Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) axioma válasza Pachenkoooo (#4000) üzenetére


axioma
veterán

Birj varni egy honapot, max. masfelet. Szinte biztos, hogy az uj adokat minden bank mashogy ervenyesiti, es a te konkret felhasznalasi szokasaidtol fugg, hogy melyiket erdemes valasztani. Ha mar minden bank kihozta az adoemeles utani kondiciot, akkor valassz.

(#4002) Shy


Shy
tag

Komolyan az lenne a legjobb ha kézbe kaphatnám a fizetést, ezek a féreg bankok csak szipolyoznak.
Megyünk vissza az őskorba

[ Szerkesztve ]

Kell, vagy rakom el?!

(#4003) concret_hp válasza Shy (#4002) üzenetére


concret_hp
addikt

csak nem hárítják át az adót amit kivetnek rájuk :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4004) doc válasza Shy (#4002) üzenetére


doc
nagyúr

nem a bankok, hanem allam bacsi (szokjunk mar le errol az idiota "mocskosszemetbankok" szovegrol...)

Pachenkoooo:
A legolcsobb az ingyenes szamla, tobb banknal is van.

(#4005) Pachenkoooo válasza doc (#4004) üzenetére


Pachenkoooo
tag

Pl melyiknél? Mert én azt hallottam, hogy már nincs ingyenes számla.

(#4006) cocka válasza doc (#4004) üzenetére


cocka
veterán

Az "ingyenes" számlákkal az a probléma, hogy a hoztam is meg nem is elvet követi.

Általában 0 Ft a számlavezetési díj, akár még a bankkártya díját is elengedik, bár az előző miatt értelemszerűen nem szokásuk. Cserében nincs ingyen kp. felvét és vmennyi tranzakcióért a legmagasabb díjakat szedik. Lásd pl. Raiffeisen bázis csomagját.

(#4007) cocka válasza Pachenkoooo (#4005) üzenetére


cocka
veterán

Az ingyenesnél talán jobb megoldás lehet az MKK-s számla, de inkább nem szóltam, mert úgy is lehurrognak, hogy DE A KP.FELVÉTEL DRÁGA ÉS EGY SINCS INGYEN HAVONTA! :W

(#4008) Pachenkoooo


Pachenkoooo
tag

Nekem a kp felvétel a fontos

(#4009) axioma válasza Pachenkoooo (#4008) üzenetére


axioma
veterán

Van-e fizetes tipusu jovedelmed amit oda tudnal utaltatni, es milyen automatak vannak a kozeledben?
Atutalas is fontos? Mennyi most egy atlagos honapod dija, es mennyi forgalmat bonyolitasz bankkartyan vasarlasra?

(#4010) doc válasza Pachenkoooo (#4005) üzenetére


doc
nagyúr

pl. Granit Bajnok. VIP tagsaggal kombinalva SEMMILYEN dij nincs, MINDEN ingyen van, es meg kamatot is fizetnek :)

(#4011) Pachenkoooo válasza axioma (#4009) üzenetére


Pachenkoooo
tag

Jelenleg nincs rendszeres jövedelmem, ami számlára étkezik. Euro, Usadollár és angol font érkezne rá. Havonta 4-5 alkalommal, 10-70.000 Ft között alkalmanként.
Fontos lenne, hogy olcsón kivegyem a pénzem. Havonta talán 2-3x fizetek kártyával, és néhány vaterás, ebayes rendelést utalok csak. Továbbá minél jobb árfolyamon váltsa a kártya a valutát, mivel az otp ebben sem jeleskedik. (Középárfolyam 291Ft volt, ők 284ért adtak el, nekem a kártya pedig 278ért fogadta...)
Garantáltan otp és k&h automata van a közelben, de pesten belül bárhová elmegyek.

Doc:
Ez mi meg hogy pontosan? Privátban meg tudnánk beszélni?

(#4012) doc válasza Pachenkoooo (#4011) üzenetére


doc
nagyúr

ha raguglizol, egybl kidobja
de ilyen keves beerkezo jovedelemnel ez nem jatszik, 280 (illetve 350ezer) havonta a minimum

(#4013) axioma válasza Pachenkoooo (#4011) üzenetére


axioma
veterán

Jovedelem nelkuli ingyenes szamla nincs.
Olyan van, ami fix kartyadijert havi 4x barhonnan kivet, de a fix dij tobb, mint ami neked jo lenne (axa world mastercard), es ott az utalas se ingyenes. Ami visszahozhatna', a kartyas vasarlas (visszateritest ad), az nalad nulla lenne.
Olyan van, hogy ingyen havidij, fix eves dij (ez az MKK), de cib automatabol 321, idegenbol 500 a penzfelvetel.
Olyan van, hogy 150e jovedelem eseten ingyen minden, es havi 2 (?) kivet erste vagy takszov automatabol, csak a kartya eves dijat kell fizetni.

(#4014) concret_hp válasza axioma (#4013) üzenetére


concret_hp
addikt

egyébként vicces, hogy van párszázezer egyéni vállalkozó az országban és ezt a legtöbb bank nem tartja célcsoportnak :C (mivel k.b mindenhol scak olyan kedvezményes számla van, ami jövedelem szelektál, de ha 5x annyit keresel mint EV az senkit nem érdekel :C)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4015) axioma válasza concret_hp (#4014) üzenetére


axioma
veterán

Mar miert nem? Ha jovedelem, akar utalhatna' ugy is a vallalkozoirol a maganjara. Ha mashogy veszi ki a jovedelmet, akkor meg miert is jutalmazna'k az adocsalasat?
Mondjuk a vallalkozok eleg nagy tobbsege nem is szamlapenzt mozgat, hanem kp-zik. A havi szamlas foglalkoztatasi modot azt meg ugye szinten nem akarod idecitalni, mint ujabb csalasi format...

(#4016) cocka válasza Pachenkoooo (#4011) üzenetére


cocka
veterán

minél jobb árfolyamon váltsa a kártya a valutát, mivel az otp ebben sem jeleskedik.

Ezt majd mondd azután, miután összehasonlítottad pl. a citi árfolyamaival vagy akár a cibével is. Az viszont érdekes, hogy a cib devizavételije magasabb, mint az otpé.

(#4017) concret_hp válasza axioma (#4015) üzenetére


concret_hp
addikt

pl ott indul, hogy nem kötelező, hogy 2 bankszámlád legyen bizonyos esetekben :U így input az csak ügyféltől jön a számlára.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4018) Predator2


Predator2
addikt

Meglehetne úgy úszni az "áteszervező lehúzást", hogy az ember egy külföldi bankban tartja a pénzét és oda is utaltat?

Nem vagyok jártas a témában csak kíváncsi vagyok.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#4019) concret_hp válasza Predator2 (#4018) üzenetére


concret_hp
addikt

biztos örülnének a munkahelyeden, ha benyögnéd, hogy mostantól nemzetközi átutalással szeretnél fizetést kérni ;]
amúgy az a baj, hogy a devizakonverzión mindenképpen buksz és az semmiképp sem kevesebb mint a tranzakciós adó.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4020) tlac válasza doc (#4012) üzenetére


tlac
nagyúr

ezt a gránit bajnok számlacsomagot én is nézegettem, és van benne egy ilyen lehetőség:

Feltétel
legalább havi 280 000 Ft jóváírás legfeljebb 2 tételben
VAGY
legalább 150 000 Ft látra szóló egyenleg minden nap

tehát ha jól értem és csak simán tartok rajta min. 150k-t lekötés nélkül, akkor is ingyenes

[ Szerkesztve ]

(#4021) RudyD válasza tlac (#4020) üzenetére


RudyD
csendes tag

Üdv!

Elméletileg igen, de fentebb említették hogy jól válaszol az ügyfélszolgálat.
(Ezt én is tapasztaltam)
A teljes (totális) ingyenességhez meg szükségeltetik a VIP tagság.
(Különben van kártyadíj, éves ha nem csal az emlékezetem). A VIP -et meg ha jól értelmeztem - ők ajánlhatják fel ha jók az emlékeim 350e -es bejövő után.

Viszont a hivatalos visszajelzés szerint paypal -hoz nem lehet (hivatalosan) használni a kártyát.
(Majd a hirdetmények között szerepelni fog ha mégis.)
Engem idáig ez tartott vissza. Most már lehet hogy én is kivárom inkább ezt a pár hónapot hogy mit lépnek a bankok...

-- RudyD { B-) }

(#4022) doc válasza RudyD (#4021) üzenetére


doc
nagyúr

igen, a kartyadij csak VIP tagsag mellett ingyenes (bar ez meg mindig megeri, a nem dombornyomott kartya talan 2000 korul van evente, ezt leszamitva minden ingyenes)

A Paypal-problemat melyik kartyara irtak? gondolom nem a dombornyomottra, hanem a "sima" kartyara, ugye?
Mondjuk en nem is tervezem paypalra beregisztralni a kartyat (arra hasznalom a CITI-t), csak furcsallom :F

(#4023) mickemoto


mickemoto
őstag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni bankkártya ügyben.Unokatestvéremnek(15éves) diákmunkához kellene csináltatnia bankkártyát/folyószámlát.Hol és milyet ajánlotok?(nyilván minél kevesebb fenntartási költséggel)
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#4024) KMT válasza mickemoto (#4023) üzenetére


KMT
addikt

Ezt állítsátok be: [link]

Nekem betippelt adatokkal az erste diákszámlája a legolcsóbb, főleg, ha nem kértek értesítő sms-eket. Ilyen eseti bejövő pénzeknél nem is nagyon érdemes.

Figyeljetek a későbbi költségekre is.

(#4025) mickemoto válasza KMT (#4024) üzenetére


mickemoto
őstag

Köszi a linket, megnézegettem.Ha jól értelmezem akkor a junior számlák nem költségmentesek? Régen nem úgy volt hogy a diákszámlák költségmentesek voltak?

(#4026) concret_hp válasza mickemoto (#4025) üzenetére


concret_hp
addikt

de régen , sőt nem is olyan régen volt olyan.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4027) mickemoto válasza KMT (#4024) üzenetére


mickemoto
őstag

Ahogy elnézem a két hónapos nyári munkára nem igazán érdemes számlát nyitni, esetleg ha utána meg is szüntetné(feltéve ha azért nem kell fizetni)akkor.

(#4028) axioma válasza mickemoto (#4027) üzenetére


axioma
veterán

Hat, ritkan mondok ilyet, de ha kp-ben is kerheti, ezert nem eri meg. (Sot, lehet hogy ha nem kerheti kp-ben, akkor is azt mondanam, beszelje le szulokkel, hogy nekik utaljak, ok meg kp odaadjak.)

(#4029) mickemoto válasza axioma (#4028) üzenetére


mickemoto
őstag

Igen, mi is inkább így döntöttünk.Egyébként a számla megszüntetésért is fizetni kell?

(#4030) RudyD válasza doc (#4022) üzenetére


RudyD
csendes tag

Üdv!

Direkt rákérdeztem a PP -ra az ügyfélszolgálaton.
(kb ez miatt hátráltam ki a szerződéskötésből.)
A hivatalos kátyákra vonatkozó hirdetmény említi az internetes vásárlást. Illetve azt hogy szerencsejátékra kifejezetten tiltják.
Az ügyfélszolgálat hivatalos (legalábbis én annak veszem) email -jében azt írják hogy hivatalosan nem támogatják. Majd a hirdetmények között lesz ha lesz olyan kártyájuk. :(

Innentől fogva még ha megy is - de az alap hozzáállás ez akkor bármikor tilthatják ha ők úgy gondolják.
(Bár ezt másik bank is megteheti - mert a bank rendelkezik afelett hogy mire lehet használni a kártyáját - legalábbis erre az eredményre jutottam a kutatásban.)

De hogy ne csak thread-hijack legyen -
@tlac: - Én is azt olvastam ki a hirdetményből ha benne van a 150e akkor gy.k. csak a kártyadíj van, de érdemes rákérdezni email -ben az ügyfélszolgálaton a kérdéses részletekre.
Nekem idáig még mindig - (webes megkeresésre és email -re is korrektül válaszoltak, pedig nem is vagyok kliensük.)

-- RudyD { B-) }

(#4031) axioma válasza RudyD (#4030) üzenetére


axioma
veterán

Megjegyzem, nem ertelek. Van egy jo konstrukcio, amit azert nem rendeltel meg, mert nincs kifejezetten reklamozva, hogy a paypal megy vele. Nekem mar eleg sok kartyam megfordult (4-5) a paypal fiokhoz kotve, de eddig egyik se irta azt magarol kimondottan, hogy paypalra alkalmas. Es? En me'g inkabb olyan kartyat nem lattam, amit a PP enged beregisztralni (ami minden mastercard, sot mar maestro, amin van 3 jegyu bizt. kod), es a bank is engedi a CNP vasarlast, DE kimondottan a paypalt nem. Talan a K&H-rol volt valami anno, de azt peldaul pont nem probaltam, es talan azota mar az a korlatozas se igaz, azert ahogy haladunk elore az idoben es a bankok tapasztalatot szereznek, nem fognak felni (finomabban, kockazati tenyezot indokolatlanul magasra huzni) az ilyen tranzakciok eseteben.
Szoval en biztosra veszem, hogy a granitbankos kartya is ment volna paypallal. Es ha nem, akkor is max. annyit buksz, hogy me'g egyszer kell koltoznod (mivel mindenbol idoaranyos dijat fizetsz ki). En biztos beprobaltam volna...

(#4032) Hintalow válasza axioma (#4031) üzenetére


Hintalow
senior tag

Én pedig meg tudom erősíteni, hogy egy banki ügyfélszolgálaton (mert ilyesmi helyen dolgozom) 100-ból kb van 2 ember, akinek van némi fogalma a paypalról (de nekik is azért mert használják mint magánember) ha a maradék 98-al akadsz össze az ilyen kérdéseiddel, akkor a válasz olyan is lesz :)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#4033) axioma válasza Hintalow (#4032) üzenetére


axioma
veterán

Na ja, arrol ne is beszeljunk. Rengeteg bankos sztorim van, amikor erdeklodo laikuskent jobban ismertem a reszleteket, mint aki infot kellett volna adjon... a legutosebb talan az, amikor irasbeli (email) kerdesemre az Erste telefonszamot kert, es a kozponti ufsz velhetoleg leginkabb adekvat infokkal rendelkezo ugyintezoje hivott vissza. Na nem veletlen nem akartak irasban valaszolni... a kerdes az akkori alltam (kieg. kamattam) hitelekrol szolt, pontosabban a hozza tartozo rendelet szerinti feltetelek utottek azt, hogy komoly merteku elotorlesztesi dijat jegyeztek a kondilistaban. A nagyonhozzaerto valaszolo kozolte, hogy oruljek neki, hogy "csak" annyi, mert igazabol ki kene fizetnem a lejarat vegeig esedekes osszes kamatot... basszus, azt az elsok kozott tanitott definiciot se ismerte, hogy a kamat a penzhasznalat ara?

(#4034) doc válasza RudyD (#4030) üzenetére


doc
nagyúr

hat basszus most mar csak beregisztralom PayPalon hogy kiprobaljam :D

(#4035) doc válasza doc (#4034) üzenetére


doc
nagyúr

"Tisztelt Ügyfelünk!
Köszönjük, hogy ügyfélszolgálatunkhoz fordult levelével.
Megkeresésével kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy a 2013.06.26-án a PayPal oldalán végrehajtott
internetes vásárlási tranzakcióhoz tartozó kód a következő:"

Szoval nem csak hogy lehet hasznalni a Granitos kartyat Paypalhoz, de a ugyfelszolgalat van annyira ertelmes, hogy rajott mit akarok (pedig csak annyit irtam nekik, hogy a megjegyzes erdekelne). Mindezt kb. fel ora alatt meg is valaszoltak.

(#4036) axioma


axioma
veterán

Szerintem nem lepodtunk meg tulsagosan. Kerdezo jon neked egy sorrel :K

(#4037) RudyD válasza doc (#4035) üzenetére


RudyD
csendes tag

Üdv!

Nagyon szépen köszönöm a tesztet! :R
Már csak az az apróság maradt hátra hogy - bár az csak túlparázás - ha az üf. hivatalos tájékoztatása az hogy nem akkor bármikor kétséges lehet a dolog.

Amikor körülnéztem más bankokban ott is szürke terület volt ez a rész, annyit mondott az ügyintéző hogy ő nem igazán tudja de a kolleganő az használja a pp -t. Úgyhogy ennyi.
Lehet mégsem hezitálok túl sokat.

Amúgy igen @(#4036) axioma:
Akár kettőt is, szívesen. Opcionális esetben kiskegyednek is egy jár az ötletgazdaságért! B-)

Egyelőre Győr és\vagy Sopron környékén átvehető a szükséges előzetes egyeztetésnek megfelelően...
:K

(Bizonyos értékhatáron belül átváltható egyéb hasonló kategóriába eső kívánt "hálacsomagra"...)

-- RudyD { B-) }

(#4038) doc válasza RudyD (#4037) üzenetére


doc
nagyúr

onnantol hogy beregisztraltam a kartyat, mitol lenne ez ketseges?
es hol van az a "hivatalos tajekoztatas" ami azt mondja hogy NEM LEHET PP-al hasznalni? :F
Gyor az nekem csak 70 km, megallj csak, jarok en meg arra ;]

(#4039) axioma válasza RudyD (#4037) üzenetére


axioma
veterán

:) Koszi, de olyat en ugysem iszok. Meg messze is van. De a felajanlas jol esett!

(#4040) cocka válasza doc (#4035) üzenetére


cocka
veterán

2013.06.26-án

A lottószámokat véletlenül nem tudják előre? :DD

(#4041) doc válasza cocka (#4040) üzenetére


doc
nagyúr

na latod, ez am a jovobemutato hozzaallas :D

(#4042) Sanyi.il


Sanyi.il
aktív tag

Sziasztok! jobb topikot nem találtam a kérdésemre, így itt írok.
Neten szeretnék vásárolni napszemüveget, Egyesült államokból, felvan tüntetve hogy van kiszállítás mindenhova, és lehet bankkártyával is fizetni, elég nagy márkáról van szó, és ez a hivatalos weboldala, szóval átverésről szó sincs. Kérdésem az lenne, hogy nekem HUF szálmám van, de a weboldalon dollárba vannakl feltüntetve az árak, így ha kifizetem, azaz beírom a kártya adatait, akkor pont annyit von le? milyen érfolyammal dolgozik ilyenkor a rendszer? milyen plusz költséggel kell még számolnom? :)

(#4043) axioma válasza Sanyi.il (#4042) üzenetére


axioma
veterán

A sajat bankod valtja, mintha kint lennel fizikailag es ott fizetnel dollart (felteve, hogy nem paypalos a dolog).

(#4044) Sanyi.il válasza axioma (#4043) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

köszi a gyors választ, nem paypalos, mastercardal fizetek és simán levonják akkor :)

(#4045) .tnm válasza Sanyi.il (#4044) üzenetére


.tnm
addikt

igen

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#4046) cocka válasza axioma (#4043) üzenetére


cocka
veterán

Paypalon beállítás kérdése, hogy ki váltson a paypal vagy a bankod.

(#4047) axioma válasza cocka (#4046) üzenetére


axioma
veterán

En tudom, csak nem voltam benne biztos, hogy a kerdezo a kartyat a la naturo vagy pp-n keresztul erti, ezert inkabb jeleztem hogy az nem ugyanaz a valasz lenne.

(#4048) Hintalow válasza axioma (#4033) üzenetére


Hintalow
senior tag

Hát igen előfordul az ilyen, mindig tudnak az emberek olyat kérdezni, amit nem tudnak a telefon túlvégén.
Van olyan, hogy napok levelezésébe telik mire egyáltalán megtaláljuk azt aki tud válaszolni.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#4049) axioma válasza Hintalow (#4048) üzenetére


axioma
veterán

A kerdes elment elore emailben. Erre nem irasban valaszoltak, hanem OK kivalasztottak, hogy ki legyen az, aki a valaszukat a mar ismert kerdesre elmondja. Ezek utan szerintem baromi blama.
Nyilvan ha ott szegeztem volna neki a kerdest, akkor fejbol nem tudja, igerjen 2 nap mulva visszahivast vagy mittudomen... de akkor se mondjon hulyeseget. De ezen a valaszon ultek egy darabig, majd nem mertek leirni, hanem felhivtak...

(#4050) .tnm válasza axioma (#4049) üzenetére


.tnm
addikt

de akkor se mondjon hulyeseget.

konkrétan ez annyira magyar dolog, semmire nemmeri senki azt mondani, hogy nem tudom, inkább mondanak valamit hasból, de felelősséget soha semmiért nem vállalnak, a másik variáció, hogy átirányítanak valaki máshoz, de ezzel csak egy iterációval késlelteted az elkerülhetetlen előbbi esetet.

csak ilyen miatt háromszor vártam majdnem egy órát különböző bankokban.

[még Apeh-től is van olyan levelem, amelyben érdeklődtünk egy adószabály értelmezéséről és a hivatalos (=postai ajánlott levél meg miegymás) válaszban az volt, hogy szerintük ezt így és így kell érteni, de ez nem hivatalos állásfoglalás a részükről. ki tudja, ha ők nem?]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.