Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) RR-13 válasza cocka (#15994) üzenetére


RR-13
őstag

Az, hogy a többi általad felsorolt bankról nem nagyon esik szó az a Topik látogatókon múlik, ha nincs rá igény, akkor nincs szó róluk.
Amennyiben van kérdés, akkor meg azokra is kapni fog választ, ahogyan ez eddig is történt, maximum kevesebb tapasztalattal történik ez meg.

Külön kiemelem, hátha a Budapest Banknak, K&H Banknak, Takarékbanknak, Unicredit Banknak, Sberbanknak, Magnetbanknak, KDB Banknak, Sopron Banknak, MKB Banknak is megérné, ha elérhetővé tennének 0 Ft-os számlacsomagot, akkor nagyon sokat beszélnénk róluk is. :K

A számlaszám bizonyos részei mindenképp változik, ha másik településen nyitjuk meg a számlát pl. annál a banknál, ahol korábban már volt számlánk.
Elvileg a személyt/ügyfelet azonosító 8db szám marad meg a korábbi számlaszámból, bizonyos bankoknál, az OTP-nél az sem.

Teljesen ugyanaz a számlaszám kb. akkor tud maradni, ha ugyanazon településen, és ugyanazon fiókban is nyitjuk újra a számlát. :K

(#16002) RR-13


RR-13
őstag

CIB Rendszerfejlesztés - 2020.09.15-16.

Ezúton hívjuk fel tisztelt Ügyfeleink figyelmét, hogy a bank informatikai rendszerének fejlesztése miatt

2020.09.15. (kedd) 22:00 és 2020.09.16. (szerda) 03:00 óra között

- a CIB Bank mobilalkalmazás, a CIB Bank Online, a CIB Internet Bank, az eBroker, a CIB Business Online szolgáltatás nem lesznek elérhetők,
- a CIB24 telefonos ügyfélszolgálat korlátozott funkcionalitással lesz elérhető, továbbá
- abban az esetben, ha a rendszereinkben nincs telefonszám rögzítve az internetes vásárlás során megadandó megerősítő kód kiküldéséhez, a kódot tartalmazó üzenet a 2020.09.15. 22:00 és 2020.09.16. 03:00 óra közötti időszakban nem fog megérkezni.

Szíves megértésüket köszönjük!

Forrás.

(#16003) INGJOKE válasza RR-13 (#16002) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nem tudom melyik időzóna szerint van, de most sem működik. :)
Nem enged belépni az appba.

(#16004) dptrsk válasza cocka (#15994) üzenetére


dptrsk
addikt

Az általad említett bankokról azért nem esik szó, mert nincs versenyképes ajánlatuk...

Mi kellene egy versenyképes ajánlathoz?
- Beérkező utalás esetén az éves költség a bankkártya díja legyen maximum.
VAGY
- Feltételek nélküli díjmentes számlavezetés, passzív (csak kártyás vásárlás/ATM kp felvétel) használat esetén szintén csak az éves kártyadíj legyen a költség.

Persze ezek mellett van más tényező is, de ha a kettő közül valamelyik nem teljesül, akkor hiába a szuper és gyors mobilapp (K&H), ha a gatyádat is legombolják rólad...

Ha pedig nem a legolcsóbbat keresed, akkor az OTP SMART csomag a 0,2% tranzakciós díjjal kedvezöbb, mint az általad felsoroltak.

(#16005) dptrsk válasza INGJOKE (#16003) üzenetére


dptrsk
addikt

Ezen felhívás miatt, majd csak ma éjjel/holnap hajnalban lesz elérhetetlenség

(#16006) LógaGéza válasza dptrsk (#16005) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ettől függetlenül nem működik az appban a #withKEY, 1002-es hibával, a bejelentkezés pedig 1001-es hibával dob ki.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#16007) RR-13 válasza INGJOKE (#16003) üzenetére


RR-13
őstag

Az általam írt hsz-nek "nincs köze" a korábbi hsz-hez!

A korábbi hsz. a jelenlegi hiba, a másik meg az esti rendszer fejlesztéssel kapcsolatos hsz. :K

Egyébként nekem most az utolsó 10 percen belül jött meg a vasárnapi 5db, azonnali utalásom, Push értesítései.
Valami azért "működik". :U

[ Szerkesztve ]

(#16008) bopeti98 válasza RR-13 (#16007) üzenetére


bopeti98
őstag

Én vasárnap, meg most is megkaptam ugyanannak a vasárnapi utalásnak a push értesítését.

(#16009) RR-13 válasza bopeti98 (#16008) üzenetére


RR-13
őstag

Igen valóban, nekem vasárnap 5-ből csak 3 utalás után jött meg, most meg mind az 5db, egymás után.
Milyen érdekes. :U

(#16010) INGJOKE válasza RR-13 (#16007) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem is most jött meg egy tegnapi utalás push üzije, csak azt már tegnap is megkaptam. Jah most meg hiába megyek az ujjlenyomatos azonosításra elkezd tölteni és semmi sem történik :)

(#16011) RR-13 válasza INGJOKE (#16010) üzenetére


RR-13
őstag

Igen sajnos 1001-es hibával leáll.... :(

Szerkesztés 07:58-kor:
Sikerült belépni az appba (igaz lassan)!
Az egyenleg rész igen, de a Tranzakciók rész nem töltődik be, de utalás "kezdeményezhető" az a felület betöltődött.

[ Szerkesztve ]

(#16012) RR-13


RR-13
őstag

Ismét "működik" az app., be lehet lépni, és a withKEY is (igaz még lassan) :K
Ezt azért gyorsabban javítják, mint anno a Gránit... :U

[ Szerkesztve ]

(#16013) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Egy órája az Auchanban nem lehetett kártyával fizetni. Vszeg vmi általános probléma lehetett, nem feltétlenül CIB-specifikus.

(#16014) RR-13


RR-13
őstag

Jelenleg már ismét teljes funkcionalitással működik a CIB Bank Mobile app. :K
(reméljük így is marad)

(#16016) RR-13 válasza RR-13 (#16014) üzenetére


RR-13
őstag

Egyelőre hol működik hol nem a Mobile app. :U

(#16017) István89 válasza RR-13 (#15996) üzenetére


István89
tag

Arra gondolok, hogy az ügyfelek nagyon kis % ismeri ezt a fórumot, és most néhány ember elkezdne itt panaszkodni pl a CIB bankra, mert 2 év után nem fogja megkapni a kedvező számlacsomagját, akkor nem hiszem, hogy ez alapján változtatnának az üzleti modelljükön. Nincs sajnos átütő ereje ennek a fórumnak. :)

cocka (#15994) Én csodálkozom, hogy pl a Magnetbank mennyire nem foglalkozik a számla csomagokkal, évek óta ugyanaz van, csak egyre drágább. Van 0 Ft-os (becsületkassza) számlacsomag, de viszont az utalás elég drága náluk. Ha hasonló kondíció lenne, mint a GB, akkor már versenyképes lehetne számomra, de sajnos szerintem sokaknak nem az. Azt gondoltam Magnet is sokat fog fejlődni és tényleg egy jó közösségi bank lehetne, de Apple Pay se tudják megoldani, a fizetési kérelem fejlesztését dobták.

[ Szerkesztve ]

(#16018) INGJOKE válasza RR-13 (#16016) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem most mindent betöltött amit akartam, igaz 286-os betárcsázós net sebességgel... :D :D :D

(#16019) axioma


axioma
veterán

Egy lista az uj fizetesi modszerek bankonkenti terveirol: [link]

(#16020) RR-13 válasza István89 (#16017) üzenetére


RR-13
őstag

Ezt a fórumot az ismeri, ismerheti, aki akarja, akinek van oka rá, és választ vagy megoldást keres valamire.
Az összes fórum így működik. Unalomból senki nem ír be új tagként, egy bank Topikba..., gondolom.

"akkor nem hiszem, hogy ez alapján változtatnának az üzleti modelljükön"

Nem is várjuk, hogy ez alapján változtassanak bármit, de figyelembe vehetik, és szokták is, mert ha nem, akkor "magukra" maradnak, de legalábbis azokkal az ügyfelekkel kevesebben lesznek, akik ott maradtak volna, ha kedvezményt hosszabbítanak.

Nagyon fontos hangsúlyozni, hogy a BM ECO csomagot azoknak "találta ki" főleg a CIB, és a BM., akik minimum 2 évig, valamiért nem tud, vagy nem akar a banki szolgáltatásokra költeni.
Ez a modell főleg erre épült, tehát ebből adódóan "bármit" figyelembe vehetnek, hogy ennek a modellnek a lényegét megvédjék, fent tartsák.
Egyetlen banknak sem lehet az az érdeke, hogy ügyfelet veszítsen el. :N

"Nincs sajnos átütő ereje ennek a fórumnak."
Nem igazán értem mit vársz ettől a Topiktól :F
Milyen átütő ereje kellene, hogy legyen, nem is értem...

[ Szerkesztve ]

(#16021) RR-13 válasza axioma (#16019) üzenetére


RR-13
őstag

Ez érdekes cikk, köszi.

Ami nekem nagyon rossz hír az aláhúzott rész:

"A CIB Banknál 2021-ben tervezik a vállalati kötegelt eseti átutalások AFR-en keresztüli küldését, illetve a fizetési kérelem tranzakciós típus bevezetését; értéknapos és állandó átutalások AFR-be terelését pedig nem tervezik az AFR-be küldeni. A QR-kódos fizetési megoldás indulása 2021 elején várható."

Forrás.

(#16023) RR-13 válasza #20749568 (#16022) üzenetére


RR-13
őstag

Neked akkor, ha jól sejtem a Német N26 lehet megoldás nem? :B

(#16025) axioma válasza #20749568 (#16024) üzenetére


axioma
veterán

Ehhez a trivialis megoldas anyudnak nyitni egy szamlat... o gondolom itt el.

(#16027) RR-13 válasza #20749568 (#16024) üzenetére


RR-13
őstag

Igen azért gondoltam, hogy jó lehet a fenti Neked, de azt nem írtad korábban, hogy más miatt nyitnád Mo-on,, ezért csak azt írtam, amit.

Amennyiben a Te nevedre nyitnál folyószámlát, (amit nem tehetsz Mo-on jelenleg) csak akkor tudnál neki társkártyát csináltatni, ha van már főkártyád, amit nem tudom, hogy külföldi címre kiküldenének-e egyáltalán, ha lenne Mo-i lakcímed a számlanyitási feltételek szerint.
Ráadásul Mo-i levelezési cím is kell a nyitáshoz.

Szóval nem egyszerű ez, csak akkor, ha Ő nyitna máshol számlát. :K
Nyitna egy BM ECO számlát, és akkor tudnál oda neki utalni, lenne kártyája is hozzá, és ha minimum utalsz neki havi 107.500-at kb. akkor díjmentes lesz a számlája, és a kártya díja is 2 évre, amivel megvan oldva 2 évre a dolog. :K

[ Szerkesztve ]

(#16028) Peter.70 válasza #20749568 (#16026) üzenetére


Peter.70
őstag

Devizaszámla nyitás nem opció?

(#16029) axioma válasza #20749568 (#16026) üzenetére


axioma
veterán

??? nem is ertem, nem lehet hogy devizaban nem fogadhat? Btw, probaltal revolut-rol kiutalni neki forintot? Amugy ja, csomagvaltas vagy bankvaltas. Vagy csak ugyintezo-valtas... (szerintem barmely magyar szamlaszamhoz lehet iban-t generalni, probalj meg utalni ra azt kiderul).
Legyel proaktiv, kerdezd meg a pontos szamlacsomagot ami van neki, es keresd ki hogy lehet-e tiltas vagy akar kozponti telefonos vagy a weboldalon ha van nekik ott ugyfelszolgalat, a fiokosokkal szivtam anno en is (me'g egy kh fiokigazgato is volt hogy nalam jobban le volt maradva a kondicioikkal...)

[ Szerkesztve ]

(#16031) RR-13 válasza #20749568 (#16030) üzenetére


RR-13
őstag

Azért azt ne. :DDD
Szívesen. :C

(#16033) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

Cibnél ugyebár 11.01-től változnak a feltételek. Az ECO számla ingyenességének feltétele, hogy havi minimálbérnek megfelelő jóváírás érkezzen a számlára. Ezt úgy is lehet teljesíteni ha revolutról utalok CIB-es számlára?

(#16034) RR-13 válasza Peter.70 (#16033) üzenetére


RR-13
őstag

Szia.
Elvileg igen, nem tudok kizáró tényezőről, csak ATM befizetést nem fogadnak el a jóváírási feltételnél, illetve pénztári befizetést. :N
Bármilyen bejövő utalást igen.

(1) A CIB ECO Bankszámla havi számlavezetési díja 0 Ft, amennyiben havonta a mindenkori nettó minimálbérnek megfelelő összegű jóváírás érkezik átutalással a bankszámlára (akár több részletben is).
Forrás.

[ Szerkesztve ]

(#16035) Peter.70 válasza RR-13 (#16034) üzenetére


Peter.70
őstag

Köszönöm :K

(#16036) agyhalottak


agyhalottak
tag

A CiB oldalán a #withSave -nél ez mit jelent?

"Kedvezményes Samsung készülékek!
Ön többet kap pusztán egy készüléknél: kényelmesebb szerviz, erősebb biztonság és testre szabott készülék."

Nem találok semmi infót róla.

Ps5 + Xbo + Switch = R e L a X

(#16037) .tnm válasza axioma (#16019) üzenetére


.tnm
addikt

azért egy pár bank kimaradt... nyilván engem a Gránit tervei érdekelnének, meg a Magnet is kimaradt, de azért az erste kihagyása már minimum érdemelt volna némi magyarázatot. második, vagy harmadik legnagyobb lakossági bank.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#16038) axioma válasza .tnm (#16037) üzenetére


axioma
veterán

Semmi kozom a cikkhez, csak szembejott velem, hat belinkeltem. Oszinte leszek, nem is olvastam vegig csak a sajat fobankomat...

(#16039) KTU válasza Peter.70 (#16033) üzenetére


KTU
addikt

Igen biztosan lehet így teljesíteni, így használom.

Az ATM-es befizetésbe az első hónapok valamelyikébe beleszaladtam egy fiókkal,
sajnos nem jelzi külön, csak azt hogy "egyéb jóváírás",
felületesen végignéztem, aztán jött a havidíj.
Azóta nem ATM-ezek, meg már nem is esik útba. :D

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#16040) KTU


KTU
addikt

Tudom off, elnézést kérek, csak a "jegyzőkönyv kedvéért" :D megemlítem:

Van saját egyedi HUF számlaszám a Transferwise-nál, amire bárki utalhat nekem forintot, és nem kell a közleménnyel irányítani, mint Revolu-nál, feltéve ha még nem rakták át LT-be.
Számlatulajdonoshoz írhatják azt a nevet akinek valójában utalnak, vagyis az enyémet.
Céges fiókhoz is külön másik bankszámlaszámot kaptam, így biztos nem keveredik a priváttal.

TransferWise topik, akit érdekel ott tárgyaljuk ki.

Így lehet nem érint annyira rosszul ha megszűnik a BM-es CIB ECO. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#16041) RR-13 válasza agyhalottak (#16036) üzenetére


RR-13
őstag

Legközelebb légy szíves linket is tenni a hsz-be, hogy ne kelljen keresni. :U

Szóval korábban volt valami telefon kedvezmény akciójuk a witSAVE-hez kapcsolódóan, de ez a rész kinn maradhatott véletlenül...

(#16042) cocka válasza RR-13 (#15997) üzenetére


cocka
veterán

Az első kép jól jött volna.

ha elérhetővé tennének 0 Ft-os számlacsomagot, akkor nagyon sokat beszélnénk róluk is.

Vagy olyat, ami a többihez képest relatíve olcsó és cserében nem kell még pl. utalási díjakkal gyökölni. Jó példa erre: CIB online számlacsomag LOL

Szerintem ma csak az lehet versenyképes, ami vagy kis havi díjért cserébe biztosít szinte mindent ingyen vagy 0 Ft-os havi díjért cserébe minimális díja van mindennek.

Olyan csomagot is láttam már más banknál, hogy elkérik az irdatlan mennyiségű havi jóváírást és még a tranzakciók díját is terhelik, bár kevesebbért. Nevetséges. Ha elvárnak havi 400 bejövőt, alapvető elvárás lehetne, hogy akkor ne kelljen a tranzakciókért egyesével fizetni.

Milyen átütő ereje kellene, hogy legyen, nem is értem...

Szerintem elég átütő ereje van, főleg hogy alig van alternatívája, mivel a facebook térnyerésével azelőtt több évig sikeresen működő fórumok döntöttek a törülköző beadása mellett. (pl. hwsw)
Most kb. három értelmes maradt (legalábbis amiről tudok): ez (rokon honlapokat ne vegyük ide vagyis azokkal együtt ez egynek számít), az index fórum, meg a hup.hu. Tud még valaki másikat? :D

István89:

Van 0 Ft-os (becsületkassza) számlacsomag, de viszont az utalás elég drága náluk.

Vettem észre. Kb. 20 000-ig éri meg az csak 0.169%, utána meg irreális. Meg másodlagos számlának sem jó, mert minimál egyenleget várnak el. Az hiába csak 1000 Ft, de ha legalább annyinak állandóan jelen kell lenni a számlán az olyan, mintha 1000 lenne a havi díj. Le éppen nem vonják, de ha nincs ugyanúgy óbégatnak, mint a havi díj esetén. A másik poén a havonta vont bankkártya díj. Tehát kapásból kb. 4000 Ft-ot kell éves szinten befizetni rá, amihez jobb ha nem nyúlsz hozzá, ha nem akarsz kényszerhitelkamatot.

[ Szerkesztve ]

(#16043) .tnm válasza axioma (#16038) üzenetére


.tnm
addikt

nyilván. bocs, ha félreérthető voltam. a cikket kritizáltam, nem Téged (főleg nem azt, hogy megosztottad)
én se olvastam végig, csak kerestem azokat a bankokat, amik engem érdekelnének és lepattantam :)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#16044) RR-13 válasza cocka (#16042) üzenetére


RR-13
őstag

Miért most már nem jön jól az 1. kép? :D

Egyébként ezt a "Milyen átütő ereje kellene, hogy legyen, nem is értem..."

nem nekem kellett volna "címezned", vagy csak erre reagálni, hanem az előzményre esetleg, mert nekem semmi bajom nincs a Topik átütő erejével. :N

Máshogy fogalmazva: igencsak van létjogosultsága ennek a Topiknak. :U

(#16045) cocka válasza RR-13 (#16044) üzenetére


cocka
veterán

OK csak hangosan gondolkodtam, hátha valaki ír még egyéb értelmes fórumokat a fent felsoroltakon kívül.

(#16047) cocka


cocka
veterán

Láttam hogy törölted. Ehhez még annyit tennék hozzá, hogy szerintem fórumoknál nincs igazi konkurencia. Mivel a fórumok ingyenesen használhatók, ennélfogva egyszerre több is. Kétlem, hogy csak azért mert itt "reklámozok" = megemlítek másik kettőt, az emberek tömegesen itthagynák a prohardvercsaládot. LOL

(#16048) RR-13 válasza cocka (#16047) üzenetére


RR-13
őstag

Engem nem zavart, hogy megemlítetted őket, még csak OFF-ba sem került az a hsz-ed!
Azt is láthattad, hogy nem is arra a hsz-edre írtam azt amit, és le is szedtem a reakcióm, mert "nem tiltott" a felsorolás, ugyanakkor "nyomós" okom volt kiírni azt.

Amennyiben nem láttad, hogy melyik hsz-re válaszoltam, akkor leírom, hogy erre a szövegre:
"...hátha valaki ír még egyéb értelmes fórumokat a fent felsoroltakon kívül."

Azért is próbáltam azt a szálat leállítani, hogy ne legyen temérdek OFF hsz. az egyéb fórumok felsorolása, és kibeszélése miatt.
Nem értem amúgy miért "válaszoltál" a magamtól törölt hsz-emre, nem írtam benne, hogy a felsorolás miatt bárki itt hagyná a Topikot. :U

[ Szerkesztve ]

(#16049) sifarr válasza RR-13 (#15996) üzenetére


sifarr
senior tag

Rengetek ötlet, fejlesztés, ügyintézői továbbképzés stb. alapja a fórumokról történő információk elemzése alapján is történik.
Ez nagyon tetszik!!!! :C Ez a hír nagyon felpiszkált: tananyag akarok lenni a bankoknál!! :)) Hogy idézzék, tanítsák a hozzászólásaimat, miszerint így kell érthető, szakszerű választ adni az ügyfelek kérdéseire. És nem csak a CIB-nél, mindegyiknél.

Lehet, hogy írok is egy hsz-t, hogy hogyan válasszunk bankszámlacsomagot, mire figyeljünk, milyen trükköket, aknákat, indokolatlan költségeket rejtenek el a bankok a csomagokban, stb. Természetesen több bank létező gyakorlatára konkrétan utalva.

(#16050) sifarr válasza RR-13 (#16001) üzenetére


sifarr
senior tag

A számlaszám bizonyos részei mindenképp változik, ha másik településen ... Teljesen ugyanaz a számlaszám kb. akkor tud maradni, ha ugyanazon településen, és ugyanazon fiókban is nyitjuk újra a számlát.
Ez nem így van. A CIB-nél garantáltan nem, bizonyÍtani tudom. De más bankoknál sem valószínű, hogy így lenne.
Egy családtagom sok-sok éve nyitott egy számlát a CIB-nél Budán, később megszüntette. 2 hónapja nyitott egy újat a CIB-nél (BM-est), Pesten. Ugyanazt a régi a számlaszámát kapta vissza.
És miért ne kaphatta volna? Mamár nincs jelentősége, melyik fiókban nyitsz számlát, ahogy annak sem, hogy hol laksz. Ha elköltözöl másik településre, pl. Budapestről Sopronba, akkor sem kell számlaszámot változtatni. Az ottani fiókban is bármit elintézhetsz, ott is használhatod tovább a számlaszámodat. Akkor miért ne kaphatnád vissza a korábbi számlaszámod az ország bármely más fiókjában?
Az informatika, digitalizáció korában a számlavezető fiók fogalma (ezt határozza meg az 1-8 számjegy) értelmét vesztette. Át lehetne nevezni számlanyitási fióknak is. Minden fiók minden terminálja ugyanazon a központi szerveren lóg.
A területi elv, rendszer addig volt érdekes, amíg nem kezdték a bankok számítógépet használni, nem volt hálózat. Addig valóban a számlavezető fiókban lehetett intézni mindent, mert ott vezették a számlákat, kartonokon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.