Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57651) gerrrrry válasza Kernel (#57650) üzenetére

Ez okos cucc, vettem is egyet. :) köszi a tippet.

A próbagarancia a nálam vásárolt minden termékre automatikusan jár, mert szerintem így korrekt.

(#57652) Thorus


Thorus
aktív tag

Van valakinek valami tapasztalata ilyen Led csíkkal? Autószereléshez akarok összerakni egy hordozható munkalámpát mert nincs kedvem állandóan vezetéket hurcolni villanykörtével a végén. Ami jó lenne az ezek a motorháztetőre rögzíthetők de nagyon sokba kerűlnek.
A tervem az, hogy 2 sorba kötök pár 18650 akku hozzá és elektronika amivel tudom tölteni és még akár hálózatról is mehessen, mindezt minél olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#57653) macilaci78 válasza Thorus (#57652) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van némi 5050/60 WW ledszalagom, adok 50 centit, ha gondolod.

Airsoftból van pár 8,4 V, illetve 9,6 V Ni-Mh akkupakkom, egy 6-12 V DC input ledvezérlőm, és búrás alu ledprofilba húztam bele 110 centit, egy zsinórkapcsoló a fázisra és kész is a motortárolóban a világítás. Motort bütykölni kevés az ajtó fölé rakva, de biztonságos fényt ad pakolásnál is

Valahonnan szerzel egy 18 mm belső átmérőjű műanyag csövet, két rugó a két végébe nyitható kupak alá, kapcsoló, elektronika, mellé ragasztasz egy ledszalagot, végére egy kampó. :K

A kérdésedet itt is felteheted.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#57654) creation válasza Thorus (#57652) üzenetére


creation
senior tag
LOGOUT blog

Törölhető :)

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#57655) creation válasza Thorus (#57652) üzenetére


creation
senior tag
LOGOUT blog

Jó kivitel, de bordát igényel. Dc-dc modullal belövöd 12 Voltra és örök élet meg egy nap.

Kisebb tesójából és dc modulból is van nálam ha kell.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#57656) Kernel válasza Thorus (#57652) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ilyenkor célszerű kihasználni a felhasználókat, akik között akadnak olyan komolyabb emberek, akik mérési adatokat is közölnek. Ennek érdekében megnézni más linket is:

https://www.aliexpress.com/item/-/32754110769.html

High quality LEDs, very efficient: 112 lm/W at full load (12.1V×0.8A=9.7W -- 1080lm). 121 lm/W at 60% load (11.6V×0.5A=5.8W -- 700lm). Arrived quickly. One bad thing: the aluminum substrate is not cut well, both sides are very rough.

A LED határoló karakterisztikája miatt az áram nem lineárisan nő, hanem meredekebben. Ennek ellenére ezt a fajtát stabilizált feszültségre tervezték, illetve célszerűbb arról járatni, mert áramgenerátoros táplálás esetén, ha egy chip megszakad benne, akkor már több áram jutna a többi ágra, amitől láncreakciószerűen akár az egész is meghibásodhatna.

Ezekben egyébként 12 V-ra négyesével kötik a chipeket, ellenállás nélkül, vagy a hozzávezetések ellenállásával is kalkulálhatnak.

Ha 4 akkut kötsz sorba (max. 16,8 V), utána egy step down modullal belőhető pontosan a 12 V. Vagy kevesebb, ha túl erősnek találod a fényét, ami előfordulhat.

Cellánként 2,5 V-ig lehet meríteni, de 3 V körül már egyre gyengül, letörik a feszültség. 4x3 pedig még mindig 12 V. (Egy XL4015 step down konverteren nem sok esik).

Plusz kellene még cellavédelem is:

https://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_57608-57608.html

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57657) Irmscher 353


Irmscher 353
aktív tag

Túlfeszvédős elosztó gyárilag ~80cm-es kábellel van szerelve.
Lecserélhetem a kábelét hosszabbra?
2m-es kábel kellene...
( van idehaza 3x2,5 mm2-es duplaszigetelésű kábelem, ezt tenném a helyére, meg szerelhető Legrand dugó)

Vagy inkább elé tegyek egyszerűen egy hosszabbítót?

Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#57658) Gyíkac válasza Irmscher 353 (#57657) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

attól függ szét akarod-e szedni a túlfeszvédőt a kábelcsere miatt. :)

[ Szerkesztve ]

(#57659) Irmscher 353 válasza Gyíkac (#57658) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Jogos, 8pici "szerelhetetlen" fejű csavar.
Ezen úgy érzem tudok segíteni.

A kérdés, hogy hosszabb kábel esetén is tud-e védelmet nyujtani a rákötött eszközöknek, vagy sem.
Ha nem, akkor neki sem állok inkább...
(hifi van rákötve, s nem szeretném, ha elszállna valami...)

(#57660) macilaci78 válasza Irmscher 353 (#57659) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha a garanciát nem érinti az aggályod, akkor szereld nyugodtan.
Én 8 méteresre cseréltem 4 éve, mert arra volt szükségem. Mostanában fog változni az elrendezés, teszem majd vissza a 1,5 m-es gyárit. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#57661) #33253120 válasza Irmscher 353 (#57659) üzenetére


#33253120
törölt tag

Tud.

(#57662) Irmscher 353 válasza #33253120 (#57661) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

macilaci78, T_chris:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!
Akkor este csavarbit-et patkolok...
S belenézek az Eaton elosztóba.

[ Szerkesztve ]

(#57663) #33253120 válasza Irmscher 353 (#57662) üzenetére


#33253120
törölt tag

Te debreceni, vagy ahhoz közeli vagy. Ha útba esel esetleg segíthetek.... :)

[ Szerkesztve ]

(#57664) Irmscher 353 válasza #33253120 (#57663) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Igen, debreceni vagyok.
Köszönöm a felajánlást, jelenleg egy plusz hosszabbító közbeiktatásával megoldottam a dolgot. Sajnos 2 csavar elég mélyen van, így a bitreszelésbe bele sem kezdtem.
Holnap nézek a zsibin filléres csavarhúzót, amit majd megreszelek, hogy jó legyen a speckó csavarokhoz.
(nem tudom mi a neve az adott csavarnak, de sliccelt csavarhúzó lesz a megoldás)

(#57666) johniee válasza MrDerekas (#57646) üzenetére


johniee
senior tag

Végül vettem csavarokat anyákkal :))
Youtube video

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#57667) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Sziasztok.

Valami ilyesmi gépházat akarok én is, mint amit itt a topciban linkeltek.
Csak azzal a különbséggel, hogy itx-es laphoz, illetve plexi helyett 0,5 cm-es alulemezre gondoltam, amit "körbetekernék", ilyen ráccsal.

Az volna a kérdésem, hogy az alulemezzel nem lenne, olyan gond, hogy esetleg áthúz vagy ilyesmi, amitől kisülhet a lap vagy bármi egyéb komponens? :F
Vagy jobban járnék én is mondjuk fekete plexivel (nem szeretném, hogy átlátszó legyen).

https://ingatlan.com/33821564

(#57668) do3om válasza Dani_kp (#57667) üzenetére


do3om
addikt

Inkább olyasmi gondod lesz hogy amikor megfogod össze-vissza hajlik. Kicsit vastagabban gondolkozz.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#57669) macko20 válasza do3om (#57668) üzenetére


macko20
őstag

Sztem az "0,5 cm-es alulemezre " ami 5mm ,az "össze-vissza hajlik" nem annyira jellemző

(#57667) Dani_kp : a szokásos alaplapi távtartókkal nem lehet baj,természetesen felül se érjen az alaplaphoz az alu lemez...

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#57670) cinemazealot válasza Dani_kp (#57667) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az alu lemez legalább annyira jó vezető, mint a gyári acél ház, tehát nem vállalsz vele nagyobb kockázatot. :N Ha megfelelően le van sorjázva és forgácsmentes, akkor nem lesz gond elektromosan. Ráadásul a fém mivolta révén még egy zavarmentesítő árnyékolás is lesz a géped körül, szóval az ötlet jó. :K

A rács hajlékonysága miatt én nem aggódnék, mert ha csak egy Mini-ITX lapnak (és a rajta lévő proci hűtőnek) megfelelő magasságú, max. 6 cm magas konfig lesz, akkor az nem akkora felület, hogy a rácsnak lehetősége volna hajlongania. DE amiatt, hogy a rácsról a hajlítás következtében esetleg lepattogzik a festék, már jobban aggódnék. Ennek azért érdemes előbb utánanézni.

Illetve kérdés az, hogy ezek a szemetes kosarak (ha ilyenből akarod megcsinálni) nem vasból vannak-e. Ez masszivitás szempontjából előny (az alu egy komolyabb hajtás után már törhet), mágnesesség szempontjából viszont hátrány lehet, ha vágáskor forgácsolódik, mert a "fűrészport" nehezen fogod tudni eltávolítani a munkadarabról.

(#57671) apezka válasza Dani_kp (#57667) üzenetére


apezka
tag

Szia!
Én azon is elgondolkodnék, hogy mennyire lesz használható a WiFi a Pi-n, ha alumíniumba csomagold.

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#57672) do3om válasza macko20 (#57669) üzenetére


do3om
addikt

Valóban :W
mm-ben gondolkozok.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#57673) cinemazealot válasza apezka (#57671) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha jól értettem a Pi csak példaként merült fel, egyébként Mini-ITX lapban gondolkodik. Annak pedig ha van is WiFi-je, valószínűleg ki van vezetve antennákkal.

(#57674) apezka válasza cinemazealot (#57673) üzenetére


apezka
tag

Valóban! Leragadtam a képnél. Bocsi!

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#57675) Dani_kp válasza do3om (#57668) üzenetére


Dani_kp
őstag

Először saját magamat is megszívattam, mert 0,5 mm-t akartam írni, csak valami furcsa volt.
Szóval akkor 0,5 cm (5 mm) vastagság elég lesz.

#57669 macko20: természetesen távtartó lesz az alaplap alatt, illetve felül is azért szeretnék hagyni a cpu hűtő és a gépház teteje között vagy 3-5 mm-t.

#57670 cinemazealot: még nem tudom igazából, hogy mivel is szeretném körbebugyolálni, de nem ragaszkodom a szemetes rácsház, lehet masszívabb szúnyogháló is, de itt Ph!-n vagy logout-on láttam egy másik nagyon jó egyedi megoldást, majd visszakeresem, most nem írom le, túl hosszú volna elmagyarázni. :B :B

#57671 apezka: az csak példa volt, de látom már írták :B .

https://ingatlan.com/33821564

(#57676) szabifotos


szabifotos
senior tag

BGA hibára gyanakszom.... :DD :B

(#57677) macko20 válasza Dani_kp (#57675) üzenetére


macko20
őstag

Már a 2mm ,0,2cm is elég merev, a régen készített házaim 1mm aluból voltak

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#57678) Dani_kp válasza macko20 (#57677) üzenetére


Dani_kp
őstag

Ennek örülök, mert 10-12 cm-be szeretném ha beleférne, ami a magasságot illeti. Akkor, majd szétnézek, hogy milyen lehetőségeim lesznek.
Érik egy új vázlat készítése már egy ideje :) .

https://ingatlan.com/33821564

(#57679) Submarine


Submarine
senior tag

Sziasztok! Tanács kellene: 2db led-et szeretnék bekötni a gépházba, hogy legyen egy kis megvilágítása az előlapi csatlakozóknak.
Ha éppen csak dereng egy kis fény mögöttük, az már pont elég.
Hova, mire kössem? Sorba párhuzamosan, ellenállással vagy anélkül?
A power ledre gondoltam elsősorban. Abból már gyárilag kettő van, párhuzamosan kötve.
Remélem világos. Nagyon nem akarom elcseszni. :)

(#57680) gerleimarci válasza Submarine (#57679) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Ha már előlapi csatlakozó, akkor én az USB 5V-jára kötném egy-egy ellenálással sorba őket. De ehhez tudni kéne, hogy milyen ledet szeretnél, és ez alapján méretezni az ellenállást.

(#57681) macilaci78 válasza Submarine (#57679) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy PC-ben van 12 V, 5 V és 3,3 V is. A 12 V-os ledszalagokon 3,3 V nyitófeszültségű diódák vannak, három párhuzamosan kötve és némi ellenállás, ez adja ki a 12 V-ot. Továbbá vannak 5 V-os ledszalagok is.
Válassz egy neked megfelelő ledet és a molex csati megfelelő ágára kösd, vagy válassz egy bármilyen led-rendszert (led, 12 V vezérlő), amit a 12 V-os ágra kötsz.

Egy kimondottan nagy fényerejű led fogyaszt 20 W-ot 1 méteres hosszon, ez 12 V mellett kb 1,7 A, a mai tápegységek 12 V-os ága meg a 40 A-t is eléri.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#57682) Kernel válasza macilaci78 (#57681) üzenetére


Kernel
nagyúr

Sorban három és 150 Ω ellenállás.

Így jönne ki elvi szinten, ha 3 V / 20 mA-es diódákról beszélnénk, 4 x 3 = 12 V.

3V / 150Ω = 20 mA (Standard 20 mA terhelhetőségű LED-ek, ennél kisebbet nem is gyártanak.)

Csak gyakorlatilag kicsit nagyobb feszültségek esnek, kevesebb jut az ellenállásra, kisebb áram alakul ki. De az öregedés során nőhet az áram, magam is tapasztaltam.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57683) Lompos48 válasza macilaci78 (#57681) üzenetére


Lompos48
nagyúr

"...A 12 V-os ledszalagokon 3,3 V nyitófeszültségű diódák vannak, három párhuzamosan kötve és némi ellenállás...

Nem! Sorban. :K

Megkésve.

[ Szerkesztve ]

(#57684) Submarine


Submarine
senior tag

Na megoldottam, napi gányba beneveznék vele:

végül is sorba kötöttem őket:

egy kis ellenállással:

autó akksról kimértem a fogyasztást:

rögzítés jóöreg pálmatex-el, egyébként a szívószálas tippet még tőletek kaptam:

végül az amúgy sem használt fdd csati 12V-os ágára dugtam rá, és a végeredmény:

(#57685) Submarine válasza gerleimarci (#57680) üzenetére


Submarine
senior tag

Ezek eredeti kínai bringalámpa ledek.
:))
Esetleg majd az 5V-os ágon is megnézem, lehet úgy is elég a fénye.
De ha bírják azt 4+V-ot nekem jó így..
:D

Köszönöm a reagálásokat!

(#57686) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Szerintem ez mindent visz! :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#57687) MrDerekas válasza Submarine (#57684) üzenetére


MrDerekas
addikt

:C Általában 5V-osak ezek a ledek. Ha fixen kell nekem, akkor a pwr led lábairól lopok hozzá és párhuzamosan kötöm, ha aktív villogás kell, akkor a hdd pinjeiről. :)

(#57686) macilaci78 Az életérzés igényének a megtestesülése :C Picit magamba is szálltam :B

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#57688) Submarine válasza MrDerekas (#57687) üzenetére


Submarine
senior tag

Én is úgy akartam először, csak nem mertem még kettőt rákötni a meglévő kettőre.
Akkor az a 3,3V-os ág, és ellenállás sem kellene rá? A gyárin semmi nincs, csak párhuzamosan vannak rákötve. Ráadásul az egyiken a vezetéket is felcserélték, ha a jelölést nézem. Mondjuk azokat nem mértem ki, az a hosszú kék "csík" az. :)

[ Szerkesztve ]

(#57689) MrDerekas válasza Submarine (#57688) üzenetére


MrDerekas
addikt

Én 8x60 mm-es ledet is tettem rá és bírta. Annak elvileg 1W a fogyija. (Közben azon fejelek, hogy azok a pinek 3,2 voltosak...?) De világított :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#57690) macilaci78 válasza MrDerekas (#57687) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lábról lopáshoz hasonlót én is kénytelen leszek elkövetni. Egy SFF-ház power gombját akarom átrakni és nem a megszokott alaplapi tüskesorra van a gomb kötve, hanem valami szalagkábel megy a nyáktól a lapig az előlapi I/O panel teljes mindenségével.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#57691) MrDerekas válasza macilaci78 (#57690) üzenetére


MrDerekas
addikt

Na ezt is átérzem. hangkimenetet kéne varázsolnom, de nekem is ilyen egybenyákos rettenetek vannak itthon. Plusz még a kimenet lába sem olyan sorrendben vannak a front panel kimeneten, ahogy a szabvány csatik vannak. Jó játék lesz mire pin toldó/fordítókkal kijátszom ami nekem kell :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#57692) Gyíkac válasza szabifotos (#57676) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

És egyből hamvasztod?

(#57693) Findzs válasza macilaci78 (#57686) üzenetére


Findzs
addikt

Látszik ahogy átlépi a damilt de jó :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#57694) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szervusztok!
Van nekem egy Thermaltake Versa H21 házikóm. Meg van nekem egy Corsair H100i cpu hűtésem. No most, a kettő nem szereti egymást. Arra gondoltam, hogy a ház felső részére kellene szerelnem a radiátort. Csakhogy ott belül nem van elég hely. Ez azt jelenti, hogy ki kellene vezetnem valahogy az AIO.t a tetőre. Nem tudom mi lenne a legjobb megoldás, de minden kendács javaslatot szívesen veszek és meghallgatok köszönettel :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#57695) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Holnaptól a lidl-ben akciós lesz a dekopír. :B Hátha valakit érdekel.

https://ingatlan.com/33821564

(#57696) do3om válasza bitpork (#57694) üzenetére


do3om
addikt

Nem volt soha vizes cuccom de pár támpontot adhatok.
Ha bent nem fér el akkor a tetejére kellene rögzítened ahogy írtad is.
A gond ha jól sejtem hogy ez egy egybe vizes motyó így kell egy akkora lyuk amin a blokk is átfér, mert nem szeretnéd szétkapni. Nem találom hogy fent mekkora a rácsos rész. Jó lenne ha kiadná úgy a 2x12cm-es ventihelyet hogy a rögzítéshez való furatok ne essenek a rácsba mer azt kivágnám úgy ahogy van. Viszont a négy sarkán a meghagynám a rögzítési pontokat, ezt nem tudom a képről hogy kiadná e. (tehát 12x24cm-es téglalap, lesarkazva úgy hogy a ventinek a furatainak maradjon anyag)

Ha ez összejön akkor lehet variálni hogy mit hova raksz.
Ha van bent valamennyi hely akkor valami akár bentre is kerülhet, pl a 2 venti így bentről fújna kifelé a radi kint a ház tetején. Ha ennyi hely sincs akkor az egész kívülre kerülhet.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#57697) bitpork válasza do3om (#57696) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Valami hasonlóban gondolkodom annyi csavarral, hogy a rács ott marad és a gép vége felé kivágnék egy 10x4cm darabot, ahol a pumpát és a csöveket kívülről bele tudom ereszteni, majd a radi a lemenő csöveivel eltakarja. És belülről gondoltam felfogatni a kifelé fújó ventiket, amik így alulról kínálnák meg a lamellát.

MOD

Vagy a rács túl sokat fog?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#57698) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Srácok, egy egyszerű, amatőr kérdés...

A falban a lakásban milyen vezeték van? Melyik vezeték az, ami megy a csillárba, a konnektorokba, stb...? Abból szeretnék venni, de annyi választék van, hogy csak ámulok.

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#57699) A Zéé válasza Vertigo18 (#57698) üzenetére


A Zéé
addikt

1,5-ös MCU (tömör vezetős) ha nem valami extra nagy fogyasztóhoz megy. 1,5-ös vezetékre 10, max. 16 A-s biztosíték mehet. Ha viszont régi a hálózat, akkor lehet, hogy még alumínium, vezetékek vannak, azt direktbe ne kösd össze vele.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#57700) Vertigo18 válasza A Zéé (#57699) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszönöm szépen! Azt még megmondod, hogy miért hívtad fel direkt a figyelmemet arra, hogy "ne kössem össze őket"?

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.