Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) albiosz válasza polonic (#8549) üzenetére


albiosz
őstag

(#8552) polonic válasza albiosz (#8551) üzenetére


polonic
félisten

Nem emlékeztem rá. :)

Egyébként az internetbanknak így csak hitelkártyához van valami külön díja? Azt egyelőre nem találtam meg.

(#8553) albiosz válasza polonic (#8552) üzenetére


albiosz
őstag

Nincs. Ha kérsz sms szolgáltatást, annak van havi díja: 426 HUF (sms-ek számától függetlenül).

Ezen kívül csak az éves díj van, 1320 HUF, ahogy írtad.

(Ha társkártya is szükséges, akkor ott éves díj 990 HUF, meg kérhettek neki is sms-eket 212 HUF/ hó díjért).

(#8554) polonic válasza albiosz (#8553) üzenetére


polonic
félisten

Ez komolyan mondom tök jó ajánlat.
És havi 20 ezerig van visszatérítés. Azt ki sem tudom használni. :)

(#8555) .tnm válasza ratcache (#8543) üzenetére


.tnm
addikt

:R :C

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#8556) polonic


polonic
félisten

OneCard lemondva telefonos ügyfélszolgálaton keresztül. Gyorsan és egyszerűen ment. Nem kérdezték a miértet, csak csinálták. Ezt szeretem. :)

(#8557) albiosz válasza polonic (#8554) üzenetére


albiosz
őstag

Ja, Erste Jokert cseréltem erre. Minden tök flottul megy az Erstével ellentétben. Mindig pontos az elszámolás, stabilan jön sms 100 HUF költésről is és a mi szokásainkkal havi +2000 HUF visszatérítés a korábbiakhoz képest. :)

(#8558) polonic válasza albiosz (#8557) üzenetére


polonic
félisten

Ezt fogom igényelni. Szemben a k&h-val. Azt akartam eredetileg, amíg nem tudtam vagy nem volt eszembe ez a kártya.
Ott 5000 az éves díj. Nincs netbank, ami agyrém szerintem. Ott a pozitívum a mobiltelefonos fizetés lett volna. De nem ez a döntő.

(#8559) polonic válasza albiosz (#8557) üzenetére


polonic
félisten

Egyébként ez dombornyomott kártya?

(#8560) albiosz válasza polonic (#8559) üzenetére


albiosz
őstag

Igen, de utasbiztosítás csak felárért van + úgy tudom reptéri váróra sem jogosít.

(#8561) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Engedjétek meg, hogy megosszam veletek a BB-os tapasztalataimat.

A tegnap délutánomat arra szántam, hogy az új Budapest Bankos hitelkártyámhoz tartozó hitelszámlán beállítsak minden beszedési megbízást.
Fel is mentem az internet bankra, ott fogadott a folyószámla és a takarékszámla, de hitelszámla nem volt.
Még pont időben fogadta az ügyfélszolgálat hívásomat és közölték, hogy a hitelkártyához nem igényeltem internet bankot.
Nem baj mondom hogy nem szóltak, akkor adják hozzá. Sajnos kiderült csak személyesen lehet bekapcsolni.
Nem igazán értem, hogy ha együtt igényeltem a hármat, akkor a hitelszámla miért nem került bele.

Más:
A múltkor kevés időm volt, hogy utaljak egyet, sajnos nem sikerült, mert 40 perc múlva érkezett meg az internet bankos belépős biztonsági sms.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8562) polonic


polonic
félisten

Nézem a BB hitelkártyához szükséges dolgokat.

A hirdetmény ezt írja:

"céges mobil esetén: cég által aláírt, cégnevet tartalmazó, pecséttel ellátott telefonos igazolás, mely tartalmazza a telefonszámot, az Ön nevét, valamint azt, hogy a telefont Ön használja"

Ezt mennyire veszik komolyan? Mert ez.... hagyjuk.

Helyette egyébként van vezetékes telefonról számla. Az elég lehet?

(#8563) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

Ha csak internetes vásárlásra szeretném használni a bankszámlát, nem lenne állandó jóváírás.

Melyik számla lenne a legolcsóbb és legbiztonságosabb?

[ Szerkesztve ]

(#8564) dptrsk válasza Peter.70 (#8563) üzenetére


dptrsk
addikt

GránitBank Digitális

(#8565) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Szomorúan tapasztaltam, hogy a CIB-nél újonnan bevezetett csudaklassz contactless fizetési mód nem kerül a zárolt összegekhez, sem a kártyatörténetben nem jelenik meg. Így kvázi olyan, mintha lopnál az üzletből, 2-3 nap múlva meg jön a meglepi, ami természetesen kizárólag a számlatörténetben látszik.

Van olyan bank, amelynél az a gyakorlat, hogy a kontaktless fizetésnél a zárolt összeg azonnal meg is jelenik a netbankban?

Idegesítő, mert így gyakorlatilag nyilvántartást kell vezetni arról, hogy hol és mennyit költöttem, mivel nem a valós egyenleg látszik.

Azt sem értem, hogy a PSZÁF vagy annak jogutódja (tán MNB) miért helyesli ezt a gyakorlatot? A zárolásnak ugye pont az lenne a lényege, hogy a zárolt összeget ne tudd elkölteni.

A GIRO rendszeren banki időn túl benyújtott átutalás is bekerül legalább a könyveletlen tételek közé, hogy nyitáskor automatikusan teljesülni tudjon.

Az ügyfelek ezt nem szokták szóvá tenni? A CIB-es ürge annyit mondott, hogy kérjem a kártya bedugását, de azon is gondolkodtam már, hogy tönkre kéne tenni ezt a részét, mert így kénytelenek lesznek dugdosni.

Egyéb opciók, azon túl, hogy átszokok kp.-ra?

[ Szerkesztve ]

(#8566) kleinguru válasza cocka (#8565) üzenetére


kleinguru
addikt

Ersténél ez jól működik, azonnal bekerül a tételek közé.
Viszont itt a zárolásnál nem látszik hogy ki zárolta (nem tudod kihez kötni). Csak akkor mondják meg, ha felhívod őket... ultra béna:W

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8567) cocka válasza kleinguru (#8566) üzenetére


cocka
veterán

Egységesen kötelezném a bankokat arra, hogy jelenítsenek meg minden zárolt tételt és legyen kártyatörténet is.

Hát ha olyan a zárolás, akkor itt sem minden esetben (ide nem értve ezt a contactless szart) látszik a tételes kártyatörténetben, csak a részösszegek látszanak.

Ersténél ez jól működik, azonnal bekerül a tételek közé.

Azaz nem tudod a zárolt összeget elkölteni sem, mert az lenne a lényeg, ha csak mutatja azzal még nem vagyok kisegítve.

Ugyan nem ide tartozik, de a kereskedőknek is kötelezővé tenném, hogy a nyugtán lehessen látni, hogy miből mennyit és mit vettél, tételenként az mennyibe kerül, mert az is elég gáz, amikor annyi a blokk, hogy gyűjtő 250 Ft, gyűjtő 300 Ft stb... meg még talán van egy végösszeg, rosszabb esetben csak végösszeg. Nehogy már vissza tudj menni reklamálni.

Speciális esetekben nyilván engedélyezett lenne pl. egyszerűbb szolgáltatások igénybevételénél pl. fodrász, kozmetikus stb.. de itt is elvárható lenne a tételes lebontás a trükközések elkerülése végett.

[ Szerkesztve ]

(#8568) cocka válasza kleinguru (#8566) üzenetére


cocka
veterán

Igen és gondolom a paypal használatakor is hívni kell őket. A cib ennyiből jobb, hogy ott van kártyatörénet is, tehát azonnal látszanak az ilyen egyébként OFFLINE (fizetés módjára utalok és nem a helyére) netes vásárlások is.

(#8569) axioma válasza cocka (#8565) üzenetére


axioma
veterán

Bocs, nem olvastam vegig, te is tudod hogy offline, akkor meg? Azert most mar maradjon itt osszefoglalonak.
--
Az a baj, hogy tevedesben vagy.
A contactless fizetesi mod egyik resze az hogy nem azonosit, a masik hogy 5e-ig - legalabbis kotelezoen! - nem is fordul a bankhoz, hogy egy ilyen tranzakcio tortent, hiszen nem kell engedelyeznie. Bar teny, hogy altalaban azok a terminalok, amik amugy is online-ok, be szoktak kuldeni, de konkretan lehet, hogy a bank nem is tud rola (azt hiszem a Rossmann-nal volt vagy 5 eve ilyenem, kesobb kuldtek be napokkal).
Kerdes, hogy a cib-nel tudod-e tiltani a paypass funkciot. Egyes bankoknal lehet, masoknal nem. De teny, kerheted hogy ne erintse hanem lehuzza. (Ha erinted ES 5e feletti, akkor meg nem kerdes, akkor megy autorizaciora, kapja a bank, stb.)
Ha nem jarsz kulfoldre, talan a visa kartya megoldas (vpay sokkal kevesebb helyen van). Marmint ha valaszthatsz ingyen a ketto kozul, de sok helyen igen. De lehet hogy ebben tevedek.

[ Szerkesztve ]

(#8570) albiosz válasza cocka (#8565) üzenetére


albiosz
őstag

Budapest Bank hitelkártyám tudja ezt. Vásárlás után egyből megjelenik a netbankban kereskedő névvel együtt minden vásárlás, 5000 alatti paypassos is.

(#8571) polonic válasza albiosz (#8570) üzenetére


polonic
félisten

Van infod erre?

Mennyire vették nálad komolyan a mobilos előfizetést?

(#8572) albiosz válasza polonic (#8571) üzenetére


albiosz
őstag

Nem tudom sajnos. Én egy dominos számot adtam meg, a szerződés elég volt hozzá.

Anno volt olyan a honlapon, hogy érdekel a kártya, visszahívást kérek. Ott ki lehetett választani az adott fiókot, ahova mennél. Engem felhívott a fiókból egy csaj és megbeszéltünk mindent, hogy mit vigyek. Ez érdekes módon fiókonként eltérhet. Így elég volt 2x fiókba menni. Igényelni majd utána társkártya miatt.

Most nem találok ilyen opciót a honalpon (kicsit változott), ha tudsz, kérj valahol visszahívást a fióktól. Vagy ha útbaesik egy, akkor az is opció persze, ha bemész.

(#8573) _ATi_1 válasza polonic (#8571) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Fél órája voltam BB bankfiókban UPC hitelkártya igénylés miatt. Volt erre vonatkozó kérdés, viszont nem kérték semmilyen módon igazolni az előfizetés meglétét.

[ Szerkesztve ]

(#8574) polonic válasza _ATi_1 (#8573) üzenetére


polonic
félisten

Ez jó hír. Milyen dokumentumokat kértek tőled?
Én munkáltatói igazolással meg egy UPC számlával megyek holnap. Ami mondjuk az asszony nevén van de a lakcím az nyilván közös, igaz ez a cím csak tartózkodási helyként van az én kártyámon rajta.

(#8575) polonic válasza albiosz (#8572) üzenetére


polonic
félisten

Köszi neked is. Tegnap kértem egyébként időpontot, és akkor emailes visszajelzést választottam.

(#8576) _ATi_1 válasza polonic (#8574) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Utolsó havi UPC számla, utolsó 3 havi bankszámla kivonat. A kivonat miatt munkáltatói igazolás sem kellett. Gondolom elfogadják a UPC számlát, ha közös a tartózkodási hely...nekem az állandó lakcímem közös a szerződővel.
Amin meglepődtem: A hitelbírálat kb 20 perc alatt megtörtént, amíg csináltuk a többi dokumentumot, már vissza is szóltak a központból.

[ Szerkesztve ]

(#8577) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy itthon melyik bank vált be USD-ben kiállított Western Union Money Order Receipt-et? Eddig OTP-ben szoktam, de állítólag már nem váltanak be USD-t.

(#8578) Bacusuz válasza polonic (#8571) üzenetére


Bacusuz
őstag

céges telóm van, novemberben mentem át a bb-hez.
ezt a számot csak én használom, ez elég volt nekik

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8579) rwu


rwu
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni:
Jelenleg Unicredites vagyok, Bonusz számlám van, gondolkodom a váltáson, Gránit bank, esetleg Magnet bank.
Adatok: 39 éves férfi, 175E-200E havi jövedelem, ali, ebay, wish vásárlások (havi 4-5db, 20-40usd összesen), 1-2 hazai webshop max. 10E, havi 1-2 utalás max 10E-ig. PP fizetést kedvelem, örülnék ha lenne mobillal fizetés (Uninál nincs lehetőség tudtommal).
Szerintetek van értelme váltanom?
Előre is köszi!

S22U*hondacivic*

(#8580) jezsu1998 válasza rwu (#8579) üzenetére


jezsu1998
csendes tag

Szia!

Nekem a Gránit Banknál van számlám (Sztár számlacsomag) Platinum Mastercard-dal már egy éve. Én eddig maximálisan elégedett vagyok minden szolgáltatásukkal. Hirdetményük is logikus, nincsenek rejtett költségeik. Ügyfélszolgálatuk is segítőkész. Mobil appjuk is jól működik, a mobilvásárlás is. Egyedül a MobilBank hiányzik még, bár végső esetben a normál netbank is használható telefonról is (azonban nem praktikus).
Én véleményem szerint a Gránit biztosabb hátterű, mint a Magnet, de a Magnet mellett szól a "közösségi banki" működése, és a magas szintű társadalmi felelősség vállalása. Továbbá a bank fiókjai (a Gárdonyi téri biztos) kvázi egy kis kávézóként működik.
A Gránitról még annyit tudok elmondani, hogy nagyon kényelmes, hogy nem kell figyelnem az ATM használatnál, melyik bank üzemelteti, mert ugyanúgy kezeli mindet.
Ha nem szükséges számodra pénztári készpénz befizetés, akkor nagyon valószínű, hogy megérné számodra a váltás, és ha valóban ennyi a kártyahasználatod plusz a bolti vásárlások, akkor szinte biztos.
Bankrációra beírtam adataidat, szokásaidat. Az első 3-ból 2 Gránitos ajánlat (Digitális és Ász), a 3. egy MKB- bankos, de az csak promóció és csak egy évig érvényes utána egy jóval drágább díjcsomagba raknak át.
Mindkettő gránitosnál az átutalásoknak minimális a költsége, ha csak havi 1-2 van ahogy írtad, akkor a Digitális jobban passzol hozzád.
Ha szoktál utazni külföldre, akár évente 1-2-szer is érdemes lehet neked is megfontolni a Platinum kártyát (Már csak az utasbiztosítás egy kb 8-10 napos utazással visszahozza a bankkártya árát), kapsz soron kívüli ügyfélszolgálatot, havonta 4 db belföldi és 2 db külföldi ingyenes ATM használatot.

Remélem tudtam segíteni! :)

(#8581) rwu válasza jezsu1998 (#8580) üzenetére


rwu
tag

Köszönöm szépen a részletes választ, rengeteget segítettél. :R

S22U*hondacivic*

(#8582) _ATi_1 válasza jezsu1998 (#8580) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szia!

A Gránitról még annyit tudok elmondani, hogy nagyon kényelmes, hogy nem kell figyelnem az ATM használatnál, melyik bank üzemelteti, mert ugyanúgy kezeli mindet.

Itt mire gondolsz? Van olyan bank, ami nem ilyen?

(#8583) dptrsk válasza _ATi_1 (#8582) üzenetére


dptrsk
addikt

Pl:
OTP, Erste, KH...

Mind-mind megkülönbözteti a saját illetve idegen ATMet.
Ez a jogszabályi 150ezres keret felett lehet fontos.

(#8584) .tnm válasza _ATi_1 (#8582) üzenetére


.tnm
addikt

Igazából csak az a lényeg, hogy mivel nincsenek saját ATM-jeik, minden hazai bank ATM-je ugyanúgy van kezelve. Tehát nincs az, hogy keresed a saját bankod ATM-jét, mert ott olcsóbb. Ebből a szempontból tényleg kényelmes, de persze lehet, hogy egy havi 7. ATM-es pénzfelvétel drágább, mintha egy másik banknál lennél és annak a saját ATM-jéből vennél fel. Szóval nem feltétlenül mindig a legolcsóbb.

Én is Gránit-os vagyok és eddig talán ha egyetlen olyan hónap volt, amikor kellett itthon havi 3. pénzfelvétel is, ami már nem volt ingyenes. Szóval én élvezem, hogy bármelyik ATM jó -- persze az OTP gebedjen meg, hogy 100ezres limitje van az idegen kártyákra... De nyilván az is sejthető, hogy elég tudatosan/előre megtervezetten bankolok/veszek fel pénzt, szóval valszeg az se lenne sokkal nagyobb fáradtság, ha egyetlen bank ATM hálózatához lennék kötve. (Feltéve, hogy rendes hálózat.) Így is az esetek 99%-ában ugyanahhoz a 2-3 (bankfiók melletti) ATM-hez szoktam járni, így annak is kisebb a kockázata, hogy bűncselekmény áldozata legyek.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#8585) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy a bankkártyás vásárlások korlátlan számban ingyenesek? Erste banknál vagyok.

Köszönöm!

(#8586) axioma válasza Lauda (#8585) üzenetére


axioma
veterán

Elvben igen, gyakorlatban azt hiszem naluk is van napi limit a darabszamra (NEM osszegre). Es nem szokott tul magasan lenni, 10-15 db, es nem minden banknal van elvben se lehetoseg emeltetni ezt. Szar ugy, amikor 1-2 dollaros aprosagokbol vasarlok sokat az ebay-en aztan nem tudok fizetni a boltban...

(#8587) polonic


polonic
félisten

BB UPC hitelkártyások!

Nektek hogy ment az igénylés után a folyamat?

Pénteken voltam bankfiókban igényelni ilyen hitelkártyát. Munkáltatóival és UPC számlával mentem. Nem is kellett más. Az ügyintéző azt mondta, hogy 1-2 nap alatt elbírálják és utána 15 nap max a kártya legyártása.

Viszont én nem tudok semmi infot a folyamatról, hol tart, hogy pozitív lett-e a bírálat.

Nektek szóltak egyébként pozitív bírálatnál? Vagy csak egyszer majd jön a kártya és kész?

(#8588) Lauda válasza axioma (#8586) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm!

(#8589) albiosz válasza polonic (#8587) üzenetére


albiosz
őstag

Én is pénteken voltam, du. fél 5 körül, szóval a jóváhagyók már nem dolgoztak, így nem derült ki a helyszínen. Nem telt el 2 hét mire a postaládában volt a kártya. Valószínűleg hétfőn, ha felhívtam volna a bankos csajt, tudta volna, hogy jóváhagyták, de nekem ráért a dolog, így nem kerestem. Ő se engem proaktívan.

(#8590) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Amit a neten rendeltem a Media Marktból, azt ugye személyesen is visszavihetem 60 napon belül, nem muszáj postáznom?

(#8591) Lauda válasza Brandynew (#8590) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, bármelyik hazai üzletükbe.

(#8592) Brandynew


Brandynew
őstag

Köszönöm. Egy égőt vajon akkor is visszavesznek, ha már kipróbáltam?

(#8593) Fecogame


Fecogame
veterán

Ha ERSTE Netbankban kapok belső üzenetet, arról jön email értesítés?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#8594) kleinguru válasza Fecogame (#8593) üzenetére


kleinguru
addikt

Állítólag nem.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8595) amdk7 válasza Fecogame (#8593) üzenetére


amdk7
aktív tag

Nem jön! (Legalábbis nekem eddig egy esetben sem jött. Akkor sem, ha én írtam nekik és arra válaszoltak, és akkor sem, ha központi értesítést küldtek minden egyes ügyfélnek.)

[ Szerkesztve ]

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#8596) Fecogame válasza amdk7 (#8595) üzenetére


Fecogame
veterán

Rendben, köszi!

Mennyi idő alatt válaszoltak a belső üzenetre?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#8597) jezsu1998 válasza rwu (#8581) üzenetére


jezsu1998
csendes tag

Szívesen! :)

_ATi_1

Arra gondoltam, amit a többiek is válaszoltak neked.

.tnm

Valóban kellemetlen az OTP-s 100.000 Ft-os limit idegen kártyákra. Úgy rémlik, hogy az Erste és az Unicredit ATM-eknek van a legmagasabb limitje, kb.: 600-800 ezer Ft/alkalom. ( de ezt még korábban olvastam, lehet azóta változott. )
És az a havi 4 db ingyenes készpénzfelvétel is bőven elég szerintem, ahogy írtad is nagyon ritka az olyan hónap, amikor több kellene.
Továbbá a Gránit tárgyhóra számolja a négyet, szóval pl.: ha 30.-án leveszel 4-szer, akkor elsején újra tudsz 4-szer ingyenesen készpénzt felvenni.

(#8598) amdk7 válasza Fecogame (#8596) üzenetére


amdk7
aktív tag

1,5-2 hét a reakcióidejük és még akkor sem biztos, hogy arra válaszolnak, amit kérdez tőlük az ügyfél. :(

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#8599) albiosz válasza amdk7 (#8598) üzenetére


albiosz
őstag

Pasnasznál inkább 3-4 hét. :D

(#8600) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Erste bank: telefonos app-ban volt egy furcsa levonás, saját számlaszámról saját számlaszámra, minusz ~6800. A prémium bankárnak fingja nem volt mi lehet az, hívjam fel a telebankot. Felhívtam, valami azonosító kódot kért, persze nem emlékeztem rá. Bementem újra a bankba, de nem a prémiumos idiótához, hanem a fiókvezető helyetteshez. Az egyből megmondta (na jó nem egyből, ő is megkérdezte a mellett ülő kollégát .... ez már tényleg szánalmas), hogy ez a havi utalásaim jutaléka. Ami a prémiumos szerint 0 ft vagy minimális összeg, holott 880+%+mindenmás... én meg nyugodtan utaltam róla januárban 7x is. Fasza. Hát a békéscsabai erstét én senkinek nem ajánlom. Valamire váltani kéne, mert szóban mindent másként mondanak, mint írásban van. Ráadásul elég nehéz kibogarászni mi mennyi náluk...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.