Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29501) nubreed válasza makoss (#29499) üzenetére


nubreed
veterán

Komolyan...

Nem véletlenül volt megadva a vdctrading.com weboldal. Onnan kinézed a cikkszámát azoknak a kábeleknek amik érdekelnek és megírod a gem kft-nek. Ez olyan bonyolult? :U :U

Mégis milyen honlapot akarsz, hogy üzemeltessen a GEM, mikor forgalmazzák a teljes palettáját a VDC -nek? Több mint 15 ezer féle termékről beszélünk...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#29502) Lacielvtárs válasza migabi24 (#29500) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nem vagy az adosom semmivel :DDD
Ha hiszed ha nem, én meg arra vártam hogy mikor tudsz jönni... :W
Szépen elmentunk egymás mellett :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29503) vilga válasza Lacielvtárs (#29488) üzenetére


vilga
tag

Csakis kristálytiszta forrásból :C

(#29504) Lacielvtárs válasza vilga (#29503) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Lehet várok akkor egy kicsit :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29505) BBéci válasza zsoika (#29484) üzenetére


BBéci
titán

Nem azért vizsgálódnak, mert a kábelnek árt a meleg. A kábel melegedése egy olyan jel, ami valamilyen zavarra utal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29506) zsoika válasza BBéci (#29505) üzenetére


zsoika
addikt

Igen.....adott keresztmetszetű kábel túlterhelését, esetleg oxidáció vagy meglazult csatlakozás/kötés is kimutatható.
Akkor a kábelre ható "meleg" nem befolyásolja a hangot?

[ Szerkesztve ]

(#29507) BBéci válasza zsoika (#29506) üzenetére


BBéci
titán

Nem végeztem erre vonatkozó kísérleteket, de azt erősen kétlem, hogy radiátor alatt lévő vezetékek melegednének annyira, ami a hangzást befolyásolja. Nálam nagyjából az a helyzet, mint Lacinál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29508) Dorian válasza zsoika (#29506) üzenetére


Dorian
félisten

Ugyan miért befolyásolná?
Tényleg valaki megpróbálhatna bármi logikusnak tűnő érvet kigondolni :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29509) Lacielvtárs válasza Dorian (#29508) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

No majd kiagyalok én valami bődületes marhaságot :DDD
Vagy hátha jön még valaki ezugyben... ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29510) junkpod válasza Lacielvtárs (#29509) üzenetére


junkpod
nagyúr

Megváltozik a réz kristalyszerkezete így néhány elektron hajlamos lesz fennakadni a rácson ami természetesen jelveszteseget okoz.

Box's don't touch!

(#29511) hm15


hm15
senior tag

Bólintsatok kérlek mielőtt rendelek, ezzel ugye kihúzom középkategóriában?

Front oldalra: Van Damme 2 x 6.0mm Audio Twin Interconnect Speaker Cable (Total Definition Directional Hi-Fi) 268-506-000

Hátterekhez: Van Damme 2 x 2.5mm Audio Twin Interconnect Speaker Cable (Total Definition Directional Hi-Fi) 268-502-000

Mélyláda: Klotz

AVR oldalon BP-6201G, Kácsa High End BFA banán dugó, berillium-réz, aranyozott.

Hangsugárzó oldalon csupaazon kötném be, nem latom értelmét dugózni, esetleg villás saru, de feleslegesen nem költenék.

(#29512) zsoika válasza Dorian (#29508) üzenetére


zsoika
addikt

Annyi minden befolyásolja...miért pont ez ne! :DDD

(#29513) BBéci válasza hm15 (#29511) üzenetére


BBéci
titán

Ki kellene próbálni, ad-e bármi pluszt a 6 négyzetmilliméteres a 4-eshez, vagy a 2,5-öshöz képest!
Egyáltalán nem törvényszerű, hogy ami vastagabb, annak jobb a hangja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29514) hm15 válasza BBéci (#29513) üzenetére


hm15
senior tag

Haladóban visszaolvasva inkább a 4 es 6mm változatot ajánlják, nem olvastam sajnos erre vonatkozó tapasztalatot.

(#29515) #98221312


#98221312
törölt tag

Srácok, túl vagyok a tápkábel teszten.... :) Pénteken Tamoo jóvoltából beszereztem egy újjabb tápkábelt, mivel az erősítőbe van már egy, és azon sokat hozott, gondoltam teszek egy próbát a mélynyomóval, illetve a playerrel..
Elöször a Marantz UD7007-es lejátszómba raktam, amit Béci javaslatára analóg zenével teszteltem.. :)

Igazából annyi történt, hogy a magas hangok finomabbak, lágyabbak lettek, de ezen kívül nem tapasztaltam semmi mást.
Ezután jött a film próba..
Most lehet őrületes hülyeséget írok, de sokkal visszafogotabbnak, gyengébbnek, részlettelenebbnek tünt... :( Létezhet ez???
Mivel a playerbe nem igazán vált be, ezért átraktam a mélynyomóba, és ott már pozitív hatással volt... :)
Pontosabb, hasbavágóbb lett...

[ Szerkesztve ]

(#29516) Lacielvtárs válasza junkpod (#29510) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Alakul ez :C :DDD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29517) migabi24 válasza #98221312 (#29515) üzenetére


migabi24
nagyúr

a napokba én is ilyen tapasztalatot szereztem, volt egy erősítőbe bevált tápkábel, amit kíváncsiságból bedugtam a Marantz NA8005 lejátszóba és szarabb volt a hangja mint a gyári kábelével

(#29518) BBéci válasza migabi24 (#29517) üzenetére


BBéci
titán

Közben a dugvilla mindkét állásában próbáltad, vagy csak az egyikkel?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29519) Lacielvtárs válasza migabi24 (#29517) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Én az egység jegyében, cseréltem a tápkábelt a szubnal es a playernel.
A szubnal én is tapasztaltam aldasos hatást, a playernel nem érzek, hallok különbséget, digitalis hangnal.
Egy dolog tűnt fel, az analóg hang hangosabb lett, a digitalis hdmivel szemben.
Ez azonnal feltűnt.
No meg most zenéltem/buliztunk :D a lanyommal, és a hang minőség különbség jobban kijott az analóg javára, a hdmi zenei hang kicsit karcosabb, élesebb lett :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29520) migabi24 válasza BBéci (#29518) üzenetére


migabi24
nagyúr

igen a fázist mindig ceruzával ellenőriztem előtte

(#29521) T_Stark


T_Stark
őstag

Volt már többször szó róla, hogy LCR oldalon egyforma kábelezés kell.
Nekem a két front megörökölte a korábbi QED PERFORMANCE 79 STRAND 2x2,5 mm2 kábeleket (1000 Ft/m), a center viszont NorStone Classic 2x1,5 mm2 (400 Ft/m) kábellel van bekötve, a hátsókkal együtt (amikor vettem, ez fért a keretbe a hangfalak mellé, ilyen hosszban).

A centerhez egy méter kábel elég, szóval azt az ezrest még rá is szánnám arra, hogy egyforma kábel legyen a frontokkal, de a kiszállítás meg több, mint maga a kábel :W
2,5K-t megér ez a dolog, vagy ezen a szinten úgysem hallanék különbséget?

[ Szerkesztve ]

(#29522) BBéci válasza migabi24 (#29520) üzenetére


BBéci
titán

Az nem elegendő. :(

(#29521) T_Stark
Ha nem hallanál különbséget, akkor is megérné, mert elmondhatod, hogy mindent megtettél az egységes hangzás elérése érdekében.
A QED Performance kiváló ár/érték arányú kábel, nem csak hangszóró, hanem minden változatban.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29523) StormMan


StormMan
tag

Sziasztok,

tudtok esetleg ebben #29468 tanácsot adni?

Köszönöm

(#29524) #98221312 válasza BBéci (#29522) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Az nem elegendő"

Én is csak az
egyikkel próbáltam...
Volt egy jelölés, gondoltam az a fázis... A másikon is egy piros jelölés volt az egyik villánál....

Egyébként hogyan lehet megtalálni??

[ Szerkesztve ]

(#29525) migabi24 válasza BBéci (#29522) üzenetére


migabi24
nagyúr

Miért nem elegendő? Fordítva kellett volna bekötnöm?

(#29526) junkpod válasza Lacielvtárs (#29516) üzenetére


junkpod
nagyúr

Csak ez már Haladó tudomány, innen a Kezdőből kinézik az ilyet:D

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#29527) manoska


manoska
tag

Üdv mindenkinek a fórumon ! Quadral ARGENTUM 570-590 5.0 tulajoktól szeretnék kérni kicsi infót a szett-röl.

Milyen a hangja hogy vagytok vele megelégedve! Légyszi ne gyertek azzal,hogy halgassam meg ,mert nincsen rá módom!

Köszönöm Szépen előre is!!!

(#29528) hjtz4t3wrseg válasza hm15 (#29511) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Mindenképpen.

Sőt !!! :K

(#29529) hm15 válasza hjtz4t3wrseg (#29528) üzenetére


hm15
senior tag

Kösz neked is, meg is rendeltem a csomagot.

(#29530) mettek válasza manoska (#29527) üzenetére


mettek
addikt

Árkategóriáján kissé túlmutat a hangja. Megfogott, feszes mélyek. Kiegyenlített hangzás, zenei, steril azaz nincs meleg hangja mint pl egy Dalinak.

Szépen szól sztereóban és mozin is. Nekem ilyen argentum 470 volt az első quadralom azota a márkát nem hagytam el. Tavaly egy Ascentre cseréltem. Aki egyszer quadralt vesz, nem nagyon tér át más márkára.

Hasonló árkategóriájú erősítő mellé sztem igen jó választás.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#29531) makoss


makoss
addikt

Mivel a hangsugárzó vezetékeket kitárgyaltuk, lenne egy másik kérdésem:
Jelenleg felváltva nézek FullHD tartalmakat Serviio-val illetve Plex-el LG 55 UH 668V tévén úgy, hogy a PC-ből TP LINK TL-WR 841 ND routeren keresztül UTP kábelen megy a jel a tévébe.
Ha veszek egy Denon AVR-X1400H erősítőt, abba bedugva az UTP-t is át megy HDMI (ARC) a jel a tévébe?
Vagy hogyan működik ez?
Van egy régi médialejátszóm A.C.Ryan Playon! HD Mini de ezt már régen nem használom, vannak formátumok amivel már nem boldogul :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29532) manoska válasza mettek (#29530) üzenetére


manoska
tag

Köszönöm, sokat segitettél a Quadral felé! Köszi mégegyszer

(#29533) makoss válasza makoss (#29531) üzenetére


makoss
addikt

...az ami még talán segíthet PC-re van kötve egy ASUS Xonar U7, nem tudom ez segít-e, vagy felejtős erősítőre kötni?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29534) I'am Dony válasza makoss (#29531) üzenetére


I'am Dony
őstag

LAN on keresztül a helyi hálón megosztott zenei tartalmakat ill. netrádiot, spotifyt tudsz elérni. A filmeket más eszközzel kell továbbra is lejátszanod.

(#29535) hjtz4t3wrseg válasza hm15 (#29529) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Szívesen.

(#29536) makoss válasza I'am Dony (#29534) üzenetére


makoss
addikt

Mire, mikre gondolsz pontosan?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29537) hjtz4t3wrseg válasza makoss (#29536) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Pl: Himedia Q5 pro :K

(#29538) makoss válasza hjtz4t3wrseg (#29537) üzenetére


makoss
addikt

Külső lejátszó nem érdekel, az összeköttetés módja érdekellne! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29539) I'am Dony válasza makoss (#29538) üzenetére


I'am Dony
őstag

A lejátszóból (laptop) HDMI az erősítőbe, majd az erősítőből HDMI a TV-be az ARC-n. Ha a TV hangja TV adás esetén nem megy ki az erőn keresztül így, - van ilyen - akkor még kelleni fog egy optikai kábel is a TV és az erősítő közé.

(#29540) makoss válasza I'am Dony (#29539) üzenetére


makoss
addikt

Kapizsgálom. Rendes asztali számítógépem van. A HDMI-ben nem vagyok igazán otthon. Van, meg pár hónapja össze akartam hozni a PC-t, hogy a gép képe a tévén menjen de nem let túl szép eredmény :( (valószinü túl hosszú a HDMI kábel)
Van ennek külön topikja? Nem akarok sokat offolni :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29541) jeni válasza makoss (#29540) üzenetére


jeni
félisten

(#29542) junkpod válasza makoss (#29531) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem, ez nem így működik. Javaslom, hogy vegyél egy média playert.

Box's don't touch!

(#29543) makoss válasza junkpod (#29542) üzenetére


makoss
addikt

Médiaplayer nem jó, Serviio meg Plex van helyette, ezzel kell valahogy összehozni az erősítővel, ha nem megy, nem lesz házimozi.
Csak zenére luxus 360e Ftot kiadni :U

(#29541) jeni: Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29544) hjtz4t3wrseg válasza makoss (#29543) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

4K-s TV ------ Denon AVR-X1400H ----- Himédia Q5 pro ------- Serviio = mindent visz !

mi a gondod ?

(#29545) makoss válasza hjtz4t3wrseg (#29544) üzenetére


makoss
addikt

Az, hogy minek a Himédia Q5 pro???
Korábban volt az Ac Ryen de már az sem kell, helyette van a Serviio :F
Az a gondom, hogy már a kábel kb 26.000Ft, még médialejátszó is, ...a házimozi szett is jócskán túlmegy a költségvetésemen! ez a gondom

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29546) dr.bubo válasza makoss (#29545) üzenetére


dr.bubo
őstag

Használhatod a tv beépített lejátszóját. A HDMI ARC használatával a tv hangja átmegy az erősítőbe.
De valószínűleg csak dolby digital és DTS hangot fog átvinni, DTS-HD, Dolby True HD, stb. nem. Tehát korlátozva fogod tudni használni az erősítődet. (Nem használod ki a valós tudását)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#29547) greeen54


greeen54
csendes tag

Sziasztok! Mennyi a reális használtpiaci értéke egy denon avr1911 erősítőnek? (szép állapot)

[ Szerkesztve ]

(#29548) zsoika válasza makoss (#29545) üzenetére


zsoika
addikt

Olcsó androidos box már 8eFt körül rendelhető kintről. Kis mókolással és költségvetéssel megúszod.

(#29549) makoss válasza dr.bubo (#29546) üzenetére


makoss
addikt

Pont erre lenne szükségem! :K
Fel van telepítve a Plex a tévére, a serviio meg DLNA megy.
Ha meg mégis kell médialejátszó később lehetne az is, de nem rajongok az ötletért mert ha nem lesz rá frissítés, ua fog járni mint az elődje, ott fog porosodni a polcon :(

(#29548) zsoika: Köszi de külföldi rendelés nállam nem játszik :N (aláírás)

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29550) tomkagabi


tomkagabi
csendes tag

Sziasztok. Dali Spektor 6 szett mellé 30 m2-re, Denon X2400 jó választás, vagy elég lehet az X1400 is?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.