Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44801) szilva01 válasza Mister_X (#44799) üzenetére


szilva01
őstag

Ezaz, en ilyen gyujtogeto lelek vagyok, egyedul a kalandokbol van teljes gyujtemeny... Olyan jo erzes. :DDD

(#44802) fogtunder válasza ollie (#44795) üzenetére


fogtunder
nagyúr

csak nem visszatértél?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#44803) Tyler Durden válasza fogtunder (#44790) üzenetére

Én kb egy éve jutottam el pont oda, hogy nem nargyon nerfelnek semmit, ami nem kell az megy a darálóba. /amúgy elég sokáig kotlottam én is 3db Nozdormun, hátha kezdenek vele vmit../

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#44804) szilva01 válasza szilva01 (#44801) üzenetére


szilva01
őstag

Errol jut eszembe, februarban ki kell grindelni a legend hatlapot, hatha elerhetetlen lesz a ket ladderrel. (Ha! kap ket uj hhatlapot a ket ladder.)

[ Szerkesztve ]

(#44805) whitezo88 válasza szilva01 (#44804) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ennek olyan nulla százalék az esélye. A Wild egy ranked casual lesz kb.

(#44806) mody123 válasza szilva01 (#44804) üzenetére


mody123
tag

Én pont attól tartok hogy új hátlap lesz a Standard legend-re és akkor megint mehetek a legendért ( szerencsére tavaly novemberben elértem a legendet)

(#44807) Kanczy válasza whitezo88 (#44800) üzenetére


Kanczy
veterán

"A Wild meg minden lesz csak nem szórakoztató és balanszolt."

Ha nem volt kegyetlen rossz a design philosophy, és nem 3 napra előre terveztek, akkor elvileg működnie kéne. Máshol legalábbis működnek az ilyenek :K

[ Szerkesztve ]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#44808) fogtunder válasza Tyler Durden (#44803) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha nagyon kellett volna valami, akkor biztos én is bezúzom, de hát amilyen mennyiségű használható legend volt a TGT-ben, nem igazán volt rá szükség. ha meg nem kell a dust, akkor nem töröm be, mert minek?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#44809) ollie válasza fogtunder (#44802) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Próbálkozok, de iszonyat sokat változott a játék (az aréna is) a kiegekkel.

***

(#44810) P00By


P00By
nagyúr

Visszaestem rank19-re :R :D

(#44811) fogtunder válasza ollie (#44809) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az aréna az nagyon, full tempo az egész, ráadásul akkora a pool és annyi a hulladék lap, hogy egyre nehezebb rendes draftot összehozni. amúgy palával kell menni, és akkor legalább 4 win, hacsak nem vagy extrém peches.

a constructed is felgyorsult, beraktak egy csomó power creep lapot, (amit majd most jól kivesznek), alig lehet boardot takarítani, a 7+ manás lények 99%-a pedig használhatatlan, mert mire kirakod, többnyire már mindegy.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#44812) Kanczy válasza fogtunder (#44811) üzenetére


Kanczy
veterán

"egyre nehezebb rendes draftot összehozni"

Másoknak is, szóval ez szerintem nem változott.

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#44813) fogtunder válasza Kanczy (#44812) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ha tudnád, mikor játszott rendszeresen, értenéd.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#44814) Kanczy válasza fogtunder (#44813) üzenetére


Kanczy
veterán

Csak arra gondolok, hogy ettől nem lett nehezebb az aréna, max. szarabbak lettek az átlag paklik.

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#44815) F-ECT$ válasza Kanczy (#44814) üzenetére


F-ECT$
titán

De, nehezebb lett. Kis logikával belátható, hogy miért, ha nem megy, leírom.

Dive ever, work never.

(#44816) Kanczy válasza F-ECT$ (#44815) üzenetére


Kanczy
veterán

Épp egy tanulmányt fordítok, úgyhogy ha nem túl nagy kérés, légyszi írd le pár mondatban :R

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#44817) Redcaster


Redcaster
őstag

Bezony nehezebb lett. BRM óta nem sikerült 7 winnél többet mennem, előtte nem egyszer volt 10-11-12 winem is.

(#44818) fogtunder válasza Kanczy (#44816) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a vanilla korszakban sokkal kisebb volt a pool, amiből a lapokat dobálta, kisebb volt a szórás a paklik erőssége között ugyanazt a játékost feltételezve, sokkal többet számított az, hogy mennyire tudsz jól draftolni. most így jópár kieggel később már akkora a szórás, hogy be kell mákolni egy flamestrike-ot, vagy truesilvert, cserébe kapsz egy csomó olyan picket, amikor 3 olyan lapból kell választani, ami a játszhatóság határát alulról súrolja talán.

plusz régen több féle stílusú pakli is életképes volt, most meg tempo-tempo-tempo, ha nincs második körös játékod, vagy gyenge a harmadik köröd, simán kikapsz egyedül emiatt. ráadásul a fentiek miatt nagyon kevésszer van lehetőséged megfordítani a tempót, rengetegszer látom már a harmadik körben, hogy kikaptam, bármit is csinálok.

és ez régen nem így volt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#44819) Kanczy válasza fogtunder (#44818) üzenetére


Kanczy
veterán

És a jobb draft képesség kevésbé számít, ha több a rossz lap? Nem egyenlítődik ki azzal, hogy másoknak is több? Komolyan kérdezem, sosem voltam jó statból :B

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#44820) DaveNo1 válasza Kanczy (#44819) üzenetére


DaveNo1
veterán

Elsősorban a spellek miatt van ez, sokkal több gyatra minion kerül be a játékba mint használható spell, így minél több a kiegészítő, annál kisebb az esély jó spellek draftjára.

You are not prepared.

(#44821) KaraDani


KaraDani
addikt

Brawl: Rugó enemy én bolster warrior.
Első weapon amit kap doomhammer és van rá poisonja -> taste my ooze bitch
Második weapon gladiator longbow, oké beáldoztam két senjint, erre megint gladiator lonbow-t kap, oké -> taste my harrison bitch :DDD
Végre justice, mármint light of justict kap + kidob egy belchert - > taste my black knight bitch :D
Ezután feladta :D

(#44822) Kanczy válasza DaveNo1 (#44820) üzenetére


Kanczy
veterán

Ezt értem, de akkor elvileg mindenki másnak is, nem :F

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#44823) fogtunder válasza Kanczy (#44822) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nagyobb a szórás, nagyobb a mázlifaktor. persze, mindenkire érvényes, de ez attól még egy tényező és anno nem így volt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#44824) sagem


sagem
addikt

ez a brawl mód egy baromság, sokkal több jó lap kell hozzá (meg mázli) mint a múltkorihoz amiért sokan sírtak:)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#44825) Klemice válasza sagem (#44824) üzenetére


Klemice
senior tag

persze, ezért lehet 300 dustos warrior paklival vígan játszani :)

(#44826) sagem válasza Klemice (#44825) üzenetére


sagem
addikt

a múltkorinál sem kellett op pakli, minden csak nézőpont kérdése. A vígan = random, de ha ezzel csinálsz 100 wint, akkor hajrá!:)

szerk: s eddig csak rugó meg warrior jött szembe, változatos:)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#44827) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Skilles vagyok mostanában. :D
2 packot nyitottam, egyiket brawlból. Megkaptam Cairne-t és Hogger-t. Egyik sem volt meg, de pont akartam őket.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#44828) KaraDani válasza sagem (#44824) üzenetére


KaraDani
addikt

Bolster warriort tudom ajánlani. Semmi drága lap nem fontos bele. 5-0-t mentem vele.

(#44829) sagem válasza KaraDani (#44828) üzenetére


sagem
addikt

rettenet unalmas, számomra..megcsináltam a küldimet vele, ami szerencsére pont rugó volt, és nekem ennyi:)
De ez van, a brawl ilyen, egyik héten bejön, másikon meg nem, kinek mi:)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#44830) gmx9


gmx9
aktív tag

Újabb tavern, ahol agyatlanul face-re kell menni, taps megint a blizznek.

- Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

(#44831) Dantenero72


Dantenero72
aktív tag

RNG elég bugos :'D Hány fegyvert is adhatna be a brawl most? Jah hogy egymás utan 3x ugyan azt kapja az enemy nem gond :'D Matematikailag olyan alacsony az esélye ennek hogy az hihetetlen hogy ez megtörténjen és ilyen nekem 10x megtörtént 12mecss alatt :) Szóval ezt magyarázza meg nekem valaki akkora cheat van itt hogy csak na blizz oldalon.
ui.: +ezt megtenni hogy a battlecryos fegyok nem működnek de persze a deathrattle meg +1dura/secret igen akkora 0a programozásuk hogy csak na... látszik hogy csak odabasztak mindent

[ Szerkesztve ]

(#44832) Dantenero72 válasza Dantenero72 (#44831) üzenetére


Dantenero72
aktív tag

Arról már nem is beszélve hogy én 3x egymás után saját váltással megkapoma take double dmg weapont okké :'D RNG god sosincs melettem nekem skillből kell lehoznom :(

(#44833) Redcaster válasza Dantenero72 (#44832) üzenetére


Redcaster
őstag

Csak fröcsögsz, de képpel nem támasztod alá ezt az egészet... Innentől nincs miről beszélni, menj és rontsd máshol a levegőt légyszíves!

[ Szerkesztve ]

(#44834) tPedro_ válasza KaraDani (#44828) üzenetére


tPedro_
őstag

Egy linket vagy screenshotot tudnál mutatni? Köszi.

(#44835) voyager4.4 válasza Dantenero72 (#44831) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Nem működik a battlecry, mert nem kézből játszod ki. Hatalmas bug :(((

no fate but what we make

(#44836) Redcaster válasza voyager4.4 (#44835) üzenetére


Redcaster
őstag

Dehogyis azért... Hát a Blizzardos fiúk nem tudnak programozni nem is tudtad? :((( Ez egy hatalmas bug, mint minden más, ami nem szegény szerencsétlen srác malmára hajtja a vizet... De ő olyan kitartó, hogy csak azért is játszik a játékkal! Lassan már beleőrül az állandó RNG/bug okozta idegeskedésbe, de őt ez nem érdekli, idejön, levezeti a feszkót egy kis fröcsögéssel, köpködéssel, beoltja és kiosztja azokat, akik már évek óta játszanak, majd miután kiadta magából a csalódottságot a "Köcsög Blizzard", Noskill játék", "Full RNG" és hasonló magas röptű kommentekkel, visszamegy játszani, hogy elölről kezdhesse az egészet... Respect a srácnak de tényleg :R :R

(#44837) oba válasza voyager4.4 (#44835) üzenetére


oba
addikt

:DDD

(#44838) ollie válasza fogtunder (#44818) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Eddig 3 arénát játszottam, mióta "újrakezdtem", de pont azt vettem észre, amit írtál, hogy óriási mértékben megnőtt a spellek, azok közül is a kulcsspellek (mint pl flamestrike) jelentősége arénában. A kettőből szerintem a régi mércével mérve tök jó draftom lett, viszont alig lettek mindkettőben spellek, és nem is igazán tudtam érvényesülni. Pl. mage arénában kaptam összesen 2 removal spellt, az egyik az új 4 sebzéses, a másik 8 (csak minionra). Ha jól emlékszem hármat nyertem vele. Viszont volt olyan ellenfelem, aki kijátszott ellenem 1 frostboltot, 2 fireballt, és 3(!) flamestrike-ot. Az első flamestrike után nem is számítottam többre, mert tudtam, hogy milyen kicsi esély van még egyre. Szóval igen, most úgy tűnik, hogy nagy mértékben nőtt a szerencsefaktor arénában.

mod:

Egyébként a brawl ad valami jutalmat?

[ Szerkesztve ]

***

(#44839) tomazin válasza ollie (#44838) üzenetére


tomazin
veterán

ráklattyolsz a ládikára és kiírja mit ad 1winért. ez eddig 1x nem volt classic pack

(#44840) whitezo88 válasza ollie (#44838) üzenetére


whitezo88
nagyúr

egy packot, meg a szokásos tíz gold/3 wint.

(#44841) whitezo88


whitezo88
nagyúr

ez már tényleg beteges, és nem egy ilyen van [link]

de nem értem miért hisztiznek, ha nem akarja betörni ott a sima ladder továbbra is... MTG-ben is hány Standard player van akinek költeni kell minden évben? Bár, 6k még ott is betegesen nagy összeg 2 év alatt, tekintve hogy egy Standard topdeck 800 dollár. Persze Vintage meg ilyen extrább forma drágább, de a Standard fut ott is hivatalosan leginkább a GP-ken.

(#44842) F-ECT$ válasza Kanczy (#44816) üzenetére


F-ECT$
titán

Az arénában átlag 3 win egy menet (valójában egy nagyon picit kevesebb az átlag, de maradjunk a 3-nál.) Minél szarabbak a paklik, annál inkább a szerencsén függ a meccsek kimenetele, mert még régebben több jó spellt kaptál, amikkel tudtál fordítani vesztes helyzetből, addig most szinte csak a tempo számít, így az nyer, aki jobb lényeket rak ki.

Vegyünk egy szélsőséget: mindenkinek ultra brutál szar deckje van - ekkor is megmarad az átlag 3 win, viszont iszonyatosan kevés deck lesz, ami eljut 12 winig, mert ahhoz oltári mák kellene. (Azaz nem lesz szép normális eloszlása a winek számának.)

Természetesen most nincs mindenkinek szar deckje, de ha végre sikerül egy jót kifogni, akkor könnyebben számíthatsz több winre, az esetek többségében viszont szar decked lesz, amivel már az is eredmény, ha az átlag 3 win felett végzel.

Van még egy olyan faktor is, hogy az arénában az ellenfelednek kb annyi winje van, mint neked, így ha véletlenül egy szar deckkel mégis eljutnál 4-5 winig, akkor ott vagy olyan "mákos" ellenfelet kapsz, aki szintén véletlenül jutott el ennyi winig, de jobb eséllyel egy olyat, akinek sikerült egy jót draftolnia, akitől jó eséllyel ki is fogsz kapni.

Tehát hiába lett szarabb mindenkinek az átlag deck, ezzel nem marad változatlan a win rate-ed, hanem a jó drafttal általában több wined lesz, mint régebben, viszont a sokkal többször előforduló szar drafttal kevesebb wined lesz, így összességében nehezebb lett az aréna.

Szerintem :)

Dive ever, work never.

(#44843) KaraDani válasza tPedro_ (#44834) üzenetére


KaraDani
addikt

Ha nincs Harrison, valami egyéb carddraw-t raknék be. Black Knight itt elég jó eséllyel value, mert sok a taunt, de ha nincs akkor, esetleg 2. execute, vagy bash vagy esetleg BGH- bár nem nagyon találkoztam nagy minionokkal, max nagyra nőtt bloodsail raiderekkel.

(#44844) oba válasza whitezo88 (#44841) üzenetére


oba
addikt

Az ilyen meg is érdemli...

(#44845) DaveNo1 válasza whitezo88 (#44841) üzenetére


DaveNo1
veterán

Amúgy csak nekem fordult meg a fejemben, hogy a standarddal a Blizzard simán megteheti, hogy 2 éves rotációban szórja ki az OP lapokat, rákényszerítve a veteránokat is, hogy pénzt költsenek.

Most még örülnek az újak, aztán ha majd sorra jönnek a különböző "Doktorokkal" teli kiegészítők amik aztán ki is esnek 2 éven belül az elég kellemetlen lesz.

Például eddig mindenki úgy volt, hogy tavaszi kiegészítőre majd elég lesz azaz X gold amit összefarmolt, mert egy csomó slotra már úgyis megvan a tuti lap. Na most ezek mind kiesnek, és ha jön helyettük más, akkor nem biztos, hogy a gold elég lesz.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#44846) F-ECT$ válasza DaveNo1 (#44845) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem, én is írtam korábban.

Dive ever, work never.

(#44847) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Na egy újabb hulladék brawl. kezdőknek esélye sincs. nevetséges fos.

(#44848) whitezo88 válasza F-ECT$ (#44846) üzenetére


whitezo88
nagyúr

viszont lesz egy valag dust Naxxból meg GVG-ből. Meg sok múlik azon, mennyi jó lap lesz majd a kiegben amivel lehet pótolni a kiesőket.

[ Szerkesztve ]

(#44849) DaveNo1 válasza whitezo88 (#44848) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ja, de az 1/4 dust miatt azért ez nem túl sok. 2 év múlva még zúzhatod be ezeket a lapokat is amikért szintén 1/4 dust jár majd.

You are not prepared.

(#44850) thesound válasza DaveNo1 (#44845) üzenetére


thesound
őstag

Írtuk többen is. Nekem is ez a félelmem a játékkal kapcsolatban. Persze ez hozza a legtöbb bevételt majd, nem kérdés, hogy meg fogják-e lépni, csak az, hogy mikor.

Illetve szerintem nem lesz "kedvem" 2 évente dustolni a kollekciómat. Elvileg ez egy gyűjtögetős játék.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.