Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44201) ígyvanferi válasza whitezo88 (#44197) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Azóta már látom, hogy a ghosting is le van írva külön, így visszavonom az előbbit. Bár én a snipe-hoz írnám az okot is vagyis a ghosting magyarázatát.

(#44202) gbela válasza Cseri0058 (#44200) üzenetére


gbela
senior tag

MInden győzelemmel az ellenfelek ereje duplázódik (persze nem lehet ezt így meghatározni, de kb ez van). Minden győzelemmel feleződik az adott szinten arénázók száma, és persze az erősebb fele marad bent.
Érdemes azt is mindig észbentartani, hogy az átlag aréna winek száma 3. Se több se kevesebb. Ha 5öt nyertél akkor már bőven túlteljesítetted az átlagot, matekilag töredék esélyed van feljebb menni.

Bár gyanítom h nem igazi választ vártál, hanem vmi olyasmit h blizz belenyúl és direkt counterdecket rak be ott már ellened...

(#44203) #75376384


#75376384
törölt tag

olyan rég volt má'. nem akarunk egy ph-s csetepatét?

(#44204) Cseri0058 válasza gbela (#44202) üzenetére


Cseri0058
őstag

Csak 3 az átlag?
Nekem az furcsa, hogy elérem az 5 wint és után csak nagy lapokat húzok fel az elején + az ellenfélnek meg minden jó lap a kezében van... Na mind1...

(#44205) gbela válasza Cseri0058 (#44204) üzenetére


gbela
senior tag

Nem, valójában 2.99999 az átlag (a 12 winesek miatt), de lényegében 3. Nem lehet 3 felett, hisz ha vki 3at nyer, az azt jelenti valaki (az ellenfél) 3at vesztett, tehát ez egy kerek aréna.

(#44206) zsuha válasza gbela (#44205) üzenetére


zsuha
aktív tag

Szerintem nem befolyásolják az átlagot a 12 winesek, és az átlag győzelem true 3. :)
Attól hogy vki 12-t nyer és kevesebb mint 3at veszít, még valakik mások 12-t veszítenek és kevesebb mint 3at nyernek, szóval 1-1. Akár lehetne 4 winnél is vége, vagy sohasem, nem befolyásolná.
3 vereségre 3 győzelem jut átlagban, és akkor van játék vége.

[ Szerkesztve ]

(#44207) F-ECT$ válasza gbela (#44205) üzenetére


F-ECT$
titán

A 12 win mellett van olyan, aki nem fejezi be az arénát, illetve olyan, aki nem várja meg a 3 vereséget, és ezek mind csökkentik a 3-as átlagot.

zsuha: nem igaz, amit írsz, ha valaki 12-t nyer, akkor ahhoz a legegyszerűbb esetben kell 4 olyan ember, aki 3-at veszít. Átlag win így :12 win / 5 ember = 2.4, ami kevesebb, mint 3.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#44208) NyxNyxNyx válasza gbela (#44205) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Ebbe így eddig bele se gondoltam.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#44209) zsuha válasza F-ECT$ (#44207) üzenetére


zsuha
aktív tag

Szerintem meg nem számít hogy hány ember veszít hányat. Az se számít ha valaki retire-ol. Mondom, 1 winre akkor is 1 loss jut, a játéknak pedig vége, ha 3 lossod van. Arra pontosan 3 győzelem jut várhatóan.
Az lenne egyedül befolyásoló tényező, ha lehetne egy meccs kimenetele pl win-win is, vagy loss-loss.
Gondoljatok bele:)

Szerk: de, igen, az tényleg számít ha vki retire-ol. A 12 win viszont sztem még mindig nem.

[ Szerkesztve ]

(#44210) gbela válasza F-ECT$ (#44207) üzenetére


gbela
senior tag

True, erre nem gondoltam, bár sztem ez elhanyagolható, mint ahogy a 12 winesek száma is az összeshez képest. Szóval gyakorlatban maradhatunk a 3nál azért.

Zsuha : De bizony ha vki 12-0t megy az csökkenti a 3as átlagot. Tegyük fel a könnyebbség kedvéért, hogy ezt 4 ember ellen játszotta. Azaz négyen mentek ehhez 0-3at. Akkor összesen 5en játszottak. 12 winért. 2.4es win átlag fejenként.
Abban igazad van, hogy egy győzelemre egy vereség jut ofcourse, de figyelembe kell venni, hogy ezt hány ember éri el. Ha nincs 12 win akkor mindig kiadja a 3as átlagot, de ha van (vagy early retire), akkor több emberre kell elosztani, azaz 1 ember átlaga 3 alatt lesz. (Te mondtad h gondoljunk bele :) )

[ Szerkesztve ]

(#44211) F-ECT$ válasza zsuha (#44209) üzenetére


F-ECT$
titán

Ott tévedsz, hogy nem csak akkor van vége az arénának ha 3 lossod van, hanem akkor is, amikor 12 wined.

Az egyébként érdekes kérdés, hogy az aréna összességében goldot termel, vagy goldot von ki a rendszerből. A 3 win még veszteséges, így átlag alapján valószínűleg goldot von ki, de ezt már le kellene modellezni, hogy tuti legyen a dolog. (Mi a több, a 4-12 win által nyerhető többlet gold, vagy a 0-3 win által veszíthető gold, mindezt súlyozva, és figyelembe véve a pack árát és a nyerhető golden kártyák értékét is.)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#44212) zsuha válasza gbela (#44210) üzenetére


zsuha
aktív tag

Igazatok lesz. Ahogy közelít a max win a végtelenhez (vagy a játékosok száma a végtelenhez), úgy közelít az átlag győzelem a 3hoz. Alulról.
:)
F-ECT$: igen, tényleg számít hogy 2 korlát van, nem 1.
Az arany tényleg érdekes lenne, vszeg le lehetne modellezni.

[ Szerkesztve ]

(#44213) salaam válasza #75376384 (#44203) üzenetére


salaam
senior tag

Legyen, az előző is nagyon jó buli volt :)

(#44214) gbela válasza F-ECT$ (#44211) üzenetére


gbela
senior tag

Na ez valóban érdekes felvetés (már az olyan analitikus fejűeknek mint én).
Csak kicsit nehéz azért, mert sok a változó, azaz hogy hogyan súlyozod bele a dustot pl (erre is vannak számítások azért).
Aztán ott van az adott számú win átlag rewardja, ez is megvan vhol. Viszont amit nem tudunk, hogy adott számú win hányszor fordul elő átlagban, és ha rewardban nagyok az eltérések az felborítja.

Amúgy azt gondolnám h blizz úgy csinálta meg, hogy 0-n tartsa a goldot (a packon felül), csak az egyszerűség végett. Nekem kicsit még magyarázza is miért bénább a 12 win rewardja. Így egyszerű számolni az arénával egy sima packvásárlás szintjén.

[ Szerkesztve ]

(#44215) tretyak válasza #75376384 (#44203) üzenetére


tretyak
aktív tag

Én is szívesen mennék - esetleg sima verseny helyett valami challengestone jellegű dolog?

(#44216) DaveNo1 válasza #75376384 (#44203) üzenetére


DaveNo1
veterán

Kellene, csak nem látom itt mostanság már azt a srácot aki tavaly megszervezte. Zoley mint topicgazda valamit összedobhatna ;] :P

You are not prepared.

(#44217) fogtunder válasza DaveNo1 (#44216) üzenetére


fogtunder
nagyúr

vagy a blizzard, hogy legyen tournament mód és akkor csak egy időpont kellene :P

I hate morning people. And mornings. And People.

(#44218) #75376384


#75376384
törölt tag

van annak valami különösebb oka, hogy druidával nem kapok mást csak arany cw-ket és zoot? váltotttam palára, egyből priest és társai..

(#44219) KaraDani válasza tretyak (#44215) üzenetére


KaraDani
addikt

Akar mindketto lehetne. Engem is erdekelne barmelyik. Challangestoneos dolgok nagyon szorakoztatoak, egy haverommal szoktunk jatszani ilyeneket, legutobb olyat toltunk, hogy az nyer aki elobb meghal :D Ott volt rohoges.

(#44220) DaveNo1 válasza fogtunder (#44217) üzenetére


DaveNo1
veterán

Nem lesz, mert frusztráló lenne 5 percet várni a lobbiban, Ben Brode megmondta. Ő megmondta mi a jó neked, és mi nem.

You are not prepared.

(#44221) #75376384 válasza KaraDani (#44219) üzenetére


#75376384
törölt tag

szerintem olyat kellene, amiben többen is részt tudnak venni. olyanok akiknek hiányos a lapkészlete pl.

mivel időm mint a tenger így suli után, tudok segíteni egy esetleges leszervezésben.

[ Szerkesztve ]

(#44222) F-ECT$ válasza #75376384 (#44221) üzenetére


F-ECT$
titán

Volt rare only verseny is a ph!-n, ez megoldható, és tuti hogy változatos paklik lennének, bár erősebb lenne az agro vonal.

Dive ever, work never.

(#44223) fogtunder válasza DaveNo1 (#44220) üzenetére


fogtunder
nagyúr

tényleg nem akarom sivatagosítani ezt a topikot, de ezek Duelyst a top fejlesztési pontjai, így v0.56-nál:

Profile V2 with Season History, Statistics, Ribbons, Faction Progress, and Match History with Replays
Spectate + Custom Broadcaster Mode (w/ Twitch integration)
Casual Queue - Unranked Ladder
S-Rank Elite Division (custom ranking system)
In-Game Tournament Modes + Moderator Tools

kapásból 3 dolog van rajta, amiért a Team 5-nak évek óta sír a játékosközönség, és egy olyan, amit évekig tartott, hogy lefejlesszenek. itt meg amin dolgoznak, az pár hónap múlva lesz is. ja, és nem kell hozzá kliens, böngészőből játszható, végtelen deck slot van, minden hónapban új lapok, már most van ladder reward, a questek teljesítéséhez csak játszani kell, nem nyerni és még rengeteg más.

Brode meg kezd már Steve Jobs szindrómát kapni, minden áron meg akarja magyarázni, hogy miért jó az, amit csinálnak a helyett, amit kérünk. én elhiszem, hogy rohadtul dolgoznak odaát a srácok, csak a szexi animációk és használhatatlan epic/legend lapok helyett lehet, hogy feature-ökbe kellene rakni az energiát.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#44224) NyxNyxNyx válasza F-ECT$ (#44222) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

A control vonal meg nem létezne kb. Jó, egy gagyibb Priestet össze lehet rakni lighbomb nélkül, de na. Nem szívesen játszanék exc. evil-t helyette.

Mondjuk akkor már lehetne 2 epic max. ;]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#44225) F-ECT$ válasza NyxNyxNyx (#44224) üzenetére


F-ECT$
titán

Ki lehet találni bármit, ez csak egy példa volt. Pl x epic, y legend, vagy max rare + az összes adventure, vagy akármi. Én mondjuk egy korlátozás nélküli versenynek is örülnék, de ott valóban hátránnyal indulnának egy páran.

Dive ever, work never.

(#44226) voyager4.4 válasza fogtunder (#44223) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Teljesen ontopic, úgyis 90%-ban arról van szó, hogy mekkora egy F#S a hs... ;]

no fate but what we make

(#44227) #75376384 válasza F-ECT$ (#44225) üzenetére


#75376384
törölt tag

szerintem az beleférne, hogy meg lenne szabva minden pakliba miből, mennyi legyen. vagy az összes pakliba együtt véve is lehetne nézni. mármint ha 3 deck amivel indulunk akkor a fenti korlátozásokat lehetne nézni 90 lapra.

(#44228) gbela válasza F-ECT$ (#44222) üzenetére


gbela
senior tag

Nálunk volt céges bajnokság, ahová tök újak is jöttek, így 2 rare only, és no epic, no leg paklikat kellett hozni.
Tök fun volt, persze aggro heavy, de azért a controlpriest lehozta nekem:) (nyertem egy törpe nagyságú supermario figurat....whuuuut?! :D )

(#44229) netpeti98


netpeti98
addikt

Végre összejött az eheti brawlban:


Ráadásul a kezemben lévő Spare parttal még 8/4 is lett belőle! :K

(#44230) JNashville válasza netpeti98 (#44229) üzenetére


JNashville
senior tag

Nekem egyszer Arénában (!!!) sikerült összehozni. Majdnem lement a kör, mert lefordultam a székről a röhögéstől :D

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#44231) fogtunder válasza voyager4.4 (#44226) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a legnagyobb baj, hogy a potenciál ott volt benne, de aztán a Blizzard szorgos munkával, a power creepekkel, a rengeteg randommal, hulladék kiegészítőkkel, elvileg alap funkciók le nem fejlesztésével elég gyorsan elmocsarasította az egészet. lehet azzal magyarázkodni, hogy nem gondoltuk, hogy ekkora siker lesz, a duelyst egy board game-ként indult, amit pár srác talált ki magának.

ma beléptem, hogy megcsinálom a paladin questjeimet, de megint elment a kedvem az egésztől.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#44232) voyager4.4 válasza fogtunder (#44231) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Igazából én sem értem a blizzardot, annyi addiktív játék fűződik a nevükhöz, erre pont a legsikeresebbel nem hajlandóak kezdeni valamit. Valaki Jobs-hoz hasonlította BB-t, teljesen igaz, remélem azért ő legalább emberileg nem akkora csődtömeg mint szakmailag. Esetleg a leváltása hozhat megoldásokat.

Duelyst téma: én úgy tudom, hogy ex diablo3 fejlesztőgárda (is) áll a háttérben. Ez így kacsa ? Mert ha nem, akkor az nem épp "pár srác összeült" kategória.

no fate but what we make

(#44233) saen válasza voyager4.4 (#44232) üzenetére


saen
veterán

Ben Brode csak egy senior designer, nem ő a főnök a HS csapatban...

(#44234) voyager4.4 válasza saen (#44233) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Jah, értem akkor ő csak az arca a dolognak.
Mondjuk sokat nem javít a helyzetén. ;]

no fate but what we make

(#44235) Tyler Durden válasza fogtunder (#44223) üzenetére

Tabletről is fut böngészőből vagy asztali gép kell hozzá?

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#44236) P00By


P00By
nagyúr

Megint ez a szar brawl :W Legalább új szar lenne, de ez régi ;] :P

(#44237) voyager4.4 válasza Tyler Durden (#44235) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Win, vagy mac kell hozzá.
Más platformról panaszkodik, hogy "recommeded browser google chrome" (természetesen chrome alól megnyitva)
Supportnak írtam is, hogy hiába a chrome, linuxot nem szereti. Le se, na mind1....

no fate but what we make

(#44238) P00By


P00By
nagyúr

Elláthatnátok jó tanácsokkal, h hogyan kell Renolockkal játszani. Egyetlen egyet se sikerült még nyerni jópárból, sosincsen az a kezemben, ami kéne :O

(#44239) M3oH válasza P00By (#44236) üzenetére


M3oH
addikt

Hát igen. :)

Amúgy felvetődött bennem egy kérdés. Én nem követek más HS fórumot ezen kívül, de létezik olyan magyar/külföldi oldal, ahol ennek a heti sz@rnak örülnek? :U

(#44240) saelin válasza P00By (#44238) üzenetére


saelin
veterán

"sosincsen az a kezemben, ami kéne"

Reméljük az asszony nem így gondolja. ;]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#44241) DaveNo1 válasza M3oH (#44239) üzenetére


DaveNo1
veterán

Nem, de a reddit véleményekre is tojnak pedig több mint 300 ezer feliratkozó van.

You are not prepared.

(#44242) Chuzzlee803


Chuzzlee803
aktív tag

Nyitottam egy Ragnarost yay.
Jó a controlosabb paklikba? (Esetleg midrangekbe, dr.7 helyére, mert az nincs :( )

(#44243) fogtunder válasza voyager4.4 (#44232) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ok, kicsit sarkítottam, arra utaltam, hogy a Team 5 többször védekezett azzal, hogy ez amolyan garázsprojekt volt az elején, minimális fejlesztőgárdával és nagyon hamar kinőtte magát, ezért nincs voltak egy csomó dologra felkészülve. amúgy a csapat főnöke a Diablo III lead producere volt, szóval persze, van némi szakmai múlt a háttérben, de nincsenek sokan amúgy.

(#44235) Tyler Durden: driodos tableten fut böngészőből, de nem egy élmény, Z4 Tabon eléggé határeset volt, hogy mennyire játszható, touch controlra ugye egyáltalán nincs felkészítve. ez egyelőre sajnos nem is prioritás, először a PC verziót fejezik be.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#44244) #75376384 válasza DaveNo1 (#44241) üzenetére


#75376384
törölt tag

egyszer BB megjegyezte, hogy elolvas minden reddit posztot, ami a hs témával kapcsolatos. majd közölték vele, hogy inkább végezné a munkáját olvasgatás helyett. azt hittem lefordulok a székről a röhögéstől. :D

egyébként elég megnézni a hozzáállásukat más játékban (bár gyanítom ezt nem kell pont ebben a topicban részleteznem). ahogy jelenleg az sc2 áll mint esport, az valami szégyen. pedig hots megjelenésekor ott is simán elérte a 100k-t a nézőszám, már egy sima wcs szezon döntőnél. ebből kiindul nem meglepő, amit a játékkal művelnek.

ha nem lenne elhárítható gond, talán annyit lehetne mentségükre felhozni, hogy még mindig nem túl nagy a csapat.

(#44245) DaveNo1 válasza #75376384 (#44244) üzenetére


DaveNo1
veterán

SC2-nél az is közrejátszott, hogy az RTS kiment a divatból, SC2-től leszámítva gyakorlatilag nincs is semmi más már, főleg nem kompetitívben.

You are not prepared.

(#44246) #75376384 válasza DaveNo1 (#44245) üzenetére


#75376384
törölt tag

valóban a sok moba miatt háttérbe szorult, mert elég személytelen és szörnyen nehéz jól játszani. viszont a népszerűség elvesztésében a balansz is szerepet játszott. az ominózus "blink era", amikor több mint egy évet kellett várni, hogy kezdjenek valamit a játékkal. abban az időben nem kevés embert pártolt el tőlük, majd a swarm host "bajok", bár utóbbi nem befolyásolta annyira a versenyeket. most itt volt a lehetőség az új résszel és meg lehet nézni megint mit össze nem balf*szkodnak megint.

(#44247) whitezo88 válasza #75376384 (#44244) üzenetére


whitezo88
nagyúr

2 éve van HS élesben, fel kellett volna több embert venni, akikkel meg lehet csinálni azt a sok mindent és kész. Ez nem egy mikrovállalkozás még mindig, ahol egy plusz embert is meg kell fontolni...

(#44248) h3lios válasza whitezo88 (#44247) üzenetére


h3lios
addikt

Még nem tart ott a technológia, hogy ezzel próbálkozzanak. Ja várj, hogy most nem a deck slotokról volt szó.

Egyébként nevetséges, hogy 2 év alatt akkora játékká nőtte ki magát, hogy ez lett a cég húzó ereje, ami a bevételeket illeti. Nem veszik komolyan a projektet, csak ígérgetnek össze vissza. Ha sorra jelennek meg a Duelist-hez hasonló játékok nagy sz.rban lesznek, mert ahogy már előttem említették, ott 1 csapat lelkes programozó 2 hét alatt lefejleszti azt, amit a Team Five-nak 1 év alatt nem sikerült.

A következő nagy kieg sok mindent el fog dönteni, szerintem ha lesz játékkal kapcsolatos változás az ezzel jön majd együtt. Viszont itt nem adhatnak ki még 1x egy TGT-hez hasonló szemetet, mert azt az emberek gyomra nem fogja bevenni. A streamerek meg fogják magukat és elmennek duelist-et játszani, pláne ha 1 kicsit még csiszolnak rajta. Most a LoE miatt 1 kicsit hátra dőlhettek, mert ez baromira jól sikerült, de egy nagy kieg sokkal inkább befolyásolja a meta alakulását, mint 42 lap.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#44249) #75376384


#75376384
törölt tag

ehhez hasonló idiótákkal van tele a padlás(bár ez tényleg mérhetetlenül ostoba volt). az, hogy nem kapok egész nap mást csak warlock-mage-cw az pedig egyesen röhej. nézegettem más stream-et, úgy tűnik csak engem tisztel meg a játék ezzel a trióval. az, hogy a legtöbbel néha nem tudok mit kezdeni elég unalmas. tekintve, hogy semmit nem játszik körbe, és ezt néha vagy tudom fogni vagy nem.

(#44250) tomazin válasza #75376384 (#44249) üzenetére


tomazin
veterán

Most miért mondod? 5lényre rakott fel valamit, ez igazi value :) az még nagyobb lett volna, hogy a mirrorra mindre tauntot/windfuryt dobott volna fel :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.