Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29901) Lacielvtárs válasza szabics_28 (#29900) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szubot majd ajánlanak a többiek.
Nalam egy cambridge audio cxr200 avr van, es az a teljes hangerő 70-75%-a
Tehát nálad akkora szoba meretnel nem is olyan nagy hangerő, ahogy zsoika is írta :K
Sajnos akkora szobába egy 'olcsó' szub lehet kevés lesz, inkább 2 db.
Mondjuk ha nem volt még 'szubos' mozid, akkor kezdesnek egy is elég lehet.
De az igazi mozi élményhez jobb lenne a hattereket is majd 'rendbe rakni' :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29902) Q válasza bertamihaly (#29897) üzenetére


Q
senior tag

HDMI-vel menj az erősítőbe. Optikán csak 5.1 lesz.

szerk.:
Ránéztem gyorsan a 430-ra, úgy látom nincs HDMI. Akkor csak a direkt 7.1 analóg bemenet játszik.

[ Szerkesztve ]

(#29903) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok.

Ilyen fali tartót esetleg használ valaki? Előreláthatólag Mission LX-1, de lehet, hogy LX-2 menne bele. LX-2-t használok frontnak, ehhez mérten jönne. De lehet, hogy maradna az LX-1, a mérete miatt. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29904) zsoika válasza hackeeeee (#29903) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Igen Én!
HK MAS 5" hangfalakkal 272*181*196 és 4,4kg ....kb a Mission LX-1 és LX-2 közötti méretű.
Bőven elbírja és sokkal nagyobb dobozt is be tudna fogadni. Azzal számolnod kell ,hogy az elejére a védőrácsot nem tudod feltenni ,mert ott kapaszkodik a hangfalba. Én ezt úgy oldottam meg ,hogy egy bútorlap kockát fogattam be(keményfa jobb volna) és arra tettem.

Nem sok választásod van ilyen fali konzolnál...... még esetleg ez , de szerintem ez sokkal nagyobb és nem annyira dizájnos.

(#29905) junkpod válasza johnywalker (#29840) üzenetére


junkpod
nagyúr

Amennyiben Jigsaw arra gondolt, hogy a magyar szinkronszineszek színészi játéka kimerül a szöveg felolvasásában és a színészi (hang)játék teljes mellőzésében, azzal maximálisan egyetértek. Egyszerűen kiölik a filmből a lényeget.
A jó színészi játékot a kezdő, sőt a tv hangot hallgatók is megérdemlik.
Az 5.1 keverés minősége vagy az atmos hiánya szerintem emellett eltörpül.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#29906) #49892864 válasza zsoika (#29904) üzenetére


#49892864
törölt tag

Én is ebbe a tartóba varázsoltam bele, elöre egy öntapadós szivacs csikot tettem a doboz felületéhez hogy a szövetes részt ne nyomja meg.

(#29907) #49892864 válasza #49892864 (#29906) üzenetére


#49892864
törölt tag

(#29908) junkpod válasza Q (#29902) üzenetére


junkpod
nagyúr

Lehet 7.1 is optikai spdif csatlakozóval.
Inkább a formátum a kérdés: ha dolby digital vagy DTS 7.1 hangot szeretnél annak mennie kell, ha ez a 7.1 hangsav valami hd hangsav akkor nem fog menni.

Box's don't touch!

(#29909) Lacielvtárs válasza junkpod (#29908) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

létezik dolby digitalban vagy dts-ben 7.1 hang? :Y

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29910) bertamihaly válasza Q (#29902) üzenetére


bertamihaly
újonc

lehetséges,hogy ezen "optikai spdif csatlakozó" átmegy a 7.1?
Illetve, ha csatornánként szeretném vinni, akkor milyen kábellel lehet?
Az erősítőbe nyolc rca megy, de a médiaplayerből , csak hdmi, vagy optika megy ki.

(#29911) zsoika válasza #49892864 (#29907) üzenetére


zsoika
addikt


A két szélén van a felfüggesztés így ha közepén összeszorítom akkor eltörik....ha meg nem szorítom akkor a hangfal leesik.

(#29912) lsdn


lsdn
csendes tag

Sziasztok!

Én kedvező árú használt erősítőt (max 15.000 Ft) vagy komplett rendszert (max 25.000 Ft) keresek, amin van optikai bemenet.
Esetleg van ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#29913) hackeeeee válasza zsoika (#29904) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ó, nagyon köszi!

Ez a mód nem rossz ötlet, de Nálam ez kicsit bizonytalan, mert ágy 2 szélén van, ahol pont a " 2 hangfal között" fekszem, ha alszok, és nem merném bekockáztatni.. :D Valahogy max úgy, ha rögzítem rajta a hangfalat, igaz, ez már részletkérdés. :)

Néztem a Mission gyári rögzítőjét, MX-S-hez, de ez valahogy jobbnak tűnik, hogy van lehetőség mozgatni, ami nem hátrány.

Véleményem szubjektív...

(#29914) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#29909) üzenetére


Norbi 72
veterán

DD EX,DTS-ES.

(#29915) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#29914) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Az igen, köszönöm az infót
Erről nem is tudtam...
Igyál egy tequilat az egészségedre :R :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29916) hackeeeee válasza Lacielvtárs (#29915) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én olvasgattam erről annó párszor, de aztán feladtam. :) belépő szinten nem nagyon találtam erősítőt hozzá csak a "nagyok" között. Plusz a hangsáv is, van, de nem nagyon láttam eddig. Nálunk. :)

Véleményem szubjektív...

(#29917) Lacielvtárs válasza hackeeeee (#29916) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Engem ez lepett meg, mert látni láttam mar ilyen hangsav 'elnevezést' de az mind 5.1 volt.
Talán a gyűrűk ura filmeknél láttam 6.1es dts-es hangot...
Most néztem, a Gyűrűk ura filmnel az a 6.1 is dts-hd hang...
[link]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29918) hackeeeee válasza Lacielvtárs (#29917) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

1-2 helyen láttam 6.1-7.1-et, de ez elég régen volt.. Nem is vagyok benne 100%-ig biztos. Plusz őszintén szólva Én nem is tudom, hogy pl. amelyik erősítőre rá van írva, vajon tudja-e SPDIF-en keresztül ezt. Vagyis rosszul fogalmaztam, hogy ezek csak SPDIF-en keresztül mennek, vagy ez megy HDMI-n is.

Véleményem szubjektív...

(#29919) Lacielvtárs válasza hackeeeee (#29918) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hdmin szerintem tuti megy, ha jól gondolom, az SPDIF a kérdéses, bár a többiek azt mondják, hogy azon megy, és én 'általában' hiszek nekik ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29920) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Annak mi az oka, hogy rádió alatt is megy a mélynyomó? Stereo-n van pedig, azt írja, de mégis szól. Beállításokat nézegettem, de nem találtam semmit, ami ezt eredményezheti. Emlékeim szerint régebben nem ment, kb. 2 hete csináltam meg újra az Audyssey kalibrációt, és mintha azóta menne, de nem vagyok biztos benne. Hogy tudom kiiktatni rádiónál? A Pure gombbal átkapcsoltam Auto-ról Direct-re, akkor elvileg jó, de nekem így egyáltalán nem tetszik a hangzás, mondhat nekem bárki bármit!!! Hiányzik a basszus (nem arra gondolok nyilván, hogy dübörögjön állandóan, mint egy ágyú, de így Direktben abszolút nincs semmi mélyhang). Vagy az is eszembe jutott, hogy ezelőtt is mehetett rádiónál is a mélynyomó, csak nem vettem észre? Mert most ott ültem a földön mellette, és úgy hallottam meg.

(#29921) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#29917) üzenetére


Norbi 72
veterán

A DVD kiadást nézd meg.

a magyarországi
DVD-zés történetében először diszkrét 6.1 DTS ES magyar hang kapott helyett
a korongokon

(#29922) hackeeeee válasza Gabesz87 (#29920) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sima stereo módban megy, Direct-ben nem megy, ha jól emlékszem.

Véleményem szubjektív...

(#29923) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#29921) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Woow, tényleg...
Es akkor ez még atmegy optikan, no ma is tanultam :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29924) Gabesz87 válasza hackeeeee (#29922) üzenetére


Gabesz87
addikt

Oh. Hát akkor eddig szimplán csak nem tűnt fel nekem.

(#29925) hackeeeee válasza Gabesz87 (#29924) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet. :) Nekem a Denon-nál, ha átlövöm Direct-re, onnantól nincs sub. Ha jól emlékszem akkor ott teljesen mindegy, hogy large vagy small a hangfal. De ebben most hirtelen nem vagyok 100%-ig biztos, ezért elnézésed kérem. :R De úgy emlékszem hogy stereo-ban van sub, (most is úgy megy Nálam) és direct-ben nincs.

Mivel újra kalibráltál, ezekre esetleg nézz rá. :R

Véleményem szubjektív...

(#29926) Gabesz87 válasza hackeeeee (#29925) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, nekem is Denon van. A hangfalak Small állásban vannak. Directben valóban nincs sub, ahogy írtad, csak nekem így olyan "üres, élettelen" a hang. Inkább hagyom had szóljon a sub is akkor. Esetleg lehet hogy azért hallom jobban a mélyet most, mert mások a vágási frekik? Korábban 80 volt a melynyomoe, most 120, és 80 az összes többi.

[ Szerkesztve ]

(#29927) rento


rento
őstag

Sziasztok!

Nagy nehezen csak összeállt a Logitech Z5500s rendszer utáni belépő szettem:
Erősítő: Onyko Tx-Nr646
Frontok: 2 álló egyedileg épített, Hivi hangszórókból
Center és surround: Wharfadale Wh-2
Mélyláda: Jbl arena 100P
Szóval nem egy nagy durranás, de egyelőre nekem megfelel, főleg a Logitech után.
A problémám a következő:
Pár hétig mélynyomó nélkül használtam a rendszert, mert a megfelelő mélyládát kerestem. Előtte úgy volt beállítva hogy a frontok megkapták a teljes sávot, nem voltak vágva, a center meg a surroundok 80hzn voltak, plussz beállítottam kézzel a hangfaltávolságokat. Frontok 3.8m-re, center 3.5m-re, surroundok 1.3m-re. Egész jól szólt így a rendszer, zenével is megvoltam elégedve, kellemes, lágy mélyei voltak a frontoknak is. Most mivel megvan a mélyláda is, gondoltam tegnap akkor bemérem a dolgot a mikrofonnal. Az erősítőhöz nem volt meg a gyári mérőmikrofon, így az egyik barátom adott kölcsön egy denon mikrofont. Olvastam hogy más hangja van a két erősítőnek, így gondolom ebből adódik hogy elég érdekes dolgokat mért a denon mikrofon. Valamiért teljesen eltolta a jobb oldali frontra a "színpadot". A bal frontra 1.8m-t és +2dbi-t, a jobb frontra 3.8m-t és +4dbi-t állított be. A 2 front vágásat pedig 40mhz-re tette. Jól gondolom hogy az eltérő márkájú mikrofon miatt lett ilyen rossz a mérés, vagy nincs köze hozzá?

(#29928) MasterMark válasza Lacielvtárs (#29923) üzenetére


MasterMark
titán

SPDIF-en max. 6.1 lehet. 7.1 itt azt jelenti, hogy a hátsó kétszer van, de ugyanaz szól rajta.

Erősítőt nem nagyon kell keresni, már a 2004-es belépő Danon is tudta ezeket.

A DTS-HD Core-ja meg általában DTS-ES Discrete 6.1.

Switch Tax

(#29929) hackeeeee válasza Gabesz87 (#29926) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem X520 BT-m van, Mission LX-2-vel, épített subbal, de Nálam is jobb így, hogy brummog a sub. :) Én eltettem magamban azt, hogy ez a cucc kevés a pure direct-hez. :)

Véleményem szubjektív...

(#29930) I'am Dony válasza rento (#29927) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nyilván okozhatja a mikrofon is, de sok esetben az Audyssey a saját mikrofonjával is ökörségeket mér. Meg nem is mindegy hogyan mérsz. Van-e állvány a mikrofonnak? Mennyi pozícióból mérsz összesen és a mérési helyek 55 cm-n belül vannak-e az előzőhöz képest? stb. stb. A manuális beállítás sokszor célravezetőbb.

[ Szerkesztve ]

(#29931) T_Stark válasza Gabesz87 (#29926) üzenetére


T_Stark
őstag

Kapcsold ki menüben a szubot.
Úgy sztereó módban nem szól, csak a két front, de a dynamic EQ bekapcsolható ha kell a több basszus, nem úgy, mint direktben.

(#29932) rento válasza I'am Dony (#29930) üzenetére


rento
őstag

Nincs állványom. A fotel tetejére tettem a mikrofont, nagyjából fülmagasságba. Egyelőre meg csak erre a helyről mértem 3szor, de mindannyiszor ugyan azokat az értékeket mertem vele amit korábban említettem.

[ Szerkesztve ]

(#29933) #54715584 válasza hackeeeee (#29929) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nálam ue az erősítő van és direct módban hallgatok zenét Magnat hangfalakkal. Egyáltalán nem hiányzik a mélnyomó, ha átrakom sztereóra, akkor sem hallok sok különbséget, nem brummog a sub, kicsit mélyebb a basszus de minimálisan érezni csak.

(#29934) hackeeeee válasza #54715584 (#29933) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem vagyunk egyformák. Nekem hiányzik az a hang, ami jön a subbol. Persze, alacsony hangerőnél még nem kapcsol be a sub, néha nem tűnik fel. :)

Véleményem szubjektív...

(#29935) Ance válasza Lacielvtárs (#29917) üzenetére


Ance
őstag

Jethro Tull - Live at Montreux (2003) DTS-HD 7.1-es hangon szól. Érdemes meghallgatni.

(#29936) Lacielvtárs válasza Ance (#29935) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszi a tippet, meghallgatom :R

MasterMark: értem, jó tudni, köszönöm neked is az infót :R
Talaloan írtad le, én is erre gondoltam, főleg a 6.1 hangot illetően, csak azt nem tudtam hogy ez már 'elterjedt' a sima dolby digital vagy dts hangokkal :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29937) arcitec válasza Norbi 72 (#29921) üzenetére


arcitec
addikt

Az meg volt dvd-én nekem, még Yamaha-RXV630-on - 6.1-es erősítő - és valóban volt, hogy "erőteljesen" jött a hang a hátsó "center"-ből. :D ;)

[ Szerkesztve ]

(#29938) bertamihaly válasza bertamihaly (#29910) üzenetére


bertamihaly
újonc

Bocsánat, de még mindig nem tiszta.
A film az 7.1, az erősítő optikát és csatornánkénti fogadást tud.
A médiaplayer hdmi és optikán küldi tovább a filmet.
Akkor így soha nem lesz hang a hátsó hangszórókból????
Köszönöm szépen a válaszokat!!
:R :R :R :R :R

(#29939) Norbi 72 válasza arcitec (#29937) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nekem még megvan mindhárom 4 lemezes kiadás. :)

Film:

Most néztem meg az SW 8-at,szerintem nem rossz.

(#29940) junkpod válasza bertamihaly (#29938) üzenetére


junkpod
nagyúr

Dehogynem. Csak tisztázzuk, mi a lejátszó hw és sw. És azt is, hogy a megnézni kívánt filmeknek milyen hangsavjai vannak (media-info). Továbbá jól értem, hogy nem csak surround, hanem hátsó hsz-eket is telepítettel?

Box's don't touch!

(#29941) junkpod válasza bertamihaly (#29938) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ezen az oldalon, 2 fejezet, 1. és 2. fájlt javaslom letöltésre teszteleshez, először az 5.1-est ellenőrizd, ha az jó akkor lépj tovább.
Link:
https://kodi.wiki/view/Samples

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#29942) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#29939) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Film ajánlat, az Igazság Ligája.
Sok bitang mély effekt, dolgozott a szub, de a film, hát, 'szokásos' :W
De legalább látványos, több erénye nem sok volt :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29943) arcitec válasza Norbi 72 (#29939) üzenetére


arcitec
addikt

Némi újat tudtak felmutatni, - ez kellett bele nagyon - de még mindig nem sikerül igazán meglepőt/váratlant/újat alkotni, továbbra is ott az előző sorozatok(6) árnyéka, nem is kicsit ... Eleddig ez a legjobb az új sorozatokból kétségtelen ...

[ Szerkesztve ]

(#29944) T_Stark válasza Lacielvtárs (#29942) üzenetére


T_Stark
őstag

Pont tegnap néztem meg. A vége felé, amikor Supermen "beépíti" Steppenwolf-t a falba, dörrent olyat a szub, néztem is hogy mi a f... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29945) Lacielvtárs válasza T_Stark (#29944) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jaja, igazi szub portalanito film :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29946) Q válasza junkpod (#29908) üzenetére


Q
senior tag

Olyan régen nem találkoztam azokkal a formátumokkal, hogy el is felejtettem, hogy léteznek. Nagy hirtelen csak a HD hangokra gondoltam.

(#29947) bertamihaly válasza junkpod (#29940) üzenetére


bertamihaly
újonc

hangfájl: dts 6ch a másik meg ac3 6ch
:(( :((
letöltéskor 7.1-egy írt!

igen vannak hátul is hangfalak

a lejátszó egy asus oplay hdp-r3
az erősítő egy harman kardon avr 430

ha találnék egy valóban 7.1-es filmet, akkor mivel kössem össze, hogy szóljon a hátulja is?

(#29948) junkpod válasza bertamihaly (#29947) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ott a 7.1 teszt fájl a Kodi linken. Optikai elég kell legyen dd vagy DTS 7.1hez. A lejátszó beállításra kérj tanácsot a topikjában, de a passthrough szokott jó lenni.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#29949) amtibacsi


amtibacsi
aktív tag

Denon 2313-hoz jött ma frissítés. Valami leírás létezik, hogy mi változott, mit frissítettek ?

(#29950) spiky03 válasza Lacielvtárs (#29942) üzenetére


spiky03
veterán

Milyen verzioban nezted? Sima 640es DD vagy esetleg a True-HDs verzioban?
Vagy a DTS-HDval mert erdekes modon ilyen is kerult most a lemezre az eredeti hangbol. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.