van szinte minden, szóval amikor a Budapest Bankos két éves kiruccanásom, meg a 2 hónapos FHB-s rémálmom véget ért, hazai pályára érkeztem. Olyan érzés volt, mint egy Trabantból ültem volna át egy Lexusba :) Lexus Luxus :D

Kis bankokhoz egyébként sem mennék, FHB is csak azért jött szóba, mert elvileg a Magyar Posta miatt van mögötte állami garancia. Meg mert akkor lusta voltam bemenni Debrecenbe. Nagy hiba volt, de utólag korrigáltam. Ráadásul FHB-nál még a Google Adsense sem működött, meg Origin is csak Paypal használatával. Olyan élmény volt használni, mint egy gagyi forgatókönyvből és alacsony költségvetéssel készült filmet nézni :)

[ Szerkesztve ]

(#7624) axioma válasza #41133696 (#7617) üzenetére


axioma
veterán

Visa az nem paypass, hanem payvwave kepes lehet eleve is max. Es a Visa sokkal kesobb kezdte ezt az erintos (kis osszegu offline) tranzakciot, raadasul nem is annyira nyomatja (paypass me'g talan a Szigeten is volt valamelyik evben reklamozva). Peldaul tudok fel even belul kiadott Visa aranykartyarol, amin me'g ez nincs integralva (es nem minibank, a K&H adta ki).

(#7625) Huroq válasza #41133696 (#7623) üzenetére


Huroq
senior tag

Szerencsére már csak a céges részét látom. Pár éve megszüntettem a lakossági számlát náluk, akkor sajnos még nem volt mobil app része. A JAVA netbank felület és a PayPass/PayWave hiánya szerintem majdnem, hogy 2017 elején megbocsájthatatlan dolog. Kb. 0 Ft -ot költenek fejlesztésre.
Jelenleg tökéletes számomra az Erste Priv. L számla. A kezdeti minimális félreértés után kb. 0 -hoz konvergál a havi költségem. Persze az éves kártya díj itt is játszik.

[ Szerkesztve ]

(#7626) cocka válasza #41133696 (#7619) üzenetére


cocka
veterán

Ez baromság, mert az újonnan igényelt kártyát inaktívként küldik, azaz az előző kártyád csak akkor válik érvénytelenné, ha az újat beaktiválod.

Ja és kérni kérhetsz érintőst, csak nem adnak, mert nincs.

Anyumnak a napokban igényeltük az OTP Direkt szolgáltatást, kíváncsi leszek milyen lesz.

Az jópofa, jó anno voltam OTP-s de a netbankjukra szerintem nem lehet panasz. Más kérdés, hogy milyen áraik vannak.

(#7627) nimfas válasza axioma (#7616) üzenetére


nimfas
addikt

Köszönöm a választ... azért lehet ma teszek egy kört az Erste bankban.
Beviszem a hirdetményt és rákérdezek :)
Tuti ami tuti.

(#7628) nimfas válasza nimfas (#7627) üzenetére


nimfas
addikt

A múltkori Erste bankos Privilegium L kérdésre dispute kérdésben megvan a válasz, ma voltam bent a bankban rákérdeztem. Ha kártyával vásárolok arra nem vonatkozik mert az nem bejövő utalás, hanem kártyaművelet. Tehát DISPUTE esetén nem vonnak 2.000 Ft-ot.

(#7629) #41133696 válasza axioma (#7624) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja Meastro-nál van, legtöbb ember meg Maestro-t kap, mert olcsó, és gondolom reflexből ezért akarja minden boltos érinteni a kártyámat :D

(#7625) erikviking : A Mobilapplikációt viszont fejlesztik. Paypass amúgy annyira nem biztonságos, mert alapból 5000 Ft-ig lehet vele vásárolni, és ha valakinek eltűnik a kártyája - én pl nem is kapok SMS-t ,mert a CIB mobilapplikáció jelez csak nálam, de az meg csak akkor ha WiFi-n lóg vagy 4G-n :)

(#7626) cocka : Igaz összekevertem azzal amikor egyszer azt hittem, hogy elvesztettem a kártyámat és letiltattam ,meg azzal amikor faterom kártyáját benyelte a gép, aztán csak bankfiókban személyesen Hajdúszoboszlón tudott csak pénzt levenni az Erste-s számlájáról :)

(#7630) Huroq válasza #41133696 (#7629) üzenetére


Huroq
senior tag

A paypass nem biztonságos dologhoz nem fűznék hozzá sok mindent, mert mindenkinek szíve joga ezt eldönteni, de az én véleményem az, hogy bőven biztoságos főleg SMS értesítés mellett, (498 Ft az Ersténél a korlátlan SMS) a kényelemről már nem is beszélek. Mindenki úgy használja a kártyáját ahogy neki szimpatikus. :)

(#7631) sec0nd


sec0nd
tag

Internetes, (EUR és USD) bankkártyás vásárlásnál milyen árfolyamot vesznek figyelembe a bankok? Az Ersténél találtam olyat, hogy számlakonverziós, az OTP-nél deviza eladás, ezekkel számolhatok? A CIB bank melyiket használja ilyenkor?

Köszönöm szépen!

(#7632) axioma válasza sec0nd (#7631) üzenetére


axioma
veterán

Emlekeim szerint a cib az egyik legdragabb, es figyelj, mert a befoglalaskor me'g a kartyatarsasag szerinti kb. arfolyamon van atvaltva, es annal tobb lesz a vegen [konyveleskor]. Egyszer majdnem hitelkeret-tullepest szivtam rajta... az volt a mazli h felhivtam oket h vegleges-e, ha tudtam vvasarolni akkor belefertem, es erre hivatkozva visszavontak a buntit.
Ja paypalnal minden bank jobban valt, ha arra akar a dolog kimenni.

(#7633) sec0nd válasza axioma (#7632) üzenetére


sec0nd
tag

Köszi, azt tudom, hogy a Paypal drágán vált, az fel sem merült.
Csak elég nagy különbségeket látok a bankok árfolyamai közül és nem találom meg, hogy melyik banknál melyik árfolyam szerint vált ilyenkor.

(#7634) RR-13 válasza sec0nd (#7631) üzenetére


RR-13
őstag

Szia. Az Erste Bank internetes kártyás vásárlásoknál és aztán sem végez konverziót, devizaváltást! Vagyis az Erste Bank csak zárolásba tesz egy kb. összeget, majd lekönyveli, amit a VISA vagy a MC kártyatársaság átváltott Forintban, ami egyébként az Erste honlapján látható számlakonverziós középárfolyam körüli összeg lesz majd később a könyvelésnél, de ez csak kb. összeg, 1-3 Ft-os különbségre lehet számítani a külföldi kártyatársaságok ilyen összeggel fognak váltani!
Tudomásom szerint így jelenleg az Erste bankkártyákkal történt vásárlásokkal járunk legjobban, mert a külföldi kártyatársaságok kedvezőbb váltást alkalmaznak, mint a többi bank Mo-on! :K

Tapasztalatból írom, hogy a K&H Bank VÉGEZ kártyás vásárlási konverziót, vagyis bankkártyás vásárlási deviza eladást, és a zárolt összeget mindig magasabb összeg könyvelése követi, minden esetben az ügyfél jár rosszul! :(((
Majd az esetleges vásárlási visszatérítésnél is az ügyfél jár rosszul, mivel a K&H Bank nem azonos Eladási deviza I. sávot alkalmazza, mint az eladásnál történt, hanem Vételi deviza I. árfolyammal könyveli le az így visszakapott pénzünket a külföldi eladótól!
Ezzel jelentős haszonra tesz szert a K@H Bank és az ügyfél alkalmanként több száz vagy ezer Forintot is veszthet a kártyás vásárlás miatt (ez többszörös tapasztalata a családunknak) :o

A CIB Bankkal nincs tapasztalatom.

Az OTP a K@H Bank alatti deviza konverziót végez, vagyis ott arányos és igazságos a könyvelés, mind a terhelésnél, mind a jóváírásnál (áruvisszavét ellenértéke esetén) !
Vagyis az OTP a vásárlási visszatérítéseket azonos deviza eladási árfolyamon könyveli le, mint ahogyan a vásárlásnál történt, így veszteség nem éri az ügyfelet, sőt alkalmanként az árfolyam ingadozás esetén megtörténhet, hogy többet kap vissza, mint amikor megvette a terméket vagy szolgáltatást! :U

Fentiek alapján az Erste Bank és az OTP-s bankkártyákkal és Hitelkártyákkal végzett külföldi internetes vásárlási tranzakciókkal járunk a legjobban és félni sem kell, hogy veszteség ér minket!

[ Szerkesztve ]

(#7635) sec0nd válasza RR-13 (#7634) üzenetére


sec0nd
tag

Köszönöm szépen a segítséget!

(#7636) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Sziasztok!

CIB Cibezz szamlacsomagom van -ami mar reg megszunt-, merre talalom a kondicios listat nem tudja valaki?

(#7637) Gubek-Einste válasza Balázs1621 (#7636) üzenetére

ÁSZF-ban nézzél körül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7638) e.vid válasza Balázs1621 (#7636) üzenetére


e.vid
senior tag

Ha minden igaz ez az utolsó módosítás [link], de itt nézelődhetsz [link]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#7639) cocka válasza Balázs1621 (#7636) üzenetére


cocka
veterán

Azt hogy? Kb. 3-4 éve átrugdostak mindenkit az online-ba, akinek cibezz volt.

(#7640) axioma


axioma
veterán

Erste nem veszi fel. Kozben szivatnak, a decemberben cseres kartyamat nem sikerult eljuttatni postan, ujrakuldtek, ahhoz nem volt jo a pin, most kertem uj pin-t, de nem szoltak hogy megjott-e, es nem birom oket felhivni (fioki tel.szam nincs, kozponti fullra kikapcsolva, nem fogad hivast).
Tudok barmit tenni azon kivul, hogy odamegyek? Egy hete csak nezegetem az uj kartyat, es most mar kene elegge.
Netbank kifagy, amugy se hiszem hogy megtalalnam a fiok tel.szamat (III. Heltai ter, ha valakinek esetleg meglenne...)

(#7641) kew válasza axioma (#7640) üzenetére


kew
senior tag

Gugliba beírva kidob rögtön egy számot, próbáld hátha :)

Erste Bank fiók  
Bank, Budapest, Magyarország
Cím: Budapest, Heltai Jenő tér 15, 1039
Telefonszám: (1) 454 7810

(#7642) axioma válasza kew (#7641) üzenetére


axioma
veterán

Koszi, eszembe juthatott volna.
De ezt se a fiok veszi fel, valami kozpontba megy, DE legalabb az automata felvette. Viszont itt is a menupontok valasztasa utan nagy ne'masag van.
Mindenesetre akkor marad az, hogy kerulok egyet a fiok fele, remelve hogy mar ott van...
[Az egeszben a vicc, hogy maga a pin kod nekem nem kell, csak neten hasznalom, ahhoz mindne adat megvan. De aktivalni csak atm-ben pin kodot igenylo muvelettel lehet. Nem, ugy se csinaltak meg, hogy ott voltam szemelyesen, beazonositva.]
Az egeszben az a legnagyobb gond, hogy el kell odaig menni, munkaidoben, es me'g a pataliat se csaphatom ki, mert akkor mast kene varakozasra kenyszeritenem. Ugyhogy legfeljebb kerhetek, aztan majd utolag irasban panaszkodhatok...

[ Szerkesztve ]

(#7643) axioma


axioma
veterán

Na voltam, de megsem. A folyoszamlas sorszamom elott me'g 3 ember allt, es nulla volt a haladasi tempo. Ugyhogy ugy 5 perc acsorgas utan azt me'g megkerdeztem, hogy tenyleg csak ezzel kaphatnam-e meg, es az igenlo valaszra fordultam is ki a fiokbol.
De orulok, hogy semmi mas kapcsolatom nincs mar veluk!

[ Szerkesztve ]

(#7644) kew válasza axioma (#7643) üzenetére


kew
senior tag

Hát, most a Citis ügyfelek miatt gondolom kicsit nyomás alatt vannak, pont kifogtad :) Én is gondolkodtam már ratja, hogy átmegyek oda egy privilégium számlára a Gránittól, de inkább nem bolygatom, ami jól működik :D
Itt pl a netbankon keresztül írok nekik egy sort, hogy megkaptam az új kártyámat és kérem aktiválják, pár óra alatt kész is :)

(#7645) axioma válasza kew (#7644) üzenetére


axioma
veterán

En hitelkartya-halmozo vagyok, ugyhogy elvben elhagyhatnam, de az nem opcio hogy mashova megyek mert mar ott is vagyok :) Na jo, nem szo szerint, de ami megeri nekem azt mar megszereztem. Szoval ezt most be fogom nyelni, aztan 3 evig megint nem kell vele foglalkozni.

(#7646) #41133696


#41133696
törölt tag

(#7647) axioma válasza axioma (#7645) üzenetére


axioma
veterán

Hat, nem semmi sztori lett!
Odaertek pentek 8:15 korul. Az egy dolog, hogy a varakozasra kirakott kanaperol nem latni az egyik munkahelyet, es kozpontilag meg nem irjak a sorszamokat, igy egy plusz valaki elem kerult, de vegulis odaulok ugyintezohoz, kerem a pin kodot. Elment, kereste, adatokat nezett, kozolte hogy nincs, de hat nekem nem is kell pin-kod az aktivalashoz, mert a telebank beaktivalja. Es miert hallgattam a fioki ugyintezore(???), miert nem kerdeztem meg a telebankot...
Na jo, mondom akkor kimegyek, de addig innen el nem megyek, amig nincs beaktivalva, es kerek egy A4 papirt a reklamaciohoz. Kimentem, erste netbank most felvette mar a zeneig, kihangositva, volt egy kis tennivalom, mondom addig siman varok. Hat 25 perc mulva me'g mindig zene. Bementem a fiokba ujra (elotte kint ultem a lepcson, epuleten belul), termeszetesen a kihangositott telefont nem tettem le, zenelt tovabb, es kertem egy lapot. Megirtam a reklamaciot, es be akartam adni. Ahhoz sorszamot kell huzni es kivarni a sorom! Na itt durrant el az agyam vegleg ettol a tarsasagtol. Ezt is rairtam a panaszra. A zene 50 perce ment, mikor a sorszamomat hivtak, adom a csajnak, mondom irjon ra az ora-percet ugy irja ala. Aszongya atolvassa, hogy mit ir ala. MIVAN?? Irja ra, hogy x napon y perckor atvette, nem a tartalmat irja ala! Hat, csak nekiallt beleolvasni, meg hogy mi a problema, majd o megprobalja elerni a kartyasokat. O csak kevesebb mint 5 percig birta, addig nem vettek fel neki sem... elkezdte ujra, amit mar a kollegaja, hogy hova es kinel kertem pin-kodot. Mint kiderult, a rendszerben nem is latszott hogy kertem, pedig pont nalam volt a papir rola, ami mazli volt mert egyebkent nem is hittek volna el. Es - egeszen a vegen - az is kiderult, hogy volt par nap januarban, amikor nem mukodott a pin-ujragyartas igenylese, es pont akkor sikerult bankfiokba tevednem, igy semmit nem jelent hogy pecsetes papirom van arrol, hogy nekem azt irta az ugyintezo, hogy a megbizast atvette. Hat allitolag tudhatta volna, hogy nem megy, de akkor mi a francert nem hivott fel, hogy ne szamitsak ra? Raadasul tenyleg nem szolnak ha megjott a pin-kod, tenyleg nem lehet oket felhivni, egyszeruen "probalkozni kell", hogy ott van-e mar, de persze csak miutan kivartad a sorszamod... kozrohej.
Slusszpoen: az ugyintezes vegefele felvette a netbank, es beaktivalta. Osszesen 1 ora 8,5 perc volt mire elintezodott. Ezek utan ugy ereztem, hogy at se akarjak venni a reklamaciot. Meg elmondtak n+1 alkalommal, hogy arrol nem tehetnek, hogy a masik fiok mit mondott es csinalt... most mi van??? Komolyan gondoljak?
10:01-kor hagytam el a fiokot.

(#7648) KMT


KMT
addikt

Raiffeisen: "A Bank 2016. október 25-től nem fogad be EUR devizanemben nem akciós lekötött betétre vonatkozó új betét lekötési megbízást."

Ennek vajon mi értelme van, miért nincs náluk EUR betét?
Nem a kamat hiányzik, csak azért kötöttem le egy kisebb összeget, hogy ne legyen elérhető a kártyával...

(#7649) #41133696


#41133696
törölt tag

A CIB-es számlámra csak saját bankban tudok befizetni a kártyámra?

Vagy az horror jutalékkal, de megoldható például a Postán is?

[ Szerkesztve ]

(#7650) dptrsk válasza #41133696 (#7649) üzenetére


dptrsk
addikt

Hirdetményből:
Befizetés postai készpénz átutalási megbízással, postai telepített utalvány, postai utólagos telepítés, postai visszatelepítés

150 Ft + 0,39%/ tranzakció

De ez nem azonnal íródik jóvá szerintem, hanem a 2 napos postai átfutási idő vonatkozik rá.
Illetve itt tudnod kell a számlaszámod, nem tudnak szerintem a kártyával azonosítani.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.