Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29701) bghistvan válasza Beni2360 (#29695) üzenetére


bghistvan
senior tag

Igen azt láttam,de nem akarok hónapokat várni.....egyébként tudnál esetleg belinkelni hogy hol tudnék olcsóbban találni a neten ilyen típust?
Köszi!

(#29702) Beni2360 válasza bghistvan (#29701) üzenetére


Beni2360
félisten

Pl itt a H.aprón.
vagy itt.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29703) eddhunter


eddhunter
tag

Nos Uraim, állítólag lassú víz partot mos...Még valamikor nyáron kértem segítséget, hogy az örökölt össze-vissza 5db hangfalból, mit tudnék kialakítani a 15 éves logitech 5.1-em helyett. Közben nagyobb házfelújításba kezdtünk, így mostanra lett kész a helyiség és a cucc. A sok idő alatt folyamatosan követtem a topikot, azt hiszem kiokosodtam jó pár dologban amit szeretnék megköszönni mindenkinek aki közvetlen vagy közvetett segítséget adott! :R
A felújítás még nincs teljesen kész, úgyhogy a következő 1-2 hétben még nem tudok komolyabban a mozival foglalkozni. Egyelőre csak összedugtam és kész. Küldök egy este hirtelenjében készült fotót, hogy jól gondolom-e az elhelyezést( a mélynyomónak nem ez lesz a végleges helye). Viszont, mint a képen is látszik, sajnos eléggé össze-vissza színű a szett és kb egyik sem illik a szobához. Gondolkodtam, hogy átfóliáznám a dobozokat feketére, vagy a szub szürke/ezüst színére. Van ebben tapasztalat/javaslat? Konkrétan milyen fólát érdemes nézni, a meglévőt le kell-e hámozni valahogy, egyáltalán mennyire macerás egy ilyen hangfal fóliázás?

(#29704) greeen54 válasza hjtz4t3wrseg (#29682) üzenetére


greeen54
csendes tag

Mert te egyébkét a hozzászólásból meg tudod állapítani, ha valaki ,,vidéki”? 🤔🧐😂 Akkor gondolom te Bp-i vagy🙂..ott nincsenek flegma, bunkó emberek mi!? Egyébként meg Bp. is vidék.. 🙂
Bocs az offért, remélem nincs harag! :) ..ettől függetlenül lehet, hogy igazad van, nem követtem a témát, de a viselkedés nem származás kérdése! További szép napot

(#29705) MasterMark válasza greeen54 (#29704) üzenetére


MasterMark
titán

ott nincsenek flegma, bunkó emberek mi!?

De vannak, mind vidékről jött... ;]

Switch Tax

(#29706) Lacielvtárs válasza eddhunter (#29703) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

'apikám' (bocsi a megszolitasert) ez valami gyönyörű, gratulálok :C :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29707) Norbi 72 válasza eddhunter (#29703) üzenetére


Norbi 72
veterán

Fain! :C

A csillagromboló tornyát elkészíthetnéd a proji köré,persze ügyelve a hűtésre. :)

(#29708) Zeck


Zeck
aktív tag

Sziasztok!
Segítsetek légy szíves beárazni ezt az összeállítást:

Yamaha DSP E850 erősítő
Canton hangfalak:
2xcombi 200
2x twin 700
1xAV 500
1xcombi 200 mélyláda

képek:
https://drive.google.com/open?id=1SooD58bC95o4ThQJWDqqD7DndyjZMVML
https://drive.google.com/open?id=18jUp45LiT32ThVD2_oWBoDanvQWIpcGO
https://drive.google.com/open?id=1ONSf7-Vre-wA_9Iopl4X-lq6Cmh4r0xH
https://drive.google.com/open?id=1KFwce8GhOfWNNQMQiv2QFzRxVx1YPiZ8
https://drive.google.com/open?id=1eVibisuGv1fe1tAaj4DK6XmvbpjMfBeT
https://drive.google.com/open?id=1IRPiQr51xCnXmudtq1qIB6Wrd6i2212V

Ismerősöm szeretné eladni, de nem nagyon értünk hozzá. Érdekelne, hogy mit lehet ezért elkérni.

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#29709) BBéci válasza Zeck (#29708) üzenetére


BBéci
titán

Árazós topik.
Te is megtalálhattad volna, ott van a jobb felső sarokban! :((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29710) #49892864 válasza eddhunter (#29703) üzenetére


#49892864
törölt tag

Csinos :C :C

(#29711) bghistvan válasza Beni2360 (#29702) üzenetére


bghistvan
senior tag

:R
Köszönöm.
Sajnos olyat nem találok,ami tápnélküli......az jobb lenne......vagy végül ezek a noname tápcsatisok is jók vajon szted?

(#29712) MasterMark válasza bghistvan (#29711) üzenetére


MasterMark
titán

Ez mind ugyanaz.

Switch Tax

(#29713) johnywalker válasza bghistvan (#29711) üzenetére


johnywalker
őstag

Asztali pc-hez voltak usb jel- egyben tápellátású hangszóróim.Borzalmas alapzaja volt, Tv hangosítás esetén nem tudom mennyi zűrt vagy zavart képes kipréselni magából.

(#29714) MasterMark válasza johnywalker (#29713) üzenetére


MasterMark
titán

Ennél teljesen mindegy.

Switch Tax

(#29715) hjtz4t3wrseg válasza greeen54 (#29704) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Akkor kövesd a témát ! :K

(#29716) bghistvan válasza MasterMark (#29714) üzenetére


bghistvan
senior tag

Lényegében az hogy külön tápcsatlakozós vagy az usb kábellel egyben jön az áramellátás,végül teljesen mindegy?
Nekem tényleg az a nagyon fontos,hogy ne legyen alapzaj,ne búgjon,gerjedjen......a sima rca-rca teljesen jó volt.......a scart-nál mikor kipróbáltam nagy alapzaj volt.
Tehát nagyon más opció nincs ,minthogy ezt a digitáli-analóg konvertert iktassam be.....remélem nem lesz alapzaj.
Tehát usb kábeles táp,vagy külön tápcsatlakozós lehet a stabilabb jobb minőség,illetve a noname és a FiooD03k között érdemi minőségi különbség van vajon?

(#29717) MasterMark válasza bghistvan (#29716) üzenetére


MasterMark
titán

Az USB kábeles a külön tápcsatlakozós, nincs kétfajta, egyfajta van.

Az USB-n nem jön vagy megy adat ennél, csupán az áramot veszi le róla. Akár egy mobiltöltőbe is dughatod.

Nem lesz semmi zaja, tévéhez bőven elég.

Switch Tax

(#29718) bghistvan válasza MasterMark (#29717) üzenetére


bghistvan
senior tag

De javarészt eddig olyanokkal találkoztam amiknél a külön tápcsatlakozó egy külön konnektorba dugható adapter,ezekre gondoltam.

(#29720) MasterMark válasza bghistvan (#29718) üzenetére


MasterMark
titán

De erről beszélek, hogy fogod, és bedugod egy bármilyen USB-s adapterbe és kész. Belül ugyanaz lesz...

De ha bármilyen USB-s eszközről pl. a TV-ről veszed az áramot, akkor sem lesz gond...

És ettől még ez mindig ugyanaz, csak más kábelt adnak hozzá...

Switch Tax

(#29721) bghistvan válasza MasterMark (#29720) üzenetére


bghistvan
senior tag

Okés,csak megzavart az,hogy egyes átalakítóknál ami a dugaljba megy a 230-ba,az fix kábel és nem usb-s :)

(#29722) MasterMark válasza bghistvan (#29721) üzenetére


MasterMark
titán

Az eg vilagon teljesen mindegy milyen csatlakozo van rajta. a lenyeg hogy 5 Volt kell neki. Ez az USB szabvanya is, ezert lehet hasznalni USB-rol levett aramot.

Jo lesz, ne rugozz ezen tovabb. Parezer Ft. Majd ha gond lenne, akkor kell vele foglalkozni.

Switch Tax

(#29723) bghistvan válasza MasterMark (#29722) üzenetére


bghistvan
senior tag

Köszönöm a segítséget !
:R

[ Szerkesztve ]

(#29724) boroskarcsi válasza eddhunter (#29703) üzenetére


boroskarcsi
tag

igen szép, Gratula! :C

(#29725) Petikusz


Petikusz
tag

Sziasztok ez jo Kábel? [link]

(#29726) markussandor válasza eddhunter (#29703) üzenetére


markussandor
senior tag

De király a csillár/projektor tartó!

(#29727) BBéci válasza Petikusz (#29725) üzenetére


BBéci
titán

Próbáld ki!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29728) Beni2360 válasza bghistvan (#29711) üzenetére


Beni2360
félisten

Elviekben árulnak táppal és anélkül is csak keresni kell. Akinek van otthon mobil tápja annak elég a sima, akinek meg nincs feleslegben annak meg a tápos kell. De mindenképpen kell a működéshez egy tápegység.
Én már vettem vagy 4-5 db mind működött nem volt gond velük. Az egyik pl egy régi orion 5.1 szettet táplált meg.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29729) Petikusz válasza BBéci (#29727) üzenetére


Petikusz
tag

Köszi a tanácsot. Ha mindenki ezt tenné mindennel mi értelme lenne a forumnak?? :U

(#29730) MasterMark válasza Petikusz (#29729) üzenetére


MasterMark
titán

Hogy utana megoszd.

Azt sem irtad mihez kene, hova, merre stb. Igy mit varsz...? :U

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#29731) Petikusz válasza MasterMark (#29730) üzenetére


Petikusz
tag

Quadral rhodium 400 ha minden igaz. Holnap megyek meghallgatni és a boltban ez a kábel van. Frontnak 2*2 méter és a centernek 1m

(#29732) Petikusz válasza MasterMark (#29730) üzenetére


Petikusz
tag

Illetve az én kezdő hozzáértésemmel nem hiszem hogy bármit tudnék mondani! Olyannal szemben aki próbálta a kábelt és más kábeleket is emiatt van viszonyítási alapja.

(#29733) zsoika


zsoika
addikt

Szia! Ne akarj te BBécitől ajánlást kábel ügyben ...mert nem úszod meg azt az 5m-t 100eFt-ból. :DDD
Szerintem elég volna a 2,5mm2 és a maradék pénzt esetleg egy jobb kábelre költeném.....vagy bármi másra.

[ Szerkesztve ]

(#29734) MasterMark válasza Petikusz (#29732) üzenetére


MasterMark
titán

És a te rendszeredben, a te akusztikáddal próbálta?

Vagy miért számít, hogy másnak milyen?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#29735) I'am Dony válasza MasterMark (#29734) üzenetére


I'am Dony
őstag

Azért, mert a kollégának lövése sincs még, hogy amit hall az mennyire jó vagy sem. Látom nehéz kihámozni a lényeget... ott a "nagy faluban" ;]

[ Szerkesztve ]

(#29736) Dolphine


Dolphine
addikt

Elég hosszú ideje, csak Read only módban voltam, de hamarosan házalakítás így szerettem volna Tőletek segítséget kérni, de itt pár hozzászólás után elbizonytalanodtam.

Előre szólok, hogy vidéken vagyok. Tehát akkor egyúttal bunkó is? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#29737) Petikusz válasza I'am Dony (#29735) üzenetére


Petikusz
tag

Köszi don! :) mindig voltak lesznek kukacoskodó emberek.

(#29738) MasterMark válasza Dolphine (#29736) üzenetére


MasterMark
titán

Hát én vidékről nem próbálkoznék. ;]

Petikusz: A “kukacoskodó” emberek többet segítenek mint hinnéd. Csak még nem vagy vele tisztában.

Tudom ma már nem divat a saját vélemény, meg magadnak/magadról eldönteni dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#29739) Lacielvtárs válasza Dolphine (#29736) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nem nem vagy bunkó, főleg ha kapunk házi ízeket, főleg hurka, kolbász, házi teperto :C

MasterMark: ez nem kukacoskodas szerintem a részetekről, egyszerűen tudni kell kérdezni es olvasni a sorok között ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29740) Petikusz válasza MasterMark (#29734) üzenetére


Petikusz
tag

Gondolom mert vannak kábelek amik annyira nem ajánlottak. Az én kategóriába tudom hogy ajánlott pl a van van dame kabel de mint irtam ez a kábel a boltban van és ha nem rossz minőségű nincs rá panasz akkor helyben venném meg és nem futnék plussz köröket... Röviden ennyi. Ha nem tudsz segitően válaszolni akkor miért szólsz közbe?

(#29741) Dolphine válasza Lacielvtárs (#29739) üzenetére


Dolphine
addikt

MasterMark
Ez most komoly, vagy csak cinikus vagy? :DDD

ELACielvtárs
Összehozhatjuk, bár malacot nem vágunk, de meg lehet oldani. :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#29742) Lacielvtárs válasza Petikusz (#29740) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Abból hogy élből nem kaptál támogató választ, az azt jelenti hogy nem feltétlenül ajánlott, vagy nem ismert az a kabel típus.
Szerintem próbáld meg, tuti nem vesztesz vele, ha megfelelő tisztaságú a réz, akkor akár jó is lehet, szerintem.
Persze nem sok féle fajta kábelt 'hallottál' igy nem tudsz mellé nyúlni.
Próbáld meg, ha nem akarsz felesleges köröket futni :K

Dolphine: jól van, örülök hogy nem vetted sértésnek :R
Amit piacon lehet kapni, azok közelében sincsenek az igazi izeknek :DD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29743) Dolphine válasza Lacielvtárs (#29742) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem szokásom megsértődni, csak nem szeretem húzogatni az oroszlán bajszát! :K
Kaptam én már vidéki létemre hideget-meleget :(((
Ebben tökéletesen egyetértek Veled. :K Malacot bár nem vágtunk, de kolbász és szalámi készült (szüleim vettek külön húst). Az íze, az valóban nem olyan mint a piacinak, vagy pláne a boltinak! :K

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#29744) MasterMark válasza Petikusz (#29740) üzenetére


MasterMark
titán

Tízből kilenc ember megsértődik, amikor arra utalunk, hogy nincs válasz a kérdésére. A maradék egy meg ELACielvtárs lesz. :DDD

Most tegyük fel azt mondjuk jó, megveszed boldog vagy. Ha azt mondjuk rossz, veszel olyat amire azt mondjuk jó, boldog vagy. Ezek után honnan fogod tudni, hogy igazából melyik milyen?

Dolphine: Félre ne érts, ha a szmájli nem lett volna elég kifejező, akkor de, hót komolyan gondolom... ;]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#29745) Lacielvtárs válasza Dolphine (#29743) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jajj, a bolti ízeket meg se említsük :W

MasterMark: :C :P

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29746) Petikusz válasza Lacielvtárs (#29742) üzenetére


Petikusz
tag

Köszi Valószínű hogy ezt veszem. Nyilván nem gondolom hogy rossz még ha nem írt róla senki semmit. Csak kérdeztem van e valakinek infó róla.

(#29747) zsoika válasza Petikusz (#29731) üzenetére


zsoika
addikt

A boltban vétel előtt meg tudod hallgatni ...gondolom akár másikkal összehasonlítva is.
Mondjuk gondolom az erősítődet nem viszed....pedig jó volna sajáttal hallgatózni. Talán nem is lesz holnap olyan hideg hogy sokat kelljen várni a boltban az erősítő akklimatizálódására.

Dolphine: Egy jó "Malac" nekem is kéne itthonra.....ha érted mire gondolok!?

[ Szerkesztve ]

(#29748) Lacielvtárs válasza zsoika (#29747) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szerintem Petikusz tarsunknak még nincs avr-e.

Petikusz:
Így mondjuk javaslom is hogy ha van mód az üzletben tobb típusú erősítővel hallgasd meg a dobozokat...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29749) Petikusz válasza MasterMark (#29744) üzenetére


Petikusz
tag

Én se sértődtem meg. Csak mivel itt nekem van kb a leg kevesebb tapasztalatom minden téren ezen a forumon. Így ugy lehetek okosabb ha kérdezek. Nekem minden új másnak meg.... Végig járt próbált már mindent. De úgy go dolom azért ha valaki már használta és nem tetszett neki akkor nyilván nem veszek hanem veszek olyat ami több embernek is tetszett. Persze lehet nekem ez is tetszik majd hisz mivel nincs tapasztalatom 2 hangzás között :R

(#29750) I'am Dony válasza Lacielvtárs (#29742) üzenetére


I'am Dony
őstag

Persze nem sok féle fajta kábelt 'hallottál' igy nem tudsz mellé nyúlni.
Lacos ez most komoly? Tőled azért többet várunk;) pont ez a baj, hogy aki elkezdi ne hallgasson már rossz/abb minőséget csak azért, mert nincs tapasztalata. Pont ezt a hobbyt elkezdők tudnak nagyon belenyúlni a dologba, holott lehet azonos zs-ért hallgathatna sokkal jobbat. Szerintem. :R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.