Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22551) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...miután beleolvastam rég feledett kedvenc topikjaim egyikébe(ebbe), úgy gondoltam, megosztom a fórumtársaimmal a mai követelményeknek is megfelelő, környezetbarát, újrahasznosított anyagokból készült, igazán csendes, kis méretű, mégis nagy teljesítményű piciPC konstrukciómat, amely gyakorlatilag bármely alkalmazási területen megállja a helyét (ha a HD5670-es kártyát is beleteszem) :

piciPC

icetower

EU

...a zotac lapba, amely többek között USB3, eSATA, dual wifi, teljes értékű PCIe16-os csati birtokában van, beültetésre került egy core i3/530-as kis erőgép, közel 3 GHz-es sebességgel, 2 maggal, 4 szálon, és 2x4 giga DDR3 1600-as modul...mindezeket táplálja egy 275W-os delta kis méretű ATX táp, amin a 6cm-s kis ventit, ami bár egész halk üzemű volt, lecseréltem egy 8cm-s zalmanra, és egy házilag kicsit felturbózott alpenföhn brocken tartja őket hűvösen... :D ...

A kritika jogos, az Alapelveket megsértetted.

[ Módosította: #65675776 ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#22552) Gyíkac válasza Wind-Storm (#22550) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

naná:D

(#22553) Wind-Storm válasza Str8 sk8r (#22551) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez nagyon nagy (vagyis pont nem)! :C

(#22554) mrterminator


mrterminator
aktív tag

Sziasztok, most tanácsra szorulok, vennék porszűrő 14c ventikhez ami egyben védőrács is lenne. Ezt néztem ki:[link]
Van valakinek ezzel tapasztalta? Mennyire kelt szélzajt, mennyire fogja levegőt stb...

(#22555) imibogyo válasza mrterminator (#22554) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem hiszem, hogy nagy szélzajt keltene, mert a venti átszív rajta és nem átfúj, ami jóval kisebb légárammal történik.

Hogy mennyire fogja meg a levegőt, azt nem tudom, de mivel direkt erre van tervezve, szerintem ezzel sem lehet gond. :N

(#22556) mrterminator válasza imibogyo (#22555) üzenetére


mrterminator
aktív tag

Köszi! :R Csak sajna fújva lenne rá levegő...mert ház elejébe(belülre) kerül és ott(mivel én vágtam ki a helyet) nincs rács, és ez lenne a kettő az egyben. De szerintem berendelem, prób aszerncse, meghát tényleg erre van kifejlesztve :K

(#22557) Wind-Storm válasza imibogyo (#22555) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem hiszem, hogy nagy szélzajt keltene, mert a venti átszív rajta és nem átfúj, ami jóval kisebb légárammal történik.

Ekkora hülyeséget sem olvastam még, ez a gyakorlatban azt jelentené, hogy kevesebbet szív be mint amennyit kifúj? abszurdum!

Én ezt úgy fogalmaznám meg inkább, hogy kifújásnál ha mögéteszed a kezed, azért érzed a fújást, mert a légáram konvergál, szívásnál meg diverziv, tekintettel arra, hogy nem egy egyenes csőbe nyúlsz bele ami szív, de még akkor is jobban érzed a levegő tolóerejét mint szívóerejét.

Mellesleg fújásnál szélzaj, a venti másik, tehát szívó oldalán meg turbulencia hallható.

(#22556) mrterminator

Én inkább vennék ilyet: [link]

[ Szerkesztve ]

(#22558) mrterminator válasza Wind-Storm (#22557) üzenetére


mrterminator
aktív tag

Van ebben is valami amit írsz, de sok mindentől függ tény. Én köszönöm mindekettőtök a segítséget!
Néztem én is a porszűrőt, de sajna nekem keményebb masszívabb dolog kell, mert védő rács funkciót is betöltene. Szerintem marad az alu szűrő, majd irok legalább tapasztalatokat róla (ha beválik ha nem) :D

(#22559) Wind-Storm válasza mrterminator (#22558) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Az a vékony cucc + egy ilyen rács [link] kell oda, bár lehet kicsit sok lesz :D

(#22560) #19617792 válasza Wind-Storm (#22557) üzenetére


#19617792
törölt tag

plusz a rácsok szinte minden formája csak növeli a zajt, felesleges turbulenciákkal.

(#22561) Wind-Storm válasza #19617792 (#22560) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én ezért nem használok semmilyet se :DD

(#22562) imibogyo válasza Wind-Storm (#22557) üzenetére


imibogyo
veterán

rosszul fogalmaztam, de a lényeg érthető belőle. :K

Én "dB mérővel kísérleteztem és SOKKAL kisebb a "zaj" a szívó oldalon, mint a fújón, úgy, hogy a mikrofon egyforma távolságra volt körülbelül a motortól és a lapátoktól, a rács pedig hol a szívó, hol a fújó oldalra volt csavarozva.

Lehet, hogy te egy ilyen nagyon okos emberke vagy, de attól még a hangnyomásmérő biztos pontosabban megmutatja ezt, mint a te két szép füled, ha van még kettő.

(#22563) #19617792 válasza imibogyo (#22562) üzenetére


#19617792
törölt tag

fújó oldalon persze, hogy nagyobb a zaj, mert a mikrofonra ráfúj. ugyanolyan, mintha belefújnál a mikrofonba és zörejt hallasz.

"Lehet, hogy te egy ilyen nagyon okos emberke vagy, de attól még a hangnyomásmérő biztos pontosabban megmutatja ezt, mint a te két szép füled, ha van még kettő."

a hangnyomásmérő egy konkrét zajszint értéket mutat X frekvencián mérve. a hangnyomásmérő hangspektrumot nem mutat és nem mindegy, hogy a zaj milyen frekvenciatartományban van. egyébként fújó oldalon mindig hangosabb, mint szívó oldalon, mert ráfúj a micre.

(#22564) imibogyo válasza #19617792 (#22563) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem fújt rá a mikrofonra. Nem kell rögtön hülyének nézni az embert. :U

A mérő mikrofon a ventilátor keret oldalánál volt, tehát sem a szívó, sem a fújó levegő nem befolyásolta (szerk.: pontosítok körülbelül 8 centire volt az oldaltól). Jóformán "környezeti" zajt mért. És így volt 4 dB a különbség.

A ventilátor pedig házon kívül volt madzagon, tehát még házon belüli visszaverődés sem zavarhatta a mérést. ;)

szab.tam: én nem ezt tapasztaltam, vagyis nem is én, hanem a műszer.

(#22566) EarL 007: mindjárt. Paint a barátom. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22565) szab.tam válasza imibogyo (#22555) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Nem hiszem, hogy nagy szélzajt keltene, mert a venti átszív rajta és nem átfúj,"

érdekes. én pont fordítva tapasztaltam. 2x meg is csináltam hogy a beszívó ventit a rács túloldalára, azaz kívülre tettem, befúvóra. csúnya volt, de mindkét esetben jóval halkabban üzemelt.

mindkét esetben más ház, és teljesen más venti:
Scythe S-Fex 800 - pov m2, fekvő ház, venti oldalt;
SFF21D CoolerMaster A12025-12CB-3BN-F1 - cm690 ház, szintén oldalt.

úgyhogy engem a mikrofonok hidegen hagynak.... :N

de a legtutibb kivágni a rácsot, és nincs ilyen gond. a méhsejt, körperforált suhog csak. a körkörös, utólag rászerelt talán annyira nem...

sőt, a nyáron kitaláltam egy újítást:
1200-as sflex + zalman fanmate + 2 körrács, minkét oldalára. szendvicsben. és azt bárhová be lehet dobni a gépbe, ahol van minimális alátámsztás. de pl. a fekvő ház közepébe, irányba forgatva. egy instant, mobil venti. oda tettem, ahol éppen szükség volt rá. a rácsszendvics megakadályozta a kábeldarálást....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22566) #19617792 válasza imibogyo (#22564) üzenetére


#19617792
törölt tag

amíg nem ismerjük a mérési metódust, addig nem sokat tudunk meg a hitelességéről. de jól mértél. :K

(#22567) imibogyo válasza #19617792 (#22566) üzenetére


imibogyo
veterán

Na így volt a mérés. Bocsi, csak egy gyors skicc.
Természetesen egyszerre csak az egyik oldali rács volt fenn.

Én azóta sem használok ilyeneket, mivel csak a tápomban van ventilátor. ;)
Ez csak amolyan kíváncsisági teszt volt. Ha már kaptam kölcsön egy ilyen kütyüt.

[ Szerkesztve ]

(#22568) szab.tam válasza szab.tam (#22565) üzenetére


szab.tam
nagyúr

rosszul modntam, nem cm venti volt az , hanem Coolink SWiF-1202.
a cm gyári házventi máshol volt....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22569) FatalEror válasza imibogyo (#22567) üzenetére


FatalEror
addikt

Testszik ez a jó kis paintes rajz(ha azzal rajzoltad),szép áttekinthető lett.....

HardCore is my LifeStyle

(#22570) imibogyo válasza FatalEror (#22569) üzenetére


imibogyo
veterán

Most ennyire futotta, mert dolgozom. :D

Ja amúgy tegnap mókoltam a házon is. Készülnek az oldallapok, amik szintén fenyőből lesznek, ha minden jól megy füst-plexivel kombinálva. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22571) FatalEror válasza imibogyo (#22570) üzenetére


FatalEror
addikt

húh az lesz majd még szép....,a világos fenyőhöz az az eloxált hatású plexi...... :R
amúgy tervezed a fa kezelését valamivel?? :F

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#22572) FatalEror válasza imibogyo (#22570) üzenetére


FatalEror
addikt

ez igazán részlet kérdése,de arra nem gondoltál,hogy kicseréled a a mostani fa csavarokat fekete gk csavarra,mert az jobban menne a plexihez.....

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#22573) imibogyo válasza FatalEror (#22571) üzenetére


imibogyo
veterán

Még nem tudom. Ha igen, akkor csak a lakkozás jöhet szóba első körben.
Tetszik így világosan a fenyő.

De mivel még nem dőlt el, hogy megpróbálom-e valahogy lerövidíteni a házat a második tervnek megfelelően, ezért addig nem nyúlok semmihez. :N

Eredetileg is volt itthon gipszkarton csavarom, mivel most fejeztem be nemrégen a fürdőszoba fal építését, ami gipszkartonból van, de valahogy nem illett hozzá nekem szemre.Plusz egy régebbi projektemben már használtam fekete gipszkarton csavart és nekem utólag azon sem jön be. :N

[ Szerkesztve ]

(#22574) FatalEror válasza imibogyo (#22573) üzenetére


FatalEror
addikt

Igen a fenyő világosan a legszebb.....de előb utóbb sajnos beérik,azaz megsárgul sajnos...
de ha lakkozod akkor kívűl belül le kell lakkoznod,mert ugye a lakk eltömíti a fa pólusait,és ezáltal nem tud nedvességet felszívni,de ha csak kívül lakkozod le akkor belülről be tudja szívni a nedvességet ezáltal elkezd össze vissza vetemedni azaz csavarodik hajlik a fa,mert az év gyűrük ki akarnak egyenesedni.....
de szerintem 1-2 réteg selyem fényű parketta lakk biztos jót tenne neki....

HardCore is my LifeStyle

(#22575) imibogyo válasza FatalEror (#22574) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát erre még aludnom kell. Van itthon mahagóni pácom is, ezzel lett a DAC+AMP lekezelve, de szerintem az már sötét neki nagyon.

Egyszóval tanácstalan vagyok, úgyhogy nem döntök. :D

(#22576) FatalEror válasza imibogyo (#22575) üzenetére


FatalEror
addikt

Igen ez a legkockázatosabb része mert könnyen el lehet rontani......és a mahagoni szerintem nem való neki.....de ,a szerzel lécdarabokat és lekened,aztán száradás után ráteszed a gép tetejére akkor azért be lehet lőni,hogy mi az a szín ami jól állna neki

HardCore is my LifeStyle

(#22577) imibogyo válasza FatalEror (#22576) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem kell léc. Rárakom a DAC+AMP-ot, az is 40 centi hosszú és szintén fenyőből van. Tehát "belőni" azzal is betudom, épp ezért mondom, hogy az már sötét lesz neki. ;)

Viszont van ha jól emlékszem csónaklakkom is. Az már megfelelhet a célnak. Esetleg egy enyhe pác. Na mindegy. Majd berakom Sketchup-ba a megfelelő színeket és kísérletezem. :K

[ Szerkesztve ]

(#22578) madd dogg válasza imibogyo (#22564) üzenetére


madd dogg
senior tag

"Nem kell rögtön hülyének nézni az embert. "

De azok alapján amennyire bizonygatod, te hülye vagy... :) :R

[ Szerkesztve ]

(#22579) imibogyo válasza madd dogg (#22578) üzenetére


imibogyo
veterán

Na inkább nem válaszolok mégsem....
Zsömi megtanított az önuralomra, az ilyen emberekkel szemben. ;]
Na mégis válaszoltam.... ;]

Na jó vegyük ON-ra akkor. Részemről rendben... ;)

[ Szerkesztve ]

(#22580) madd dogg válasza imibogyo (#22579) üzenetére


madd dogg
senior tag

Nevemre kattintva találsz Teljes Nevet, címet, elérhetőséget, bármit amit szeretnél :) De beszerkesztettem fentre 2 szmálylit, és vegyük viccre az egészet. Topic On...

[ Szerkesztve ]

(#22581) BlackPriest


BlackPriest
őstag

bútorosok használnak csavarba pattinttható dísz kupakot, vagy minek hívjam, lényeg, hogy utána inkább néz ki szegecsnek, mint csavarnak

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22582) FatalEror válasza BlackPriest (#22581) üzenetére


FatalEror
addikt

Ismerem meg a h*lye matricát is....,de fenyőnél a legjobb vagy a fatapasz(finom fűrészpor+ragasztó),vagy a csap fúró amivel egy hengert fúrsz ki a fából és a fahenger helyére meg a csavar,a csavar helyére pedig vissza megy a fahenger...

HardCore is my LifeStyle

(#22583) Wind-Storm válasza imibogyo (#22562) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Lehet, hogy te süket vagy ehhez, de egy hangnyomásmérő pl. a 40 khz-et is észlelhet amit te már 100, hogy nem hallasz, de én se, se semmilyen ember, ezen a frekvencián mutathat 80 decibelt is, közben meg mégsem hallasz semmit...
Ugye itt jön képbe a hangkép, hangspektrum...

Tedd csak az ujjaidat egy venti elé, majd mögé is, és hallgatózz, hogy relatíve mikor hallod hangosabbnak, előtte lesz, ez tapasztalat.

(#22578) madd dogg

:DDD

(#22574) FatalEror

A fának egyébként pórusai vannak, nem pólusai. Úgy hívják ezt, hogy porózus.

[ Szerkesztve ]

(#22584) imibogyo válasza Wind-Storm (#22583) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem vagyok süket, csak mások a tapasztalataink normális ember ezt elfogadja, az ilyenek mint te, meg nem. szab.tam-nak is mások a tapasztalatai, mint nekem még is elő tudta adni ezt normális stílusban. ez a különbség például közted, meg közte.

Ez a csúfolósdi meg amúgy is elég gyerekes viselkedés, gondolom, még nem nőtted ki. Remélhetőleg lesz rá elég időd. madd dogg is ebbe csatlakozott be, de ő legalább lereagálta (viszonylag) normálisan, bár oda is lett volna pár keresetlen szavam, ha nem olvasom el a második kommentjét.

Tedd csak az ujjaidat egy venti elé, majd mögé is, és hallgatózz, hogy relatíve mikor hallod hangosabbnak, előtte lesz, ez tapasztalat.
De nekem nem ez a tapsztalatom és a méréseim sem. Fogd már fel! :U
Amúgy meg egyáltalán nem egyforma az emberek hallása, nézz csak be a fejes topikba. Lehet ti úgy halljátok én nem. Lehet én más frekvenciákra vagyok érzékeny, mint ti. Ezeket is számítsd bele, ha már ennyire okosokat mondasz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22585) szab.tam


szab.tam
nagyúr

nem vagyok modi, de ez egy flame mentes topic.
itt tessék abbahagyni. :))

(kivéve, amikor a hiányzó vesszőkön vitázunk, mert azt nekem szabad...) :DDD

thx. :R

(#22567) imibogyo
a rajzon a mikrofon. hát. hogy is mondjam: Pod Plug acélból, 16.990,-....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22586) Wind-Storm válasza imibogyo (#22584) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Bocsánat, ha megsértettem törékeny lelkedet :R;]

Bizonyára nem sok venti fordult meg nálad, szvsz. tapasztalatlan vagy. :U

Én nem épp tegnap kezdtem el géphalkítással foglalkozni..

(#22585) szab.tam

Hát mondd meg neki, bár ő mondta, hogy megtanulta az önuralmat :DDD Én szimplán csak nem bírom néha elviselni az eget verő hülyeségeket :U

[ Szerkesztve ]

(#22587) Gyíkac válasza Wind-Storm (#22586) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

;) én pl érzékelem a 20hz-et :C csak legyen olyan hangfalat ami ténylegesen ki is adja és nem vág le 60-vagy 40 hz-nél:)

érdekesség:

A felnőtt ember hallásával kapcsolatos jellemzők:

* a maximális észlelhető rezgéstartomány 20 - 20 000 Hertz
* a legérzékenyebb rezgéstartomány 300 - 3000 Hz
* fájdalomküszöb 130 dB

(#22588) #10726912 válasza Gyíkac (#22587) üzenetére


#10726912
törölt tag

Én hatféle hertzet érzékelek kb, azt is a denevérek tartományában ;] Bár azt is meghallom, ha a párom üti a hátam... :U

(#22589) imibogyo válasza szab.tam (#22585) üzenetére


imibogyo
veterán

a rajzon a mikrofon. hát. hogy is mondjam: Pod Plug acélból, 16.990,-
Jól van na, Paint-ből ennyi tellet 3 perc alatt.

wind-storm
Bocsánat, ha megsértettem törékeny lelkedet Bizonyára nem sok venti fordult meg nálad, szvsz. tapasztalatlan vagy. Én nem épp tegnap kezdtem el géphalkítással foglalkozni.
Nincs törékeny lelkivilágom, és nem is sértettél meg.
Elég sok venti megfordult nálam. A tapasztalataimról meg halvány lila fingod sincs. Bár jelenleg egyetlen ventilátor van a gépemben, nincs túl sok minden amit halkítanom kellene. Továbbra is abban a személyi csapdában élsz, hogy csak a te igazságod az igazság, mindenki más hülye. Lehet így gondolkodni, csak felesleges önámítás. De majd rájössz.

Hát mondd meg neki, bár ő mondta, hogy megtanulta az önuralmat
Az ilyen sunyi beszólásokból is látszik, hogy inkább kinek a lelkivilága bánta ezt az egészet. Amúgy meg semmi durvát nem szóltam vissza.

Én szimplán csak nem bírom néha elviselni az eget verő hülyeségeket
Nem tudom miért lenne hülyeség az, hogy nem azt tapasztaltam amit te? Az meg, hogy az elején nem pontosan fogalmaztam meg mire gondolok, na bumm. Utána leírtam pontosan.

DE részemről is vége, hála Istennek semmi közünk egymáshoz és ez így is van jól. :K

(#22590) Wind-Storm válasza Gyíkac (#22587) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Érzékeled vagy hallod is? mert az nem mindegy ám :DD

Normál esetben ennyi az észlelhető, igen...
De egy felnőtt a gyakorlatban azért nem hinném, hogy hall 20 khz-ig, főleg manapság... :U

(#22589) imibogyo

Az a bizonyos „sunyi beszólás" egy poén akart lenni ha nem tűnt volna fel :DD hol érdekelsz te engem? de most komolyan.. :U

„Nem tudom miért lenne hülyeség az, hogy nem azt tapasztaltam amit te?"

Mert én abszolút dolgokat tapasztalok, amik tényleg valósak, és nem csak nekem.
Remélem, hogy találkoztál már a turbulencia fogalmával....

De most már tényleg fejezzük abba ;]

[ Szerkesztve ]

(#22591) Gyíkac válasza #10726912 (#22588) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

nagyon off topic:
Ki tapasztalta már h. lehetetlen lerúgni focival a denevért? Vagy jó 10 óra otp-s módszerrel (havi részletekben) elment a gyerekkoromból, arra hogy: 1X lerúgjam az égből.. a kis mocsok úgy ki tudja kerülni, az valami hihetetlen.. :Y ..XD

[ Szerkesztve ]

(#22592) Gyíkac válasza Wind-Storm (#22590) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

azért ha figyelsz akkor hallod és érzed együtt mert azért marha nehéz lenne külön választani mivel ez egy mechanikus folyamat XD. Olyan mintha zsibbadna a dobhártyád :) koncentrálás és jeee ott a hang.. :P

részemről ennyi a téma:) (mellesleg azért még nem vagyok rég "felnőtt" XD)

(#22593) #10726912 válasza Gyíkac (#22591) üzenetére


#10726912
törölt tag

:DDD A denevéreknek elég tűrhető minőségű hallásuk van...már az aljas gondolatod hallotta :P Amit véletlen eltaláltál, az egy csapágyas darab volt és épp a tolószékéért igyekezett :((( ;]

(#22594) szab.tam válasza Gyíkac (#22591) üzenetére


szab.tam
nagyúr

gyerekkorunkban a galambot sem tudtuk elkapni a téren. pedig annak radarja sem volt... :DDD

(#22593) Tiger.huhhhh
csapágyas, tolószék,... :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22595) Wind-Storm válasza Gyíkac (#22592) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Mondasz valamit... Ezt a frekvenciát nem lehet csak hallani, bár alacsony hangerőnél... akkor meg nem hallod meg :D

[ Szerkesztve ]

(#22596) imibogyo válasza Wind-Storm (#22590) üzenetére


imibogyo
veterán

Az a bizonyos „sunyi beszólás" egy poén akart lenni ha nem tűnt volna fel
Az előzményeket figyelembe véve, nem jött át... :N
hol érdekelsz te engem? de most komolyan..
Ez viszont sokat elmond a személyiségedről... :U
Mert én abszolút dolgokat tapasztalok, amik tényleg valósak, és nem csak nekem.A legtöbb szociopata ugyanezt állítja magáról... ;] :P
De most már tényleg fejezzük abba
Ezzel viszont egyet értek. :K

Remélem te viszont veszed az arcocskákat...

[ Szerkesztve ]

(#22597) szab.tam


szab.tam
nagyúr

ha most nem hagyjátok abba, írok a modkerbe, és mentek pihenni... :K
(én szóltam...)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22598) imibogyo válasza szab.tam (#22597) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem semmi durvaság nem volt, ráadásul abba is hagytuk. De szóljál nyugodtan, ha ettől jobb neked. :U

Más, valaki próbálkozott már belső moduláris tápcsatlakozók áthelyezésével?
Nekem most egy olyan ötletem támadt, hogy ha már úgyis szét flexelem az alkatrészeimet és a házamat, akkor jó lenne ezt is megpróbálni. Láttam valahol egy képen, de most nem találom.

Wind-Storm: nem azt mondtam, hogy az vagy, csak hogy ők is ilyen magabiztosan állitják ezt magukról, holott már sokszor nincs is kapcsolatuk a valósággal. Csak arra akartam utalni, hogy egy ilyen kinyilatkoztatás nem viszi előre a vitát. :K

[ Szerkesztve ]

(#22599) Wind-Storm válasza szab.tam (#22597) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én már abbahagytam, kár volt ezt írnod... :P

Szociopata vagyok ó je... :) mindig is az szerettem volna lenni :D

ON: Sata és Sata III kábel között van lényegi/anyagi különbség?
Hogy ez utóbbi esetleg magasabb frekvenciát bír a megnövekedett sebesség maitt? (bár elég rövid a táv..)

Kieg.: Okozhat Ultra ATA CRC hibát Sata III-as eszköznél SATA kábel használata, vagy ez a „Sata III" jelölés mánia csak marketing? :U

(#22598) imibogyo

De-de, mostantól az vagyok ;]

[ Szerkesztve ]

(#22600) szab.tam válasza imibogyo (#22598) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"belső moduláris tápcsatlakozók áthelyezésével"

szerintem ezt fejtsd ki bővebben, mert nem világos: milyen tápcsatlakozót, honnan és hová? :F

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.