Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30201) Lacielvtárs válasza BBéci (#30200) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C ;]

makoss: ezen 'információk' alapján az ELAC is kerülendő kategória :D
Még véletlenül se 'befolyasoljon' az ilyen jellegű 'informacio' :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#30202) MasterMark válasza BBéci (#30200) üzenetére


MasterMark
titán

Azért vannak bajok rendesen. :U

Switch Tax

(#30203) dave0825 válasza sinci01 (#30175) üzenetére


dave0825
őstag

Más is válaszolhat. :)

N-kölcsönzőből beszereztem, milyen hangerőn érdemes végigjátszani az erősítőn? Panelba lesz az Onkyo TX-SR373 + HKTS 5 szett, úgyhogy 100-ból 95-ös hangerőn nem kéne 1 óráig sisteregnem. :DDD Negyed-fél hangerő elég? Még nincs meg se az erősítő, se a hangfalszett, szóval nem tudom, milyen arányban, meddig van skálázva a hangerő, egyelőre csak kérdezek.
Egyébként a .ape fájlt föl fogja ismerni? Megnéztem, gépen fölismerte több programom is (én pedig még nem használtam, de nem is hallottam ilyen kiterjesztésről).

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#30204) makoss válasza BBéci (#30200) üzenetére


makoss
addikt

Volt eszembe de most nincs hangulatom hozzá, sok havat lapátoltam....
Ez így megfelel?


Amúgy meg fogalmazhattam volna úgy is, hogy biztos nagy szeretetnek örvend, ha ennyi videót tesznek be a Zensorról, feszt ezt lökik be hiába a Spektorra keresek rá :F

(#30201) ELACielvtárs: Nem én mondtam :B

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#30205) MasterMark válasza makoss (#30204) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt komolyan továbbra is komolyan gondolod? :F

Switch Tax

(#30206) makoss válasza MasterMark (#30205) üzenetére


makoss
addikt

A havat vagy a Zensort? :D
.... mivel írtam is, hogy nem vagyok nagy szakértője, nem.
De az igaz, hogy meglepően sok videó van fent a Zensorról!

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#30207) Ance válasza makoss (#30206) üzenetére


Ance
őstag

Hülyékről is rengeteg videó van fenn. Ez még nem jelenti azt, hogy követendő, példaértékű, illetőleg jobb dolog, mint normálisnak lenni, amiből viszont eléggé kevés van fenn.

Remélem azért nem a youtube-os videók alapján döntesz, hogyan szól....

[ Szerkesztve ]

(#30208) schnepf válasza Karel666 (#30190) üzenetére


schnepf
újonc

Köszönöm, a választ. Most nem szeretnék milliós nagyságrendet költeni rendszerre, így lehet a használt piacon kell körbenézzek. Azt viszont megkérdezném, hogy 35-40 nm-re miért lenne kevés egy Denon x2400? 2 éve ugyanitt, egy kisebb, Denon X520BT üzemelt, proson hangfalszettel, de nem éreztem, hogy kevés lenne.

(#30209) sinci01 válasza dave0825 (#30203) üzenetére


sinci01
aktív tag

"közepes" hangerőn elég hallgatni, vagy inkább elmenekülni otthonról, amíg szól. Ha az .ape-t nem ismeri fel, alakítsd át .FLAC-re, vagy WAV-ba, azt tuti felismeri. Én is így csináltam, így 3 fájlt kapsz, amiből elég csak a 2. fájlt lejátszanod, egymás utánban párszor.

(#30210) BBéci válasza schnepf (#30208) üzenetére


BBéci
titán

Nappalim csak 22,5 négyzetméteres, üzemelt már benne pár tucatnyi házimozi erősítő és bizony volt néhány, aminek a teljesítményét kevésnek találtam.
Te azért nem érezted, hogy kevés az AVR-X520BT teljesítménye, mert nem próbáltál ki ugyanott egy sokkal erősebbet. Ahhoz, hogy létrejöjjön az igazi házimozi hangulat, kell egy bizonyos hangnyomásszint. Amennyiben az nincs meg, csak házimozi-szerű valamiről beszélhetünk.
A Denon honlapon és egyéb helyeken reklámozott csatornánkénti névleges 150 wattot hagyd figyelmen kívül, a valósággal köszönő viszonyban sincs! Persze ez szinte az összes erősítőre igaz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30211) BBéci válasza schnepf (#30208) üzenetére


BBéci
titán

Annak a Denonnak a valós teljesítménye körülbelül 5x50 W, 8 ohmon, 0,08 % torzítás mellett. 40 négyzetméteres helyiségbe ennek a duplája ad igazi házimozi hangulatot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30212) schnepf válasza BBéci (#30211) üzenetére


schnepf
újonc

Értem, köszönöm. Akkor valószínűleg a Pioneer VSX-LX 302, Yamaha RX-V683 típusokkal ugyan ott lennék. 1-2 kategóriával nagyobbat kellene néznem?

(#30213) #98221312 válasza BBéci (#30210) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Ahhoz, hogy létrejöjjön az igazi házimozi hangulat, kell egy bizonyos hangnyomásszint. "
Nem tudom, hogy a 2.5m-es távolság, de nálam max 60-on szól az erősítő.
Valahogy nem érzem szükségét a nagyobb hangerőnek...

(#30214) Dorian válasza #98221312 (#30213) üzenetére


Dorian
félisten

Sok mindentől függ ez, vannak, akik egyszerűen nem szeretik a nagy hangerőt. De sokan keverik, hogy a nagy hangerőt nem szeretik, vagy a nagy torzítású (akár vas, akár akusztika miatt) hangot nem szeretik magas hangerőn, ami nagyjából mindenkire igaz. Fordítva: Minél torzítatlanabbul szól egy rendszer, annál nagyobb hangerővel tudjuk hallgatni anélkül, hogy azt bántónak éreznénk.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30215) BBéci válasza schnepf (#30212) üzenetére


BBéci
titán

Ugyan ott biztosan nem lennél, csakis ugyanott. ;]
Amennyiben igazi házimozi hangzást szeretnél, akkor valóban mélyebben kell a zsbedbe nyúlni és ahogy írtad, két kategóriával feljebb nézelődni. Viszont a drágábbak között sem mindegyik erőmű. Például a Pioneer SC-LX58 vánnyadtnak tűnt, edig közel 600000 Ft volt a listaára.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30216) Lacielvtárs válasza Dorian (#30214) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

'Minél torzítatlanabbul szól egy rendszer, annál nagyobb hangerővel tudjuk hallgatni anélkül, hogy azt bántónak éreznénk.'

Ez tökéletes megfogalmazás arra amit en is hallottam régen és hallok most.
Konkrétan 10-14 db-el hangosabban sem érzem bantonak vagy zavaronak a hangerőt, ugyanazon filmek esetén.
Akkor korábban nálam a torzítás miatt volt zavaró a magasabb hangerő, jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#30217) Dorian válasza Lacielvtárs (#30216) üzenetére


Dorian
félisten

"Akkor korábban nálam a torzítás miatt volt zavaró a magasabb hangerő, jól gondolom?"

Vagy süketülsz ;] :P

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30218) Lacielvtárs válasza Dorian (#30217) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Oooo, ez egyre jobb és jobb :C
Tehát lehet a fejlesztésem is az öregkori elhulyulesem 'vegtermeke' ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#30219) BBéci válasza #98221312 (#30213) üzenetére


BBéci
titán

Amit Dorian írt, azzal egyetértek.
Valamikor 20 éve résztvettem egy THX házimozi bemutatón, a Tru Lies című film néhány részletet néztük meg, a lövések és a felszálló Jumbo Jet hangja ma is elevenen él bennem. Sokáig az volt számomra a referencia. Azóta sokkal jobb, hangosabb rendszeren is néztem filmeket és jó néhány jelenet égett bele a memóriámba.
Röviden: akkor emelkedik maximumra az élményfaktor, amikor ott érzem magamat a cselekmények közepében. Tudod mekkorát szól egy Magnum .357? Én tudom és elégedetlen vagyok, ha az filmnézés közben fele akkora kaliberűnek hangzik. Azt is átéltem párszor, milyen a fejem felett fel/leszálló Boeing robaja. Ne legyen halkabb amikor filmen történik! Érdemes említeni a szimfonikus nagyzenekarok egész testet megremegtető fortisszimóit, amit itthon is érezni akarok.
Ezek a házimozi erősítőket komoly próbatétel elé állítják, egyharmadig tekerve talán 3-400 wattos monoblokkokkal és a hozzájuk illő hangdobozokkal lenne megvalósítható.
Éjszaka szoktam 40-45 közötti hangerőt beállítani, amikor feleségem alszik, normál esetben 14-18 közé tekerem. A csúcsérték olyankor meghaladja a 110 decibelt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30220) Lacielvtárs válasza BBéci (#30219) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1
Waoo, és valóban en is ilyen hangerőn mozizok es zenélek, főleg 'valódi' zenét, az ének hang, legyen az egy opera, mert ha hiszed hanem képes vagyok ilyen stílust hallgatni Yimmy után ;], hiszen akkora élményt ad hogy kezdem megszeretni ezt a stílust is, legyen az Andrea Bocelli, Karen Souza, Diana Krall...
Soha nem gondoltam volna hogy ilyeneket fogok hallgatni :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#30221) Dorian válasza BBéci (#30219) üzenetére


Dorian
félisten

Akkora hangerő persze sosem lehet, mint a valóságban, hiszen akkor egy film alatt többször megsüketülnénk.
Ha egy lőfegyvert elsütsz ilyen kis zárt térben, mindenki füle cseng negyed óráig :)
(Bohó koromban kipróbáltam, vaktölténnyel - farsangra érkeztem rablónak öltözve, nagy sikerem volt :DDD )

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30222) VoidXs válasza Dorian (#30221) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A hangmérnök 115 dB fölött nem dolgozhat, így hacsak nem jó halk beszédet kever (inkább hangosabbat szoktak), filmben soha nem fogsz valódi fegyver- vagy járműhangokat hallani. Ugyanakkor még ilyen hangerőn is megrázó élmény lejátszani a Dolby demólemez Boeing demóját.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#30223) BBéci válasza Dorian (#30221) üzenetére


BBéci
titán

A valóságos repülőgépes eseteim során sem süketültem meg (teljesen). ;)
15 évig jártam rendszeresen lőtérre, mint sportlövő, azért írtam a Magnumos példát. Annak a légnyomása keményen hátrafeszítette az arcbőrömet. Voltál Te is XT-nél, na, az a hangerő a tuti.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30224) Quetz válasza dave0825 (#30203) üzenetére


Quetz
őstag

Teljesen feleslegesen szerezted be, a hangfalak azelőtt is "bejáratódtak", mielőtt valaki elkezdett pénzt szedni egy ilyen marhaságért. :W Használd a rendszered és élvezd ahogy hallod, hogy érik.

(#30225) drag


drag
tag

Üdv.

Segítséget szeretnék kérni a következő témában:

Van egy LG 5.1-es kompakt házimozim és hozzá egy LG lcd tévém ami egy Lenovo laptoppal van összekötve.

Ha csak zenét hallgatok akkor a laptop van összekötve dupla aux-al a házimozival.
Ha filmezek akkor viszont a laptop a tévével van összekötve hdmi kábellel és az viszi a hangot át a házimozira optikai kábellel.

Namost a kábeleket szeretném megszüntetni, mivel a házimozi-tv és laptop között van kb 3 méter és nem tetszik.

Milyen lehetőségeim lennének? Néztem van olyan Bluetooth-os vevő ami a házimozi aux-ába csatlakozik és úgy kapja jelet.
Láttam van ilyen tv felokosító box is.

A kérdés az lenne hogy van-e olyan box vagy vmi wifis eszköz, hogy ha én egy filmet elindítok a gépen annak a képe kikerüljön a tv-re? Ha ez nem kivitelezhető akkor beérem csak a hang átvitellel is.

Ki mit ajánlana megoldásnak? Láttam van 1000 féle cucc.

Köszi.

Xiaomi Redmi 4 Prime, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Xiaomi Mi Band 2, Xiaomi Dome 1080p, Xiaomi Mi Box3, Xiaomi Stratos, Xiaomi Mi Robot, Xiaomi Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 9S

(#30226) Quetz válasza BBéci (#30211) üzenetére


Quetz
őstag

Annyit tennék hozzá BBéci megjegyzéséhez, hogy bárki kiszámolhatja magának, mennyi energiára is lenne szüksége nagságrendileg, a Crown SPL kalkulátorával.

Például 4m hallgatói távolságra, 87db/w/m érzékenységgel (Spektor center hangfal), THX-nek megfelelően 85dB hangnyomás + 20dB ráhagyás esetén 1010w-ra lenne szükség, egy csatornán.
Ha már csak 65dB a cél (hangerő: -20), akkor 10w is elegendő. Ebből levonható az a következtetés, hogy visszafogott hangerőn sok rendszer tud még tisztán megszólalni, de ahogy közelítünk a mozi szinthez, úgy hullanak ki a résztvevők egymás után.

[ Szerkesztve ]

(#30227) VoidXs válasza Quetz (#30226) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Azt azért vegyük észre, hogy csúcs hangerőn nagyon ritkán kevernek, azt is túlnyomórészt a mély hangok teszik ki. Nyugodtan számolhatsz a Dolby (nem THX) referencia alá -10 dB-el, ahogy a házimozis erősítőket tervezik is. Így már a teljesen vállalható 100 Watton vagy frontok esetében, a surroundok pedig általában közelebb vannak hozzád, és 3 dB-el halkabbak kell legyenek. Az Atmos mozikban elvárás olyan kegyetlen erősítés, ahol 105 dB-t kell kitolni, és az erősítőnek még 3 dB tartaléka kell legyen, különben nem fogja tudni bekalibrálni magát, de ebbe még sok mozi bankszámlája is belerokkanna.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#30228) dave0825 válasza sinci01 (#30209) üzenetére


dave0825
őstag

Okés, tettem mellé egy .cue fájlt, így 3 résznek ismeri föl a lejátszó gépen, megnézem majd, így mit csinál az erősítő vele. Többször is le kell játszani? A tesztben 1 is elég, azt írták. 1 óra az első 2 rész. Én kibírom, a szomszédok nem biztos. :)

(#30224) Quetz: "Kölcsönzőből" való, szóval nem volt drága. Aránylag ingyen volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#30229) Lacielvtárs válasza dave0825 (#30228) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nem olyan bonyolult.
Ha akarod meghallgatod, de egy idő után nem fogod hallgatni.
Többször erdemes lefutattatni, én úgy csináltam hogy elinditottam szobahangero feletti értéken es ott hagytam ismétlésen egesz munkaidore.
De ha nem hasznalod, akkor is be fog jarodni a hangsugárzó.
Jah es itt a warez tiltott, szerintem nem emlegesd ennyire, anno én ilyenekert - viragbolt, kölcsönző stb - kaptam 'bünti' :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#30230) sinci01 válasza dave0825 (#30228) üzenetére


sinci01
aktív tag

Új hangszórónál én egy nap 4 órán keresztül járattam, ismétléssel. Elmentem a dolgomra, majd amikor hazaértem kikapcsoltam. Ezt megcsináltam 2-3 alkalommal 1 hét alatt.

(#30231) #98221312 válasza BBéci (#30219) üzenetére


#98221312
törölt tag

Holnap kipróbálom mit érzek 14-18 között... :)

Dorian, Laci: +1 :)

(#30232) dave0825 válasza Lacielvtárs (#30229) üzenetére


dave0825
őstag

Tudom, hogy tiltott, nem is mondtam semmi ilyet. Biztos félreértetted. :) Kb. mint a tv-ben szokták (pl. kagyló jelű benzinkút, nem mondták, hogy Shell :) )
Okés, köszi, akkor lejátszom többször.

(#30230) sinci01: köszi Neked is.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#30233) BBéci válasza dave0825 (#30232) üzenetére


BBéci
titán

Tizedére lehet csökkenteni a bejáródási időt, tehát egyáltalán nem felesleges a Rejuvenation néhányszori lejátszása.
Sokszor kapunk vadonatúj hangdobozokat tesztelésre, amiket nincs időnk hetekig járatni. Magam sem akartam elhinni, mennyit változik kétszeri lejátszástól a hang.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30234) dave0825 válasza BBéci (#30233) üzenetére


dave0825
őstag

Akkor ez eldőlt, max kiviszem apámhoz, ott házban szólhat egész nap, nem zavar senkit. :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#30235) ctrlaltdel13 válasza BBéci (#30233) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Az egymással szembefordítós technika az nem játszik?

(#30236) makoss válasza Ance (#30207) üzenetére


makoss
addikt

Jó, de itt most nem a hangminőség a lényeg, hanem az, hogy milyen sűrűn tesznek fel egy egy adott hangsugárzóról videókat, ami azt jelenti, hogy igenis meg vannak vele elégedve.
Nem hi-fi-vel kapcsolatban, inkább egyéb számítástechnikai cuccoknál sokszor hasznos volt a youtube nálam. Néhány videót azért érdemes megnézni, mi hogyan van beállítva, hogyan néz ki.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#30237) MasterMark válasza makoss (#30236) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt most komolyan magyarázni kell? A Zensor az egy jóval régebbi több éves széria, a Spektor egy új széria, talán ha egy éves.

szerk.: 2011-es a Zensor...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#30238) dave0825 válasza BBéci (#30233) üzenetére


dave0825
őstag

Egyébként egy ruhával letakarhatom bejáratás közben, nem? Nem baj, ha nem jön ki a hang? A hangszóró végülis tud működni benne, de legalább nem hallom, ha itthon leszek.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#30239) VoidXs válasza dave0825 (#30238) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nyugodtan csinálhatsz vele bármit, csak mozogjon, én például becsomagoltam gyapjúba és beraktam egy szekrénybe. :D

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#30240) makoss válasza MasterMark (#30237) üzenetére


makoss
addikt

Azért van a fórum nem? Aki akarja elmagyarázza, aki nem meg nem...amúgy köszönöm :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#30241) BBéci válasza dave0825 (#30238) üzenetére


BBéci
titán

Mi a csudáért kellene letakarni? Meg ne fázzon?
Értelmetlen, felesleges, sőt, káros is lehet, ha fékezed a membránok mozgását.
Pár óra az a bejáratás, nem hiszem el, hogy ekkora gondot okoz.

(#30235) ctrlaltdel13
De játszik, az is javasolt módszer.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30242) Steady74


Steady74
addikt

Focal Aira 906 és Aria CC 5.0 rendszerhez+ Marantz 7011 keresek szubládát, ajánlásaitokat várom. Keret 300.000 Ft körül, szobaméret 20nm, konkrét igényem nincs egyelőre, várnám mit javasoltok. Köszi előre is.

(#30243) Lacielvtárs válasza Steady74 (#30242) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Elac 2070 ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#30244) Steady74 válasza Lacielvtárs (#30243) üzenetére


Steady74
addikt

Gondoltam :) az önbemérés hogy megy amúgy? mi a menete? Sarokba helyezve, falaktól kb 60-60 centire mennyire szólhat jól? máshová úgy néz ki nem tudom rakni. Köszi!

(#30245) Lacielvtárs válasza Steady74 (#30244) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nem bonyolult, de írd be youtube.com-ra hogy ELAC 2070 es van róla videó...
Nálam közelebb van a falhoz mint ahogy te tervezed elhelyezni, és nekem nincs panaszom a hangjára.
[kép]
Persze majd jönnek a nálam sokkal tapasztaltak, és azért mondanak korrektebb infót.
Én ezt azért merem ajánlani, mert tényleg kiváló szub :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#30246) Dorian válasza Steady74 (#30244) üzenetére


Dorian
félisten

A falakról való visszaverődést vedd figyelembe (negyed hullámhoszz távolsága a membrán síkjától). E miatt vagy ne legyen a membrán-fal távolság 65 cm-nél nagyobb, vagy jó messze legyen a faltól. (Szub tartomány hullámhosszainál történő kioltások és torzításnövekedés miatt.) A falakhoz közel helyezés pedig egyfajta hangnyomás növekedést (döngést) okoz, saroknál hatványozottan, így lehetőleg ne legyen mindkét faltól egyenlő távolságra.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30247) Steady74 válasza Dorian (#30246) üzenetére


Steady74
addikt

Köszönöm. Járólap van a nappaliban, érdemes alá tenni valamit, vagy úgy-jó-ahogy-van. Hullámhosszt mi alapján mérek/határozok meg?

(#30248) Dorian válasza Steady74 (#30247) üzenetére


Dorian
félisten

Járólapra talán gumitappancsok jók lehetnek a szub tüskéinek alátétei alá, hogy ne adja át a rezgést és álljon ellen a vízszintes irányú erőknek.

hullámhossz

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30249) Steady74 válasza Lacielvtárs (#30245) üzenetére


Steady74
addikt

A kisebb ELAC-ot nézegettem, a 2050-est, ami teljesen más felépítésű mint a Tiéd. Azt hallottad esetleg?

Focal 1000 SUB-ra kaptam 790EUR ajánlatot HCS-tól, azért a pénzért lehet ajánlott vétel?

(#30250) Lacielvtárs válasza Steady74 (#30249) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Sajnos nem hallottam, csak a 2070est ismerem.
Bár elvileg az is a kisteso a 2030 mellett.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.