Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57751) szabifotos válasza Kernel (#57743) üzenetére


szabifotos
senior tag

Van külön 13A-es protection,(ez van a képen) a TP az védelem nélküli, és csak töltésre szolgál. Az eredeti akku 2.4V így inkább tettem védelmet, mivel még kis feszültségen is viszonylag jól pörög, bár nyilván észre lehetne venni ha már merül....
Ez vadi új akku, de bontott, úgyhogy nem egy nagy összeg. Az itthon bontott Samsung 22F nem bírta sokáig. Percek alatt leszívta, de ezzel megtáltosodik a kicsike. Bár most a kapcsolója lett kontaktos, úgyhogy a befejezés csak jövőhétre marad.

[ Szerkesztve ]

(#57752) #21346560 válasza Kernel (#57725) üzenetére


#21346560
törölt tag

Látom nincs érzék a hangulatjelek értelmezéséhez sem! :P

(#57753) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

van valami tippetek arra, hogy mit lehet kezdeni, ha a ház rezegteti az asztalt? eléggé új ház, maga a házzal nincs gond, csak gondolom a ventik vagy valamik átadják a rezgést, ha megdöntöm a házat, úgy hogy nem ér le 2 lába, akkor megszűnik az asztal lap rezgése, a táp 0db-en "nem megy" :D szóval nem az rezegteti

első körben az asztalra gondoltam, hogy valamit lehetne e kezdeni vele, vagy a gépház lábával, hogy elnyelje ezeket a rezgéseket

Xbox One: bandymnc

(#57754) Pete55555 válasza bandi0000 (#57753) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Ház lába alá gumi, szivacs, bármi. Asztalt merevíteni, plusz súlyt belerakni. Házat lerakni a földre.

Vagy:venni normális ventilátorokat... ;]

(#57755) bandi0000
Vinyók miatt lehet még, de arra is van megoldás :D
De a ventiket lehúzod egyből kiderül. Ha nem azok, akkor a merevlemezek. Arra meg van megoldás már, olvass vissza/használd a keresőt. HDD rezgéscsillapítás..stb.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#57755) bandi0000 válasza Pete55555 (#57754) üzenetére


bandi0000
nagyúr

első kettőt megfontolom köszi :D

ez a ventik miatt lennének? mert akkor majd lecserélem, bár erre nem gondoltam még hogy ki kötöm és kipróbálom :D

Xbox One: bandymnc

(#57756) Kernel válasza #21346560 (#57752) üzenetére


Kernel
nagyúr

De van, nagyon jól láttam, hogy komolytalan vagy.

Számodra egyébként a "barkács", "gány", "tákolás" azt jelenti, hogy mindent szakszerűen? :F

Ezt a részét pedig felesleges piszkálódásnak tekintem. Bugyuta szmájlival, vagy anélkül, mindegy. Világosan elmagyaráztam, hogy miről van szó. Fórumon nem lehet olyan tanácsot adni, ami bárkire veszélyes lehet, aminek akár büntetőjogi felelőssége is lehet.

Úgyhogy kötekedj most már mással, elég volt belőled...

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57757) #21346560 válasza Kernel (#57756) üzenetére


#21346560
törölt tag

Nem adtam olyan tanácsot, és nem kötexem, csak a tetszésemet nyilvánítottam ki! :P
Elég volt belőlem? Hűha, de érzékeny lett a kis lelked! Amúgy ha nem tetszik mit írok, tilts le!

(#57758) Kernel válasza #21346560 (#57757) üzenetére


Kernel
nagyúr

Szemét troll.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57759) Pete55555


Pete55555
Topikgazda

Legyetek kedvesek privátban folytatni a továbbiakat.

Ettől függetlenül, fórumban nem adunk olyan tanácsot, ami esetleg személyi sérüléshez vezethet. Még 500 smiley-val sem!

Gányolás, tákolás addig vicces, amíg valakinek baja nem esik. Ha a saját hibájából, hát így járt, írja meg, tanuljunk belőle. De ne bíztassunk másokat hülyeségre.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#57760) #21346560


#21346560
törölt tag

Már egy ideje úgyis fontolgatom, hogy ezt a témát törlöm a kedvencek közül, mert kikoptak a régi jó kis gányoló mesterek, helyüket átvették az "ilyen" mindentudók, a házépítők. Tudom, nem fogok hiányozni... Szép napot mindenkinek!

(#57761) #33253120 válasza Pete55555 (#57754) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1
Illetve az átlag házba bepakolás úgy történik, hogy az fekszik. Használatnál meg már áll.
Azaz ha ilyen rezonancia van érdemes lehet a ventillátor csavarokat fellazítani, úgy, hogy a gépház a helyén áll, picit kézzel megmozgatni a venti keretét, majd meghúzni a csavarokat. Így a felállítás okozta feszülésből adódó rezgést egy részét el lehet tüntetni.

(#57762) Sándor -P20- válasza Ribi (#57703) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

(#57703) Ribi válasza Vertigo18 (#57702) üzenetére
Vízhűtésnél sem szabad összekötni réz és alu komponenseket, mert megeszi az alut.

-----------------------------------------------------

Ezzel a megfogalmazással azért vitába szállnék....

Az alábbi hűtőrendszer kb 15 éve (de lehet hogy 20?) változtatás nélkül üzemel.
Homemade szinte az egész. (Akkor még csillagászati árakon mérték a vizes cuccokat.)
A hűtésről egy Alurad Rever fürdőszoba radiátor gondoskodik.
az összes blokk házi gyártású vörösréz. Tápegség vízzel hűtve, 2db HDD befogadására alkalmas hűtött fészek, kb 3cm vastag filc csomagolásban. Természetesen proci hűtő. A renszeren lóg kb 10 éve egy vga hűtő is, mivel a helyét egy passzív kártya váltotta fel, és a párhuzamos elrendezés miatt maradnia kellett.
A ventik az alaplapot látják el minimális levegővel, mivel így sokkal hosszabb az alaplap élettartama... :DDD

Ennyit a rendszeremről, és akkor pár szó miért is nem értek egyet a kijelentéssel, hogy nem szabad összekötni alut és rezet.
Alu és vörösréz elemeket nem szabad közvetlenül összekötni. Ez tény. Erre a radiátor használati utasításában is külön felhívták a figyelmet !
Viszont sárgaréz, vagy vas anyagú közdarab közbeiktatásával már szabad. Ez is az aluradiátor papírjában volt leírva.
A másik amit kerülni kell: Az alu és a réz elemek egyen potenciálra hozása. Ez kb annyit jelent, hogy nem szabad mindkettőt a közös testhez kötni, mert ebben a esetben a hűtővízen keresztül megindulnak az alut lebontó káros galván áramok.
Tudom, hogy számomra is vannak ellentmondások amiket nem értek, de ez nem zavarja sem a rendszerben levő aluradiátort, sem a réz blokkokat....

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#57763) #33253120 válasza Sándor -P20- (#57762) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez ilyen izé lesz ez...
Már bevettem pár józanság elleni szert a mai napon.

Az EPH az jelenti, hogy egyen potenciálra hozás.
Ez azért is jó, mert a kialakult galvánelemet rövidzárba teszed, azaz nem lép fel kémiai reakció a két oldal között.
Azaz ha alu, és réz elemet kötsz össze, akkor azok potenciálja elvben a rajtuk átfolyó víz potenciálja lesz. Ha pedig föld irányba le is vezeted ezt, akkor GND egyenértékű lesz a cucc. Azaz nem alakul ki galvánelem sehol.

(#57764) Sándor -P20- válasza #33253120 (#57763) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Háát igen akkor amiket nem értek, azaz totál önfejűen szembe mentem minden ajánlással.
Vegyünk egy galván elemet.
Van a két különböző fém az elektrolitban. Vízhűtésnél a különböző blokkokban a hűtővíz, szerintem ugyanaz pepitában. Fém1 (réz blokk), elektrolit (hűtővíz) Fém 2 (alumínium radiátor)
Amíg nem kötöm egyen potenciálra a különböző blokkokat, nincs semmi gáz, hiszen a blokkok olyan potenciálon vannak amin akarnak. Viszont amint összekötöm őket akár EPH-ra, vagy GND-re már is meg tud indulni a galván áram.
Vagy akkor hogyan van? Ha összekötöm őket az olyan mintha rövidre zárnák egy galván elemet?
Naszóval a gépemben minden blokk vörösrézből van. Az alu radiátor meg a gépen kívül lóg a csöveken, sok-sok éve, és köszöni szépen jól van mindenki.
Szerintem marad így az elkövetkező 15 évre is... :F

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#57765) SlyChocolate válasza Sándor -P20- (#57764) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Csak kérdem bármelyik fémen van-e bármilyen felületkezelés?
Olyanra gondolok mint pl aluminiumnál az eloxálás.

(#57766) Cyberneko válasza Sándor -P20- (#57764) üzenetére


Cyberneko
tag

Ha elég vastag a rész, és meg az alumínium, ténylég eltelik egy jó pár év, mire megeszik egymást... Mindenesetre az a szép zöld víz nem tudom, alga-e vagy csak az oldott alumínium :)

(#57767) Gyíkac válasza Cyberneko (#57766) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

az oldott réz ami kékes-zöldes.. :D nem az alu.. :P

[ Szerkesztve ]

(#57768) Cyberneko válasza Gyíkac (#57767) üzenetére


Cyberneko
tag

Az nem kékebb kék? Mindenesetre, jah, valamelyik oldott fém. De igazad van, ez kimondottan "patina zöld", az meg eléggé réz.

(#57769) Sándor -P20- válasza SlyChocolate (#57765) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Passzolom a kérdést.
A réz blokkokon tuti nincs bevonat, az mind homemade.
A proci blokk vörösréz tömb, vörösréz szegecsek ezüsttel beforrasztva, sima vörösréz lemez sapka, a csövek meg lágy klímacsövek.
A tápegységben, és a HDD blokkban is ugyanezek a lágy vörösréz klímacsövek a hőelvezetők.
Az alu radiátort passzolom, az gyári cucc. Szerintem max valami ötvözet.

(#57766) Cyberneko
Tesco gazdaságos szép zőőd fagyálló folyadék... A lényeg a korrózió gátló és kenő adalék ami ugyebár a szivattyúnak sem árt... :U
Ja és az etilén glikol jó az alienek ellen is... :Y :Y Azok a sima vízbe nagyon szeretnek beköltözni.. :K

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#57770) Gyíkac válasza Sándor -P20- (#57769) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

amíg nem ereszt nem szabad hozzányúlni. :R
Én anno szétszedtemaz egényet, azóta is megvan minden darabja, de hogy mikor lesz ismét egybe....

(#57771) creation


creation
senior tag
LOGOUT blog

Készülő labortáp :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#57772) Submarine válasza creation (#57771) üzenetére


Submarine
senior tag

Baba! :) Esetleg ellen-oldalon nem kellene kilyuggatni, hogy a levegő áramolni tudjon? Vagy felül nem lesz zárt? Csak érdeklődök.. :C

(#57773) creation válasza Submarine (#57772) üzenetére


creation
senior tag
LOGOUT blog

Természetesen lesz kimenő oldal is, még álmodom hogy hol, de oda egy lassabb fordulatú venti fog menni...

Igazából az van, hogy megnéztem, hogy 6000Ft egy normálisabb kb jó méretű műszer doboz. Sokallom érte a pénzt, főleg, hogy még azzal is van meló. Így TESCO-ban 1600Ft volt a fém füles normális kis méretű szerszámos láda, amin van elég felület a kijelzőkhöz...

Nincs mit ezen szépíteni, így kipróbálhattam az új szerszámomat :D

Bár az van, ha sikerül szereznem még egy AMD ventit, akkor az lesz betéve, ugyanis akkor a doboz kialakításából adódóan, használható marad szerszámosként, mert pont befér még a felső rekesz az egész fölé :D

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#57774) SlyChocolate válasza Sándor -P20- (#57769) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Lehet a folyadék a titka?
Az vezeti az elektronokat?
Mert ha szigetelő akkor ez az oka, hogy nincs galván elemed.

(#57775) Kernel válasza SlyChocolate (#57774) üzenetére


Kernel
nagyúr

Folyadéknak onnan kezdve lesz elektrolitikus tulajdonsága, hogy ionokat tartalmaz. Az elvileg semmit nem tartalmazó desztillált víz szigetel, nem elektrolit.

Az autós fagyálló olyan inhibitort tartalmaz, ami a rendszerben szigetelő védőfilmet képez. A használat során ez a tulajdonság leromlik, sőt elvész. Onnan kezdve a folyadék nagyobb részét alkotó korrozív víz és glikol, ionokat fog feloldani.

Aki látott már túlhasznált, rozsdás fagyállót, az tudja, miről beszélek.

Amikor a hűtőfolyadék már ionos tulajdonságokat utat, ott kezdődik a problémák következő fázisa, a galvánhatás. A jelenség kimutatása egyszerűbb, mint sokan talán gondolnák: multiméter. Csak millivoltokról van szó, de két különböző fémrész között meg lehet mérni a különbséget (autónál a testhez képest és a folyadékba lógatva).

Számítógépes rendszernél maradva, ha van ilyen galvánelem, azt valóban nem jó rövidre zárni, mert utána belül, az elektroliton keresztül áram, illetve ionok vándorlása indul meg, amortizálódhatnak az anyagok.

Mivel azonban a hűtőfolyadék minőségi romlása 1-2 év is lehet, időbeni cserével bizonyára megelőzhetők ezek a gondok. Mint az autónál is.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57776) Sándor -P20- válasza SlyChocolate (#57774) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Évekig csapvízzel működött, meg domestossal... Ez a kombó nem alien álló... :F
A galván reakció egy érdekes dolog. Mint írtam én sem értem, illetve néha arra gondolok, hogy az egész masszívan túl van lihegve... :F
A radiátor és a gépház nincs összekötve elektromosan. Hacsak a PE csövek nem vezetnek áramot is... :DDD
Viszont a réz befolyó csonk az bele van csavarva a radiba. Nos nehezen tudom elképzelni, hogy ott nincs elektromos kontakt, mivel a meneteken nics tömítő (szigetelő) anyag. a szivárgást a csavar peremeknél O gyűrűkkel oldottam meg.
Szal ott lehet rendesen galván reakció... :F
Amint írtam, a radiátor leírásában annyit írtak, hogy vörösréz csőrendszerbe sárgaréz, vagy vas közcsavarokkal csatlakoztatható a radiátor.
Nos ezt betartottam. Ők biztosan tudnak valamit amit én nem. :K :K

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#57777) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok
Megint felmerült egy kérdés, mégpedig hogy, hogyan tudnám értelmesen megoldani az előlapi rács porvédővel való felszerelését? arra gondoltam hogy teljesen be kellene borítani, az aljától a tetejéig, vannak azok a kis fém kihajtható pöckök azokkal oda tudnám fogatni, de ha havonta 1 szer ki akarom takarítani, akkor attól tartok hogy el törnének, van valakinek ötlete hogy lehetne jól megcsinálni? illetve milyen porvédő cuccot vegyek ekkora méretben? pl páraelszívó betétje jó lenne vagy van spéci megoldás?

Xbox One: bandymnc

(#57778) creation válasza bandi0000 (#57777) üzenetére


creation
senior tag
LOGOUT blog

Alapanyagok:

- Páraelszívó betét
- Tyúkháló
- 6db mágnes
- 6db kis acél darab.

Elkészítés:

Tyúkhálóra felragasztod meleg takonnyal a mágneseket.
Két komponensű ragasztóval felragasztod a fém lapokat a mágnesekkel megegyező pozícióban az előlapra.
Bevágod a szűrőt.
Ráteszed a csirke hálót :D Mágnes megtartja.

Vagy, nyomtatok neked szűrő keretet ha megtervezed, vagy adsz méreteket :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#57779) bandi0000 válasza creation (#57778) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Majd a mai nap folyamán megkereslek pm ben :R

viszont tetszik ez a mágneses dolog is, szal ha a hálóból akkorát vágnék ki mint magán a házon a "tok" /"rés" akkor ezt a házhoz is tudnám közvetlen mágnesezni nem? Csak figyelni kéne hogy utána a rács vissza tudjon pattanni

Xbox One: bandymnc

(#57780) creation válasza bandi0000 (#57779) üzenetére


creation
senior tag
LOGOUT blog

Bizony :) Jól látod a helyzetet.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#57781) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Koax kábelhez szeretnék fali keresőt venni. Tudtok valamit ajánlani? Jó helyre írok? :F

(#57782) bandi0000 válasza megema (#57781) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nem-nem, ez a másik fajta házas topic :D

Xbox One: bandymnc

(#57783) macilaci78 válasza megema (#57781) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mármint koax kábelt akarsz a falon keresni? Azt hittem, szabad szemmel is látszik.
Vagy fémkeresőt keresel, amiben a falban lévő vezetékek, fém erősítések holléte tippelhető meg?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#57784) megema válasza bandi0000 (#57782) üzenetére


megema
őstag

Barkács csak ez van... :D

(#57783) macilaci78: Inkább az utóbbi. Viszont nem tudom, hogy fémkereső kell-e, vagy olyan eszköz, ami ráteszi a jelet a kábel egyik végére, és egy másikkal végig lehet követni a falban. Vannak fémkeresők, illetve RJ11/45/koax keresők...

(#57785) macilaci78 válasza megema (#57784) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mi a célod a kábel keresésével? Csak nem akarod szétfúrni, vagy valahol a nyomvonal rá akarsz kötni?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#57786) megema válasza macilaci78 (#57785) üzenetére


megema
őstag

UTP-t szeretnék húzni a helyére, vagy mellé. Sajnos az UTP-t nem készítették elő, koax viszont mindenhova megy, így adja magát.

Van egy koax elosztódoboz, ahonnan az egyik kábel fogalmam sincs hova megy. Kizárásos alapon abba a helyiségbe, ahova kábelezni szeretnék, de ott meg kivezetést nem látok... :U Vagy le van tapétázva, vagy egy doboz lehet a plafon közelében, de az a rész meg egy álmennyezet-sávval le van burkolva. Vagy teljesen máshova megy...

[ Szerkesztve ]

(#57787) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Vízbázisú ragasztó mivel távolítható el a telefon kijelzőjéről? Sajnos a cégnél megfoghattam az egyik anyagot ami még nem száradt meg teljesen...

Korábban rendeltem Kínából pillanatragasztó eltávolító folyadékot ami remekül tette a dolgát, egy csepp és csak simán letöröltem az odaszáradt ragasztót az íróasztalról, viszont a telót féltem, nem szeretném ha leszedne valami védőréteget ez az amúgy nem túl erősnek tűnő folyadék.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#57788) macko20 válasza Archttila (#57787) üzenetére


macko20
őstag

Szia. milyen telefon? gorilla glass van rajta?

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#57789) Archttila válasza macko20 (#57788) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Én is kereséssel kezdtem, de semmi érdemleges :K
Xiaomi Redmi Note 4

Na most közben elképzelhető, hogy mégiscsak találtam valamit! :)
Az asszony pont ugyanezt az olajat használta terhesség után a hasán lévő hegek eltávolítására, és a ragasztó amit le kell szednem ennél jóval kevesebb, szinte éppen hogy látszik egy kis csík...

Lényegébe ez valami olajféleség, csak nem tesz kárt benne.

szerk2.: sajnos nem jött le :(

Magyarán a kérdés az az, hogy mi a vízbázisú ragasztó oldószere?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#57790) Thorus válasza Archttila (#57789) üzenetére


Thorus
aktív tag

Nekem nemrég kétkomponensű epoxy ragasztó ment a telefonra. Miután megszáradt egy műanyag lappal óvatosan lekapargattam. A maradék nyomot meg szemüveg tisztítóval távolítottam el és semmi nyoma nem maradt. Cat S60.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#57791) eldvor válasza szabifotos (#57751) üzenetére


eldvor
csendes tag

Sziasztok!
https://www.youtube.com/watch?v=aUEC-DEkqV0
https://www.youtube.com/watch?v=IOaLsZi-ank&t=5s
Nekem ez lenne az alapötletem, csak a megvalósítással vagyok nagyon gondba, értem a működését nagyjából, csak miből kéne kinyerni az lcd modult, ami olcsó, és használható is a célra. Valaki esetleg modolt már hasonlót? tudna segíteni benne?

iT kontár

(#57792) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Sziasztok! Ötlet arra, hogy ablaküvegről hogyan jön le a flex által felvitt égett vaspor? :DDD

(#57793) Sándor -P20- válasza lsebestyen (#57792) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Kalapács??? ;]
No akkor komolyan.
Én a hegesztő pajzsomat sniccer pengével szoktam megkaparni, de az apró kráterek akkor is ott maradnak.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#57794) Samus válasza Archttila (#57787) üzenetére


Samus
addikt

Ezt a pillanatragasztó eltávolító folyadékot nem linkelnéd? Érdekelne. Köszi.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#57795) Archttila válasza Samus (#57794) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Tessék

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#57796) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Műanyag ablak keretre rásült védőfólia leszedésre van valami jó módszer?

Bruhe

(#57797) cinemazealot válasza Bile Demon (#57796) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én sütőhöz való kaparóval (vékony egyenes penge) próbáltam nagyon óvatos (!) mozdulatokkal, de ennél biztos van sokkal hatékonyabb és kíméletesebb megoldás. Vegyszeres megoldásra nincs ötletem, de ha jön egy, az engem is érdekelne. :D

(#57792) lsebestyen
Ha van egy kis "szerencséd", az beleégett az üvegbe, így nem nagyon lesz eltávolítható. :N

[ Szerkesztve ]

(#57798) MrDerekas válasza Bile Demon (#57796) üzenetére


MrDerekas
addikt

Én a lakkbenzines áztatást és óvatos, puha rongyos dörzsöléssel próbálkoznék. De elvileg a műanyagnyílászáró forgalmazóknál van egy kimondottan ilyen nyílászáróra való tisztítószer. Öcsém megreklamált egy pár nem kifogástalan állapotú darabot és a forgalmazó nyomta a kezébe, hogy qsss :) Viszont bevált. Főbelövés terhe mellett sem rémlik a neve. Lehet szörpös üvegben volt.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#57799) Reggie0 válasza MrDerekas (#57798) üzenetére


Reggie0
félisten

En nem probalnam meg a lakkbenzint, abban van egy csomo anyag, amit nem bir a PVC. En inkabb heptannal probalkoznek, mert annak ellenall, viszont PE/PP nem birja. Ha akril folia van rajta, akkor pl. faszesz(metil alkohol).

(#57800) #33253120 válasza Archttila (#57789) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az a baj, hogy ez nem sima üveg, hanem edzett üveg "valamilyen" bevonattal. Azt a rétegrendet ami rá van rakva senki sem tudja. Én nem merném első körben vegyi úton piszkálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.