Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) #81999360 válasza dptrsk (#8350) üzenetére


#81999360
törölt tag

Köszi, ezt nem tudtam. :R

(#8352) Latency válasza #81999360 (#8349) üzenetére


Latency
senior tag

Ilyenkor oda kell adni, hogy chip-el is próbálják meg. Visa Electronnál kiírja a terminál, hogy használja a chipet.

(#8353) winfos


winfos
tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen teszem föl a kérdésem.
Szóval várok egy utalást, ami nem jött meg, most vettem észre hogy egy régi /már nem elő/ számlaszámot adtam meg.

Ilyenkor mit lehet tenni?

köszönöm

(#8354) cocka válasza winfos (#8353) üzenetére


cocka
veterán

Az nem fog megérkezni, de a feladó sem fogja tudni elküldeni, mivel érvénytelen a számla. Ha helytelen a számlaszám nem lehet átutalni rá, ha helyes, de már nem létező, akkor sem.

(#8355) dptrsk válasza winfos (#8353) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha bankon belüli utalás, akkor nem tudja elutalni szerintem.
Ha bankon kivülre megy, s nem érvényes a számlaszám, postaforsultával visszakapja a küldő.

(#8356) cocka válasza dptrsk (#8355) üzenetére


cocka
veterán

Ha nem érvényes a számlaszám, a küldő át sem fogja tudni utalni.

(#8357) dptrsk válasza cocka (#8356) üzenetére


dptrsk
addikt

A számlaszám érvényes, csak már nem él.
Egy Erste nem lát bele az OTP épp aktív számláiba, mivel az OTP nem tudja jóváírni, mivel nincs olyan aktív számlája, visszautasítja.

Az ellenőrző számok pedig stimmelnek, mert aktív számla volt régen.

[ Szerkesztve ]

(#8358) miko_


miko_
tag

Sziasztok.
Tegnap voltam az otpbe ügyet intézni és rámeröltettek egy otp bonus hitelkártyát közben utánanéztem hogy nekem ez nem érné meg mert sok a kockázat kevés haszon mellett. A kérdésen ha megszertném szüntetni akkor mennyit kell fizetnem elvileg 14 nap az elállási idő ahogy olvastam.Azóta ezen idegeskedek.Hétfőn tudom leghamarabb elintézni.A válaszokat előre is köszönöm.

(#8359) axioma válasza miko_ (#8358) üzenetére


axioma
veterán

Szerintem ha aktivalas elott visszamondod, akkor csak olyan cimen lehet felszamolni penzt, ami a kartya gyartasahoz kapcsolodik. Eves dijat nem fizettethetnek. Sztem gyartasija naluk nincs (amexem van, ugyanaz pepitaban).
Amugy ha nincs masik visszateriteses hitelkartyad, akkor siman megerheti. De teny, jobban jarnal olyannal, amire beszedes is rakhato (erre sztem nem, legalabbis regi amexre tuti nem), es jobb a max. havi kiszedheto penz. Amiert rossz, hgoy evente 1x terit csak vissza, tort evnel felmondaskor bukod azt a reszt. Amiert jo, hogy pont karacsony elott dob meg 30e-rel, az meg olyankor mindenkepp jokor jon (dec.13 korul).

(#8360) polonic válasza axioma (#8359) üzenetére


polonic
félisten

Visszatérve a hitelkártyákra. Az erste max is egy bizonyos költésig fizet visszatérítést? Bár ott megvan a mindenre egy százalék a választott kategóriákon kívül.
Ezen és a tesco hitelkártyán gondolkodom.

(#8361) dptrsk válasza axioma (#8359) üzenetére


dptrsk
addikt

BONUSra és régebben AMEXre is lehet(ett) csop.besz. megbízást tenni(villany, gáz, stb)
Külön díjért olyan is van, hogy a teljes tartozást beszedik folyószámláról.

(#8362) dptrsk válasza polonic (#8360) üzenetére


dptrsk
addikt

Erste max a számlázási ciklus első x ezer forintja után ad visszatérítést, ha ebből 100.000 nem visszatérítős kategória, akkor abban a hónapban csak x-100.000 forint után kapsz vissza.
Ha jól értem, így működik.

[ Szerkesztve ]

(#8363) polonic válasza dptrsk (#8362) üzenetére


polonic
félisten

Igen, de addig a keretig az 1 % is él, ami kb mindenre érvényes. Míg a rafinál csak hipermarket, szupermarket és élelmiszerüzltetekre vonatkozik már csak az 1 %.

(#8364) axioma válasza dptrsk (#8361) üzenetére


axioma
veterán

Na kesz, tobbet nem irok semmit fejbol. Sztem amikor indult nem lehetett, azota nem neztem. Ismetelten bocsanat.

(#8365) axioma válasza polonic (#8360) üzenetére


axioma
veterán

Hat nekem Erstenel supershop van (citi egyesules elott nem lehetett tobb naluk egy embernek), ott ugyan pontot kapsz amit csak bizonyos helyeken vasarolhatsz le, de eddig masik korlatot nem talaltam. Esetleg azt nezd meg. Nekem azert konnyu, mert a kozeli bolt az pont spar.

(#8366) cocka válasza dptrsk (#8357) üzenetére


cocka
veterán

Ugyanezt írtam a 8354-esben.

Ha nem létezik a számlaszám, nem megy át a lóvé.
Ha létezik, de már nem aktív, akkor sem.

(#8367) dptrsk válasza cocka (#8366) üzenetére


dptrsk
addikt

"..., ha helyes, de már nem létező, akkor sem."

Ha bankon belüli utalás igazad van.
Ha bankon kívüli, akkor lehet rá utalni, csak visszaküldik, mivel nem tudják jóváírni.
A 2. esetben mozog a pénz, csak visszajön.

A nem lehet utalni nem azonos a visszaküldikkel.

[ Szerkesztve ]

(#8368) kaszaking


kaszaking
tag

Sziasztok!
Jelenleg az erste banknál vagyok. Tudomásom szerint a diák számla 24 éves korig használható. Augusztusban kaptam meg az új kártyát ami 3 évre jó. Jövőre ha betöltöm a 24 évemet akkor:
1, áttesznek automatikusan egy felnőtt csomagba és új kártyát kapok?
2, felnőtt csomag és jelenlegi kártyám lesz?
3, ha lejár a kártyám 3 év múlva addig maradok ebben a csomagban?
Melyik opció lehet?

Köszönöm előre is a válaszokat

(#8369) k-adi válasza kaszaking (#8368) üzenetére


k-adi
nagyúr

Biztos 24? többféle diák csomag volt az évek során

a mostaninál pl elmúltál 14 éves, de még nem töltötted be a 26. életévedet

[ Szerkesztve ]

(#8370) cocka válasza k-adi (#8369) üzenetére


cocka
veterán

Régen a cibnél volt egy olyan opció diákoknak, hogy "alanyi jogon" 26 éves korig, 26 éves kor felett pedig nappali tagozatos egyetemista/főiskolásként. Na ezt akkor mocskosul ki is használtam. :DD Akkor ez volt az egyetlen kedvezményes diákszámlacsomag ilyen korúaknak. Megérte. A többi mind lekorlátozta, hiába jársz száz évesen nappalira.

[ Szerkesztve ]

(#8371) kaszaking válasza k-adi (#8369) üzenetére


kaszaking
tag

Amikor én kötöttem akkor úgy rémlett, hogy 24 év. De ha változott akkor lehet hogy 26 éves koromig békén hagynak.
Köszönöm a választ

(#8372) atillaahun


atillaahun
veterán

Sziasztok,

bankmonitor szerint a Magnet Házhozszámla most a legkedvezőbb csomag (hirdetmény).
1800 ft.-os éves kártyadíjon kívül nem nagyon látok más költséget. Erstéről váltanék, mert nagyon lehúzósak, viszont nem ismerem ezt a Magnetet, lehetnek valami komoly hátrányai?
Miskolci vagyok amúgy, így személyes ügyintézés nem jön szóba a fővárosban, de remélhetőleg nem is lesz rá szükség.

Netbankjuk, mobilbankjuk milyen? Jön a telóra rendesen mindenről értesítés az app-jukban? Alap funkciók működnek rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#8373) Met válasza atillaahun (#8372) üzenetére


Met
nagyúr

Ezeknél a (számomra) kis bankoknál (Gránit, Magnet stb.) van valami garancia hogy nem csődöl be egyszer csak? Igen tudom mindegyik bank becsődölhet de a többinél látszik valami háttér, ezeknek meg még irodájuk sem nagyon van.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8374) dellfanboy válasza Met (#8373) üzenetére


dellfanboy
senior tag

ha az OBA biztosítja akkor tök8 hogy kicsi vagy nagy a bank. sokkal inkább félnék attól hogy pl. hogy tudok személyesen ügyet intézni, mennyi a kp felvétel díja idegen atm-ből stb, milyen a web bank stb. amik számodra fontosak az alapján kell első körben mérlegelni.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#8375) atillaahun válasza dellfanboy (#8374) üzenetére


atillaahun
veterán

Komolyabb megtakarításról egyelőre nincs szó, csak a havi fizum folyna rajtuk keresztül, de úgy láttam, hogy OBA biztosítottak amúgy. Bankfiókjuk van Pesten, ami ugye nekem kiesik, ha mégis valami halaszthatatlan adódik, akkor gondoltam vagy írok tesómnak egy meghatalmazást, vagy felvonatozok.

Kp. felvétel meg idegen ATM-ekből is ingyenes 2 db - 150 ezerig, nem?

A netbank, mobilbankjukra én is kíváncsi lennék mit (nem) tud, de ezt ugye nem nagyon tudom kideríteni.

(#8376) headhunter válasza atillaahun (#8372) üzenetére


headhunter
addikt

"...Miskolci vagyok amúgy, így személyes ügyintézés nem jön szóba a fővárosban, de remélhetőleg nem is lesz rá szükség..."

CIB ECO?

(#8377) atillaahun válasza headhunter (#8376) üzenetére


atillaahun
veterán

Néztem azt is, de az első éves kedvezményeken után, az semmivel nem volna jobb mint a mostani Erste-s számlám. Ott talán csak a kártyás fizetésért nem vennének le.

(#8378) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,

Segitsegre, informaciora lenne szuksegem: Lama voltam a minap, es egy ismerosomnek rossz bankszamlaszamot adtam meg, hogy oda utaljon nekem penzt. A bankszamlaszam amit megadtam, az enyem volt, de mar nem el, legalabb egy eve. Ilyenkor mi van? A bank kiadja ugyan azt a szamlaszamot masnak? Vagy ilyenkor eszreveszi a rendszer hogy ez egy megszunt szamlaszam, es visszautalja a penzt automatikusan? Mit lehet tenni? Nem milliokrol van szo, de nem is negyezer forint.
Koszi!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#8379) dptrsk válasza DNReNTi (#8378) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha már megszűnt számla postafordultával visszakerül az utaló félhez.

(#8380) DNReNTi válasza dptrsk (#8379) üzenetére


DNReNTi
őstag

Kozben sikerult elerni a regi szamlat vezeto bankot, ok is azt mondtak visszakerul a penz, a kuldo bankszamlara. Megnyugtato info! Koszi neked is! :R

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#8381) grabber válasza dellfanboy (#8374) üzenetére


grabber
addikt

Az OBA mindennre garancia? Mi van ha az OBA csődöl be?
Pont pár napja gondoltam erre,attól hogy azt írják az OBA kártalanít bizonyos összegig honnan tudjam hogy ha sok bank csődöl be az OBA akkor is kártalanít?

(#8382) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

Ki mit javasolna megoldásnak, csak interneten történő vásárlásra kéne egy számla, minél olcsóbban. Net kártya nem játszik, mert a mostani számlámat nem akarom fel adni, de ennél a banknál nincs net kártya ( Rafi ). Csak annyit utalnék a számlára, amennyit el is vásárolok a neten.

Magnet bank jó lehet? ott adabszurdum 0 a számla vezetés és csak a kártya díj van.

[ Szerkesztve ]

(#8383) Ereshkigal válasza Peter.70 (#8382) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ha pénzt nem akarsz felvenni kártyával, akkor:
[link]

(#8384) atillaahun válasza Peter.70 (#8382) üzenetére


atillaahun
veterán

Félnapokat, hétvégéket akarsz várni, míg egyik bankból átér a pénz a másikba? Meg fizetni 1-2-3 száz forintokat utalásonként?

Mi lenne ha beállítatnád a rafis kártyád alapértelmezett vásárlási limitjét valami alacsonyabb összegre és csak netes vásárlás előtt emelnéd meg átmenetileg. Nem tudom ott a mobilbank tudja-e ezt.

(#8385) dptrsk válasza Peter.70 (#8382) üzenetére


dptrsk
addikt

Gránit Digitális esetleg?
MobilAppban tudod zárolni a bankkártyát vagy akár 0-ra vinni a limitet, s csak akkor megemelni mikor kell a neten.

(#8386) Peter.70


Peter.70
őstag

Köszönöm a tippeket. :)

MKB lett a befutó. Mindenképpen külön számlát akartam, nem szeretek olyan kártyával neten vásárolni, ami a folyó számlához van rendelve

(#8387) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!
Cib bankosoktól kérdezném, hogy az új mobil alkalmazásban hol kell keresni a Token által generált jelszót?
Mert anélkül nem tudok bejelentkezni számítógépen a számlámhoz.

20 éve a Prohardveren

(#8388) Nordik válasza odrif (#8387) üzenetére


Nordik
őstag

Elinditod az alkalmazást és jobb oldalon van egy olyan gomb, hogy O-Key token.

[ Szerkesztve ]

(#8389) odrif válasza Nordik (#8388) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm!

20 éve a Prohardveren

(#8390) #41133696


#41133696
törölt tag

CIB-esek: Nálatok sem megy a mobilapplikáció?!

Most kellene érkeznie 165+ K jóváírásnak, nézném, hogy megjött e már erre nem tudok belépni, plusz ugye tokent sem tudok kérni, hogy PC-ről nézzem meg :(((

Szerk / frissítés:

[ Szerkesztve ]

(#8391) cocka válasza #41133696 (#8390) üzenetére


cocka
veterán

A honlap sem és a PC-s netbankba se enged be. A CIB24 automatája szerint semmi nem működik. Hogy meddig az egy más kérdés.

(#8392) #41133696 válasza cocka (#8391) üzenetére


#41133696
törölt tag

Már működik :K

:C

(#8393) cocka válasza #41133696 (#8392) üzenetére


cocka
veterán

685 ezres pinggel :DD

(#8394) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Üdv!
Külföldön történő kp felvételnél a deviza, vagy valuta árfolyamok szerint vált a bank?

(#8395) Peter.70 válasza _ATi_1 (#8394) üzenetére


Peter.70
őstag

Attól függ hogy milyen kártya ( mastercard vagy visa ) és EUR vagy USD elszámolású országban?

[ Szerkesztve ]

(#8396) _ATi_1 válasza Peter.70 (#8395) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Az, hogy EUR, vagy USD-ben lesz elszámolva, miért ország függő?
Mastercard kártyáról van szó, de kicsit kételkedem abban, hogy ettől függ, hogy a deviza, vagy valuta árfolyam lesz érvényes kp felvételnél.

(#8397) dptrsk válasza _ATi_1 (#8396) üzenetére


dptrsk
addikt

Melyik bank?
A hirdetmény/üzletszabályzat mit ír?

(#8398) Peter.70 válasza _ATi_1 (#8396) üzenetére


Peter.70
őstag

Ha mastercardal ( EUR elszámolás ) veszel fel pénzt pl USA ban akkor először USD-t váltják EUR-ra mastercard árfolyamon, majd a bank ( ahol a forintos számla van ) deviza árfolyamán az EUR-t konvertálják HUF-ra, amivel megterhelik a számlát

Illetve szerintem EU-n kívüli országokban is ez a folyamat

[ Szerkesztve ]

(#8399) mmdms


mmdms
addikt

-

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#8400) _ATi_1 válasza Peter.70 (#8398) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Köszönöm, akkor a deviza árfolyammal kell kalkulálnom. :)

dptrsk: Konkréten Gránit Bankról van szó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.