Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) tlac


tlac
nagyúr

Tudja valaki, hogy hol van leírva vagy mennyibe kerül az Erste Visa Virtuális bankkártya?
Nézegettem a hirdetmények között, de nem találom.

(#7252) cocka válasza tlac (#7251) üzenetére


cocka
veterán

[link]

2. oldal lap alja

(#7253) tlac válasza cocka (#7252) üzenetére


tlac
nagyúr

ahha, köszi (jól eldugták)

(#7254) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Ersténél a sima Maestro vésett kártyával lehet külföldön fizetni? Dombornyomott Visa-val tudtam, bár volt 1-2 hely ahol visszautasították.

Üdv

(#7255) Huroq


Huroq
senior tag

Ma a CIB bankba a céges ügyintézés közben említették, hogy kb. 1 hónapon belül náluk is elérhetők lesznek a paypassos MC kártyák. Hátha valakit érdekel. :)

[ Szerkesztve ]

(#7256) szabogabor10 válasza Huroq (#7255) üzenetére


szabogabor10
veterán

Jó sok időbe telt. :D

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#7257) cocka válasza szabogabor10 (#7256) üzenetére


cocka
veterán

De többségében Visa kártyáik vannak. Szal. most akkor mi van?

(#7258) Huroq válasza cocka (#7257) üzenetére


Huroq
senior tag

Én is meglepődtem amikor mondták, de majd meglátjuk mi lesz belőle. Valóban kicsit le vannak maradva sajnos.

(#7259) odrif


odrif
MODERÁTOR

Tegnap az új Erste Privilégium L bankszámlámra próbáltam pénzt átutalni.
Visszajött az SMS, hogy sikertelen az átutalás.
Felhívtam az Erste ügyfélszolgálatát, ahol azt mondták, hogy a valahol elmaradt egy aláírás, így fáradjak be újra a bankba.
Még jó hogy a munkahelyemnek nem adtam még meg az új Erste bankszámlaszámom, mert így a fizetésem sem kaptam volna meg.
:W

20 éve a Prohardveren

(#7260) nimfas válasza odrif (#7259) üzenetére


nimfas
addikt

Nem csodálom... mikor én kötöttem akkor is annyi aláírás kellett hogy már zsibbadt a kezem a végén :)

(#7261) vimes


vimes
senior tag

Hello,
eddig, ha bankkártyával vásároltam valamit, a költés azonnal megjelent a számlatörténetben (Erste). Múlt héten hozzáadtam a bankkártyát (nem dombornyomott) az Xbox accountomhoz, mert venni akartam valamit a store-ban. Mióta megterhelték a kártyát a 230 Ft-tal, azóta a kártyás vásárlásaim nem látszanak a számlatörténetben, hanem a zárolt tételek között találhatóak, pl. a marketplace-es költésem csak ma jelent meg a számlatörténetben. Ez véletlen, vagy az Xbox Marketplace-es vásárlás az "oka"? Mikor lesz "minden a régiben"? köszönöm

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#7262) odrif válasza nimfas (#7260) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Voltam bent a bankban, elnézést kértek, de a kolléganő valami e-mailt elfelejtett elküldeni valakinek valahova, és majd most fogják a zárolást az új számláról feloldani.
Távozáskor még azért megkérdeztem hogy a régi bankomnál a tegnapi sikertelen próbálkozás után a 600ft-os tranzakciós díjat akkor nekem ki fizeti ki? :DDD
Az ügyintéző készségesen csak annyit tudott mondani, hogy felhív mobilon, ha a zárolást feloldották.

20 éve a Prohardveren

(#7263) RR-13 válasza odrif (#7262) üzenetére


RR-13
őstag

Szia. Melyik Banktól akartad utaltatni, hogy ilyen sok a sikertelen utalás díja? :Y
Egyébként meg az Ersténél adj le egy panaszt a NetBankban, hivatkozva a telefonos beszélgetésre, ahol elmondták, hogy egy aláírás hiánya miatt nem aktív a számla még és menj be... Kérd a jóváírását a 600 Ft-nak, mert ez az Erste hibája és ez neked anyagi kár! :K

(#7264) odrif válasza RR-13 (#7263) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

E-mailt írtam nekik.
Csatolva a sikertelen utalás tranzakciós díját.

20 éve a Prohardveren

(#7265) amdk7


amdk7
aktív tag

Nah, lassan megadja magát az AXA számlám és én sem akarok OTP-s lenni.
Küldtek levelet, nagyjából lehet látni, milyen csomag várható az OTP-nél.

Viszont a bizonytalanságom táptalaját a szintén megszűnő Citi táplálja. Innen még semmi infóm nincs, hogy milyen csomagban folytathatnám az Erstenel...

A lényeg, hogy valahová viszont át kellesz mozgatnom az AXA-s számlámat.

A kérdéseim:
- Tudtok-e valamit, hová, mikor, milyen számlacsomagba kerülnek a volt Citisek az Erste-nél?
- Pontosan mit is jelent a Erste Bank - Privilégium "L" Bankszámla? Mert a honlapon látom, hogy nulla miden aztán lenyitogatom az infotáblákat és mindenhová van írva egy-egy fix vagy változó összeg.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#7266) agabe válasza amdk7 (#7265) üzenetére


agabe
addikt

[link]

Citit nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#7267) amdk7 válasza agabe (#7266) üzenetére


amdk7
aktív tag

agabe: nem tudom nálad hogy jöttek ki az alapdíjak (gondolom a kártyadíjakkal is számoltál, de én ezeket tudtam meg:
A Citi és az Erste sem kommunikál még ki semmit. Mindenesetre még ezt a szálat nem adom fel.

Erste Privilegium L:
A Bankmonitorral beszéltem, elvileg ha max. 2 részletből beérkezik 150eft, akkor minden ingyenes, csak a kártyáért kell fizetni (ha kér az ügyfél) illetve az SMS szolgáltatásnak van díja (de ez is lemondható). Pénzfelvét, utalás, stb. 0Ft

Hitálkártya (a CitiLife "kiváltására) két alternatíva létezik:
- Joker -> Pénzgyűjtős. Választható területekkel (üzemanyag; szórakozás, stb.) 4% illetve minden egyéb 1% visszatérítés
- Wizzair -> Pontgyűjtős (Mindenre belföldi vásárlás 2%; minden külföldi 4% visszapont + Wizzair tagság) Ezzel értelem szerűen repjegy vásárolható.

Bankkártya: Visa és MC is van 5-6eft/év áron.

A számla hátulütője, hogy megtakarításokra mondjuk azt, hogy kevés a kamat... jelenlegi hirdetményekben ilyen ~0,5% körüli ebkm-et látok. :(
Viszont a fentiek alapján mindenképpen megfontolandó maga a számlacsomag!

Amit még néztem az a Raiffeisen PREMIUM GOLD 2.0 SZÁMLACSOMAG-ja, de itt alapfeltétel a havi egy összegben beérkező 400eFt. Ami ha beüt a krakk akkor nem biztos, hogy kifizetődő, mert akkor felszámolnak ~10eFt/hó számlavezetési díjat. Báááár elméletileg 0Ft-ért lehet váltani csomagot így át lehet pattanni díjnullázóba, és ez már jó lehet adott esetben.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#7268) nimfas válasza amdk7 (#7267) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem Privilegium L van... megtakarításra tényleg lófütty, ezért nyitottam egy szintén 0 Ft-os számlavezetésű Cetelem megtakarítási számlát (0 Ft számlavezetés, 0 Ft a kért pénz visszautalása)

2,5 millió felett 2,5% éves kamat (lekötés nélkül!!!), napi kamatszámítás, hó végi kamat jóváírás. Így párban az Erste számlával szerintem az egyik legjobb párosítás.

(#7269) amdk7 válasza nimfas (#7268) üzenetére


amdk7
aktív tag

YEAH!
Ezt a megoldást kerestem, köszönöm! :K
Ez így együtt már tényleg egy kiváló opció! A Cetelem például megsem fordult a fejemben mint lehetőség! Igaz már "csak" 2,25%-ot ad hirdetmény szerint a 2,5mFt összeg felett, de azért az sem rossz, figyelembe véve a többi bank ajánlataít és azt, hogy itt nem kell lekötni a pénzt. Ráadásul ingyen és bérmentve mozgatható az összeg...

THX!

mod:
Viszont úgy látom itt még nem lehet online felületen figyelemmek kísérni a pénzmozgást. Lehívni is csak telefonon keresztül tudok. Ez mennyire bonyolúlt, kényelmetlen?

[ Szerkesztve ]

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#7270) nimfas válasza amdk7 (#7269) üzenetére


nimfas
addikt

Online felület tényleg nincs, havonta küldenek egyenleg közlő levelet, betét és kamat összeggel. Visszautalnom még nem kellett. Nem az összes pénzünk van ott. :)

(#7271) polonic válasza nimfas (#7270) üzenetére


polonic
félisten

Van netbankja a cetelemnek. Ott sem lehet látni ezt a takarékszámlát?

(#7272) KMT válasza amdk7 (#7269) üzenetére


KMT
addikt

Szerintem inkább állampapírok az államkincstártól.

(#7273) nimfas válasza KMT (#7272) üzenetére


nimfas
addikt

Ott milyen költségek vannak, milyen kamatok?
Ha lejárat előtt venném fel a pénzt akkor mennyit bukok rajta?

(#7271) polonic: Passz, nem vagyok celetem bank ügyfele, csak ez a megtakarítási számlám van. Pénzügyi alap védett, le van írva részletesen, Google a barátod. :D

[ Szerkesztve ]

(#7274) KMT válasza nimfas (#7273) üzenetére


KMT
addikt

Nincs költség. Plusz nincs EHO és van TBSZ.

Kamatok

Idő előtti felvétel: változó. Kincstárjegynél nem sokat (minél közelebb van a lejárathoz, annál kisebbet), hosszabb távúnál (PMÁK, BMÁK) 2%-ot vonnak le (de a felhalmozott hozamot megkapod).

(#7275) nimfas válasza KMT (#7274) üzenetére


nimfas
addikt

Ez inkább hosszabb távra "buli" a 3% körüli mind 3-4-5 évre jár le (2019-21)
Rövid távra, lekötés nélkül szerintem nem jó ötlet.

(#7276) polonic válasza nimfas (#7273) üzenetére


polonic
félisten

Azokkal tisztában vagyok, elolvstam. Nem is ez volt a téma. :)

Elvileg ezek az opciók vannak a netbankon:
- Mindig megtalálja az elérhető legjobb ajánlatainkat
- Átutalhat bármely belföldi bankszámlára
- Megtekintheti hitelkártya tranzakcióit és számlakivonatait
- Hitelkártyát és személyi kölcsönt igényelhet
- Információt talál hiteligényléseiről és folyamatban lévő hiteleiről

(#7277) polonic válasza KMT (#7274) üzenetére


polonic
félisten

De van költésg. Ha lejár a kincstárjegyed, stb, akkor az értékpapírszámlán van a lóvé, na de ha ki akarod venni a megtakarításod, azaz átutalni a bankszámládra akkor a tranzakciós adót úgy átháírítják, ahogy csak lehet.
Így takarítson meg az ember...

(#7278) nimfas válasza polonic (#7276) üzenetére


nimfas
addikt

Legjobb lesz ha felhívod, írsz nekik... hátha tényleg lehet attól még netbank hozzáférés ha csak megtakarítási szla van.... nekem nem említette senki. :)

(#7279) KMT válasza polonic (#7277) üzenetére


KMT
addikt

Miért, a cetelem benyeli?
Akkor kb 0,3%-kal jobb a cetelem, mínusz az EHO, ami ilyen kamatoknál kb 0,13% (állampapírra nincs).
Ezek alapján nekem annyira nem vonzó. Legalábbis kincstár mellé nem fogok nyitni. Talán más a helyzet, ha valakinek még egyik sincs és választania kell... De a kincstár azért többet nyújt, főleg hosszabb távra.

(#7275) nimfas:
Na de ott az éves / féléves kincstárjegy. És ezeknél legalább biztos nem csökken a kamat időközben.

[ Szerkesztve ]

(#7280) amdk7 válasza KMT (#7279) üzenetére


amdk7
aktív tag

Hááát, azt írja a Cetelem honlapja, hogy átutalás bankon belülre/kívülre is 0 Ft ;)
Erre mondtam én is, hogy na ez igen. :)

Mod:
Egyébként én nagyon nem vágom a TBSZ és Állampapír vásárlás dolgokat. Valaki felvilágosíthatna.
Ez olyan, hogy a bankomnál igényelek egy számlát (TBSZ) és ott online felületen tudok adni / venni, mint a devizát? Az értékpapírokat is? Vagy az már más?
Sajna Én a régi idők hozadéka vagyok :D és ebben nem vagyok jártas, de egy próbát ez is megérhet.

[ Szerkesztve ]

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#7281) KMT válasza amdk7 (#7280) üzenetére


KMT
addikt

Szerintem keress rá, hogy mi az a TBSZ... A lényeg, hogy 3-5 évig nem "töröd fel", cserébe megspórolod az adót. Érdemes kihasználni.

(#7282) amdk7 válasza KMT (#7281) üzenetére


amdk7
aktív tag

Felhívtam a Cetelemet és valóban 0 forint minden.

Emailben előzetesen kiküldik a tájékoztatót és futár hozza majd a szerződést.
Rákérdeztem a kifizetésre, az sem bonyolult, mert elméletileg meg kell adni egy számlaszámot, aztán telefonos azonosítás után oda utalják. (Biztonsági okokból azt mondta a hölgy, hogy a kérelemmel egyidőben azért rá szoktak kérdezni a számlaszámra is.)

A TBSZ-et is átolvasgattam, de ennél az a félelmem van, hogy ha megszűnik a bank (lásd Citi; Axa kivonul) akkor feltehetően buktam a kamatot, vagy annak nagy részét, és még hozzá sem nyúlhattam a pénzemhez, amikor kellett volna. Persze jó dolog, de úgy néz ki, maradok a Cetelem-Erste kombónál.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#7283) barnam_


barnam_
nagyúr

Üdv,

Milyen megoldást tudtok arra, ha előre feltöltött egyenleget szeretnék használni bevásárlásra, esetleg 1 személlyel megosztva?

Bevásárlókártyákra keresve mindenhol csak (áru)hitelkártyákat találok, de az nem felel meg nekem.
A prepaid bankkártya tökéletes lenne, de ilyet magyar bankoknál nem nagyon találtam.

köszi

(#7284) Huroq válasza barnam_ (#7283) üzenetére


Huroq
senior tag

Találtam két PrePaid kártyakibocsájtót. Nem tudom ajánlottak-e, de vannak költségei rendesen.

BudaPay
VIABUY

(#7285) barnam_ válasza Huroq (#7284) üzenetére


barnam_
nagyúr

A VIABUY nem is lenne rossz, de gyanítom, hogy a 3. év letelte után ha lemondod a kártyát, valamilyen díjat kifizettetnek veled.

Egyelőre ez csak terv marad.

(#7286) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,
Valtanek en is privilegium L-re. viszont a folyoszamlamrol nem tudom hogy transzferaljam a penzt a legolcsobb modon. az atutalas nem opcio, mert iszonyat draga lenne...
esetleg arra gondoltam, hogy MAK-nak nyitok TBSZ-t, veszek DKJ-t kartyaval a regi szamlamrol, majd lejaratkor kiveszem kp-ban.
mukodhet? vagy van egyszerubb / olcsobb opcio?
vagy csak vagjak bele most a PMAK-ba

[ Szerkesztve ]

(#7287) axioma válasza eastsider (#7286) üzenetére


axioma
veterán

A TBSZ-t hagyd ki belole, sima szamlat kersz a MAK-nal webkincstarral.
Es erdemes tudni, hogy a MAK-nal felvett penz jutaleka ugyanannyi, mint az atutalase (3 ezrelek max. 6e, a kp-felvet tr.adoja helyett), szoval kp-ben is meg tudod ugyanannyiert kapni. [Azert utana kell kerdezni, ne az en bemondasomra tamaszkodj csak!]
DKJ-t mindig szerdan "banki" zaras utan jaratjak le, szerdan mar beallithato de csut.reggel fog az utalas teljesulni. Adott DKJ-t minusz 15 nap lehet utoljara venni. Es jelenleg eleg nagy osszegekre is nulla a forintositott kamat (azaz annyiert veszed, amennyit majd adnak erte, mert a diszkontalas kerekitesi hiba).

[ Szerkesztve ]

(#7288) eastsider válasza axioma (#7287) üzenetére


eastsider
nagyúr

szoval ezzel sem vagyok elorebb :(

(#7289) akyyy


akyyy
senior tag

Miért van az hogy EgySzámla - tranzakciós feltétel, SMS KártyaŐr kedvezmény a számlám neve, erre is van beállítva a kedvezmény, mégis havonta levesz 300 ft-ot a számlámról SMS DARAB DÍJ meg SMS SZOLGÁLTATÁS HAVI DÍJ címszóval???

(#7290) odrif


odrif
MODERÁTOR

Az FHB számla megszüntetve, Erste élesítve.
Már csak a CIB malacpersely számlán lévő picike megtakarítással kellene valamit kezdeni, mert a 0,1% elég nevetséges.

20 éve a Prohardveren

(#7291) axioma válasza eastsider (#7288) üzenetére


axioma
veterán

Nem ertelek, pont azt mondtam hogy a megoldas jo, de a TBSZ-re ha veszed akkor utana neked kell adobevallanod a 3 Ft-ot mert ido elott kivetted; masreszt meg ugyan kamat nincs (bar az mar szinte sehol likvid cuccra), de varni kell 2 hetet, de bonusz hogy kp-t is kaphatsz ugyanannyiert, mint amennyiert elutalod.
Szoval valami nagy felreertes van itt.

(#7292) eastsider válasza axioma (#7291) üzenetére


eastsider
nagyúr

ertem mit mondasz, koszi a javaslatot :) viszont semmi szuksegem jelenleg a kp-ra, fizetnem be egybol bankba. csak a penz transzfer legolcsobb modjat keresem...
azert gondoltam meg, hogy akkor veszek inkabb PMAK-ot, es akkor megusznam jelenleg az utalas nagy reszet...

megegy kerdes. lehet letrehozni ingyen alszamlat a privilegium L-hez? vagy a celbetet jo erre is? lehet ingyen transzferalni azt a penzt a foszamlara?

(#7293) axioma válasza eastsider (#7292) üzenetére


axioma
veterán

Jajj, ennyire nem erteni amit irok? Utalas IS csak tr.ado, meg a kp is csak utalasi tr.ado. A kp bonusz, mert mashol tobb. De ki tudod utalni 3 ezrelekert barhova, befele kartyan ingyen. Ennel jobb megoldasrol most nem tudok, ha draga a bank ahonnan eljossz.
En Raiff gold-os vagyok, Erstet passzolom.

[ Szerkesztve ]

(#7294) eastsider válasza axioma (#7293) üzenetére


eastsider
nagyúr

ertem en hidd el
akkor nincs jobb megoldas, azert koszi :)
csak a 3 ezreleket akartam elkerulni

[ Szerkesztve ]

(#7295) axioma válasza eastsider (#7294) üzenetére


axioma
veterán

Ja jo, en ugy ertettem, hogy olcso nem ugy hogy ingyen megoldast keresel. Vasarolni tudsz csak, de abbol kp csak akkor lesz, ha valaki ugyanannyiert megveszi toled kp-vel (helyette fizetsz kartyaval), de ez csak nem tul nagy osszegekre eletszeru hogy osszehozhato.

(#7296) nimfas válasza axioma (#7295) üzenetére


nimfas
addikt

Ha az Erste Privilegium számlámról akarnám eltakarítani a pénzt mindjárt 2 megoldás is lenne :saját ATM ingyenes kp felvét korlátlan számban, vagy utalás szintén ingyen. ;]

Én bevállaltam a 6eFt adót azt jónapot mikor BudapestBank-tól vettem könnyes búcsút.

(#7297) eastsider válasza nimfas (#7296) üzenetére


eastsider
nagyúr

gondolkodtam, és én is így fogok tenni
(unicredit. költségek: 300ft netbank, + 0,3% tr. + sms + ugye 2 kp felvét free)

[ Szerkesztve ]

(#7298) axioma válasza nimfas (#7296) üzenetére


axioma
veterán

Nyilvan en is most Raiff gold-ban. Sot a KH zero-t is ingyen uritjuk le (szept30 alakul at technikai szamlava). De most az volt a kerdes, hogy ahol alapbol nem ingyenes, ott mit lehet csinalni...

(#7299) nimfas válasza axioma (#7298) üzenetére


nimfas
addikt

Fizetni mint a katonatiszt!

(#7300) eastsider


eastsider
nagyúr

Azt nem tudjatok, hogy a privilegium L-nel lehet-e letrehozni alszamlat ingyen? vagy csak a celbetet van? lenyeg, hogy ingyen lehessen penzt mozgatni a ket szamlam kozott. vagy erre jo a celbetet is?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.