Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22651) oroszbence válasza imibogyo (#22630) üzenetére


oroszbence
tag

MIvel tervezted?

(#22652) kzkz


kzkz
őstag

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Fémből szeretném, olcsó fémből, mert
1. a monitor mögött lesz, ergo nem fog látszani :)
2. csak a vázhoz kell az anyag egyelőre, az oldalburkolatokat még nem találtam ki, oda lehet, hogy műanyag lesz a jó, a súlycsökkentés miatt (vagy plexi).

Ilyet akarok összehozni, a méretek kb. 47,5x32x10,5cm:

Kicsit visszaolvastam, és úgy látom a gravírozó gépre is megtaláltam a választ, mert a dremel jó drága, helyette a skill-t néztem a brico-ban 7-8-ért, de ez a mannesmann jobbnak tűnik, és csak 1-2eFt-tal drágább.

[ Szerkesztve ]

(#22653) #19617792 válasza imibogyo (#22649) üzenetére


#19617792
törölt tag

fából mennyire célszerű házat csinálni? (saját, "optimális" elrendezés miatt).
1: mennyire könnyen gyulladhat ki?
2: kigyulladás ellen lehet védekezni? pláne, hogy idővel kiszárad a fa.
3: mennyire tartós?
4: árnyékolás kell?

(#22654) kzkz válasza #19617792 (#22653) üzenetére


kzkz
őstag

ha már a barkács rovatban vagyunk, akkor kigyulladás ellen/után kiváló, ha a ház tetejére teszel fektetve egy 2-2,5L-es vizes műanyagpalackot. Ha kigyullad a ház, akkor megolvad a palack is, és a víz eloltja a tüzet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22655) #19617792 válasza kzkz (#22654) üzenetére


#19617792
törölt tag

váááá :DDD de most komolyan :DDD

(#22656) FatalEror válasza #19617792 (#22653) üzenetére


FatalEror
addikt

attól függ mert minden fának más a gyulladási hőfoka,de szerintem úgy se gyullad ki az magától de persze van tűzálló fa is...
a fa annyira lesz tartós amennyit foglalkozol vele....(felület kezelés:lakkozás festés)és függ,hogy milyen fából csinálod,mert a fenyő alapvetően "puha fa",de ebből asszem 3fajta létezik,van luc fenyő ez a puhább,és a borovi ez a keményebb és van a vörös fenyő (ezt nem tudom,hogy menyire kemény) ezek után jön a bükk tölgy,éger,hikori.....tehát minél keményebb annál tartósabb de bükk,tölgy-et nem is ajánlom,mert tapasztalatból tudom,hogy szinte lehetetlen csavarozni,illetve igen komoly gép kell hozzá...és akkor az éger illetve a hikoriról nem is beszélünk

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#22657) TESCO-Zsömle válasza #19617792 (#22655) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

a víz komolyan eloltja a tüzet. :DDD Nem tudtad? ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#22658) Blabcsi válasza kzkz (#22652) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Ha nem akarsz gépet venni...
Csak szólj.
:R

FatalEror Próbáltál már kőrisfába csavart behajtani? Na az kemény dió. :DD
Keményfánál kötelező minimum a csavar magméretét előfúrni.

[ Szerkesztve ]

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#22659) sketchifun válasza Blabcsi (#22658) üzenetére


sketchifun
senior tag

Nálam is érik a modding.
Bár ez egyenlőre csak annyi, hogy a HDD keretet 90 fokban elfordítom.

Azután meg alsó táposra való alakításon, és kábelmanagementen töröm a fejemet.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#22660) #19617792 válasza TESCO-Zsömle (#22657) üzenetére


#19617792
törölt tag

nem mondod?! :Y :DDD

(#22661) imibogyo válasza #19617792 (#22653) üzenetére


imibogyo
veterán

Részben már kaptál választ, de azért én is válaszolok.
1: mennyire könnyen gyulladhat ki?
Végülis fa, tehát könnyen, de hacsak nem 300 fok az üzemi hőmérséklete a gépednek akkor kicsi rá az esély. :D

2: kigyulladás ellen lehet védekezni? pláne, hogy idővel kiszárad a fa.
kzkz megadta a választ, amúgy vannak impregnáló anyagok (aranyárban), amik megnehezítik a gyulladást, de szerintem nem ér annyit az egész. :N

3: mennyire tartós?
Ahogy FatalEror írta, amennyire vigyázol rá. Nekem még soha nem élt addig egy ház, hogy ezt kitapasztalhassam. ;]

4: árnyékolás kell?
Elvileg igen. Nekem nincs benne. De én csak egy egyszerű fémketrecet szoktam beletenni (lehet vastag drótból is), amit hozzácsavarozok a táphoz. Ahogy a valódi fém házakban is van. Ezt kiküszöbölheted, ha eleve fémvázas házat csinálsz. :K

oroszbence: csak pár HSZ-t kellett volna visszamenned, de Google Sketchup, illetve 3ds Max. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22662) FatalEror válasza Blabcsi (#22658) üzenetére


FatalEror
addikt

Ha hiszed hanem tudom,hogy mekkora fúróval kell a csavarnak előfúrni......de a kőris fa loPHasz a hikori-hoz képest hidd el....

HardCore is my LifeStyle

(#22663) FatalEror válasza imibogyo (#22661) üzenetére


FatalEror
addikt

mennyire tartós?:
A fa alapvetően tartós,és azért kell le lakkozni,mert egy jó kemény réteget kapsz a végén ami nem engedi a fa szerkezetét sérülni normális használat esetén.............

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#22664) imibogyo válasza FatalEror (#22662) üzenetére


imibogyo
veterán

Én utoljára Tiszafával dolgoztam, nagyon jó esztergálni is annyira kemény. :K
És gyönyörű a mintázata.

(#22665) FatalEror válasza imibogyo (#22664) üzenetére


FatalEror
addikt

Ha valaki igazán szépet akar,használjon diófát......

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#22666) siti válasza FatalEror (#22665) üzenetére


siti
senior tag

én most a szálcsiszolt vagy festett alun gondolkodom.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#22667) imibogyo válasza FatalEror (#22665) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem mindegyik szép, és mindegyik más miatt szép. :B
De mostanában az dönt, hogy mit tudok könnyen és olcsón beszerezni. :D

(#22668) kzkz


kzkz
őstag

szab.tam: ha esetleg erre járnál, akkor megadhatnád az angyalföldi kereskedés elérhetőségét, ahol fém alapanyagot tudnék venni. Előre is köszönöm!

(#22669) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

JÖN!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#22670) szab.tam válasza TESCO-Zsömle (#22669) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:K :))

(#22668) kzkz

bronzker bt. hiányos a listájuk, árak nincsenek.
[link]

én már 1x adtam le telefon darabolós rendelést, minden rendben is volt, de könnyű félreértelmezni pár dolgot, és utána elég kikszeres. pláne, ha ott vagy , és úgy vágnak 3-4-be valamit, akkor a darabolást nem számolják fel. de ha telefonon adod le, akkor igen... :(( :(((

de telefonon érdemes érdeklődni, hogy van-e raktáron, ami kell.

(#22652) kzkz

jó terv, de a hátul lévő 4 venti mit fog csinálni?
a fekvő házaknál alapból 2 jó elképzelés lehetséges.
2 oldalt 2db. 12-es venti, kereszthuzat.12 magas ház, alacsony bővítők, így a ház teteje alatt közvetlenül a kersztcúg elviszi a meleget: pov m2 station
pov m2 station

vagy
2 befúvó, ahová kell, (ha kell egyáltalán), és felül rács, ahol magától kimegy a meleg:
pow m2 station ráccsal a tetején...

atx, de vga hosszban (a képen az a piros valami), elég korlátos, közel van a táp sarka...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22671) kzkz válasza szab.tam (#22670) üzenetére


kzkz
őstag

Koszi, felkeresem oket!

Telorol nyomom, szoval most roviden:
A haz nem fekvo, hanem allo lesz, a ventiken. Természetesen talp lesz alatta ket oldalt, hogy levegohoz jusson :). Sot a talp fogja tartani a monitort is elotte, igy a hazbol velhetoen semmi nem fog latszani. Ezert volt cel a vekony haz! Egyebkent a hazat ventivel elorefele a vekony oldalra is lehet allitani amolyan "hagyomanyos" modon, ha valakinek ez jobban bejonne. Nekem a ventiken allo jon be, mert ott természetes a legaramlas: hideg lent be, meleg fent ki, es kozben nem kanyarodik semerre, mint a hagyomanyos hazaknal ;)

A lap itx-es lesz, FM1-es.

Az atx-es tap helyett ket AcDc tegla lesz 220W-osak, de ha nem valik be, akkor marad a hagyomanyos tap.

(#22672) szab.tam válasza kzkz (#22671) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok. :)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22673) #21346560 válasza FatalEror (#22665) üzenetére


#21346560
törölt tag

Esetleg tölgyfát, de nekem pl a bükk is nagyon tetszik...

Amúgy nem hiszem hogy félni kéne a gyulladástól, 90 fokon nem gyullad a fa és nem hinném hogy melegebb lenne bármilyen alkatrész a gépben.
Viszint a fa eléggé szigeteli a meleget szóval a megfelelő hűtésről mindenképp gondoskodni kell, illetve az alkatrészek földeléséről is hisz a fa nem vezeti az áramot mint a fém házak.

(#22674) #19617792 válasza #21346560 (#22673) üzenetére


#19617792
törölt tag

a földelés nem a tápon keresztül megy? mivel mindent a tápra dugunk és csillió földvezeték van, a táp is földelt konnektorba megy, akkor végül csak földelt, nem?

(#22675) #21346560 válasza #19617792 (#22674) üzenetére


#21346560
törölt tag

Elméletileg igen. A gyakorlat azonban sokszor mást mutat. Bizony volt már hogy ismerősnél külön le kellett földelni a gépet, mert valami nem klappolt. Valószínűleg az elektromos hálózatukban volt gond, de én azt mondom jobb félni mint kidobni a gépet.

(#22676) #19617792 válasza #21346560 (#22675) üzenetére


#19617792
törölt tag

hát igen, óvatosság sose árt. ilyenkor külön földelésnek mi kellhet? mert a PC ház az hiába fém, a talajjal nem érintkezik csak műanyag lábakon. bár, hozzá vannak csavarozva a cuccok, így az is földelhet...

(#22677) #21346560 válasza #19617792 (#22676) üzenetére


#21346560
törölt tag

Félreértettél. Vagy én mondtam rosszul :D Testelére gondoltam :) Haver gépét egy "madzaggal" a radiátor fémtiszta részéhez kötöttük....

(#22678) #19617792 válasza #21346560 (#22677) üzenetére


#19617792
törölt tag

én is. :DDD

(#22679) geprombolo válasza #19617792 (#22660) üzenetére


geprombolo
senior tag

A kigyulladástól nem félnék, magam részéről 3 éve (vagy még több?) parafával van a gép belül hangszigetelve, ha nem gyullad ki a táp és nem ég lángokkal (erre az esély még egy gagyi cuccnál is 1% alatt lehet a táp élete alatt), akkor nincs mitől félj, bármiből is legyen az a ház. (na jó, a fagyasztott metán kerülendő :DDD )

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22680) FatalEror válasza #21346560 (#22677) üzenetére


FatalEror
addikt

Na jó akkor ezt most nem értem :F
Tehát a fa pc házamat is le kéne földelnem :F

HardCore is my LifeStyle

(#22681) kzkz válasza FatalEror (#22680) üzenetére


kzkz
őstag

igen, tedd a fa gépházat egy földdel teli fém virágosládára.
(majd ezután természetesen a vizespalackot a tetejére)
;)

[ Szerkesztve ]

(#22682) FatalEror válasza kzkz (#22681) üzenetére


FatalEror
addikt

Igen-igen de én valami szakszerűbbet szeretnék,ez a socketA-nál jó volt de,az új gépemet nem akarom vásárra vinni.........

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#22683) FatalEror


FatalEror
addikt

Ma tovább fejlesztettem a 9200-es radeonom gányolt hűtését:[link]
de a talpa sajnos nem volt a legtökéletesebb....:[link]
de ma saját kezűleg megpróbáltam a talpat felpolírozni...íme:[link] ez még nem végső stádium,egy kis acetonnal még á töröltem és gyönyörű lett......

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#22684) geprombolo


geprombolo
senior tag

Nemrég cseréltem le a procimat és úgy gondoltam, hogy lehetne halkabban is hűteni, mint a gyári Inteles alu cuccal, így előkaptam a szépséges, Zalman legyezőre hajazó bordámat, amit természetesen egyáltalán nem 775-ös foglalatra terveztek, de még nem is Inteles valamire, hanem AMD-s Socket valamire. A leszorító fülét már rég eltörtem, amúgy sem lett volna nagy hasznomra. Kitaláltam, hogy acéldrótból hajlítok megfelelő leszorítóerőt biztosító valamit, de még nem tudtam, hogy mivel rögzítsem? Elővettem egy mások által tönkretett 775-ös bordát és kiszedtem belőle két füles szerkezetet, amik némi faragás után szétszedhetőek lettek (erre azért van szükség, mert a cuccoknak a kis végeik, amik az alaplapba szúródnak és rögzülnek, le vannak törve).

A cuccok alját fixen rögzítettem az alaplaphoz rövid facsavarokkal (ajánlatos a csavarok feje alá valami műanyag alátétet tenni),

majd a bordát rápattintottam a leszorító drótokkal az "aljzatra".


Visszabontani úgy kell, mint a rendes 775-ös cuccot, egyszerűen elfordítom a fekete részt és felemelem a bordát, ottmarad a fehér aljzat.
Természetesen a bordára ját kopter is, a sajátja, amit "leszabályoztam" egy 10 mm-es fehér leddel egyelőre, mert túl zajos volt és túl jól végezte a dolgát. Most egy kicsit veszélyes, de teszteltem prime95-tel, nem hevül túl. Majd ha találok valami jobbat, akkor lecserélem a ledet, mert így nem jó, alapon is 46-49 fokos a proci, de legalább totál kussban van. Az igazi az volna, ha a fordulatot tudnám szabályozni, de az Inteles pwm-es volt, ez meg csak háromszálas, így már az is csoda, hogy az eredeti dugón müxik. :C

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22685) Blabcsi válasza geprombolo (#22684) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Szerintem mindenki nevében szólok, hogy legközelebb légy oly kedves kisebb méretű képeket vagy csak linket betenni.
:R
Szerk:
Kép 1

Kép 2

Kép 3

Kép 4
Köszi.
:R

[ Szerkesztve ]

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#22686) FatalEror válasza Blabcsi (#22685) üzenetére


FatalEror
addikt

hát igen.....így már frankó...

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#22687) #10726912 válasza Blabcsi (#22685) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha a jobb egér gombbal kattintasz, a legördülő menüben a kép megjelenítése opcióval könnyedén meg tudod nézni a képeket. Jobb így, nagyítható, jobb a minősége, stb... :U

(#22688) Blabcsi válasza #10726912 (#22687) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Én csak arra céloztam, hogy fórum hsz-ként nem illik ekkora képet betenni, ha már ekkora a kép, akkor inkább csak egy link, ami a képre mutat. Vagy fórumba csak a miniatürt teszi be.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#22689) szab.tam válasza Blabcsi (#22688) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ezért jó a picasa.
ott van nagy kép, és pici is, amiből kinyerhető a link.
így a link-be a nagy kép linkje, a "link" szó helyére a kis kép linkje kép beszúrásként. ennyi....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22690) #10726912 válasza Blabcsi (#22688) üzenetére


#10726912
törölt tag

A linkjeiddel tökéletes megoldás, én a pirinyó képek ellen tiltakoztam :) :))

(#22691) macko20 válasza geprombolo (#22684) üzenetére


macko20
őstag

Jó lett, venti lesz rajta?

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#22692) Prison85 válasza geprombolo (#22684) üzenetére


Prison85
senior tag

Azok a hűtőbordák gyárilag pompáznak arany színben vagy festetted őket?

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#22693) imibogyo válasza Prison85 (#22692) üzenetére


imibogyo
veterán

Gyárilag... Asus P5Q... :K

[ Szerkesztve ]

(#22694) szab.tam válasza imibogyo (#22693) üzenetére


szab.tam
nagyúr

rühes egy borda. :(( az egyik p5q-mon hasonló van. (turbo). :(((
nem lehet rendesen hozzátoldani semmit, mert ívesek a "pillangó" lapok. utálom.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22695) Prison85 válasza imibogyo (#22693) üzenetére


Prison85
senior tag

Aztaq*va! Ihletet kaptam! ;] Hozzá is látok a könyvem új (első) fejezetéhez! :D

No de komolyra fordítva:
A párom gépében van egy Asus 785-ös lap. A ház épp készülőben van fehér/kék/rózsaszín trióban, de a kék csak azért van képben, mert a lap hűtőbordái ilyen színűek gyárilag. Átszínezhetem ezeket? Esetleg vigyem el porfúvásra előtte majd szakértő fényezőhöz, hogy ne pattogjon le a festék?

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#22696) FatalEror válasza szab.tam (#22694) üzenetére


FatalEror
addikt

Az nem pillangó hanem fát formáz,mert az asus úgy gondolta ezzel jelzi a környezet tudatosságát.... :W

HardCore is my LifeStyle

(#22697) Prison85 válasza FatalEror (#22696) üzenetére


Prison85
senior tag

A pillangó is a környezethez tartozik. Engem is inkább erre emlékeztet - ezért váltottam AsRock-ra ;] :DDD Turn Off Pillangos

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#22698) FatalEror válasza Prison85 (#22695) üzenetére


FatalEror
addikt

Ha magas hőtűrő képességü festékkel fújod le,akkor nem fog lepattogzani,viszont rontja a hővezető képességét a bordának....

HardCore is my LifeStyle

(#22699) szab.tam válasza FatalEror (#22696) üzenetére


szab.tam
nagyúr

uhh. hát ez nem jutott róla eszembe. :(((
pláne akkor nem , amikor próbáltam rézelemezeket hozzáragasztani, és potyogtak mint a levelek. ja, tényleg fa.... :U
azaz a képen már nem, mert alátámasztottam...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22700) FatalEror válasza szab.tam (#22699) üzenetére


FatalEror
addikt

Az már egy bokor,tavasszal metszeni kell!!!!!

HardCore is my LifeStyle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.