Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) Bici válasza polonic (#7100) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Egyébként ezt a havi 150ezer Ft-ig ingyenez készpénz felvételt minden banknak kötelező tartania?
Mert nem látom ám mindenhol feltüntetve.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7102) doc válasza Bici (#7101) üzenetére


doc
nagyúr

igen (ha kered)

(#7103) polonic válasza Bici (#7101) üzenetére


polonic
félisten

Erste privilegium L-nél nem szükséges.

Ott az emelt szint teljesülése esetén saját atm-ből bármennyi felvétel ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#7104) axioma válasza Bici (#7101) üzenetére


axioma
veterán

A speckobb csomagoknal altalaban azt tanacsoljak, hogy NE kerdd, mert rosszabbul jarsz. Akkor ugyanis a torvenyi elso ketto a 150e ertekig ingyenes, DE ezzel elveszted a csomagba foglalt kedvezmenyes felveteket (ha az csak sajat automatas, es ez foldrajzilag maceras, akkor eri meg egyaltalan gondolkodni rola).

(#7105) Bici


Bici
félisten

Köszi a tippkeet mindenkienk!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7106) .tnm


.tnm
addikt

Ez az Erste Privilégium l nem ilyen beetetős becsalogatós számla? Nekem nagyon gyanús, hogy új ügyfélnek kell lenni. Visszatartja őket bármi attól is, hogy mondjuk egy év múlva visszavonják a feltételeket/megszüntessék a csomagot és átrakjanak másikba?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#7107) nimfas válasza Bici (#7099) üzenetére


nimfas
addikt

Erste Privilegium L
Én erre váltottam, a 150eFt-on kívül másra nem kell figyelni.

2. oldalon: 150eFt érkezése esetén ingyenes minden. (Utalás, kp felvét korlátlan számban saját ATM-ből, csoportos beszedés)

Nálunk nincs Raiffaisen bank, csak 40-50km-re. Én szoktam kp-t befizetni, így a jelenlegi legjobb ajánlatot választottam aminek van helyben is fiókja. (2019.03.01-ig tuti marad ez...)

SZERK:

(#7106) .tnm: lásd fent... 2019.03.01-ig érvényes ez a csomag... az majdnem 3 év még. Ráérek akkor nézelődni más után. :) Olvasd el a linkelt oldalt, ott a teljes kondíciós lista, leírás.

Annyi hogy nem lehet simán bemenni és megnyitni fiókban a számlát, kell hozzá üzletkötő. Én felhívtam a helyit, kijött házhoz... 10 perc alatt számítógépen kérelmezte a számlát, másnap hívtak a banktól, egy napra rá már élt a számlám, következő héten a Visa kártya a kezemben volt.

[ Szerkesztve ]

(#7108) odrif válasza nimfas (#7107) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Én is gondolkodom rajta hogy ezt a Privilégium L számlatípust választom.

"Annyi hogy nem lehet simán bemenni és megnyitni fiókban a számlát, kell hozzá üzletkötő. "

De hol találok én ilyen embert?

20 éve a Prohardveren

(#7109) nimfas válasza odrif (#7108) üzenetére


nimfas
addikt

Az én emberem ING biztosítási üzletkötő.... Kérdezz rá a helyi biztosítási alkuszoknál... Vagy az Erste bankban, nekem is ott adtak nevet akinél érdeklődjek.

(#7110) KMT válasza odrif (#7108) üzenetére


KMT
addikt

Itt.

Én a bankmonitor oldalán a számlák közül kiválasztottam a privilégiumot. Aztán email-ben kapsz doksikat, visszaküldöd, majd be kell menni hozzájuk azonosításra és ők kezdeményezik az erste-nél a nyitást. Ez 1-2 hónapja volt, akkor azt írták, hogy dolgoznak rajta, hogy ne kelljen személyesen bemenni hozzájuk.

(#7111) Bici


Bici
félisten

Noss, folytattam a bankválasztásos tájékozódásomat, és arra jutottam, hogy kb. minden bankkal ugyanúgy járok, már ami a számlavezetést illeti.
Attól függ, hogy melyik számomra az olcsóbb, hogy mennyibe kerül a bankkártya.

Erről van valami infó, hogy hol a legolcsóbb? A legegyszerűbb netes fizetésre alkalmas kell csak.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7112) nimfas válasza Bici (#7111) üzenetére


nimfas
addikt

Erste sima nem dombornyomott kártya... Passz talán 3eFt körüli éves díj... 1500 Ft/évért van virtuális kártya ezt lehet PayPalon regisztrálni....

(#7113) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Nem tudjátok, hogy Szlovákiában nyitott banszámlát mikor jelentenek a navnak?
Megnyitáskor, vagy évente egyszer, megadott időszakban
(esetleg a magyar éves adóbevallás előtt, stb...)?
Előre is köszönöm.

(#7114) Bici válasza nimfas (#7112) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Eddig minden út Rómába (Az Erste-hez) vezet, de a fene akar Rómába menni, utáltam a netbankjukat, meg kb. mindent, ami velük kapcsolatos, még a bankkártya is ronda volt.
Nagyon örültem, hogy átmentem a citi-hez, erre megint vissza kell térnem. :(
Nem elég, hogy ők vették meg a citi-t, de amúgy is nekik van megfelelő csomagjuk.
Még fel kell dolgoznom lelkileg... :DDD

Egy baj van velük egyébként, hogy szörnyűek a deviza árfolyamaik. Eddig a Budapest bank-nál láttam a legjobb devize árakat, de az ő csomagjaik meg aztán végképp drágák. Valamit, valamiért...

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7115) Met válasza Bici (#7114) üzenetére


Met
nagyúr

Cib? Kártya évi 2900 forint, ingyen utalás, ingyen online kártya amivel csak neten tudsz vásárolni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7116) doc válasza Met (#7115) üzenetére


doc
nagyúr

szerintem a Cibnek vannak az orszagban a legrosszabb devizaarfolyamai :D
bar adott esetben igy is megerheti, kerdes a kulfoldi vasarlasok erteke

(#7117) Bici válasza Met (#7115) üzenetére


Bici
félisten

Megnézem a CIB-et, kössz!

doc: Sajna úgy látszik, hogy egyszerre nem jöhet össze minden.
Teljesen változó a vásárlások összege. Néha hónapokig semmi, aztán egyszercsak 30-40Ft, néha párezr Ft, Sacc/kb. határeset, hogy megéri-e emiatt drágább bankot választani.

Vajon létezik olyan szolgáltatás, ami a jó deviza váltást célozza?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7118) nimfas válasza Bici (#7117) üzenetére


nimfas
addikt

Persze... anyád-apád..... a bank nem a saját maga ellensége, nem fog ingyen váltani neked :)
Nekem a Budapest Bankkal nem volt bajom, csak a "technikai okokból" megszüntetjük a számláját ütötte ki a biztosítékot nálam. De ahogy nézem az összes többi bank variál a számláival, szűnnek meg sorra.

Az alap számla az Erste-nél is egy nagy szar.... drága minden (ahogy a többinél is) Raiffaissen is azért esett ki, mert pár éve a siófoki fiók bezárt, 40-50km a legközelebbi.

(#7119) cocka válasza doc (#7116) üzenetére


cocka
veterán

Abba te ne legyél olyan biztos. Már rég veri a BB árfolyama pl.

Lássunk pár példát a tegnapi árfolyamra:

CHF - BB: 289.25 CIB: 288.61
EUR - BB: 320.04 CIB: 319.98
GBP - BB: 412.48 CIB: 412.5
USD - BB: 285.66 CIB: 285.7

Szóval vagy közel azonos vagy olcsóbb. De volt már olyan is, hogy a CIB-nél került tán 1 forinttal kevesebbe a dollár. Mindenesetre túl sok különbség nincs a kettő közt. Szóval ebből az a konklúzió, hogy nem sokkal olcsóbb a BB, sőt olykor még drágább is vagy nagyjából egy árban vannak.

Ha jól tudom régebben a BB árfolyamai is jobbak voltak. De asszem árfolyamokban még mindig az Erste és az OTP verhetetlen.

(#7120) #33253120


#33253120
törölt tag

Jó reggelt.
Szerintetek bebuktatják az FHB-t, vagy nem?

Ha igen, akkor hova érdemes menni, és mennyibe fáj egy ilyen költözés 2-3M Ft esetén.

Kis faluban lakik édesanyám, se ATM, se semmi, csak posta.

Az ott köthető FHB számla neki megfelel, tud készpénzt kivenni, berakni nyitvatartási időben, kártyával vásárolni, neki kb ennyi kell.

[ Szerkesztve ]

(#7121) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Egy honlapot fogok készíttetni, amin lesznek tájékoztató cikkek (bennük képek, tanácsok, videó beágyazva stb), de a cél, hogy ezekhez csak fizetés után férhessenek hozzá.

Sokat olvasgattam a különféle fizetési módszerektől - az emelt díjas SMS-től, mobilfizetésen át a bankkártyáig. Szerintetek mi volna erre a célra a legjobb, ahol nem nyúlnak le sokat, de mégis praktikus?

Fontos volna nekem az is, hogy ha fizetett a vásároló, egyből tovább ugorjon és hozzá tudjon férni az online tartalomhoz. Ilyesmit tud a paypal, lehet így programozni? Milyen módszert javasolnátok e célból?

(Az nekem nem jó, hogy látom, hogy fizetett, és 1-2 nap múlva, amikor ráérek emailben küldöm az anyagot vagy postázom....)

Néztem a voxpay oldalát is, de nem jutottam dűlőre.

(#7122) doc válasza kalapacsolok (#7121) üzenetére


doc
nagyúr

ez szerintem itt offopic, de amugy egyertelmuen PayPalt ajanlom

(#7123) lorcsi válasza #33253120 (#7120) üzenetére


lorcsi
veterán

(#7124) tigra92


tigra92
újonc

Sziasztok!

Remélem tud valaki segíteni! Szeretnék online pénz átutalást csinálni de nem tudom hogyan kell!
Valaki??

(#7125) Met


Met
nagyúr

Jól látom hogy a CIB mobil alkalmazásban nem lehet pénzt lekötni?
A betétet meg tudom nézni, hogy mennyi van lekötve és mennyi lesz a kamat, de új lekötést nem találom hol lehet megadni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7126) deja vu


deja vu
addikt

Sziasztok!

Még sosem vásároltam online, ezért nagyon buta kérdéseket fogok föltenni. Szlovákiából szeretnék rendelni, az [link] Alzashop oldalról. CIB bankról van szó, nekem euró-t kell vennem, vagy az aktuális napi árfolyamon váltják át 314,4 Ft. 822 Euro a termék, akkor nekem 258,5 ezer forintba fog kerülni ha napi árfolyamon számolom? Fizetésnél meg meg kell adnom a kártyaadatokat, de gondolom ez egy biztonságos oldal? Szlovákiában sok minden sokkal olcsóbb, mint itthon ezért vásárolnék.

Köszönöm szépen ha valaki válaszol! :R

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#7127) Met válasza deja vu (#7126) üzenetére


Met
nagyúr

Átváltja a bank vásárláskor.
Nem tudom hogy mennyire biztonságos mivel nem írtad hogy melyik, de kérj a banktól virtuális kártyát amihez kapsz egy számlát is. Annyit tudsz levásárolni onnan amennyit átraksz rá.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7128) deja vu válasza Met (#7127) üzenetére


deja vu
addikt

Köszönöm!
Az alzashop.com[link] oldalról van szó. Látom rajta van a kommunikáció biztonságát jelző lakat. Ha nem kérek virtuális számlát akkor is tudok fizetni itt? Azért kérdezem, mert nem tudom mennyi idő virtuális kártyát igényelni, tehát ha ma akarom megvásárolni a terméket akkor ez időben még belefér? Hülye vagyok nem cib, hanem Citibank Mastercard-al vásárolnék. Átváltás plusz költség, illetve az átutalás is pénzbe kerül?

Mi az a CVC2/CVV2 kód?

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#7129) Met válasza deja vu (#7128) üzenetére


Met
nagyúr

Ha a kártyád alkalmas netes vásárlásra és a webshopban is lehet kártyával fizetni akkor tudsz vele fizetni.
Nem ismerem a Citibankot, hogy milyen költségek merülnek fel külföldi vásárláskor.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7130) deja vu válasza Met (#7129) üzenetére


deja vu
addikt

Köszi!

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#7131) deja vu válasza deja vu (#7130) üzenetére


deja vu
addikt

Árfolyamnál az eladási árfolyam számít netes vásárlásnál? 330FT Citibank[link]. Ez nagyon sok.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#7132) doc válasza deja vu (#7131) üzenetére


doc
nagyúr

A CIBnek vannak Magyarorszagon a legrosszabb arfolyamai, szoval igen, jol latod, az tenyleg nagyon sok :)
a CVC a kartya hatuljan levo 3 jegyu szam

(#7133) Met válasza doc (#7132) üzenetére


Met
nagyúr

Nem baj hogy Citibank :)

deja vu Drágán adják és olcsón veszik "vissza" a valutát (az összes bank)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7134) doc válasza Met (#7133) üzenetére


doc
nagyúr

eh, beneztem :D
egyebkent a Citi (volt, legalabbis) a masodik legdragabb a CIB utan, sokaig volt naluk szamlam, de a fiokban fizettem be KP-ben az eurot, kulonben forintrol botranyosan valtottak volna

vannak jo arfolyamon valto bankok, szoval egyaltalan nem torvenyszeru hogy ilyen baromi draga legyen (eheti USD vasarlasomat pl. 283.98-on valtotta a Granit)

(#7135) Met


Met
nagyúr

Nem tudom, ilyeneket nem nézek.
Az sokkal jobba "fáj" amikor minden szarra jutalékot vonnak le.
Cib-nél ingyen utalok, olcsóbb a kártya díj is mint a BBanknál ahol eddig voltam.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7136) deja vu


deja vu
addikt

Köszi mindenkinek! :R

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#7137) Met


Met
nagyúr

A Cib internet kártyához tartozó számla tud pénzt is fogadni ugye?
Aliexpress-en csak kártyával lehet fizetni és ha visszatérítés van akkor küldik vissza a pénzt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7138) Criton


Criton
veterán

Sziasztok!

Lehet off-topic a kérdés, ha igen akkor elnézést. Több mint 10 év után ma otthagytam az Erste Bankot.... az utóbbi időkben nem kicsit elszemtelenedtek. Itt volt náluk mindenem, ide jött a fizetésem is, itt volt netkártyám stb.... A kérdésem a következő, melyik bankhoz érdemes menni? Ahogy néztem CIB és FHB felejtős. OTP? Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#7139) Tombi válasza Criton (#7138) üzenetére


Tombi
senior tag

Magnetbankot tudom nyugott szivvel ajanlani. Ugyanolyan jo netbank (cibhez viszonyitva). Mivel nekem nincs forgalmam ezert fontos volt hogy olcso is legyen

(#7140) doc válasza Criton (#7138) üzenetére


doc
nagyúr

keress egy online kalkulatort az megmondja hogy hol mennyibe kerul a szamlavezetes a sajat hasznalati szokasaid mellett
OTP-hez en soha nem mennek (vissza) :U

(#7141) Criton válasza doc (#7140) üzenetére


Criton
veterán

hát az első az Erste, én meg oda nem megyek vissza. A második helyen valamilyen Gránit bank van, igazából a harmadik helyen is számomra egy noname bank van, amiről még életemben nem hallottam. A 4. helyen az AXA majd az OTP. Mennyire megbízható egy ilyen Gránit bank pld?

(#7142) doc válasza Criton (#7141) üzenetére


doc
nagyúr

evek ota a Granitnal vagyok, nem tudok rosszat mondani rajuk, leszamitva esetleg annyit hogy ejjel-nappali ugyfelszolgalatuk szerintem nincs (bar meg soha nem is volt szuksegem ra)

(#7143) Criton válasza doc (#7142) üzenetére


Criton
veterán

megnézem akkor őket, remélem nem fogok csalódni benne mint az Ersteben.

(#7144) axioma válasza Met (#7137) üzenetére


axioma
veterán

Ha visszaterites van, akkor a _kartya_tranzakciot modositjak utolag, es a kulonbozet a (tok mind1, milyen) mogotte levo szamlan megjelenik, mintha le se vettek volna. Mondjuk arfolyamvaltozasbol eredo nyereseged-veszteseged lehet.

Criton: az axa is mar tulkepp otp...

[ Szerkesztve ]

(#7145) Met válasza axioma (#7144) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7146) Criton válasza axioma (#7144) üzenetére


Criton
veterán

doc: javaslatára és egy kicsit utánanézve a Gránit Bank volt a nyerő. OTP-t néztem még, de arról nagyon sokan lebeszéltek. FHB meg a többiek alapból nem játszottak.

(#7147) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok!

Szeretnék nyitni egy bankszámlát a megtakarításaimnak. Havi szinten utalgatnék rá kisebb összegeket. Bankkártyára nincs szükségem hozzá, csak netbankra. Tudnátok javasolni nekem megfelelő bankot/számlacsomagot? Minél olcsóbb legyen, ennyi..

Köszi :)

(#7148) axioma válasza Hoorus (#7147) üzenetére


axioma
veterán

Biztos bankszamla kell neked? MAK ertekpapirszamla, webkincstar, veszel allampapirt, neten kezelheto, ingyen TBSZ, penztarban felaru felvetel kp-ben a bankokhoz kepest, vagy mas szamlara kiutalni normal tr.adoval.

(#7149) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!
Remélem jó helyre írok. Érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata a Xendpay oldallal kapcsolatban?
A transferwise-hoz hasonló lehet, de nagyon kevés infót találok róla. :F

(#7150) #41133696


#41133696
törölt tag

2005-2013 között voltam CIB-es
2013-2016 között pedig Budapest Banknál
Utóbbi felhúzott, mert elsőnek a 0 Ft-os számlavezetési díjamat emelte fel 150 Ft-ra, utána meg küldött egy diktátumot, hogy régi a számlakondícióm, technikai okokból kivezetik bla bla, az új meg ugye már mindjárt mindenben drágább volt, ami nekem számított, a számlavezetési 470 Ft-ra kúszott fel.

Itt Berettyóújfaluban volt még az FHB, meg az OTP. Utóbbit nem néztem, mert oda én nem megyek... Az FHB-nál viszont jelentős korlátozások vannak, pl Google Play-en Visa Electronjukkal sem lehet fizetni, mert a Bank nem engedi, és ugyanez igaz az Originre is, ott Paypalt kell használnom, Google Play-nél meg mobiltelefonról...

Most úgy néz ki, hogy visszamegyek a CIB-hez. Amikor eljöttem 790 Ft volt a számlavezetési-díjam, és hát az ingyenes két készpénzfelvétel sem létezett mint opció törvényileg garantálva. Megmondom őszintén, sokkal jobb volt, mint a másik kettő.

Anno írtam is róla egy cikket: A banki Token eszköz bemutatása.

Ma tervezem, hogy bemegyek Debrecenbe, és szépen átmegyek hozzájuk, mert igaz, hogy lassan 4 éve nem volt Java a gépemen, de a Token, meg az FHB-s szívás miatt megéri váltani :)

http://www.cib.hu/maganszemelyek/szolgaltatasok/szamlavezetes/eco_bankszamla/index

Egyelőre ezt néztem. FHB-nél bukni fogom az éves díjakat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.