Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56801) geprombolo


geprombolo
senior tag

Sziasztok!
A kényszer szülte ezt a gányt, de legalább úgy tűnik, hogy teszi a dolgát:

Egy kis magyarázat: frissen vásárolt laptopomról kiderült, hogy a VRAM nyaka véres, pontosabban 3D alkalmazások (pl játék) alatt túlmelegszik és driverhibával kidob. A hűtés teljesen rendben van, így maradt a modulok kiegészítése némi hűtéssel.
A hűtés maga: 0,3mm vastag (vékony) grafit fólia méretre vágva és felvezetve a hűtés házára. A modulokhoz egy hasonlóan vékony rézlemez darabbal fogattam oda úgy, hogy felhasználtam a hűtőcső leszorító hatását, meg egy apró darab szilikon rugalmasságát. :DDD
Jelenleg a tesztelés folyik, de stabilnak tűnik a gép.
Ja, és hogy miért grafit? Mert iszonyúan jól vezeti a hőt! Hűtőpaszta helyett is használható, majd azt is letesztelem, számokkal. Grafit vs. titán vagy fehér paszta. Csak legyen rá időm!

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#56802) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Jövök egy kis off-al, de szerintem ez a legmegfelelőbb topic talán :B .

Jövőhét csütörtöktől (07.13.) 17990 ft lesz ez az akkus gép.
Régóta szeretnék egy min. 14,4 V-os akkus fúrót/csavarozót, eredetileg ezt néztem ki múltkor 12-13 ezer környékén, de mire mentem elfogyott.
Utána találtam rá erre a Hyundai kis gépre, ezt szintén 18k.ért tudnám elhozni.
Kérdésem az lenne, hogy az elsőnek linkelt gép, kiváltaná-e az utóbb említett gép bármelyikét?
Első sorban fa fúrásra és csavarbehajtásra használnám, néha meg tégla fúrásra.

Azt látom, hogy sds-plusz a tokmánya, de mivel van hozzá bit-hez való adapter, így szerintem nem probléma.

szerk.: látom már mi lesz a gond, csavarbehajtásnál nem fog tudni leracsnizni. Pedig 18-ért jó vétel lenne.

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#56803) Pete55555 válasza Dani_kp (#56802) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

látom már mi lesz a gond, csavarbehajtásnál nem fog tudni leracsnizni. Pedig 18-ért jó vétel lenne.
Nos...
Gépészmérnök vagyok. valaki árulja már el, hogy mi az értelme a "leracsnizásnak"...
Mert eddig magamtól még nem jöttem rá... :W

...Szeretem leracsniztatni...

(#56804) imibogyo válasza Reggie0 (#56795) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát de oda van írva, hogy 1,1 V-ot generál neki a krumpli... Hát hol itt az igazság, ha az ember már egy kitalált világban játszódó játék, kitalált szereplőinek és kitalált fizikai környezetének sem hihet... :DDD

(#56803) Pete55555:
Például az, hogy különböző keménységű anyagokba is tudsz precízen csavarozni? A többfokozatú "leracsnizással" szépen be lehet állítani, hogy mekkora erőhatásnál "engedjen" a mechanika. Beállítod egyes fokozatba és akkor még gipszkartonba is tudsz nagyon precízen csavarozni, anélkül, hogy "túlhajtanád" a csavart spéci csavarfejek nélkül. Ugyanakkor 1-es fokozatban pl. akácban már a csavarozás elején "leracsnizna" (tetszik ez a szó), oda már mondjuk a 10 fokozatból tegyük fel a 8-as lesz a megfelelő... ;)

Egy könyvtáros... ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#56805) Dani_kp válasza Pete55555 (#56803) üzenetére


Dani_kp
őstag

Nem tépi annyira bele a csavart a munkaanyagba, nem fordul ki a gép a kezedből, nem megy szét se a bit fej, se a csavar feje.

Egyszer próbáld ki :K .

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#56806) Reggie0 válasza quailstorm (#56798) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezek szerint te sem :) A krumpli csak elektrolit, az ionvezetest biztositja. Az energia a ket kulonbozo fem redukciojabol es oxidaciojabol keletkezik, a merheto potencial pedig a ket fem standard potencialjanak a kulonbsege. A krumplit akar sos vizzel is helyettesithetned(na jo nem igaz, mert a sos viz jo elektronvezeto is es az para, kell bele egy membran is), az energiaforras pedig a ket elektroda. [link]

(#56804) imibogyo:
Amugy az 1.1V stimmel, mert Cu-Zn kulonbseg is ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#56807) Pete55555 válasza imibogyo (#56804) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Kis sunyik ;]

Na, ezeket eddig is tudtam, csak egy problémám volt vele. Hiába állítottam be fában 5-6-osra, vagy gipszkartonban 1-2-re, sosem volt pontos. Mindig előfordult, hogy vagy egy kicsit túlhúzta, vagy pont nem húzta be eléggé, mondjuk 10-ből 2-3 csavart.
Ezért aztán én sosem racsniztattam (nyelvújítás van folyamatbam) hanem beállítottam fúrásra, és ahogy láttam, éreztem, úgy csavaroztam. A végeredmény jobb lett, mintha racsniztatva csináltam volna.

Szerk: Hozzáteszem, elég jó fúróm van, egy Metabo BZ 9.6 SP, 20 fokozat van rajta, tehát pontosan be lehetne állítani, de ugye az anyag sosem pont egyforma mindenhol...

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#56808) Dani_kp válasza Pete55555 (#56807) üzenetére


Dani_kp
őstag

Nekem nem igen voltak ilyen gondjaim. Mondjuk volt, hogy nem húzta bele annyira, olyankor csavarhúzóval még rátekertem egy fordulatot, biztos, ami biztos. ;]
Mondjuk leginkább a bitfej kímélése és a csavar épsége a fő cél. Legutóbb mikor gépi erőt használtam csavarozásra, 2 bitfej sínylette meg.

Szóval én szeretem "leracsniztatni". (Tényleg jó ez a szó :DDD )

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#56809) Pete55555 válasza Dani_kp (#56808) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Na pont ezaz, hogy nincs kedvem még csavarhúzóval utána tekergetni. Nekem tökéletesen bevált a fúró fokozat és nézem, menniyre kell betekerni. És nem kell még utána húzogatni. Bitfejből meg jó minőségűt kell venni, és nem darálja le az 5. csavar.

Tényleg jó, loptam is aláírásba :DDD

...Szeretem leracsniztatni...

(#56810) #33253120 válasza Pete55555 (#56807) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1
Gyakorlatilag ha napi szinten sokat használod a gépet, akkor a kezedben a nyomatékkulcs. Főleg a fékes gépeknél.

(#56811) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Meg kellett néznem egy gépet, hogy miért nem működik. Nos működik, csak a bios elem merült le, de aztán rátaláltam a HDD felrögzítésének egyedi megoldására:

Igen, az ott átlátszó ragasztó, a túloldalán meg valami szigszalag. ;]

Persze aki ismer, az tudja h. hasonló zajcsillapítós megoldásom nekem is volt, de én erős "postás gumit" használat a célra. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#56812) bucihost válasza CPT.Pirk (#56811) üzenetére


bucihost
senior tag

én odd helyre szoktam befűzni 2-2 pár kb 3 cm szélesre vágott bicikli belső gumi csíkokat, majd gyorskötözővel "stoppolom" tuti rezgés csillapító :DDD

(#56813) Top cat válasza CPT.Pirk (#56811) üzenetére


Top cat
őstag

Ez aztán tényleg gány :C
Csoda hogy nem engedte el a melegedéstől.

(#56814) CPT.Pirk válasza bucihost (#56812) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem az ODD helyen ül a vinyó, de egy tévedésből megvett fejhallgató fülpárna szivacs van alárakva, így totál zajtalan. :D A másik meg a gépház alján ül, szintén egy ilyen szivacson.

Top cat: megmozgattam, meglepően masszív az a ragasztó! :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#56815) quailstorm válasza Reggie0 (#56806) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én is jártam iskolába, örülök hogy tudsz kötekedni. Mégis mit kellett volna krumpli helyett írniuk? Az egy potato battery, ha elbonyolítják akkor az a baj... Elektróda meg azon a vacak képen is látszik, hogy közel van a kettő egymáshoz és helyes.

Hihetetlen, hogy egy viccen, megy egy amúgy piszok körültekintően elkészített játékon ennyit tudsz pattogni.

(#56816) Reggie0 válasza quailstorm (#56815) üzenetére


Reggie0
félisten

Egy kommentet irtam, abba kotottel bele. Hihetetlen, hogy egy kommenten ennyit tudsz pattogni. Maskor ha nem tetszik lapozol tovabb.

(#56817) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Ma voltunk kint piacon és vettem egy ilyet. 3000 ft megért, kíváncsi leszek a minőségére. :U

https://ingatlan.com/33821564

(#56818) #33253120 válasza Dani_kp (#56817) üzenetére


#33253120
törölt tag

Műanyagba hibátlan, fémlemeznél ügyelj a hűtésre, és a fordulat/előtolás arányra.
Ja, a dobozt pedig kezeld le valamivel. :)

(#56819) imibogyo válasza Pete55555 (#56807) üzenetére


imibogyo
veterán

Én sem használom egyébként... Annyit csavarozok, hogy ahogy T_chris is írta lényegében a kezemben van a nyomatékkulcs... :DDD

(#56820) bucihost


bucihost
senior tag

holnap peca.... bammeg' a száknak anno eltört a nyele :Y .. nem baj :D



hirtelen csak egy léc volt kéznél.. flex-re szerelhető csiszoló papíros koronggal kicsit megcsiszoltam ne szálkázzon, meg a markolat résznél kicsit kerekítettem. 1-2 alkalmat csak kibír :DDD

(#56821) távcsőves válasza bucihost (#56820) üzenetére


távcsőves
senior tag

Ez lehet tovább bírja, mint az eredeti. ;)

(#56822) Rico33 válasza imibogyo (#56819) üzenetére


Rico33
aktív tag

Amikor még aktivan kartonoztam, akkor se épült be a kezembe a nyomatékkulcs, pedig napi sokezer csavar be lett racsniztatva :D
Mi ilyen célgépeket használtunk, ezek sajna nem racsnizós fajták hanem kuplungos mélységhatárolósak. Nagyon hálás dolog hogy pl. menyezetburkolásnál egy kézzel fogod a gépet, egyel a kartont, másikkal kapaszkodsz a létrába, a harmadikkal veszed elö a köv. csavart, akkor nem kell még agyalnod hogy jó e a mélység vagy már átszakadt ( és leszakad a fejedre ).

(#56823) imibogyo válasza Rico33 (#56822) üzenetére


imibogyo
veterán

Van hasonló gépem kartonozáshoz nekem is. Mondjuk nem "szakmám" a kartonozás és nem is túl sűrűn dolgozom ilyesmivel, de apum 18 évig járt kartonozni és tőle kaptam meg az övét amikor abbahagyta az "ipart". Sajnos előző év végén egyszer csak megállt és azóta nem volt kedvem vele foglalkozni...

Azóta sima csavarbehajtót használok (vagy ha épp megtalálom, akkor egy ilyet), amikor szükséges, de nekem nem volt vele gondom. Mondjuk nem is olyan fordulattal dolgozik, mint egy kartonozós csavarbehajtó, szóval egész jól kontrollálható (és ugye itt még képbe jön a nyomatékhatároló is, mint lehetőség). Itt egy frankó összehasonlító videó a különböző megoldásokról, akit érdekel, látható benne a "leracsniztatás" is... :P :DDD

Én a műhelyemet egyedül OSB-ztem. Hát az elég durva volt. Fejjel, lábbal, hassal, szemmel próbáltam feltartani a mennyezethez a táblát, miközben próbáltam csavarozgatni. Egy életre szóló élmény volt. El is döntöttem, hogy mire a következő műhelybe belefogok, mindenképp készítek egy ilyet. :K

(#56824) cinemazealot válasza imibogyo (#56823) üzenetére


cinemazealot
addikt

Egy ideje már azt néztem, hogy ez a csóka most egy bő bermudát visel vagy egy kiltet. Aztán megláttam a vége főcímet. :D

(#56825) Rico33 válasza imibogyo (#56823) üzenetére


Rico33
aktív tag

Remek szerkezet, de egy 2nm-es helyiségben akinek 6 anyja van :DDD
Egy ilyen célgéppel azért könnyebben megoldottuk.

(#56826) #33253120 válasza Rico33 (#56825) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1, de egy tetőlécből összeütött merevített T a leggazdaságosabb.... :)

(#56827) Rico33 válasza #33253120 (#56826) üzenetére


Rico33
aktív tag

Merevitett T ?? Maszekba jó volt az sima tetőlécnek is, de cégnév alatt azé meg kellett adni a módját :K

(#56828) Pete55555


Pete55555
Topikgazda

Hétvégén névnapoztunk kicsit. Van egy elektromos grillünk, aminek már egy ideje szétesett a kapcsolódoboz háza, ezt akkor szigszalaggal orvosoltuk ideiglenesen (1 éve)
Most újra elővettük, de a szigszalag már nem tartotta rendesen, így kapott egy kis erősítést:



Kibírta az eseményt, még az sem volt gond, hogy az utolsó adagnál a zsírfogó tálcában összegyűlt olaj begyulladt, és elkezdett lángolni az egész cucc. Kihúztam a konnektorból, levettük a hűst, megvártuk míg elalszik a láng, aztán visszaraktuk, mert még nem sült meg... :D

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#56829) imibogyo válasza cinemazealot (#56824) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen, a neve is az, hogy "That Kilted Guy How To Videos".
Ez azért elég sokat sejtető... ;] :P

(#56825) Rico33: 2 négyzetméternyi gipszkarton egyedül is felteszek ( :DDD ), mindenféle kityi-kütyü nélkül, vagy maximum egy valaki megtartja arra az 5 másodpercre amíg a főbb csavarokat behajtom... ;) Egyébként ügyes kütyü amit linkeltél, de akkor már két T-léc, meg két csavar gyors-szorítóként egy hosszú nútban és már kész is van az ember... De igen amikor az embernek az image-re is figyelni kell az más... :K

(#56826) T_chris: +1, így van, de jogos az ő válasza is. ;)

(#56828) Pete55555 jó kis gány. Bár én most már szinte 100%-ban átálltam arra a megoldású elektromos grillre (raclette), ahol nincs közvetlen kapcsolat a fűtőszál és a zsírok/olajok között, így nem gyullad be soha semmi. :N

(#56830) Hobbbyt válasza geprombolo (#56801) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Szia!

A grafit nem jó hővezető.
A grafit fólia 2 hővezető felület között hatékony hőátadó, de hőelvezetésre kifejezetten rossz.

Egy vékony alu lemezzel legalább 15x hatékonyabb lenne. :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#56831) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Nem igazán gányolás, de sok szaki is van itt azért kérdeznék.

Adott egy Nokia Lumia 520 teló. A gyáris akksija úgy néz ki megdöglött. Ugyebár használtam telót, minden ok, aztán amikor már 20% körül járt, na mondom felteszem tölteni. És nem akart tölteni se töltőtől, se számítógépről, aztán lemerült kikapcsolt. Volt egy másik után gyártott akksim azzal minden ok.

Multiméterrel ki lehet esetleg mérni valahogy, hogy valóban megdöglött az akksi? Ha igen akkor hogyan, mert nem értek hozzá.

(#56832) Hobbbyt válasza hegegabi80 (#56831) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Én nem vagyok szaki, de tudtommal csak terheléses próbával lehet igazán mérni egy aksi állapotát. De szerintem ebben az esetben nincs mit mérni, hisz a másik aksival ok.. szóval maga a teló rendben van. Kizárásos alapon csak az aksi pusztulhatott meg, nem is feltétlen a cellák, hanem akár a kis áramkör ami felügyeli a cellákat.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#56833) hegegabi80 válasza Hobbbyt (#56832) üzenetére


hegegabi80
addikt

Persze ez csak a saját megnyugtatásomra kellene, de tudom hogy kuka, úgy is rendelek hozzá még egy másikat.

Már csak azért is, mert korábban (2-3 hóval korábban) rá lett tudva egy zárlatos usb csatis gépre. Na ez szépen kinyírta a telóban a töltés vezérlő chippet. Szerintem ennek is köze van ahhoz, hogy mostanra megadta magát az akksi.

[ Szerkesztve ]

(#56834) #18193920


#18193920
törölt tag

Tegnap lőttem Rockmaraton-on.
Igazi gány :R :

(#56835) Kernel válasza hegegabi80 (#56831) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ilyen védelmek 2 db soros FET-kapcsolóval működnek. Egyik töltésirányban képes megszakítani az áramkört, másik kisülő irányban. Ellenirányban a FET-et védő diódák átvezetik az áramot, mindegyik csak a saját üzemi irányában tud kikapcsolni. Alaphelyzetben mindkettő vezet.

Ha egyik FET megszakad, vagy valami más okból nem kapcsolna be, akkor elképzelhető, hogy a diódán keresztül kisülő irányban mondjuk működik a telefon (egy kis feszültségesés árán), de akkor töltésirányban már nem folyik áram, ámbár az akku lehet jó, sőt a leírtak alapján jónak is tűnik.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#56836) imibogyo válasza #18193920 (#56834) üzenetére


imibogyo
veterán

Kreativitás level 5000 :D

(#56837) hegegabi80 válasza Kernel (#56835) üzenetére


hegegabi80
addikt

:F :F :F
Ezt most hétköznapi nyelvre is lefordítanád, nem teljesen értem. Ez a védelem most akkor a telóban van? És akkor akár lehet jó is az aksi?

(#56838) Kernel válasza hegegabi80 (#56837) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez az akku tokjába integrált védelem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#56839) hegegabi80 válasza Kernel (#56838) üzenetére


hegegabi80
addikt

Aha értem, és akkor valszeg ez a védelem nem müxik rendesen, mert ezt is tönkretette a zárlat?. Maga az aksi cellák jók lehetnek. És ezt lehet/érdemes javítani vagy hagyjam a fenébe, vegyek másik aksit.

(#56840) Kernel válasza hegegabi80 (#56839) üzenetére


Kernel
nagyúr

Inkább csak felcserélni, ha lenne egy másik, amiben az akku rossz, de az elektronika jó.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#56841) Pete55555


Pete55555
Topikgazda

Vett/tervez valaki venni ilyen LIDL-ös akkus ütvefúrót?

Gondolkozom rajta...

...Szeretem leracsniztatni...

(#56842) imibogyo válasza Pete55555 (#56841) üzenetére


imibogyo
veterán

Én nagyon erősen gondolkodtam rajta (főleg mivel lényegében Einhell, amikkel (árukhoz képest persze) jók a tapasztalataim), de sajnos most nem lesz aktuális a házvásárlás miatt. Mire pedig ez az egész szenvedés most lezajlik (talán 1-2 hónap mire lezárhatjuk az adásvételt, addig spórolás ezerrel), addigra amilyen szerencsém van tuti elfogy mindenhonnan. És ezek legtöbbször "idénytermékek". :(

[ Szerkesztve ]

(#56843) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Alumínium perforált gyümölcskosárt használok Wifi jel erősítésre, 20 dBm-et is számít (n-es Wifi).
Próbáltam perforált alumíniumlapokból is hajtogatni, de nem olyan hatékony. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#56844) DonElvis válasza zoltanz (#56843) üzenetére


DonElvis
tag

Áholy,

Az ott az USB végén maga a házától megfosztott wifi modul? :R

Ami nem számít, az nem érdekel

(#56845) zoltanz válasza DonElvis (#56844) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen egy TP-Link, könnyen le lehet kapni a burkolatát, patentos, kicsit melegedős darab, ezért van így.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#56846) szzimo53


szzimo53
tag

Sziasztok.

Kérdés:

1.
Sima 1-1 db led diódát hogyan célszerű világításra bírni a gépházba?
Mondjuk ha elhelyezek benne 6 db led diódát akkor annak hogyan kell áram ellátást bíztosítani. Alaplapra lehet kötni vagy esetleg a tápról molexen keresztül?

2.
Mennyiből lehetne egy ablakos oldallapot gyártani a házhoz. Mondjuk a meglévő ház oldalát kivágni, plexit megvenni méretre vágatni. Vagy kár vele bajlódni mert 3500ért elvileg lehet kapni kész oldallapot.

(#56847) Ribi válasza szzimo53 (#56846) üzenetére


Ribi
nagyúr

Kérdés, hogy milyen ledről van szó, amúgy 1-2 sima ellenállással valószínű könnyen megoldható molexre kötve.

(#56848) alufelni


alufelni
tag

Sziasztok , nem tudjátok hogy ez működne e?? És hogy lehet e rendelni illetve honnan?? Tudom nem ide vágó téma,ezért ne haragudjatok . De szerintem ha működne iszonyat állat lenne :)

Főleg hogy úgy bőviti az ember ahogy pénze van.
( Elvileg sd to sata SSD konverter)

(#56849) alcsa válasza alufelni (#56848) üzenetére


alcsa
senior tag

Hat, ha mukodne is, gyors nem volna szerintem.

(#56850) Reggie0 válasza alcsa (#56849) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha stripel, akkor siman birna 800MB/s-t

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.