Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22601) imibogyo válasza szab.tam (#22600) üzenetére


imibogyo
veterán

Valami ilyesmire gondoltam. Nem találok hozzá jobb képet. Ezek a saját gyűjteményemből vannak.

Ilyesmi megoldásból láttam én olyat, ahol a moduláris tápnak a csatlakozói voltak áthelyezve. Mert amit most linkelni fogok ott szerintem "sima" hosszabbítok vannak beépítve az alsó vízszintes lemezbe.

De ha már barkács topikban vagyunk, akkor nehogy már ilyen előre vásárolt dolgokból építkezzünk.

Kép1; Kép2; Kép3

[ Szerkesztve ]

(#22602) szab.tam válasza imibogyo (#22601) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja. hogy a táp belső csatlkaozóit kijjebb hozni? szerintem értelmetlen + veszélyes.
hosszabbítás egyszerűbb. (drágább. vagy nem...)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22603) imibogyo válasza szab.tam (#22602) üzenetére


imibogyo
veterán

Csak gondoltam hátha valaki csinált már ilyet.

Mert a két végletet, tehát tápkábel hosszabbítást és tápkábel rövidítést már csináltam. De úgy szerettem volna, hogy ezúttal oldható legyen a csatlakozásnál a kábelezés, például szerelés miatt.

Hogy drágább az mindegy, csak nem szeretem az előre megvásárolható dolgokat, már amiből van lehetőségem magamnak készíteni egyet.

Ez olyan, mint a gépház, ha meg tudom magamnak csinálni, miért is ne.

[ Szerkesztve ]

(#22604) FatalEror válasza Wind-Storm (#22599) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem tudom de,én a SATA3-as hhd-met most is sata1-es kábellel használom már 8 honapja és semmi baja hdd steinel szerint (vagy mi a rák a neve)

HardCore is my LifeStyle

(#22605) BlackPriest


BlackPriest
őstag

én megértem, hogy itt vannak durva megoldások, de azért a gyáriak se semmik. alap helyzet, kölcsön kértem egy videokarit, 8500gt, csodálatos passzív hűtés van rajta. nyitott oldallal 60 fokos xp üresjárat. na mondom ha ezen egy passians elindul, már akkor hozhatom a vacsit megfőzni rajta, előástam egy korábban beújított, majd fel nem használt AC ventit. kábel harisnyázva, jól kinéző példány. bedugom, szép lassan pörög, de nem írja egy program sem milyen gyorsan. félrehúzom a kábelharisnyát, hát nem két szál vezeték van? :W

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22606) #19617792 válasza BlackPriest (#22605) üzenetére


#19617792
törölt tag

igen, a sima fekete AC ventiken (xx25L) azokon csak kettő drót van. ilyen 12-esekből van nekem kettő, szép és jó lenne, ha mennének 5V-ról, de nem indulnak el...

(#22607) FatalEror válasza BlackPriest (#22605) üzenetére


FatalEror
addikt

"én megértem, hogy itt vannak durva megoldások, de azért a gyáriak se semmik":
Én tudok jobbat:szétkaptam egy FSC notit majd az alaplaphoz érve,azt látom,hogy szövet ragasztó szalaggal oda van ragasztva egy kondenzátor,és ez gyári...én voltam az első aki szétszedte,és ez biztos!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#22608) Wind-Storm válasza FatalEror (#22604) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én SSD-vel kínlódok... sima sata kábeleket cserélgetem... de valahogy mindig visszakerül a rossz.. vagy csak neki az :D
Csak kíváncsi lennék, hogy valamiben eltér e egy SATA III-as kábel az esetleges rögzítőpöckén kívül.

#22607
Az szép, nem is volt forrasztva? :F ezt elképzelni nem tudom, hogy oldhatták meg :U

(#22609) FatalEror válasza Wind-Storm (#22608) üzenetére


FatalEror
addikt

A kép önmagért beszél.....:[link]
azt már próbáltad,hogy megjelölöd a kábelt alkoholos filctollal,hogy tud melyiket próbáltad már...... :F

HardCore is my LifeStyle

(#22610) imibogyo válasza Wind-Storm (#22608) üzenetére


imibogyo
veterán

Lehet kábel probléma, de nem szükségszerűen. Ez a hivatalos álláspont.

SATA 6Gb/s Cabling
In the transition to SATA 6Gb/s, it will be important to use high-quality cabling. Problems may be related to the use of cables made from marginal materials that perform at the edges of SATA 3Gb/s tolerances, which could become a failure point at the faster 6Gb/s signal rates.

Hivatalos forrás. 5-6. oldal.

A cable which truly met the SATA 2.6 standard would work fine at 6 Giga Bits ( Sata 3.0 ) but one that worked fine at 3 Giga Bits but did not really meet the 2.6 standard might fail at 6 Giga Bytes.
Ez egy nem hivatalos álláspont, de nagyjából ugyanarról szól. Szóval ha nagyon jó SATA 2 kábeled van, akkor okés vagy, viszont ha nem a legjobb a kábeled, akkor lehet probléma.

[ Szerkesztve ]

(#22611) Wind-Storm válasza FatalEror (#22609) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Persze, de avval újra bedugva meg ismét jónak tűnt... nem baj, majd egy jó minőségű sata3-as kábellel kipróbálom...

Jaa ez a kép vicces :D
Először kerestem hol mi, aztán megtaláltam.. durva :C

(#22610) imibogyo

Értem, akkor most már tudom, hogy itt is számít a dolog, mint UTP-nél (CAT5, CAT5E, CAT6)..
Ilyenem van amúgy: [link]
Kolink kábelek..
Érdekesség: Újabban észrevettem, hogy találtam rövidebb végű csatlakozósat is a kábeleim között (kis időeltolással vettem meg őket..), azt hiszem innentől már felejtős is a dolog mivel feltételezem a minőségük is változik.

[ Szerkesztve ]

(#22612) imibogyo válasza Wind-Storm (#22611) üzenetére


imibogyo
veterán

Nagy a szórás, de csak azért mert megtehették a gyártók. Ergo a Sata 2 specifikációját "rossz" kábelekkel is tudták teljesíteni. Ez csak most ütközik ki, hogy a Sata 3 ennyivel nagyobb sávszélességet igényel. :K

(#22613) Wind-Storm válasza imibogyo (#22612) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Akkor most már egészen biztosan csere lesz Sata III. kábelre.
Erről mi a vélemény? [link]

(#22614) FatalEror válasza Wind-Storm (#22613) üzenetére


FatalEror
addikt

hát lehet jó,de inkább válasz szerinte innen:[link]

HardCore is my LifeStyle

(#22615) imibogyo válasza FatalEror (#22614) üzenetére


imibogyo
veterán

Csatlakozom, ne pár száz forintom spóroljon kábelen. Akkor már valami "márkásat". Az Inline egy fokkal jobb, mint a Noname.

Bár ha tovább visszük az előbbi "specifikációs" gondolatmenetet, akkor ha egy gyártó rámerte írni, hogy Sata 3. akkor annak tudnia is kell. Szerintem erre a fogy. védelem harap és figyel.

Lásd nem lehet ráirni valamire, hogy tej, ha az nem az, hanem lesz belőle reggeli ital. ;]

[ Szerkesztve ]

(#22616) Wind-Storm válasza FatalEror (#22614) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ilyeneket tuti nem mernék venni, mostantól csak olyat, amire SATAIII van írva.
Na meg a forma is számít, mert a kis QuietDrive-omba is teszek az újból akkor, lehetőleg mindet lecserélem egyformára.

Szerk.: Na akkor plíz ajánljatok olyat, ami fekete is, sata III is, na meg a QD-mbe is bele tudom tenni :D

[ Szerkesztve ]

(#22617) FatalEror válasza Wind-Storm (#22616) üzenetére


FatalEror
addikt

Nálam van 6db fekete msi lapos sata3-as kábel......

HardCore is my LifeStyle

(#22618) imibogyo válasza Wind-Storm (#22616) üzenetére


imibogyo
veterán

Én egy ilyenre már rá merném bízni magam. :K Az előző gépemben is ettől a gyártótól voltak kábeleim, egyikkel sem volt bajom, még SSD-vel sem.

FatalEror-nál a pont. ;) A gyári kábelek is jók, én is most az Asrock gyári S3 kábeleit nyúzom. :K

Közben haladtam a tervekkel:
Calvados
Mahagóni
Fehér
Fekete

[ Szerkesztve ]

(#22619) Wind-Storm válasza imibogyo (#22618) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem is tűnik rossznak :R
Bár az SSD-m pont a gép aljába van beszerelve, nem tudom bele tudnám e dugni, na meg a noti hdd-s Quiet Drive-omba is hogy tudnám... :D
Majd vadászok ilyenre, hátha találok olcsóbban :D

Fekete :D

(#22617) FatalEror

Eladod amúgy? :D

[ Szerkesztve ]

(#22620) FatalEror válasza imibogyo (#22618) üzenetére


FatalEror
addikt

Nekem egyik se tetszik..... és ezeket a fekete fehér színeket nem javaslom,mert a fa erezete mindig át fog ütni és úgy szerintem ronda......

[link]

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#22621) Wind-Storm válasza FatalEror (#22620) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nekem bejönne ha látszódna a feketeség ellenére is, hogy fa.. :U

(#22622) FatalEror válasza Wind-Storm (#22621) üzenetére


FatalEror
addikt

Igen nem hangzik rosszul (nem tudom,hogy láttál-e már ilyen házat :F )de ezek a festékek nem olcsóak mert rendkívül jól kell fedniük,persze van olcsóbb is,de azzal marha ronda tud lenni...

imibogyo:
amit kiraktam linket ott a világostőlgy-et nézd meg,ez ahhoz hasonló mint a linkelt fehér és a fekete terveid,csak természetesebb a színe....

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#22623) Wind-Storm válasza FatalEror (#22622) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Aha. és esetleg pácolni + lakk? Vagy az úgy felejtős?

(#22624) FatalEror válasza Wind-Storm (#22623) üzenetére


FatalEror
addikt

Azzal az baj hogy marha macerás mert ha lepácolod akkor megszívja magát a fa,és a lakk meg megáll a tetején.....anno a lépcsőt pont így festettem,és a lakkozáskor felkellet ragasztanom egy peremet maszkolószalaggal az anyag szélére,mert az istenér se akarat beszívni a lakkot

HardCore is my LifeStyle

(#22625) bandi94 válasza imibogyo (#22618) üzenetére


bandi94
tag

Nekem a mahagóni és a fekete terv nagyon tetszik.A mahagónival elegáncsos lenne, a feketével aggresszív és hard. :D Mindkettő nagyon király :D Am.Grat, szép a cucc :D

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#22626) imibogyo válasza bandi94 (#22625) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszi! Már meg is valósult, csak a színekkel állok most hadi lábon.

Wind-Storm: fekete +1
FatalEror: egyik se :D
bandi94: mahagóni +1 és fekete +1

Eddig a fekete vezet.

Számomra amúgy a mahagóni a fekete és a fehér is bejön.
A calvados minél többet nézem annál jobban nem.

FatalEror:
Az a tölgy nem igazán jön be. Akkor marad a színtelen lakk, vagy a fenyő pác. Meg még esetleg a mahagóni.

Amúgy nem baj, ha esetleg nem lesz tökéletes, mert amúgy is gondolkodom, hogy valamivel bevonom a gépet, ha nem tetszik a színe. Például előlapnak alumínium lemez, vagy füst színű plexi. :U

Mindjárt megcsinálom az oldallapot is, hogy mi a tervem.

(#22627) FatalEror válasza imibogyo (#22626) üzenetére


FatalEror
addikt

Én már várom,de az előlapon a füst plexi biztos szép lenne.........

HardCore is my LifeStyle

(#22628) sketchifun


sketchifun
senior tag

Volt itt szó barkácsgépekről, fúrokról.
Most dicsekszem én is.

Én egy [Black&Decker EPC12]-es géppel dolgozom. Nagyon jó kis gép, erős, sokáig bírja az akku, hamar fel is tölt, és könnyű. Relative legalábbis.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#22629) FatalEror válasza sketchifun (#22628) üzenetére


FatalEror
addikt

Ezt ide kellet volna[link] de még nem késő :))

HardCore is my LifeStyle

(#22630) imibogyo


imibogyo
veterán

Na haladtam!

Fehér váz, fekete oldallappal (ez nem tetszik, de ha már megcsináltam...)
Fekete váz, fehér oldallappal
Mahagóni, oldallappal
Natúr fenyő

Mindegyik ház elején a fekete az füstplexi lenne. :K
Még majd a ház elejére kell valami díszt kitalálnom, mert szegény elég egyhangúra sikeredett.

FatalEror: nem vagy egyedül. Ezért is csináltam fenyőből a házat, mert nagyon szeretem a természetes dolgot és fával dolgozni is nagyon szeretek.

Ez csak most ilyen mellékzönge, hogy mi lenne ha szint adnék a dolognak. Még vannak ilyen ötleteim is, hogy kívülről lehetne fenyő, de belülről mondjuk fehér, vagy valami hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#22631) FatalEror válasza imibogyo (#22630) üzenetére


FatalEror
addikt

Nekem egyértelműen a natúr fenyő....... :) de ezzel gondolom egyedül leszek......

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#22632) sketchifun válasza imibogyo (#22630) üzenetére


sketchifun
senior tag

Ha fém lenne, akkor fehérre szavaznék.
De mivel fán nem néz ki szépen a fehér szín, ezért sima fenyőre voksolok!

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#22633) FatalEror válasza imibogyo (#22630) üzenetére


FatalEror
addikt

Annyira megtetszett,hogy lehet hétvégén összerakok valami hasonlót,csak vörös
fenyőből......kíváncsi leszek,hogy hogy fog sikerülni.....

HardCore is my LifeStyle

(#22634) imibogyo válasza sketchifun (#22632) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem már csak kettő változat maradt fenn a rostán.
A mahagóni és a fenyő.

Úgy gondolom, hogy ha már ennyit dolgoztam vele fából, hogy szép legyen, kár lenne elpazarolni a fa természetes szépségét.

Ha esetleg nem sikerülne a művelet, akkor még mindig ott a lehetőség, hogy bevonjam valamilyen anyaggal, ami akkor már mondjuk fekete, vagy fehér lehetne. :K

FatalEror:
Hajrá! Kíváncsian várom. Nekem ha lesz a hétvégén időm, akkor átszabom a házat, arra a rövidebb verzióra amit már annyiszor linkeltem. Mindenképp megcsinálom mielőtt bármit is kezdenék a színnel. :K

Amúgy biztos jó lesz. Ha jól látom elég jól értesz a fához, tehát szerintem nem lesz hiba. Én csak ilyen hobbi-fanyűves vagyok, tehát az enyémnél biztos sokkal minőségibb munkát fogsz majd letenni az asztalra.

[ Szerkesztve ]

(#22635) FatalEror válasza imibogyo (#22634) üzenetére


FatalEror
addikt

Na az nem biztos.....ez a fa már nem mai darab,már meg is is van vetemedve (sajnos) (az ujjam pedig törve)de megnézem mit tehetek....majd dobok képeket.....én is reménykedem.......
na meg ott van a szekrény pc-m is,amit nem szerelek össze(valahogy nem vesz rá az isten :W )

nekem a rövidebb verzió jobban tetszik,úgyhogy sok sikert hozzá neked is.....

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#22636) M_o_g_y_i válasza imibogyo (#22618) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ilyen SATA kábeleim vannak, nó problémó! :N
Részemről +1 a feketére. ;)

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#22637) imibogyo válasza FatalEror (#22635) üzenetére


imibogyo
veterán

Rendben kíváncsian várom! :K
Milyen szekrény PC, lemaradtam valamiről? Arról is jöhetnek képek.

Igen Zsöminek volt igaza, ez így nagyon helypazarló a jelenlegi felállásban. Csak akkor és ott nem tudtam megoldani a táp elhelyezését, amire azóta rájöttem, hova fogom elrejteni a kábeleket.

M_o_g_y_i
Akkor neked is bejöttek. Nekem sem volt gondom velük. Bár most gyárit használok.

Ha valamit elrontok akkor úgy is fekete lesz a ház. De egyelőre megmaradok a természetes színeknél. ;) A topikot elnézve eddig a fekete szín vezet. Már hárman is szavaztatok rá (ha jól számolok :B; te, Bandi94 és Wind-Storm), meg persze nekem is tetszik, ezért készítettem el azt a tervet is.

De most már megyek aludni, holnap hosszú nap lesz. Jó8 mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#22638) Blabcsi válasza imibogyo (#22575) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Na, csak nem használtad fel a plexit, amit küldtem?
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#22639) imibogyo válasza Blabcsi (#22638) üzenetére


imibogyo
veterán

Ja ez még egy elég régi kép! Csak a színe miatt tettem be. Az új állapotról még nincs fotó. De majd lesz. Vasárnap felhozom a gépemet. Mert amúgy is szükségem lenne rá. :K

(#22640) Blabcsi válasza imibogyo (#22618) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Natúrba lakkozd le, oszt cső, annál szebb úgyse lesz, mint amit a természet produkál faerezet szinten.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#22641) BlackPriest


BlackPriest
őstag

vastag plexit mivel érdemes vágni, hogy egyenes legyen, de ne olvadjon meg?

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22642) FatalEror válasza BlackPriest (#22641) üzenetére


FatalEror
addikt

kőrfűrész+finom fogazású lap,vagy dekopir+vasfűrész lap,de valami jobb fajta fűrészlappal,mint pl.:a makita lapok mert nem annyira vészes az áruk......

imibogyo: te milyen programmal csináltad a rajzokat,vázlatokat,megtudnád adni a címét :F

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#22643) imibogyo válasza FatalEror (#22642) üzenetére


imibogyo
veterán

Sketchup-pal a mostaniakat. A galériában a szebb gépeket 3ds Max-al. ;)

(#22644) mario11 válasza imibogyo (#22601) üzenetére


mario11
tag

Szépek a képek.
De szerintem is az igazi az,ha magad csinálod meg.

mario11

(#22645) imibogyo válasza mario11 (#22644) üzenetére


imibogyo
veterán

Bocsi ezt most nem értem... Mit kellene magamnak csinálnom? :B
A terveket is én csináltam és a ház is alakulóban van már.

Vagy mire gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#22646) kzkz


kzkz
őstag

Sziasztok!

Egy számítógépházat szeretnék építeni, a tervek nagyjából megvannak, már csak be kéne szerezni hozzá az alapanyagot, ehhez lenne pár kérdésem:

1. Miből van egy átlagos számítógép háza? Acél lemez? Milyen vastag ez általában, 0,8mm? Mit jelent a SECC?
2. Hol lehet ilyen lemezt venni, lehetőleg méretre vágva, (lehetőleg Budapesten)? (egy alaplap kellene (kb 42x33cm), és 4m L alakú 1x1 v. 1,5x1,5cm-es, illetve 3m 1cm széles. ezekből raknám össze)

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv,
KZ

(#22647) #19617792 válasza kzkz (#22646) üzenetére


#19617792
törölt tag

általában 0.8 mm-es lemezből vannak, néha 1mm-es. acélből, vagy SECC-ből, ami tulajdonképpen szintén acél, csak galvanizált, hidegen hengerelt.

én építőanyagkereskedésekben néznék körbe először.

(#22648) FatalEror válasza kzkz (#22646) üzenetére


FatalEror
addikt

Szerintem itt találni fogsz.....[link]

HardCore is my LifeStyle

(#22649) imibogyo válasza kzkz (#22646) üzenetére


imibogyo
veterán

EarL 007 leírta a lényeget. Én még kiegészíteném alumínium lemezzel is a felsorolást. ;)

Ha esetleg nem idegenkedsz a fától, vagy éppen csak ahhoz van megfelelő eszközparkod (mint nekem), akkor abból is szép dolgokat lehet kihozni.

Igazából fémből talán szebbet, illetve praktikusabbat, mint fából, mivel jóval kisebb az anyagvastagság, illetve például a kötések sokkal tartósabbak több szét- és összeszerelés után is.

Valamint sokkal több ötletet találsz fémvázas moddingra, mint favázasra. :K

[ Szerkesztve ]

(#22650) TESCO-Zsömle válasza kzkz (#22646) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Steel, Electrogalvanized, cold-rolled, coil.

Magyarul: Acél, Hidegen hengerelt, Elektrogalvanizált, Tekercs.

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.