Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) RR-13 válasza Directors (#7198) üzenetére


RR-13
őstag

Igen biztosan elfogadják az idegen számláról érkezett összeget és abból rendezhető a tartozás is az "A" hitelszámlán. :K
Az "A" hitelt egyébként évenként a rendszerük felülvizsgálja és, ha nem lát beérkező jövedelmet, akkor visszavonják az egész hitelt, és egy összegben rendezni kell! :U

(#7202) Directors válasza RR-13 (#7201) üzenetére


Directors
senior tag

Köszönöm. Átadom az infót. :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#7203) axioma válasza RR-13 (#7201) üzenetére


axioma
veterán

Nagyon regen volt mar ilyenem... de nem arrol van szo, hogy az "A" hitel regen csak siman minuszba menest jelentett, most meg kulon hitel, amit _automatikusan_ torlesztenek a beerkezo jovedelem x%-aig, de egyeb beerkezo jovedelem eseten vagy nagyobb % eseten kezdemenyezni kell?
Az nyilvanvalo, hogy ha ott van a penz, azzal legalabb kulon kezdemenyezesre megoldhato.

(#7204) RR-13 válasza axioma (#7203) üzenetére


RR-13
őstag

Tudomásom szerint a régen "sima" mínuszba menést is "A" hitelkeret szerződés tette lehetővé, a folyószámlahitel:

"Az OTP Bank A-hitele révén a számlatulajdonos - a szerződésben meghatározott, illetve az automatikus felülvizsgálat során (mely a Junior Folyószámla esetén nem igényelhető) megállapított összegig - külön kérés nélkül, automatikusan juthat hitelhez Lakossági Folyószámláján, Junior Folyószámláján, illetve Elektronikus Számláján.

Az A-hitel segítségével - a hitelkeret erejéig – a bank akkor is teljesíti az átutalási megbízásokat, engedélyezi a kártyahasználatot, illetve a készpénzfelvételt, ha látra szóló betét arra már nem nyújt rá fedezetet.

Az A-hitel automatikusan igényelhető és módosítható. A szerződés erre vonatkozó bekezdésének elfogadásával az OTP Bank automatikusan állapítja meg, illetve meghatározott időközönként és meghatározott feltételek teljesülése esetén, hitelbírálati díj felszámítása nélkül emeli meg a számlatulajdonos A-hitelkeretének összegét. A módosított hitelkeret összegéről a bank a számlakivonaton nyújt tájékoztatást.

Az A-hitelt a Lakossági Folyószámlára, Junior Folyószámlára, illetve Elektronikus Számlára érkező átutalások automatikusan törlesztik, a visszafizetett összeg pedig újra felhasználható (rulírozó hitel)." :K

(#7205) agabe


agabe
addikt

Van más is aki AXA banknál vezette (vezeti) a folyószámláját, és most bankot keres ?
Nagyon nem fűlik hozzá a fogam, hogy az OTP ügyfele legyek.
Annyit már tudok, hogy az elején az OTP megtartja a meglévő kondíciókat, de nem tudják megmondani meddig...na én nem akarom kivárni amíg változtatnak, ezért már a mostani váltás előtt keresek másik bankot mivel a bankszámla szám, meg a bankkártya úgyis változna novembertől OTP-sre, és elég lesz egyszer módosítani az adatokat mindenfelé ahol fizetni szoktam számláról beszedéssel, állandó átutalással, bankkártyával.
Igaz, hogy jövedelem mértéke és igények szerint változó lehet melyik bank lehet megfelelő, és nézegetem a Bankráció bankszla összehasonlító oldalát, de a költségek csak az egyik része a bank ügyfélkezelési kultúrája nem ismerhető meg belőle, meg akár mobilos applikációk között is lehetnek nagyobb eltérések.
Érdekel ki merre mozdul és miért.

(#7206) polonic válasza agabe (#7205) üzenetére


polonic
félisten

En raiffeisen dijnullazo pluszt vagy erste privilegium L-t mondanek vakon, nem ismerve a jovedelmi viszonyt es a bankolasi szokasaidat.
De lehet meg raiffeisen premium vsomagok egyike is.
Ezek nulla forintos szamlak nagyjabol.

(#7207) agabe válasza polonic (#7206) üzenetére


agabe
addikt

Köszi!

Hát kb annyi a preferenciám, hogy neten mindent lehessen intézni, havi 4-5 állando átutalásom, vagy beszedési megbízásom van, max 1-2-szer veszek fel pénzt, de azt az ingyenes 150ezres limiten belül, valamivel 300ezer alatti a jövedelem ami beérkezik, kártyás vásárlás változó 40-80ezer között ez függ a kp felvéttől is, sms-t nem igényleg, meg számlakivonatot sem.
Ezek alapján nézegettem, és amiket írtál (meg mág másik pár) azoknál az éves költséget néztem, 4000 Ft-nál nem akarok évente többet nekik adni, de azon felül a tényleges ügyfélkezelés is szempont.

Az Erste Privilegium L csak 2019 márciusig tartja fenn az aktuális kondíciókat..hát nem akarnék újra bankot váltani 2,5 év múlva, ráadásul bankkártyájuk nem paypass-os (legalábbis nincs írva)
Jelenlegi Éves költség 3200 Ft körül jönne ki.

Rafiban díjnullázó plusz csomag évi 4000 Ft körüli (első év több) költséggel jönne ki, náluk paypass-os a kártya is, de Rafis IT-s ismerősöm sem ott vezeti a számláját (ő is Axa-volt) , és nem is akarja, így valahogy az nem vonz.

Otp-ben OTP simple 3.381,- Ft -ra jönne ki, de elég drága a külföldi atm használat, meg OTP-t akarnám elkerülni.

CIB Eco 2900,- Ft, de nem látok paypass-t, meg 2017 április 30-ig él ez a kondíció, szal kilőve

Magnet Bank Diamond csomagja 2300,- Ft évente (havi számlavezetési díjat 0-1000 ft között lehet választani, és ha nem fizetsz semmit akkor ennyi), bankáártya rendben, meg állítólag rendesek is, de nemtom ténylegesen milyenek.

Gránit bank valahogy nem jön be, pedig elvileg jók a kondíciók, paypassos a kártya (bár nem írják, de a képen az), és a Digitális számlacsomagban 3.130,- Ft az éves díj. Az Ász csomagban 3.830,- Ft, és ott írják, hogy díjmentes kártyás vásárlások (másiknál nem)...azt hittem a kártyás vásárlás alapból díjmentes a másikban is, de akkor nem mindenhol az ahol nem írják pl ? pff.. a bankrációs összehasonlítás sem tér ki mindenre.

Szóval összefoglalva ami megfelel, és árak szempontjából sorrendben :

Magnet Bank Diamond 2.300,- (de ehhez pofátlanul 0 ft-ot kell választani a havi számlavezetési díjnak)
Gránit Digitális (? nemtom milyen a bank ) 3.130,-
OTP simple (kerülném, de hátha nincs több bújtatott költség) 3.381,-
Raiffeisen díjnullázó plus (ismerős ott dolgozó nem tudom miért nem ott vezeti): 4.000,-

Nos ezek közül mi ajánlottabb az éves díjakat nem figyelve ?

(#7208) kew válasza agabe (#7207) üzenetére


kew
senior tag

Gránit Bajnok? 280k feletti jóváírás esetén kérhető, ebben olcsóbbak az utalások, mint a digitálisban, 0,10% csak.

(#7209) agabe válasza agabe (#7207) üzenetére


agabe
addikt

Gránit kilőve mert nem paypass-os a kártyája, vagy ami van az már drágább csomagban persze.

OTP bank egyenlőre ennyit tud (azaz semmit) :
2016.08.23. 11:54:52
Ügyfél: Axa banki ügyfél vagyok, emiatt érdeklődők, hogy a későbbiekben amennyiben nem váltok bankot milyen költségekre számítahtok éves szinten összesítve
2016.08.23. 11:55:19
Ügyfél: A jelenlegi adatok amik segíthetnek:
havi jövedelem 200ezer felett, havi utalások 1-3db 20-50ezer Ft között,
csoportos beszedés 3db havonta összesen 35ezer Ft értékben
2016.08.23. 11:57:19
Ügyfél: Kártyás vásárlás havi 4-10db összesen 40-60ezer Ft értékben
paypass-ra szükségem van, sms értesítésre nincs szükségem, számlakivonatot nem igénylem,
2016.08.23. 11:58:33
Gábor V.: a pontos összegekről egyenlőre nem tudom tájékoztatni, általánosságban ugyanazok a díjak lesznek érvényben, mint eddig, esetleg némileg olcsóbbak.
2016.08.23. 11:59:20
Ügyfél: Amit néztem a későbbiekre vonatkozóan
2016.08.23. 12:02:09
Ügyfél: az a simple csomag mindenféle kedvezménycsomag nélkül
2016.08.23. 12:02:32
Ügyfél: azt választva mennyi lenne az éves összköltségem a fenti adatokkal ?
2016.08.23. 12:03:25
Gábor V.: ezt nem tudom önnek kiszámolni, erre nincsen megfelelő alkalmazás.
2016.08.23. 12:04:29
Ügyfél: értem
2016.08.23. 12:04:46
Ügyfél: akkor egyenlőre köszönöm az információt, remélem később tübbet tudnak mondani.
2016.08.23. 12:05:32
Gábor V.: egész biztosan.
2016.08.23. 12:05:46
Gábor V.: köszönjük az érdeklődését.
2016.08.23. 12:05:56
Ügyfél: Viszont látásra.
2016.08.23. 12:06:00
Gábor V.: Segíthetek esetleg valami másban?
2016.08.23. 12:06:06

(#7208) kew :
eddig ingyen volt minden utalásom, és ezen nem kívánok változtatni.
280ezer nem minden hónapban van meg. Van, hogy rosszabb hónapban 240 és bár inkább 290 körüli legtöbbször, de így a fix 280 kilőve sajna :(

[ Szerkesztve ]

(#7210) gurabli válasza Directors (#7200) üzenetére


gurabli
senior tag

Csak érdekel, hogy miért rühelli mindenki ennyire az OTP-ét? Mert én egyik bankot sem szeretem, szóval ilyen alapon teljesen mindegy, hogy BB, OTP, CIB, stb.

Sokáig voltam K&H ügyfele, aránlyag rendbne volt minden. Ezt követően elég sokáig Citynél, maximálisan elégedett voltam, tényleg 0 Ft volt, még az MC kártya is, ráadásul minden ATM-ből korlátlan kp felvétel, és külföldön is!!! Ez utóbbi félelmetesen jó dolog volt. Ezt később módosították havi két ingyenes külföldi ATM használatra, ami szintén nagyon korrekt volt. Netbank nem túl fejlett, de amire kellett, arra jó volt. Mobil app nem volt. Aztán kivezették a számlacsomagokat, ott is hagytam őket azonnal. Na ezt követően alaposan megnéztem, hogy mi a kínálat.

Végül (a talán akkor indult) OTP Simple volt messze a legjobb ajánlat. Ódzkodtam én is, mert hogy OTP, de úgy voltam vele, hogy egy próbát megér, ha nem jó, úgy ott hagyom őket, mint a huzat. (Másik lehetséges alternatíva a Raiffaisen volt, de végül mindent összeadva jóval drágább lett volna).

298 Ft a havidíj, ebben minden, ami nekem kell benne van (korlátlan SMS is), valamint az MC PayPass kártya éves díja sem vészes. SmartBanks és Direkt egész jó, alapvető dolgokra teljesen megfelel. A SmatBank Internetes vásárlás opció QR-kóddal pedig kifejezetten jó dolog. Van virtuális bankkártya is, valamint a Vodafone előfizetéshez kértem az NFC-mobil fizetést, ami félelmetesen jó dolog! Két nap alatt meglett a kártya, soha gondom nem volt vele, azóta szinte csak a mobilommal fizetek.

Ja, és mindent tudok online (sőt, úgy is kell) intézni, a bankfiók közelébe sem kell mennem. Nyitáskor voltam, azóta sem.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#7211) doc válasza gurabli (#7210) üzenetére


doc
nagyúr

"érdekel, hogy miért rühelli mindenki ennyire az OTP-ét? "

reszemrol tapasztalat. dilettans, hozza nem erto seggfejek az alkalmazottak, katasztrofalis az adminisztracio, irtozatos hosszu sorokban kell allni mindenert, emelle meg mocskos draga is

(#7212) kew válasza agabe (#7209) üzenetére


kew
senior tag

paypassos a dombor és a sima mc kártyájuk is.
https://granitbank.hu/lakossag/bankkartyak/granit-mastercard-standard-paypass

[ Szerkesztve ]

(#7213) agabe válasza gurabli (#7210) üzenetére


agabe
addikt

Igazából régóta nem vagyok OTP ügyfél. 15 éve voltam talán és akkor elég magas díjakon dolgoztak, meg most is ilyeneket mondanak ismerősök és csak ez motiválna, hogy váltsak.
Simple csomagnál:
298 Ft-os csomag az OTP Simple SMS csomag (néztem a simple-t ahogy írtam is)...na az nekem nem kell, és nem szeretnék sokat (vagy leginkább semennyit) fizetni az állandó átutalási, a csoportos beszedési megbízások után, meg lehetőleg eseti utalások után sem. Erre van elvileg náluk a Tranzakciós csomag 348 Ft-ért ami nem sok de évente 4100 Ft, és lehet csomag nélkül pl. olcsóbb az egész saját maganak (3 csoportos beszedési 25ezer Ft értékben, meg 1db állandó átutalás 17ezer Ft értékben...na erre nem tudott az ügyfélszolgálatos számítást mondani :P ), egyéb utalások csak ad-hoc jelleggel időnként...külföldi kp felvét elég drága pl, meg az itthoni 2db ingyenesen felüli sem olcsó bár általában nem szükséges, így nem érdemes havi 596, vagy 348 ft sem fizetnem. Kártya havidíja 2200 ft / év (második évtől)
Nem nagy összegek, de éves szinten simán összejön 10ezer+ Ft ahhoz képest mint ami nekem igazából kell azt meg másra is tudom költeni, szóval a bankkártya díjon felül havi 100ft-ot kellne fizetnem (a bankráció szerint ami azért nem biztos forrás 100%-ig) az utalások miatt, de ezt persze opt nem tudta megmondani ahogy be is linkeltem.

(#7212) kew:
Tudom néztem, de azokkal már alapból drágábbak mint az otp simple, meg a raiffeisen díjnullázó plusz, a magnet diamondról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#7214) odrif


odrif
MODERÁTOR

Az FHB prémium számlacsomagja már nem olyan jó ajánlat?

20 éve a Prohardveren

(#7215) agabe válasza odrif (#7214) üzenetére


agabe
addikt

Nem nagyon látom át, de pl. paypass sincs.

(#7216) gurabli válasza doc (#7211) üzenetére


gurabli
senior tag

Még egyetemista koromban náluk volt számlám, az persze nem volt mérvadó, mert minimális igény és pénzügyi tranzakció volt. Utána azonnal leléptem tőlük, mert rettentő drága volt minden nem a tanulóknak szóló csomag. Ja, és kellett külföld miatt dombornyomott Visa, hát valami vicc volt, deviza letét, stb.

Most jó pár évvel utána, a Simple csomaggal csak megnyitáskor kellett face-to-face kapcsolatban lennem az OTP-vel (mellesleg egy nagyon kedves, csinos és hozzáértő hölgy volt), azóta ha bármi kell, akkor online (de tényleg minden), a közelébe nem kell mennem a bankfióknak.

Számomra jelenleg nincs olcsóbb csomag, mint a Simple. Ragaszkodom az SMS-hez, ahol a csomag olcsóbb lett volna, ott kiszámlázzák a kiküldött sms-ek számát. Mivel szinte kizárólag kártyával fizetek, ezért a Simple nagyon kedvező.

(#7213) agabe

Nem nagyon utalok, csoportos beszedési sincs, mindent online fizetek kártyával (pillanatok alatt és teljesen ingyen). Az a pár darab utalás meg nem tétel.

Nézd meg az aktuális kondíciós listát, pillanatok alatt ki tudod számolni, hogy az állandó átutalás + csoportos b. mennyire jön ki.

Mielőtt még valaki félreértené, nem dicsérem az OTP-ét, csak érdemes megnézni, mert nagyon komolyan meglepődtem, amikor végül náluk kötöttem ki. Az elején meg sem néztem, hogy mit kínálnak.

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#7217) RR-13 válasza agabe (#7207) üzenetére


RR-13
őstag

Szia. Az Erste Bank kártyái PayPas-osak! A Maestro biztosan... :K
A Joker hitelkártyájuk is érintős, ami VISA ugyan, de PayWave-es!

Az Erste Privilégium számlacsomagot a 2019. március 01. határozott idő lejárata előtt elvileg majd lehet hosszabbítani bankfiókban az ügyintéző szerint, de ezt majd akkor kell érdeklődni!

Amennyiben nem lehetne, akkor meg kell szüntetni és újat nyitni ismét három évre, így bankot nem csak számlaszámot kell módosítani kb 3 évente, ami megéri a sok 0,- Ft-os tranzakció miatt!

Az újranyitás feltétele, hogy a számlanyitás előtt 3 hónapig nem lehet élő Privilégium számlád, vagyis 2019. januárban kell érdeklődni a hosszabbításról és nemleges válasz esetén az élő számlát megszüntetni, majd márciusban újranyitni a Privilégiumot.
Az Ersténél ennél a számlacsomagnál az első évben még a nem dombornyomott kártya kibocsátási díja is díjmentes! :U

(#7218) nimfas válasza RR-13 (#7217) üzenetére


nimfas
addikt

Ezt jó tudni.... Ki kéne nyomtatnom mert 2,5 év után nem fogok emlékezni rá. :C

(#7219) odrif válasza RR-13 (#7217) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

A privilégium számla feltétele hogy szükség van egy Közvetítőre és Ügynökre aki megnyitja neked a számlát?

20 éve a Prohardveren

(#7220) nimfas válasza odrif (#7219) üzenetére


nimfas
addikt

Igen. Nem publikus számla. Nekem 1 héten belül élt a számlám.

(#7221) odrif válasza nimfas (#7220) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

De hol találok én Kecskeméten ilyen Ügynököt?

20 éve a Prohardveren

(#7222) KMT válasza RR-13 (#7217) üzenetére


KMT
addikt

Nálam a Maestro nem játszott, a Visa electron meg nem paypass-os. Csak drágábban lett volna olyan.

(#7219) odrif
Igen, de ilyen céget könnyen találsz, pl bankráció. Plusz 15 perc ügyintézés (plusz utazás).

(#7223) RR-13 válasza odrif (#7219) üzenetére


RR-13
őstag

Nem a közvetítő nyitja meg a számlát, gyakorlatilag ez kikerülhető! :U
A közvetítővel együtt kell kitölteni a számlanyitási kérelmet, ő aláírja és Te is, majd azzal együtt rögtön lehet bemenni - előzetes telefonos egyeztetés alapján - egy Erste Bankfiókba és a közvetítő "átad" az ügyintézőnek és az megnyitja az adatok alapján a Privilégium számlát!
Így nem kell internetes regisztráció, amikor átadott az ügyintézőnek, neki csak a számlanyitási kérelmet kell Budapestre felküldeni és az ő dolga itt lezárult. :K

#7220 - nimfas : Nekem 1 óra múlva élt a számlám így! :C A számla publikus, csak a fiókok nem értékesíthetik!

#7221- odrif: A listából kiválasztasz egyet és emailen lehet nekik írni, ha megvan az email cím, majd továbbítják a legközelebbi üzletkötőnek és a közvetítő eljön Kecskemétre előzetes egyeztetett időpontban, Neked utazni sem kell! :N Privátban tudok ajánlani közvetítőt... :B

#7222 - KMT : Az Erste Banknál a Mastercard bankkártya is PayPas-os már! :K

[ Szerkesztve ]

(#7224) agabe válasza RR-13 (#7217) üzenetére


agabe
addikt

Paypasst tudom mar Erste-nel is, ahogy irtam neztem a privilegium L csomagot csak akkor meg nem kerdeztem meg, de azzal az a gond, hogy 3 ev (azaz mar inkabb csak 2,5) mulva nem akarok ujra bankot valtani, vagy par honapig mast hasznalni aztan megint oket...minek a macera ha van hasonloan jo ?
A netbankjuk allitolag nehezkes, a mobilos aplikaciot meg nem tudom, de ahhoz kepest Raiffeisen pl. jo (ahogy Axa is az volt).
Jo lenne valaki aki pl magnet bankot hasznal es ismeri az applikaciot, mert netbankjuk demoban jonak tunik, de az app nem fut csak elesben.

Igaz eleg szukamarku vagyok, es eves szinten 4ezernel nem akarok tobbet banknal otthagyni, de azon opciok kozul amik ebbe belefernek (najo, kicsit meg mehet talan feljebb, de sokkal nem) az kell aminek legjobbak a e-szolgaltatsai, konnyen hasznalhato, mert 99,9%-ban mindent ugy intezetem eddig is, es ezt sem akarom valtoztatni, hiaba van pl. 500-600 meteren belul tobb bank irodaja is (kozuluk otp 2db is ) nem igazan erdekelnek, mert nem megyek be.

[ Szerkesztve ]

(#7225) RR-13 válasza agabe (#7224) üzenetére


RR-13
őstag

Szerintem nincs hasonló jó egyik banknál sem, ezért váltottam én is erre! :N
Az Erste Netbankja nem nehézkes, sőt valamivel többet tud egy-két téren, mint pár bank netbankja, pl. hétvégén is lehet Erste-és számlára utalni, és azonnal felhasználható az összeg!
Az OTP-nél van hasonló, de ott kártyaszámra lehet küldeni pénzt...
Az Erste Mobilbankja nem rossz, de fejlesztik még sokat, 1 hónapja jelent meg az első verzió!

Az Erste Bank pont Neked való ebből a szempontból, ha évi 4000-nél nem akarsz többet fizetni, mert a kártya éves díja kb. annyi.
Amúgy felesleges azt hinni, hogy ha másik bankba mész most, ott nem lesz változás 2-3 év múlva! :(
Mindig van változás folyamatosan... az Erstével legalább lehet biztosra menni 2,5 évre! Ez is valami! :U
Az, hogy nem kötelező a kifejezetten munkabér jogcímmel érkező 150.000,- Ft havi átutalás a díjmentességhez, szerintem elég nagy szabadság... ez már csak itt van így, (ha jól tudom) vagyis bármely jogcímű utalást elfogadnak max 2 részletben, de összesen 150.000,- Ft meg kell lenni!

[ Szerkesztve ]

(#7226) agabe válasza RR-13 (#7225) üzenetére


agabe
addikt

A barmilyen jogcimen erkezo utalas max 2 reszletben mashol is megvan, van ahol 100ezer is eleg a kedvezmenyhez (magnet bank) 150ezer helyett, de ez nem lenyeges szenpont jelenleg nekem. Jo lenne nem fizetni tobbet, de mondjuk 5-6ezer forintig eves szinten meg elmegyek, ha jobbnak erzem azokat a szolgaltatasokat amik nekem kellnek (jellemzoen mobil aplikaciobol minel tobb minden intezesenek lehetosege, masodsorban pedig a netbank)
Magnet evi 2400Ft-ert adja azt ami nekem kell, Erste 3200 korul (de meg nezem a kondicios listat), Raiffeisen talan 4000, Otp 5200.
Melyiknek jobb a mobilnet appja ? Na azt nem tudom.

Ha egy honapja megy csak a mobilbank, akkor godolom van mit reszelni rajta, de ha hasznalod biztos tudsz par infot adni.
Mennyire stabil ? Jol mukodik-e a bankkartya limitmodositas, es azonnali-e az eredmeny ? A limitmodositas ingyenes ? Eseti atutalasokon kivul megadhatok benne allandoak is ? Tilthatok benne a meglevo allando atutalis megbizasok es csoportos beszedesi megbizasok ? Az eseti utalasokhoz tartozo bankszamlakat elmenti, es utana ha szukseg van ra eleg csak kivalasztani menubol ?
Mennyi idore lehet visszanezni a szamlamozgasokat ?
Milyen problemak vannak jelenleg ?

[ Szerkesztve ]

(#7227) KMT válasza RR-13 (#7223) üzenetére


KMT
addikt

Persze van, csak majd' kétszer annyi a kibocsátási és az éves díja... Akkor már inkább pötyögöm a pinkódot.

(#7225)
"Az Erste Netbankja nem nehézkes, sőt valamivel többet tud egy-két téren, mint pár bank netbankja."
Hát nem tudom, én nem vagyok oda érte. A K&H-é és az OTP-é egyértelműen jobb. A CIB-énél és a Gránit bankénál mondjuk talán jobb.

(#7228) RR-13 válasza agabe (#7226) üzenetére


RR-13
őstag

Akkor újrafogalmazom: a 150.000,- Ft-os utalási feltétel más banknál jelenleg nincs ebben a formában, hogy EGYÉB feltétel nem kell a havi teljes körű díjmentességhez (kivétel a második évtől a kártya éves díj)!

A Magnet Banknál bankon kívüli utalások NEM díjmentesek, az Ersténél igen! A számlakivonat küldése nem díjmentes a Magnetnél! És kell havi kötelező 2db teljesült tranzakció, ahhoz, hogy a számla díjmentes legyen a 100.000,- Ft-on felüli bejövő utaláson felül! :U

Ezeket összevetve, sokkal jobb a Privilégium L számla, mint akármelyik... :K

A Mobilbankos kérdéseidre meg megkapsz minden választ itt: Erste Mobilbank

(#7229) agabe válasza RR-13 (#7228) üzenetére


agabe
addikt

Ami nekem kell, arra jo, es olcsobb a magnet, beleszamoltam az egy darab allando utalas koltseget, a csoportos beszedes ott is ingyen van.
Utalni mashova nagyon nem szoktam lakossagi szamlamrol, ha meg kell egyszer-egyszer az meg mindig nem eget rentgeto.
Vasarolni szoktam (neten, kartyaval boltban stb) az meg nem kerul penzbe.
Havi 2db tranzakcional csak tobb van.

Ettol fuggetlenul nem csak az a lenyeg, hogy a legolcsobb legyen, hanem az olcsok kozul melyiknek jobb a netes es mobilappos kezelese.

Ja bankkivonatot sok eve nem igenylek. Minek halmozzam otthon a papirokat ? :)

Az appot mar tegnap telepitettem, de meglevo szamla hijan probalni nem tudom, a kepek a google play-ben meg nem adnak valaszt csomo mindenre.
Ettol meg lehet jo, de nekem csak a tenyek kellenek. Lehet valakinek Erste a legidealisabb kozben nekem nem biztos, de a jok kozott tartom szamon en is.

(#7227) KMT:
Maestro kartyajuk is van, az is paypass-os, es olcsobb mint a mastercard, igy nekem az tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#7230) RR-13 válasza agabe (#7229) üzenetére


RR-13
őstag

Akkor a fenti 7227 Hsz. alapján a Magnetestől jobb az Erste bankos Mobilapp.. egyébként a linket nem a képek miatt tettem be, hanem a vélemények miatt! :DDD
Azokat elolvasva mindenre tudni fogod a választ.. de a képeken felül az App funkciói le vannak írva felsorolásban is. :))
Az OTP Mobilapp több éve van már.. persze, hogy jobb, de van amiben nekem az nem tetszik. A KH Bank app valóban elég jó, de az Erste Mobilapp nekem jobban tetszik kinézetre pl. :K

[ Szerkesztve ]

(#7231) nimfas válasza agabe (#7229) üzenetére


nimfas
addikt

Az utóbbi pár hsz-edben ütközés van.
Először fontos a mobilbank azon része hogy eseti, állandó utalás... Aztán kijelented hogy igazából nagyon ritkán utalsz.
Egyébként a limitmódosítás ingyenes és 2 fajtája van, az egyik állandó a másik 2 napra szól, tehát ha tudod hogy nagy összegű vásárlás lesz akkor ezt belövöd aztán 2 nap múlva visszaáll az alapra ami az állandóban szerepel.

Kp felvétel saját ATM-ből nem csak 2 db ingyenes és nincs 150eFt limit, külföldi Erste (Horvátországban van pl) ATM-ből is ingyenes a kp felvét.

BB-nál pl. kártyás vásárlásnál is számoltak díjat.

Neked szerintem más miatt nem szimpatikus az Erste alapból,pedig jelenleg az egyik legjobb lakossági számla a Privilégium L.

(#7232) agabe válasza nimfas (#7231) üzenetére


agabe
addikt

Azt gondoltam, hogy az eseti utalások kellenek nekem sűrűbben , de átnéztem banki tevékenységeimet, és abból alig van egy évben, az állandóból meg havonta egy.
Az gondoltam, hogy nagyjából képben vagyok, és rá kellett jönnöm nem mindenben, mert ami nekem evidens volt Axa-nál az máshol nem az.
Enélkül lehet olyat választok ami olcsónak tűnik a végén meg nem az, szóval mostanra másfél nap alatt jobban ismerem banki használati szokásaimat mint az utóbbi 10 évben bármikor :D

Kp felvét nem mozgat 2-nél többször, ha valamikor mégis jól jönne (és pl külföldön) arra ott van párom bankszámlája.

Én is látom, hogy az egyik legjobb, és máshol sem biztos, hogy akár 2 évig ugyanaz marad a kondíció, de az, hogy előre jelzik még 2,5 évig tartják csak nekem fura.

(#7230) RR-13:
Axa-s mobil appot, és Raiffeisenest ismerem azok elég jók, bár Axás fejlettebb szerintem.
Csak ezekhez tudok hasonlítani.

[ Szerkesztve ]

(#7233) agabe válasza agabe (#7232) üzenetére


agabe
addikt

Ámde elég jól segítettetek kivesézni a dolgokat, és ezekhez képest nagyon más indormáció az elérhető lehetőségekről nem hiszem, hogy érdemeben érkezhet még.
Thx :R

(#7234) nimfas válasza agabe (#7233) üzenetére


nimfas
addikt

Én mobil Appot Max arra használom ha bejön pénz megnézem... Jobban szeretek PC előtt ülve bankolni. Annyira nem lehet sürgős hogy azonnal keljen nekem, kivéve ha limitet kell emelni esetleg. Nekem is volt régebben AXA, az addig érte meg míg ingyenes volt, és volt kamat is. Bevezették a havidíjat, meg ott is volt 0.3-0.6 %illeték.... Erste ingyenes, nyitottam mellé egy Cetelem megtakarítási számlát, 2,5% (2.5m felett) ingyenes számla, ingyenes visszautalás. Annyit bőven hoz amibe esetleg kerül a bankolás.

(#7235) agabe válasza nimfas (#7234) üzenetére


agabe
addikt

Hát ja..mindenkinek más az igénye.
Megtakarítás majd mostanában kezdődik, mert eddig volt törleszteni való, de 2 hónap múlva már nem lesz :C

(#7236) 4ron


4ron
senior tag

Üdv.

Egy gyors kérdésem lenne: kollégiumi tartozásomról levelet kaptam, melyen fel van tüntetve a számlaszám, ahová tudok utalni (Kereskedelmi és Hitelbank).

OTP Junior számlám van, az online felületen rá is megyek a "Belföldi forint átutalás" fülre, ahol a "Kedvezményezett számlaszáma" rovatba nem fér bele az alábbi számlaszám: 102000201-28611826-00000000.

Már az első számcsoportból az utolsó szám a következő rovatban jelenik meg. Mi a teendő ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#7237) albiosz válasza 4ron (#7236) üzenetére


albiosz
őstag

2 x vagy 3 x 8 karakteresek a GIRO számlaszámok, itt bizony eggyel több szám szerepel, elírhatták.

(#7238) 4ron válasza albiosz (#7237) üzenetére


4ron
senior tag

Köszi, írok nekik emailt ez ügyben.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#7239) 4ron válasza albiosz (#7237) üzenetére


4ron
senior tag

"Felhívjuk szíves figyelmét, hogy a szerződés beállításai alapján kizárólag az űrlapok használatával történő (valamint lakossági ügyfeleink esetében a számlakörön belüli) tranzakciók indítása engedélyezett."

Ez esetben hogyan tudnám befizetni a kért összeget? Sárga csekkel ugyanitt, vagy mi a megoldás?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#7240) odrif válasza RR-13 (#7223) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszi, a bankmonitor intéz mindent 3 napon belül.
Csak email-ben el kell küldenem nekik az adataimat.
Majd ezek után felhívnak majd a Banktól, egyeztetnek és be kell mennem aláírni a papírokat.
Utazni nem kell és a közvetítővel sem szükséges személyesen találkozni.

20 éve a Prohardveren

(#7241) Land


Land
veterán

Üdv!

Axas folyószámlám van. Nemrég óta tudom, hogy az OTP megvette az Axat. Várható drágulás a számlavezetés kondícióiban? Ha igen lehet bankot váltok. Fő esélyes a Unicredit lenne, mely céges kedvezmények miatt talán kedvező lenne. Amúgy mely bankokat érdemes megnéznem, illetve kihagynom?
"A" hitel lehetősége előny lenne.

(Egy termék ismeretes ügynökök kíméljenek meg a szentbeszédtől. Köszönöm!)

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#7242) agabe válasza Land (#7241) üzenetére


agabe
addikt

Hali!
Par hsz-ast visszaolvasva pont errol volt szo ;)
En is Axas vagyok (meg), bar nekem nincsenek ceges kedvezmenyeim Unicreditnel, es "A" hitel sem erdekel, de azon kivul elegge korbejartuk a lehetosegeket.
Nalam Unicredit fel sem merult, de neked lehet jobb mint a tobbi, de amugy ami erdekes lehet az az alabbi par:

Az Erste Privilegium L. Éves költség 3200 Ft körül jönne ki.
Raffeisen díjnullázó plusz csomag évi 4000 Ft körüli (első év több)
Otp-ben OTP simple 5.200,- Ft
Magnet Bank Diamond csomagja 2300-2400,- Ft évente (ha a becsuletkasszas rendszerben 0 ft havidijat fizetsz)
Gránit bank Digitális számlacsomagban 3.130,- Ft az éves díj. Az Ász csomagban 3.830,- Ft, és ott írják, hogy díjmentes kártyás vásárlások (másiknál nem).

A tobbi ami van mind dragabb. Ezek kozott lehet olyan ami neked megfelelo az igenyeidnek, persze Unicreditet nem tudjuk, de ha ezek kozul egyik sem az igazi szamodra, akkor csak valamivel dragabb eves dijuak johetnek szoba

(#7243) Land válasza agabe (#7242) üzenetére


Land
veterán

Raiffeisen lesz vélhetően. Céges csomagunk oda is van.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#7244) agabe válasza Land (#7243) üzenetére


agabe
addikt

Ahogy nezem a kondicios listat masodik evben minimum 3081 Ft a kartyadij (vagy tobb ha dombornyomott stb) , es talan elso evben a kibocsatas dijanak csk 50%-at kell megfizetni, de tobb ktg nem nagyon van.

[ Szerkesztve ]

(#7245) #41133696 válasza agabe (#7207) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos nekem CIB ECO van. Nem tudom mennyi lesz a számlavezetési majd 2017 áprilisa után, de én maradok a CIB Banknál. OTP-t kerülöm, Budapest Bank-nál voltam két évig, FHB-nál 2 hónapig (az volt a leggyengébb), nekem a CIB jön be legjobban. Korábban is 2005-2013 között is náluk voltam. Csak akkor azért váltottam, mert itt Berettyóújfaluban nincs saját ATM-e a banknak, fiókja sincs (azóta sem), és BB-nél 0 Ft volt a számlavezetési díjam, valamint akkor még nem létezett a havi 2 ingyenes készpénzfelvétel, de most jelenleg a CIB-nél az első is létezik, a másodikat pedig törvény garantálja, szóval minden adott. Ja igen, van Token, ami ezúttal az okostelefonom maga a CIB mobil applikációval. Sokkal kényelmesebb mint a BB, az FHB-nál meg pláne jobb (ott még a csoportos beszedési megbízásért is 137 Ft-ot kellett fizetni... mármint "a család bankjánál").

(#7246) janes1976 válasza agabe (#7207) üzenetére


janes1976
őstag

A Raiffeisennel semmi gond nincs, évek óta ott vagyok, Díjnullázó Pluszba. :D

Semmilyen negatív dolgot nem tudok mondani, hiába erőltetem meg magam. :U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#7247) Met


Met
nagyúr

Nagyon kis vicces volt a CIB, telefonon lemondtam az sms értesítést, ment a szokásos azonosítás kérdések majd a végén hány malacperselyes megtakarításom van? Mondom WTF? van egy lekötésem akkor 1? Mondja az ügyintéző hogy nincs olyanom szóval legközelebb mondjam nyugodtan hogy nincs.
Meg hogy én kiemelt ügyfél vagyok tudnak 300k-s hitelkártyát adni és x millás kölcsönt, itt majdnem elröhögtem magam, valamikor tavasz óta vagyok CIB-es :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7248) cocka válasza Met (#7247) üzenetére


cocka
veterán

telefonon lemondtam az sms értesítést

Még szerencse, hogy le lehet mondani a netbankon keresztül is. :D

(#7249) Met válasza cocka (#7248) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, ő is mondta hogy ott is le lehet meg ő is le tudja most állítani.
Telefonon kapcsoltattam be (amikor kötöttem a szerződést kértem a szolgáltatást ennek ellenére valamiért nem lett aktiválva) amikor felhívtak szerződés kötés után 2 héttel hogy mennyire vagyok elégedett, nem tudtam hogy netbankból is le lehet. Mindegy.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7250) agabe válasza janes1976 (#7246) üzenetére


agabe
addikt

Koszi ! :)
Nem is a negativumokat keretem, csak az ami szamomra a legoptimalisabb.
Raiffeiesen is benne van a kalapban ahogy az Erste is, meg meg Magnet, Granit,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.