Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) headhunter válasza Nordik (#8150) üzenetére


headhunter
addikt

[link]

"... A CIB ECO bankszámla havi számlavezetési díja 0 Ft, amennyiben a számlavezetési díj terhelését megelőző hónapban legalább a mindenkori nettó minimálbérnek megfelelő összegű jóváírás érkezik átutalással (a saját számlák közötti átvezetés, illetve készpénzes befizetés nem számít bele a jóváírási összegbe) a bankszámlára (akár több részletben is), akkor a következő hónapban a havi számlavezetési díj nem kerül terhelésre.

A számlanyitás hónapját követő 3 naptári hónapban a jóváírási feltételek teljesülését a Bank nem vizsgálja, a havi számlavezetési díj ebben az időszakban nem kerül terhelésre. Az első számlavezetési díj terhelésére a számlanyitás hónapját követő 4. hónapban kerül sor, amennyiben az Üzletfél fent leírt díjmentes számlavezetés feltételének nem tesz eleget... "

[ Szerkesztve ]

(#8152) Nordik válasza headhunter (#8151) üzenetére


Nordik
őstag

Több mint 1 éves a számlája. Ha jól értem mivel külön néven fut a két számla ezért működhet a dolog. :)

(#8153) nimfas válasza Nordik (#8152) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem Erste privilégium L számlám van, ott is annyi a feltétel hogy 150eFt érkezzen rá. Megoldás : anyám számláján állandó utalás, 2 nap múlva én számlámra beállítva állandó utalás. (ingyen van)

(#8154) cocka válasza nimfas (#8153) üzenetére


cocka
veterán

És gondolom 0 Ft az átutalás díja mindkét irányból ugye? :D

(#8155) Nordik válasza cocka (#8154) üzenetére


Nordik
őstag

CIB Eco-nal most ingyenes azthiszem év végéig.

(#8156) maathe


maathe
senior tag

Jobb topicot nem találtam, szóval megkérdezem itt. Van egy 20 USD-os bankjegyem aminek elég rendesen le van szakadva a sarka. Így adta ki az ATM. Ki tudom valahol cseréltetni?

(#8157) nimfas válasza cocka (#8154) üzenetére


nimfas
addikt

Naná... ☺

(#8158) Davidkoma válasza maathe (#8156) üzenetére


Davidkoma
tag

Mutasd meg a Tichi-nél.
[link]

(#8159) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!
Lehet nem a megfelelő topikba írok, de egy próbát megér.
Van nekem egy UniCredit bankszámlám és mobilrólszeretnék belépni az internet banking szolgáltatásukba, utalni szeretnék. A problémám az hogy a rendszerük nem enged be, de úgy, hogy amikir a jelszót írom be, nem engedi beírni az utolsó kettő karaktert! Ilyet se láttam még, de rohadna meg. Firefox és Chrome böngészővel is próbáltam, ugyan az.

Találkoztatok már ezzel a dologgal és mi a megoldása?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#8160) Möhe


Möhe
addikt

Üdv.

Eurót szeretnék utalni CIB-es forint számlámról. Tegnap utaltam SEPA "mód"ban ,igaz hogy azt a német állambácsinak. De ma privát számlára menne utalás.
Ez nem mehet bankközi utalással?
A banki ügyintézőt persze nem érem el, pedig fontos lenne. :(((

Köszönöm :R

(#8161) Wans


Wans
aktív tag

Üdv. mindenkinek!

A segítségeteket kérem . Számlát kell nyitnom a munkabér átutalás céljából. A beérkező bér havonta 250-400 ezer közötti összeg .
Hallottam az erste privilégium L-ről, hogy az az egyik legjobb. Lehet-e még ilyet nyitni, és hogyan? Ha nem akkor milyet ajánlotok?

Origin: Provoxion, Steam: provoxion, Xbox: WansHUN#7006

(#8162) nimfas válasza Wans (#8161) üzenetére


nimfas
addikt

Ha csak emiatt kell számla akkor csak szólok hogy nem kötelezhető a munkavállaló számlanyitásra. Tehát kérheted kp-ben is. (Bár nem ajánlott sok pénzt otthon tartani) :)

(#8163) KMT válasza Wans (#8161) üzenetére


KMT
addikt

Nem lehet.
A bankmonitor, vagy bankráció oldalon kereshetsz lehetőségeket.

(#8164) Wans válasza KMT (#8163) üzenetére


Wans
aktív tag

Köszi a válaszokat! :R
Akkor keresgélek, mert munkaszerződés nem köthető a megléte nélkül.

Origin: Provoxion, Steam: provoxion, Xbox: WansHUN#7006

(#8165) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Sziasztok!

Olyan számlát szeretnék nyitni, amihez Visa vagy Mastercard kártyát tudok igényelni, amit csak vásárlásra használnék (főleg internetes), és szeretném, hogy semmibe se kerüljön ez nekem. Tehát nem akarok pénzt felvenni, utalni, csoportos beszedésre sincs szükségem. Létezik ilyen? Ma bukkantam rá erre: MKB Digit@ll. Ez ilyen lenne?
Pénzt alkalmanként banki befizetéssel, esetleg utalással tennék rá.

[ Szerkesztve ]

(#8166) axioma válasza Wans (#8164) üzenetére


axioma
veterán

A beerkezo penzen kivul kene tudni, mire-mennyire hasznalnad ahhoz, hogy ajanlani lehessen. Ha mar oda kapod, utalod, kartyas vasarlod, felvenni max. a 150e amit kapsz nyilatkozatra ingyen, vagy csak rogton kivenned?

(#8167) axioma válasza Ereshkigal (#8165) üzenetére


axioma
veterán

Eleg meg lennek lepodve, ha havidij es kartyadij nelkul kapnal ilyet, tekintve hogy a banknak benne van a torvenyi 150e felvet koltsegenek valoszinusege minden ilyen szamlanal, ami csak az allam fele 6 ezrelek azaz 900 Ft koltseg nekik, plusz kartyatarsasag plusz atm... es semmit nem varhat cserebe.
Hat, ezek ugyesek. Mert elvileg ugye nem mondhatja azt, hogy nincs ingyen a felvet. De igy tulkepp nem ingyenes, a szamlacsomag dijat noveli ha felvesz. PSZAF-gyanus (jovanna, MNB), de neked most ez tenyleg pont az, amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#8168) KMT válasza Ereshkigal (#8165) üzenetére


KMT
addikt

Nemrég bukkantam erre. Ha főleg külföldi devizában költenél, netán van ilyen devizában lévő pénzed/számlád, akkor lehet, hogy megéri: [link]

(#8169) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!
Valaki tudja esetleg, hogy Erste Wizz hitelkártyával külföldön fizetve milyen árfolyamon vált a bank?

(#8170) Oliverda válasza _ATi_1 (#8169) üzenetére


Oliverda
félisten

Elég magason mert Mastercard:

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8171) _ATi_1 válasza Oliverda (#8170) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Köszi...ebből sajnos nem derül ki, hogy a bank milyen árfolyamon vált...A működésével tisztában voltam eddig is. :)
Dilemmázok egy ilyen hitelkártya igénylésén, de egyelőre tanácstalan vagyok.
A Wizz Club tagsági és a hozzá a hozzá adott utasbiztosítás jónak tűnik, de ahogy látom nem tudom csoportos beszedéssel visszafizetni a felhasznált hitelkeretet, így meg macerás mindig utalgatni. :F

(#8172) mzso


mzso
veterán

Helló!

K&H-nál létezik olyan hogy webszámla meg virtuális webkártya? Egyelőre nyomát sem találom a honlapjukon.

Egyébként van olyan összehasonlító/kalkulátor oldal ahol lehet webszámlára/webkártyára szűrni? (Nekem ez lenne a leglényegesebb paraméter, a kis pénzmozgás mellett.)

[ Szerkesztve ]

(#8173) Oliverda válasza _ATi_1 (#8171) üzenetére


Oliverda
félisten

Nyilván, hisz naponta változik, fent van az oldalon.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8174) mzso


mzso
veterán

Helló!

Meg tudnátok mondani, hogy milyen banknál (esetleg csomagot is) van vagy találkoztatok virtuális bankkártyával ÉS hozzá tartozó külön netes számlával. (Ami most van OTP-s "net" számlacsomag 1833 Ft-ra jön ki egy évre bankkártya díjakkal együtt)

Az OTP-n kívül csak a CIB-nél láttam erre explicit információt. Mások mélyen hallgatnak, hogy van-e ilyen, jár-e ilyen.

Amiket a bankmonitor.hu kidob ezt nem taglalják és nem is lehet szűrni rá.
Leginkább ez tűnik érdekesnek:
Minimum plusz számlacsomag - K&H Bank

Mondjuk az OTP Smart is olcsónak látszik (891 Ft) a bankmonitor.hu alapján, de ránézve a hírdetményre netbankkal kártyadíjjal inkább 1276 Ft de méginkább 1442 (az a csillagozott ingyenes szerintem sokat nem ér kibocsátási díjra.)

(#8175) VirsLee válasza Ereshkigal (#8165) üzenetére


VirsLee
őstag

Várj egy pillanatot.

Te most tényleg azt szeretnéd, hogy valaki nyisson neked egy számlát, nyomjon a kezedbe egy bankkártyát szintén ingyen, úgy, hogy még a jövedelmed se érkezik oda? :D

MKB Digit@ll nem ilyen. Szerintem ilyen nincs.

Egy megoldást tudok, menj el egy bankhoz dolgozni, és akkor dolgozói számlacsomaggal ezt meg tudod valósítani. "Semmit" nem kell közvetlenül fizetned a számlád után... Bár szerintem még ez esetben is ott lesz a jövedelem jóváírás feltétel.

(#8176) VirsLee válasza mzso (#8174) üzenetére


VirsLee
őstag

Azt azért mérlegeld előtte, hogy most milyen banknál vagy és ott mennyit fizetsz. Általában ezeket a bankok nem különálló termékként kínálják, hanem a saját számlacsomagjuk mellé. Tényleg olyan nagy a netes forgalmad? Nem tudsz alternatív szolgáltatókon keresztül (pl. PayPal) fizetni?

Amúgy nagyon jövedelemfüggő a dolog. Ha van havi 400e nettód, akkor a Raiffeisen Premium 2.0 tényleg díjmentes lesz számodra.

(#8177) mzso válasza VirsLee (#8176) üzenetére


mzso
veterán

Nem a forgalom számít, hanem a biztonság. A normális mastercard-dal nem akarok neten vásárolni.

Paypal meg sok helyen nincs, amiből a legjelentősebb az aliexpress. (Meg amúgy meglop mint állat az átváltásokkal)

Nekem a kis pénzforgalom (néha akár nulla) az egyik lényeges paraméter.

(#8178) mzso válasza mzso (#8177) üzenetére


mzso
veterán

Vajon azzal tudnék nyerni ha a "Net" számlacsomagról áttérnék a "Smart"-ra az OTP-n belül. Gondolom ilyenkor nem él az első éves kedvezmény a bankkártya díjra...

Vajon "Összeállítom a saját számlacsomagom" opció az OTP-nél milyen számlacsomagot takar a valóságban?

(Természetesen a netbank/webkártya az továbbra is kell)

[ Szerkesztve ]

(#8179) VirsLee válasza mzso (#8177) üzenetére


VirsLee
őstag

Amúgy mindegyik bank meg fog lopni a váltásoknál, nem csak a paypal. Hacsak nem nyitsz egy deviza számlát és kapcsolsz hozzá egy külön kártyát. Esetleg ezt is megnézhetnéd, hisz akkor csak annyi pénzt teszel a számlára amennyit szeretnél és ott váltasz, ahol csak akarsz. Persze ennek is van plusz költsége, de több bank is nyújt díjmentes devizaszámla vezetést, ha főszámlaként használod őket, ekkor már csak egy éves plusz kártyadíjad lenne.

(#8180) dptrsk válasza mzso (#8178) üzenetére


dptrsk
addikt

Net->Smart esetén él a díjmentes első éves kártya. (legalábbis junior->Smart esetén 06.01-én élt)
Bázis csomag modulokkal(csak ez, illetve a Smart értékesíthető jelenleg)

[ Szerkesztve ]

(#8181) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Reggel rendelni akartam kávét és gondoltam a megszokott módon forint utalással történik majd számlaszámra.
De ilyennel még nem találkoztam.Erste banknál vagyok.
Itt most melyik a számlaszám?Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8182) Orlin válasza Orlin (#8181) üzenetére


Orlin
addikt

Közben rájöttem a deviza átutalásnál van.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8183) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, sajnos a bankom meglepett egy csodás matero kártyával, a régi visa helyett. Azt tudom, hogy régen nagyon problémás volt. Manapság mi a helyzet vele online vásárlás terén? Elég sokat használom online a kártyám, ha kínlódós akkor lecseréltetem.

(#8184) axioma válasza mzso (#8177) üzenetére


axioma
veterán

Szerintem tul van misztifikalva a biztonsag, hogy van aki kikapcsoltatja a paypasst mert majd a villamoson - nem is tomegkozlekedik csak evente 2x - meglopjak egy leolvasoval.
A kartya eszkoz, a likvid penzed egyszeru kezelesere. A likvid penzed meg az, aminek 6x-osa megvan tartalekban. Az ossz ellophato a likvid, de reklamacio eseten visszakapod, csak az a kerdes, hogy mikor. Ha megvan a tartalek, akkor miert is izgulnal ilyen kis valoszinusegu es B tervvel megoldhato esetek miatt?
Persze ha valaki feltunoen gyanus helyeken vasarolna a kartyajaval (az ali nem az), akkor ahhoz tartson fent egy bankszamlat vagy menjen olyan bankhoz, amelyik webkartyat ad (vszinu tobbert, mint a sima bankja). De akkor az a dij a kockaztatasnak a dija. Ahhoz hogy ket mobiltokot meg ot gyerekjatekot megrendelj alin, felesleges kiadas a kulon szamla.

(#8185) axioma válasza VirsLee (#8179) üzenetére


axioma
veterán

Ja pp-nel alap, hogy allitsd at, hogy a bankod valtson, me'g nem talaltunk olyan bankot, amelyik rosszabb arfolyamot alkalmazott volna, mint a paypal.
Dev.szamla ingyenes, de a kartya hozza - legalabbis Raiff-nal - boven nem eri meg azt, hogy ne valtsanak. Persze ha valaki milliokat kolt online per ev, akkor lehet jo, valutat valt jo valtonal (bank soxor rosszabbul valtja a deviza alakban is!!!), es berakja, abbol kolthet. De ha devizankent kulon szamla kell (minimum eur, usd), akkor az mar megdobhatja.

(#8186) .tnm válasza axioma (#8185) üzenetére


.tnm
addikt

"Ja pp-nel alap, hogy allitsd at, hogy a bankod valtson,"

És tranzakciónként ellenőrizzétek, hogy tényleg így is történik. Engem éveken át lehúzott a paypal pedig be volt állítva. Nagyobb összegű vásárlásnál vettem észre, akkor tettem panaszt. Annál a vásárlásnál a váltás díját visszaadták és jelezték a hibát a fejlesztőknek, akik majd értesítenek. Nem jött semmi. Egy hónappal később még mindig láttam, ha venni akartam, hogy továbbra is paypal akarja váltani és vasarlasonkent kell felülbírálni. Ekkor töröltem a paypal acc-omat és ebay helyett áttértem aliexpress-re.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#8187) .tnm válasza kmisi99 (#8183) üzenetére


.tnm
addikt

Ha csak úgy küldtek egy kártyát, de a Visa még érvényes, akkor ne használd az újat és akkor nem törlik a Visa-t. Igen a maestro még mindig nem az igazi a neten, de olcsóbb a banknak, ezért próbálkoznak vele...

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#8188) kmisi99 válasza .tnm (#8187) üzenetére


kmisi99
addikt

Októberben fog lejárni. Addig persze a Visa kártyát fogom használni. Vajon van olyan, hogy ha fizetek akkor kaphatok Visat-t?

(#8189) axioma válasza .tnm (#8186) üzenetére


axioma
veterán

Ha az utolso jovahagyo klikk elott forintban van, akkor rossz. Ha ott devizaban szerepel az osszeg, akkor jo. Ezt azert nem nehez minden alkalommal megnezni. De teny, egy idoben en is kuzdottem vele parszor, mostanaban mar mintha jo lenne.

(#8190) cocka válasza mzso (#8174) üzenetére


cocka
veterán

most van OTP-s "net" számlacsomag 1833 Ft-ra jön ki egy évre bankkártya díjakkal együtt

Ez most komoly? Az OTP-nél a net számlagcsomagnak kb. ennyi szokott a havi díja lenni. LOL

Az OTP-n kívül csak a CIB-nél láttam erre explicit információt. Mások mélyen hallgatnak, hogy van-e ilyen, jár-e ilyen.

Csak CIB-nek meg MKB-nak van ilyenje az OTP-n kívül. Az Erstének is, de az a telefonos bohóckodás inkább egy vicc. Mintha minden vásárlásodat be kéne jelenteni a banknak. LOL

Meg amúgy meglop mint állat az átváltásokkal)

Talán ha beállításoknál átállítanád, hogy ne a paypal váltson, akkor csak a bank "lop meg". :D

Vajon "Összeállítom a saját számlacsomagom" opció az OTP-nél milyen számlacsomagot takar a valóságban?

Összeraktam egy olyasmit, ami nekem a CIB-nél van. Valami 1147 Ft/hó jött ki, a CIB-nél nekem 815 Ft/hó. + kártyadíj, de asszem abban az 1147-ben még a kártyadíj sincs benne. LOL

.tnm:

Engem éveken át lehúzott a paypal pedig be volt állítva.

De könyörgöm kiírja a tranzakció közben is, hogy forintban vagy az adott devizában szándékozik-e terhelni. Mondjuk elég mocsok módszer, hogy az általános beállítás ellenére is mindig átállítgat.

(#8191) mzso válasza cocka (#8190) üzenetére


mzso
veterán

"Ez most komoly? Az OTP-nél a net számlagcsomagnak kb. ennyi szokott a havi díja lenni. LOL"
Senki nem állította az ellenkezőjét. De más sem... (amúgy inkább 1500)

"Az Erstének is, de az a telefonos bohóckodás inkább egy vicc. Mintha minden vásárlásodat be kéne jelenteni a banknak. LOL"

Ezt kifejtenéd? Mit kell bohóckodni?

"Összeraktam egy olyasmit, ami nekem a CIB-nél van. Valami 1147 Ft/hó jött ki, a CIB-nél nekem 815 Ft/hó. + kártyadíj, de asszem abban az 1147-ben még a kártyadíj sincs benne. LOL"

Egyelőre nekem is jobbnak néz ki a Smart. De még majd átnézem.

(#8192) mzso


mzso
veterán

Más:
Az OTP-nél nézegettem a hírdetményt, van egy ilyen:
" Smart sms szolgáltatás: korlátlan számú SMS értesítés a számlán történt pénzmozgásokról (jóváírás, terhelés, nem teljesült tételek), és a
bankkártyával végrehajtott tranzakciókról, valamint a csoportos beszedési megbízások SMS-ben történő engedélyezése vagy elutasítása (a
szolgáltatás nem tartalmazza az SMS üzenetek díját)"

Nem tiszta. Szóval akkor ha ez nincs csak utalásnál küld SMS-t? (Vagy még akkor sem?) És nem lehet csoportos beszedési megbízást használni?

(#8193) Huroq válasza mzso (#8192) üzenetére


Huroq
senior tag

Ha megrendeled a szolgáltatást akkor a csomagdíj ellenében korlátlan számban kapsz értesítést kb. mindenről. Ha nem rendeled meg, akkor a bázis számla díjaiért smsenként fizetsz értük elméletben.

(#8194) cocka válasza mzso (#8191) üzenetére


cocka
veterán

Ja csak amire neked kell, hogy csak netes vásárlás arra a CIB online csomagja jobb, mert nincs plusz idióta költség.

Nekem a 815-ben gyakorlatilag minden benne van, kivéve a kártyadíjat:

Ugye 0 az átutalás díja (nincs 0.3% sem), a kp. felvét fix díjas, de úgy is ott a 2 törvényileg + a netes kártya is ingyenes. Mobilos szarságok nincsenek, mert az sokba kerül, meg amúgy se tudnak hirtelenjében lehúzni egy talált netes kártyával, meg hogy hagynád el?

Fő bankkártyát meg nem kell igényelni és kész. És akkor lesz 2 számlád (az első aminek a havi díja 815 Ft azért kell, mert különben nem nyithatsz mellé netes számlát) de csak a netes számládhoz lesz a netkártya csatolva.

(#8195) .tnm válasza cocka (#8190) üzenetére


.tnm
addikt

"De könyörgöm kiírja a tranzakció közben is, hogy forintban vagy az adott devizában szándékozik-e terhelni. Mondjuk elég mocsok módszer, hogy az általános beállítás ellenére is mindig átállítgat."

Évekkel (talán közel 10 éve), szólt valaki, hogy ezt érdemes átállítani. Megtettem, de csak nagyon ritkán használtam az paypal acc-omat. És nem írja ki így direktbe, hogy ő fog-e váltani, vagy a bankod, külön rá kell menni a váltási opciókra. Lehet, hogy abból következik, hogy forintban írja-e ki az árat, de mivel ugye kb. sose valutában írta ki maga a paypal (de pl. ebay-en mindig látod az eredeti árat is), ha forintot is láttam, akkor is csak becslésnek gondoltam (merthogy egyébként nem is annyit vont le, mint ami forintot kiírt...).

És az se véletlen, hogy rohadtul el van mára már dugva az általános kapcsoló. Valahol a rendszerese utalásoknál kell valahogy előbányászni. Mellesleg ami jött paypal-os "számla" (na ott feltűnhetett volna, hogy forintban van) ott se pontosan az az összeg szerepelt, amit végül levontak. Illetve minden vásárlás előtt google-lel váltattam az árat és mivel jellemzően párszáz-párezer forint körül vettem mindig, nem tűnt fel pártíz forint különbség.

A lényeg az, hogy minden vásárlásnál érdemes ellenőrizni, hogy mit fog csinálni paypal. Ugyanakkor nekem nem is hiányzik. Keveset üzletelek magánszemélyekkel, azok is főleg magyarok. Oda/onnan utalni jobb. Boltokba meg mindenhol lehet kártyával, még az ebay-en is, ahol persze a paypal-on megy keresztül, tehát megint figyelni kell, hogy ki váltson.

A pénzem nagyja meg le van kötve a számlámon (meg vannak napi limit-ek is, illetve isms értesítő), ezért netes kártyát se használok. (Meg eleve azért nem akárhol fizetek kártyával.) Eddig még nem volt gondom.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#8196) cocka válasza .tnm (#8195) üzenetére


cocka
veterán

(merthogy egyébként nem is annyit vont le, mint ami forintot kiírt...).

Ja mert még azt is átkonvertálja, hiába van forint folyószámlád. Vicces, hogy úgy terhel forintban, mintha idegen deviza lenne és átkonvertálja USD-re, hogy aztán azt visszaválthassa forintra. Nevetséges.

A pénzem nagyja meg le van kötve a számlámon (meg vannak napi limit-ek is, illetve isms értesítő), ezért netes kártyát se használok. (Meg eleve azért nem akárhol fizetek kártyával.) Eddig még nem volt gondom.

Ez már lehet, hogy kicsit sok infó ide. :B

(#8197) mzso válasza Huroq (#8193) üzenetére


mzso
veterán

De épp azt írja, hogy nincs benne az SMS díj... Azt gyanítom hogy ezzel 148Ft-ért megveheted, hogy minden szir-szarról jöjjön SMS 19Ft-ért... :DDD

Van egy ilyen is: "Smart sms csomag - tartalmazza az SMS üzenetek díját 299 Ft/hó" gondolom ez meg az amivel tényleg nem kell SMS-enként fizetni.

Szerintem én egyiket sem fogom rendelni. (Gondolom így még megy a SMS kódküldés utalásnál, gáz lenne ha nem.)

(#8198) mzso válasza cocka (#8194) üzenetére


mzso
veterán

Úgy nézem az OTP-s Smart-tal is kb ennyire jön ki. (Mondjuk a bankmonitor szerint a CIB-nél első évre is 1140Ft jön ki)

A 0,3% nem hiányzik, viszont az OTP-nek meg van az az előnye hogy sok helyen van ATM, ha épp kell. Még átgondolom.

"Fő bankkártyát meg nem kell igényelni és kész."

Ilyet is lehet a CIB-nél? Érdekes... Általában ráerőltetnek az emberre egy kártyát ha kell ha nem.

(#8199) cocka válasza mzso (#8198) üzenetére


cocka
veterán

Régebben az volt a jó, hogy a CIB rugalmas volt ilyen szempontból. Nem kellett se SMS, se bankkártya vagy ha meg is igényeltetik bizonyos egyéb szolgáltatások igénybevételekor, akkor le is lehet utána mondani. Szerintem ez a rugalmasság most sem változott.

(#8200) Oliverda


Oliverda
félisten

Ma küldte az Erste a Joker->Max váltásról ezt: [link]

Azon túlmenően, hogy kakáljanak sündisznót, nem kellett volna ezt picit korábban, mondjuk ~30 nappal korábban kiküldeniük nekem? :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.