Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) Nemir Ombe válasza windlord (#2891) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

(#2891) windlord

Teljesen félreértettél. Na mindegy is ... rock-ra mozira írtam, hogy jó a JBL "egyéb zenehallgatásra" ajánlottam más típust. Ne volt szándékomban, hogy téged és az ES dobozaidat megbántsam.

(#2892) Szabikaa20

A hang minőségét nem (kizárólag) a hangszórók száma határozza meg. Az Arena-nál sem azt írtam, hogy a 170 sz@r, a 180 meg OK, mert abban több a hangszóró, hanem azt, hogy maga a típus nem ér annyit, van (szerintem) jobb választás hasonló árban. Természetesen ízlés és utánajárás kérdése is, hogy nem csak az ismert/hájpolt márkanevek közül választ valaki.

Egy kérdés: ha valami nagy és sok benne a hangszóró, az akkor eleve jó? :DD

(#2894) Sanci38

Annyit fűznék hozzá, hogy az Arena 170 és a Castle/Roth páros között is kb. olyan különbség van, mint a Taga/Eltax és az Arena között. Amit próbáltam érthetően leírni, csak valszeg nem jött át másoknak ....

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#2902) Szabikaa20 válasza Dorian (#2900) üzenetére


Szabikaa20
őstag

De előbb is írtam,hogy pl a JBL 180-as majdnem duplája a 170-esnek árban.És csak 1-1 hangszóróval van több.

Nemir Ombe: Nem nem azt nem mondtam,hogy jobb mert sok benne a hangszóró.

lamaffia0331: Elolvastam a tesztet.Sajnos nem térnek ki arra hogy milyen a 170 es 180-as,hanem általánosságban írnak csak róla.A szubit az írják konkrétan, hogy ennyiért nagyon jó.Engem az érdekelne,hogy érezni e a kettő között különbséget.

És még egy olyan kérdés hozzátok,hogy a Monitor Audio MR6-osok mennyire jobbak(rosszabbak) a JBL-nél?Most nem a hangfal mennyisége miatt kérdezem! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#2903) Nemir Ombe válasza Szabikaa20 (#2902) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Igen, a 180-asnak több a mélye, ha ezt akarod hallani. De ettől még nem lesz jobb a hangja, valamint amennyivel (kb. 30%) drágább, annyival nincs több mélye. Ergo = pénzkidobás.

Akkor már (ha mindenáron ilyet akarsz és más nem érdekel) inkább egy 170 +sub, ami kb. annyira jönne ki, mint a 180.
De hangsúlyozom, jobb hangot nem kapsz egyik esetben sem. Csak más lesz.

Bár nem vagyok MA párti, de az MR6 lényegesen jobb hangú doboz, mint a JBL (bár ne általánosságban írjunk, tehát a szóban forgó JBL-nél kategóriákkal jobb).

Azt had kérdezzem meg, hogy Te most valakitől választ vársz arra, hogy igen Vedd meg a 170-est, vagy igen Vedd mag a 180-ast, vagy valóban jó (jobb)hangú dobozt keresel hasonló áron!? Csak mert ha az első, akkor vedd meg az Arena-ból a nagyobbat és nem kell tovább agyalni. Jó nagy dobozod lesz, jó nagy hanggal .....

Hmm ....

(#2904) carr


carr
őstag

yamaha yst-sw012 mint belépő szintű mély, milyen egy taga tav-606 v3hoz?
elég? Vagy tegyek félre (belépő szint!) egy TAGA TSW-120ra?
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#2905) Szabikaa20 válasza Nemir Ombe (#2903) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nem akarok ilyet minden áron csak nem kaptam konkrét választ a kérdéseimre azért feszegetem még. :) De most hogy válaszoltál megtudtam amit akartam.Köszönöm!
Az MR 6-ot meg azért kérdeztem,mert a múltkor valaki ajánlotta,hogy a topikgazdának lesz eladó beszéljek vele.Már írtam vele ez ügyben és lényeges összeggel olcsóbban odaadná,mint a 180-asok új ára.
Azt mondanám hogy ezen az áron minél jobb minőseget szeretnék!Nem vágyom én a JBL-ek után annyira...A jobb alatt most nem azt értem,hogy részletezőbb legyen,ha az csak előny persze.Hanem hogy sub nélkül se hiányoljam azért a mélyeket,a magasak ne nyomják el a cincogásukkal,ha netán hangosabban hallgatnám az élményt.És mozira is jó legyen ez is egy szempont.Olyan arany középutú lenne a jó,ha étesz engem... :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#2906) Norbi 72 válasza Szabikaa20 (#2905) üzenetére


Norbi 72
veterán

A JBL 170/180-ast szvsz bármelyik MM-ba meghallgathatod.Az MA szettet meg ragadozónál.

Utána majd döntesz.

(#2907) Nemir Ombe válasza Szabikaa20 (#2905) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Értem én, de ha egyértelműen kérdezted volna, egyértelmű választ kaptál volna ..... :D

Az MR6-nál arra figyelj, hogy mozihoz ebből a sorozatból kell(ene) center és háttér is, kérdés tudsz-e hozzá venni később. Zenén szerintem elég az MA mélye, mozihoz viszont kell (mondjuk: kötelező) a sub.

Nem tudom mennyit szánsz rá, egyben vagy darabokban akarsz 5.0-át/5.1-et venni, de elég sok alternatíva van 200.000Ft környékén, ami már "jó is valamire", ne ragadj le 1 vagy 2 márkanévnél.

Hmm ....

(#2908) Szabikaa20 válasza Nemir Ombe (#2907) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Szerintem itt elég egyértelmű voltam... :U

Darabokban szeretném megvenni.Először valami két front kéne.Mondjuk az nem jó hogy kell szub is,mert az csak jövőre szeretnék venni(nem januárban) és addig szeretném használni a hangfalakat nemcsak úgymond "szenvedni" velük. :) 200-at nem szeretnék.inkább ilyen 100 nagyon max 120-ig(két front)...De használtól se zárkózom el!Természetesen,ha nincs szétgyepálva stb...

200-körül már használt Dalikat vennék vagy Focal-t bár az necces ennyiért...

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#2909) Norbi 72 válasza Nemir Ombe (#2907) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az MR6-nál arra figyelj, hogy mozihoz ebből a sorozatból kell(ene) center és háttér is, kérdés tudsz-e hozzá venni később.

Amint a topikgazda révbe ér egy GS szettel,ez nem lesz probléma. :)

(#2910) szasanyi válasza Szabikaa20 (#2893) üzenetére


szasanyi
félisten

Konkrétan annyival jobb a JBL Arena 170, amit el sem hittem amíg meg nem megszólaltak! :K Egyedül a magas hangokban volt jobb a TAGA, de az önmagában ugye semmit nem ért.

(#2911) BBéci válasza szasanyi (#2910) üzenetére


BBéci
titán

Konkrétan, részletezve, miben volt jobb a Taga magastartománya? Azért kérdezem, mert elképzelni sem tudom, hogy ez lehetséges.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2912) HolyFire


HolyFire
aktív tag

A Pioneer BDP-160S 3D Blu-ray lejátszóról mik a vélemények?

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#2913) Norbi 72 válasza HolyFire (#2912) üzenetére


Norbi 72
veterán

Egy jó belépő lejátszó. :K

(#2914) McBJani


McBJani
tag

Sziasztok!

Az erősítőmhöz szeretnék csatlakoztatni egy bluetooth vevőt, jack dugón keresztül, hogy telefonról is tudjak zenét hallgatni kábel nélkül.
Rengeteg ilyen eszköz van, ezért érdeklődnék, hogy valaki vásárolt-e már valamilyet?
Tudnátok-e ajánlani valami jól beváltat?
E-bay előnyben :D
Köszi! ;)

Üdv.:Jani

(#2915) HolyFire válasza Norbi 72 (#2913) üzenetére


HolyFire
aktív tag

Egy ilyennek mennyire hangos a motorja? Volt egyszer egy Samsung talán E vagy F5500-as lejátszóm, az valami baromi hangos volt.Minél gyorsabban forgott a lemez a lejátszóba annál hangosabb és magasabb folyamatos monoton hangot adott ki magából. Engem nagyon zavarnak az ilyen folyamatos "cicergő" hangok. Amikor az olvasófej pozicionál az nem érdekel mert az nem folyamatos.

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#2916) johnywalker válasza HolyFire (#2915) üzenetére


johnywalker
őstag

Pio-nál csak lemez indításnál lehet hasonlókat hallani.Valamint esetleg talán rétegváltáltásnál, de azt is csak rövid ideig.Egyébként nagyon csendesek, nem nagyon cicereg.

[ Szerkesztve ]

(#2917) Norbi 72 válasza HolyFire (#2915) üzenetére


Norbi 72
veterán

Csendesek nagyon,nálam 430-as van,semmi hangja nincs.

(#2918) cynric


cynric
tag

Sziasztok!

Kompakt "házimozirendszert" keresek 80-90e körül! A lényeg, hogy árához képest átlag fülnek jól szóljon, USB-ről játssza le az mkv formátumot, legyen HDMI ki/bemenete. Biztos tudtok 1-2 "ajánlott" típust. Az is nagy segítség lenne, ha megmondjátok milyen márka jó vagy rossz vagy mire figyeljek oda. Bármi infót szívesen fogadok! :)

Válaszotokat előre is köszönöm! :R :R

7lövetű konyhakés

(#2919) BBéci válasza cynric (#2918) üzenetére


BBéci
titán

Az olyan komplett rendszereket, amik 80-90000 forintba kerülnek és lejátszót is tartalmaznak, még ebben a belépős topikban sem ajánljuk, mert ahogy Te is írtad, csak idézőjelben (inkább úgy sem) nevezhetőek házimozinak. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2920) Szabikaa20 válasza cynric (#2918) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Azok az egybe cuccok nem ajánlatosak...Itt kezdődik de ez a leg alapabb.De azt is mondhatnám,hogy inkább itt... De még itt se nagyon...A másodikhoz még +a subwoofer.Az .mkv hez kell valami média lejátszó is,nekem mondjuk maga a TV tölti be ezt a szerepet egyenlőre.

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#2921) #00137984 válasza cynric (#2918) üzenetére


#00137984
törölt tag

Ezért a 100ezer forintért csak használtan vagy az év végi akciókat nézegetve találhatsz jó házimozi rendszert. A hónap elején ajánlottam már valakinek [link]

[ Szerkesztve ]

(#2922) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Ha már JBL-ekről volt szó :) ; ezek eléggé le vannak értékelve: JBL Studio 270 99999Ft/pár + JBL Studio 220 39999Ft/pár + JBL Studio 225C 39999Ft.

[ Szerkesztve ]

(#2923) cynric válasza #00137984 (#2921) üzenetére


cynric
tag

Köszönöm szépen Zsébernardo, Szabikaa20, BBéci a gyors és kielégítő válaszotokat! :R

7lövetű konyhakés

(#2924) gurabli


gurabli
senior tag

Mi a vélemény a Heco hangdobozokról?

Konkrétan ezekről:

Álló:
Heco Spirit 200
Heco Cantaro 3

Bookshelf (?):
Heco Spirit 100

Minőségre ezek mit tudnak, mennyire éri meg jó állapotban, tisztességes áron megvenni őket? Panelszoba, 18m2.

Valamint érdekes lehet még: Yamaha NS-G40 MKII

A jelenlegi összehasonlítási alap Jamo Studio 135.

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#2925) szasanyi válasza BBéci (#2911) üzenetére


szasanyi
félisten

Elsősorban zenénél volt jól hallható a különbség. TAGA-n a magas hangok szebben csengenek, egyes zenék esetén szinte csilingeltek. A JBL 170 teltebb, gazdag mély hangzása - szerintem - igényelné ezt, de csak szolidan van jelen a magas tartomány. Egyébként a hivatalos gyártói specifikációban megadott magas tartománya is kisebb..

[ Szerkesztve ]

(#2926) Nemir Ombe válasza gurabli (#2924) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ezek a Heco belépő dobozai közé tartoznak, nagy csodát ne várj. A Yamaha is belépő, de szerintem (ha már lehet ilyet mondani) kellemesebb hangú cucc.

18nm-re mindegyik elég. Lényegében vedd amelyik tetszik, talán annyi. hogy a Yamaha még talán mindig futó sorozat, a Heco már egy régebbi darab.

(#2925) szasanyi

Meg ne haragudj, de a Taga-ról ilyet állítani, hogy "csilingelő magas", azért jelentős túlzás. Az viszont tény, hogy a JBL-nek nincs "valódi" magasa, csak csattog/csörög.

(a max. frekvenciának pedig semmi köze nincs a magas "minőségéhez")

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#2927) gurabli válasza Nemir Ombe (#2926) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm! Gondoltam, hogy belépő dobozok, csodát nem várok, azért kérdezek:) Sajnos meghallgatni nem tudom őket, ezért részben zsákbamacska. Ennyi a keret, ebből kell kihozni a legtöbbet.

A Studio 135-től azért mindenképpen (komoly) előrelépés lenne bármelyik is lesz/lenne?

A Yamaha NS-G40MKII felé hajlok, arról szinte csak jót olvastam, hogy ennyi pénzért ebben a kategóriában nem igazán van ellenfele.

Még egy fontos dolog, amiben segítséget kérnék: bármelyik doboz is lesz, csak egy helyre tudom rakni, vagyis egy alacsony TV állványra, amint van a TV és az mellé két oldalra. Kb. 50cm magas az állvány. Nagy gond, hogy nem tudom közvetlenül a földre rakni?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#2928) Ragadozó válasza gurabli (#2927) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Az említett Yamahák kategóriájukban tényleg jók, érdemes a belsejükre is költeni minimálisat és egész jó hangod lesz...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#2929) Szabikaa20 válasza szasanyi (#2925) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Na és most megint visszatérnék a 170 és 180-ashoz..Az nem lehet hogy a 180-as inkább úgy működik mint egy 3-utas hangfal.Egy mély egy mélyközép és egy magas hangszóró lenne.És így "kevesebb" dolga lenne a magasnak részletesebb lenne.Ellenben a 170-esel ahol csak mély(mélyközép) van és a magas.
Néztem előbb a specifikációt ott úgy írja a 180-ast,mint a 170-est csak annyi hogy duplán van a mélyközép a keresztváltó pedig 2100hz-re van állítva.Szerintem értelmesebb lett volna a 180-ast 3utasra csinálni inkább!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#2930) szasanyi válasza Szabikaa20 (#2929) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem tudom, azt nem ismerem annyira. Itt egy Arena 170 és egy Arena 180 teszt ha még nem olvastad, hát találsz számodra érdemleges infó(ka)t. Meg hát csak ad vki hozzáértő (BBéci, Sanci38, Norbi 72, Ragadozó) pontosabb infót erről.

Nemir Ombe: minek / kinek kell ez a folyamatos ellenkezést és fikázás? Én a magam részéről nem vagyok kíváncsi rá (de már mások is utaltak erre) és arra főleg nem, hogy megmondd nekem én mit és hogy hallok, vagy hogyan nem. Ha annyira nagy szakértője vagy a témának akkor javaslom inkább menj át a haladó házimozi topikba, ez nem neked való. Egyébként meg hozzáértő ember nem csak azzal dobálózik, hogy ez sem jó meg az is sz@r... csak mondom, miközben újólag felhívnám a figyelmedet arra, hogy a topik témája Házimozi belépő szinten. :U

[ Szerkesztve ]

(#2931) Norbi 72 válasza szasanyi (#2930) üzenetére


Norbi 72
veterán

Kár itt futni a felesleges köröket,neki kell hallania a különbséget.

Nem szabad bemondásra vásárolni,meg kell hallgatni!

(#2932) gurabli válasza Ragadozó (#2928) üzenetére


gurabli
senior tag

Erre gyúrok, meglátjuk. Minőségre nekem ez már tökéletes, ami ennél jobb, az már jóval drágább lenne.

Az nem gond, ha tv állványon lesz, nem a földön?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#2933) szasanyi válasza Norbi 72 (#2931) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez így van, de én alapvetően nem is erre gondoltam. Inkább arra, hogy ha vki ismeri mind2 hangfalat, az tud(hat) mondani érdemleges infót a műszaki tartalmat és a hangzásbeli különbséget tekintve.

[ Szerkesztve ]

(#2934) Norbi 72 válasza szasanyi (#2933) üzenetére


Norbi 72
veterán

A 180-asnak jobbnak kéne lennie,de szvsz ez a szett lenyomja.

(#2935) Szabikaa20 válasza szasanyi (#2930) üzenetére


Szabikaa20
őstag

A 170-est már olvastam.A 180-ast még nem de mindjárt elolvasom! :) Köszi!

Meg ma találtam ezeket. Ezek gondolom jobbak mint a 170 és 180-is...és az ár is szimpatikus! :)

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#2936) szasanyi válasza Szabikaa20 (#2935) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha használtban is gondolkodsz, abból jobbat kapsz ugyanannyiért vagy olcsóbban. Nyilván a szín és az összetétel ami egyedi igény, de kinézett típusról is kaphatsz infókat. Az előző ajánlást szívleld meg, és semmit se vegyél / rendeljél kipróbálás (meghallgatás) nélkül! :N

(#2937) Norbi 72 válasza Szabikaa20 (#2935) üzenetére


Norbi 72
veterán

Sokkal jobbak. :K

(#2938) Szabikaa20 válasza szasanyi (#2936) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Úgy lesz!Mielőtt veszek valamitis meghallgatom a 170 és 180-asokat.Aztán az a Dalit is gondolom meglehet hallgatni,látatlanban azért nem akarok venni semmit!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#2939) BBéci válasza szasanyi (#2925) üzenetére


BBéci
titán

Te hallod a 20000 Hz feletti hangokat? :U De ha hallanád, annak sem lenne semmi jelentősége a hangminőséget illetően, mert nem függ össze a hertzekkel.
Ha az Arena 170 nem csilingel akkor ott valami baj, rendellenesség van. Specifikációja szerint 40000 a felső határa és a mi méréseink szerint 20000-ig csaknem lineáris az átvitele. Beforgatást igényel, az is kiderül az egyik grafikonról.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2940) BBéci válasza Norbi 72 (#2934) üzenetére


BBéci
titán

Amennyiben házibulira kell, akkor lenyomja, egyébként inkább az Arenát választanám.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2941) szasanyi válasza BBéci (#2939) üzenetére


szasanyi
félisten

Beforgatást igényel... - ezt nem biztos, hogy jól értem. Hogyan?

(#2942) BBéci válasza szasanyi (#2941) üzenetére


BBéci
titán

Annyira forgatod őket befelé, hogy amikor leülsz a hangdobozokkal szembe, ne lásd az oldallapjukat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2943) szasanyi válasza BBéci (#2942) üzenetére


szasanyi
félisten

közi, ki is próbálom milyen változást hoz. :)

(#2944) Ragadozó válasza BBéci (#2942) üzenetére


Ragadozó
Ármester

mondjuk, ezt nem is értem miért nem egyértelmű mindenkinek, a beforgatás...sok helyen láttam, hogy egy síkba állítják a fontot és nem is hajlandóak elforgatni, vagy máshova tenni...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#2945) BBéci válasza szasanyi (#2943) üzenetére


BBéci
titán

Azzal kellett volna kezdened, hogy variálsz a forgatással. A hifi és házimozi nem úgy működik, hogy a hangdobozokat kicsomagoljuk és letesszük oda ahol éppen hely van és úgy, ahogy sikerül. Ezek szerint nem is tudod, mire képesek a hangdobozaid.
Ha alaposan tanulmányozod az általam linkelt mérési ábrákat és a hozzájuk tartozó kommentárokat figyelmesen elolvastad volna, nem csak a teszt előző oldalát, akkor tudnád miről beszélek. ;)

(#2944) Ragadozó
Vannak olyan hangdobozok, amiknek a színpadát csúnyán szűkíti a befelé fordítás, tehát nem ökölszabály, de mindenképpen ki kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2946) Ragadozó válasza BBéci (#2945) üzenetére


Ragadozó
Ármester

pár példát tudsz rá mondani? :R Tudom, hogy közülünk talán te hallgattad eddig a legtöbb hangsugárzót, vagy az is lehet a legtöbbet :)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#2947) Szabikaa20 válasza szasanyi (#2936) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Olvastam a 180-as tesztjeit amit küldtél.Elég jókat írnak róla! :) De!Netdeponál azt írják,hogy két utas.Extremauudionál pedig hogy 3-utas,most akkor mi az igazság?

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#2948) szasanyi válasza BBéci (#2945) üzenetére


szasanyi
félisten

A fontok eleje egy síkban van és előre néznek (kb. 2m-re egymástól). Te mondtad, hogy be kell forgatni őket (a mérések szerint) ezért kérdeztem hogyan és aztán mondtam, hogy akkor kipróbálom úgy és megnézem milyen változást hoz. Hol itt a variálás? :U

(#2949) #09634560 válasza Szabikaa20 (#2947) üzenetére


#09634560
törölt tag

Gyári oldal szerint kell nézni: kétutas.

(#2950) Dorian válasza szasanyi (#2948) üzenetére


Dorian
félisten

A variálás még csak most jön ;] A beforgatás nem csak dobozfüggő, hanem a konkrét szobaakusztikától is függ, ezért neked kell kikísérletezned.
Én a korábbi hangdobozoknál és a mostaniaknál (MA GS20 úgyis erről volt szó) is enyhe (két első él közt ~4cm különbség) beforgatással kaptam a legjobb eredményt.

Most hogy leírtam, nem vagyok biztos benne, hogy a GS-eket nem-e csak pont ugyanolyan pozícióba állítottam, mint ami a korábbiaknál sok kísérletezés után bevált...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.