Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) DeFranco válasza KMT (#2999) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Alsó blokk, bizonsági SMS vagy token 52Ft/hó [link]

#3002: ez számomra azt a biztonsági kódot jelenti, amit kiküldenek (vagy a token legenerálja), és a belépéshez be kell gépelni a felhasználónév/jelszó mellé. SMS authentikáció magyarul. Vagy ez valami más?

[ Szerkesztve ]

(#3002) KMT válasza DeFranco (#3001) üzenetére


KMT
addikt

Nem kötelező, ügyfélre van, és csak egy info, hogy bejelentkeztek. Amúgy ennyit még ez is megér. :)

(#3003) Flashcash válasza Latency (#3000) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Azért még hozzátenném, hogy többen is írták a reakciókban, hogy működött a netbank abban az időszakban amit kifogásoltak. Így az indító címe a panasznak nem biztos, hogy fedi a valóságot.

(#3004) Kbali válasza Flashcash (#3003) üzenetére


Kbali
nagyúr

Persze belépni lehetett, csak nem lehetett csinálni semmit, a számláidat nem érted el.

(#3005) Kbali válasza DeFranco (#2998) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az OTP lekötve ad ennyit igaz, azaz, ha futamidő közben kell a lóvé, akkor buktad a teljes kamatot? A Malacperselynél nincs lekötve a pénzed, elutalhatod, költheted kártyával, csakis arra a hónapra nem kapsz kiemelt kamatot, amikor csökkent az egyenleged.

(#3006) KMT válasza Kbali (#3005) üzenetére


KMT
addikt

Szerintem nincs hozzá kártya. Egyáltalán nem kapsz kamatot, de ez kijátszható.

(#3007) cocka válasza KMT (#3006) üzenetére


cocka
veterán

Kártya csak volt. De a kutyának nem érte meg, mert pl. 250 Ft-ba került egy kártyás vásárlás. Meg kp. felvét horror áron. Hát akinek ez megéri. :D

(#3008) sgx válasza KMT (#3006) üzenetére


sgx
tag

Ez hogy jatszhato ki?

Illetve 1 kerdes: malacperselynel 5millaig van kamatozas...ha a malacpersely szamlajan mondjuk 4.990.000 forint van, akkor ho vegen hozzairja a kamatot es 5milla felett lesz a szamlan? A kovetkezo honapban pedig az 5milla utan adja a kamatot, de a malacpersely szamlan akar 5.5milla is lehet?

(#3009) Kbali válasza sgx (#3008) üzenetére


Kbali
nagyúr

A Malacperselyes kérdéssel szerintem keresd meg az ügyfélszolgálatot

(#3010) KMT válasza sgx (#3008) üzenetére


KMT
addikt

Több számlával. Az egyiken nincs semmi, a másikról kiveszel, de a maradékot átrakod az egyikre. :) Kamat itt lesz, főleg, ha nem hó végén csinálod.

(#3011) sgx válasza KMT (#3010) üzenetére


sgx
tag

Ennek mi ertelme? nem logikusabb 1 szamla es a foszamlarol pakolod at a malacperselybe ugyanazt a penzt amit egy masik szamlarol pakolnal at?

(#3012) KMT válasza sgx (#3011) üzenetére


KMT
addikt

Nézd meg a malac kondícióit...

(#3013) sgx válasza KMT (#3012) üzenetére


sgx
tag

Atneztem es nekem az jott le h egyaltalan nem kapsz kamatot abban a honapban amikor a malacperselybol kiveszel penzt ( az evi 0,1%-ot 0-nak vettem)...tehat ezt nem lehet kijatszani 2 szamlaval sem...

Edit szolt, h meg vmire gondolhattal...szoval a 2 szamlat ugy erted h van 1 szamlad mondjuk cib-nel es vagy egy x banknal...cib-es szamla malacpersely reszebol kiveszel y forintot, de mivel a malacpersely abban a honapban nem kamatozik ezert az osszes benne levot atteszed az x banknal levo szamlara es kapsz erte ilyen evi 2,5-3%os kamatot? vagy mindezt 2 malacszamlas cib-es szamlaval oldod meg es egyik malacbol a masik malacba pakolaszol mindent ha eppen az egyikbol ki kell venned?

[ Szerkesztve ]

(#3014) KMT válasza sgx (#3013) üzenetére


KMT
addikt

"malacszamlas cib-es szamla"

:F Ne bonyolítsd.

Van 2 MP-d, ha az egyikről kiveszel, a másik még kamatozik (ide jön a maradék és csinál 7,5% éves kamatot a hónapra). Ennyi. Nincs más bank, számla stb. Gondold át.

(#3015) sgx válasza KMT (#3014) üzenetére


sgx
tag

A lenyeg h ertetted mit akarok mondani...cib-es foszamla alatti megtakaritasi szamla = malacszamlas cib-es szamla...nalam

Viszont ha 1 szamlam van a cib-nel, akkor h lehet 2 MP-m ( mar ha malacperselynek nevezed az MP-t ) ? Ezek szerint nyithatok ugyis malacperselyt h nincs foszamlam? Illetve ha mar van a cib-nel foszamlam akkor nyithatok egy olyan malacperselyt ami nem ahhoz a szamlahoz kotheto?

A 2 malacpersely hasznossagarol kezdesz meggyozni, mert igy minden honapban jonne a 7,5%/12 havi kamat akkor is ha nagyobb kiadasra van szuksegem...es nem kene a szamlan tartani penzt ilyen helyzetekre, csak ami szukseges...

(#3016) cocka válasza sgx (#3015) üzenetére


cocka
veterán

Illetve ha mar van a cib-nel foszamlam akkor nyithatok egy olyan malacperselyt ami nem ahhoz a szamlahoz kotheto?

Csak olyat nyithatsz. CIB főszámla 511-re végződik, CIB megtakarítási meg 532-re. Tehát csakis külön számla lehet.

(#3017) KMT válasza sgx (#3015) üzenetére


KMT
addikt

Hát érthettem is, meg nem is. :)

De szerintem azt nem érted, hogy a MP egy megtakarítási számla, nem kell hozzá semmilyen CIB-es "múlt", nem kaphatsz hozzá kártyát, vannak egyéb megkötések, de neten keresztül kezelhető.

Azt már hozzátettem, de azért még egyszer: Főleg hó eleji kivételekkor éri meg a dolog a napi kamatszámítás miatt. És az utalási díj miatt havonta már nem érdemes csinálni, legalább 2 hónapig érdemes rajtahagyni, de még ilyenkor is 5,3% körülire viszi le a 7,5-et az utalás díja...
Ha havonta, vagy sűrűbben utalgatsz, akkor inkább Gránit magaskamat csomagot érdemes igényleni, kártya nélkül. Egyelőre.
De a legjobb ezeket kombinálni.

[ Szerkesztve ]

(#3018) sgx válasza cocka (#3016) üzenetére


sgx
tag

Rendben, ugy latom rossz a megfogalmazasom...akkor megegyszer, kicsit maskeppen...

Cib netbank...belepek...szamlainformaciok...ott figyel 3 szamla, egy foszamla, egy malacpersely es egy internetszamla...a kerdesem arra iranyulna, h ugyanezen azonositoval belepve a nevemen lehetne-e egy negyedik szamlat igenyelni, ami szinten malacpersely lenne?

Ha nem - szerintem ugyanis nem lehet -, akkor mi az a megoldas ami a havi kamathoz kepest a legkisebb veszteseget okozza olyankor, ha a malacperselyhez hozza kell nyulni?

(#3019) cocka válasza sgx (#3018) üzenetére


cocka
veterán

a nevemen lehetne-e egy negyedik szamlat igenyelni, ami szinten malacpersely lenne?

Nem.

mi az a megoldas ami a havi kamathoz kepest a legkisebb veszteseget okozza olyankor, ha a malacperselyhez hozza kell nyulni?

Nem tudom, de azt mindenesetre tudom, hogy a malacpersely nem arra való, hogy az azon lévő zséhez nyúlkálj.

(#3020) KMT válasza sgx (#3018) üzenetére


KMT
addikt

Szépen beslattyogsz egy fiókba és igényelsz még egyet?! :F

(#3021) cocka válasza KMT (#3020) üzenetére


cocka
veterán

Nekem anno sima folyószámla kellett volna második, azt se engedték. Csak úgy lehet másik számlád, ha 2. bankkártyád van, amit egy alszámlához rendelsz hozzá. Vagy devizaszámlát kérsz vagy megtakarításit. És értelemszerűen megtakarításiból nem lehet kettő, devizaszámlát nem tudom, az mondjuk valószínűbb, hogy abból lehet több.

De ha nekem a sima 2. folyószámlára mondták azt hogy nem lehet, akkor nyilván neki se fogják engedni. De hát mindegy. Mellesleg a CIB24-et is felhívhatja.

(#3022) KMT válasza cocka (#3021) üzenetére


KMT
addikt

:O

Egy személynek 3 malacpersely számlája lehet.

(#3023) Kbali válasza KMT (#3017) üzenetére


Kbali
nagyúr

Sztorno

[ Szerkesztve ]

(#3024) concret_hp válasza sgx (#3018) üzenetére


concret_hp
addikt

2 malacpersely annak mi értelme?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3025) SzGee válasza sgx (#3018) üzenetére


SzGee
aktív tag

malacpersely kondíciók:

http://www.cib.hu/system/fileserver?file=/Kondilistak/01_lakossagi/malacpersely_120910.pdf&type=related

egy ügyfél maximum 3 malacpersely számlával rendelkezhet egyszerre

nálam úgy van, hogy belépsz a netbankba, és 3 mp számla figyel egymás alatt, két forintos és egy euros, folyószámlám nincs is a cib-nél

az az értelme a 2 számlának, hogyha utalni kell róla, akkor nem veszted el az adott havi teljes kamatot, hanem a maradékot átvezeted a másik számlára, és ott kamatozik 7,5%-on

célszerű hónap elején utalni, mert az addig eltelt időre a kamatot bukod

If you leave me, can I come, too?

(#3026) SzGee válasza concret_hp (#3024) üzenetére


SzGee
aktív tag

mondjuk ha 10 milliód van, akkor nem árt, ha 5 millióra 7,5%-ot kapsz rá és nem 2,5%-ot

If you leave me, can I come, too?

(#3027) concret_hp válasza SzGee (#3026) üzenetére


concret_hp
addikt

mondjuk akkor lekötöd 3 hónapra 7.75-re a felét :U

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3028) Latency válasza SzGee (#3026) üzenetére


Latency
senior tag

Csak a 2,5 MFt alatti részre jár a kiemelt kamat.

(#3029) SzGee válasza Latency (#3028) üzenetére


SzGee
aktív tag

nem, 5 millió alatt jár

If you leave me, can I come, too?

(#3030) vtechun válasza SzGee (#3025) üzenetére


vtechun
veterán

Ebben az esetben ha jol ertem, akkor mindketto malacperselyre kell erkeznie havi 10 ezernel, bar jobban belegondolva, eleg ha uresen all az egyik, aztan ha hozza kell nyulni a masikhoz, akkor rakod ra a maradekot, na jol meg is magyaraztam magamnak :)

(#3031) Latency válasza SzGee (#3029) üzenetére


Latency
senior tag

Igaz, én a Cibezz Megtakarítást néztem, ami ugyan ez csak diákoknak.

(#3032) harylmu


harylmu
őstag

sziasztok. cibezz bankszámláról a netkártyámra utaltam át 500 forintot, de csak 473 ment át. gondoltam valami levonás lehet, de akkor nyilván az eredeti bankkártyámról vonta volna le (ahonnan az 500 forint le is ment). ráadásul a kondíciós listán ingyenes az átvezetés. ma utaltam át magamnak újabb 7000-et és érdekes módon nem volt semmi levonás. mi ez a 27 forint? nem nagy összeg, csak furcsa volt

(#3033) horvathd válasza harylmu (#3032) üzenetére


horvathd
aktív tag

A számlatörténetben mi látszik,

"The Kid just rages for a while."

(#3034) harylmu válasza horvathd (#3033) üzenetére


harylmu
őstag

(#3035) horvathd válasza harylmu (#3034) üzenetére


horvathd
aktív tag

És a korábbi tételeknél hogy alakult az egyenleg?

"The Kid just rages for a while."

(#3036) harylmu válasza horvathd (#3035) üzenetére


harylmu
őstag

ez az összes tétel

(#3037) horvathd válasza harylmu (#3036) üzenetére


horvathd
aktív tag

Akkor legegyszerűbb, ha felhívod a telefonos ügyfélszolgálatot.

"The Kid just rages for a while."

(#3038) Kbali válasza harylmu (#3034) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem lehet, hogy valamiért mínuszba mentél (27 Ft-tal)? Megelőző egyenleg, tranzakciók?

(#3039) harylmu válasza Kbali (#3038) üzenetére


harylmu
őstag

de de, mínuszba voltam. most nézem hogy felszámítottak mobil havi díjat, amit direkt nem igényeltem a számlanyitáskor. majd telózok, kösz a tippeket

(#3040) Lonsi válasza Kbali (#3038) üzenetére


Lonsi
tag

Sziasztok! Elsősorban Kbali tőled kérdezném, de ha esetleg mások is tudnak segíteni, akkor szívesen veszek minden tanácsot. A lényeg, hogy közösen csinálunk egy kis vállalkozást a családban. A pénzek nagy része euróban érkezik jelenleg a BudapestBanknál vagyunk és havi 2-2,5 milliós forgalom van a számlánkon, a számla nem devizaszámla, mert a pénz nagyrészt euróban érkezik, de a számlákat forintban fizetjük, kb 10 utalásunk van havonta. Az a problémánk, hogy a BB nagyon sokat levon minden beérkező euros átutalás után és sokszor havi 10-20 ezreket fizetünk a váltogatás miatt. Esetleg tudnál ajánlani egy másik bankot, ahol érdemes lehet számlát nyitni ezekkel a feltételekkel, vagy nyissunk esetleg egy deviza számlát, ha igen hol érdemes? Köszi!

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#3041) Kbali válasza Lonsi (#3040) üzenetére


Kbali
nagyúr

Vállalati számlában nem vagyok otthon.
Amit érdemes akár a BB-nél megnézni, hogy mennyibe fáj egy deviza/HUF konverzió saját számlák között.
Annyi azért általában elmondható, hogy a bevétel devizanemének megfelelő számlát érdemes tartani, ill. ha vannak forintos kiadások, akkor természetesen HUF számlát is.
Azt még egy járható útnak tartom, hogy a deviza számláról havi 1 alkalommal konvertálsz a kiadásaidnak megfelelő összeget a forint számládra, aztán az egyedi forintos kifizetéseket onnan intézed. Ez még valószínűleg olcsóbb (persze, ha megoldható), mint az apróbb összegek devizaszámláról való fizetgetése, ahol valószínűleg van minimum díj.

(#3042) Lonsi válasza Kbali (#3041) üzenetére


Lonsi
tag

Köszönöm a jótanácsokat, rákérdezek a banknál és remélem megspórolunk egy kis pénzt havonta.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#3043) D.Orion


D.Orion
veterán

Üdv!

Lenne egy érdekes kérdésem. :B
Múlt héten szerintem én csesztem el valamit és nem ment el egy deviza utalásom otp direkt-en keresztül.
Most megpróbáltam újra elküldeni a 40 GBP-ot, de nem tudom, mert nem minden mezőt tudok kitölteni adattal. :F
Nos amit látok és amit tudok:
Otp direkt -> Deviza átutalás
Itt van bankon belüli és bankon kívüli. Nos bankon belül csak forintban tudok utalni ami nem jó, mert nekem fontban kéne. Bankon kívüli esetben viszont 3 lehetőség van, de egyik esetben sem tudok elég adatot megadni neki, így nem jutok el az elküldésig.

Adatok amik rendelkezésre állnak:
Számlatulajdonos neve
Lloyds TSB
Sort Code
Account Number

Tudom, hogy én vagyok a balfék, de mit hova kell írni, hogy jó legyen? Gondolom ennyi adatnak elégnek kéne lennie. :F

(#3044) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

eurózónában visával vagy mastercarddal érdemesebb vásárolni?

azt hiszem, hogy a mc-os magyar bank számol fél%ot pluszba, a másik nem

üdv

(#3045) Kbali válasza izomhod (#3044) üzenetére


Kbali
nagyúr

Tudomásom szerint a Visa USD-ben számol el, a Mstercard az EMEA régióban EUR-ban, máshol USD-ben.
Vásárlásra elvileg magyar bank nem számol fel költséget (legalábbis nem tudok ilyenről), a konverziós átváltással viszont bukhatsz.

(#3046) horvathd válasza Kbali (#3045) üzenetére


horvathd
aktív tag

Már a Visa is tud EUR-ban számolni, de ez lehet, hogy Bank függő.

Az AXA Banknál:
Az első lépésben a kártyatársaság (VISA) saját elszámolási devizanemére (amely euró (EUR)) váltja át a költés összegét az általa jegyzett elszámolási árfolyamon, majd második lépésben az így kapott, euróban nyilvántartott összeget váltja át a kártyatársaság (VISA) saját elszámolási árfolyamán forintra (HUF)

"The Kid just rages for a while."

(#3047) izomhod válasza horvathd (#3046) üzenetére


izomhod
senior tag

pont ezt néztem én is az axánál

(#3048) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Üdv.
A Google Wallethez szeretném hozzárendelni a kártyámat, de mivel ilyenre még sosem használtam (meg úgy ámblokk ritkán használom a kártyám) így elakadtam.
Odáig megvagyok hogy megadtam a személyes adataimat illetve a titkos kód is megvan. Viszont a kártyaszámot illetve a lejárati időt nem tudom honnan totózzam ki. Böngésztem a szerződést de ott nemigen írták le.
Köszöntem a segítséget :)

All→M8

(#3049) zoli03 válasza callmeakos (#3048) üzenetére


zoli03
őstag

A kártyaszám rajta van a kártyán, meg a lejárat is. 4x4 szám, alatta meg a lejárat, pl 12/13.

(#3050) callmeakos válasza zoli03 (#3049) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

1000 köszönet :)

All→M8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.