Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) Hintalow válasza Oliverda (#8750) üzenetére


Hintalow
senior tag

Nem igazán, ha nincs annál a magyar banknál számlád :N

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#8753) 426os


426os
őstag

Sziasztok!
E hónap 4-én vásároltam egy üzletben bankkártyával, amiről jött is a szokásos sms ("Mastercard POS tranzakció...") és az egyenleg változás alapján le is vonták az összeget.
A mai napon érkezett egy sms a banktól "Mastercard utólagos terhelés..." szöveggel és az egyenleg változása alapján úgy látom mégegyszer levonták az összeget. Még nem találkoztam ilyennel, de bízom benne, hogy valami könyvelési dolog. Viszont zavar, mert 2x30k-ról van szó. Tudja valaki, hogy ez mi akar lenni? Kell aggódnom és elkezdenem telefonálgatni vagy ez valami normális dolog amivel még nem találkoztam és jóváírják majd az egyik levonást?

.

(#8754) dptrsk válasza 426os (#8753) üzenetére


dptrsk
addikt

melyik bank?
ellenőrizd ebankban a számlatörténetet, hogy valóban 2x szerepel-e.

(#8755) Hintalow válasza #20749568 (#8752) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ha eurót akar felvenni igen :)
Azért írtam nemleges választ, mert a példáiban is usd és gbp volt, arra gondoltam, hogy elsődlegesen azok érdeklik, azzal pedig tuti nincs töltve itthon atm

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#8756) cocka válasza Hintalow (#8755) üzenetére


cocka
veterán

Egyébként sem ATM-ről volt szó.

Lásd: besétálva bármelyik magyar bank fiókjába

(#8757) Hintalow válasza cocka (#8756) üzenetére


Hintalow
senior tag

Az meg a másik :D

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#8758) 426os válasza dptrsk (#8754) üzenetére


426os
őstag

BP Bank. Beszéltem közben az üfsz-al és azt mondták a CIB-nél volt valami probléma, ami miatt a cibes termináloknál fizetett összeg 2x vonódott. Nem csak nálam fordult elő. Majd jóváírják az osszeget hamarosan.

.

(#8759) .tnm válasza 426os (#8758) üzenetére


.tnm
addikt

Emlékeztek mikor volt utoljára olyan hiba, amikor sikeres volt a fizetés, de nem vonták az összeget X bank termináljai, csak "hamarosan" később rendezték? ;]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#8760) dptrsk válasza .tnm (#8759) üzenetére


dptrsk
addikt

Mintha valamelyik bank PayPass fizetésénél lettek volna ilyen "jelenségek", nem tudom még mindig létezik-e ez.
A fizetés sikeres, de a netbank a könyvelésig elkölthetőnek jelezte az összeget és el is lehetett utalni/költeni.

[ Szerkesztve ]

(#8761) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Délután fizettem a Cib bankos kártyámmal ,most az előbb újra levonták a számlámról ezt az összeget :U

(#8762) Met válasza Gedeon31 (#8761) üzenetére


Met
nagyúr

Te fizetted ki Putyin90 vásárlását :DDD

cib24..

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8763) cocka válasza dptrsk (#8760) üzenetére


cocka
veterán

Úgy vettem észre, hogy Sparnál CIB-es kártyákkal paywave esetén van ez a "nem zárolunk" csak majd 3-4 nap múlva vonunk. Úgyhogy Sparnál sosem engedem a contactless fizetést.

(#8764) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok,

törökországból küldene valaki pénzt nekem, Unicredites számlám van hol tud megnézni a számlaszámom és az IBAN számot? Mastercardos számlám van.
Köszönöm előre is.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#8765) polonic válasza mufi (#8764) üzenetére


polonic
félisten

iban calculator

De a bankód honlapján is utána tudsz nézni.

(#8766) 426os válasza 426os (#8758) üzenetére


426os
őstag

Pár napja jóvá is lett írva, csak most vettem észre.

.

(#8767) Sanyi.mTs válasza mufi (#8764) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

online felületeden nem írja?

(#8768) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Erste-nél ki lehet váltani valahogy a vásárlásról küldött fizetős sms-eket díjmentes értesítésekre?

A mobilCIB alkalmazásánál nagyon tetszik, hogy sms helyett az alkalmazás jelez kártya használatkor vagy folyószámla műveletnél.

(#8769) kleinguru válasza Sanyi.mTs (#8768) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem sajnos:(

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8770) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni, hogy melyik számlát válasszam, mire váltsak a jelenlegi helyett. Jelenleg OTP Tempó alatt futok, gyorsan összesítettem a havi költségeket, nagy átlagban 1500Ft jön ki havi költségre, van hogy több, van hogy kevesebb pár százassal (kp felvét díjával, üzenet díjakkal együtt).

OTP-nél Smart csomag ahogy néztem átlagosan 1000Ft-ra jön ki havonta minden költséggel. Megfelelő is lenne, durván évente 1x megyek be a bankba ügyet intézni. Azt látom hogy van 500Ft díja a személyes ügyintézésnek.

Bankmonitort nézegettem, ott a CIB ECO csomagot ajánlgatja, viszont a kondíciós lista alapján nagy különbség árban nem lenne a bankolási szokásaim alapján.

- Havi 1db 150k-s kp felvétel + apróbb kp felvételek (max 20-30k)
- 2 x 20k fundás utalás
- 1 takarékszámla utalás 20k értékben
- általában 80k-100k kártyás vásárlás (2 főre, főleg élelmiszer stb)
- főleg online intézem a dolgokat
- mobilapp kell
- webkártyát / virtuális kártyát szeretnék a netes fizetésekhez

Ezeken kívül néha előfordul gépjárműadó és biztosítás utalás, de ez nem rendszeres.

Kisebb bankokat nem szeretnék, inkább a nagyobbakhoz ragaszkodom.

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#8771) Sanyi.mTs válasza _NCT (#8770) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

jó lenne tudni, hogy jövedelem címszó alatt mennyi rendszeres havi bevétel jön a számlára, mert vannak, amikhez ez is feltétel.

(#8772) _NCT válasza Sanyi.mTs (#8771) üzenetére


_NCT
őstag

Szia,

300k havonta.

(#8773) flash-


flash-
veterán

üdv

hitel felvételbe - személyi kölcsön - tudnátok segíteni?

infót adni hogy merre induljak el?
bankráció korrekt infókat ad?
a végig fix kamatperiódus azt jelenti hogy amig tart a hitelem addig nem változik a törlesztő tehát végig ugyanannyit kell fizetnem havonta?

beállítom hogy havonta 250 ezer érkezik a kártyámhoz akkorr abba az is beletartozik hogy keresek mondjuk havonta 150 ezret, 100ezret meg havonta ráutal a sajátjáról az asszony?
privibe is elfogadok tanácsot, de kérem a pénzügyi tanácsadók bankárok kíméljenek!

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8774) dptrsk válasza flash- (#8773) üzenetére


dptrsk
addikt

Ami nem munkabér jogcímen érkezik, azt nem számítja bele a bank fizetésként.

Ha végig fix a kamat, akkor többnyire fix a törlesztő.

[ Szerkesztve ]

(#8775) .tnm válasza dptrsk (#8774) üzenetére


.tnm
addikt

előbbi szerintem bankfüggő

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#8776) polonic


polonic
félisten

BB hitelkártyánál, ha hónap közben több befizetés is van a számlára, az nem gond? És így a hitelkeret felett használt összegre is jár a visszatérítés?

(#8777) _ATi_1 válasza polonic (#8776) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szia!
Nem gond és jár a visszatérítés is havi maximum 20e Ft-ig + UPC számla befizetése után járó 6%.

(#8778) efká


efká
tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Van olyan köztetek, aki Telenoros, az Ersténél van és kap a banktól értesítő SMS-eket? Megköszönném, ha leírná, hogy milyen banki SMS számról kapja ezeket az üzeneteket! :)) Röviden: számhordoztam a Telenorhoz, azóta nem kapok a banktól SMS-t, így pl. Netbankon sem tudok utalni. Erste a T-re mutogat, hogy ők nem kézbesítik, de telszámot nem tudnak mondani, hogy miről küldenék csak ha panasszal élek (ugye 30 nap...). A Telenor pedig csak akkor tud segíteni állításuk szerint, ha mondok egy számot hogy miről érkezne. Kiderítettem egy lehetséges számot az ismerősömtől, 20 900 0741. Erre pedig azt mondják, hogy kapufa, erről nem küld nekem senki semmit.
Előre is köszönöm! :R

(#8779) _ATi_1 válasza efká (#8778) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szia!

Én is erről a számról kapok SMS-t, hitelkártyám van az Ersténél, és Telenoros vagyok.
Szerintem addig adj be egy panaszt telefonon keresztül, nem tart semeddig...ha máshogy nem sikerül a végére járni, legalább addig is telik a 30 nap.

(#8780) dptrsk válasza efká (#8778) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha még nem próbáltad: A banknál változtasd meg egy családtag/barát telefonszámára a a mostanit.
Majd utána egyből vissza a jelenlegi számodra.

Más SMS-eket megkapsz?

(#8781) efká válasza dptrsk (#8780) üzenetére


efká
tag

_ATi_1, igen, az lett végül belőle.
dptrsk, ezt is próbálta a CC-s, eredménytelenül... Igen, minden megérkezik, kivéve az Erste. :F (Ui.: Az Erste elmondta mikor betelefonáltam: látják, hogy a szolgáltató jelezte, hogy nem sikerül az üzenetek kézbesítése.)

[ Szerkesztve ]

(#8782) axioma válasza polonic (#8776) üzenetére


axioma
veterán

Nekem indoklas nelkul felmondtak, gyakorlatilag azert mert volt jelentos visszateritesunk rajta (bar az me'g Cora kartya volt).

(#8783) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!

Ma váltottam K&H gyerek számláról delnőttre, Okos bővített plusz csomagra, mellé mastercard kártya, és mivel akarok neten vásárolni ezért netes kártyát is. A webkártya elvileg hitelkártya és ha vásárlok rajta akkor a bank p³nzéből megy, és én utalom vissza vagy mit mondott. Elvileg rá nem mehet pénz kintről mert sokba kerülne, és emiatt para, mert ha garis a cucc általában pénz vissza van. Valaki el tudja ezt kicsit érhetően magyarázni,hogy hogy van?

(#8784) albiosz válasza laskr99 (#8783) üzenetére


albiosz
őstag

Szerintem rádmelegítettek egy hitelkártyát trükkösen. :)

Nézd meg a szerződésket, hogy miket írtál alá. Nem ördögtől való dolog, sőt. Viszont érteni kell a működését, mert komoly bukó lehet belőle, ha nem figyelsz.

[ Szerkesztve ]

(#8785) laskr99 válasza albiosz (#8784) üzenetére


laskr99
addikt

Mondjuk a netkártyát 3 hónap múlva tudjuk csináltatni azt valószínüleg visszamondom. A másikat este lefotózom, már melóban vagyok. Ha rádsóztak egy hitelkártyát, van valami hátránya a bankártyához képest? Szerződést módosítani sztem lehet vagy nem? Habár minúszba sose mentem eddig mert mindig figyeltem,hogy maradjon rajta.

[ Szerkesztve ]

(#8786) laskr99 válasza laskr99 (#8785) üzenetére


laskr99
addikt

Még annyit,hogy a netkátyához azt mondták kell a 3 havi bér,hogy meg lehessen csináltatni, szóval valszeg az a hitel.

(#8787) albiosz válasza laskr99 (#8786) üzenetére


albiosz
őstag

Akkor tuti hitelkártya. Olvass utána az adott típusnak. Hangsúlyozom, lehet vele sokat nyerni, de ehhez érteni kell a működését.

Sajnos a fiókosok sokszor ilyen gerinctelenül adják el a kártyákat. Nincs ugye rögzített vonal, mint a telebanknál, így gátlástalanul hazudhatja azt, hogy ez csak egy webkártya.

(#8788) laskr99 válasza albiosz (#8787) üzenetére


laskr99
addikt

Értem, nekem annyit mondott, hozzá lesz csatolva a fő számlához a mellékszámla és nem tudják elérni a fő adatait. Majd felhívom és lemondom ezt a mellék kártyát, mert kb hasznom se lehet belőle ha pénz nem jöhet rá.

Nekem meg 18 évesen semennyire nem kell ez. Vásárlás eladás, számla fizetés és ennyi. Remélem a mastercard rendes és nem vezetett félre.

[ Szerkesztve ]

(#8789) laskr99 válasza laskr99 (#8788) üzenetére


laskr99
addikt

Megnéztem még 1x, szerencsére még nem volt semmi a netkártyáról, a mastercard meg érintős betéti, szóval nem vezettek félre, csak kicsit össze vissza beszélés volt. Ha bemegyek legközelebb, mondom neki,hogy felesleges az a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#8790) albiosz válasza laskr99 (#8789) üzenetére


albiosz
őstag

Amíg nem aktiválod nincs semmi gond. :)

(#8791) Latency válasza laskr99 (#8789) üzenetére


Latency
senior tag

A betéti kártyáddal is tudsz a neten vásárolni, csak ez miatt nem kell még egy kártya. Ha viszont külön számlát szeretnél a netes vásárlásra, akkor a hitelkártya tényleg lehet olcsóbb, mint még egy folyószánla kártyával.
Ha félsz attól, hogy illetéktelenek felhasználják a kártyád adatait, akkor csak arra az időre állítsd át a netes vásárlás limitjét, amíg kifizeted, amit akarsz, az után mehet vissza 1 Ft-ra. Ez kb. egy fél perces művelet a mobilbank app-ban.

(#8792) laskr99 válasza Latency (#8791) üzenetére


laskr99
addikt

Ettől nem félek, ahol vásárolnék a kártyával az amazon stb, ahol meg nem "annyira" biztonságos, arra ott a paypal.

(#8793) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Kicsit OFF de biztos van itt aki tudja a tutit :B

A fonokom itt intezkedik par hete (nemet) es kerdezi tolem, h miert van az, h pofatlanul rosszul valtjak neki az EUR-t (-22Ft) ha kartyaval fizet??

Szerintem az tortent, h az EUR-s szamlajat nem a bankja valtotta neki hanme maga a terminal ahol a kartyaval fizetett. Jol sejtem?? Ez ellen lehet v.mit tenni?

(#8794) Sanyi.mTs válasza No.01 (#8793) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

a terminál fizetéskor nem kérdezi meg, hogy EUR-ban vagy HUF-ban szeretné a terhelést? ha jól tudom, ha EUR-ban kéri a terhelést, akkor nem a bankja vált.

(#8795) No.01 válasza Sanyi.mTs (#8794) üzenetére


No.01
őstag

Ez egy jo kerdes... szoval ha megkerdezi es EUR-t nyom akkor valt maga a terminal? EUR-s szamlanal ez kicsit ellentmondasos nem? :F Vagy csak en gondolom rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#8796) _ATi_1 válasza No.01 (#8795) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Nem ellentmondásos... Épp ezért kéne, hogy HUF-ban történjen a terhelés, akkor tud maga a bank váltani. Ha a bank felé EUR terhelés érkezik, akkor már nincs mit váltani.
Egyébként általában a lehető legmegtévesztőbben teszi fel a terminál a kérdést, a legtöbben reflexből rányomnak a saját devizájukra.

(#8797) No.01 válasza _ATi_1 (#8796) üzenetére


No.01
őstag

Valoszinu igy tortent... es vegiggondolva teljesen igazad is van. Ezt lehet enis beszivtam volna.

Szoval mindig a helyi valutara nyomjon. Koszonom!

Remelem beirhatom a cost saving file-ba :DDD ;]

(#8798) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!

Az imént vásároltam külföldi webshopból Maestro kártyával. A bankkártya adatoknál nem volt ott a CVC kód, gondoltam majd a következő oldalon kéri a rendszer. Bepötyögtem az adatokat, majd ráböktem a "tovább" gombra, és csak ekkor vettem észre, hogy közben megjelent egy textbox a CVC kódnak, de így lekéstem. Némi "gondolkodás" után kiírta az oldal, hogy a fizetésem sikeres. A rendelés státusza pedig "Payment Accepted"-re váltott.

Lehetséges, hogy CVC nélkül sikerült vásárolnom, vagy ez csak valami rendszerhiba, és majd holnap kibökik, hogy gond van?

[ Szerkesztve ]

(#8799) Met válasza Ereshkigal (#8798) üzenetére


Met
nagyúr

A számlatörténetben ott a terhelés?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8800) Ereshkigal válasza Met (#8799) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nincs, de a Sberbanknál ez nem meglepő. :DDD Nem szokott ilyen gyorsan megjelenni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.