Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29101) zsoika válasza Dorian (#29100) üzenetére


zsoika
addikt

Igen, mert a hangfal tetejére rakott virágot ha túllocsolja, akkor a fölös víz alul a nútban összegyűlik és nem a p.szőnyeget áztatja el. ;] :D

(#29102) Lacielvtárs válasza zsoika (#29095) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ez bizony ilyen "sajnos".
minél korrektebb a hangzás annál nagyobb élmény a zene hallgatás, anno én is így voltam vele.
és a zene - ahogy írod is - azonnal kihozza a gyengeségeket.
látom, lassan kezdi "mindenki" megérteni, átélni, azt amin én is átmentem a tavalyi évbe :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29103) Mindennap


Mindennap
csendes újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni (alap) hifi vásárláshoz:

24 nm-es szobába kerülne. Hangfal: JBL Arena 130, erősítő: Denon AVR-X 540 BT.
Nem írnak túl sok rosszat egyikről sem. Az erősítő kiválasztásában fontos szerepe volt a Bluetooth funkciónak, de úgy tűnik ebben az ársávban elég ritka ez az "extra". Elég lett volna egy sztereó erősítő is, csak a fentiek miatt esett erre a választás.

Véleményetekre lennék kíváncsi, esetleg ebben az ársávban más/jobb ötlet valakinek?

Köszönöm!

(#29104) hjtz4t3wrseg válasza Mindennap (#29103) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

https://www.denon.hu/hu/product/homecinema/avreceiver/avrx1400h
Egy kicsivel drágább de tudásban többet nyújt !
A szakemberek jónak értékelik ezeket a belépőszintű erősítőket. :K :K :K

(#29105) Mindennap válasza hjtz4t3wrseg (#29104) üzenetére


Mindennap
csendes újonc

Köszi!
Ezt is néztem, de ez azért árban már majdnem a duplája.. :)

Az elvárásokról azért írok egy picit, csak azért, hogy honnan jutottam el idáig:

Indultam a 140-160 ezres soundbaroktól, majdnem eljutottam a a mini (mikro) hifi szettekig, aztán ide. :) :)
Meghallgatva a két előbbit, inkább egy teljesen alap hangfalpár és erősítő kezd bennem megfogalmazódni :) Nincs természetesen még csak közepes elvárás sem, ez az áron is látszik, de úgy gondolom, a fenti szett -főleg zene hallgatásra- lényegesen jobb egy hangrúdnál vagy egy bűvös kocka méretű mini hifinél.

(#29106) migabi24 válasza Mindennap (#29105) üzenetére


migabi24
nagyúr

miért néztél ki házimozi erősítőt ha zenehallgatás a cél? azt jó ha tudod ugyanazon az áron olyan sztereót kapsz ami megeszi reggelire azt az avr-t, nem a hangerőre gondolok hanem hangminőségre

(#29107) Mindennap válasza migabi24 (#29106) üzenetére


Mindennap
csendes újonc

Mert nem találtam blútuszos sztereó erősítőt ebben az ársávban. Ehhez ragaszkodnék.
Tényleg nagyon szívesen megfogadnám tanácsaitokat, tehát ha tudsz(tok) a fentinél jobb megoldást, kérlek írd meg.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#29108) Dorian válasza migabi24 (#29106) üzenetére


Dorian
félisten

Teljesen mindegy, a JBL Arena meg a bluetooth átvitel már eleve determinálja a hangminőséget, lehetne ott akármilyen sztereó.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29109) Nemir Ombe válasza Mindennap (#29107) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Veszel egy akármilyen sztereó erősítőt (ha a BT elsődleges, akkor ne gondolkozz túl komolyban mert felesleges) és veszel hozzá ezek [link] közül egyet és kész is .... ;)

Hmm ....

(#29110) Mindennap válasza Dorian (#29108) üzenetére


Mindennap
csendes újonc

Értem. Annyira rosszul szól egy belépő JBL termék, hogy inkább soundbar vagy hasonló cucc?

(#29111) Dorian válasza Mindennap (#29110) üzenetére


Dorian
félisten

Annyira talán nem. Annyira viszont igen, hogy azon az áron sok más gyártó terméke sokkal jobb hangú. JBL csak legfelső kategóriában ér valamit, a kommersz cuccai szarok.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29112) mettek válasza Mindennap (#29107) üzenetére


mettek
addikt

Vehetsz sima sztereó rendszert. Rákötsz egy ilyet és megy a bluetooth lejátszás :)

Bluetooth vevő

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#29113) Mindennap válasza Nemir Ombe (#29109) üzenetére


Mindennap
csendes újonc

Úgy tűnik, hogy hamar el kell felejtenem a bluetooth-t, mint forrást :)
A TV-vel összekötött erősítő + Youtube-ról érkező jel ugyan úgy ördögtől való, mint a bluetooth?

(#29114) mettek válasza Mindennap (#29113) üzenetére


mettek
addikt

Olyan minosegben hallgatsz zenét ahogy neked jól esik. Csak felesleges ilyen forráshoz ennyi pénzt elkölteni. Akkor valoban elég egy pc hangszóró, Harman Kardon Soundstick stb.

Egy jobb sztereó rendszer viszont flac vagy cd minőséget követel meg. Hiába van 200ezres rendszered, youtuberól az is rosszul fog szólni.

Ha meg ilyen elképzeléseid vannak hogy youtube meg bluetooth akkor lehet elég neked egy házimozi erősítő aztán abból majd tudsz csinálni 5.1-es rendszert is ha megtetszik a házimozizás.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#29115) Mindennap válasza Dorian (#29111) üzenetére


Mindennap
csendes újonc

"Annyira talán nem. Annyira viszont igen, hogy azon az áron sok más gyártó terméke sokkal jobb hangú. JBL csak legfelső kategóriában ér valamit, a kommersz cuccai szarok."

Hát ezért kérek tanácsot! :) :) Te értesz hozzá, én nem :)

Volna néhány javaslatod sztereó erősítő-hangfal kombóra? Megköszönném.

Természetesen a bluetooth-t már el is felejtettem :)

(#29116) Dorian válasza Mindennap (#29115) üzenetére


Dorian
félisten

Erősen javaslom, hogy új helyett használt cuccok között nézz szét ilyen árkategóriában, pl. az AVX fórum használt hirdetései között. Főleg az ilyen alacsony árkategóriában nagyon jelentős a minőségi különbség azonos áron használt és új cucc között, mert egyszerre lépi át a hallgathatatlan borzalom és a már kifejezetten jó hang közti sok lépcsős különbséget. Persze ha nem azonnal akarsz venni valamit, és van türelmed a dologhoz. Beteszed ide (de inkább jobb a hifi topikba) amiket kinéztél és véleményezzük.
A függvény sokváltozós, és használt hirdetések révén változik, ezért konkrétumot ajánlani nem lehet, de pár példa (majd mások is írnak):
Hangfalból pl. JPW ml széria szokott felbukkanni akár már 30 ezerért, HTA30 épített erősítőt most is láttam 30-ért, DAC is 30-40-ből meglesz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29117) Mindennap válasza Dorian (#29116) üzenetére


Mindennap
csendes újonc

Bocs, ez az elején kimaradt: nem kell használt cucc. Ne firtassuk miért, nem kell!
Ha mutatnál az Arenával hasonló árban lévő, szerinted jobbnak ítélt hangfalakat, nagyon megköszönném.

(#29118) migabi24 válasza Mindennap (#29113) üzenetére


migabi24
nagyúr

ha optikain veszed le a hangot a tv-ről és jó dac-od van akkor még élvezni is lehet, én pl. nagyon szeretek klippel zenét hallgatni

(#29119) hjtz4t3wrseg válasza Mindennap (#29117) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Szerintem ez jó ! Jbl TLX 700 :K :K :K

(#29120) Mindennap válasza hjtz4t3wrseg (#29119) üzenetére


Mindennap
csendes újonc

Melyik fórumba menjek ahol nem zavarok, és persze segítenek is? :) :)

(#29121) hjtz4t3wrseg válasza Mindennap (#29120) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

ezt miért írod ?

(#29122) Kicsibors01


Kicsibors01
csendes újonc

Szervusztok!
Megérkezett a hangfalszettem, de mindjárt az első momentumnál elakadtam. Kell a hangfal kábel végeit cinezni, vagy elég összesodorni a rézszálakat? :D

(#29123) I'am Dony válasza Kicsibors01 (#29122) üzenetére


I'am Dony
őstag

Inkább eszedbe se jusson, csak sodord. ;)

(#29124) zsoika


zsoika
addikt

Srácok! A KEF Q sorozatát próbálta v.ki?
Konkrétan erről lenne szó? Félek hogy erősen túlárazott az Uni-Q hangszóró miatt, vagy tényleg ennyire jó és forradalmi megoldás?

(#29125) Kicsibors01 válasza I'am Dony (#29123) üzenetére


Kicsibors01
csendes újonc

Köszi!! :)

(#29126) BBéci válasza zsoika (#29124) üzenetére


BBéci
titán

Általában kifejezetten jók a KEF hangdobozok, bár a belépő szériáik nekem sosem tetszettek. A KHT széria nem tartozik ezek közé, azok hangja meglepően jó.
Az XQ és a Reference a kedvenceim közé tartoznak, Muont, Blade-t-nem hallottam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29127) Nemir Ombe válasza zsoika (#29124) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Semmi "extrát" nem tud a Kef Q sorozat, de amit igen azt rendesen csinálja (semleges, kissé "száraz", de színezetlen a hangja) mélyben is jók, mivel passzív membrános/zárt kivitelüek.... a régebbi (x00-ás végü) most kifutó, az éri az árát, az új (x50) kissé túl van (még) árazva....

.... kis konkrétum: a 200 as center nem a legjobb választás, mi jópárszor "lekoppantottuk" a passziv membránt (mivel az egyik hsz az az a centerben is) a 600-as viszont nem rossz center, de a megvásárlás szettben ajánlott, mert elég egyedi hangzású dobozok .... ;)

Hmm ....

(#29128) zsoika válasza Nemir Ombe (#29127) üzenetére


zsoika
addikt

Kösz és BBéci is köszi!
Hmm pedig ezen elgondolkodtam egy kicsit...a HK MAS "center" helyett....ami menne hátra.
Van 600-as is ,de sajna dió színben.....teli árat meg nem gondoltam érte.

Esetleg egy régebbi?

[ Szerkesztve ]

(#29129) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Találkozott már valaki olyannal, hogy fázis helyesen bekötött erőnél a Audessey setup során a rendszer azt jelzi, hogy a frontok rossz fázissal vannak bekötve? Írva van az is, hogy ez előfordulhat helyes bekötés esetén is, a környezeti viszonyoktól függően. Azért furcsálom, mert a Zensoroknál ilyen nem volt csak az új szett óta írja ki. A bekötés biztosan helyes és a Zensorok helyére kerületek, így nem értem az okát. Létezhet, hogy gyárilag belül van rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#29130) zsoika válasza I'am Dony (#29129) üzenetére


zsoika
addikt

Igen az én régi denon 1909-es a sony pascal-lal ezt csinálta.....nyomj egy továbbot és kész. Valószínű nem jó a szobád akusztikája.

[ Szerkesztve ]

(#29131) I'am Dony válasza zsoika (#29130) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ezt tettem köszi, csak foglalkoztat a dolog, mivel korábban nem jelezte soha.

(#29132) Tomekgabi válasza zsoika (#29130) üzenetére


Tomekgabi
csendes újonc

Sziasztok.
Ismerősnek, denon X2000 erősítő mellé kellene vennem, belépő szint alatti hangfal szettet. A keret megszabott, így 2 lehetőség közül kellene választanom a kevésbé rosszabbat, bár lehet itt még nincs különbség köztük. yamaha ns-f51 5.0, vagy jamo S 426 HCS 3 5.0. Ezek közül bármelyik többet nyújtana vajon, mint egy Jbl Bar 5.1 soundbar, mert azt még ezen az áron tudnám szerezni neki? Köszönöm

(#29133) Nemir Ombe válasza zsoika (#29128) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Sajna dió...." .... Kb. 2e Ft a fekete fólia ami elég rá, ha zavar a szín .... :D .... de én inkább olyat keresnék ami a többi dobozhoz közelebb áll hangban, "random" elég nehéz jó (és odaillő) centert venni .... ;)

Hmm ....

(#29134) zsoika válasza Tomekgabi (#29132) üzenetére


zsoika
addikt

Akkor szerintem a yamaha ,de lehet jobban járnál egy pár front hangfallal és majd később a többi.

Nemir: " én inkább olyat keresnék ami a többi dobozhoz közelebb áll hangban" oké és tudsz olyat mondani? Elvileg az infinityket szerelték cmmd magassal de a mélyközép más .
Pl. Ref rc263 és 252?

[ Szerkesztve ]

(#29135) Nemir Ombe válasza zsoika (#29134) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Lehet inkább arrafele nézegetnék vagy vennék még 1 párat a frontokból és 1-et befognák centernkek.... ;)

Hmm ....

(#29136) zsoika válasza Nemir Ombe (#29135) üzenetére


zsoika
addikt

Most is az van centernek csak eladtam a hkts 60 szettet és a bal hátsó így hiányzik( 2front,center,jobb hátsó a MAS jelenleg).
Arra gondoltam hogy nem egy 3. Hangfal párat vennék s egy maradna 1db tartalékba .....hanem igazi centert és a rendhagyó meg menne hátra.
Akkor maradok az eredeti változatnál és veszek még egy pár MAS-t.

(#29137) Lacielvtárs válasza zsoika (#29136) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nincs azzal baj ha van 'tartalék', nálam is lapul egy bs 263 a szekrény tetején :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29138) zsoika válasza Lacielvtárs (#29137) üzenetére


zsoika
addikt

Hát igen, de gondoltam egy plusz helyett egy igazi center jobb volna....ami persze közel sem biztos.

(#29139) Norberto666


Norberto666
tag

Sziasztok!

Vélemények ezekről a tápkábelekről?

ISOTEK EVO3 INITIUM[]

Pangea AC14SE MKII

Real Cable PSKAP

Vagy ha esteleg tud valaki jobbat 30 ezerig?

(#29140) zsoika válasza Norberto666 (#29139) üzenetére


zsoika
addikt

Én pl. Ma rendeltem egy ilyet és hozzá venni fogok ilyen kábelt.
Nemir ajánlotta.....mivel rövid a mélyládám gyári kábele gondoltam kipróbálom és lehet nem lesz rosszabb az általad leírtaknál.

(#29141) daniel2121 válasza zsoika (#29140) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ez normális cucc mégis csak Kínából jön?

(#29142) BBéci válasza Norberto666 (#29139) üzenetére


BBéci
titán

IsoTek jó, van olyan a rendszeremben.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29143) zsoika válasza daniel2121 (#29141) üzenetére


zsoika
addikt

Azt nem tudom hogy "normális" e, de így elég hosszú lesz ahhoz, hogy ne feszüljön. Ha pluszban még javít a hangon az csak jó, de nem ez volt a fő cél.

(#29144) makoss válasza I'am Dony (#29074) üzenetére


makoss
addikt

Na most erre egész véletlenül akadtam rá, nem azért, hogy most nekem beton romboló erősítő és hangsugárzóim legyenek de itt talán még kisebb a szoba, és mik vannak itt betéve! Jéézus úristen! :Y
Épp hogy befért! :D
Itt egy másik: [link]
Kegyetlen! És gyönyörű!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29145) Lacielvtárs válasza makoss (#29144) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, van egy íratlan szabály a hifi es mozisok között.
Nem azért veszünk akkora és hatalmas 'perifériákat' hogy házat vagy betont romboljunk, hanem hogy minőségi hangot kapjunk :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29146) zsoika válasza makoss (#29144) üzenetére


zsoika
addikt

Ja ....fingedli helyekre raknak nagy szetteket és a tv elé meg egy böszme mélyládát. :O

(#29147) I'am Dony válasza makoss (#29144) üzenetére


I'am Dony
őstag

"Műszaki látványnak" mindig szép az ilyen, de csak a cuccok miatt. Egyébként egy akusztikai borzalom mind a kettő. A hangzás, hangkép meg egy nagy katyvasz lehet, kb. 0 térrel. Hidd el, nem kell neked ilyen berendezés, mert csak szenvednél vele a beállítása alatt és soha nem lenne jó, mert nem is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#29148) migabi24 válasza BBéci (#29142) üzenetére


migabi24
nagyúr

ez pl? IsoTek EVO3 Premier

(#29149) Dorian válasza makoss (#29144) üzenetére


Dorian
félisten

Nevetséges, szörnyen szólhat.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29150) makoss válasza I'am Dony (#29147) üzenetére


makoss
addikt

Jó, de akkor mi a f@sznak költ ennyit marhaságra ha a végeredmény f*s? :F Mert ahogy elnézem csak a mélynyomó kb 300.000Ft :O
Mert annyi pénze van már, hogy kínjában nem tud mit csinálni? :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.