Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56651) BRIKLY válasza Barret001 (#56650) üzenetére


BRIKLY
veterán

Köszi. :) Akkor már csak találnom kell, lehetőleg az országból. :)

(#56652) kzkz válasza dugo_ (#56638) üzenetére


kzkz
őstag

Ezt meg tudom erősíteni. Használtam ilyen D-sub-ra alakítókat (DVI-D/HDMI/DisplayPort-ról), és márkánként eltérő képminőség volt az eredmény (delock, ednet, v7).
A lényeg (mint ahogy korábban írták is), hogy aktív átalakító kell, a passzívval nem fog menni.

(#56653) Simi37


Simi37
őstag

Sziasztok!

20x20x2es zártszelvényhez kéne ilyesmi fém, gumi vagy bármi műanyag.

Kerestem mindenféle néven de sehogy nem találtam. Valakinek van tippje hol keressek ilyet? (vagy milyen néven)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#56654) Hobbbyt válasza Simi37 (#56653) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Többirányú zártszelvény csatlakozók-összekötők

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#56655) imibogyo


imibogyo
veterán

Én is alkottam tegnap. Egy emeletes ágy lesz meglévő két egyforma IKEA-s ágy "köré", a leendő tulaj elképzelései alapján. Egész jól haladtam vele, de még csak a próba összerakáson vagyok túl, hogy minden stimmel-e többé kevésbé...

Azonban, hogy minden szép és jó legyen, ma majdnem összetörtem magam. :(

Bő 80-100 Kg lehet most az ágy és este még megkért feleségem, hogy reggel munkába indulás tegyem már el a teraszon az útból a vázat (nagyobb munkáknál helyhiány miatt ez a műhelyem). Mivel ebben az állapotban továbbra is csak a teraszon fért el, nekem pedig igyekeznem kellett dolgozni, gondoltam, hogy csak odébb rakom és mindenki boldog. Na ezt nem tanácsolom senkinek sem papucsban. Addig rendben volt, hogy arrébb tettem úgy egy méternyit az egészet, viszont megbotlottam a papucsomban, megbillent az egész hóbelevanc és velem együtt (a lábak között álltam) felborult.

Akkorát szólt és én is, hogy a még alvó feleségem kirohant a házból (ami azért kemény, mert nagyon-nagyon jó alvó)... Elég durván bevertem a fejem a bordáimat és a bokám is kapott, arról már nem is beszélve, hogy az egyik fő alkatrész el is repedt, így azt vagy készíthetem, vagy javíthatom ki (még nem vizsgáltam meg azóta).

Mondanom sem kell, hogy ki akartam vágni az egészet a fenébe, pedig én voltam a balfék. Nem hiába tervezek az új műhelybe egy valamilyen "darut" is, mivel ott is egyedül fogok dolgozni, muszáj lesz valamit kitalálnom a nehéz dolgok mozgatására...

Holnap még szét kell szednem, ki kell javítanom a hibát és mehet a végleges (kézi) gyalulás, csiszolás, ragasztás, csavarozás, pácolás. Nekem pedig végre felszabadul az amúgy is aprócska műhelyemben 4-5 m2 hely. Nem is vállalok még egyszer ekkora munkát, amíg nem lesz meg az új műhely, mert ez így nagyon szenvedős... :B

(#56656) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Mai napi gány...

Hirtelen kellett egy régi 486-os bordára szánt ventinek 220-as táp.
Bontott 5v körüli adapter, usb töltő mint a tenger, de az kevés.

Némi mókolással 7,5v-ra fel lett tornázva az e cigi adaptere.
Venti szépen teszi a dogát.
Ha lesz időm, a beépítésről is lövök képet, azon már talán lesz meleg takony is, és zőccsárga zigzalag...

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#56657) Salex1


Salex1
senior tag

Van egy barkács tervem, láttok benne valami buktatót?
Fogok egy Fan-coilt és rákötöm a kerti fúrt kút 9 fokos vizét, amit szépen csorgatok rajta keresztül (ezt majd beállítom, hogy milyen áramlási sebesség kell a megfelelő lehűléshez).
Berakom a lakásba, és termosztáttal, vagy manuálisban vezérlem. Járható út?

Esetleg működhet ugyan ez egy klíma beltérijével? Itt a gáz helyett menne a víz...és csak a ventilátort használnám.

(#56658) BRIKLY válasza Salex1 (#56657) üzenetére


BRIKLY
veterán

Én szennyvíz szivattyúval,és autónak a hűtőjével játszottam ilyet. Működik. :K
Csak nálunk ásott kút van,amit 1 óra alatt kiszippantott,ha nem vezettem vissza bele a vizet. Ha visszavezettem,akkor meg pár óra múlva már 15-17 fokos volt a víz,azzal már nem az igazi. Hűteni hűt,de..

Arra viszont készülj,hogy a ventivel fújt hűtőről szinte folyni fog a víz.

(#56659) #33253120 válasza BRIKLY (#56658) üzenetére


#33253120
törölt tag

Mert erre két kutat szoktak használni.
Egyik nyerik a vizet, a másikba pedig visszatermelik.

(#56660) cinemazealot válasza Salex1 (#56657) üzenetére


cinemazealot
addikt

Bizony működik! :K De a kondenzvízre és a pár óra alatti felmelegedésre számítani kell... habár fúrt kút esetén (főleg ha az bővizű) ez nem lesz gond.

(#56661) #42007296 válasza Salex1 (#56657) üzenetére


#42007296
törölt tag

Üdv !

Egy ismerősöm megcsinálta a műhelyébe ezt a klímát, bár nem egy szép látvány az ő megoldása :D

Ásott kút + hirdofor + slag + autó vízhűtőrács ventillátorral együtt. Műhelybe pont elég neki :D

(#56662) Salex1 válasza cinemazealot (#56660) üzenetére


Salex1
senior tag

4 óra locsolás meg sem kottyan neki, és szépen mehet a tuják tövére a csorgatott víz. Mivel nyomáskapcsolós házivízmű, így lehet csak csorgatni is.

A fancoilnak és a klíma beltérinek is van kondenzvíz levezetése (csepptálca)

[ Szerkesztve ]

(#56663) Barret001 válasza Salex1 (#56657) üzenetére


Barret001
addikt

Hivatalos neve : kútklíma.Elterjedt bevált megoldás.

(#56664) BRIKLY válasza Barret001 (#56663) üzenetére


BRIKLY
veterán

Most jókor jött ez a téma, mert bele akarok vágni. A bánya miatt jól jönne. Csak nem tudom milyen (olcsóbb) szivattyúval tudnám lassabban mozgatni a vizet,hogy ne fogyjon ki olyan hamar.
Úgy kéne megoldani,hogy olcsóbb legyen,mint egy használt mobil klíma.

(#56665) Barret001 válasza BRIKLY (#56664) üzenetére


Barret001
addikt

Olyan kis teljesítményű szivattyú kell neked,aminek kicsi a szállítási mennyisége.
Milyen mélyen van a kútban a nyugvó vízszint? Esetleg megoldható egy tartály feltöltésével is!
5 perc alatt megtölti a szivattyú,fél óra alatt leürül.Persze addig a szivattyú nem üzemel.
Nem kell nagy átfolyás a klíma üzemeltetéséhez.

(#56666) cinemazealot válasza BRIKLY (#56664) üzenetére


cinemazealot
addikt

(#56665) Barret001 gondolatmenetét tovább gondolva: a tartályt elhelyezed valahol a gép szintje fölött (nyilván odébb, hogy szivárgás esetén ne legyen baj, csak magasságban legyen feljebb), két úszóval kapcsolod a szivattyút be (a tartály alján) és ki (a tartály tetejénél), a tartály aljából pedig egy megfelelően belőtt golyóscsappal engeded a gravitáció által lecsorogni a vizet a fancoil-on keresztül. Ha a tartályt körbepakolod hungarocellel vagy valamilyen egyéb szigetelővel, a lakás levegője nem melegíti fel, mire lecsurogna és "átadná a hideget" a fancoil-nak.

[ Szerkesztve ]

(#56667) Essejó válasza #33253120 (#56659) üzenetére


Essejó
veterán

Pont ezt akartam én is írni, de így megspóroltad nekem. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#56668) alufelni


alufelni
tag

Sziasztok,nem egészen ide tartozik,de ti annyira nagymesterei vagytok ezeknek és remélem kapok választ a kérdésemre.
Adott egy Intel atom D510mo alaplap

ami egy Mode com feel 302-ben van (96w-a max)

Külső táp stb.
A kérdésem az lenne ha áttenném egy másik házba (jelenleg egy NEC fekvő) ami FSP 280w-os táppal rendelkezik (de csak 20-pines ,ezt se tudom hogy az jó e a 24 helyett..... :W :W ) látnék e teljesítmény növekedést.?
(Nem játékra meg stb,csak film,youtube és letöltés)
Vagy van egy HKC 420w-os tápom az 24 pines ,az jobb lenne????
Kérek mindenkit írja meg a véleményét.
(Tudom hülye vagyok ehhez ,ezért kérlek titeket segítsetek)
Köszönöm mindenkinek :R :R :R

(#56669) cinemazealot válasza alufelni (#56668) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem kizárt, hogy a Mini-ITX topicban otthonosabban mozogna a kérdésed, de néhány gondolat:

Attól, hogy másik házba teszed, vagy erősebb tápot teszel alá, a gép számítási teljesítménye nem nagyon fog változni. Ha a korábbi táp lenne neki kevés, akkor egyszerűen leállna, amikor a tápot éppen túlterheli. A szellősebb ház esetleg adhat okot teljesítmény növelésre, amennyiben a processzorban van önkontroll, azaz throttling. Ez egy olyan mechanizmus, ami visszavesz a számítási teljesítményből annak érdekében, hogy a túlmelegedett processzor lehűljön. Nyilván, ha a ház szellősebb, és a proci kevésbé melegszik, úgy erre nem lesz szükség, folyamatosan tartható a névleges számítási teljesítmény. Bár ez processzortól is függ.

A 20 és 24 pines ATX tápcsatlakozók kérdésköre engem is zavarba ejtett anno. Aztán megtudtam, hogy a 20 tüskés aljzatú alaplapba nyugodtan bele tudom dugni a 24 tüskés tápot (nem eltéveszthető, mert a tüskék egyedi formára szabottak, így csak egyféleképpen lehet rászúrni), de a 24 tüskés aljzatú alaplapba nem szerencsés csak 20 tüskés tápot dugni, mert az a hiányzó 4 tüske pont a szükséges mennyiségű plusz energiát vinné a nagyobb fogyasztású rendszernek.

(#56670) Tubi2 válasza cinemazealot (#56669) üzenetére


Tubi2
senior tag

Szerintem csak a modernsége miatt 24 pines, tényleges plusz energia nem kell neki. Valószínűleg simán elkegyet 20 pinről is, hacsak nincs valami figyelés a BIOSban. De nem hiszem, hogy lenne. A lényeg: ki kell próbálni, beindul-e. :)

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#56671) cinemazealot válasza Tubi2 (#56670) üzenetére


cinemazealot
addikt

Igaz, butaságot írtam, hiszen még az én ASRock H110M-ITX/ac alaplapom (24 tűs aljzat) is a 20 tűs PicoPSU-120-WI-25V-ről megy. :D :B Bár ez szerintem inkább csereszavatosság, mint modernség.

(#56672) alufelni


alufelni
tag

Előre is köszönöm a gyors választ. Csak arra gondolok hogy a 96w nem kevés (2db sata wincsi ,a ramok,a wifi kártya ) a működésre ,tudom hogy nem erőmű csak néha meglassúl ( pl ha letöltök és rámennék a googlera) bár összeszedi magát :)

(#56673) Tubi2 válasza alufelni (#56672) üzenetére


Tubi2
senior tag

Ha kevés lenne, akkor leállna. :)
Sajnos ez a gép ennyit tud.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#56674) bucihost válasza alufelni (#56668) üzenetére


bucihost
senior tag

Nincs mellette sima 4 pin csati amivel össze pattintható a 20-as? Ha nincs akkor ~200 Ft kb egy molex>4pin átalakító. De teljesítmény növekedést ne várj. Max akkor kellhet nagyobb táp, ha sok hdd/ssd van rákötve.

elvileg a DDR3 RAM (1.5 V) ~2-3W-t esznek, 3,5 hdd meg 6-10W-ot, wifi kártya meg elenyésző

[ Szerkesztve ]

(#56675) alufelni


alufelni
tag

Köszönöm mindenkinek. :R akkor így marad nem fabrikálom :))

(#56676) [CS]Blade2 válasza bucihost (#56674) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

1 csatornás DDR2 van a lapon, ha jól nézem. Max 4GB-t tud.
2magos HT-s atom 1.66.

Ha nem 4GB ram van benne, akkor az biztos, hogy betesz manapság a böngészésnek is. Ha HDD van nagy lapozófájllal, akkor az is betehet.

(#56677) bucihost válasza [CS]Blade2 (#56676) üzenetére


bucihost
senior tag

Igaz, speckót nem néztem. de az se eszik tudtommal 5-6W-nál többet :R Volt hasonló lapom nekem is, ugyan ezzel a procival. NAS nak volt használva, letöltésnél a proci fogyott rendesen.... :R

(#56678) imibogyo


imibogyo
veterán

Ha kevesli az ember az elektromos fűnyíró erejét...
Csak egy "kis" upgrade kell...

(#56679) Barret001 válasza imibogyo (#56678) üzenetére


Barret001
addikt

Mi ez,valami gyúrógép? :D Ezt tologatni is kell ám!
Ha találtad valahol a képet,lehet hogy csak rá van állítva ez a 70-80 kg-os motor.

(#56680) Tubi2 válasza imibogyo (#56678) üzenetére


Tubi2
senior tag

Az enyémnek a kereket a saját súlyát nem bírja, ettől egyenesen elporladna. :D

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#56681) fo_di


fo_di
őstag

sziasztok,
szerintem a kérdésem abszolút idevaló lesz :)

van egy Indesit mosógépem, aminek kitört az ajtajából a nyitómechanizmus egyik műanyag rögzítője. Ajtót egyelőre elég körülményesen találok és az sem tűnik úgy, hogy gyorsan kiszállítanák (már ha éppen szállítanak ide). Mit gondoltok, valami gány megoldással meg lehetne oldani, hogy legalább ideig-óráig működjön és be tudjam csukni és kinyitni a mosógép ajtaját?

így néz ki az ajtó belülről, balról látszik a műanyag bizbasz, amibe belemegy a kilincs rúdja, jobbról pedig letört. megvan még a kis darabka, szerintetek lehet valami pillanatragasztóval ebből bármit kihozni? másik elmebeteg ötletnek az jutott eszembe, hogy fúrok 2 kis lyukat az ajtóra is gyorskötözővel szorítom le a rudat, ha befér :)

van valakinek ötlete?

köszi

(#56682) alufelni válasza fo_di (#56681) üzenetére


alufelni
tag

Én a nyitófűl vasrúdja alá fúrnék (a képen úgylátni elfér ) és ezzel a kábeltaetó kötözővel csinálnám ami bírja.

A vékony gyorskötöző nem hiszem hogy sokáig bírná. A ragasztás lehetséges de ismét levállna a víz hatás meg a hő miatt (gondolom 60fokon megy ) szerintem.

(#56683) fo_di válasza alufelni (#56682) üzenetére


fo_di
őstag

na, körbe kell néznem akkor a környező barkácsboltokban, hogy mit lehet kapni

az ajtó belejse elvileg vízhatlanul zár, szóval víz nem érne hozzá, a hőhatás már másik kérdés (általában 40 fokon mosok mondjuk, de csak előfordul 60 is)

(#56684) cinemazealot válasza fo_di (#56681) üzenetére


cinemazealot
addikt

+1 a lyukfúrásra és a gyorskötözőre. :K Nem lesz szép, de garantáltan tartós lesz. Gyorskötöző helyett lehet használni erősebb szigetelt rézdrótot is, az talán masszívabb ... bár még rondább.

(#56685) fo_di válasza cinemazealot (#56684) üzenetére


fo_di
őstag

az esztétikum másodlagos, mert effektíve az ajtón belül marad az egész. még esetleg valami kisméretű ababilincsen gondolkodok, hogy talán használható lehetne, de nem tudom, találok-e elég aprót

[ Szerkesztve ]

(#56686) imibogyo válasza Barret001 (#56679) üzenetére


imibogyo
veterán

Sajnos már nem tudom a forrást megkeresni. Tegnap este takarítottam egy nagyon régi, haldokló merevlemezemet és azon találtam. Egy videóból származik a képmentés, amiben működés közben is látható volt a gép (régebben mindig így mentettem le videókat), de a videó idő közben CRC-s lett és már csak a kép volt menthető. Ettől függetlenül úgy gondoltam megosztom veletek, mert topikba való. :K

A videóban egyébként látható volt, ahogy 20-30 centis gazba is beletolta a tulaj a gépet, amin még a fordulatszám sem esett vissza ettől a mutatványtól... :DDD

(#56680) Tubi2: :D

(#56687) Slavia


Slavia
aktív tag

[ Szerkesztve ]

(#56688) #33253120 válasza Slavia (#56687) üzenetére


#33253120
törölt tag

Igen. ;]

(#56689) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Sziasztok, gondoltam feldobom ide is a mai taknyolásom. :D
Kellett volna valami megoldás addig, amíg nem oldom meg a műszerfalat a motoromra, szóval összedobtam az otthoni cuccokból egy telefontartót gyors, kínából mindent berendelve kb 2000ft lenne telefon tokkal együtt.
Ma teszteltem elég rossz utakon 110 körüli tempónál is és mindezt egy elég kemény felfüggesztésű motorral, a telefon a helyén maradt, teljesen stabilnak tűnik eddig.

További képek(mobilnetet használók miatt): [kép][kép]
Telefonon digihud megy ilyenkor, ami nálam még erős napsütésben is eléggé jól látszódott, csak azért dobtam ide fel, mert hátha valaki gyorsan össze akar dobni egy ideiglenes telefon tartót :)
És persze az egész gyorsan, könnyen leszedhető a helyéről :)

[ Szerkesztve ]

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#56690) Slavia válasza #33253120 (#56688) üzenetére


Slavia
aktív tag

Scythe 12-s slipstream potivezeték elengedte másikat akkor már leszakítottam,ne maradjon fél munka,pill forrasztó+cin+"cikkszalag" :D

(#56691) Barret001 válasza AllTheBest (#56689) üzenetére


Barret001
addikt

Lehet hogy Te gánynak látod,de mi többiek,gyári tartónak...

(#56692) BRIKLY válasza Barret001 (#56665) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nem tudom pontosan,majd megmérem.

Az jutott még eszembe,hogy mi lenne,ha a központi fűtést fognám be? Van vagy 150-200 liter víz a rendszerben.
A kazán alján a feltöltő csapon nyomatnám be a vizet,a padláson a tágulásit meg kivezetném a tetőn.
A szivattyút egy időkapcsolóval beállítanám úgy,hogy kb pont kicserélje a vizet,és megálljon,majd mikorra felmelegszik,ismét bekapcsoljon. Mindeközben a kazán keringető szivattyúja forgatá a vizet a rendszeren belül.

Ez így működhet?

(#56693) AllTheBest válasza Barret001 (#56691) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Akkor mától megy sorozatgyártásba ;]

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#56694) DJGABI válasza BRIKLY (#56692) üzenetére


DJGABI
addikt

ez a radiátoros hűtés? olvastam erről mikor erre a kútklímára kerestem rá. [link] erre a kicsapódásra amit ír nem tudom lehet-e megoldás, gyanítom nem, azért nem terjedt el. pedig nálunk is működhetne

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#56695) Sándor -P20- válasza BRIKLY (#56692) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Csak arra vigyázz, hogy a rendszerbe nehogy szennyeződés kerüljön a kútból...
Homok, iszap, STB... (kemény víz esetén fűtési szezonban a bent maradt kútvízből kiváló vízkő)
A rendszerben levő szennyeződés lerakódhat a kazánon, tönkre várhatja a szivattyút, az esetleg a kazánban, a rendszerben levő keverő, váltó szelepeket, használati meleg víz hőcserélőt (már ha van ilyesmi) a lerakódás dugulást okozhat a radiátorokban... A fantáziádra bízom mi történhet még...
Ha tutira szeretnél menni, akkor egy hőcserélőt kellene a fűtés rendszer, és a kútvíz közé tenni, a kazán "helyére". Egyébként müxik a dolog.

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#56696) Barret001 válasza BRIKLY (#56692) üzenetére


Barret001
addikt

Szerintem nem működik központi fűtéssel! Kicsi a hőfokkülönbség,nem tud annyi hideget átadni a levegőnek
a radiátor.

(#56697) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Na igen,ez benne van a pakliban,hogy ehhez a megoldáshoz (is) kell egy jó szűrő,hogy nem menjen kosz a rendszerbe.
A legmelegebb szobában,ahol a bányagépek fűtenek,ott egy oszlop ventivel megtámogatnám a légáramlást,a többi helységben meg csak annyithűtene,amiennyit tud venti nélkül. Tudom,szinte semmit,de konkrétan úgyis ez az 1 szoba lenne a lényeg.

(#56698) Barret001 válasza BRIKLY (#56697) üzenetére


Barret001
addikt

Nem tudsz sehonnan szerezni egy lamellás radiátort ventillátorral? Avval lenne a legjobb megoldani.

(#56699) BRIKLY válasza Barret001 (#56698) üzenetére


BRIKLY
veterán

Autónak a hűtőjére gondolsz?

(#56700) #33253120 válasza BRIKLY (#56699) üzenetére


#33253120
törölt tag

Vagy klíma beltéri is jó, de legjobb egy Fan-coil beltéri lenne, az direkt erre van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.