Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30651) I'am Dony válasza Panna001 (#30650) üzenetére


I'am Dony
őstag

Annyi a teendőt, hogy hallgatod lehetőleg minél több féle stílussal és örülsz neki. Ahogy járódik, egyre inkább érezni fogod a hangzás javulását. Hangsugárzóra semmit (TV, virág, :D stb.) nem teszünk.

(#30652) migabi24 válasza beleriand72 (#30639) üzenetére


migabi24
nagyúr

(#30653) beleriand72 válasza migabi24 (#30652) üzenetére


beleriand72
tag

Ezt néztem és van belőle 3 méteres, biztos, ami biztos, a 2 méteres épp elég lenne, de ha egyszer egy kicsit odébb kerül.... Köszi

[ Szerkesztve ]

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#30654) migabi24 válasza beleriand72 (#30653) üzenetére


migabi24
nagyúr

Kábelt ajánlottam, a hosszt majd te kivalasztod

(#30655) I'am Dony válasza beleriand72 (#30653) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nagyon jó döntés, innen viszont olcsóbban kapod: [link]

(#30656) beleriand72


beleriand72
tag

Mindenkinek köszi a tanácsokat

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#30657) spiky03 válasza I'am Dony (#30655) üzenetére


spiky03
veterán

Mennyi ido alatt er onnan haza a rendeles?
Meg erre jon meg ra valami plusz vagy annyi az annyi, ami ott van? :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#30658) hash99 válasza spiky03 (#30657) üzenetére


hash99
senior tag

29 euro fölött a posta ingyenes ha az amazontól vagy szerződött partnertől rendelsz. A kiírt árra még rájön némi adó asszem a különbözet vagyis 8% ezt a kosárba rakás után láthatod. Kb. 1-másfél hét alatt megjön vagy felárért kérhetsz gyors postát.

Ja és a transoflex hozza nagyon simulékonyak én már lépcsőház kódott is adtam nekik így az ajtóm elé teszik ha nem vagyok otthon de mindig felhív a futár. Nekem eddig a legpozitívabb futárcég.

[ Szerkesztve ]

(#30659) StormMan válasza zsoika (#30624) üzenetére


StormMan
tag

Próbáld ki az Equalizer FX nevű programot, van ingyenes meg fizetős változat, sok mindent tudsz állítani benne, és rendszer szinten módosít, ezért alkalmazások alatt is működik. A kodit a kedvedért kipróbáltam, teljesen jól működött vele együtt.(droidra telepített Kodival)

[ Szerkesztve ]

(#30660) zsoika válasza StormMan (#30659) üzenetére


zsoika
addikt

Köszi majd meglesem, de már olyan szettem van amit 80Hz-en vágok így nincs szükségem rá (hacsak nem a szobaakusztika miatt ).
Android alól biztos nem fogok filmet nézni! A korábban leírtak miatt ,illetve a múltkor teszteltem a hang minőségét és elvileg átengedésre állított kodi pocsékul szólt. LE alatt és az AVR USB -portjából játszott zene pedig már ugyanúgy.

[ Szerkesztve ]

(#30661) spiky03 válasza hash99 (#30658) üzenetére


spiky03
veterán

Koszonom az infokat! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#30662) johnywalker válasza I'am Dony (#30655) üzenetére


johnywalker
őstag

Hagyjad már a hülyeséget..!Belföldi forgalmazó és olcsóbb is akár!Nem is egyszer volt linkelve... :WMég jóh, hogy belépőszint... :C

[ Szerkesztve ]

(#30663) I'am Dony válasza spiky03 (#30657) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nekem legutóbb 5 nap volt és az MPL hozta ki. A többit Hash99 jól összefoglalta.

(#30664) I'am Dony válasza johnywalker (#30662) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nem nagyon értem, hogy mi a gondod. Mondjuk nem is érdekel. Szerintem el tudja dönteni önállóan mindenki, hogy honnan éri meg neki. Én innen rendeltem, ezért ajánlottam. Az 5 m-es volt 21, míg az általad rajongott helyen 30. Szerinted melyik az olcsóbb?

(#30665) Petikusz


Petikusz
tag

sziasztok. most féláron vannak ezek a tápkábelek? érdemes megvennem vagy nem jobbak a gyári kábelektől?
tápkábel egy pinoeer lx302es
canton 80.2es subhoz érdemes ezt a kis pénzt most ráköltenem vagy semmi értelme ennél a szintnél ennél a kábelnél? valakinek tapasztalat?

(#30666) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Tábkábel témához szerenték egy kis segítséget kérni. A kábel részét már tudom, hogy melyik lesz, viszont nézegetem a dugókat hozzá (Schuko, Bals), de sehol nem találok 90 fokos 220V dugót csak az egyeneset. Valakinek van ötlet, hogy hol találnék? Nem ragaszkodom, kizárólag ezekhez a gyártókhoz, ha van más jó is. :R

(#30667) mettek válasza Petikusz (#30665) üzenetére


mettek
addikt

Sztem ezt nyugodtan kihagyhatod. Placebónak jó lehet.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#30668) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Heco Victa Prime hangfalakról van valakink tapasztalata?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#30669) Termi16


Termi16
őstag

Igazából ez a probléma már több éve is fennállt, de mivel más hangfalakat használtam, ezért most került megint előtérbe.

Tehát az egyik JBL ES90-es hangfalamban a mély egyáltalán nem szól, csak a közép és a magas. Tuti, hogy a hangfallal van a baj, teszteltem több kábellel, megcserélve a hangfalakat stb stb, szóval ez 100%.

Tudtok olyan helyet, ahol értelmes áron megnéznék, javitanák?
Esetleg olyat, aki házhoz is jönne Budapesten?

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#30670) zsoika válasza Termi16 (#30669) üzenetére


zsoika
addikt

Szedd ki a mélynyomót és nézd meg nincs e lecsúszva a saru. Ha nincs akkor húzd le a vezetéket róla és próbáld ki egy másikkal ami szól. Akkor kiderül hogy eljut e odáig a jel.

(#30671) Termi16 válasza zsoika (#30670) üzenetére


Termi16
őstag

Nem biztos, hogy ezzel én szeretnék foglalkozni, egy kis albérletben vagyunk most a párommal, ahol nincs túl sok hely szétszedegetni a hangfalat, meg igazából nem is vagyok egy műszaki beállitottságú valaki.

Mondjuk hétvégén megyünk szülőkhöz, esetleg oda elviszem és megnézzük.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#30672) zsoika válasza I'am Dony (#30666) üzenetére


zsoika
addikt

Én sem találtam...így mégjobban el kellett húznom a faltól a szekrényt. Ki fogom próbálni a túlfeszvédős elosztóba is...ha nem ront a hangon sokat akkor oda fogom dugni és akkor már mindegy hogy nem 90°-os.

(#30673) zsoika válasza Termi16 (#30671) üzenetére


zsoika
addikt

6csavart kell kicsavarni de ahogy érzed.

(#30674) BBéci válasza Petikusz (#30665) üzenetére


BBéci
titán

Ki kell próbálni! Ránézésre nem lehet korrekt véleményt alkotni. A dugókat elnézve sok jóra nem számítanék, viszont az Oehlbach név reményre ad okot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30675) Gigi01 válasza Gigi01 (#30647) üzenetére


Gigi01
őstag

Megoldódott!
Viszont ahogy korábban írtam,truhd nem jól szól.Belenyúlhattak az erősítőbe?Lehetséges?
Bár úgy vettem észre,hogy valamelyik,talán régebbi anyagoknál jó.

Valaki írta.Mikrofonja nem a hozzávaló,ráadásul más gyártmányú.(Sony)

(#30676) markussandor


markussandor
senior tag

Ha a bemérő mikrofonom nincs meg, bármilyennel pótolhatom?

(#30677) Dorian válasza markussandor (#30676) üzenetére


Dorian
félisten

Nem

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30678) zsoika válasza markussandor (#30676) üzenetére


zsoika
addikt

Ebay-ről rendelhető, de magyar aprókon is szokott lenni néha. Pontos típus alapján kell rendelni.
Én már 2db-ot vettem kintről.

(#30679) Gigi01 válasza zsoika (#30678) üzenetére


Gigi01
őstag

És honnan lehet kitalálni,hogy milyen kell?A leírása sem írja a pontos típust.

(#30680) zsoika válasza Gigi01 (#30679) üzenetére


zsoika
addikt

Nekem írta! Mi az erősítő típusa?

(#30681) migabi24 válasza Petikusz (#30665) üzenetére


migabi24
nagyúr

Szerintem ez a kábel nagyon jó vétel, a gyáritól sokkal jobb minőségű 1.5mm ofc aranyozott csatlakozókkal, az én rendszerembe bevált, egy bals dugós inakustik kábellel hasonlítottam aminek a bolti verziója 50 ezer, nem tudtam különbséget tenni köztük

[ Szerkesztve ]

(#30682) I'am Dony válasza migabi24 (#30681) üzenetére


I'am Dony
őstag

A gyárihoz képest milyen változást tapasztaltál?

(#30683) migabi24 válasza I'am Dony (#30682) üzenetére


migabi24
nagyúr

Hát nem vagyok nagy szakértő, de azt tudom, hogy élvezetesebbé vált a zenehallgatás

(#30684) Lacmaster


Lacmaster
tag

Sziasztok, szép estét..
Adva van egy Sony Str dh 840 és 5 darab hangszoró, hangfal..
Az erősítőt beállítottam 3/2-re és optikai kábelel+Hdmi-vel csatlakozok Laptop illetve Lg 4k tvhez Arc Hdmi-n..
Akár hogy tesztelem, az alap Sony teszten jók a kiosztások, minden hang ott szól ahol kell...
Viszont Youtube 5.1 tesztnél csakis az első 3 (FL,C,FR) szól majd a hátsók az elsőkben szólnak (ha érthető..) FL-SL,FR-SL
Amikor filmet nézek akkor is a kijelzőn PCM 2.0 jelenik meg:((( :W :W
Teljesen mindegy Tv-(Optic)-APM vagy PC-TV(HDMI)-APM
A hang kimenet 5.1 a filmen, hallom is hogy vmi szól hátul, de nem érzem igazi 5.0 vagy 5.1 nek..És ezt az erősítő sem erősíti meg velem..
Átnéztem az összes lehetőséget, és tanácstalan vok..
Előre is köszönöm!

(#30685) VoidXs válasza Lacmaster (#30684) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nincs YouTube-on 5.1, tölts le egy rendes Dolby vagy DTS tesztet .

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#30686) BBéci válasza Lacmaster (#30684) üzenetére


BBéci
titán

Azért jelenik meg a kijelzőn PCM 2.0, mert azt kap az erősítő. Küldj rá 5.1-et! A TV és a laptop beállításait változtasd meg!
Feltételezem, a lejátszott filmek valóban 5.1-esek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30687) Nemir Ombe


Nemir Ombe
addikt

Ha már Oehlbach kábel volt ma a téma, ez [link] pl. ajándék áron van .... igaz nem táp, de ha valaki most keres hangszórókábelt az jó járhat .... ;)

Hmm ....

(#30688) tomyka74 válasza Nemir Ombe (#30687) üzenetére


tomyka74
senior tag

placebó..placebó.... :DD :DD

(#30689) Lacmaster válasza BBéci (#30686) üzenetére


Lacmaster
tag

Köszönöm a gyors választ!
Laptopon még esetleg értem is, mert valóban hangbeállításnál, sztereo van és az istenért nem látom hol tudok 5.1 vagy térhangzásra váltani! Adott típus audió drivere sem igazán látom, még everesttel sem vmi Ati-Amd vision..
Viszont nem tudom hol tudnék tv-n állítani?
Hang kimenet-Optika/Hdmi
Digitalis kimenet PCM (habár ez szürke)
Ami kicsit furcsa, hogy egy vékony műanyag az optikai kábel...Valljuk be nem a legjobb minőség :F
Vajon okozhat ez gondot?!
És furcsa hogy mindkét forrás ugyan az..

(#30690) migabi24 válasza Nemir Ombe (#30687) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ezzel valaki nagyon jól fog járni

(#30691) Lacielvtárs válasza Lacmaster (#30689) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, latopon próbáld ki ezt a beállítást
[link]

Az hogy vékony az optikai kábel, az nem okoz olyat jelenséget ami tapasztalsz.
Nálad beállítás gond lehet...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#30692) VoidXs válasza Lacmaster (#30689) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Jól értelmezem az első hsz-ed, hogy nem közvetlenül az erősítőhöz kötöd a laptopod? Mert úgy kellene.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#30693) Lacmaster válasza Lacielvtárs (#30691) üzenetére


Lacmaster
tag

Szia!
Nagyon nagyon köszönöm, ez ok lett!!! :R :R :R
Kérdésem még annyi hogy akkor a TV-AVR között vajon mi lehet :Y
Mert ott is csak 2.0:((

(#30694) Lacielvtárs válasza Lacmaster (#30693) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ott pedig az audio beállításokban kell állítanod.
nálam LG tv van, de itt van amit állítani kellett nálam, anno réges régen :D
[link]
[link]
[link]

a tévéd hangbeállását át kellene raknod Dolby Digital vagy valami ehhez hasonló hangkimenetre :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#30695) Lacmaster válasza VoidXs (#30692) üzenetére


Lacmaster
tag

Szia..
Hdmi-Avr-TV
És az előbbi segítő által használt beállítással laptopon megy az 5.1 ezzel már nincs gond!
Viszont ha LG optika, ha Hdmi arc/optikára teszem akkor sem változik..plusz az összes beállítható formátummal próbáltam a tv-n..(Dolby, Mpeg stb)
Nem is érdekelne, ha egy erős laptop lenne és röccenés mentes lenne a 4k lejátszás..Viszont a 4k tartalom miatt akartam az 5.1-t tv-n..
Egyszerűen tanácstalan vok, én ennyire ostoba lennék hozzá?
Két optikai bemenet van az Avr-en, azt is próbáltam..
Van vmi Opt1-Opt2 az Avr beállításnál az input módban, azzal sem.. :W :W :W
És úgy vagyok ahogy az adott képek mutatják..
De hiszen más nagyon nincs is..
Hang Mód-Eredeti
Hang kimenet-Optikai/Hdmi Arc
Magic sound tuning-eredeti
Digitális hang-Dolby Digital
Lg sound sync-Ki
Hang teszt és ennyi...Csak azt nem értem, miért PCM alapból és szürke, tehát nem változtatható alapból a hangkimenet? :Y :Y

(#30696) Beni2360 válasza Lacmaster (#30695) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem is érdekelne, ha egy erős laptop lenne és röccenés mentes lenne a 4k lejátszás. - az egy sima laptoptól nem kapod meg, arra vannak a média lajátszók. Még a összes FHD sem fog röccenés mentesen menni ha aTV-d nem tudja korrigálni a hibákat-képkocka eldobálást. De mint vissza olvasva : Lg 4k tvhez, igen ez fogja tudni. venni kel egy Amlogik MPlayert és arra egy sd kártyára egy LE rendszert és minden meg fog oldódni. Kb8-15 e Ft közt Itt vagy itt kérjél tanácsot. pontos avr és tv leírással.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#30697) VoidXs válasza Beni2360 (#30696) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Hogy mi? Az utolsó Pentiumos krumpli is hardveresen gyorsítva van akár 8K-ig, de 4K-ig minimum, csak be kell állítani...

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#30698) Beni2360 válasza VoidXs (#30697) üzenetére


Beni2360
félisten

Biztos igazad van de én mást olvasgatok. Akkor azok fsz. hibák.
Ja olvastam WMP beállításokat de az egy halandónak igen csak magas. szvsz.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#30699) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok.
Vettem egy újjabb fajta smart tv-t és egy régebbi házimozi lejátszón szeretném analógba,hallgatni a tv hangját. A tv'-n a fejhallgató részhez csatlakoztattam az rca kábelt,de zúgáson kivül semmit nem hallok. Ime a képek,hátha vki megfejti.

(#30700) Beni2360 válasza Remekelek28 (#30699) üzenetére


Beni2360
félisten

Fülhallgató kimenet nincs erősítve az nem megoldás.
Egy ilyen kell hozzá. és a toslink kábelt a mellette levő kimenetre kell dugni és azt kell a tv optikai kimenet beállítani kimenetnek. Ennyi az egész. én is ilyet használtam évekkel ezelőtt. ja és látom nincs neki töltője egy egyszerű 1A mobil töltő kell hozzá

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.