Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) axioma válasza dptrsk (#8050) üzenetére


axioma
veterán

Passz a reszemrol. Nekem az amex csak MAK-ra lett hasznalva, nem kerult ki a fiokbol...

(#8052) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok!

Hátha otthon van ebben valaki? Olyan dél fele utaltak nekem ausztriából pénzt az otp-s bankszámlámra, mikor van esély rá hogy megérkezzen? Még nem kaptam külföldről pénzt, így nem tudom hogy ennek mennyire hosszú procedúra.

(#8053) Hintalow válasza Baga1983 (#8052) üzenetére


Hintalow
senior tag

1-3 munkanap jellemzően.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#8054) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Szerettem volna belépni az internetbankba most, de nem tudtam. Ti betudtok jelentkezni ? A cib honlapján nem látom hogy karbantartás lenne. E hónap 13. és 14. írja hogy lesz. Az is éjszaka.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#8055) Brave_86 válasza Directors (#8054) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Nekem működik. A mobil app is.

(#8056) Directors válasza Brave_86 (#8055) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi! Most már érdekes engem is beengedett. :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#8057) Yasuo


Yasuo
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, ha nem akkor bocsi.
Az a helyzet, hogy eurót kellene utalnom egy szlovák bankszámlára. Az a bökkenő, hogy OTP Junior számlám van, ezért nem tudom, hogy ez lehetséges-e. Szerintetek? Ha bemegyek a bankba úgy el tudom intézni?

S9+

(#8058) polonic válasza Yasuo (#8057) üzenetére


polonic
félisten

(#8059) Yasuo válasza polonic (#8058) üzenetére


Yasuo
aktív tag

Köszönöm. Szóval ezzel tudok szlovákiába is utalni? Még az OTP Junior kártyámról is?

S9+

(#8060) Yasuo válasza Yasuo (#8059) üzenetére


Yasuo
aktív tag

Bocsi a dupláért, de sok a kérdésem. :(
Ha ugye ő euróban szeretné megkpani akkor eur-eur ra állítsam, vagy én küldjek forintot amit ő euróban megkap? Hogyan járnék jobban?
Ő a bankszámlájára fogja kapni a pénzt? Vagy neki is kell ide regisztrálnia?

S9+

(#8061) Brave_86 válasza Yasuo (#8060) üzenetére


Brave_86
aktív tag

A barátod is segít, de íme: [link]

(#8062) Yasuo válasza Brave_86 (#8061) üzenetére


Yasuo
aktív tag

"Amennyiben nem rendelkezel online banking szolgáltatással és nem is szeretnéd ezt a szolgáltatást aktiválni (netbank) abban az esetben is tudod használni a szolgáltatást."

Nekem nincsen aktiválva a netes utalás. Szóval nem tudom akkor használni? Úgy is jó, ha bankban utalom el a Transferwise számlájára? :F :F

[ Szerkesztve ]

S9+

(#8063) #41133696


#41133696
törölt tag

Ma kaptam a CIB-től egy 1500000 Ft-os hitelajánlatot, gondolom a hűség mellett a havi jóváírások is nyomtak a latban :)

[kép]

Mondjuk nekem még a NAV is visszautalta a többletet, mert többet fizettem, pedig könyvelőm van :D

[kép]

Csak én sosem szoktam hitelt felvenni :)

(#8064) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Én Szlovákiában élek, de Magyarországon szeretnék dolgozni. És olyan kérdésem volna, hogy tudtok e segíteni választani abban, hol volna érdemes nekem számlát nyitnom ahol a legkisebb a tranzakciódíj az átutalások terén? :R

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#8065) RR-13 válasza Brave_86 (#8041) üzenetére


RR-13
őstag

Szia. Te mióta voltál már Joker Hitelkártyás? :F
Mi most lennénk 1 éve Joker-esek. :U

(#8066) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Ma kaptam egy ilyen sms-t az "Erste banktól"!
Ezzel mit kell kezdeni és vajon miért küldték?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8067) #41133696 válasza Orlin (#8066) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hívd fel a bankot nem e átverés.

Mert ez eléggé annak néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#8068) odrif válasza Orlin (#8066) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Én még soha nem kaptam ilyet, pedig Erstés vagyok.

20 éve a Prohardveren

(#8069) Orlin válasza #41133696 (#8067) üzenetére


Orlin
addikt

Igen én is erre gondoltam,de érdekes honnan tudja ,hogy Erste banknál vagyok...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8070) SzGee válasza Orlin (#8066) üzenetére


SzGee
aktív tag

Tisztelt Ügyfelünk!

Felhívjuk figyelmüket, hogy új adathalász tevékenységet észleltünk, amely célzottan Erste Bank ügyfelekre irányul!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy sem e-mail-ben, sem SMS-ben nem kérünk be ügyféladatokat. Az esetlegesen kapott, ismeretlen feladójú SMS-ben található linket kérjük, ne nyissák meg!

Jelenlegi információink alapján a tevékenység elsősorban Androidos mobil eszközökre jelent veszélyt, ám nem kizárt, hogy más platformokon is megjelenik.

Ezért kérjük, legyen körültekintő pénzügyeinek mobil eszközön történő ügyintézése során!

Továbbá javasoljuk, hogy mobil eszközére csak hivatalos forrásból letöltött applikációkat telepítsen! Android rendszer esetében győződjön meg róla, hogy a "Biztonság\Alkalmazások telepítése ismeretlen forrásból" opció legyen kikapcsolva vagy tiltva. Emellett javasolt további anti-vírus applikáció használata is az eszközön.

Amennyiben Ön is találkozott a fenti tevékenységgel és fent áll a veszélye, hogy hozzáférése kompromittálódott, kérjük, azonnal jelezze az abuse@erstebank.hu címen vagy az Erste TeleBank vonalán a +36 1 298 0222 számon!

Üdvözlettel:
Erste Bank

If you leave me, can I come, too?

(#8071) Orlin válasza SzGee (#8070) üzenetére


Orlin
addikt

Én megnyitottam de nem írtam be semmit.
Akkor is bajban vagyok?

Köszi! :Y

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8072) Orlin


Orlin
addikt

Közben felhívtam őket azt mondták ha semmi adatot nem adtam meg akkor nincs baj.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8073) #41133696 válasza Orlin (#8072) üzenetére


#41133696
törölt tag

Sehonnan, ameddig nem adtál meg semmilyen adatot... ezek ilyen random üzenetek, kiküldi fűnek-fának aztán hátha fog egy olyan embert aki Erste-s is és még az adatait is megadja.

(#8074) cocka válasza #41133696 (#8073) üzenetére


cocka
veterán

Aki nem akarja hogy cseszegessék mindenféle reklámmarhasággal meg egyéb kéretlen megkeresésekkel, annak ajánlom figyelmébe ezt:

[link]

(#8075) #41133696 válasza cocka (#8074) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha a csaló már megszerezte a telefonszámodat, akkor nem ez fogja megakadályozni, hogy SMS-t vagy telefonhívást intézzen feléd, hanem ez:

Zaklatásszűrő gyárilag a Huawei Mediapad M3 8,4 táblagépen, ami egyben a telefonom is :)

Kiszűr mindenkit - akár sms-sel akár hanghívással próbálkozik - aki nincs vagy a fehérlistán vagy a névjegyzékben.

(#8076) KMT válasza Orlin (#8066) üzenetére


KMT
addikt

Gyanús. Nekem a vírusirtó az átirányítás után blokkolja is.

(#8077) nimfas válasza #41133696 (#8075) üzenetére


nimfas
addikt

Ez nekem nem lenne buli, lévén villanyszerelő vagyok. Nyilván az új megrendelők nincsenek benne a telefon névjegyzékében. :DDD

(#8078) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok.

Hamarosan nyitnom kell egy diák bankszámlát, 19 leszek. Kérdés, hogy hol? A szüleim az OTP-nél vannak.

(#8079) dptrsk válasza Dinter (#8078) üzenetére


dptrsk
addikt

Csak amiatt nyitod mert kell, vagy aktívan használnád is?
Utalások, vásárlás?
Mobilos NFC fizetés érdekel-e?

(#8080) Dinter válasza dptrsk (#8079) üzenetére


Dinter
addikt

Egyetemre megyek, utalnák rá a pénzt, szerintem nem lenne nagyon aktív. Egy-két utalás sztem havonta, vásárlásból sem túl sok. NFC nem érdekel.

(#8081) cocka válasza nimfas (#8077) üzenetére


cocka
veterán

Ja szerintem is teljesen jogos. Nekem is volt már jó pár olyan hívás, ami rejtett számról jött vagy ismeretlen számról és fontos volt. Ezek akkor elvileg hívni se tudtak volna.

Plusz gyakran a szolgáltató is variálja, hogy milyen számokról küld üzeneteket, akkor azokat is mind letiltaná? LOL

(#8082) Nordik


Nordik
őstag

CIB-es vagyok. Ha jól emlékszem mikor nyitottam a szamlamat akkor meg kellett adnom az akkori munkahelyem nevét stb.

2 hónapja viszont váltottam. Ilyenkor be kell jelentenem a bank felé az új munkahelyem? Vagy ennek semmi jelentősége? Egyébként CIB Eco bankszamlam van.

(#8083) #41133696 válasza Nordik (#8082) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nincs jelentősége.

(#8084) nimfas válasza Nordik (#8082) üzenetére


nimfas
addikt

Max akkor ha van vmi követelmény a szamlához...pl X összeg fizetés menjen rá.De gondolom a régi munkahely sem üresen küldte a fizut,hanem fizetés megjegyzéssel..

(#8085) #41133696 válasza nimfas (#8077) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nálam olyan volt, hogy a fogorvosom hívott, de nem a mobiljáról, és szűrte :) Viszont tudta, hogy nálam így van beállítva, én meg egyből Google-ben keresek a számra... de ekkor még az sem kellett, mert láttam, hogy kórházi szám.

Nálam a rejtett számok azok nem játszanak, látom a naplóban, pl szomszéd hívogatott egy időben, aztán rájött, hogy rejtetteket eleve szűrőm, így próbálta úgy is, hogy küldte a számot... úgyis szűrtem :D

(#8086) nimfas válasza #41133696 (#8085) üzenetére


nimfas
addikt

Akkor is szűrd a szomszédod ha épp ég a házad és azért hív. Ilyen jó szomszéd, vagy paranoiás vagy? :D

Szerk :
Nekem időben van korlátozva, este csak a fehérlistán szereplő számok hivhatnak (család, riasztók) reggel automatán visszakapcs. Mivel az EON ügyintéző is szám nélkül hív, máshogy nem is tud... Így nem megoldható a szám nélküliek tiltása.

[ Szerkesztve ]

(#8087) #41133696 válasza nimfas (#8086) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akkor nem telefonálna :D

[ Szerkesztve ]

(#8088) headhunter válasza #41133696 (#8087) üzenetére


headhunter
addikt

Megvárná amíg leég, olcsóbb ajánlat miatt? :Y

(#8089) #41133696 válasza headhunter (#8088) üzenetére


#41133696
törölt tag

Abban a hitben él, hogy az egyetlen reménye a megszerzésére, ha nemcsak a ház ég le, hanem a benne lakó is. Feltételezem, hogy nem tudja: nálunk hagyománya van a hiteles végrendelet írásnak, így nekem is van sajátom, ami kizárja, hogy egy esetleges haláleset következtében az örökös eladja neki (ez ugyanis az egyik feltétel a többi között jól körülírva, hogy strómanja, rokona sem lehet).

A törődés visszafelé is jár. Aztán ott van még az a nem elhanyagolható tényező is, hogy amennyiben tartaná az eddigi "legjobb" ajánlatát - már akkor sem érné meg eladni 30 millió alatt (már, jelenleg) tekintve, hogy még a használt panel lakásokat is olyan m2 áron mérik Debrecenben, mint 2003 körül az újépítésű társasházakat.

Elképesztő luxusáron mérik a paneleket - mutatjuk, hol és mennyivel drágultak a lakások

Ha én eldöntök valamit, nem szokásom megváltoztatni, szóval 99.9999... %, hogy övé sohasem lesz

Na, hogy ON is legyek:

A helyi postától nem messze van egy papírbolt. Már lehet kártyával fizetni. Szinte sosincs nálam készpénz, mert nem szeretem (nem arról van szó, ha hozzám vágnak egy ládával, akkor nem fogadom el, hanem ha lehet választani, kártyán tartom, mert: biztonságosabb, nem kell félni, hogy összeragad két 20 000-es, vagy nem kell felírni a számát, hogy ha azt mondja a boltos, hogy 5000-est adtál amikor 10 000-est, meg azért van a bankkártya többek között), így hát mivel múltkor mondta, hogy lehet kártyával fizetni, mondom bemegyek, ugyanannyiba kerül a lap mint az Edigital-nál csak itt nem Xerox. Veszem elő a kártyát mire megszólal, hogy elnézést kér de VISA-val még nem lehet fizetni Maestro és MasterCard-dal igen! :Y Mivel tényleg nem volt nálam KP így kijöttem. Most rendelek az Edigitalból :D

Múlthéten a Postán. Csomagot adok fel, benyögi a csaj, hogy bocsi elromlott a rendszerünk kártyával nem lehet fizetni. Van nálam KP? Mondom reflexből, hogy nincs. Kérdezem tőle, hogy de a csomagot itt hagyhatom legalább addig ameddig hazaugrok (200 méteren belül lakok), mondja igen, oké, kimegyek a posta ajtaján, benyúlok a farzsebembe, hogy a Penny-s kártyát áttegyem a pénztárcámba (ami leginkább kártyákkal, meg blokkokkal van tele, és kivételesen volt benne 2500 Ft, szóval fordultam is vissza, és fizettem.

Kivétel erősíti a szabályt, néha jól jön a kp de azért tényleg csak véletlen van nálam, akkor is meglep, hogy ez meg honnan :)

[ Szerkesztve ]

(#8090) albiosz válasza Brave_86 (#8041) üzenetére


albiosz
őstag

Ma kaptam meg a netbankos panaszra a választ. Megerősítették, hogy csak Wizz-t adnak helyette. Ha Maxot akarok, akkor teljes dokumentáció fiókban. Felmondom. Eredményes 2 év volt. :)

(#8091) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

szeretnek uj folyoszamlat nyitni az alabbi parameterekkel:
-havi 750-800k munkaber utalas ket helyrol, az egyik huf, a masik eur (sk).
-2 bankkártya
-netbank hasznalat
-sms értesitesek

Az egyik kartya csak magyarorszagon lenne hasznalva, kb 2x60k kp felvet, a masik kartya magyarorszagon es szlovakiaban lenne hasznalva viszonylag sokszor kartyas vasarlasra es kb 100k kp felvetetre (eur es huf egyarant)

Létezik erre élheto banki megoldas?

Koszi

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#8092) nimfas válasza kovacsroli (#8091) üzenetére


nimfas
addikt

Mondanám a privilégium L számlát, mert még a hónap végéig nyitható, de az euró bejövő utalásra kidobtak vmi 2000Ft díjat. Amúgy ingyenes a kp felvétel, utalás, minden. Csak az SMS értesítés fizetős (plusz a kártya)

(#8093) odrif válasza nimfas (#8092) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

de valamikor 2018-ban meg is szűnik, azaz kivezetik a privilégium L számlát. vagy nem?

20 éve a Prohardveren

(#8094) axioma válasza kovacsroli (#8091) üzenetére


axioma
veterán

Raiff premium 2.0-ra nem vagy jogosult? Egyosszegu 400e bejovo kell, devizabol is lehet, es mas bankbol, vagy Raiff-nal de akkor cegtol. (Nem kulon kitetel a munkaber.) 4 ingyen felvet Raiff automatabol itthon, a kinti felvet az mondjuk nem tudom, mennyire borsos. Egy kartya ingyen, minden utalas ingyen, havidij nincsen (ha nem erkezne be, akkor 10e Ft, plusz kidobnak a csomagbol valami altalanosba).
Ha jogosult vagy ra forint alapon is, akkor ingyen szamlavezetnek euros szamlat, kulon kartyat adnak hozza, de nekunk az nem erte meg, nektek lehet. Ha az euros eri csak el, akkor lehet hogy annak a forintra kell erkeznie, legalabbis nem irja hogy nem.
Mondjuk azt hozza kell tennem, hogy a sajat eur-huf szamlak kozti "premiumosoknak extra" atvaltasi arfolyam szarabb, mint kivenni a forintot es egy jobb valtonal eurositani... de munkaidoben azonnalra muxik.
Kerdezz utana a reszleteknek egy ugyintezonel, mert azert ez egy speckobb helyzet (pl. premiumsaghoz jo-e a dev.szamlara devizaban beerkezo fizetes).
[Ja es ezt nem fenyegeti per pill hir hogy zarnak vagy megszuntetnek (ez me'g a kisebbik csomagjuk, a nagyobbikhoz egyosszegu 1M kell, vagy 30M a szamlan...) Rendesen bankfiokban intezheto, es kapsz hozza sajat ugyintezot akinek szabibol is kell emailre reagalni...]

[ Szerkesztve ]

(#8095) KMT válasza odrif (#8093) üzenetére


KMT
addikt

"A Bank a 2016. január 4-től nyílt és átminősített bankszámlák esetében a jelen mellékletben feltüntetett kondíciókat 2019. március 1-ig biztosítja. 2019. március 2-től a bankszámlára a mindenkori Lakossági
Bankszámla és Betéti Kamat Hirdetmény szerinti Erste Standard Lakossági bankszámla és ahhoz kapcsolódó szolgáltatások kondíciói érvényesek."

Most még megérheti nyitni, másfél év múlva meg legfeljebb keres az ember másikat.

(#8096) Brave_86 válasza albiosz (#8090) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Nem kapkodták el. :)

(#8097) grizlisandor válasza Brave_86 (#8096) üzenetére


grizlisandor
addikt

Mikor voltam az Erste fiókban, akkor azt mondta az ügyintéző, hogy 1 hónapja van felelni az online ügyfélszolgálatuknak.

(#8098) Brave_86 válasza grizlisandor (#8097) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Igen, erről beszéltünk korábban és ki is használják a lehetőséget a tapasztalatok szerint.

(#8099) RR-13 válasza Brave_86 (#8098) üzenetére


RR-13
őstag

Szia. Egy hete kérdeztem Tőled itt :U

(#8100) Brave_86 válasza RR-13 (#8099) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Hasonló ideje.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.