Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22451) #19617792 válasza szab.tam (#22450) üzenetére


#19617792
törölt tag

kész.

(#22452) szab.tam válasza #19617792 (#22451) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az ilyen fajta megoldások főként a periódikusan erősödő, pl. a tipikus samsung rezonancia ellen jók. azt jól szűrik. a winyó fejreállítás is mintha halkítana.
az alap motorhang viszont marad. ahhoz hermetikus elzárás kell.

de ez olcsó megoldás, az biztos. :K
nem olyan drága, mint az én verzióim. (dupla qd, stb...)

és szép barkács, ami itt nem utolsó szempont. :C

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22453) Melack válasza #19617792 (#22451) üzenetére


Melack
veterán

Ez nem tesz be a vinyónak?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22454) szab.tam válasza Melack (#22453) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mit és miért? :F

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22455) mrterminator válasza BlackPriest (#22444) üzenetére


mrterminator
aktív tag

Köszönöm mindenkinek az elismerést! :R Igyekszem.
Próbálom mindent összegyúrni amit eddig próbálgattam egy-egy házamon régebben. Nemcsak az eleje lesz átalakítva, egész sok dolog van hátra még, festés stb..

Az előlapot 1mm aluminum vágtam ki, Dremel hez hasonló mini körfűrésszel, meg dekopirral egész nagy ráhagyassál, majd reszelővel finomítani, egész gyorsan ment mivel 1mm nagyon könnyű alakítani, de vigyázni is kell mert tényleg nagyon könnyen hajlik és deformálódik, inkább az óvatosság miatt ment lassan. itt egy folyamat kép [link]

Majd rakok pár képet, ha meglesz az összkép, addig a galériám folyamatosan frissül.

(#22456) Melack válasza szab.tam (#22454) üzenetére


Melack
veterán

Eleve hogy fejtetőn áll, meg hogy alúról fűtve van a kicsike. Vagy ez ekkora méretben nem számít?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22457) Wind-Storm válasza szab.tam (#22440) üzenetére


Wind-Storm
őstag

és ezt még wikipédiára is feltették :DDD :DDD :DDD :C :C :C

(#22458) Wind-Storm válasza mrterminator (#22441) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Szép munka! De nálam ez szintén szépet a hasznossal jött volna létre

A turbulenciát elkerülendő és a nagyobb légbeömlést lehetővé tévő én így csináltam volna meg:

(#22448) EarL 007

Régebben én is hasonlóan csináltam :DDD
Nálam valahogy mindig másodszori kattintásra jön be az album :(((
Rühellem ezt a pic(s)asát...

[ Szerkesztve ]

(#22459) #19617792 válasza szab.tam (#22452) üzenetére


#19617792
törölt tag

ennek állandó jellegű vibrálása van, nem túl erős. ahhoz viszont elég, hogy ha simán csavarral rögzítem a házhoz, akkor szépen búgjon tőle a ház. a motorhangja megmaradt, hermetikus zárásnál szerintem megfőne.

pedig a fűrészelést elrontottam, elfelejtettem, hogy a fűrészben fémvágó lap maradt benn, pedig favágó lap kellett volna. picit ferde is lett a vágás. :DDD

gondolkodtam hátha elég egy rétegben szivacs, de mivel a gumi szorítja, ezért talán egy réteg szivacson átmenne a rezgés. jó lesz, falun elmegy :DDD

(#22458) Wind-Storm: érdekes, majd megjavul valahogy.

amúgy van még 2 pár ilyen sínem, amit a házhoz adtak, még két hdd-hez elég lesz. :D eddig ugyanígy szivacson volt, csak lent a ház aljában, most felköltözött ide.

(#22453) Melack: szerintem nem, nekem ez már vagy másfél éve fejjel lefele megy szivacsra rakva. 45 fokot se érte el eddig, csak nyáron a kánikulában... az SSD-m melegebb nála progik szerint.

[ Szerkesztve ]

(#22460) szab.tam válasza Melack (#22456) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szerintem egy winyó vagy selejt, vagy (majdnem) mindent kibír.
nem az fogja kinyírni, hogy fejen áll....

a külső hangtompító kuckóm több átalakítást megélt, de hasonló módon kb. 1 éve megy. quiet drive + szivacsz + hungarocell.
egy nagyon pici rés van felül, ahol a kábel bejön, és a termelt hő lassan, de eltávozik, hogy ne fűtse fel a végtelenségig. ott már hang nem jön ki...
a teljes működési idő 593 nap. a felét így, féloldalasan pörögte. állandó üzem, mindig van némi töltés, nem unatkozik...
samsung. mért 30-35 fok. ehhez kb. 7-8-at hozzá kell adni, tehát 40+ fok.
és köszöni, jól van.

[link]

[link]

és becsukva:

[link]

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22461) Wind-Storm válasza #19617792 (#22459) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Amúgy jól látom, az egy laminált-parketta darab? :D

„az SSD-m melegebb nála progik szerint." hát ember, van kezed! fogjad már meg, hogy mennyire süt az az SSD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22462) #19617792 válasza Wind-Storm (#22461) üzenetére


#19617792
törölt tag

az hát :DDD ott volt a kazános szobában félredobva ilyen hosszú össze-vissza lécek (csak eltüzelnénk), leemeltem egyet. :D

"fogjad már meg, hogy mennyire süt az az SSD"

yay, tényleg, majdnem odafagyott a kezem az SSD-hez. :DDD egyszer volt már langyos is.

[ Szerkesztve ]

(#22463) #19617792 válasza szab.tam (#22460) üzenetére


#19617792
törölt tag

erre a szendvicsre kíváncsi vagyok, miből van? meg arra a résre lennék kíváncsi mekkora.

(#22464) szab.tam válasza #19617792 (#22463) üzenetére


szab.tam
nagyúr

belül mindig szivacs. a külső rész pedig obi-ban (is) vásárolható, hungarocell álmennyezet tábla.
a szivacs kiszűri a rezgés szerű és mély hangokat. az igazi a zárt cellás lenne, csak az nem volt.
a hungarocell pedig a magasabb frekiket, pl. a motor süvítését.
a hungarocell nem kerülhet belülre, mert az akkor csak felerősíti a hangokat. anno minden sorrendet, verziót kipróbáltam, ez vált be.
ha teljesen lezárom, felmegy 50 fokig is.

a résnek mindenképpen olyan irányban kell állnia, ahol nincs kongó, akusztikusan felerősítő hely. az asztal háta mögé néző lyuk tökéletes, ahol kábel rengeteg van.
a szivacs kb. 25, a hungarocell kb. 10mm.
a lyuk pedig ezek teljes átvágása. kb. 10x30 mm.
elég csak picike. lényeg, hogy felül legyen.

itt egy másik, belső megoldás. cm690. itt elöl jött ki a hang. az nagyon zavart. a szellőzést hátrafelé nyitottam, a gép belseje felé.
ugyanezt a szendvicset alkalmaztam, + aktív hűtést, egy nagyon leszabályozott kis scythe ventivel. most itt egy ferdén bepréseltt himuro + nagy winyó van. az hangosabb, mint régebben a kis winyó a ventivel... :(((

természetesen csak 5400-es, 1 tányéros hdd-kkel alkalmazható. meg notiwinyóval.

de a tökély az ez.... :K :)) (csak q* drága...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22465) #19617792 válasza szab.tam (#22464) üzenetére


#19617792
törölt tag

lehet majd építek egyet tavasszal. fadoboz, bele hungarecol (©, egy barátom mamája hívja így :DDD), majd valamiféle szivacs. a rést én is a gépbe befelé nézve gondoltam. nekem egy 3.5"-os 7200 rpm-es vinyó van, az nem tudom mennyire szeretné a szendvicset, még lyuk mellett is. esetleg azt tudnám csinálni majd, ha alján is hagyok, NYÁK környékén egy kis lyukat, majd alulra, gép aljába egy szivacs megint. így remélhetőleg nem veri vissza a hangokat.

a dupla Quiet Driveos móka tényleg elég drága. találtam egy Himurohoz hasonló szendvicset, ami nem is nagyon drága, csak ez teljesen zárt, szivaccsal bélelt, sőt, még gumibakokba ágyazott csavarok vannak belül. Nexus Drive A Way, ebben biztos megsülne. a kábelek, csatlakozók külön NYÁKon, odabent egy picike kábel.

(#22466) BlackPriest válasza szab.tam (#22464) üzenetére


BlackPriest
őstag

690-ben nekem is így van plusz hűtés a chipsetnek, pedig az oldalán is van két ventinek hely. úgy tűnik ennél a háznál kötelező :D

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22467) szab.tam válasza #19617792 (#22465) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a nexus az egy borzalom. a qd-s link tetején ott van még róla egy kép. a belső kábelezés kriminális. törik. az azzal való szenvedés miatt ki is nyírtam 2 kedvenc notiwnyómat 5 perc leforgása alatt, mert olyan idegbajos lettem tőle, hogy egymás után 2x is összedugtam menet közben egy molex hosszabbítót. nem szerette. mondom: 2x is.... :DDD

ezután kimentem a konyhába, és a nexus hátlapi panelét egy nagy csavarhúzó és fogó segítségével kitörtem. olyan pipa voltam, hogy elfelejtettem a műveletet rögzíteni. pedig igen szép gány volt.
így a hermetikus lezárás megszűnt, a külső kábel így bebújik, mint a qd-n is.

a hibryd momentus + 2x qd előtt a nagy gépben ebbe a nexusba csomagolt notiwinyó volt.
nem az átalakító keretben , hanem szivaccsal tömtem ki a + távot. 2 kockával. a hasán és a hátán. tehát a winyó a levegőben feküdt. (azaz állt.)

de ha nagy winyót tesz bele az ember, halkít ugyan, de nekiér a háznak. hiába van vékony termal csík, és gumibak, nem zárja ki teljesen a hangot. nem éri meg. a legjobb minőség a nagy qd. használtan a ph-n 5k. többet is vettem már. a kicsiket (2db), pcgear hozatta be, 10k+ volt, már a nyáron is. az drága.

a legjobb ár /érték viszont a 3k himuro + szivacs, hungaroc. gány.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22468) BlackPriest válasza mrterminator (#22455) üzenetére


BlackPriest
őstag

nem semmi meló van benne :Y

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22469) #19617792 válasza szab.tam (#22467) üzenetére


#19617792
törölt tag

akkor végül lehet, hogy QD lesz, vagy Himuro. gány, vagy nem gány nem érdekel, csak jó legyen :DDD

(#22470) FatalEror válasza #19617792 (#22469) üzenetére


FatalEror
addikt

Na ez a beszéd a cél szentesíti az eszközt......

HardCore is my LifeStyle

(#22471) #19617792 válasza FatalEror (#22470) üzenetére


#19617792
törölt tag

úgyse se egy szépségdíjas a gép, akkor meg minek szépészkedni :DDD

(#22472) M_o_g_y_i válasza mrterminator (#22441) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Gyönyörű! :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#22473) mrterminator válasza M_o_g_y_i (#22472) üzenetére


mrterminator
aktív tag

:C :R

(#22458) Wind-Storm

Hát a design-ért feláldoztam egy kis célszerűséget :D , 14cm ventik vannak benne, a kivágás szélessége pedig 15cm kicsit több helyen mehet be levegő, ezáltal egy picit kompenzálja, de remélem nem fogja jelentősen zavarni az alukivágás a légáramlatot :U

Ötleteket észrevételek szívesen várok!

(#22474) FatalEror


FatalEror
addikt

Egy kis d.u. gány.......
a képek önmagért beszélnek:[link]
[link]
[link]

HardCore is my LifeStyle

(#22475) Klemens válasza FatalEror (#22474) üzenetére


Klemens
őstag

Ez az a tuti rezonancia mentes venti felfogatás. :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#22476) FatalEror


FatalEror
addikt

Klemens:
Az biztos......de annyira bivaly lett,hogy 1m-re ülök a hátsó ventitől,de így is szétfagy a kezem......

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#22477) Wind-Storm válasza mrterminator (#22473) üzenetére


Wind-Storm
őstag

14cm ventik vannak benne, a kivágás szélessége pedig 15cm kicsit több helyen mehet be levegő

miből gondolod, hogy ott bemenni fog és nem kijönni?
Pláne ha 2db 14cm-es venti lesz ott, a házban túlnyomás lesz és esélyes, hogy ugyanott fog kijönni, nem bemenni..

(#22476) FatalEror

Az egyik csak nem egy delta? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22478) FatalEror válasza Wind-Storm (#22477) üzenetére


FatalEror
addikt

nem tudom padláson találtam 10db ilyet gondoltam hasznosítom.....

HardCore is my LifeStyle

(#22479) Wind-Storm válasza FatalEror (#22478) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Meg kell nézni a hátulján a matricát (ha van még rajta).

(#22480) FatalEror válasza Wind-Storm (#22479) üzenetére


FatalEror
addikt

tudom azért annyira nem vagyok amatőr.....az egyik spire a másik meg delta

HardCore is my LifeStyle

(#22481) Wind-Storm válasza FatalEror (#22480) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hát akkor ne mondd, hogy „nem tudom" na de csak eltaláltam akkor :DDD:C

(#22482) FatalEror válasza Wind-Storm (#22481) üzenetére


FatalEror
addikt

ki gondolta volna.......nem is vártam mást......

HardCore is my LifeStyle

(#22483) Klemens


Klemens
őstag

Betszem ide és a másik topicba és szavazásra bocsátom.
Tervezem egy black&white pc elkészítését.
A mai nap a VGA "terveit" csináltam meg. Sajnos mivel nem értek az ilyen 3D tervező programokhoz sem a PS-hoz, így maradt a paint-es festés.
A lényeg így is látható.

VGA terv 1
VGA terv 2
VGA eredeti

Ami még lenne az, annyi, hogy az VGA oldalára rá lenne fújva a HD 4850 vagy XFX HD4850 vagy valami ilyesmi, akár a BLACK&WHITE.
Ki melyikre szavaz inkább? Esetleg próbáljam meg másképpen? :)

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#22484) FatalEror válasza Klemens (#22483) üzenetére


FatalEror
addikt

Én az elsőre szavazok......

HardCore is my LifeStyle

(#22485) #10726912 válasza Klemens (#22483) üzenetére


#10726912
törölt tag

Csatlakozok, az első a jobb :K

(#22486) Wind-Storm válasza Klemens (#22483) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én csak a bemélyedéseket fehéríteném ki :D

(#22487) mrterminator válasza Wind-Storm (#22477) üzenetére


mrterminator
aktív tag

jaja, de a tején ki lesz vágva a fém szintén ahol szabadon távozhat meleg levegő! hátul pedig teljesen lefedve, hogy kéménycsőhatást elősegítve felül távozzon minden meleg.
Teteje kb ilyen megoldású lesz, csak fix verzióba :[link]

(#22488) Wind-Storm válasza mrterminator (#22487) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Aha, pedig ez jobb mintha fix. lenne, csináld meg így! :D

(#22489) mrterminator válasza Wind-Storm (#22488) üzenetére


mrterminator
aktív tag

[link]
Hát, elgondolkodtam rajta, mert nagyon bejön, ha bekapcsolom kinyílik, ha ki akkor lecsúkódik. Van mikro servó motorom is amivel a videón is használnak, de nagyon sok tervezés kell hozzá, ha kész a ház fix verzióval, esetleg utána, de akkor már versenyre is vinném :DD

(#22490) ggab87


ggab87
csendes tag

Sziasztok! Videokártyámra akarok rakni két ház ventilátort (ilyet: arctic cooling F9) a gyári helyett, mert nagyon hangos és nem is hűt valami jól. A hűtőborda elég nagy, szóval az marad. A gond az, hogy 4 tűs ventikre írják, hogy szabályozható a fordulatszám, a kártyán viszont 3 tűs csatlakozó van, de a gyári venti szabályozható. Szóval attól még ugyanúgy lehet majd szabályozni a fordulatot? Még annyi, hogy gyári venti 0,28 amperes, amit vennék az meg 0,17, attól még működne a dolog?

(#22491) FatalEror válasza ggab87 (#22490) üzenetére


FatalEror
addikt

"gyári venti 0,28 amperes, amit vennék az meg 0,17, attól még működne a dolog": működni működne csak lehet,hosszútávon károsodna motor,mivel nagyobb áramat kap,ezáltal gyorsabban fog pörögni viszont lehet,hogy károsodna a motor de nem vagyok benne biztos......

HardCore is my LifeStyle

(#22492) ZetorGumi válasza FatalEror (#22491) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Szerintem nem fog tőle károsodni, annyi áramot vesz fel a motor, amennyi kell neki, nem fog többet.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#22493) FatalEror válasza ZetorGumi (#22492) üzenetére


FatalEror
addikt

Én úgy tudom a villanymotor annyi áramot vesz fel amennyit tud.....

HardCore is my LifeStyle

(#22494) Wind-Storm válasza FatalEror (#22493) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Tévedsz, csak annyit áramot vesz fel, mint amekkora a teljesítménye.

(#22495) madd dogg válasza ggab87 (#22490) üzenetére


madd dogg
senior tag

Kapsz egy értelmes választ: Dugd tápra a ventiket átalakítóval, lekötheted 7V-ra is. Alaplapi pwm-et nem ajánlok. Az AC vga hűtők is tápra vagy alaplapra dughatók, utólagos hűtést senki nem dug a VGA csatira. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22496) #21346560 válasza FatalEror (#22493) üzenetére


#21346560
törölt tag

Így van, annyi áramot vesz fel, amennyit TUD! Tehát egy 0.17 A-s motor CSAK 0.17-et fog felvenni. Ha elötte egy 0.25-ös volt benne, az meg 0.25-öt fog felvenni. Ez úgy működik, hogy ha van egy 2.5 A -os tápod, akkor az nem folyamatosan 2.5 A-t ad le, hanem ha rá tudsz (elvileg) kötni rá 10 db 0.25 A-os ventit. Ha meg a 2.5 A-os tápra kötsz egy 0.17-es ventit, az nem fog ettől még megsülni...
Kissé talán túlbonyolítottam a magyarázatot de talán még érthető :)

(#22497) #10726912 válasza FatalEror (#22493) üzenetére


#10726912
törölt tag

Jól mondod, kicsit átfogalmazva így hangzik: a fogyasztó annyi ampert vesz fel, amennyit tud és annyit tud felvenni, amennyi a teljesítmény rá van írva a fogyasztóra (ezért van az, hogy a konnektorba bedughatod a porszívót, aztán hajszárítót, a konnektornál is a feszültségnek kell azonosnak lennie). Ha a 0.25-ös helyére ráteszi a 0.17 teljesítményűt, az a VGA-nak akár előnyére is válhat, kevesebb ampert kell a ventilátornak adnia. Hogy mennyire hatékony a kisebb teljesítményű ventivel szerelt hűtő...ezt a vga hőfoka mondja majd meg.
ggab87: Arra azért számíts, hogy a VGA hűtő ventik nagy fordulatra is képesek, ha helyettesíted valamivel, érdemes utána nézned, hogy mekkora mennyi levegőt szállít (természetesen a feszültségnek egyeznie kell). A ventilátor teljesítményénél kb ennyi, amit számításba kell venni.. :U

[ Szerkesztve ]

(#22498) Wind-Storm válasza ggab87 (#22490) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A videokártyád feszültségcsökkentéssel szabályozza a ventilátora fordulatszámát.
A PWM ugyebár impulzusszélesség-modulálással oldja meg ugyanezt (a 4. vezetéken), és a ventilátor folyamatosan 12 Volt tápfeszültséget kap.

A videokártyára rákötöd, a PWM-es ventilátorok is szabályozhatók feszültségcsökkentéssel, de reménykedj, hogy az indítófeszültség elég lesz neki, a gép bekapcsolása után ha felpörög, akkor már nem lesz gond.
A kártya ahogy melegedni fog, több feszültséget fog adni a ventiknek és azok gyorsabban fognak forogni.

A másik meg amit az előttem szóló is írt, a légszállításra még figyelj, hogy az új ventik is legalább ugyanannyit vagy több levegőt tudjanak szállítani.

[ Szerkesztve ]

(#22499) ggab87


ggab87
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat :)
Elvileg pénteken jönnek meg a boltba, mivel nem voltak raktáron, majd rakok fel képeket és teszt után az eredményeket, akár jó lesz, akár nem.

(#22500) BlackPriest válasza madd dogg (#22495) üzenetére


BlackPriest
őstag

a 7V sem annyira ajánlott

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.