Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) grabber válasza kleinguru (#7999) üzenetére


grabber
addikt

Fura az ERSTE. Azt sem értem,miért nem lehet átvezetést csinálni bankon belül munkaidőn kivül? Az akkora tudomány lenne? :(((

(#8002) axioma válasza grabber (#8001) üzenetére


axioma
veterán

Lehet. De valaki szeret nagyon felreprogramozni...
Penteken, de zaras utan megadott belso atutalas teljesulese: hetfo.
Szombaton passzolom, mintha delig atdobna hetfore, delutan meg azonnal variacio lenne.
Vasarnap: azonnal.
Konyvelesi datum persze mindenkepp hetfo.

(#8003) kleinguru válasza dptrsk (#8000) üzenetére


kleinguru
addikt

Miért kell smssel kínlódnom? És még fizessek is érte...

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8004) RR-13 válasza temporello (#7977) üzenetére


RR-13
őstag

Szia. Egy korábbi Hsz-edhez írok annyit, hogy az ERSTE VISA érintős kártyák esetében sajnos nem csak terminálfüggő az, hogy kapunk SMS értesítőt a vásárlásról vagy nem!
Nálunk a gyakorlat azt mutatta, hogy ugyanazon a terminálom 5 percen belül elvégzett (4 db) érintéses fizetéseknél a VISA Hitelkártya esetén nem jött sms, míg a VISA Társ hitelkártyás érintéses fizetésnél meg jött sms! Vagyis itt pl. nem a terminál volt a "régi"
Akár hány esetben fizettünk érintéses fizetéssel a Fő hitelkártyával itt vagy másutt, sosem jön sms, de a Társ hitelkártyás érintéses fizetéseknél mindig jön sms, ezért főként azt használjuk. A hitelkártyákat egyébként egyszerre gyártották!
Ki érti ezt... :U

[ Szerkesztve ]

(#8005) temporello válasza RR-13 (#8004) üzenetére


temporello
tag

Ha semmikor nem jön sms, akkor szerintem valamiért a fő kártyához nincs beállítva a szolgáltatás,kérdezzetek rá!

(#8006) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Az ERSTE aktívan hívogat telefonon. Múlt héten és ezen a héten is más miatt. Ma az miatt, hogy megszűnik a Joker hitelkártya. Erről nem találtam most hirtelen a neten semmit. Van infótok erről?

(#8007) k-adi válasza Brave_86 (#8006) üzenetére


k-adi
nagyúr

Az Erste Bank 2017. január 16-tól új Erste Joker Hitelkártya főkártya igényléseket nem fogad be, ettől az időponttól kezdve az Erste Joker Hitelkártya helyett Erste Max Hitelkártya igényelhető.

via https://www.erstebank.hu/hu/maganszemelyek/hitelkartyak/erste-joker-hitelkartya

(#8008) Brave_86 válasza k-adi (#8007) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Ez világos, tudok róla, hogy már újat nem lehet igényelni. (jokert)
Mármint a meglévőek szűnnek meg, illetve a Ft alapú visszatérítés is megszűnik.

(#8009) axioma


axioma
veterán

Valami olyat is meghuzott az erste, a volt citi ugyfelekkel, hogy nem a kartya teljes hitelkeretere, hanem csak az elso 200e-re szamitja ki a jovairasokat. Nem, nem az elso 200e arra jogosultra, hanem netto az elso 200e-re. Es ezt ket honap utan bokte ki valaki, hogy hat azonos feltetelekkel tartjak fent, ja de megsem, mert ez valtozott.

(#8010) albiosz válasza Brave_86 (#8008) üzenetére


albiosz
senior tag

Engem is ma hívtak. :(

Szánalmas Wizzairt ajánlott a hölgy a Joker helyett. Felhívom majd a TeleBankot, mert a hölgy kiszervezett munkaerő, nem tudta megmondani, hogy Maxot (hasonló, mint a Joker, de kicsit gyengébb) kérhetek-e helyette.

(#8009) axioma: én 2 éve már a Jokert is úgy kötöttem, hogy max 250,000 HUF-ig térít vissza. Mondjuk ez nekem elég is, 200,000 már nem biztos.

(#8011) grizlisandor válasza albiosz (#8010) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ersténél a múltkori bankkártya cserémnél mondta a fiókvezető helyettes, hogy ha valamim megszűnik és kapok róla értesítést, hogy át lettem rakva x dologba, Sokkal jobban járok, ha bemegyek hozzá a fiókba és megnézi mit&hogy lehet.

(#8012) RR-13 válasza temporello (#8005) üzenetére


RR-13
őstag

Aktív az sms szolgáltatás... és csak érintéses fizetésnél nem jön sms és csak a Fő hitelkártyánál (Joker), de ha bedugják a chipet akkor jön sms! :K De ugye akkor PIN kódot is kér.
Na ez a Társ hitelkártyánál nem így van, ott minden érintéses fizetésnél jön sms. :U

(#8013) axioma válasza albiosz (#8010) üzenetére


axioma
veterán

Varj, az mas, hogy elobb kiszamoljak az ossz visszateritest, es utana maximaljak. Meg az is mas, hogy egy 700e-es kartyabol ha elobb veszek kincstarjegyet es utana benzint, akkor egy kanyi vasat se ad.

(#8014) albiosz válasza axioma (#8013) üzenetére


albiosz
senior tag

Szerintem nekem is úgy van, ha a ciklus első napján elMÁK-oznám a 250,000 HUF-ot, akkor utána nem kapnék visszatérítést, de sosem próbáltam.

(#8015) axioma válasza albiosz (#8014) üzenetére


axioma
veterán

Nyilvan ne is probald. De sztem nem korrekt, mert ezt csak a harmadik ugyintezo tudta, a reklamban a visszaterites maxja van csak benne, nincs errol a "technikai aprosagrol" rendes informacio. (Es a MAK csak pelda volt, ha nem visszateriteses pl. talan rakhato ra beszedes az meg nem te iranyitod raadasul hogy mikor leszedi, akkor is megszivtad, nyilvan csak az adott osszegre juto reszt.)

(#8016) albiosz válasza axioma (#8015) üzenetére


albiosz
senior tag

Ebben teljesen igazad van.

Lehet, hogy dobom az egész Erstét, akkor is ha kapok Maxot a Joker helyett. BB upc kártyája megtetszett, 2% mindenhol, upc számlára 6% és 20,000 a korlát. Unom már, hogy sokszor sakkozunk, hogy jó a hiperes ár, de ott csak 1% visszatérítés van, viszont a DM-ben 4% stb.

(#8017) cocka


cocka
veterán

CIB-eseknek egy kis extra:

Szeptembertől emelkednek a számlavezetési díjak meg a kp. felvét díja 696-ra CIB ATM-ből. A többi engem nem érdekelt, de ahogy láttam módosulnak a devizaszámlavezetés díjai meg az SMS-ek stb...

(#8018) Brave_86


Brave_86
aktív tag

CIB Hitelkártya akció

Igen szeptember 1-től változnak a díjak:
CIB Online számlacsomag esetén: Havi díj: 775 -> 815 ;ha a feltételek teljesülnek marad: 345
SMS számlafigyelő: 236->349
SMS díjak 25 -> 35-re
Ezekre van az okos értesítések, amelyekkel teljesen ki lehet váltani.

(#8019) Brave_86 válasza albiosz (#8010) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Ma már újra hívtak 2x is (tegnap nem adtam választ telefonon) nagyon kitartóak.

(#8020) albiosz válasza Brave_86 (#8019) üzenetére


albiosz
senior tag

Neked is Wizzt ajánlottak?

Fura, mert a Joker helyett vezették be a Maxot nem olyan régen. Gyakorlatilag ugyanazt tudja, csak nem egyből térítenek vissza, hanem be tudod váltani és levásárolni.

(#8021) Brave_86 válasza albiosz (#8020) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Igen azt, és csak telefonon lehet személyesen nem. (ezen kicsit meglepődtem, ezért nem válaszoltam neki, azonnal, mert szerettem volna utána járni a dolgoknak)

(#8022) albiosz válasza Brave_86 (#8021) üzenetére


albiosz
senior tag

No felhívtam őket. Azt mondja az ember, hogy nem kérhetek helyette Max-ot, csak Wizzt.

Hülyék ezek. :)

(#8023) Brave_86 válasza albiosz (#8022) üzenetére


Brave_86
aktív tag

:F Lehet én is ott hagyom őket. Köszi az infót.

(#8024) k-adi válasza albiosz (#8022) üzenetére


k-adi
nagyúr

dehát az új a max nem? pont hogy arra kéne átterelniük nem a wizz-re... nem értem :D de ahogy látom ők se

(#8025) albiosz válasza k-adi (#8024) üzenetére


albiosz
senior tag

Én se értem. Nem volt a helyzet magaslatán a TeleBank alkalmazott, akivel beszéltem, de sok zene után azt mondta csak Wizzre cserélhetek. Persze lemondhatom és nyithatok új Maxot. De direkt rákérdeztem, hogy a Max a butított, új Joker és igényelhető is még, akkor miért nem kérhetem? Nem tudta megmondani.

Netbankban dobtam azért egy panaszt. :)

(#8026) k-adi válasza albiosz (#8025) üzenetére


k-adi
nagyúr

Téged mennyit várattak a telebanknál a call centeres? Nekem 22 percig ment a zene.... este 11-kor :D
A netbankos panaszlevelemre (egy korábbi eset) pedig kimaxolták a 30 napos válaszadási időt...

Szóval mit ne mondjak, eléggé lassúak.. tudom, sokan hívják őket, írnak nekik, de na azért ez még így is ciki.... De legalább már van az oldalukon egy Erste TeleBank menütérkép...haladás.

(#8027) albiosz válasza k-adi (#8026) üzenetére


albiosz
senior tag

Délután 5 előtt hívtam őket, 1 perc alatt ügyintézőt kaptam. 2 kérdésem volt, mindkettőnél kb. 2-2 perc zene. :D

Panasznál nálam is kimaxolták mostanság a 30 napokat. Mióta átvették a Citi lakossági ügyfeleket több panaszom volt és a korábbi pár napos válaszadás helyett mindig 20+ lett. Sok megkeresésük van azóta.

(#8028) k-adi válasza albiosz (#8027) üzenetére


k-adi
nagyúr

Én ezt értem, meg azt is, hogy a határozat szerint 30napjuk van rá....de azért ez mégis gáz, szar és vérciki, hogy ennyi idő kell nekik megválaszolni dolgokat.... tudták nagyon jól, hogy a citi.sek miatt sok dolog lesz, fel is vettek embereket...de úgy látszik nem eleget és főleg nem oda ahova kéne :U

na mindegy, annyira nem izgat engem, évente 1-2x ha intézek valamit náluk (amiket pl. nem lehet netbankon), csak megdöbbentő számomra, hogy 2017ben még itt tartunk.......

(#8029) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Megkaptam a Cib banktól az új bankkártyát. Visa hagyományos kártya még egy darabig, akkor néznek a boltokban rám furán, hogy ezt még be kell dugni nem érintős :U

(#8030) KMT válasza albiosz (#8016) üzenetére


KMT
addikt

Ez a upc kártya nem tűnik rossznak. Jól látom, hogy kb havi 200 ft a kártya és számlavezetési díj, illetve 420 az sms? Van vajon még rejtett költsége?
Vagy csak így jár az ember? [link] :D

(#8031) axioma válasza KMT (#8030) üzenetére


axioma
veterán

A upc-st mar nem is kaphattam meg (a visszateritesek merteke miatt, annak ellenere hogy mindig csak es kizarolag a hitelkeret 1x-es elkoltese volt es szerzodes szerinti visszaterites, semmi illegal muvelet, megis le vagyok tiltva), de cora es fogaz kartya volt. Elobbin mar evekkel ezelott felmilla feletti kerettel (fizu alapjan ment, de ott a penzugyi sarokban eleve bankosok ultek, egyszerubb).
Egyebkent en a homaros helyeben megigenyeltem volna a gyorsitottat, aztan mikor megvan, akkor bemenni BB-hez hogy full hitelbiralat alapjan kerne helyette xx keretet. Hamarabb vegez...

[ Szerkesztve ]

(#8032) Brave_86 válasza Gedeon31 (#8029) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Ezt nemrég kaptam (még az enyém is régi Cib-es, egy darabig):
HOGYAN LEHET ÉRINTÉSSEL TÖRTÉNŐ FIZETÉSRE ALKALMAS BANKKÁRTYÁJA?
Az Ön kártyáját automatikusan érintéssel történő fizetésre alkalmas bankkártyára fogjuk cserélni.

1. Ha az Ön jelenlegi bankkártyája 2017. augusztus és 2018. augusztus között jár le, akkor a lejáratkor, megújításként cseréljük bankkártyáját.
Kérjük, legkésőbb a jelenlegi kártyájának lejáratáig aktiválja új bankkártyáját. Az új bankkártya aktiválásával, a jelenlegi kártyája már nem lesz használható.
2. Ha az Ön jelenlegi bankkártyája 2018. szeptember és 2020. július között jár le, akkor a lejárati évtől függetlenül, a bankkártyán jelzett lejárati hónapban cseréljük le azt.
Kérjük, legkésőbb a jelenlegi bankkártyán jelölt lejárati hónaptól számított 3. hónap utolsó napjáig aktiválja új bankkártyáját. A 4. hónap első naptári napján vagy az új kártya aktiválásával a jelenlegi kártyája már nem lesz használható.
Amennyiben van társkártyája, annak cseréje is ugyanúgy történik, mint az Ön kártyájáé, azaz vagy a lejáratkor vagy a lejárat évétől függetlenül a társkártya lejárati dátumában meghatározott hónapban.

(#8033) albiosz válasza KMT (#8030) üzenetére


albiosz
senior tag

Én úgy tudom csak éves díja van a kártyának, 1320 HUF + 426 SMS díj, ha kéred. [link]

(#8034) Gedeon31 válasza Brave_86 (#8032) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nekem ebben a hónapban jár le ,így nem fogok kapni.

(#8035) KMT válasza albiosz (#8033) üzenetére


KMT
addikt

Köszi, a barátunk lehet, hogy régebbi hirdetményt dobott ki. Ráírhatnák ezekre, ha már nem hatályosak...

(#8031) axioma
Mármint volt már másik kártyát a BB-nál és nem engedték, hogy UPC-s legyen?

(#8036) axioma válasza KMT (#8035) üzenetére


axioma
veterán

Nem, akkor me'g nem voltunk upc-sek, es mire azok lettunk volna, addigra indoklas nelkul felmondtak az addig meglevo kartyainkat, es nemhivatalos kommunikacio alapjan az jott le, hogy nem ajanljak hogy probaljunk igenyelni...

(#8037) Hintalow


Hintalow
senior tag

Szerintem itt jó helyen lesz a cikk, sokaknak segíthet, hogy a kártya felvételi limitén kívül mi befolyásolja még az ATM-es kp felvétet

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#8038) axioma válasza Hintalow (#8037) üzenetére


axioma
veterán

A cikk pont a Raiff-nal nem stimmel: az ATM ugyan kiadhatna sajat kartyara 800e-et, de (normal ember szamara) nem letezik olyan kartya, aminek ne lenne maximalizalva egy kivetellel (ami a visa gold es 500e) maga a kartyaszintu beallitas 300e-ben. Cseppet vicces (foleg premium ugyfelkent). Kiveve ha valami 6ezer forint feletti osszegert egynapi limitemelest kersz, de annal olcsobb a ket reszletben felvetel is...
Ha kicsit kozelebb laknank a MAK-hoz, az is jobban megerne (atkuldeni, az nekem ingyen van a mak szamlara, es ott kiadjak 3 ezrelek max. 6e Ft-ert...)

[ Szerkesztve ]

(#8039) k-adi válasza Hintalow (#8037) üzenetére


k-adi
nagyúr

Igen, végre egy érdekes cikk.

(#8040) Hintalow válasza axioma (#8038) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ez így van, bár ahogy nézem, elég bankfüggő, a nagyobbak min. felénél fél millió körül maximalizálva van a napi limit felső határa.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#8041) Brave_86 válasza albiosz (#8022) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Megkaptam postai úton is a hivatalos felmondást! Szept 11-ig van. szept 26-ig szükséges rendezni a tartozást.
Érdekes módon -a telefonon közöltekkel ellentétben, hogy csak most, csak nálu - bankfiókban is lehet igényelni helyette a Wizzt.

(#8042) napocska2


napocska2
senior tag

Sziasztok!
Van itt külföldi utalásokban járatos topiktárs?
Eu övezeten kívülre (konkrétan Albániába) utaltam 100 €-t, elméletileg euróban vezetett számlára és a fogadó fél szerint 67€-t írtak neki jóvá. Létezik, hogy az összeg harmada banki költség? :U Értem én, hogy költsége van a levelezőbanknak, meg a fogadóbanknak, nem is ezzel van a problémám, hanem inkább a mértékkel.
Hogyan tudok utánanézni az utalásom sorsának ilyen esetben? Vagy ez a része már nem tartozik rám?
Köszi!

(#8043) Hintalow válasza napocska2 (#8042) üzenetére


Hintalow
senior tag

Szia!

Sajnos pontos útvonalat nem fognak tudni mondani neked, ezek a bankközi szerződések nem túl publikusak, ráadásul a bankod kb annyit tud, hogyő melyik partnerének küldi tovább (tuti, hogy nem egyből albániába)
Levelező banki költség lehet, de azért az összeg harmada elég kiugró (bár sajnos mivel ezek a díjjazások sokszor százalék + minimumdíj formában léteznek, így relatíve kicsi összegnél lehet ilyen aránytalan)
Nemzetközi utalást érdemes úgy megadni a bankodnál, hogy minden költséget te vállalsz, akkor nem fogják a küldött összeget dézsmálni.
De még jobb ötlet mondjuk alternatív szolgáltatót használni, pl. transferwise. (és ezt bankosként mondom :U )

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#8044) napocska2 válasza Hintalow (#8043) üzenetére


napocska2
senior tag

Nagyon köszönöm a válaszodat! :R
Tisztában vagyok vele, hogy ez az ügylet már veszett fejsze nyele. :( Annyira haragszom magamra, hogy nem az OUR-t jelöltem be, hanem az SHA-t, de nem is feltételeztem, hogy EUR alapú számlánál ekkora mértékű költség merül fel. Azt sem vonom kétségbe, hogy a fogadó fél tényleg ennyit kapott, csak dühít maga a tény, hogy nem lehet pontosan megtudni, hogy mi mennyibe kerül. Ráadásul beküldtem a férjem korábban a bankunkba a számlaadatokkal és azzal az instrukcióval, hogy úgy intézze, mi viseljük a költségeket. Ott meg jótanácsként kapta, hogy intézzük netbankban, sokkal olcsóbb lesz. Hát nem lett. :N
Na mindegy elizéltem, hát elizéltem. Legközelebb már biztosan nem futok bele ebbe a csapdába...
:R

(#8045) axioma válasza Hintalow (#8040) üzenetére


axioma
veterán

Igazabol a napi felmillanal mar nem nyafognek. De hogy ha nem visa gold-om van akkor 300e. A gold onecard hitelkartya melle minek vennek betetibol gold-ot a felevente egyszer kp-felvetre... raadasul a limit napi, nem alkalmi. Ha ketszer-haromszor egy nap (kulon automatabol) kivehettem volna, akkor is elhetobb, mint igy (azert nem fiokbol, mert altalaban munkaidon kivul es/vagy hetvegen tudok menni intezni).

Igazabol ez a resze ugye a mit kivan(na) az ugyfel, de hat tudom hogy az van amire szerzodtem - legfeljebb nem szamitottam ra, hogy ennyire korlatos. Ami zavar, hogy minek reklamozzak (az ugyfelszolgalat is!) a 800e-et, ha az nem erheto el (nem tudom elkepzelni, hogy a 6e Ft-os dijat olyan soxor kifizettek volna... es nem is ezt mondjak, hanem hogy kartyalimitig, en meg azt mindenhol maxra allittatom, es utana lep meg hogy ja de a plafon ilyen alacsony).

[ Szerkesztve ]

(#8046) Hintalow válasza axioma (#8045) üzenetére


Hintalow
senior tag

Amúgy ez a 6000 Ft-os limitállítás honnan jött? Kíváncsiságból most megnéztem a vonatkozó kondilistát, és ott ez az extra limitemelés 2444 Ft, ennél szerintem sosem volt magasabb.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#8047) axioma válasza Hintalow (#8046) üzenetére


axioma
veterán

Hat, erdekes, mert nem talalom, pedig tenyleg a kondilistat neztem... lehet, hogy elneztem egy (ket) sorral? Bar nem jellemzo ram, de most nem tudok jobb magyarazatot ra. Bocs.
Mondjuk en azt se fizetem ki, inkabb atkuldtuk masik bankba. Ami nem tudom, hogy jobb-e nekik, de meg az is kijohet, hogy nem a 6 ezreleket csak a 3-at nyelik le.

(#8049) axioma válasza Brave_86 (#8048) üzenetére


axioma
veterán

Kiegeszitettem par hsz-sal (bar az amex megszunest mas is irta, de ennyit fejbol nem birtam, es rakeresve valamiert nem jott ki meg vki kiirta hogy american express). Epp ez utobbit akartam itt is megjegyezni.

(#8050) dptrsk válasza axioma (#8049) üzenetére


dptrsk
addikt

Akkor ez vajon azt is jelenti, hogy akár NFCs lesz a hitelkártyás fizetés is?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.