Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30301) arcitec válasza Nemir Ombe (#30300) üzenetére


arcitec
addikt

Értelek és látom a jó szándék vezérel és van is benne valami (a gumiban) de, hogy a TE (szokott) példáddal éljek(plagizálok) azért egy Merciben a hasonló alkatrész sokkal mívesebb, mint egy sokkal olcsóbb autóban.De tudjuk ezt, van jó olcsó és sok esetben célszerű azt választani - abszolút igazad van. De azért az SVS path azért az "Merci" kategória ( ha a szub nem is annyira, csak még épp jó, illetve jobb). ;)

[ Szerkesztve ]

(#30302) dave0825 válasza BBéci (#30290) üzenetére


dave0825
őstag

Én is 1,5-eset veszek majd, a mélyhez gondoltam 2,5-eset, abból olyan 2-3m kell, a bal hátsóhoz a leghosszabb, ahhoz 11-12m. A mélyhez kevés a 2,5-es? Nem egy profi ládáról van szó. :F Kocsiba nekem a 800/250W-oshoz van 4mm2-es (igaz, hogy kb. 30cm).

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#30303) zsoika válasza dave0825 (#30302) üzenetére


zsoika
addikt

Az aktív melyhez speciális kábel kell....nem 2,5-es. Pl [link]

[ Szerkesztve ]

(#30304) Nemir Ombe válasza arcitec (#30301) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mióta a mercikben (egy részükben legalábbis) francia dízel motor van, azóta azok se annyira "mívesek" .... :D ;)

.... és sok helyen/sok dolgból igen, érdemes a jobbat venni, de pl. 4db gumiláb azért nem az a kategória .... szerintem .... de ettől függetlenül teljesen egyetértek a drága dolgok vásárlásával, legalább jobban pörög a gazdaság .... ;)

Hmm ....

(#30305) dave0825 válasza Nemir Ombe (#30304) üzenetére


dave0825
őstag

Tényleg igaz a mondás, hogy ez a legkeményebb topik. :D Itt már a lába sem mindegy, hogy milyen márkájú gumiból van egy erősítőnek, vagy mélynyomónak?! :DD Ne már. :D

(#30303) zsoika: RCA dugós kábel kell hozzá biztosan? Néznék máshol, innen nem tudok rendelni 20.000 Ft alatt.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#30306) BBéci válasza dave0825 (#30305) üzenetére


BBéci
titán

Belépő szinten mindegy, feljebb már nem. Remélem, sikerül eljutnod valamikor arra a szintre, hogy halld azokat a különbségeket, amiket egy Sort Kone és a készülék saját lábai eredményeznek!
Pár hete még a bögreszetteknél tartottál, idő kell ahhoz, hogy egyrészt megtanulj hallani, másrészt tapasztalatokat szerezz. Természetesen a kettő összefügg. Nekem is volt bögreszett-szerűségem, de akkor 1984-ben nagy szám volt a hordozható, levehető hangdobozos Panasonic rádiósmagnó. Dolláros boltban, Intertourisban vettem egy kisebbfajta vagyonért. Még korábban volt BRG MK-21 magnóm, majd annak utódai közül néhány. Tehát én is legalul kezdtem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30307) morfondőr válasza zsoika (#30303) üzenetére


morfondőr
őstag

Én ilyen kábelt rendeltem a subhoz: [link] Remélem nem nyúltam mellé :F
Kipróbálni ki tudom egy egyszerű kábellel is, vagy mindenképp meg kell várjam mire megjön?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#30308) hjtz4t3wrseg


hjtz4t3wrseg
senior tag

Norstone Jura hdmi vagy Inakustik hdmi ?

(#30309) nubreed válasza hjtz4t3wrseg (#30308) üzenetére


nubreed
veterán

AmazonBasics

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#30310) xxxxxxxxx válasza hjtz4t3wrseg (#30308) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

NorStone talán nem olyan sokak által elfogadott márka, de szerintem simán jó lehet. Én is megnézném. Inakustikból ahogy láttam árban talán az Excellence-el állíthattad szembe. Utóbbit én biztosra tudom ajánlani nekem nagyon bejött. Részletező gyors, de nem kapkodó kép. Jó fekete kontraszt. Természetes színek. Nem fárasztó hanem szórakoztató végignézni 1filmet. Hangban jó, mert jó :D

[ Szerkesztve ]

(#30311) zsoika válasza morfondőr (#30307) üzenetére


zsoika
addikt

Jó lesz! Gyárilag is adnak hozzá egyet ,de az nem árnyékolt....csak arra jó, hogy kipróbáld.

dave0825: A mélyládához igen ...pl . Inakustik star is jó és mindegy honnan rendeled....veheted használtan is.

[ Szerkesztve ]

(#30312) morfondőr válasza zsoika (#30311) üzenetére


morfondőr
őstag

Minden komponens használt, sajnos kábelt nem kaptam hozzá, ma kapom meg az erősítőt és csak azért kérdezem, hogy nem küldöm-e majd melegebb éghajlatra a subot, ha csak egy sima patch kábellel kötöm vele össze, hogy egyáltalán ki tudjam próbálni? A linkelt kábel meg lehet csak jövő hét elején érkezne meg, ha pedig valami gond van a használt dolgokkal, minél előbb jelezni szeretném és lépni az ügyben.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#30313) L.L. válasza L.L. (#29853) üzenetére


L.L.
senior tag

Utolsó OFF tőlem a témában, csak okulásképp, más lehet tanul valamit belőle. Visszaküldtem a leharcolt, használt erősítőt az Elektroweltnek, ma van 1 hete, hogy átvették, amit jeleztek is, és írták, hogy másnap küldenek egy újat. Ez nem történt meg, azóta kérdéseimre csak 1 szavas értelmetlen emaileket küldözgetnek, de hétfő óta már ilyen válaszokat sem kapok. Részemről abszolút megbízhatatlan cég, és egyenlőre úgy néz ki, egy nagyobb összeggel meg is károsítottak. Hülye voltam, hogy nem PayPal fizetést választottam, hanem utaltam nekik, mert akkor legalább tudtam volna visszatérítést indítani.

(#30314) xxxxxxxxx válasza L.L. (#30313) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Tények magukért beszélnek!
Ne gondold azt hogy bunkó vagyok, mert tényleg az vagyok :)
Jobban jártál volna apróról nézel valamit. Hátha kisikerül valami az ügybe.
Köszönjük hogy megosztottad tapasztalatod. Írd meg végül mi lett belőle.

[ Szerkesztve ]

(#30315) hjtz4t3wrseg válasza xxxxxxxxx (#30310) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

én e kettő között vacillálok.
1. http://www.kabelplaza.hu/termek/norstone-jura-hdmi-2-0-kabel-0-75m/

2. https://www.conrad.hu/hu/hdmi-tv-monitor-csatlakozokabel-1x-1x-075-m-kekezuest-inakustik-671963.html
4k HDR - hez alkalmaznám
nem tudok dönteni :W

az elsőnél (+ 5% ezüst borítás ) ez számít valamit ?

[ Szerkesztve ]

(#30316) Steady74 válasza xxxxxxxxx (#30314) üzenetére


Steady74
addikt

1 millió forint körül rendeltem tőlük, sima banki utalással és paypallal is fizettem, semmi gondom nem volt.

(#30317) zsoika


zsoika
addikt

Elkészült a mélyláda kábelem. :C

Lassan erőt kell vennem magamon és az erősítőn is ki kell cserélnem ,de ahhoz azt ki kell kötnöm és szét kell szedni.

(#30318) hm15


hm15
senior tag

Ezek szerint van fárasztó kepű HDMI kábel, és kapkodó kepű is? :)

(#30319) Lacielvtárs válasza zsoika (#30317) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ejha, gratula :R
Első ránézésre tus gegecsonek tűnt :C ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#30320) I'am Dony válasza L.L. (#30313) üzenetére


I'am Dony
őstag

Szerintem ez nagyon nem OFF és köszi, hogy megosztottad :R
Remélem rendeződik a dolog, de igazán nem értem, mert többen rendeltünk onnan minden gond nélkül, bár ez most rajtad nem segít. Minden esetre nekem észben lesz, ha legközelebb is valami onnan kellene.

(#30321) arcitec válasza L.L. (#30313) üzenetére


arcitec
addikt

Próbáld meg a tulajdonos/FŐ FŐNÖKÖT elérni, hátha megkerülődött a dolog és summant valaki.Ne hagyd semmiképp, pláne, hogy van bizonyítékod, hogy visszavették.Nézz utána az össz esetleges lehetőségeknek.
Piríts esetleg rájuk , talán az hat .. Bár sokszor a türelem az rózsát terem ..

[ Szerkesztve ]

(#30322) zsoika válasza Lacielvtárs (#30319) üzenetére


zsoika
addikt

Lehetne az is ...olyan vastag ,de nem az!

hm15: Nekem is ideges az új kábelem....azt mondják ,hogy kell neki néhány nap hogy megnyugodjon. :DDD ;]

(#30323) zsoika válasza morfondőr (#30312) üzenetére


zsoika
addikt

"sima patch kábellel" Azt hogy gondoltad? Várd meg a boltit ha nincs meg a gyári gagyika.

Ilyen a gyári.

[ Szerkesztve ]

(#30324) Beni2360 válasza morfondőr (#30312) üzenetére


Beni2360
félisten

Emlékszem amikor anno vettem a használt ELAC szubládámat nem volt otthon hozzá kábel. Találtam a régi kábelek közt egy olyan 7 mm-s vastagságú RCA kábelt amire az volt ráírva, hogy VIDEO 75 OHM SPECIAL. Na avval összedugtam és ment mint a karika csapás, addig avval ment amíg meg nem jött a rendelt kábel. :U

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#30325) TongPo72


TongPo72
csendes tag

Üdv Urak,

Küszöbön álló költözés miatt szeretnék tájékozódni és tanácsot kérni, a téma nyitó hozzászólásán átrágtam magam. Erősítőt és hangfalakat keresek az alábbi paraméterekkel:
-belépő szintről beszélünk
-kb 20 m2-es helységbe kerülne
-cél: filmezés illetve zenehallgatás, főként progresszív rock/metál
-2-250k-ig el lehet menni, igazából az ár/érték arány dönt. (Sosem volt még házimozi rendszerem, egyelőre nem akarok vagyonokat elverni rá, valami egyszerűbb rendszeren fizetném meg a tanulópénzt.)
-szintén csak elméletben létező LG 55" C7V ill PS4 mellé menne :D

Bökjek rá egy belépő Onkyo, Denon, Yamaha (van ezek között best-buy?) vagy ilyesmi erősítőre meg valami normálisabb 2.0-ra? Aztán ahogy beletanulok, szépen fejlesztgetem, cserélem fokozatosan?

Köszi és üdv,
Tamás

(#30326) benyo87h válasza VoidXs (#30271) üzenetére


benyo87h
csendes tag

No vásároltam HAMA 43359 3,5 mm jack apa - 2 x RCA anya adapter- és zsír új minőségi vezetéket, sajnos a helyzet ugyan az csak a mély és egy front szól...Rádugtam a telómat, szintén . Szörnyen szomorú vagyok! Véleményed szerint menthető ,javítható vagy kuka az egész masina?Mivel használt és régi is,húzós lehet a javíttatása, másrészt jó nagy ketyere ezekben még van anyag,sajnálnám kidobni.Annyi még eszembe jutott hogy a hibát megelőző este végig egy zúgó búgó hangot hallottam,de nem jöttem rá, csak másnap,hogy a mély nem lett kikapcsolva,és nagyon halkan de gerjedt a rendszer.Nem tudom van e köze a dologhoz,de ennyi eddig kimaradt a storyból.

(#30327) VoidXs válasza benyo87h (#30326) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Szerintem drágább lenne javítani, mint beszerezni ugyanazt használtan.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#30328) Ance válasza TongPo72 (#30325) üzenetére


Ance
őstag

Azt nem írtad le, hogy vennél-e használtat. Gondold át. Szerintem ha vennél, akkor repkednének az ajánlások a hozzáértőktől, mert ez már azért elég jó összeg az induláshoz.

[ Szerkesztve ]

(#30329) dave0825 válasza zsoika (#30323) üzenetére


dave0825
őstag

Akkor most mindkét végének RCA-nak kell lennie, vagy nem? Az erősítőbe nekem majd RCA megy, azt néztem, a mélynyomóba milyen? Acoustic Research PR-151N-t találtam "olcsón" (3.490 Ft az 1.8m), ma akarnám megrendelni.

Szerk.: Bocs, most látom, hogy ezek párhuzamosak, szóval választható, hogy jack, vagy RCA csatlakozót használod-e, gondolom a másik végei ugyanezek. :B

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#30330) TongPo72 válasza Ance (#30328) üzenetére


TongPo72
csendes tag

Nem zárkózok el a használt rendszertől, persze az fontos lenne, hogy ne a 20 éves de-még-mindig-csilli-villi-hangzású high end cucc legyen, amikor pl a HDMI még a tervezőasztalon sem létezett. Szóval igen, lehet használt.

(#30331) BBéci válasza dave0825 (#30329) üzenetére


BBéci
titán

Nem választható, szubládába is csak RCA csatlakozó dugható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30332) netlako


netlako
csendes tag

Sziasztok!
Ezt néztem ki magamnak..http://www.netdepo.hu/hangfal-hangfalszett/hangfalszett-51/taga-harmony-tav-606-se-5.0-+-tsw-90-v3---white-5.1-csatornas-hazimozi-hangfalszett

Valaki vett már ilyet? Vagy van valami véleményetek?

(#30333) BBéci válasza netlako (#30332) üzenetére


BBéci
titán

Aki vett, rövid használat után eladta.
Nem kinézni kell, hanem elmenni és meghallgatni!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30334) netlako válasza BBéci (#30333) üzenetére


netlako
csendes tag

És miért adták el? Nem szol jól vagy a minőségileg gyenge? Erről a tipusrol nem igazán lehet itthon találni bármit is.. 😐 Sajnos nekem bot fülem van, annyit hallok hogy dübörög-e vagy hogy recseg.

(#30335) zsoika válasza dave0825 (#30329) üzenetére


zsoika
addikt

BBéci is leírta már....nem választható! RCA -RCA kell, a másik jack a tigger ...de a hkts 160SUB/230- on nincs is trigger.

(#30336) morfondőr


morfondőr
őstag

Összeállni látszik az első rendszerem, és köszönöm mindenki segítségét, de még bombáznám a topikot néhány kérdéssel! :))

Tudtok ajánlani hdmi kábelt 3-4000 Ft között? Ha lehet innen, mert már folyamatban van egy rendelésem és ezt is hozzá csapnám! Az erősítő HDMI 1.4a és egy GTX 1070-es VGA-ról kell majd fogadnia a hangot és képet! 1,5 m hossz elég.

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#30337) xxxxxxxxx válasza hjtz4t3wrseg (#30315) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

"az elsőnél (+ 5% ezüst borítás ) ez számít valamit?"
Persze! Tudás szegény emberek megtévesztésére szolgáló figyelemfelkeltő adat! Kb. mint a HDR, Atmos, 4K meg miegymás ami a dobozra ráfér. :) AudioQuest ből volt Forest és Cinamon nálam mindenféle csihi puhi dobozba meg xy ezüst tartalommal. Sokak által átitatott kábel nekem egyszerűen nem jött be. Ezért neked se tudom mondani mélyket vedd meg mert egyén függő mélyk tettszik. Csak érdemben próbáltam válaszolni a kérdésedre.

hm15: Ne hid el, tapasztald meg! Megnézel egy filmet és rendesen lefáradsz. Bár ez csak az én vélemény és tapasztalatom.

(#30338) zsoika válasza morfondőr (#30336) üzenetére


zsoika
addikt

Talán a KáCsa vagy v.melyik DeLock.

(#30339) Quetz válasza morfondőr (#30336) üzenetére


Quetz
őstag

Bármilyen high speed ethernet kábel jó lesz neked másfél méteren.

(#30340) morfondőr válasza zsoika (#30338) üzenetére


morfondőr
őstag

Kicsit megtoldva a keretet még ezt néztem: [link] Ugye az nem gond, hogy ez 2.0? Vissza felé úgy tudom kompatibilis.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#30341) hm15 válasza morfondőr (#30340) üzenetére


hm15
senior tag

Több mint elegendő ez a kábel, nyugodtan megveheted.

(#30342) Quetz


Quetz
őstag

Csak érdekesség képpen, van egy webes eszköz, amivel a HDMI adoptáló cégeket lehet ellenőrizni:
Enforcement Search Tool
You can use this tool to search for the status of HDMI Adopters. You only need to enter one word from the company name. You can search for multiple companies at one time by separating the company names by a semicolon.

A mókás, hogy a híres audiofil gyártók sorra hiányoznak a listából, míg a hama, belkin, stb mind ott vannak. Lehet találgatni, hogy akkor mi van a szép csomagolásban :DD

[ Szerkesztve ]

(#30343) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Sziasztok!

A házimozi erősítőknél mennyire jellemző a legalább 2db HDMI kimenet?
Egyszerre szeretném rákötni a tv-re és a projektorra az erősítőt és váltani a két kimenet között attól függően, hogy a TV-n vagy a projektoron akarom nézni a képet.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#30344) morfondőr


morfondőr
őstag

Köszi mindenkinek a segítséget! :R

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#30345) dave0825 válasza zsoika (#30335) üzenetére


dave0825
őstag

Okés, meg is értettem az ő válaszát is... Áthúztam a hozzászólásomban, mert közben láttam, hogy az a 2 csatlakozó nem a 2 vége.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#30346) MasterMark válasza Quetz (#30342) üzenetére


MasterMark
titán

Ügyesen félreértelmezted.

Switch Tax

(#30347) Quetz válasza Vhiktor (#30343) üzenetére


Quetz
őstag

Bizonyos árkategória felett már kapsz két kimenetet. Arra figyelj, hogy a két kimenet lehet, hogy két külön zónához tartozik, nem pedig tükrözik egymást. Ilyen volt pl. a Denon x3300.

(#30348) Vhiktor válasza Quetz (#30347) üzenetére


Vhiktor
veterán

Pontosan mit jelent a 2 külön zóna és a tükrözés? Árban kb honnan kezdődnek ezek?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#30349) zsoika válasza morfondőr (#30340) üzenetére


zsoika
addikt

Nem baj...sőt! Az Inakustikot Én nagyon szeretem....szerintem ár/érték bajnok.

Vhiktor: Használtan 100eFt , alsó/közép kategóriától már elérhető.

#30345) dave0825: Az a jack egy trigger (vezérlő ) kábel...hkts 5 -nél nincs olyan ,de nem is kell.

[ Szerkesztve ]

(#30350) dave118 válasza Vhiktor (#30348) üzenetére


dave118
senior tag

Általában alsó-közép kategória erősítői között már találni 2db HMDI kimenettel rendelkezőt. Ár nagyban függ attól, hogy új vagy használt. Utóbbi már 80k körül megoldható, ugyanez újban 200k környéke. Nálam Sony 1040 szolgál, 2 HDMI kimenet megvan, ebből az egyik ARC. Használtan 80k-tól indul évjárat és állapot függvényében.

... Ami ami, az az.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.