Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29301) Lacielvtárs válasza piRate_nEx (#29300) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát, őszintén? ;]
Ha a tv hangnal 'jobbat' akarsz, akkor jó lehet, de hangminőség kapcsán, azok olyanok amilyenek :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29302) VoidXs válasza piRate_nEx (#29300) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ezeknek sokszor normális bemenete sincs, akkor már inkább a Z906, de mint mondtam, a használtpiac nagyon jó belépő szetthez.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#29303) piRate_nEx válasza Lacielvtárs (#29301) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Valahogy sejtettem, úgy néz ki akkor marad a Z906.

Alapvetően a Genius 5050 is már széttépi a 15-20nm-es szobát, de az igazi 5.1-hez kellene az optikai.

Sőt, nem is kell akkora teljesítmény, mert nem lesz kihasználva, rinyálnak az alattam lakók majd.

[ Szerkesztve ]

The glass is already broken.

(#29304) Speede05


Speede05
tag

Sziasztok,

adott egy 40m2-es nappali és egy ilyen hangfalszett szépen az ajánlott elrendezés szerint kimérve, elrendezve: JBL Home Theatre 5.1
Volt egy régi Sony AV erősítőm, de több problémám is volt vele:
1, nagyon zajos volt
2, HDMI-ről nem tudta leszedni a hangot, csak a képet tolta tovább
3, a jobb front meghalt
Szóval úgy döntöttem, hogy eljött az ideje a cserének. Ennek a legfőbb oka, hogy az AppleTV és az új UPC mediabox is csak HDMI-t ad ki, nincs egyéb audio out.
Szóval szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen erősítőt érdemes vennem a hangfalszettemhez, illetve a nappalimhoz megfelelő méretben? Extra funkciók annyira nem fontosak, egy AirPlay jó dolog, de megvagyok nélküle is. A cél, hogy legalább 2 HDMI IN legyen rajta, ami szépen leválasztja a hangot, és csak a képet adja tovább.

Mivel kis otthoni rendszerről van szó, nem lenne rossz 100e Ft alatt maradni, de a hangminőségen nem akarok spórolni, szóval ha picit több, akkor megoldom. A 6.1 és 7.1 nem érdekel jelenleg, ha szettet cserélek, akkor majd veszek erősítőt is újat.

Köszi,
András

(#29305) BBéci válasza piRate_nEx (#29300) üzenetére


BBéci
titán

Ellenségeimnek ajánlanék olyanokat.

Senki nem említett teljesítményt! Hangminőség és másodsorban szolgáltatások alapján választunk házimozis alkotóelemeket, a wattok sokadrangúak.

Érdekes a "széttépi a szobát" megjegyzésed, mert általában a 4-500000 forintból összeállított rendszerekre sem az a jellemző.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29306) #46129152 válasza Speede05 (#29304) üzenetére


#46129152
törölt tag

https://www.extremeaudio.hu/yamaha-musiccast-htr-4071-51-hazimozi-erosito

(#29307) Norberto666


Norberto666
tag

Helló mindenkinek!

Használ esetleg itt valaki QED QX16/2 2 Core Low Smoke Zero Halogen Speaker Cable?

Vélemények esetleg? Köszönöm a válaszokat előre!

(#29308) Lacielvtárs válasza Norberto666 (#29307) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, rossz a link.
Esetleg így.
[link]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29309) Norberto666 válasza Lacielvtárs (#29308) üzenetére


Norberto666
tag

köszi

(#29310) llori


llori
csendes újonc

Használt árban, 80 euro különbséget, a denon X2100 az X2000-el szemben megéri e kifizetni? Tesztek alapján akár a régebbi jobb hangzásvilággal bírhat? Holnapra tényleg el kéne döntenem, de bizonytalan vagyok, így egy kis tanácsot szeretnék kérni. Köszönöm előre is

(#29311) zsoika válasza llori (#29310) üzenetére


zsoika
addikt

Hangban kb ua. a kettő, de a 2100 2db hdmi kimenet és +1db bemenet van illetve 2db sub kimenete van....továbbá beépített bluetooth és komolyabb Audyssey MultEQ XT bemérés.
Ha ezen pluszokat használnád ,akkor igen. pl. Tv és projektor is van (2hdmi kimenet)

(#29312) llori válasza zsoika (#29311) üzenetére


llori
csendes újonc

Köszönöm. Sajnos egyiket sem tudom meghallgatni, de régebbi teszteket olvasva az x2100-at "lágyabbnak" írják, az X2000-et dinamikusabbnak, és pont ezt nem tudom, nekem melyik kell :)

(#29313) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Egy Denon AVR-X1400H + Dali Spektor 6+1+Vokal 5.0 szett esetleges vásárlásakor a szettbe bele szokott tartozni a kábel is, vagy azt külön kell megvenni?
Azért kérdezem mert néztem egy bolt honlapján de nem látom odaírva...
Ha még sincs a szettben kábel, milyet ajánlanátok? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29314) BBéci válasza makoss (#29313) üzenetére


BBéci
titán

Nem szoktak adni hozzá. Nézd meg a Van Damme kábeleket, kiváló az ár/érték arányuk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29315) makoss válasza BBéci (#29314) üzenetére


makoss
addikt

Láttam már másnál is, meg nézegettem tegnap mielőtt lefeküdtem, de nemigazán tudom milyen kellene....
Most jön az, hogy ki milyet használ? :B
Nagy hülyeség lenne ha a frontra költenék többet, pld egy szerelt banándugósat, a centerre, hátsóra valami gyengébbet, vagy egyforma javasolt?
Túl sokat nem áldoznék kábelekre, de egy tanácsnak örülnék tőletek! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29316) zsoika válasza makoss (#29315) üzenetére


zsoika
addikt

Egyformát vegyél!
Nem kell kábelra extrém összeget ellőni ,de érdemes egy jó ár/érték arányú, neveseb gyártótól választani és nem a leggagyibbat. Általában az erősítőt és a hangfalszettet cserélgetik az emberek ,de a kábelt nem....így az sokáig kiszolgál.

(#29317) makoss válasza zsoika (#29316) üzenetére


makoss
addikt

Rendben de akkor pontosan milyet? Akkor a banán dugó felejtős :(
Melyik az a kábel ami már jó? Pontos típus kellene, hogy tudjam mire számítsak :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29318) mettek válasza makoss (#29317) üzenetére


mettek
addikt

Front, center mindenképp egyforma kábel legyen, legalább 2négyzetmillis. Kácsa kábeleket nézd meg. Nekem pl Proson cs2.5 van, ez is tökeletes. Hátra mehet ugyanolyan márka csak 1.5 négyzetmillis.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#29319) makoss válasza mettek (#29318) üzenetére


makoss
addikt

Köszi, úgy néztem kb 700 Ft métere, ha ez már jó, akkor megfelelő nekem ennyiért.
Gondolom simán használod banán dugó nélkül :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29320) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Hi all.
Ez a masina mennyire jobb sztereóra, mint egy sc lx 79?
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/116911-marantz-av-8801/

(#29321) Steady74 válasza makoss (#29319) üzenetére


Steady74
addikt

Én ilyet vásároltam a hátsó dobozokhoz, szerintem megfelelő lehet Neked.

(#29322) Bbeatrix78


Bbeatrix78
csendes újonc

Sziasztok. Kintről szeretnék rendelni erősítőt. Jamo S606 szettet hajtana. Az kiszemeltek a Pioneer 932, vagy denon X1300 esetleg X1400. Ezeknél kicsit olcsóbban, használt denon X2100. Ezek közül melyik javasoltabb, illetve ti melyiket választanátok?

(#29323) makoss válasza Steady74 (#29321) üzenetére


makoss
addikt

Köszi! Hátsó? Első és center milyen? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29324) Steady74 válasza makoss (#29323) üzenetére


Steady74
addikt

Ilyen, de sajnos ez már kifutott termék, hififutárnál ezt ajánlották helyette.

(#29325) Vicarious1 válasza Bbeatrix78 (#29322) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

x2100

(#29326) makoss válasza Steady74 (#29324) üzenetére


makoss
addikt

Nem baj hogy különböző?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29327) Steady74 válasza makoss (#29326) üzenetére


Steady74
addikt

Lehet, én nem hallom :) Mivel a frontokat olyan kábellel kötöttem be, amely már nem kapható, így a gyártónak a kínálatából igyekeztem olyan választani, amely ahhoz közel áll.

(#29328) Ance


Ance
őstag

A centerem új helyre került, sokkal közelebb van az erősítőhöz. Érdemes esetleg az eddig hozzá használt KCS-FL 15 kábelt félbe vágni és duplán felhasználni, vagy az emberiség elleni bűntettnek minősül? A frontoké KCE-BI40 egyébként. Az is fél méterrel hosszabb, mint eddig kellett. Érdemes abból is levágni azt a fél métert, vagy egy alsóközép kategóriás rendszeren amúgy sem számít?

(#29329) Ragadozó válasza Ance (#29328) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Teljesen felesleges. Center kábel mérete is jó , ha egyezik a frontokéval (oda is egyforma méretű javasolt)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#29330) Ance válasza Ragadozó (#29329) üzenetére


Ance
őstag

Köszi! A frontoké 2,5 méter, a centeré most 2 méter, de elég lenne 1 is. Szóval akkor az a jó, ha 2 méteres marad inkább, mert az közelít a fronkábelek hosszához?

(#29331) Franz51


Franz51
tag

Sziasztok!

Két - amatőr - kérdésem lenne:
1.
Szeretném a Sony EX720 tv-ét egy RX-v450 erősítővel összekötni.A csatolt kép szerint a tv digital audio optikai kimenetet gondolnám az erősítő optikai DTV/Cbl bemenethez csatlakoztatni. Jó lesz így?

2.
Mivel a fent említett erősítő jelenleg szervizre vár - nem kapcsol be - addig a tv-ét tudom e közvetlenül csak a subwooferhez csatlakoztatni az erősítő nélkül. A mélynyomó típus Yamaha YST-SW005.

Segítő válaszaitokat előre is köszönöm!!

(#29332) Norbi 72 válasza Franz51 (#29331) üzenetére


Norbi 72
veterán

1.Jó.

2.Nem.

(#29333) BBéci válasza mettek (#29318) üzenetére


BBéci
titán

A háttérsugárzókhoz nem szoktunk vékonyabb kábelt ajánlani, mint a másik háromhoz, éppen a nagyobb hosszúság miatt! :(

(#29319) makoss
Olcsó dugó ront a hangon, drágát meg felesleges megvenni egy belépő kategóriás rendszerbe.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29334) BBéci válasza Ance (#29330) üzenetére


BBéci
titán

A hosszúságoknál sokkal nagyobb probléma az, hogy a KCS ezüstözött, a frontsugárzóké viszont tiszta rész.
Még belépő kategóriában is kötelező az LCR hangdobozok teljesen azonos kábelezése!

(#29331) Franz51
Mi az a tv-ét? ;]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29335) L.L.


L.L.
senior tag

Elég jó ajánlatot kaptam a Denon X1300-ra, jó lenne megvenni. Már csak az a kérdésem lenne, hogy elegendő lehet ez, egy jbl arena 170 szettel, egy 35 m2 nappaliba? Nem a nagy hangerő a célom.

(#29336) MasterMark válasza L.L. (#29335) üzenetére


MasterMark
titán

A magasabb kategóriás hm erősítők célja sem a nagy hangerő...

Switch Tax

(#29337) L.L. válasza MasterMark (#29336) üzenetére


L.L.
senior tag

Igen, tudom, viszont azt nem, hogy ezzel a hangfal szettel megérné e, a +(20-30E) felárat, az X2300.

[ Szerkesztve ]

(#29338) BBéci válasza L.L. (#29337) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem megérne annyit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29339) #98221312 válasza BBéci (#29334) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Még belépő kategóriában is kötelező az LCR hangdobozok teljesen azonos kábelezése! "

Nálam a front/center Oehlbach rattle snake 3, viszont a hátsók Kácsások..
Oda több mint tíz méter kell..., és akármennyire is élem ezt a hobbit, nem adnék ki 40000-et csak a sourrond-ok bekábelezésére... :(

(#29340) BBéci válasza #98221312 (#29339) üzenetére


BBéci
titán

LCR = Left, Center, Right. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29341) #98221312 válasza BBéci (#29340) üzenetére


#98221312
törölt tag

Jaaaaa..! :) ok, bocsi!! :D

(#29342) Franz51 válasza BBéci (#29334) üzenetére


Franz51
tag

Szia!
ha jól látom - #29334) BBéci - kérdezed mi az a TV-ét?

Nos arról érdeklődtem -(#29331 -, hogy amíg az erősítő el nem készül, magát a mélynyomót lehet e a TV-hez csatlakoztatni. Olvastam ugyanis olyat, hogy a jobb hangzás miatt ajánlott a TV-hez mélynyomót csatlakoztatni. Arról nem írtak, hogy hogyan, meg lehet-e önállóan. Ezért volt a 2. számú kérdésem.
Norbi 72 - kinek köszi a választ - szerint nem. Ebbe meg is nyugodtam.

Köszi, hogy foglalkozol a kérdésemmel!

(#29343) BBéci válasza Franz51 (#29342) üzenetére


BBéci
titán

Ja, TV-t, így már világos.
A tévéknek nem csak az a bajuk, hogy nincs szinte semmi mélyhangjuk, a felsőbb tartományok visszaadásában is rettenetesek a beépített hangszórók. De mivel nincs se dedikált szubkimenetük, se egyéb vonalszintű (a fejhallgatóst hagyjuk, mert az rettenet pocsék jelet ad) csak az optikai kijáratra csatlakoztatott erősítő a megoldás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29344) Franz51 válasza BBéci (#29343) üzenetére


Franz51
tag

BBéci, Norbi 72!

Köszönöm,
akkor várom míg az erősítőt kijavítják. Remélem gyors lesz a szerviz!

(#29345) junkpod válasza piRate_nEx (#29300) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akarsz a belsejukrol szakszeru videó elemzést látni? NemirOmbe tud linket. :D

Box's don't touch!

(#29346) Lacielvtárs válasza junkpod (#29345) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29347) Ance válasza BBéci (#29340) üzenetére


Ance
őstag

Jogos, de mi legyen akkor, ha az a bi-amp kábel olyan nehezen megy bele a lyukba? Meg egyébként bi-ampként máshogy van használva nem?

(#29348) Nemir Ombe válasza junkpod (#29345) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... és mivel minden lehetséges alkalmat megragadok, hogy ezt a "közkincset" minél többen láthassák, ezért itt [link] is van, ugyis rég volt már .... :DDD

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#29349) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#29348) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ezazezaz :C
Mint egy urológiai 'szak'tanácsadas ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29350) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#29349) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ezt személyes tapasztalat alapján írtad ....? Mert akkor nem irigyellek.... ;] :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.