Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56151) Barret001 válasza MrDerekas (#56150) üzenetére


Barret001
addikt

Mai napig ilyen gépet használok.P5b Plus alaplap,E7200 proci,3 giga ram. Nem látom a hátrányát,igaz nemigen játszom.Heti egy alkalommal Wot kb :) Az alaplapot újonnan vettem,azóta megy.

(#56152) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Hmm... eddig nem is sejtettem, hogy van ilyen taknyolós topik.. de most úgy érzem, hazataláltam :)

[ Szerkesztve ]

(#56153) Barret001 válasza vitezlejszlo (#56152) üzenetére


Barret001
addikt

Itt az ideje kibontakoznod! :) Mutass valamit.

(#56154) imibogyo válasza vitezlejszlo (#56152) üzenetére


imibogyo
veterán

Welkám.... Jöhetnek a képek az alkotásaidról! :R

(#56155) alcsa válasza vitezlejszlo (#56152) üzenetére


alcsa
senior tag

Arra vigyázz, hogy ne legyen túl igényes, mert azt nem szeretjük. ;]

(#56156) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Mai, illetve tegnapi céges gány.


Naszóval holnap a cégnél némi szalonnasütésnek nevezett (álcázott), a cégvezetés által szervezett elhajlás lesz. (Cipőgyár...)
Erre az alkalomra lett az egyik kollága "tárcsája" megtuningolva.
Egészen pontosan egy ragasztós kanna átalakítása és alkalmazása után szélállóvá, huzat állóvá tuningolva...
Ha lesz energiám, tolok képet a főnöki "tárcsáról" is, mert az ötlet annyira megtetszett,, hogy ma a 2.0-ás verzióra ment el, a közvetlenül nem az üzem működtetésére fordított időm... :DDD

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#56157) Barret001 válasza Sándor -P20- (#56156) üzenetére


Barret001
addikt

Ez inkább profi alkotás,melyik részletben keressük a gányt?

(#56158) Sándor -P20- válasza Barret001 (#56157) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Monnyuk a ragasztóskannástuning.... :)
A főnökin kicsit több a "barkács" elem, mivel ott csak az égőfejet, és a tárcsát tudtuk használni...
Ott a lábnak egy selejt munkaszék az alapja, + amit találtunk a lomisban...
De ha jólmegy holnap tolok arról is képeket.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#56159) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!
Következő lenne a gondom: adott egy 200mm-es ventillátor, azonban csak az egyik oldalán van csavarhely, a gépem tetejére szerettem volna szerelni, viszont így csak befelé tudja fújni onnan a levegőt, ez valahogy megoldható mégis, hogy felszereljem??
Link képekhez:
[link]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#56160) Vertigo18 válasza NandorHUN (#56159) üzenetére


Vertigo18
addikt

Gyorskötöző... ;] :K

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#56161) MrDerekas válasza NandorHUN (#56159) üzenetére


MrDerekas
addikt

Melegtakony, postás gumi... Vagy gem kapocsból akasztót rá és függesztve mehet is fel a helyére.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56162) Pete55555 válasza Vertigo18 (#56160) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

...sziló, ragasztószalag...

(#56160) Vertigo18
De ha nem akarsz gányolni pfej akkor hosszabb, átmenő csavar.

(#56152) vitezlejszlo

Üdv a klubban, örülünk neked :C

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#56163) NandorHUN válasza MrDerekas (#56161) üzenetére


NandorHUN
addikt

Én arra gondoltam hogy átfúrom a csavarhelyeket és megpróbálom úgy becsavarozni valahogy.
Lehetőleg egy kevéssé zajos és stabil megoldást szeretnék.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#56164) MrDerekas válasza NandorHUN (#56163) üzenetére


MrDerekas
addikt

A fúrás elég macera a kép alapján. Ott valami fura osztást véltem felfedezni. De lehet, csak túlbonyolítom. Gyorskötöző, lehetőleg színben egyező és csutkára vágva, vagy valami gumis rászorítás. Ha mégis fúrsz, akkor óvatosan. Ezek a műanyagok képesek elroppanni, mikor belekap a fúróél. Mondanám, hogy forró csavart nyomj bele, amit kihűlés után kitekerve már a menet is megvan, csak azt nehéz nagy pontossággal kivitelezni.

(#56156) Sándor -P20- Mikor megláttam ilyesmi futott át rajtam: Akarom Kell!!! :) :C

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56165) NandorHUN válasza MrDerekas (#56164) üzenetére


NandorHUN
addikt

Az a baj, hogy széleken nem tudom rögzíteni rendesen gyors kötözővel.
Meg gondolom a rezgés miatt a nem stabil megoldás + zajt produkálna.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#56166) Vertigo18 válasza NandorHUN (#56165) üzenetére


Vertigo18
addikt

Lehet kapni gumi keretet venti és a gépház közé, ennek az a dolga, hogy elnyelje a zajt, amit a venti rezgése átvisz a gépházra. Egyébként a felforrósított csavar szerintem is jobb megoldás lenne, viszont, ha ügyesen fúrsz, akkor nem lehet probléma a továbbfúrással sem. Csak ne nyomd rá nagyon!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#56167) MrDerekas


MrDerekas
addikt

Ajajj, nagy a baj... Az a helyzet, hogy érkezett egy 5 méteres led szalag. Persze szerelő elemem semmi nincs hozzá. Két helyen el kellene vágnom - ez még megy is majd, mert vágható - és itt jönnének a kérdéseim:
Mivel tudom helyi forrásból megoldani az elvágott ledszalag végeinek az újra "kötését"? 90°-ban kellene fordulnom vele lapjával és a hajlítás nem megoldató élére. Tehát elvágom és a két kis pöttyni réz csatlakozási pontnál tudnám kötni, csak nem tudom mivel... Kis elektronikai bizbaszok akadnak, pin toldó is van mindenfélém, forrasztó páka is akad (bár ez almás erre a célterületre sztem)
A 12 voltos adapternél, a trafó elé vagy mögé tehetek-e valami kis kapcsolót? Ilyen asztali lámpa kapcsolókat tudok bontani az van a HF-ban :)
Az 5 méternek elég egy 2 amperes ilyen trafó? (Mondjuk a napra rá lehet nézni, de erre nem. Vakít rendesen. Nem is hidegfehér, inkább csillagfény)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56168) jacint78 válasza MrDerekas (#56167) üzenetére


jacint78
addikt

Sokkal több infó kellene a szalagról. Amúgy kapcsolót mindenképpen a táp elé tennék, tehát a hálózati feszt kapcsolnám.

type your text here..

(#56169) #33253120 válasza MrDerekas (#56167) üzenetére


#33253120
törölt tag

Látszó helyen lesz a hajlítás?

(#56170) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Törölve.
Újra írom a linkek széttörtek...

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#56171) MrDerekas válasza jacint78 (#56168) üzenetére


MrDerekas
addikt

Konkrétan ez jött meg. Az előbb már arra gondoltam, hogy kapocstűző kapcsait átnyomom a réz "párnákon" és fogóval jól összenyomom, amolyan rendőrösen. Ezt meg tudom melegtakonnyal szigetelni. Mondjuk megint változott a dolog és megoldom vágás nélkül talán. Lejjebb, majd részletek.
Egy 0,5 amperes 12V-os kockatáppal próbáltam az előbb és vitte. Nem lesz ez kevés neki esetleg 5 méteren és behal tőle a táp? Mert van még ilyen 2-4 amper közötti is.
Szerk: A táp előtt egy egyszerű állólámpa kapcsolója is megteszi, vagy ügyelni kell a fázisra? :R

(#56169) T_chris Végülis nem. A konyha felső szekrény aljára teszem és van előtte még egy csík 18mm-es bútorlap káva is. Szal ha térdelek látom, de ez kis valószínűségű dolog :)
Találtam egy marék bovden vezető műanyag, falra szerelhető bigyót. (Egész pontosan ablakok távnyitó szerkezetének a bovdenes részének, egy csavarral rögzíthető patentja. Olyasmi mint a vastagabb elektromos vezetékeket mikor a falra tiplizik.) Ebből kettő és adja a kilencven fokot. Max lesz egy-két led ami a törésponton kacskán áll. Talán ez lenne a legkevésbé gány megoldás.

Közben meg véletlenül vettem egy ilyet is :) Tényleg kell egy marék toldóelemet is beszereznem. Lehet mégis összehozom majd a szekrény világítást.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56172) jacint78 válasza MrDerekas (#56171) üzenetére


jacint78
addikt

Ha nincs pontos áramkorlát a táp szekunderén és általában nincs, akkor simán túl lehet terhelni őket egy darabig, aztán hanghatással jelzi, hogy nem tetszett neki. :D Tehát inkább a több amperes tápot használd. Megteszi a a sima lámpakacsoló is, célszerű arra törekedni, hogy a fázis legyen kapcsolva ha egyáramkörös a kapcsoló, de akkor sem történik tragédia, ha a nullát szakítod.

type your text here..

(#56173) MrDerekas válasza jacint78 (#56172) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R Akkor megkapja a nagyobbat. "Nem úriember aki nem pocsékol" (mondotta nekem a stihl bolt főnöke, mikor mindjárt két pár szénkefét vettem a makita fűrészemhez. Ő is tudja, hogy az ilyesmi addigra elillan, mire szükség lenne rá hirtelen) A fázisválasztás esélyes, hogy random lesz kiválasztva. Egy nyavalyás fázisceruzám sincs. A megnyálazott mutató ujj meg nem pálya így három gyerekkel a hátam mögött. :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56174) #33253120 válasza MrDerekas (#56171) üzenetére


#33253120
törölt tag

Elvágod a megfelelő ollójelnél, az egyik aljáról a forrasztási pont alatti ragasztó- és műanyag réteget. Ónozod enyhén a feszabadított érintkezőt, és a másik tetejét. Egymásra teszed 90 fokban, és forró pákával rövid ideig összemelegíted. Ez merevíti a felrakás idejére. A másik ágat pedig egy darab vezetékkel átkötöd.
A vicc olyankor van, amikor nem jön ki mind a két végén a vágási méret.
Ha hazaesek, és hamar találok egy darab ledszalagot, akkor mutatok egy olyan topicba illő hajtási módot amit kolléga szokott alkalmazni...

(#56175) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Nos ez a hármas számú próba a hsz-re, és feladtam a kínlódást a linkeléssel.

Naszóval a mai (és tegnapi) céges gány.

A képeket itt találjátok: [link] szerintem mindenki rá fog jönni miről is van szó.
Itt egy link a netről, hogy mi is volt ez a gárzsámoly: [link]

Tehát a gázégőről lekerültek az eredeti lábak, és egy sebtében összedobott felfogató szerkezetre került, ami egy tönkrement (szét ült) munkaszék alapra, és egy valamilyen állványcsőre lett rögzítve.
A szélfogó egy üres ragasztós kanna, némileg átalakítva. ;]
Szal ennyi.
Az eredeti hozzászólás sokkal részletesebb volt, de valamiért a linkelések totál összetörtek, összekuszálódtak...

Ja mindkét szerkezet remekül szuperált.. :DDD

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#56176) MrDerekas válasza #33253120 (#56174) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R Minnyá lövök képet én is. Idevaló, bár vágásmentes. A szekrénynél viszont alkalmazni fogom a tanácsodat az tuti.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56177) MrDerekas válasza MrDerekas (#56176) üzenetére


MrDerekas
addikt


Bocs az ismételt hsz miatt! Derekas féle fényhajlítás :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56178) Lompos48 válasza MrDerekas (#56171) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Konkrétan, annak alapján, ami a megjött cucc adatlapja közöl, a szalagod 60W-ot is megehet. Ebből egyszerű számítással adódik egy 5A-es maximális áram. Mivel a LEDek hármasával vannak sorbakötve, akkor 100 ilyen csoport van. Ez 50mA-es áramot jelent a diódákon keresztül, ami tökéletesen belefér a diódatípus adatlapjába.
Ha ez mind igaz, akkor még a 2A-es adaptert is túl lehet igencsak terhelni vele. Ezért meg kellene mérni a ténylegesen fogyasztott áramot és a szalagra jutó feszültséget is leterhelt adapterrel.

(#56179) MrDerekas válasza Lompos48 (#56178) üzenetére


MrDerekas
addikt

Most fél órája tesztüzem megy, összesodort csomópontokkal a 0.5 amperes adapterről. Nem melegszik, mondjuk a fényerő nekem picit gyengének tűnik. Mérni mivel? Ideje lenne egy multimétert is beszereznem? A tanácsot nagyon köszönöm :R Előtúrok valami combosabb adaptert. Lehet hogy 3000mA a legerősebb készleten jelenleg. Ebay-ről szabad ilyen adaptert rendelni kispénzért?
Ja, igen. Egy hármast levágtam róla. Ennyivel is kevesebb áram kell :DDD

(#56175) Sándor -P20- Nagyon jók!

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56180) #33253120 válasza MrDerekas (#56177) üzenetére


#33253120
törölt tag

Valami ilyesmit akartam mutatni én is. Szimmetrikusan hajtva egész szépre ki lehet hozni... :)

(#56181) Essejó válasza MrDerekas (#56167) üzenetére


Essejó
veterán

Szigetelt sodrott rézvezetékhez mit szólnál? Oszt azt úgy hajlítgatod ahogy neked szimpatikus. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#56182) Essejó válasza Vertigo18 (#56166) üzenetére


Essejó
veterán

Mi több kapható gumiból készült ventilátor rögzítő is. :)
Az egyben zaj csillapít és rögzít is.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#56183) S.Y.S. válasza Sándor -P20- (#56175) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

A raklapon az egy gokart? Becsempészhetnél pár képet arról is. ;)

(#56184) Essejó válasza MrDerekas (#56179) üzenetére


Essejó
veterán

Miért? A ledszalagot nem onnan rendelted? Bár ők árulják szettben is, szalag, táp és távbirizga.
Sarokelemhez meg egy Yutub Link.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#56185) MrDerekas válasza Essejó (#56184) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R Több alternatíva is rendelkezésre áll. Ezt már szeretem :) Nah majd bespájzolok a keleti blokkból. Addig ez marad ezzel a felfogatással.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56186) TheProb


TheProb
veterán

Meg is jött a LIDL-s cserefej az elhalálozottért cserébe. Marha korrektek voltak.
Mondjuk kb 2 tejesdoboznyi méretű dobozban, azon belül még bubi borítékban volt ez a kis szar. kicsit kabarisztikus azért :D

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#56187) Lompos48 válasza MrDerekas (#56179) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem melegszik, mondjuk a fényerő nekem picit gyengének tűnik.

Elképzelhető (azaz majdnem holtbiztos), hogy a nagyobb terhelőáram miatt jócskán esik az adapter kimeneti feszültsége, ezzel pedig az áram is.

Mérni mivel? Ideje lenne egy multimétert is beszereznem?

Mérni műszerrel lehetne. Beszerezni... Csak ha szándékodban van hasonló "ügyekkel" foglalkozni a jövőben is.

Ebay-ről szabad ilyen adaptert rendelni kispénzért?

Igen.

[ Szerkesztve ]

(#56188) MrDerekas válasza Lompos48 (#56187) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R Köszönöm. Nos egy óra elteltével, a trafócska átment gofri sütőbe, így felfüggesztettem a tesztet. Ugyan nem akarok a jövőben elektronikával foglalkozni... de szobafestést se gondoltam anno, vagy akár az asztaloskodást, gépek kis szervizelését, némi informatikát, parkettázást, villanyszerelést, stb.. aztán van húsz éve, hogy rendes szakember volt nálam :B
Akkor rendelek valami panel vagy kocka tápot. :R

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56189) Barret001 válasza MrDerekas (#56179) üzenetére


Barret001
addikt

Egy multiméter nagyon hálás kis szerkezet,meg sem tudnék lenni nélküle...Még az elemeket,akkukat,is evvel ellenőrzöm le.Régebben nálunk a teccso használt elem gyüjtőjéből ki lehetett piszkálni a kidobott elemeket...
ZSÍR ÚJ elememek voltak kidobálva! Ez nem fordulhat elő,ha az ember rá tud mérni.

(#56190) cinemazealot válasza MrDerekas (#56179) üzenetére


cinemazealot
addikt

A fázisceruzát és a multimétert nem szabad lespórolni, praktikus (és sokszor kellő) részei egy háztartásnak. :K Van fi relé az otthoni hálózatod előtt?

Az eBay-ről vásárolt adapterekkel óvatosan! Ha normális LED-szalag tápról beszélünk, akkor megfelelő teljesítményűvel nem lesz gond. De ha fali USB (töltő) adapterről, akkor azokkal azért csínján kell bánni. Sokat panaszkodnak rájuk a Raspberry Pi topicban, amikor a Pi nem működik, mert kicsi a feszültség, vagy az adapter túlforrósodik (esetleg megolvad/kigyullad), mert nagy a terhelés... Sok rémsztoriról olvasni. :(

(#56191) Vertigo18 válasza Essejó (#56182) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, csak ezt úgy tudod csak "áttolni", ha előtte tényleg kifúrod a csavar helyét... Mert ugye az alap probléma az, hogy csak az egyik felén van kifúrva.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#56192) Sándor -P20- válasza S.Y.S. (#56183) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Látom észrevetted... ;]
Naszóval az is a cég profiljába vág, tekintve hogy egy cipőgyár Bőrraktár/Talpraktár/Szabászatianyagraktár/Gánközpont (A csiszolókról már ne is beszéljek) részében simán feltűnés nélkül elmegy a kisfőnök direkt hajtású gokartja, a szabászoknak a megrendelésekhez összekészített bőrök előtt... :DDD
A többi szépséget nem is említem...
A dolog érdekessége, hogy a szerkezetet valójában a kisfőnök 9 éves fia kapta húsvétra. (Legalábbis ez volt a vásárlás indoka... :D )
Nos ez miatt az egész pedálszerkezetet (Fék /Gáz) át kellett úgy variálni hogy minimális idő alatt felnőtt / gyerek üzemre át lehessen állítani.
Ha lesz időm tolok fel erről is képeket.
Itt a felhasznált alapanyag lesz majd igazán király... :Y

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#56193) cinemazealot válasza Sándor -P20- (#56192) üzenetére


cinemazealot
addikt

"Legalábbis ez volt a vásárlás indoka... :D"

Én anno azzal magyaráztam (támogattam) első projektorom megvételét, hogy a nagypapámnak rossz a szeme, de ezzel milyen kényelmes lesz majd számára, ha a családi fotóalbumot 2 méteres átmérővel vetíthetjük ki a szoba falára. :)) Talán ha egy ilyen alkalom volt.

(#56194) Pendra37 válasza cinemazealot (#56193) üzenetére


Pendra37
tag

Gokart, hehe, smafu. Az elektromos gordeszka az igazi kiralysag ilyen tavokon.

Gondolj egy jeghegyre.

(#56195) Barret001 válasza Pendra37 (#56194) üzenetére


Barret001
addikt

Igazad van,én is osztom ezt a véleményt:)

(#56196) MrDerekas válasza Barret001 (#56189) üzenetére


MrDerekas
addikt

Sejtem én is. Már nézegettem... Csak már annyi mindenhez hozzányúltam. Régen rászántam magam, hogy oké, akkor rakok össze egy pc-t magamnak. Most tele az irodám/műhelyem millió kütyüvel, notikkal, tápokkal, mobilokkal, meg ezer alkatrész, de moddingban is próbálgatom a szárnyaim, itthon villanyt szerelek, kábeltévét, hálózatot, csempézek, metlakizok, parkettázok, szobafestek, gipszkartonozok, szinte gány az egész ház. Az írást már ne is említsem :) Úgyhogy lesz multiméter biztos. Fázisceruzát meg talán találok valahol :D A teszkós elemtgyűjtőből elég sok mobilt hoztak nekem, hogy hátha, oszt mentek némi bütykölés után. Na meg pendrive-ok is jöttek.

(#56190) cinemazealot Keresem már az utódot. Amit ma bekötöttem az 3. órája megy és nem melegebb, mint amikor noti ment töltőről. Ezzel még kiegyezek, de nézek egy stabilabbat, vagy munkára fogok egy pc tápot. Ma úgyis csinálok egyet az asztalomra, mert gyakran kell 5 meg 12 volt ilyen akármikhez.

Led szalag projekt pipa:

Amit én gányoltam a képen: bútor, ablak, plafon burkolás, csempézés, asztal, késtartó, fűszerpolc, vízszerelés (mosogató és csap) és a világítás. Meg a szőnyeg alatt a parkettázás. A jobb sarokban lévő kis lámpa ideiglenesen van ott két éve, mert mikor kiégett a neoncső a fali almatúrában, akkor az volt hirtelen kéznél :DDD

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56197) Essejó válasza cinemazealot (#56190) üzenetére


Essejó
veterán

Ha van Fi relé, akkor egy nem Érintés nélküli fázisceruzával elég vicces fázist keresni. ;] :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#56198) cinemazealot válasza MrDerekas (#56196) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ez a kék fény... hm... :B De hogy ennyi mindent Te csináltál, hát le a kalappal. :R De újabb Mr. Derekasféle aranyköpést jegyeztem fel: "ideiglenesen van ott két éve". :D

(#56197) Essejó
Lehet, hogy a mi Fi relénk sz@r, de itthon működik az érintős fázisceruzám. :D

(#56199) Bile Demon válasza Essejó (#56197) üzenetére


Bile Demon
őstag

Fi relé 30mA hibaáramra old le (amit legtöbbször használnak), nem? Fázisceruzán 30uA sem folyik.

Bruhe

(#56200) MrDerekas válasza cinemazealot (#56198) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R Igyekszik az ember, na :D Vagy a szegénység is nagy úr... Jut eszembe közbe, van FI relé. 5-6 évvel ezelőtt egyik cimbivel kicsit áthuzigáltuk a házat, pontosabban öt kör lett csinálva. (És akkor égettem szét egy fogót is) Előtte végig egy darab porcelánházas olvadó biztosíték volt és arról ment minden. Mondjuk a 3mm-es réz vezeték ami szakszerűen kívülről volt a kupak alá gyömöszölve az bírta a strapát :DDD
A kék fény meg... hát ez ilyen. Majd meglátom a meleg fehér mit virít ha megjön. Max cserélem és ez megy a szekrénybe. Viszont rohadt jól mutat a zöld gázláng a gáztűzhelyen. Hogy a kék láng a kék fénytől, hogy lesz zöld, azt nem tudom, de nagyon ott van :) (Amúgy annyira nem kék, mint a képeken.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.