Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56951) Atomantiii válasza Vertigo18 (#56950) üzenetére


Atomantiii
őstag

Igen ott körül van vagy nem sokkal drágább, de vigyázz mert kétféle méret is van belőle egy kisebb és egy nagyobb és nehogy a másikat vedd meg.

(#56952) Reggie0 válasza Lompos48 (#56911) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazad van!

(#56953) kuzma88


kuzma88
tag

Sziasztok, fehér konfigot szeretnék összerakni. Sajnos VGA - ból elég szegényes a fehér kínálat. YouTube - on többen festenek a Backplate - t és a hűtő takaró műanyagot a Plasti Dip nevű csodafestékkel. Van valakinek valamilyen tapasztalata vele? Vagy tudtok erre a célra ajánlani másik festéket, amivel már volt tapasztalat?

(#56954) Sándor -P20- válasza TheProb (#56947) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Egészen pontosan mit szeretnél elérni az olvasóval?
Most néztem alin sima kábeles hibakód olvasó van 25 dodóért.[link]
Szerintem simán kifizeted rá a + 27% áfát, meg 2500Ft eljárási díjat és jóccakát...

Én is agyaltam, hogy beújítok egy hasonló olvasót, és telepítek a járgányba egy "öreg" telót egy ODB megjelenítő appal, hogy kiírassam a motordiagnosztikai adatokat...
Aztán ha már ott figyel az android, jó lenne egy audio videó multimédiaközpont, meg a márinéni..... :F
Egyenlőre ötlet fázisban megrekedt a dolog...

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#56955) TheProb válasza Sándor -P20- (#56954) üzenetére


TheProb
veterán

A gond ott van, hogy a szutyok olasz autókhoz nagyon nem mindegy, hogy milyen olvasót vesz az ember. Már a 2.-at vettem meg, de az se olvassa.

Sima hibakód olvasás/törlés amúgy.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#56956) mtade válasza TheProb (#56955) üzenetére


mtade
aktív tag

Nem olasz autó sajátosság ez, kici ócó obd lenni a 26. generáció klónozás.
Jól körbejártam Forddal a problémát és találtam egy megbízható típust, 10 dodó az ára, egy próbát esetleg megérhet: konnwei kw902.

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#56957) DJGABI válasza kuzma88 (#56953) üzenetére


DJGABI
addikt

múltkoriban linus (youtube) alaplapot, ramot mindent telibe fújt plasti dippel, és utána még működött a gép :DDD beszerelésnél necces, azért könnyen sérül/lejön azt mondják. aldiban vettem pár hete akcióban volt utánzat: [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#56958) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Második órája brutálisan szopok a sebváltógomb leszedésével, de sehogy nem akar lejönni! Mutatok képeket, hátha valakinek ismerős a szitu.

Az a helyzet, hogy az alsó rész kb fél centit elforog a külső menetes részen, de ennyi! Köztük pedig két kis menetes tüske van, de azt nem tudom kicsavarni, ugyanis a külső karimába, mint Ahogy q képen is látjátok, nincs becsavarva kívülről! Feszegettem csavarhúzóval, a sebváltógombot rátekertem, és bika erősen húztam lefele, de semmi változás. Melegítettem öngyujtóval is, hátha a szigszalag megadja magát(igen, még az is van közte! Egyébként tök jól mozog rajta ez a kis menetes szarság, csakhát nem akar lejönni! :((( ilyenkor jönne jól egy ilyen menetes lendkeréklehúzó...

Szóval... Van valakinek ötlete, hogy a jó Istenbe szedjem le ezt a szart? :DDD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#56959) Melorin válasza Satyricon (#56958) üzenetére


Melorin
addikt

Tehát ha jól látom a hernyócsavarok csak a belső részbe vannak betekerve, a külső karimát megakadályozandó hogy felfelé ne lehessen lehúzni? A karimát nem bírod lefelé húzni? Valaminek nekiütközik?

(#56960) macko20 válasza Satyricon (#56958) üzenetére


macko20
őstag

ott nincs egy csavar?
azt az alsó karimát lefele tolnám aztán venném ki a csavart/okat/

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#56961) kuzma88 válasza DJGABI (#56957) üzenetére


kuzma88
tag

Csak VGA -t fújnám, annak is csak a takaró elemeit (backplate, ventilátorház keret). Minden más komponenst gyártanak fehérben. Az alaplapot telibe fújni elég necces. :D Még akkor is ha az érzékeny részeket leragasztja.

(#56962) DJGABI válasza kuzma88 (#56961) üzenetére


DJGABI
addikt

még a cpu venti rácsát is telibe fújta. aztán csodálkozott hogy melegedett. tanulságos videó, hogyan ne csinálja az ember :DD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#56963) Satyricon válasza macko20 (#56960) üzenetére


Satyricon
addikt

Srácok. Ez a karima meg se.pisszen! Az egyik hernyócsavart kibillentettem. A másik viszont atomstabil!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#56964) Satyricon válasza Satyricon (#56963) üzenetére


Satyricon
addikt

Na, nagy nehezen kibillentettem a 2. hernyócsavart is, de még most sem lehet lehúzni azt a karimát! Se le, se fel nem motdul csak lötyög a menetes részen. Ötlet? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#56965) mihione válasza TheProb (#56955) üzenetére


mihione
őstag

Nekem alfam van,ehhez elm327 kabel kell de modositott ,kb 6 ezerert kapsz olyat ami jo!ha kell adok linket,plusz fiatmultiecuscan program es tudsz hibakodot torolni meg minden josagot :)

A palsti dipes temahoz hozzaszolva,sima festek miert nem jo?olcsobb es egyszerubb,igaz nem tudod lehuzni...

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#56966) TheProb válasza mihione (#56965) üzenetére


TheProb
veterán

Kábeles olvasóval nekem is működött multiecu-val, csak a már említett okok miatt nem merek rendelni kábeles olvasót. Meg jó lenne, ha nem csak laptopot hurcolászva lehetne kiolvasni a dolgokat.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#56967) Kernel válasza Vertigo18 (#56950) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nekem bevált helyette a kínai kerámiabetétes, 180 ° fordulat, finom kezelés.

Bár kezdetben volt egy kis csepegés, meg az sem volt mindegy, hogy milyen erővel húztam be a helyére. De később valahogy beállt, megszűnt a csepegés.

http://www.ebay.com/itm/361184036473

A linkért nem tudok felelősséget vállalni, végül nem onnan vettem, nem publikus forrásból. Valamint kaptam hozzá ilyen kereszt alakú tekerőt, a nyaktakaró kupakkal együtt:

A csaptelep nem így néz ki, csak netes kép.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#56968) Vertigo18 válasza Kernel (#56967) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszi, már sikerült beszereznem nekem is, bár itthonról kb. 400 Ft-ért egyet. Meg a biztonság kedvéért vettem hozzá vagy 10 ricnit is tartalékba.

Ráadásul az újat tanulmányozva már teljesen világos, hogy hogyan is működik. Már csak szét kell szednem a régit.

Vajon milyen hibától lehet az, hogy lassan fogóval kell a régit meghúznom ahhoz, hogy ne csöpögjön? Belül műanyag a betét, azok zárnak. Azok koptak el vajon és így nem zárnak eléggé már?

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#56969) Kernel válasza Vertigo18 (#56968) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mármint, ha a gumikorongra gondolsz, az szokott szétnyíródni.

A szelepülést is meg kell vizsgálni, ne legyen vízköves, szemre és ujjal megtapogatva sima, tiszta legyen. Szükség esetén a vízkő eltávolítható, azon túl a marózásnak én mondjuk nem vagyok híve, igaz nem is találkoztam olyannal, ami felmarást igényelt volna.

Az is elképzelhető, hogy a csigamenetes résznél kopás, szorulás áll elő, vagy a tömítőgyűrűknél. Áttetsző szilikonzsír kapható a Praktiker vagy hasonló helyeken, amit vízvezetékszerelési célokra árusítanak, azzal felújítva is működhet még.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#56970) Vertigo18 válasza Kernel (#56969) üzenetére


Vertigo18
addikt

A gumikorong az a végén van, ha jól gondolom, az tömítési célokat szolgál. Viszont, hogy ha az kopna el, akkor a csaptelepnek a testénél lenne szivárgás - gondolom én.

Viszont ebben a szerkezetben belül vannak műanyag alkatrészek (bocsi, hogy nem ismerem a szaknyelvi megnevezését). Ezen műanyag alkatrészek, ahogy tekerem magát a csapot, úgy forognak. A műanyagba pedig marva van 2-2 nyílás, így minél jobban "összeforognak" (minél jobban nyitom meg a csapot), annál nagyobb lesz a keletkezett "közös rés", így az oldalán annál nagyobb vízmennyiség tud átfolyni a csövön keresztül. Mivel maga a csap vége csöpög folyamatosan, ezért tartok tőle, hogy ezek a műanyag részek adták meg magukat és már egyre nehezebb összeforgatni őket...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#56971) Kernel válasza Vertigo18 (#56970) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha a gumikorong nem zár rendesen, akkor a szokott kimenetén csepeg a víz.

De ebben a fajtában belül nincs műanyag. Amit leírtál, engem a kerámiabetétre emlékeztet, de az meg nyilván nem műanyag, hanem kerámia.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#56972) Sterilzona válasza macko20 (#56945) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Szia
Ezt hogy ertsem?
Epp nalunk is ilyen gondok vannak. Vetten uj betetet, de valamiert nem mukodott megfeleloen. Vagy nem jott viz, vagy alig.
Tehat, keramias mitol lesz jobb, ha nem csinalom meg elotte azzal a szerkezettel?
Meg annyi, az uj betet, a gyari gumijaval, valahogy szorult. Talaltam ra egy masikat, azzal jo lett. Aztan hirtelen, lett az a baja, hogy alig jott at rajta viz.
Otlet?

(#56973) Kernel válasza Sterilzona (#56972) üzenetére


Kernel
nagyúr

Bármelyiket építed be, a szelepülés tisztaságáról és simaságáról mindenképp gondoskodni kell. De azzal többnyire nincs is gond, vagy egyszerű tisztítani.

Az utángyártott betéteknek lehet szorulási problémája, ezért is előfordulhat, hogy jobb eredményt ad az eredeti zsírzása, mint a kidobása. Esetleg megszorul, leválik a gumi, meg kell nézni, szét kell szedni, ezen nincs sok értelme lamentálni.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#56974) Sterilzona válasza Kernel (#56973) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Koszi.
Mivel celszeru tisztitani a lukat ?
Erzetre nem tunt rossznak.

(#56975) Kernel válasza Sterilzona (#56974) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ronggyal, mosogatószivaccsal dörzsölve, esetleg szükség esetén kíméletes vízkőoldóval, ami a krómot, illetve kádzománcot sem bántja:

http://vvvvvvvvvv1992.blogspot.hu/2013/09/badreiniger-vom-aldi.html

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#56976) #33253120 válasza Sterilzona (#56974) üzenetére


#33253120
törölt tag

(#56977) Vertigo18 válasza Kernel (#56971) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, most már tényleg kiváncsi vagyok melyik van nekem! :)

:R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#56978) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Koszonom a segitsegeket.

(#56979) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, lehet baromság, de a zsírozáshoz használt szilikon zsír és a szilikon hűtőpaszta különböző dolog? Van egy kávéfőzőm aminek a mozgó alkatrészeit néha zsírozni kellene, és informatikus lévén nincs más itthon. :DDD

(#56980) Thorus


Thorus
aktív tag

Mai nap újra felélesztettem a sufni klímámat mert kezdett leolvadni a maradék agysejtem is ebben a melegben. 18fokos vízzel üzemel mert nincs jégakku itthon de így is szép munkát végez.


Majd este lehet aggatok rá pár ledet, hogy egy igazi gamer kiegészítő legyen belőle :DDD

(#56979) kmisi99

Én a helyedben a szilikon zsírt használnám. A hűtőpaszta az nem mozgó alkatrészekhez van kitalálva mint kenőanyag.

[ Szerkesztve ]

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#56981) kmisi99 válasza Thorus (#56980) üzenetére


kmisi99
addikt

Köszi, és milyen fajta boltokban érdemes nézelődnöm? Elméletileg nem érintkeznek az érintett felületek a kávéval, szóval elvileg nem kell semmi élelmiszer biztonsági cuccnak megfelelnie.

(#56982) cinemazealot válasza Thorus (#56980) üzenetére


cinemazealot
addikt

Itt a hűtőládában lévő jégakku hűtené a kocsihűtőben keringő vizet?

(#56983) Thorus válasza cinemazealot (#56982) üzenetére


Thorus
aktív tag

Igen, tavaly még horvát rozi főzősóval is megturbóztam a vizet aztán akkor kezdett el igazán hűteni. A víz akkor -2-0 fok között mozgott a sónak köszönhetően és a levegő is csak 17 fokkal volt hűvösebb amit kifújt a beszívotthoz képest. Igaz csak 30 percig bírta a hideget tartani aztán melegedett de még úgy jó volt.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#56984) Kernel válasza kmisi99 (#56981) üzenetére


Kernel
nagyúr

Akkor lehet, hogy jó a csapágyzsír is, a szilikonzsírnak van egy fékező, csillapító hatása, nagyobb viszkozitása miatt, ami néha jó, néha nem. Célfüggő.

A fehér hővezető pasztában fémoxid porok vannak keverve, ami elektromosan szigetel, a szürke zsír gondolom, fémadalékolt, elektromosan vezető.

Áttetsző szilikonzsírt ezt ismerem, amiről írtam.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#56985) kmisi99 válasza Kernel (#56984) üzenetére


kmisi99
addikt

Köszönöm, szerintem ilyen átlátszó zsír tégelyben van is a munkahelyemen, majd be kenegetem.

(#56986) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

nem teljesen ide tartozik, de biztos van itt olyan aki ért hozzá

szóval, sac/ kb mennyibe kerülhet egy 36m2-es "ház" építése anyag árban? próbáltam számolgatni, de elég kevésnek tűnik 700k az alapra + a fő falakra, aztán feladtam :D Mert azon gondolkodok, hogy 1-2 éve belül felhúzni egy 1 szobás konyha fürdőszobás házat, aztán majd egyszer össze jön a házra a pénz+ család lennem akkor átépíteni, hozzá építenék, de jó lenne már ha nem a szüleimnél laknék, és annál még is jobb, mintha vennék egy felújítandó házat 5-6 milkáért amire még rá kell költeni, és valszeg akkor se olyan elosztású lesz ami tökéletes lenne nekem

amúgy olyanra gondoltam, hogy pince nélkül, falak felhúzva, az leszigetelve vakolás nélkül ugye, persze le ragasztózva, belül szintén vakolás nélkül, gipszkarton + csempe, kis padlással, és erre lennék kíváncsi, mennyibe kerülne az anyag sac/ kb

Xbox One: bandymnc

(#56987) kelna91 válasza Thorus (#56980) üzenetére


kelna91
senior tag

Egy nagyon hasonló elven működő légkondiban én is gondolkodtam már. Igazából nem értem, hogy miért nem lehet ilyen berendezéseket kapni. Kültéri hűtésre tökéletesen alkalmasak lennének, pl. éttermek teraszán. Sokkal jobb, mint az igen elterjedt párásítós hülyeség, mert az igaz, hogy hűt, de mellette felnyomja a páratartalmat, ami pont nem kedvez a hőérzetnek. A te megoldásod viszont száraz hűtést produkál igen költséghatékonyan.

(#56988) bandi0000 válasza bandi0000 (#56986) üzenetére


bandi0000
nagyúr

hopp nem is ide akartam írni, bocsi :D

Xbox One: bandymnc

(#56989) BRIKLY válasza Thorus (#56980) üzenetére


BRIKLY
veterán

jégakku helyett esetleg műanyag flakonban lefagyasztott víz? Akár egy kis fagyállóval keverve. :D

Én is most készülök házi "klímát" tákolni,és szedem az ötleteket. De eddig a kút,házi vízmű,és autó hűtő kombónál egyszerűbbet nem tudok,ami hatásos is lenne. :(

(#56990) kelna91 válasza Thorus (#56980) üzenetére


kelna91
senior tag

Nem volt még gondod a kondenzvízzel?

(#56991) A Zéé válasza bandi0000 (#56988) üzenetére


A Zéé
addikt

válaszolok itt:
ház építésnél sosem az alap és a főfalak a drága. Ilyen kicsi épületet meg nem szabad építtetni, és szerintem nem is nagyon lehet mindenféle oték és egyéb előírások miatt. Lakást is nyűglődés ekkora méretben, nem hogy házat.

Just a simple Lineman...

(#56992) storm4


storm4
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek itthon hol lehet ilyen csatlakozót venni: [link]

A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm! :R

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#56993) macko20 válasza Sterilzona (#56972) üzenetére


macko20
őstag

Szia csak remélni tudom h nem ez a típusod van mert ez tényleg rossz a kerámiások között:

#56992) storm4 ilyen nem jó?[link]

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#56994) storm4 válasza macko20 (#56993) üzenetére


storm4
aktív tag

Szia!

Köszönöm a választ.
Sajnos nem, mert saját készítésű házikó és a kész kábelek hosszúak.
De sikerült találnom az alin ;) [link]

[ Szerkesztve ]

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#56995) Thorus válasza kelna91 (#56990) üzenetére


Thorus
aktív tag

Egy csöpp gondom nem volt hála a jó öreg mitsubishi colt hűtő kialakításának. A csatornákat összekötő részek vagy 1-1 centire kilógnak aztán az felfogja és onnan elpárolog :) Mivel jó régi darab 89-es még nem is alu a radi hanem réz.

(#56989) BRIKLY

Szomszédnál a gyűrűs kútról oldottuk meg a klímát. 2db kamionhűtő, egyik a kútvízbe bele engedve, a másikat felraktuk a padlásra, majd arról sima szellőző csövekkel meg pár ventivel elvezettük a szobákba a levegőt. Mivel zárt rendszer az egész így deszt vízzel meg kis fagyállóval lett feltöltve. Csövezés KPE csővel lett megoldva keringetés meg egy kis grundfos keringető.

[ Szerkesztve ]

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#56996) BRIKLY válasza Thorus (#56995) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ez nálam azért nem lenne jó,mert: Mikor szennyvíz szivattsúval kipróbáltam ezt a dolgot,vissza vezettem a kútba a vizte. 3-4 óra alatt 6-8 fokot melegedett a viz benne. Viszont ha a kút mellé folyattam,akkor nagyon jó hűvös maradt,de köszönhetően a több 100 liter / óra miatt kb 3 óra alatt kiürült a kút. Ezért gondoltam házi vízműre, azon egy csappal tudnám szűkíteni az átfolyt víz mennyiségét,így maradna ideje vissza töltődni a kútnak. Csak hát ugye házi vízműt 30k alatt nem igen találtam eddig. :(

(#56997) Sterilzona válasza macko20 (#56993) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Nem kerámiás van bent, hanem a hagyományos.
Én csak kérdeztem, vagyis, úgy jött le, hogy ha kerámiást teszek vissza a régi helyére, akkor, jobb lesz a helyzet.

(#56998) Kernel válasza Sterilzona (#56997) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mindkettőnek rendesen kell zárni, a kerámia finomabban működik és csak 180°-ot kell fordítani a teljes nyitáshoz, de esetleg érzékenyebb lehet a vízkőszemcsék okozta sérülésekre, ezáltal a helyi vízminőségre. Az is előfordulhat, hogy nem sikerül problémamentesen átépíteni.

Ezt már mindenki maga tudja, hogy akar-e kísérletezni, melyik tetszik jobban.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#56999) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,
Hülye kérdés...
Objektív lencséjéről kéne leszednem fehér (valószínű lítiumos) zsírt, mivel lenne érdemes? Semmivel nem jön le a rohadék...
Valakinek van ötlete?

Mutogatni való hater díszpinty

(#57000) Kernel válasza hcl (#56999) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az inkább a teflonos szilikonzsír lehet, amit a műanyag alkatrészek kenésére használnak, ha arról van szó. A lítiumos csapágyzsír egyébként sárgás színű, de az is a zsír színe, nem a lítiumé.

De akár szilikon- vagy kőolajbázisú, oldószerként benzin, sebbenzin, esetleg egyes hígítók jöhetnek szóba, esetedben inkább csak a benzin. Alkoholok különböző fajtái is csak korlátozottan.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.