Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) Nordik


Nordik
őstag

CIB-nel nincs olyan számlacsomag ami enged mondjuk 4 ingyenes felvételt havonta? A számlavezetési díja pedig minimális vagy nulla forint.

(#7952) nimfas válasza Predator2 (#7949) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem elmondták számlanyitáskor, hogy a jelenlegi számlára 20-ig adott nyilatkozat kell. Ellenkező esetben csak a következő hónaptól él.
Valóban így van, hogy nyilatkozni kell, és csak 1 számlára lehet igényelni a 150eFt-ig való mentességet.

Nekem is ez a számlám van, amúgy a felvételi díjat fel szokták számolni és hó végén záráskor jóváírják.
Furcsállom ha ezt nem közölték veled mikor nyitottad a számlát. :W

(#7953) cocka válasza nimfas (#7952) üzenetére


cocka
veterán

Nekem is ez a számlám van, amúgy a felvételi díjat fel szokták számolni és hó végén záráskor jóváírják.

Hál' istennek ez nem gyakorlat a CIB-nél. Nem is értem, ha egyszer ingyen van, akkor miért kéne felszámoljon bármit is? Tiszta faszság ez a hó végi jóváírás.

Ha bemész egy boltba és kuponnal kapsz mondjuk 20% kedvezményt a vásárlás végösszegére, akkor jól néznénk már ki, ha az lenne a gyakorlat, hogy most nem kapod meg a 20% kedvezményt, majd hó végén jóváírjuk, ha bemutatod a blokkot, hisz úgy is jössz legalább heti háromszor. Röhej. :W

(#7954) Predator2 válasza nimfas (#7952) üzenetére


Predator2
addikt

Magyarán buktam ezt a 2000ft-ot!? Velem nem közölték ezt, sőt. Azt mondta már ingyenes 150-ig :W

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#7955) #41133696 válasza Predator2 (#7954) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen. Anno nekem külön felhívták erre a figyelmemet, szóval abban az időszakban nem vettem fel kp-t a kártyámról. Egyrészt amúgy sem szokásom, mert mindent vagy csoportos beszedési megbízással rendezek, vagy kártyával fizetek, másrészt meg inkább utaltam át valamelyik családtagomnak és vettem le arról. De azt hiszem, ez utóbbi lehetősséggel nem is kellett élnem.

(#7956) chungee


chungee
addikt

Napot!

Működik nálatok az otp direkt:F Nem tudok belépni :(

(#7957) dptrsk válasza chungee (#7956) üzenetére


dptrsk
addikt

Nekem kb 2 órája ment rendesen.
1 órával ezelőtt megadott utalások, a rendszer kövekező nyitásakor lesz elküldve.
Tudnak a hibáról, javítják.
Telefonon elérhetetlenek voltak.

(#7958) chungee válasza dptrsk (#7957) üzenetére


chungee
addikt

Köszönöm akkor nem nálam van a hiba :R

(#7959) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok

Tegnap este húgom kapott a bankjától (Erste) egy sms-t hogy keretösszeg túllépés miatt meghiúsult tranzakció történt Franciaországban, és hogy ez gyanús pénzmozgás ezért a kártyáját ideiglenes zárolták, és hívja fel a bankot. Felhívta, ahol rögtön tiltották a kártyáját és mondták is, hogy ez bankkártya csalás volt valóban és küldenek egy új kártyát (szerencsére ingyen). Annyi volt a szerencse, hogy kb 200 forinttal drágábban akartak vásárolni, mint amennyi húgom számláján volt. Amúgy úszott volna, a hónapok óta gyűjtögetett pénze.. :/

Kérdésem: ez mégis hogy történt? Netes vásárláskor csak biztonságos oldalakon vásárol, és paypass-szal szokott néha vásárolni. Hogy tudták ellopni a kártya adatait?

üdv

(ha valami nem okés a sztoriban akkor bocsi, nekem is már csak mesélték, mert nem voltam ott amikor történt)

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#7960) Huroq válasza olloczky (#7959) üzenetére


Huroq
senior tag

Hogyan történhetett azt nem tudom, de annyira nagy baj nem lett volna ha véletlen sikeres vásárlást hajtanak végre a kártyával. Erre van a "chargeback" amit a számlavezető banknál lehet kezdeményezni. Ilyenkor simán törlik a vásárlást és már meg is oldódott a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#7961) axioma válasza Huroq (#7960) üzenetére


axioma
veterán

Azert az a siman az honapokig tarthat... akinek van likviditasa nem gond, na de azert nem is annyira siman. Hacsak nem gyorsult fel mostanaban, en korabbi remtortenetrol tudok, majd fel ev lett.

(#7962) Huroq válasza axioma (#7961) üzenetére


Huroq
senior tag

Elképzelhető, hogy nem megy mindig simán, de nagyjából fél éve ismerősnek ez a procedúra 30 nap alatt lezajlott. Természetesen nem mondom erre se, hogy villám tempó lett volna.

(#7963) odrif


odrif
MODERÁTOR

Ma bementem egy boltba és érintéssel fizettem ~2000 forintot kártyával, de a fizetésről nem kaptam SMS-t.
Ez minden banknál így működik?
Én Erte-nél vagyok.

20 éve a Prohardveren

(#7964) _ATi_1 válasza odrif (#7963) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Bank, és beállítás függő. Én személy szerint semmiről nem kapok SMS-t.

(#7965) dptrsk válasza odrif (#7963) üzenetére


dptrsk
addikt

OTP azonnal küld PayPassos fizetésről is SMSt.

(#7966) odrif válasza _ATi_1 (#7964) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Akkor most hívjam fel az Erst-ét?
Mert a Netbank beállításaiban nem találom az erre vonatkozó beállítást.

20 éve a Prohardveren

(#7967) axioma válasza odrif (#7963) üzenetére


axioma
veterán

Emlekeim szerint az Erste ilyen. Ha ugyanezt chip-pel fizeted, akkor kapsz. Es tudomasom szerint az Erste engedi letiltani a paypasst (sima beallitaskent).
Megjegyzem, a pp-s vasarlaskor akkor kapsz sms-t, amikor beerkezik a bankhoz. Ami nem feltetlen egyezik a vasarlassal. Volt hogy rossmann vasarlast tobb mint egy het mulva terheltek (igaz, regebben); illetve strandon ha online kartyaval fizettek kimentek a fulke moge tereroert - a paypass-osok meg majd egyszer valamikor ertek be ott is, a terhelesi engedely kapcsolat nelkul megvolt.
Egyebkent ez pont kenyelem vs. biztonsag. Azert van tranzakcionkenti es napi darabszam limit is, atirhatatlanul, mert ez az amit elviselheto merteknek tartottak biztonsagi ov nelkul.

(#7968) odrif válasza axioma (#7967) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

13 perc után kapcsoltak az Erste ügyintézőjéhez :DDD (amúgy nincs olyan jogszabály ami alapján 5 perc múlva ügyintézőhöz kell kapcsolni?)

Nos arról tájékoztatott, hogy a paypass-os fizetés "offline" módban történik, így a bank azt csak később kapja meg.
Ha az ügyfélnek minden vágya az sms, akkor használja a kártyát a szokásos módon (lehúzzák+pin kód)
Ebben csak az az érdekes ha elveszted a kártyát és nem veszed észre csak 3-4-5-6 óra múlva.
Ott akkor könnyen be lehet vásárolni sokszor 5000 forint alatti tételekből.

De b@rom vagyok, hiszen ezt egyszer már le is írtam itt: [link] :W :DDD

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#7969) #41133696


#41133696
törölt tag

Most érkezett :K

[ Szerkesztve ]

(#7970) cocka válasza #41133696 (#7969) üzenetére


cocka
veterán

Ezt emailben kaptad?

(#7971) #41133696 válasza cocka (#7970) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, én a második kategóriába tartom, és mivel engem nem nagyon mozgat meg az értintéses dolog, így várok :) Meg élvezkedem amikor az eladók húzogatják (a kártyát) :D

(#7972) cocka válasza #41133696 (#7971) üzenetére


cocka
veterán

Ez magyarul annyit jelent, hogy 2018 szeptemberig minden érintettnek lecserélik a kártyáját érintősre.

Nekem csak egy SMS jött, arról, hogy 06.16-06.19 között fennakadás lehet a bankkártyás tranzakciókban meg a bankkártya opciók állítgatásában, aztán a megadott link alapján elolvastam ezt:

[link]

Amiből viszont az általad leírt ütemezés nem derült ki.

Én az első kategóriában vagyok, de épp ideje, hogy lejárjon már röpke 4 év után. Kb. sehol nem találkoztam még olyannal, ahol 4 évre adtak volna ki kártyát. 3 év szokott lenni a max. Legalábbis régebben így volt.

(#7973) Predator2 válasza dptrsk (#7950) üzenetére


Predator2
addikt

Honnan fogom tudni, hogy már él a nyilatkozat?

Illetve:

Illetve nem tudom mióta van Privilégium számlád, de a hirdetmény szerint:
" 0 Ft a tárgyhónapot követő hónapban, korlátlan számban a Bank saját ATM jeinél belföldön és az Erste Bankcsoportba tartozó bankok ATM-jeinél külföldön végzett készpénzfelvétel díja"

Nekem nincs még 1 hónapos a számlám, akkor mégiscsak ingyenesnek kellett volna lennie a pénzfelvételnek? (150.000Ft, Erste ATM)

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#7974) Hintalow válasza odrif (#7968) üzenetére


Hintalow
senior tag

Nem paypassal fognak visszaélni az elhagyott kártyával :N (meg úgy általában nem nagyon próbálkozik senki talált kártyával)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#7975) nimfas válasza Predator2 (#7973) üzenetére


nimfas
addikt

Ha nyilatkoztál adott hó 20-ig az adott számlával kapcsolatban akkor a KÖVETKEZŐ hónaptól ingyenes.

"Kedvezmény igénybevételéhez nyilatkozni szükséges?

Az ingyenes készpénzfelvétel biztosításához a törvény előírása alapján nyilatkozatot kell tennie a számlatulajdonosnak a fizetési számlát vezető pénzforgalmi szolgáltatónál.

Kérjük, figyeljen arra, hogy nyilatkozat hiányában a számlavezető pénzforgalmi szolgáltató nem köteles a kedvezményt biztosítani!

A nyilatkozatot kizárólag fogyasztónak minősülő, számlatulajdonos személyek tehetnek, azonban a kedvezmény a megjelölt fizetési számlához tartozó összes bankkártya használatával (fő és társkártyával egyaránt) igénybe vehető.

Két tulajdonosú fizetési számla esetén a főtulajdonos vagy a társtulajdonos tehet nyilatkozatot. Egy fizetési számlához csak egy nyilatkozat tehető. Kizárólag egy pénzforgalmi szolgáltatónál, illetve egyetlen fizetési számlára adható le nyilatkozat.

Egy adott bankszámlához tett nyilatkozatot visszavonni kizárólag az adott bankszámlán érvényes nyilatkozatot tevő Számlatulajdonos jogosult.

NetBankon keresztül kizárólag a Banknál bejelentett, magyarországi állandó lakcímmel rendelkező számlatulajdonos tehet nyilatkozatot. Amennyiben a nyilatkozatot tevő számlatulajdonos nem felel meg ezen feltételnek, azonban rendelkezik magyarországi tartózkodási helyet igazoló lakcímkártyával, annak hiányában Regisztrációs kártyával vagy Szálláshely bejelentőlappal, úgy nyilatkozatát bármely Erste bankfiókban be tudjuk fogadni.

Mikortól vehető igénybe a kedvezmény?

A kedvezményt legelőször 2014. február 1-től lehet igénybe venni. Az ingyenes készpénzfelvétel lehetőségének biztosításához szükséges nyilatkozatot a törvény alapján 2013. december 1-jét követően bankfiókban vagy internetbanki szolgáltatás keretében, netbankon keresztül is meg lehet tenni.

A 2014. január 20-ig benyújtott nyilatkozatok alapján 2014. február 1-jétől él a lehetőség a díjmentes készpénzfelvételre. Ezt követően minden hónap 20-ig lehet nyilatkozni ahhoz, hogy a következő naptári hónaptól a kedvezményt a számlatulajdonos igénybe tudja venni. A hónap 20. napja után megtett nyilatkozat esetén a nyilatkozattétel hónapját követő második naptári hónap 1. napjáról vehető igénybe a kedvezmény."

Forrás: https://www.erstebank.hu/hu/penzugyi-rezsicsokkentes-nyilatkozas-es-tudnivalok

(#7976) temporello válasza #41133696 (#7969) üzenetére


temporello
tag

Én azt szeretném megtudni,hogy a "contactless"-ből hogy a fenébe lesz magyarul "érintős" ?

(#7977) temporello válasza odrif (#7968) üzenetére


temporello
tag

Terminálfüggő a dolog,nekem mostanában már szinte minden paypass-os vásárlásról jön SMS,míg korábban ez nem volt így.
Ha pedig elveszik a kártya,akkor a PIN-nélküli tranzakciókért a bank felel.

(#7978) cocka válasza temporello (#7976) üzenetére


cocka
veterán

Hmm.. bonyolult. De szerintem érintésmentesnek kéne hívni, mivel a kártya nem érintkezik fizikailag az olvasóval.

Ugyanakkor a másik vonatkozás is érthető valamelyest, mert magát a kártyát elég csak kvázi hozzá érinteni az olvasóhoz.

Hát igen... nem egy szerencsés megoldás a második. A paypass vagy paywave sokkal precízebben leírná.

(#7979) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Sziasztok!

Volna egy külföldi euró alapú Visa debit kártyám. Nem igazán találok hivatalos számokat arról, hogy egy itthoni ATM mennyit számol fel a forint felvételért. Nem lenne hatalmas összeg, maximum 100K körül. Honnan lenne érdemes felvenni? :R

(#7980) XP NINJA válasza XP NINJA (#7979) üzenetére


XP NINJA
őstag

Közben megkaptam a választ: Az én bankom hírdetményében szereplő összeg.

(#7981) k-adi


k-adi
nagyúr

Sziasztok,

Van itt olyan akinek van Wizz Air Hitelkártya (ERSTE) és el tudja magyarázni nekem, hogy megéri-e vagy sem? Van hozzá egy kalkulátor, tudom, de az alapján alig kapnék pontot, kb. havi 900-1100 pontot ami azért kevés...bár ha wizzair clubtagási a repjegy ára akkor lehet kijön belőle 2-3 jegy évente ??

_

Ja amúgy ma be kellett mennem személyesen, mert beragadt egy nagy összegű zárolt tétel és mínuszba ment a számlám. :D Mondom mi a fene... kiderült, ha nem megyek be felhívni a figyelmet erre, akkor 30 napot kellett volna várnom mire kifut a rendszerből (lejár a zárolás).. Na mondom ez szép.
_

A másik meg, hogy 5000 ft alatt sokszor nem jön SMS, de mint kiderült azért, mert sok terminál még "régi" és nem támogatja. Aha, mondom, az szuper, de akkor minek fizetem a "kártyaőr sms díjat" ha sokszor nem is működik a szolgáltatás? :)

(#7982) dptrsk válasza k-adi (#7981) üzenetére


dptrsk
addikt

régi a terminál?
OTP mindenről küld SMSt: Paypass, CHIP, mágnescsík, online.

Szerintem az ERSTE rendszere ragadt meg a középkorban, legalábbis SMSek terén..

(#7983) k-adi válasza dptrsk (#7982) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ahogy odrif írja: [link]

Terminál függő az SMS, nem a bank (technikai) hibája. De ja, szar a rendszer, tagadhatatlan.

(#7984) dptrsk válasza k-adi (#7983) üzenetére


dptrsk
addikt

Erre irtam, hogy ez nem így van!
Nem azt írtam, hogy OTPnél mindenre beállítható, hanem, hogy mindenről küld, azaz tökmindegy, hogy milyen terminál, ha pénzt költesz a kártyával, jön az SMS.

Ha az OTP tud mindenről küldeni, akkor az Erstenek is tudnia kellene.
Olyan nincs, hogy egyik bank meg tudja oldalni minden esetben, a másik nem, és akkor a terminálra fogjuk!

Itt szerintem az van, hogy az Erste nem akar a technológiai lemaradás miatt ügyfelet veszíteni, így a terminálra fogja a saját fejletlenségét.

[ Szerkesztve ]

(#7985) .tnm válasza dptrsk (#7984) üzenetére


.tnm
addikt

Nagyon-nagyon ritkán én is találkozom tényleg offline terminállal, eddig kb. életemben 3szor.* Egyébként mindig mindenről pár percen belül megjött az sms, kivéve mikor a Bank-nál hiba volt (de ezt el is ismerte a bank és később az is befutott, de ez elég régen volt). Biztos vagyok benne, hogy az Erste-nél emögé az elvi lehetőség mögé bújva sumákolják el, hogy valami szar a rendszerükben. Ami persze azt jelenti, hogy ha én egy erste-s bankkártyáról lopnék le pénzt, akkor nyilván olyan terminálnál tenném, ahol tudom, hogy az erste lemarad... Ebból következőleg, ha Erste-s ügyfél lennék, akkor nem fizetnék elő a kártyaőrre, mert pont nem ér semmit.

* Görögországban is és USA-ban is mindig max. pár perc késéssel jött meg az értesítő...

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#7987) grizlisandor válasza nimfas (#7943) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ma voltam az Erstében, abban maradtunk az ügyintézővel, hogy igényel nekem egy vésett Visa kártyát, ha kevés, akkor kapok egy dombornyomott Visát. Szerencsére a csomagomban a vésett kártya ingyenes, így megúsztam a költségeket. :DDD

(#7988) nimfas válasza grizlisandor (#7987) üzenetére


nimfas
addikt

A kártya csere már nem lesz ingyen gyanítom. :D

(#7989) grizlisandor válasza nimfas (#7988) üzenetére


grizlisandor
addikt

A papíron, amit aláírtam szó nem esik, hogy bármilyen költségvonzata lenne a cserének. Annyit mondott a csaj, hogy ha beaktiváltam az új kártyát, a régivel fáradjak be és adjam le.

Szerk: Ha lesz, biztos kiverem a balhét. Azzal kezdtem milyen költségvonzata van a cserének és azt mondta nekem nincs. :U

[ Szerkesztve ]

(#7990) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! OTP-nél vagyok és maestro kártyám van amit wish-en nem enged használni. Melyik kartyatípus az amit szinte mindenhol tudnék használni? Fontos , hogy paypal-on is tudjam regisztrálni! Gondoltam a mastercard-ra de ha az nem az igazi akkor ajánljátok valamilyet amit OTP-nél lehet igényelni. Amúgy jövő hónap 17-én jár le a maestro kártyám. A csere ingyenes vagy pénzbe kerül? Ha nem ingyenes akkor kb mennyi? Köszönöm előre is a segítséget!

(#7991) dptrsk válasza Imi1981 (#7990) üzenetére


dptrsk
addikt

Szerintem a MasterCard jó lesz.
Ha jövő hónapban jár le a Maestro, akkor a cserekártyát már elindították.
Bemész az OTPbe kérsz egy MasterCardot,(a Maestrot megtartod, hogy tudj vásárolni, ha kell) ha megjött bemész a bankba, s leadod a Maestro-t.

Ennek a költsége: MC kártyagyártás + 1. éves díj.
Maestro leadásnál arányosan visszaadják az éves kártyadíjat.

A kártya nem jár le hónap közepén, a rajta levő 07/17 azt jelenti, hogy 2017.07.31ig tudod használni.

[ Szerkesztve ]

(#7992) Imi1981 válasza dptrsk (#7991) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor a mastercard tuti használható wish-en(aliexpress meg gearbest meg paypal kompatibilis ) ? Csak személyesen lehet kérni vagy telefonon is adategyeztetés után? Ja és kösz a választ!

[ Szerkesztve ]

(#7993) axioma válasza dptrsk (#7991) üzenetére


axioma
veterán

Azert mastercard != hitelkartya... van belole beteti is, szoval nem feltetlen kell a maestrot megtartani kpfelvetre.
Masreszt meg ha el is inditottak a kartya gyartasat, hacsak nem kulon tetel a legyartas, visszaadaskor az eves dij idoaranyos resze visszajar.

(#7994) dptrsk válasza axioma (#7993) üzenetére


dptrsk
addikt

Azért tartsa meg az MC megérkezéséig a Maestrot, hogy tudja használni, ha kell fizetni valamit az MC megérkezéséig.
Ezt akartam az írásommal közvetíteni, lehet nem volt egyértelmű... :N

[ Szerkesztve ]

(#7995) Imi1981 válasza dptrsk (#7994) üzenetére


Imi1981
veterán

Értettem amit írtál :) . Amúgy lehet mégsem váltok mert most olvastam és ki is próbáltam hogyha átállítom forintról euro vagy dollár-ra a pénzemet már tudom használni a PayPal-t wish-en ! És eddig csak ott volt gondom a fizetéssel. Bár hosszútávon lehet akkor is érdemesebb lenne a mastercard hogy később se ütközzek nehézségekbe különböző külföldi oldalakon.

[ Szerkesztve ]

(#7996) axioma válasza dptrsk (#7994) üzenetére


axioma
veterán

Jogos, en voltam figyelmetlen, csak kutyafuttaban olvastam, es sajnos masoknal me'g mindig gyakori tevedes, igy azt hittem itt is errol van szo. Sorry!

(#7997) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok!

Van egy K&H bankszámlám, amit aktívan használok, de sajnos náluk nincs lehetőség virtuális bankkártya használatra. Hol tudnék a legolcsóbban bankszámlát fenntartani csak erre a funkcióra? Semmire nincs szükségem, csak egy online felületre, ahol megnézhetem mennyi van a virtuális kártyán és persze, hogy fizetni tudjak vele. 28 év felett vagyok, így OTP-s kedvezmény meg hasonló nem játszik. Fizetést nem kérem át oda. Ha cserébe jelentős kedvezmény jár, pár 10eFt-ot fixen tarthatok a számlán (nem a webszámlán, hanem a normálison amit kötelezően nyitnak mellé)

Köszönöm

Ui.: Tudom, hogy elég lenne alapból egy új bankszámlát nyitni hozzá, hiszen azon is csak annyi pénz lenne amennyit ráteszek, de lehet egyszer még használva lenne a számla, ezért keresnék ilyen feltételekkel.

[ Szerkesztve ]

(#7998) dptrsk válasza qfm (#7997) üzenetére


dptrsk
addikt

Gránit Digitális. Csak éves kártyadíj lesz a költség.
Mobilappban lockolható a kártya, ha nem használod.

(#7999) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!
Röviden: "falra mászok" a magyar bankoktól (legalább is, amiket próbáltam).

Korábbi Axa ügyfélként teljesen elégedett voltam a szolgáltatásukkal a touchid beléptetés hiányától eltekintve.

1. hiba: hagytam automatikusan átvezetődni az Otp bankhoz a számlámat. Nagyon káoszos volt a mobil alkalmazása bonyolult (és szerencsére nem vártam meg a touchid fejlesztést (jailbreak probléma miatt). Nagyon hiányzott, a push értesítés, ráadásul a mobil appban a tranzakciók általában 1 napos csúszással jelentek meg.

2. hiba: bankváltásnál a költségek minimalizálása is szempont volt. Az Erste privilegium L számlát választottam. Ezzel a problémám (valamiért állandó késztetést éreznek, hogy menjek be egy bankfiókba (nem szeretem, fölösleges időhúzásnak, lassúnak és körülményesnek találom)). A mobil applikációjuk olyan, mint amit egy banki alkalmazott sem használ. Rányomok a bejelentkezés gombra. Megnyílik a bejelentkezés oldal, ahol nem tudok mást csinálni, mint belebökni a beviteli mezőbe, hogy akkor a pin kódomat beírnám. Mert hát hisz ugye nem belépni akarok... véletlen se ott legyen a fókusz, mert akkor az úgy működhetne is. Erről és még egy csomó felületen lévő átgondolatlanságról írtam levelet kiegészítve 2 db alkalmazáshibával és reprodukálási lépésekkel. Az egyik hibát sikerült javítani. Semmi más számomra érdemi fejlesztést nem sikerült elvégezni. (Komolya úgy érzem, mintha ez az egész egy nyűg lenne a banknak.)
Történt a minap, hogy foglaltam a Bookingon szállást. 2 héttel a megérkezés előtt foglalásba került egy jelentősebb összeg, amiről csak annyit láttam a mobil appban, hogy zárolva. Felhívtam a bankot, ahol azt mondták, hogy egy hotel miatt volt... rögtön megértettem, majd érdeklődtem, hogy ezt miért nem lehet megjeleníteni a tranzakciós értesítésben??? Azt a választ kaptam, hogy a netbankon látszik. Nyugtáztam az esetet. Fizetek a szállodában, ahol a teljes összeget kérik tőlem... mondom, hogy de már a felét levonták... nem nem, az csak zárolás, 1-2 nap visszakapom. Így x helyett 1,5x volt a szálloda költsége (amivel nem számoltam, de volt fedezet, szóval ez nem akkora baj). Szálloda után pár nappal megnézem az egyenlegem, ahol nem látom, hogy visszakaptam volna a pénzt. Visszakeresve a tranzakciót látom, hogy az az 1-2 nap az biza 30 nap (mint kiderült bankonként ez eltérő)... Ma járt le a tranzakció részleteinél kiírt határidő. Reggel keresem a pénzt (a saját pénzem), nincs. Keresem a számla történetben a tranzakciót... nem találom. Felhívom a bankot: most nagyon sokan várakoznak, hívjon vissza később. Ma délután felvették a telefont és közölték, hogy az azért nem látszik a számla történetben, mert ma lejárt a határidő, de csak holnap írják jóvá a (saját pénzem). Történt egy újabb Booking foglalás is, ahol szintén zároltak egy jelentős összeget... ezt sem találtam a számlatörténetben, de ezt már a banki dolgozó sem találta a rendszerben...

Elképesztőnek és felháborítónak tartom, hogy a 21. században itt tartanak a bankok.Ennek okán újra váltani szeretnék. Olyan bankot keresek, ahol a digitális szolgáltatások elvárható minőségben és módon működnek (pl.: mint az AXA vol) és nem számít, ha nem olcsó (értsd drágább, mint a privilegium L).
Továbbá néhány elvárás:
- Azonnal frissítés, minden tranzakciót a mobil appban nyomon tudjak követni.
- A tranzakcióknál látszódjanak, hogy a másik fél ki volt (nyomon tudjam követni, hogy kinél költöttem el a pénzem)
- Lehetőleg legyen felhasználóbarát felület
- Push értesítés(elvből nem fizetek a SMS szolgáltatásért és az sms küldésért sem)
- Tudjak mobil alkalmazásból utalni
- TouchId támogatás
- Az egyik legfontosabb a lehető legkevesebb alkalommal kelljen bemennem bankfiókba)

Van ilyen bank Magyarországon, aki legalább közelítőleg is megfelelhetne:F

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8000) dptrsk válasza kleinguru (#7999) üzenetére


dptrsk
addikt

Az AXA appja azonnal mutatta a kártyás foglalásokat is?
Vagy csak a push SMS tartalmából tudtad a tranzakciót?

OTPnél azért telik időbe, mire megjelenik a tranzakció, mert az elején csak előjegyzett/zárolt összeg. (<- ez szerintem minden banknál így működik, elején zárolás/előjegyzés van)
Amit én is hiányolok, mert csak online és csak a zárolást lehet megnézni, ha nem kérsz SMS-t.
OTP Smart csomagban 300 forintot megér a korlátlan SMS, így valóban mindent látok egyből.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.