Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56701) Sándor -P20- válasza Barret001 (#56698) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Ez sem rossz ötlet.
Elmenni bontóba és keresni egy bazinagy, bazinagyon olcsó autóhűtőt, telepakolni ventikkel és hadszóljon...
Egy haver régen ezt egy"talált" IFA hűtővel oldotta meg.
Két napig savazta, aminek az lett az eredménye hogy kilukadt... :C
Utána gézégővel szétforrasztottuk, kipucoltuk, majd össze. :DDD :DDD
Két vagy három évig használta. Meleg nyári napokon a hűtőrendszer részét képezte egy vödör is, amibe a kondenzvizet gyűjtötte.
Első szezon végére szép zöldes lett... :K :K

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#56702) BRIKLY válasza #33253120 (#56700) üzenetére


BRIKLY
veterán

Megpróbálok beszerezni valamit. Sőt,van is egy autó hűtőm.

Amin gondolkodtam még,de nem tudtam kitalálni,hogy lenne jó: Van egy öreg kis fagyasztóm.Pár éve kaptam,de nem lett befogva,mert elég a kombi hűtőnk.
Abból nem lehetne valamit kiokoskodni? :D

(#56703) Barret001 válasza BRIKLY (#56702) üzenetére


Barret001
addikt

Fagyasztó teljesítménye jelentéktelen. Viszont az autó hűtő tökéletes. Akár PC ventillátorokkal meghajtva is :)

(#56704) BullZeye


BullZeye
veterán

Tudtok ajánlani olyan akkus csavarozót/furót lehetőleg 2 akksival, és lehetőleg olyan akksival amit ha csak fél évente 1x használok a lakásfelújítás után, akkor is évekig tudom használni nyugodtan (tartja a töltést, de legalábbis nem merül le 1 hónap alatt állásában).

Melyik gyártó a lehető legjobb ár/érték arányú?

[ Szerkesztve ]

(#56705) MrDerekas válasza BullZeye (#56704) üzenetére


MrDerekas
addikt

Inkább akku függő, hogy mennyire "felejti el" az áramot. Li-ion akkusat ajánlok. Én speciel a Makitára esküszöm, de a litiumos felhozatalban szinte mindegy. Az már nem épp barkács kategória árban.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56706) BullZeye válasza MrDerekas (#56705) üzenetére


BullZeye
veterán

És hány Ah akksinak van már értelme otthoni használatra? Első körben bútorokat szeretnék összeszerelni vele, tv szekrény, polc stb.

(#56707) MrDerekas válasza BullZeye (#56706) üzenetére


MrDerekas
addikt

Pénztárca függő. Még a hidrid akkusok 1,3 Ah-tól kaphatók a lítiumos talán 2,0 vagy 2,4-től vannak szerelve. Ilyen bútor szerelés és szerelvényezéshez bőven elég nekem a 1,3as makitám. 5-6 éves lehet, minden jó, csak ha használni akarom akkor előtte tölteni kell. Egy éjszaka alatt lemerül már. Viszont ilyen évi 2-3 melóra biztos nem vennék 50+K-ért akkus gépet. Az ismertebb márkák akcióit a szerszamoutletponthu oldalon szoktam nézegetni.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56708) gyenesmartin válasza BullZeye (#56706) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ajánlott a LIDL-s Parkside márka, illetve az Aldis Workzone.
Általában szoktak sűrűn leárazások lenni, így egy 10.8V-os csavarozóhoz hozzá lehet jutni 10 000-ért is akár. Akkumulátoruk elég tartós, mivel lithiumos, maguk a gépek is minőségi anyagokból készülnek. Kicsivel a zöld BOSCH fölött vannak szerintem.

(#56709) Samus


Samus
addikt

Évi pár használatra nem lenne elég egy Parkside gép? Használattól függően a kicsi 12 voltos, vagy a nagyobbak (16, vagy az ütvefúrós 20-as). Bár ha azonnal kell, akkor nem játszik.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#56710) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Itt a nyár... Próbált már valaki peltierrel csinálni valamilyen beltéri hűtő alkalmatosságot? Ezen agyalok, hogy kéne valami mini klíma vagy hasonló. :D

(#56711) BullZeye válasza Samus (#56709) üzenetére


BullZeye
veterán

Elégnek elég lenne, csak ha épp nem akciós, akkor nem lehet beszerezni, és 1 hónap múlva pedig szükség lenne már rá.

(#56712) Tubi2 válasza szabifotos (#56710) üzenetére


Tubi2
senior tag

Akkor ér valamit, ha a meleg felét ki tudod a házból "lógatni". :)

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#56713) Reggie0 válasza szabifotos (#56710) üzenetére


Reggie0
félisten

Peltier hatasfokanak azert nezzel utana :)

(#56714) BRIKLY válasza Tubi2 (#56712) üzenetére


BRIKLY
veterán

Pedig hirtelen nekem is beugrott. Lakáson kívül elhelyezni,vizet hűtwni vele,amit aztán a lakásban elhelyezett autó hűtőben keringetnék.
Csak tényleg kérdés,hogy mennyire tud hatásosan hűteni.

(#56715) quailstorm válasza BRIKLY (#56714) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nagyjából semennyire. Szobát nem lehet vele lehűteni.

(#56716) Essejó válasza BullZeye (#56711) üzenetére


Essejó
veterán

Én anno egy 9,6 V-os Einhell-t vezetékesítettem, mert eluntam hogy már két csavar behajtás közt is tölteni kell.
Kapott egy Szünetmentesből kivett 12 V-os akkut tavaly Március végén, azóta 1x töltöttem és épp a minap fúrtam vele téglába néhány dübelnek lyukat. Viszont ha épp nincs kéznél egy ilyen átalakítható fúró-csavarbehajtód, akkor jó alternatíva lehet EZ is.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#56717) kzkz válasza AllTheBest (#56689) üzenetére


kzkz
őstag

Az a gopro rögzítés se bírja végletekig. Majd figyelgesd időnként! Nekem elkezdett repedezni a füle, aztán egyik motorozás alkalmával a benzinkúton látom, hogy nincs meg a kamera :( A szentendrei úton a keresztbordákon leszakadt, mondjuk ott én is le szoktam pattanni a nyeregből ha átmegy a motor rajta.

Visszamentem érte, szétesett a gopro külső tokja, a gopro is darabokra esett, 50 méteren belül megtaláltam őket. Minden alkatrész meglett kivéve az SD kártya, így nem láttam utólag, hogy mi történt :) (Szerintem pár autó is átment mindenen.

(#56718) AllTheBest válasza kzkz (#56717) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Ideiglenes megoldás :) Csak azért kell, hogy lássam mennyivel megyek... :(
Nekem kamera a sisakon szokott lenni, ott meg a bukómon az egyik csavarhoz van kötve egy fém vezetékkel a kamera, ha letörik a tartó, akkor a csavarhoz kötött vezeték megfogja. Itt is az lesz csinálva, mert én sem bízok ezekben annyira.
Viszont meglepően stabil, igyekeztem a lehető legrövidebbre megcsinálni a kart a két rögzítő pont között, hogy ne tudjon annyira rázkódni és igazán eddig atomstabilnak tűnik

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#56719) kzkz


kzkz
őstag

Sziasztok!

Csúszka témában tudnátok ötletet adni?

Adott az alábbi szerkezet, ahol a Z tengely mentén mozgatom a keretet fel le. 4db LMK12LUU csúszka van a tengelyeken.

A gond az, hogy ha lefelé engedem, akkor nem csúszik egyenletesen, a kezeim között érzem, ahogy a kis apró golyók kissé akadozva görögnek, nem egyenletes a mozgás. Felfelé jobb az eredmény. Már kicseréltem azt a csúszkát ami szerintem a legrosszabb volt, de ami helyette jött az se tökéletes. Ha gyorsan kell mozognia, akkor nincs probléma, de az üzemszerű mozgása lassú lesz.

Külön is kipróbáltam a csúszkákat csak a tengellyel, van amelyik ha elengedem, akkor leesik, szépen csúszik, de nagyrész olyanok, hogy elengedés után meg-meg ragad, lökni kell rajta egyet, utána már leesik a rúd végére.

(A csúszkákat először lánctisztítóval /ez volt itthon a motor miatt ;) / megtisztítottam a szállításra bekent anyagtól, majd befújtam WD40-nel, majd lithium alapú csapágyzsírral alaposan megkentem őket.)

Az XY tengelyen sima henger alakú 10-es csúszkákat használok, nem a hosszított változatot, azok mind jók. Itt a hosszított változat lenne a gond a több golyójával? Vagy épp a kínai minőség? Vagy, hogy nincs rajta elég súly? Vagy ezek a szoros illesztés miatt tényleg így működnek?

(Itthon épp 10-szer annyiba kerül, mint kínai oldalakról, szóval még rendelgetek cseredarabokat, egy darabig még így is megéri, amíg fel nem bosszant teljesen :DDD )

(#56720) DrojDtroll válasza kzkz (#56719) üzenetére


DrojDtroll
addikt

mi lesz ez a szépség?

(#56721) kzkz válasza DrojDtroll (#56720) üzenetére


kzkz
őstag

3D nyomtató. Kicsit nagyobb az átlagnál ;)

(#56722) imibogyo válasza kzkz (#56721) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem a megfelelő kenés mindig megoldotta a problémát...

Anno én is belekezdtem egy "nagyobbacska" gép építésébe, de az sajnos meghiúsult. Lett viszont helyette CNC marógép és lézergravírozó (5W-os csak kezdésnek).

[ Szerkesztve ]

(#56723) kzkz válasza imibogyo (#56722) üzenetére


kzkz
őstag

...akkor szétkapom újra én megkenem a lithiumos zsírral alaposan újra. Teljes mértékben nem bízom ebben, mert az egyik tökéletesen csúszott akkor is, amikor meg se volt kenve. De próba szerencse! Köszi

Látom a tied 43cm átmérőjű lett volna. Az se kicsi :) Ez is kb 40x40x40-est tud majd nyomtatni.

[ Szerkesztve ]

(#56724) #33253120 válasza kzkz (#56719) üzenetére


#33253120
törölt tag

Szerintem megfeszül a szerkezet, azaz nem egyformán süllyed minden sarka.

(#56725) joetata


joetata
csendes tag

Sziasztok!
Turkáltam a cuccaim között és ráakadtam egy Arctic F12 High Performance Case Fan 3pines 1350f/p 0.25A/12V ház hűtőre. Vszínű az agyam felforrt a hőségtől, főleg kocsiban. Hirtelen ötletem támadt, fel kéne használni USB-s szivargyújtóval táplálva autós ventilátorként. De az USB az 5V, az akku 12V, sőt a generátor töltése miatt az lehet akár 14,5 V is. Ez pedig ugye árt az egészségnek. Szerintetek az ötletet meg lehet valósítani, vagy inkább aludjam ki magam? Ellenállás beforrasztása megoldás? Ha igen, hány ohmos kellene és az mennyit venne le a fordulatszámból? Egyéb ötlet?
Köszönöm: Joetata

(#56726) BRIKLY válasza joetata (#56725) üzenetére


BRIKLY
veterán

Szerintem simán elbírja a 14,5V-ot is.

(#56727) imibogyo válasza joetata (#56725) üzenetére


imibogyo
veterán

Én még 18 v-ról is járattam számítógép ventit jó egy éven át (lézergravírozáshoz) és köszöni szépen még ma is jól működik. De ha biztosra akarsz menni, akkor (ha jól számolok ez a képlet és áramkör alapján), akkor a következő két ellenállásra lesz szükséged:

R2 = (12 V)(100 OhmΩ)/(14.5 V - 12 V) = 480 Ohm

Az első ellenállás egy feltételezett értékű. Én 100 Ohm-nak vettem. A második ellenállás már a képletből jött, és erre 480 Ohm-ot kaptunk. Viszont még meg kell felelnie a terhelhetőségének a ventiének, ami a te esetedben ~4W. De hogy legyen tartalék (és ne melegedjen annyira) én egy 8-10 W-os terhelhetőségűt vennék, ami pár száz forint. ;)

[ Szerkesztve ]

(#56728) Kernel válasza imibogyo (#56727) üzenetére


Kernel
nagyúr

Pedig így nem lehet osztót méretezni, mert amikor a terhelőáram jóval nagyobb, mint az osztóáram, az elhúzza. Ráterhel.

0,25 mA áram ekkora ellenálláson ejt 2,5 V feszültséget.

2,5V / 0,25A = 10 Ω

Más kérdés, mennyire áll be a tényleges áram. A ventilátor egyébként elméletben egy ilyen ellenállással lenne helyettesíthető:

12V / 0,25A = 48 Ω

De ezt sem szabad készpénznek venni, mert a ventilátor nem viselkedik pont olyan lineárisan, mint egy ellenállás. Feszültségtől és terheléstől függően más értéket képviselhet. De irányadónak jó lehet.

Például el lehet képzelni, hogy a linken szereplő osztó alsó tagja párhuzamosan kapcsolódik 48 Ω-mal, akkor már azok eredőjével kell kalkulálni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#56729) imibogyo válasza Kernel (#56728) üzenetére


imibogyo
veterán

Jó én nem vagyok elektroszaki, csak gondoltam, ha már egy "biztonságos" szintre leviszi, az már jó (megnyugtatja). Nem akartam pontos méretezést, főleg változó terhelésre nem, csak gondoltam, hogy ha mondjuk a 12-14,5 V-ot le tudja vinni nagyságrendileg 10-13 V-ra (csak példa), akkor az már kielégítő neki...

Ez itt a barkács topik, nem profi megoldásokat keresünk, csak működjön, lehetőleg ingyen... Ha nem ez lenne a célunk, akkor én is természetesen valami profibb vezérlőt/regulátort ajánlanék neki. De csak azért sem teszem. Arra itt vannak a profik... :K

[ Szerkesztve ]

(#56730) cinemazealot válasza Kernel (#56728) üzenetére


cinemazealot
addikt

Mutattam már az előzetes méretezést tökéletesen nélkülöző feszültségosztóként működő 10 kOhm-os potiból faragott hangerő szabályozómat? :D

Oké, lineárisnak nem lineáris, de a célnak tökéletesen megfelel. :))

(#56731) joetata


joetata
csendes tag

Köszi srácok! Ti aztán nyomjátok ezerrel. Igyexem kihámozni a lényeget.

(#56732) kzkz válasza #33253120 (#56724) üzenetére


kzkz
őstag

Igen ez is lehetett volna, de kiszedtem a tengelyt, és ezen önmagában is akadt a csúszka.
Imibogyó tanácsára jól bekentem zsírral, gazdagon,jött orrán-száján :) Összeraktam újra, majdnem 100%-os lett. Köszi az ötletet!

(#56733) #33253120 válasza kzkz (#56732) üzenetére


#33253120
törölt tag

Örülök, hogy végül összejött. :)

(#56734) Salex1


Salex1
senior tag

Aldiban lesz akciós akkus csavarhúzó 9999Ft

(#56735) trialboj


trialboj
őstag

Tudja valaki mi az angol neve annak az eszköznek amit a csavar pisztoly fejére lehet rakni ebbe megy bele a csavar hegy, és úgy működik mint egy nyomaték kulcs, ha túlhúzod akkor elkezd pörögni, és nem fúrod szét a csavar fejét.

Ebayről rendelném, ha van kis pénzért, ezért kell angolul.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#56736) imibogyo válasza trialboj (#56735) üzenetére


imibogyo
veterán

Dimpler-nek hívják alapból a kütyüt és ennek a továbbfejlesztése az amit te is keresel és amit ÉN "clutch dimpler driver", vagy "clutch dimpler bit holder"-ként találtam meg és amibe nem nehéz kitalálni egy kis "kuplung" van beépítve, hogy ne szakítsa fel a forgó bittartó a gipszkarton felületét... Biztos van más elnevezése is, én innentől OFF-olom magam. Elindulásnak megteszi. Van Bosch-ból is ilyen, meg DeWalt-ból (eBay-en lényegében csak a Bosch-t találom elérhető áron, bár nem is nagyon kerestem).

Ha rákeresel gugliban, akkor "sima", fix "bit holder"eket is kidob, olyanokat, amiknek olyan a fejkialakítása, mint a gipszkarton csavarozók fejének (van ilyen Makita-ból is, sőt különálló bitfejek is vannak ilyen kialakítással). Nekem fix fejeim vannak és eddig tökéletesen megfeleltek.

Innentől tiéd az internet. ;)

A következő fejezetet te gondolom tudod, ha egyszer ilyet keresel, de leírom, hátha valakinek új a dolog. Szóval egy ilyen "fejjel", akár a mechanikussal, akár a fix "vállas" fejjel hiába nyomod, mint süket a csengőt, ha a bittartó "válla" felfekszik a felületre, akkor a bit kiugrik a csavar fejéből. Ezzel ha megvan a rutin, akkor szépen lehet picivel szint alá csavarozni, mivel kb. 1 mm-re "ül be" a csavar feje a bittartóba (logikusan ilyen mélyre "engedi" a csavart alapból a tartó). Ez baromi jó ismételhetőséget biztosít még puhább anyagokba is (nem hiába használják a kartonozók is)...

[ Szerkesztve ]

(#56737) frankstork


frankstork
aktív tag

Sziasztok! Van egy ilyen akku-m mivel a cseredarab még nem jött meg, 3db energizivel ki tudom váltani? Ilyenkor sorba kötöm őket, ugye? Köszönöm

(#56738) imibogyo válasza frankstork (#56737) üzenetére


imibogyo
veterán

Sorba kell kötni őket. Én mindig ezt a "kisokost" használom, amikor elbizonytalanodom:

Hangfalakhoz pedig ezt:

(#56739) frankstork válasza imibogyo (#56738) üzenetére


frankstork
aktív tag

Ó köszi. Le is mentettem. 3 db akkor lesz 3.6V. Másra nem kell ügyelni, ugye? Úgy értem hogy mindegy az akku típusa ha sorba kötve használom ugyan úgy mehet mint a lapossal?

(#56740) imibogyo válasza frankstork (#56739) üzenetére


imibogyo
veterán

Töltés kérdésekre majd Kernel-ék válaszolnak részletesen én ehhez a részéhez (sem) abszolút nem tudok hozzászólni.

Én direkt csak a használatra írtam választ. Egy feltöltés erejéig biztosan tudod így használni. Hogy utána tölteni tudod-e (biztonságosan pl. a készülék szempontjából), arra nem tudok válaszolni. Tippem szerint igen, csak lassabban fog feltölteni, mivel ugye az 1x 2500 mAh-ból lesz 3x 2300 mAh a sorbakötöttség miatt a töltőfeszültséggel sem lesz szerintem gond, mert megoszlik majd a 3 akkun. De még 1x mondom, erre várj meg egy hozzáértőt, mert lehet butaságot írtam... ;)

[ Szerkesztve ]

(#56741) Kernel válasza frankstork (#56739) üzenetére


Kernel
nagyúr

Túlmeríteni nem célszerű, mert soros kötésben a leghamarabb merülő cellán nem csak összeesik a feszültség, utána még át is fordulhat rajta a polaritás, amitől hamar kinyíródik.

Cellánként 0,9 V ezeknél a kritikus letörési feszültség, kb. itt fogy el belőle az energia.

A Li-ion töltők 4,2 V végfeszültsége véletlenül épp alkalmas 3 ilyen cella töltésére, mert 1,4 V jut cellánként, ami más töltőknél is nagyjából így alakul. Magam is kipróbáltam ezt a módszert, mindamellett nem árt figyelni a cellák melegedését, a folyamat vége felé is. Ha nem melegszik túlzottan, akkor mehet.

Az Ah-kapacitás nem adódik össze soros cellák esetén (ez is véletlenül szerepel az ábrán), mivel egy és ugyanaz az áram folyik mindegyik tagon.

A Wh energiatartalom adódik össze, soros és párhuzamos kapcsolásban is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#56742) frankstork válasza Kernel (#56741) üzenetére


frankstork
aktív tag

Köszi a választ neked is. A töltés az sima aa akku töltőben történik a 3 energizer akku esetében. Nem nagy fogyasztású a kamera amibe szeretném betenni. Ez egy DIY térfigyelő kamera. Sokszor nem vagyunk itthon éjjel, és olcsóbb volt ez, meg egy mozgás érzékelős lámpa, mint valami kamerarendszer. Vettem tehát egy ILYET, de ehhez csak egy akku van. Mivel ez max egy éjszakát bír ki ezért gondoltam 3 db aa ceruzaakkura, hogy legyen feltöltött csere akku. A laposakkut egy kiszolgált tablettal töltöm, az aa akkukat pedig ilyen mezei töltővel. Csak kíváncsi voltam lesz e belőle baj, vagy működik ily is a dolog. Tehát ha jól értem akkor sorba kötve mehet a menet. Nem melegszik, nem lesz semmi baj, stb...

(#56743) blazsemák


blazsemák
újonc

egy amatőr kérdés lesz, meg lehet hogy törölve lesz, de megpróbálom azért hátha ... más nem némileg szórakoztató a történetem

Mini itx gép létrehozásánál járok.

pontos adatok, hogy miről is beszélek:

alaplap: ASRock Q1900B-ITX
ház: LC Power 1360II ház
Táp típusa: LC90ITX - 90W táp
500GB HDD
8GB DDR3 RAM

Tehát van benne egy 90w-os mini itx géphez való táp, aktív verzió, és konkrétan csak egy sima hálózati tápkábelt kell beledugni, mint egy sima gépbe.

Vannak hálózati tápkábeleim, 250V 10A-16A van ráírva az egyikre, a másikra lehet 230V 10A-16A ilyen rendes nagy gépekhez voltak használva ...

A Kérdés!:

Olyan nincs hogy esetleg sok lesz a kis kütyünek ez, hogy ezzel valahogy túlterhelem, kisütöm vagy akármi?

mondom ehhez egyáltalán nem értek

Ráadásul azért vagyok ráparázva a dologra mert egy ilyen 2,5" - 3,5" IDE/SATA adapter + SATA kábel + tápegység fapados kütyüvel elfüstöltem egy vinyót, ami akkor történt, mikor a hozzá kapott hálózati tápkábel, amire rémlik hogy 4A volt írva (ha van ilyen egyáltalán) egyszerűen fene tudja hova, de eltűnt, és az egyik 10A-16A eset használtam, hiszen kábel-kábel :). De mástól is elfüstölhetett, mert épp bénáztam vele, hogy egy túl szűk dobozba raktam a vinyót, ahol hozzáérhetett valami, bár az adaptere is mintha túlmelegedett meg majdnem hogy elfüstölt volna, nem tudom eldönteni mert mindennek füst szaga volt egy ideig. Azóta nem használtam ugye.

Na mindegy, szóval a lényeg, hogy most nem tudom merjem e bármelyik tápkábelt rákötni a mini itx gépemre ... eredeti hozzá való kábel ehhez nem volt, mert használtan szereztem házat plusz alaplapot ...

ez a fapados kütyü ez valami ilyesmi mint ez: NTR ADAP61 USB, ha számít valamit

előre is kösz a segítséget, ha és amennyiben ... :D

(#56744) imibogyo


imibogyo
veterán

Na összeraktam az ideiglenes gépsárkányt. Ha minden jól megy 1-2 hónapon belül lezajlik a házunk adás-vétele, de utána brutál módon neki ugrok és átalakítom ezt a dögöt, biztos sok topik-ON fényképet szülve. De addig most már így marad, kiszolgál... ;)

(#56745) Bile Demon válasza blazsemák (#56743) üzenetére


Bile Demon
őstag

A tápkábelnél, a megadott áram a maximális terhelhetőségre vonatkozik. Nyugodtan köthetsz rá. 90W-os tápot. Csak annyi áram fog átfolyni a kábelen, amennyit a tápegység felvesz. Szóval nem a kábel határozza meg, hogy mennyi áramot fog felvenni a táp.

Egy 90W-os táp kb. 0.5A-t vesz fel maximum. (90W kimenőhöz a hatásfoka miatt felvesz mondjuk 115W-ot és 115W / 230V = 0.5A)
Egy 400W-os táp kb. 2A-t vesz fel maximum.

A meghibásodásnál inkább az lehetett, hogy félre csúszott egy két tüskével oldalra vagy egy sorral fel/le a HDD-n az átalakító és rossz lábra került a táp.

Bruhe

(#56746) kzkz


kzkz
őstag

Sziasztok!

Méretre vágott alulemezt hol tudnék szerezni Bp-n vagy környékén? 46cmx46cm-es kellene, 5mm vastag, de csak olyan helyeket találok, ahol kb. 2-3 négyzetméteres táblákban árulják :(

[ Szerkesztve ]

(#56747) hegegabi80 válasza imibogyo (#56744) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nos ebben a hatalmas házban nem gond a passzív gép, van hely benne bőven. Szinte keresgélni kell benne, mi hol van. De amúgy egész jó, pláne az asztal meg az elrendezés is.
Én spec jobban húzódok a kis mini gépek felé, bár sokszor úgy vagyok vele, hogy elegem van a szűk helyből és melegedésből, de aztán mindig a mininél kötök ki.

Ősszel én is nekiállok és rendbe teszem a sarkomat, csak előtte a gyerkőcök szobáját kell átalakítani iskolakezdésre. :C :DD

(#56748) Kernel válasza blazsemák (#56743) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha jól értettem, SATA-kábellel dugtad egy SATA HDD-re, amit nehéz elrontani, bár nekem a másikkal sem volt még gondom.

Nagyobb veszélynek látom, hogy ezek a tápok elég spórolós kivitelűek, belső vizsgálat nélkül én rá se merném tenni egy HDD-re. Ha már egy vacak hüvelyen is spórolnak, akkor vajon mit követnek el a belsejében?

Pedig a GND nem viccből van duplázva, normális esetben. Részben a terhelhetőség, vezetéken eső feszültség csökkentése miatt is, amellett ha egyik nem érintkezne rendesen, még ott a másik. Itt ugyanis egy kontakthiba sokkal veszélyesebb, mint a +5 vagy +12V ágon.

Ha a GND megszakadna (és nem kap testet a fémvázról sem), akkor a HDD 5 V-os áramkörein átfordul a polaritás, ami főleg védődióda nélkül igen kártékony:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#56749) kzkz válasza kzkz (#56746) üzenetére


kzkz
őstag

Sikerült találnom egy céget, ők levágják méretre: [link]

(#56750) DeFranco válasza MrDerekas (#56591) üzenetére


DeFranco
nagyúr

valószínűleg ez lesz... sajnos most a lomtalanításkor senki nem dobott ki ilyet, pedig erre pályáztam :D köszi a tippet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.