Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Erről kinek mi a véleménye?

OTP Gépkocsinyeremény Betétkönyv

(#7052) doc válasza SG3rg0 (#7051) üzenetére


doc
nagyúr

(#7053) SG3rg0 válasza doc (#7052) üzenetére


SG3rg0
őstag

Köszi a linket!

Ennek alapján egy jó szerencsejáték forma.

(#7054) Met


Met
nagyúr

Cib-nél ha csoportos beszedési megbízást szeretnék azt tudom netbankból intézni vagy be kell menni a bankba? Még soha nem volt csoportos beszedésem :U
A Digi számlát szeretném utaltatni, oda is be kell menni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7055) fezsoo válasza doc (#7045) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Hogy hogy nem kell hozzájuk elmenni. :F
Nekem azt mondták hogy az első személyes megjelenés kötelező, a pénzmosás miatt!
Muszály azonosítaniuk!
De azt nem értem, hogy ha van videó bank szolgáltatásuk, az miért nem jó?
Anno az AXA-nál elég volt a személyi okmányok másolata 2 tanúval aláírva.
:F

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#7056) doc válasza fezsoo (#7055) üzenetére


doc
nagyúr

Bankszámlanyitáshoz nem szükséges befáradnia bankfiókunkba, számlanyitás kezdeményezhető Bankunk honlapján, az Online számlanyitási felületen keresztül is.
A Bankszámlaszerződés aláírása és az ügyfél-azonosítás elvégzése azonban csak személyesen történhet meg. Hogy ez minél egyszerűbben valósulhasson meg, lehetőséget biztosítunk arra, hogy a szerződés aláírása és az ügyfél-azonosítás rugalmasan, az Ön által megjelölt helyen (otthon vagy akár a munkahelyén) és időpontban történjen meg. Erre akkor van lehetősége, ha legalább 150 000 Ft összeg jóváírásra kerül a bankszámláján, amelynek megtörténtét a NetBank rendszerben nyomon tudja követni. Munkatársunk az összeg beérkezését követően haladéktalanul felveszi Önnel a kapcsolatot telefonon a bankszámlaszerződés aláírására ideális időpont és helyszín egyeztetése céljából. Az aláírásra Budapest belterületén 8:30 és 18:00 között van mód.
Amennyiben a fenti feltételek nem teljesülnek, vagy Ön nem kívánja igénybe venni fenti szolgáltatásunkat, akkor egyszer be kell fáradni a központi bankfiókba (1095 Budapest, Lechner Ödön fasor 8.) vagy 2 budapesti illetve vidéki ügyfélközpontjaink valamelyikébe a szerződés aláírása érdekében.

(#7057) fezsoo válasza doc (#7056) üzenetére


fezsoo
aktív tag

EZ humbuk, Mert aki nem Pesti az megvan lőve.
De egyébként ezt én is olvastam.
Igaz van pár kirendeltségük az országban. De mind rohadt messze van. :(

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#7058) doc válasza fezsoo (#7057) üzenetére


doc
nagyúr

aki nem Pesti az megvan lőve
vs
Igaz van pár kirendeltségük az országban
:DD

Nyilvan nem lesz a banknak minden kis faluban embere. Pont az a filozofiajuk hogy az infrastrukturat abszolut minimalisan tartjak, igy nem kell a bankfiokokat fenntartani, fizetni a rengeteg alkalmazottat, stb. Ezert tudnak jo kondiciokat adni.

(#7059) fezsoo válasza doc (#7058) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Nem kell most ezen lovagolni. Több száz km-t nem fogok utazni azért , amit videón keresztül is megtudnának tenni.
:DD De lehet ugrálni örömödben hogy hozzád közel van kirendeltség!

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#7060) doc válasza fezsoo (#7059) üzenetére


doc
nagyúr

nem tudom hogy videon keresztul mennyire lenne elfogadhato, meg nem probaltam (bar nem lennek meglepve ha a torveny szemelyes jelenletet irna elo)

egyebkent a hozzam legkozelebbi kirendeltseg 100 km :)

sokat tenyleg nem kell rajta lovagolni, nem kotelezo a Granitot valasztani, ha meg tenyleg nem szoktal a felsorolt nagyvarosokban jarni akkor valoszinuleg nem is erne meg a macerat

(#7061) kiszi07


kiszi07
senior tag

Sziasztok, lehet feltörték a bankkártyámat, mert folyamatosan probálkoznak netes fizetésekkel. (nincs rajta pénz) Esetleg meg lehet nézni a sikertelen tranzakciókat valahogy vagy mennyek be a bankba ? (FHB)

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#7062) Met válasza kiszi07 (#7061) üzenetére


Met
nagyúr

Kiszivárgott a kártya adatod vagy fake levélben megadtad valahol...
Szólj a banknak!

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7063) kiszi07 válasza Met (#7062) üzenetére


kiszi07
senior tag

Én nem tudom elképzelni, de ma hívtak a banktól, hogy 3 sikertelen tranzakció volt és hogy mit tudok róla ? Biztos, hogy nem adtam meg, mert néhány helyen használtam csak, ami megbízható ebay,paypal,banggood stb.. Nem értem, hogy mi van ? :W

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#7064) KMT válasza kiszi07 (#7063) üzenetére


KMT
addikt

Mindezt saját, megbízható gépről?

Na ezért fogom sajnálni, hogy lépek a K&H-tól, mert az Erste-nél nincs sms-es azonosítás netes vásárlásnál. Vagy megoldható?

(#7065) nimfas válasza KMT (#7064) üzenetére


nimfas
addikt

Az erste-nel van éves 1500 Ft-ért netes kártya, arra teszel pénzt és arról fizetsz, ha marad rajta pénz 3 nap múlva visszamegy a Számládra. PayPalon is használható.

(#7066) Dani82


Dani82
senior tag

Sziasztok

Nem tudom jo helyen teszem e fel a kerdest, de ti mennyit fizettek a bankkartyatokert?
Nekem a heten eves dijkent 7000 Ft-ot vontak le a sima dombornyomott unicredites nem paypassos teljesen alap maestro kartyamert, amit baromira sokallok.
szerintetek?

(#7067) polonic válasza Dani82 (#7066) üzenetére


polonic
félisten

Ez tenyleg boszmesok.
Nekem egy mastercard electronic paypass van, ami 3 ezer. Ez csak kp felvetre van mondjuk.
A masik kartyam havi 600 ft, es erre kapok visszateritest. Igy fedezi mindket kartyadijat meg pluszban is vagyok.

(#7068) cocka válasza Dani82 (#7066) üzenetére


cocka
veterán

Dombornyomott Maestro? Az milyen? :DD

(#7069) Gedeon31 válasza cocka (#7068) üzenetére


Gedeon31
addikt

Akkor nem csak én vagyok lemaradva :D Te is :)

(#7070) nimfas


nimfas
addikt

Erste bank úgy néz ki nem ad hitelkártyát,mert KATÁ-s vállalkozó lettem. Szerintük az nem jövedelem.... Amúgy a privilegium L számla még így is visz mindent.... Holnap még egy kör a BudapestBanknál, ott mi újság a hitelkártyával.

(#7071) Met


Met
nagyúr

Király ez a BBank, megszüntettem a számlám, mondták hogy a számla nyitásánál befizetett előleg/foglaló-t 30 nap múlva adják vissza de értesítenek.
Tegnap este nézem a kivonatot (mert ugye azt lelkesen küldözgetik) 22.-én rátették a számlámra a pénzt.
Ha nem nézek rá szépen levonogatják, mert közben meg jönnek a számlára a terhelések, havi számla díj, sms díj. Annak ellenére hogy meg van szüntetve a számla. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7072) axioma


axioma
veterán

FYI: Raiff-os kiemelt ugyfeles ugyintezo mondta, hgoy torvenyileg megtiltottak az automatikus hitelkeret-emelest, azt most mar minden esetben az ugyfelnek kell kernie. Szoval ha valaki csodalkozik, hogy ahol regen rendszeresen emeltek, mar regen kapott utoljara, az ezert van.

Viszont a Raiff szamlat megnyitottam, pontosabban atvaltott premium gold 2.0-ra, eddig nicns meglepetes. Kartyaban rugalmasak voltak, hogy kevesebbszer kelljen odamenni, de az atvaltas csak masnaptol ervenyes akkortol jar az ingyen beteti kartya, siman hagytak hogy utolag, a kartya atvetelekor irjam ala az igenylest...

(#7073) kiszi07


kiszi07
senior tag

Nos. Néhány hsz-el korábban írtam a szitut. Azt mondták a bankban először, hogy kell letiltási díjat kell fizetnem, mert ők szó nélkül letiltották a kártyám! (felhívott a banktól a nő, hogy tiltják - én mondtam nekik, hogy ideiglenesen letilthatják, majd én bemegyek a bankba és ott majd feloldják nekem) Erre bementem a bankba és mondták, hogy letiltási díj és új kártya díjat kell fizetnem. Mondom, akkor lemondom hisz szeptemberben úgy is költözök külföldre, addig meg valahogy kibírnám. Erre a nő egyből segítőkész lett és azt mondta, hogy díjmentesen kapok új kártyát. Majd ma felhívnak a banktól, hogy itt a kártya és vegyem át. Ok, holnap bemegyek. Ma nézem netbankban, hogy levontak 1168 Ft-ot "Bankkártya letiltás díja" gyanánt. Most akkor mi a f.. van ? Mekkora az a határ érték és mennyi idő után tiltják le a kártyát, ha például mínuszba van a kártya. Én nem fogok felesleges azért fizetgetni, mert a bank ilyen.
FHB Hello

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#7074) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok!

kis fáziskéséssel, most olvastam az Axa-OTP dologról. érdeklődnék, hogy az axas számlám megszüntetését tudom távolról is intézni, vagy be kell mennem személyesen is? esetleg aki hozzám hasonlóan menekülőre fogta, megírhatná priviben, hogy ment.

üdv és kösz

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#7075) nimfas válasza FireKeeper (#7074) üzenetére


nimfas
addikt

Én anno levélben mondtam le az axa számlát. Van hozzá nyomtatvány. Keress rá.

(#7076) Met


Met
nagyúr

Cib mobil alkalmazásban meg kellene adnom a legalább 5 jegyű számsor pin kódot.
Nem sikerült mert "Belső hiba 500"-at kapok. Szokott ilyen lenni vagy nálam van a hiba?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7077) FireKeeper válasza nimfas (#7075) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az esetleg rémlik, hogy mennyit vontak le a megszüntetéskor ilyen-olyan adminisztratív dolgokra? elutalnám a zsé egy részét az új számlámra, jó lenne tudni kb mennyit hagyjak a régin.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#7078) fezsoo válasza FireKeeper (#7074) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Van a neten lemondó nyilatkozat.
Azt ki kell tölteni.
Van benne olyan hogy a számlán lévő összeget elutalják az általad megadott szlsz-ra.
Fognak majd telefonon hívni. Hogy biztos akarod e?!

Aztán kb egy hónap volt nekem, mire lezárták a számlám.
Majd kapsz egy levelet is.

ui: Anno még a bankkártya megújítás előtt beküldtem a papírt. Ennek ellenére legyártották az új kártyát. Meg levonták a 4000Ft-ot is.
Betelefonáltam, hogy én ezt már nem akartam.
Elismerték hogy így van. A 4000-et jóvá írták!

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#7079) randras


randras
veterán

Pünkösd tekintetében holnap a már elindított utalások csorognak majd azért? :U

(#7080) axioma válasza randras (#7079) üzenetére


axioma
veterán

Hacsak nem bankon beluli olyan bankban, amelyik az ilyeneket nyitvatartasi idon kivul is teljesiti, akkor nem. Giro nincs unnepnapon.

(#7081) nimfas válasza fezsoo (#7078) üzenetére


nimfas
addikt

Én most pénteken voltam bent a Budapest bankban megszüntetni a számlámat, kb 10-15 perc volt. Papírt kitöltötte az ügyintéző 2-3 aláírás, még szólt is hogy a kártyáról vegyek fel 8.000 Ft-ot, így 2eFt körül maradt rajta. Elkérték az új számlaszámot oda utalják ami marad. És igen 30 napos felmondási idő van. Addig tud a számla fogadni pénzt. A Visa kártya ott is maradt. Váltás volt Erste privilégium L-re.

(#7082) Met válasza nimfas (#7081) üzenetére


Met
nagyúr

Tőlem nem kérték az új számlaszámot :((
Azt mondta a faszi hogy értesítenek ha pénz érkezik, persze b@sztak értesíteni.
Közben persze mentek rá a terhelések (sms havi díj, számlavezetési díj) és miután érkezett rá pénz az gyorsan el is fogyott.
Majd amikor a letétet utalták vissza abból is elkezdtek vonogatni, persze arról sem szóltak. :(((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7083) nimfas válasza Met (#7082) üzenetére


nimfas
addikt

Akkor nagyon "korrekt" volt vagy az ügyintéző vagy a bank.

(#7084) odrif válasza nimfas (#7081) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ez az Erste privilégium L nem is olyan rossz.
Lehet váltok az FHB-tól.

20 éve a Prohardveren

(#7085) fezsoo válasza nimfas (#7081) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Én azért nem utaztam fel Pestre!
Anno postai úton küldtem nekik mindent.
Nem kellett bemennem a fiókjukba.
Még az azonosítást is megtudták oldani így.

Most itt a Gránit bank. Aki meg hallani se akar az ilyen fajta azonosításról!
Persze lehet hogy a szabályok is változtak. Pedig esélyes lett volna az AXA utódjaként.

Így egyenlőre a helyi takarék lett az elsődleges.

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#7086) nimfas


nimfas
addikt

Más ismerős is vagy a K&H-nál vagy a FHB-nál volt és ő is 1 hét eltéréssel kapta meg a levelet, hogy megszűnik a jelenlegi kedvezményes számlája, azóta ő is Erste-s lett :)

Ha van 150eFt bejövő utalásod (fizetés, vagy bármi) akkor 0Ft a számlavezetéstől elkezdve, korlátlan számú KP felvét saját atm-ből, utalások, csoportos beszedés. Rákérdeztem nem nézik milyen címen jön a pénz, csak hogy ne saját magadnak utalj, így anyám utal nekem 150-et én 2 nap múlva vissza.... Úgy is ingyen van, akkor miért ne? ;]

szerk:

"fezsoo": nézegettem a Gránit Bank-ot is, de mivel nincs Siófokon és ezért nem utaznék 2x100 Km-ert, és nem is olyan jók a kondícióik mint a helyben lévő Erste így észérvek döntöttek. :)

[ Szerkesztve ]

(#7087) fezsoo válasza nimfas (#7086) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Én sem utaztam volna 2szer 140Km-t.

Az Erste banknál annyira jók a kondícíók?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#7088) nimfas válasza fezsoo (#7087) üzenetére


nimfas
addikt

https://www.erstebank.hu/static/internet/download/LBBH_m2_5_20160420.pdf Nézd át te is.... bár Google a barátod... illetve lehetne :C

(#7089) odrif válasza nimfas (#7086) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Szerencsére havi 200 felett érkezik jóváírás, így teljesítem a feltételeket.

20 éve a Prohardveren

(#7090) nimfas válasza odrif (#7089) üzenetére


nimfas
addikt

Ha nem katás vállalkozó vagy akkor érdemes a Joker Hitelkártyájukra is ránézni, több 10eFt-ot lehet vele spórolni, ha ésszel használja az ember.... Továbbá a héten nyitottam Cetelem megtakarítási számlát is, ingyen számlanyitás, számlavezetés, ingyen visszautalás... 2,5Milla felett 2,75% éves "hozam" lekötés nélkül (bank olyan 0,6%-1% körül ad a lekötött betétre) Mivel az új számlával ingyenes az utalás így csak jól jöhetek ki. :DDD

(#7091) Dávid78


Dávid78
tag

Megtudnátok mondani a CIB banknál szeretnék készpénzben kivenni 500-600 ezer körüli összeget a bank fiókban ,akkor az mennyi levonást eszközöl?

(#7092) nimfas válasza Dávid78 (#7091) üzenetére


nimfas
addikt

Felbattyogsz a Cib bank honlapjára, kiválasztod hogy melyik típusú szamlád van, és megnézed a hirdetményben. ;]

De általában drágább mint ha kártyával vennéd fel. Nem tudom ott mennyi a max. limit....

(#7093) cocka válasza Dávid78 (#7091) üzenetére


cocka
veterán

600 ezernek a díja 6420 Ft.

(#7094) Dávid78 válasza cocka (#7093) üzenetére


Dávid78
tag

Köszönöm ez legalább értelmes válasz volt :) :R

(#7095) cocka válasza Dávid78 (#7094) üzenetére


cocka
veterán

Hát nézőpont kérdése.

Az előző, számodra "értelmetlen" válaszban leírtakat gyakorlatilag én csináltam meg helyetted. Azt viszont nem írtam le, hogy mi a pontos díjszabás, csak hogy 600 ezret felvéve mennyi lenne az az alapján számolt díj.

Most akkor az érdemli a piros pontot, aki elmondta hogy kell halat fogni, aki megmutatta vagy aki kifogta neked?

(#7096) Tombi


Tombi
senior tag

Szerintem hálás lehet annak a halásznak aki megmutatta a hálót.
És annak is aki kifogta a halat.
Mindezek után, legközelebb egyedül is tud majd halászni, akkor mindenki jól járt.

(#7097) nimfas válasza Tombi (#7096) üzenetére


nimfas
addikt

Én inkább nem reagáltam rá semmit... ;]

[ Szerkesztve ]

(#7098) Dávid78


Dávid78
tag

Jól van fiúk ne legyetek olyanok ,mint a lányok rögtön össze fogtok és támadtok :P

Igazatok van csak fáradt voltam meg türelmetlen ,de remélem nincs harag köszönöm a segítséget :R

(#7099) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Citi banknál vagyok jelenleg, amit megvett az Erste és tuti biztos, hogy ősz körül bukni fogom a teljesen ingyenes számlacsomagomat. Szeretnék előre tájékozódni, hogy időben tudjak váltani, ha muszáj.
Most melyik bankhoz érdemes menni?

Havi 150 és 200 között menne számlára pénz. Nagyjából havi 60 ezer Ft értékben fizetem a számlákat bankkártyával, a többit készpénzben szoktam kivenni - két részletben.

Néztem egy számla összehasonlító oldalt, ami a Gránit bankot hozta ki elsőnek, de ott is évi 10k körül kellene költenem csak bankra? :Y
Ez manapság frankón ennyi? És én még gondolkodtam két bankkártyán...

Hitelre, csoportos beszedésre, rendszeres utalásra, és ilyesmire nincs szükségem, és a paypass sem érdekel. Személyes ügyfélszolgálat sem kell.
Annyi a fontos, hogy neten tudjak fizetni a kártyával.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7100) polonic válasza Bici (#7099) üzenetére


polonic
félisten

Erste privilégium L vagy raiffeisen díjnullázó plusz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.