Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) smallmer válasza Brandynew (#8650) üzenetére


smallmer
őstag

a vételi árfolyamnál itt gondolom a drágábbra gondolsz. Tehát most jelenleg a 323.0300 , jól gondolom?

(#8652) Brandynew válasza smallmer (#8651) üzenetére


Brandynew
őstag

Igen, kb. amennyiért a külföldi pénzt megvennéd egy pénzváltónál is, 320 Ft körül van most.

[ Szerkesztve ]

(#8653) smallmer válasza Brandynew (#8652) üzenetére


smallmer
őstag

Köszönöm szépen a gyors választ! Szép napot :R

(#8654) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Erste VISA kártyához tartozó váltási árfolyamokat hol találok?

Sem az Erste honlapján levő, sem pedig a VISA honlapján levő kalkulátor nem azt az árfolyamot hozza, mint amivel a könyvelés történt :F

(#8655) Brandynew válasza m0ski (#8654) üzenetére


Brandynew
őstag

https://www.visaeurope.com/making-payments/exchange-rates

Belekalkuláltad azt is, hogy a VISA elszámolási egysége dollár alapú, így végez egy USD-EUR konverziót is?

(#8656) Brandynew


Brandynew
őstag

Emlékeztek, hogy panaszkodtam az OTP-hez viszonyított magas banki költségekre az ERSTE-nél? Csak át kellett menjek az Erste Kolléga Plus díjcsomagba és most a számlavezetéstől a csbm-on át az átutalásokig minden 0 Ft :D Igaz, a dombornyomott kártyáért évi 3.950 Ft-ot kell fizetnem, de ez az összes banki költségem, és még kigondolom, hogy kell-e nekem egyáltalán dombornyomott kártya.

[ Szerkesztve ]

(#8657) m0ski válasza Brandynew (#8655) üzenetére


m0ski
aktív tag

Szia!

Nekem az Erstés hang azt mondta, hogy a VISA EUR alapú, és a kiszamolo ezen cikkje is ebben erősít meg.

Pont a kettős konverzió miatt egy EUR vásárlást néztem, és ott is különbség van a VISA honlapja és a könyvelt összeg árfolyama között. Nem sok, ~30 fillér, de akkor se egyezik.

Egyébként akár EUR akár USD alapú a VISA kártya, egyik valutával se stimmelnek a vásárlásaim árfolyamai. Írtam is emiatt egy szívhezszóló levelet az Erstének.

[ Szerkesztve ]

(#8658) Brandynew válasza m0ski (#8657) üzenetére


Brandynew
őstag

"De vigyázat, ha Visa kártyával költünk eurót, akkor a Visa azt átváltja automatikusan dollárra, majd vissza euróra."

Majd mond meg, hogy mit válaszolt az ERSTE, kíváncsi vagyok rá. Lehet, hogy van konverziós jutaléka?

[ Szerkesztve ]

(#8659) m0ski válasza Brandynew (#8658) üzenetére


m0ski
aktív tag

Forint számla van a kártya mögött.

Erste ÁSZF:
"3.7.5.2. A bankkártyával végzett tranzakciók elszámolása,
Forinttól (HUF) eltérő devizanemben végzett Tranzakciók elszámolása:
Külföldön vagy belföldön, nem forintban (HUF) történt bankkártya használat esetén a Tranzakció eredeti összegét és devizanemét a Visa nemzetközi kártyaszervezet az általa alkalmazott napi árfolyamon HUF-ra váltja az alábbi módon:
1. amennyiben a Tranzakció devizaneme nem EUR, először EUR-ra, majd ezen EUR összeget HUF-ra,
2. amennyiben a Tranzakció devizaneme EUR, úgy a Tranzakció eredeti összegét HUF-ra,
majd ezen HUF összeg kerül terhelésre a Számlatulajdonos bankszámláján a feldolgozást követő banki munkanapon
(könyvelési nap)."

[ Szerkesztve ]

(#8660) galuska95


galuska95
aktív tag

Sziasztok!
Előző hónapban igényeltem OTP juniort. Megkötöttem a szerződést megkaptam a kártyát minden szuper, utaltam is rá pénzt, de most látom hogy levontak 502 Fotintot havi csomagdíjra.
Nem volt az utaláson kívül semmi más tranzakció rajta, ne mfizettemv ele, nem utaltam róla (csak ugye rá). A számlavezetés elvielg 0ft a kártyadíj 0 ft, nem igényeltem más szolgaáltatást, 22éves vagyok. Mi akkor ez a csomagdíj? havonta elég soknak gonodlom ezt a fél ezer forintot a semmire.

Köszi!

(#8661) dptrsk válasza galuska95 (#8660) üzenetére


dptrsk
addikt

Szia

itt a hirdetmény, nem tudom, hogy jött ki az 502 forint, de 150 forint, hogy netbankban nem csak egyenleget tudsz lekérdezni, hanem utalni is tudsz, az SMSeknek is van darabára.

(#8662) galuska95 válasza dptrsk (#8661) üzenetére


galuska95
aktív tag

nem volt beállítva, hoyg utalni is tudjak, csak lekérdezést tudtam csinálni. SMS-t talán csak egyet kaptam a legelején...

köszi a választ. Majd felhívom őket vagy bemegyek...

[ Szerkesztve ]

(#8663) nimfas válasza Brandynew (#8656) üzenetére


nimfas
addikt

"Eseti átutalás bankon kívülre NetBank, MobilBank 30 Ft + (0,30%, max. 6.000 Ft)
0 Ft + (0,30%, max. 6.000 Ft) Tárgyhó utolsó napja
Állandó fix összegű átutalás bankon belülre és bankon kívülre NetBank 0 Ft + (0,30%, max. 6.000 Ft)
0 Ft Tárgyhó utolsó napja
Csoportos beszedési megbízás teljesítése bankon belül és bankon kívül (közüzemi megbízás) 0 Ft Tárgyhó utolsó napja"

Forrás

Hol ingyenes ez?
Nekem ingyenes... jövő tavaszig (Privilegium L) hogy utána mi lesz még nem tudom. :W

[ Szerkesztve ]

(#8664) Brandynew válasza nimfas (#8663) üzenetére


Brandynew
őstag

A Kolléga Basic-et nézted, nekem a Kolléga Plus-om van.

Ingyenes:

- számlavezetés,
- csoportos beszedési megbízások,
- állandó átutalási megbízások,
- na meg havi 2 készpénzfelvétel, mint mindenhol.

Egyetlen tétel van, ami nem 0 Ft, az eseti bankon belüli és kívüli átutalás, mindkettő díja az összeg 0,3%-a. Ez 20 ezer Ft átutalásánál 60 Ft, így valóban igazad van, ha csinálsz eseti átutalást, akkor az pénzbe kerül, de elhanyagolható összeg más számlacsomagokhoz képest. Kiskapu: állandó átutalási megbízásként utalsz. Így már tényleg ingyenes :)

[ Szerkesztve ]

(#8665) Oliverda


Oliverda
félisten

FYI: a k***ög OTP hitelkártyáknál is díjkötelessé tette a csoportos beszedést, elseje óta tranzakciónként 88 forintot vonnak le. Nyilván nem szóltak róla, a szokatlan tételekből jöttem rá. :(((

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8666) dptrsk válasza Oliverda (#8665) üzenetére


dptrsk
addikt

A régi hirdetményben ott volt, hogy 2018 március 1-ig engedik el a díját...

[ Szerkesztve ]

(#8667) polonic válasza Oliverda (#8665) üzenetére


polonic
félisten

Miért van meg valaki az otp-nel? ;]

(#8668) Oliverda válasza dptrsk (#8666) üzenetére


Oliverda
félisten

A folyószámláknál egy rakat díjnál ez van, a határidőket pedig évek óta tologatják, nyitva hagyva a kiskaput ahhoz, hogy bármikor egy szó nélkül megszüntessék a díjmentességet. No, de sebaj, akkor én a számlát fogom megszüntetni, és megpróbálok kötni helyette egy BB UPC-t. Elvileg még lehet.

polonic: Vannak az OTP-nek vitathatatlan előnyei (jó netbank és mobilos app, kedvező deviza árfolyamok, sok fiók), de sajnos az egyéb feltételek szinte folyamatosan romlanak.:(

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8669) polonic válasza Oliverda (#8668) üzenetére


polonic
félisten

Lehet még kötni. Nekem szerdán meg is érkezett a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#8670) Oliverda válasza polonic (#8669) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor, ha van kedved/időd, röviden leírhatnád az igénylés folyamatát. :R

Milyen dokumentumok kellettek? A netbank milyen?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8671) polonic válasza Oliverda (#8670) üzenetére


polonic
félisten

Nekem munkáltatói igazolás elég volt. De elvileg 3 havi számlakivonat is elég hitelesítve. Ezen kívül a szokásos személyes iratok.
Foglaltam időpontot az egyik fiókban, kb 20 perc alatt végeztünk is.
A netbankot még nem tudom milyen élesben. Sajna ahhoz mégegyszer be kell menni személyesen intézni. Legalábbis ezt mondták a telefonon a kártya aktiválásakor. Azért nem volt egybol netbank egyből mert az igényléskor még ugye nem volt hitelkártya számla.
Egyébként van a netbanknak demója. Megtudod nagyjából nézni, milyen.

(#8672) Oliverda válasza polonic (#8671) üzenetére


Oliverda
félisten

Értem. UPC-s számlát nem is kértek csak a munkáltatóit és a személyes iratokat?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8673) polonic válasza Oliverda (#8672) üzenetére


polonic
félisten

Bocsi, azt elfelejtettem. Az is kell, igen. A lakcímedre vagy a tartózkodási helyre szóló számla is jó és a te neveden sem kell lenni.

(#8674) polonic


polonic
félisten

Igényeltem internetbankot a BB-nél az egyik fiókban. Azt mondták ott, hogy netbankon. nem lehet beállítani a csoportos beszedéseket hitelkártyához, mivel a beszedés teljesítése is vásárlásnak minősül és csak úgy járnak a visszatérítések. Aztán vigyem be személyesen az összes megbízásról az adatokat és be lesz minden állítva.

Most ez komoly? A rafinál simán be lehetett állítani mindent netbankról és úgy is járt a visszatérítés.
Ez nagy negatívum.

A másik meg, hogy lépnék be a netbankba és azt írja ki, hogy Önnek nincs a netbankban megjeleníthető terméke. Ez mi a fene? Vagy várni kell egy kicsit, amíg aktiválódik vmi?

(#8675) albiosz válasza polonic (#8674) üzenetére


albiosz
őstag

Csoportos beszedést lehet a netbankban megadni, szóval butaságot mondtak. Én mind a netbankban állítottam be és a jóváírások köszönik, jól vannak. :)

Az adhat okot félreértésre, hogy ez az ,,új" netbank, kb. 2 éve vezették be, előtte egy másik, butább volt, azon úgy tudom nem lehetett csop. besz-t rögzíteni valóban. Mikor én igényeltem már az új volt szerencsére.

Az, hogy nem jelenik meg, nem tudom miért van. Én igényeltem és hazamentem, egyből látszott.

(#8676) _ATi_1 válasza polonic (#8674) üzenetére


_ATi_1
senior tag

A második kérdésedre: Igen, néhány percet várni kell és csak utána lesz elérhető a hitelkártyás felület.

(#8677) polonic válasza albiosz (#8675) üzenetére


polonic
félisten

Ez jó hír akkor. Köszi az infot.

Most próbálkozom megint és ugyanezt kapom mindig. Valamit elcseszhetett az ügyintéző.

[ Szerkesztve ]

(#8678) polonic válasza _ATi_1 (#8676) üzenetére


polonic
félisten

Sajna nem néhány percet várok :( Lassan egy órája jöttem a fiókból.

(#8679) albiosz válasza polonic (#8678) üzenetére


albiosz
őstag

Csörögj rá az üsz-re szerintem. Ők hátha látják, ha gond van.

(#8680) _ATi_1 válasza polonic (#8678) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Az ideiglenesen kapott jelszót sikerült véglegesre cserélni a netbankon belül?

(#8681) polonic válasza _ATi_1 (#8680) üzenetére


polonic
félisten

Persze, azt sikerült. Telekódot, meg mPIN-t, vagy minek hívjákot is sikerült megadni.

(#8682) _ATi_1 válasza polonic (#8681) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Én megvárnám a holnapot, mielőtt telefonálok. Nekem ugyanez volt a szituáció, már épp hívni akartam őket amikor jó lett.

(#8683) polonic


polonic
félisten

Köszi az infokat!

Nekem is csak türelmesnek kellett lenni, már én is telefonálni akartam és aztán csak azt látom, hogy be tudtam lépni.

Egyébként már meg is adtam a csoportos beszedéseket. Itt egyből aktívak is lettek, pedig még egyet el is felejtettem kitörölni a régi számláról. :)

(#8684) polonic


polonic
félisten

Mikor lesz a BB netbankon beadott megbízás ténylegesen aktív?

Elmű számla kijött, de nem csoportos beszedés a fizetési mód rajta.

(#8685) polonic válasza polonic (#8684) üzenetére


polonic
félisten

Az elmű online felületén is azt látom még ma is, hogy egyedi átutalás a fizetési mód, nem csoportos beszedés.
Mikor lesz ez aktív?

(#8686) albiosz válasza polonic (#8685) üzenetére


albiosz
őstag

Szolgáltató a szűk keresztmetszet általában. A bankok pár munkanapon belül kiküldik a jelzést a szolgáltatónak, nekik 30 napjuk van beálíltani.

(#8687) polonic válasza albiosz (#8686) üzenetére


polonic
félisten

Értem. Akkor majd várok még.
Közben a főgáz meg elfogadta.
Egyébként a BB netbanknak hogy látszódik amikor a megbízást elküldi szolgáltató és beszédesre vár?

(#8688) albiosz válasza polonic (#8687) üzenetére


albiosz
őstag

Úgy tudom sehogy sajnos. A csop. besz. az gyenge pont, sorbaállítás se működik. Szóval érdemes képben lenni, hogy nagyjából mikor vannak a terhelések, mert ha az adott napon eléred a limitet vásárlással, akkor nem teljesül a beszedés.

(#8689) axioma válasza albiosz (#8688) üzenetére


axioma
veterán

Hat bb lehet hogy nem mutatja, nekem ket bank is igen.
Amugy a szolgaltatoknak _altalaban_ epp ezert van masodik probalkozas beallitva, hogy azoknal is megprobalja leemelni, akiknel elsore nem sikerult (persze csak ha egyenleg hianyaban nem sikerult vagy vmi hasonlo okkal). Ha akkor se sikerul, akkor lesz csak tartozas belole.

(#8690) albiosz válasza axioma (#8689) üzenetére


albiosz
őstag

BB-ről volt szó eddig. :) Azért írtam, hogy gyenge pont, mert én is úgy tudom, hogy más banknál ez jól működik. Én nem szedetek be máshol, itt kárpótol a 2%.

(#8691) polonic válasza albiosz (#8688) üzenetére


polonic
félisten

Na sebaj. Kifizetem online a számlát. Arra is van 2 %
Nem szokott a limittel gond lenni.
Vagy a napi limit itt egy bizonyos összeg? Vagy amit én adtam meg nyitáskor? Mert az a hitelkeret erejéig van.

A ráfi onecardnál tényleg jól működött minden a beszedésekkel.

[ Szerkesztve ]

(#8692) dptrsk


dptrsk
addikt

Ha már itt tartunk, ki mit gondol melyik bank internet és/vagy mobilbankja a legfejlettebb, legsokoldalúbb?
miért?

(#8693) albiosz válasza polonic (#8691) üzenetére


albiosz
őstag

Szerintem, amit te adtál meg. De netbankban/mobilbankban meg tudod nézni és módosítani is, ha szükséges.

(#8694) Oliverda válasza dptrsk (#8692) üzenetére


Oliverda
félisten

Szvsz az OTP-é, bár a pushos értesítők hiányoznak belőle.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8695) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Segítséget és tanácsot szeretnék kérni! K&H banknál van a lakossági forint alapú folyószámlánk és az ehhez tartozó Visa electron bankkártyánk. A kérdésem egyik része az lenne, hogy ha neten vásárolok pl: amazon, ebay stb ezzel a kártyával és fizetek eurot usd-t stb-t akkor a bank ezt milyen árfolyamon számolja el nekem, deviza vagy valuta eladási vagy közép árfolyamon stb? Próbáltam olvasgatni a témában de nem igazán találtam egyértelmű infót.... Az igaz h visa kártyás vásárlás esetén ha pl eurot fizetek akkor dupla konverzió van, tehát először a forintot usd-ra és ezt követően az usd-t eurora váltja a bank, ha igen akkor mind ezt milyen árfolyamokkal? Pl a héten vásároltam ebyan egy ventilátort 9,09 usd-t az értéknap 03.29.-e volt és levont a bank 2400ft-t tehát egy usd 264ft-ba került nekem. Megnéztem a honlapjukat és deviza1-2, valuta eladási árfolyamok mind ennél kisebbek voltak 03.29.-én, akkor miből adódik ez a plusz, hogy jön ki a banknak ez az árfolyam?

Számomra ezek a kérdések azért lennének fontosak, mert közel jövőben szeretnék interneten egy németországi boltból vásárolni nagyobb euro összegben és egyáltalán nem mindegy számomra, hogy ezt hogy fogja a bank váltani, mert így több 10ezer ft differencia is lehet benne. Eddig ilyen pár 100ft-os és pár 1000ft-os ebay-es vásárlásnál ezzel nem foglalkoztam, mert annyira picik voltak összegek....

Vagy érdemesebb lenne nyitnom a forint alapú számlám mellé egy euro alapú deviza számlát és oda az eurot befizetni, amit jó árban meg tudok venni(legalábbis a bankhoz képest)? Mondjuk nem tudom havi szinten milyen költségekkel járna egy deviza számla fenntartása.....

Kérem aki jártas ebben a témában és tudna segíteni az ne legyen rest. Köszönöm! :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#8696) dptrsk válasza Gtaati (#8695) üzenetére


dptrsk
addikt

A tranzakció részletei közt látod, hogy a bank mit milyen árfolyamon váltott neked.
Abból tudsz kiindulni.

Vásárláskor deviza közép árfolyamon kerül befoglalásra az összeg, majd deviza I. eladási árfolyamon kerül elszámolásra könyveléskor(értéknap)

(#8697) Gtaati válasza dptrsk (#8696) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Koszonom a valaszodat! Ha pl vasarlok neten akkor fizetes utan zarolodik az osszeg, de ugye az erteknapon kerul kifizetesre, tehat ilyenkor a zarolt osszeg valtozhat vagy amit zaroltak az kerul levonasra.

Koszonom!

(#8698) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Valaki letudná számomra is érthető módon írni i az a kamatadó? :)
Az Erste-nél vagyok és nézem a számlámon ilyenek vannak:
JÓVÁÍRT KÖVETEL KAMAT 17 HUF
KAMATADÓ TERHELÉS -3 HUF

Köszönöm!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8699) Apollo17hu válasza Orlin (#8698) üzenetére


Apollo17hu
őstag

A kamatjövedelem adója. Mo.-n ez most 16%.
17 forint kamatod volt, ennek a 16%-a 2 forint 72 fillér. Ez lett kerekítve 3 forint kamatadó.

(#8700) polonic válasza Apollo17hu (#8699) üzenetére


polonic
félisten

15 % a mértéke, mint az szja-nak. Ezt követi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.