Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22051) BlackPriest válasza 3.Aragorn (#22050) üzenetére


BlackPriest
őstag

kört lehet kivágni vele. nyilván csak azt a "fűrészt" rakod bele, amekkora lyukra van szükség. a fúró középen csak pozicionál. ez épp fára való

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22052) FatalEror


FatalEror
addikt

3.Aragorn az egy körkivágó amivel kör profilokat fúrunk gyorsan és egyszerűen
másik fajtája az ez:[link]egy úgy nevezett egykéses körkivágó (van 2 késes is) külömbsége hogy ezzel lehet fémet is fúrni mert volfram karbid heye van és 0-160mm álitható a kör nagysága tehát 14cm ig az összes venti helyét kilehet vel fúrni nekem van ijen és szuper kis eszköz

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#22053) #21346560 válasza 3.Aragorn (#22050) üzenetére


#21346560
törölt tag

Valóban, de ezek már megvoltak, minek vegyek másikat?! Egyébként a hangerő miatt sorba kötöttem őket, így kissé lassabban pörögnek.

(#22054) 3.Aragorn válasza BlackPriest (#22051) üzenetére


3.Aragorn
addikt

BlackPriest, FatalEror: Köszi az infót. :R

Nem minden vándorút céltalan...

(#22055) 3.Aragorn válasza #21346560 (#22053) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nyilván, ha ez volt otthon, akkor ez megy bele. Csak megjegyeztem, h elfért volna nagyobb is. :R

Nem minden vándorút céltalan...

(#22056) szab.tam válasza #21346560 (#22043) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ügyes megoldás. (valami dereng, asszem már láttam...) :C

de én a körperforáltat végleg felejtőbe tettem: túl nagy a teli felület a lyukakhoz képest.
az első és utolsó próbálkozásom a htpc-m teteje volt. úgy felfogta a meleg levegőt, hogy izzott. az alkatrészek is 10 fokkal melegebbek voltak, mint a körperforált tető nélkül. viszont méhsejrács tetővel vagy anélkül semmi különbség sincs a mért hőfokokban.

így csak méhsejtrács! :K

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22057) BlackPriest válasza FatalEror (#22052) üzenetére


BlackPriest
őstag

jaja, szerintem is jó cucc

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22058) FatalEror


FatalEror
addikt

az eddigi legjobb ár/érték arányu dremel utánzat:[link]

HardCore is my LifeStyle

(#22059) ovecs válasza FatalEror (#22058) üzenetére


ovecs
senior tag

Ma láttam az Auchanban egy Dremel utánzatot, a márkája Skil, potom 8 ezer ft -ért. [link]
Esetleg van valakinek tapasztalata ezzel a termékkel ?
Ahogy látom ez 110W az általad linkelt pedig 130

Nem tudja valaki, hogy a készletben lévő vágókorongot + szárat hol lehet olcsón beszerezni ?

[ Szerkesztve ]

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#22060) FatalEror


FatalEror
addikt

A skill anyira nem lehet rossz mivel tulajdonképpen dremel mert mind a dremelnek mind a skill nek a bosch az anyacége de szerintem nyugodtan vedd meg és ha nem tetszik vissza viszed és levásárolhatod az árát

HardCore is my LifeStyle

(#22061) BlackPriest válasza ovecs (#22059) üzenetére


BlackPriest
őstag

obiban pl. meg praktiker, meg bármilyen barkácsáruház, de tán még teszkó barkács részlegén is

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22062) FatalEror


FatalEror
addikt

nem leb@szni akarlak de pont ott a legdrágább az obi praktikernél meg bricostore-nl csak a bauhaus a drágább

HardCore is my LifeStyle

(#22063) BlackPriest válasza FatalEror (#22062) üzenetére


BlackPriest
őstag

fizesse meg, ha nem guglizik rá ;]

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22064) FatalEror


FatalEror
addikt

Azért elég nagy röhely hogy a flexbe 125mm 1mm vastag korongot veszek 50ft a dremellbe meg 1000ft környkén mozog
BlackPriest:jogos

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#22065) FatalEror


FatalEror
addikt

eddig ez a legolcsobb:[link]

HardCore is my LifeStyle

(#22066) FatalEror


FatalEror
addikt

Ha valaki itt közületek tudna egy viszonyalg friss HILTI árlistát az akkor az szoljon nekem plz előre is köszi

HardCore is my LifeStyle

(#22067) mrterminator válasza ovecs (#22059) üzenetére


mrterminator
aktív tag

Neme ilyenem van, eddig jól is bírta a strapát, de melegszik eléggé. És a napokban kék láng szerű szikra jött ki belőle és elhalálozott, azóta gyök kettővel forog csak épphogy, ráadásul nem is terhelés alatt történt hanem bekapcsoláskor. Pedig tényleg nemsokat volt használva, csak már régebben vettem nincs gari, Szerintem Dremel-t fogok venni ezután ha lesz zseton... :F

(#22068) ovecs válasza FatalEror (#22065) üzenetére


ovecs
senior tag

Ha jól értem akkor ezt a tüskét [link] kell hozzá megvenni. Nincs esetleg 3 másik ember aki beruházna velem erre, mert akkor így 400 ft / tüske nem is lenne vészes

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#22069) FatalEror


FatalEror
addikt

mrterminator akkor az valószinü hogy egy szénkefe volt mert ha a motor ég le akkor csak füstöl (elöször )mert normális ember nem hajtja tovább utána mert megég egy kicsit a műgyanta tekercs

HardCore is my LifeStyle

(#22070) ovecs


ovecs
senior tag

Olyan kérdésem lenne még, hogy az imbuszkulcs készletemben szétmentek az imbuszkulcsok fejei (gagyi Tesco -s) Tudtok ajánlani valami jófajtát minél olcsóbban ?
ez jónak tűnik

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#22071) FatalEror


FatalEror
addikt

A Topex az biztos jó én speciel nyugodt szível ajánlom

HardCore is my LifeStyle

(#22072) mrterminator válasza FatalEror (#22069) üzenetére


mrterminator
aktív tag

jaja, köszi az infót, én is arra gyanakodtam, lehet sikerül megjavítani.

(#22073) FatalEror


FatalEror
addikt

ajánlom figyelmedbe ezt [link]
ha megnézed a végük le gömbölyítve aminek a célja hogy a csavar fejell nem csak merőlegesen tudsz csavarozni hanem tudod dönteni amit csak ezek agömböjiett végüek tudnak és ez egy nagyon hasznos tulajdonság és álatlában a profi kivitelezés jó minőséggel párosul

HardCore is my LifeStyle

(#22074) FatalEror


FatalEror
addikt

Valaki tudna küldeni vagy linkelni egy képet a dremel régi befogoszáról amit vágokoronghoz használunk?? az új click-es nem jó!!!!!!!!!!!!

HardCore is my LifeStyle

(#22075) macko20 válasza FatalEror (#22064) üzenetére


macko20
őstag

Én 100ft /db áron veszem a titkos beszerző helyemen,ott két féléből lehet választani...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#22076) FatalEror


FatalEror
addikt

Akinek van dremel gépe annak figyelem!!!!!!!!!!!!!!
Ugye a vágokorong egy fogyó eszköz és nem is olcsó 800ft/db de nincs miért búslakodni van megoldás!!!!!!!!!!!!!
Kellékek:
-flexbe való vágókorong
-körkivágó
-és fémfúrószár
-valami fúró gép szerüség lehet aksis is lényeg hogy gyorsan pörögjön

A készítés
-a flexbe való korongot fogd be egy satuba
-vedd elő a körkivágót
-válaszd ki a vágó korong méretét a körkivágóban található sablonok alapján
-mérd meg a dremell gépbe való befogó szár átmérőjét
-amekkora a befógó szár átmérője (az az átmérő a befogó száron amire ráteszed a korongot) akkorára cseréled a körkivágóban a vezető fúrószárat
-és a flexx tárcsán szépen ovatosan elkezdez fúrni nagy fordulaton de csak finoman nem szabad nagyon nyomni
-a kész korongok pedig maga a vágótárcsa

HardCore is my LifeStyle

(#22077) S.Y.S. válasza FatalEror (#22076) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Melyik az a 800Ft-os korong?

[ Szerkesztve ]

(#22078) FatalEror


FatalEror
addikt

én csak anyiért láttam de egy flex korong meg 100ft és abból meg kijön 4db

HardCore is my LifeStyle

(#22079) rlazol válasza FatalEror (#22078) üzenetére


rlazol
addikt

100 Ft egy flex korong? Hol?
vagy méginkább: milyen korongról beszélünk?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#22080) szab.tam válasza rlazol (#22079) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mostani (01.12. - 01.18.), interspar újság /14. oldal / aprócikk:
115x2.5x22.2 mm
99,- ft.
a szimbolikus(?) fotóból ez vehető ki: "MP META"
szerintem hozzá védőszemüveg, sisak használata kötelező.... :DDD

lehet, hogy erre gondolt... :F

(flexelésből nem, de szórólapból jó vagyok....) :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22081) FatalEror


FatalEror
addikt

Én a saválló 125mm korongot veszem 100ft ebből már egy 20-30db-ot elhasználatm és egyszer nem volt vele semmi baj

HardCore is my LifeStyle

(#22082) szab.tam válasza FatalEror (#22081) üzenetére


szab.tam
nagyúr

de azt is kérdezte, hogy hol? mármint, hogy hol ennyi? :U

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22083) FatalEror


FatalEror
addikt

Százhalombatta fuga olcsóság.........
amúgy dremel nek van gyári saválló korongja????

HardCore is my LifeStyle

(#22084) manoarc


manoarc
senior tag

Sziasztok !

Szerintetek különösebb gányolás nélkül megoldható egy gigabyte superb 460w táp venticseréje ? Ha igen , milyet tennétek bele ami halknak mondható ?

Köszönöm :R

{。^◕‿◕^。}

(#22085) 3.Aragorn válasza manoarc (#22084) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Valami jó kis Adda ventit.
Amúgy nem hiszem, hogy a 460-asodban csatlakozós a venti, sztem vágni és forrasztani kell majd.
Mindez persze garanciavesztéssel jár.

Nem minden vándorút céltalan...

(#22086) FatalEror


FatalEror
addikt

Ha jobban megnézed akkor elméletileg a ventiket csavar tartja tehát igen

HardCore is my LifeStyle

(#22087) imibogyo válasza manoarc (#22084) üzenetére


imibogyo
veterán

Megoldható könnyen, csak a légszállításra figyelj oda, hogy legalább annyi legyen, mint a gyári ventinek. :K

Ez szoros volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#22088) manoarc válasza imibogyo (#22087) üzenetére


manoarc
senior tag

Köszi skacok , már nem garis így nyugodtabb szívvel rontom el :D

{。^◕‿◕^。}

(#22089) FatalEror


FatalEror
addikt

Valahol el kell kezdeni

HardCore is my LifeStyle

(#22090) donpe válasza FatalEror (#22037) üzenetére


donpe
aktív tag

Huuu :D

Ez aztán a patkány dizájn. :) :R

(#22091) FatalEror


FatalEror
addikt

De te mit értesz a patkány desing alatt segíts és lehet úgy fog kinézni

HardCore is my LifeStyle

(#22092) donpe válasza FatalEror (#22091) üzenetére


donpe
aktív tag

Ezt :B

wiki

és ezt pozitív jelzőként használom :R

[ Szerkesztve ]

(#22093) FatalEror


FatalEror
addikt

Tehát magyarul a lehető legegyszerűb formaterv midenféke gányolós megoldással ütöt kopott külsővel :F

HardCore is my LifeStyle

(#22094) TESCO-Zsömle válasza donpe (#22092) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Erről nekem egyből a Mad Max és a hasomló poszt-apokaliptikus világok járgányai jutnak eszembe.

Alapvetően jó őket nézegetni, hagyni, hogy a fantázia sosem látott világokba röpítsen, de a mai világban kevesen ülnének rá egy ilyen guruló tetanuszmérgezésre. ;]

FatalEror: Pontosan. A Wiki meghatározása szerint ezek olyan motorok, amik le vannak strapálva, és épphogy csak az üzemeltetéshez szükséges javításokat végezték el rajtuk, azt is házilag barkácsolva a lehető legolcsóbban.
Az is kiemelik, hogy van egy másik kategória (Survival bikes) ahol csak stilisztikai célból alakítják ki a hasonló kinézetet, technikai oldalról rendes, jól karbantartott motorok.

Devastator. Ugyan hivatalosan ez egy TF mod, de a stílus erősen közelíti a Rat Style-t.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#22095) Melack válasza FatalEror (#22093) üzenetére


Melack
veterán

Azt a fanyarú fejet cseréld ki. Szerintem ez a rat-design igenis jól néz ki. A gányolós megoldást szerintem nem állja meg a helyét, mert ebben baromi sok munka van alapesetben, hogy úgy nézzen ki, ahogy.
De ha szeretnéd, akkor hívjuk steam-punknak :) Az gondolom jobban fog tetszeni :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22096) donpe válasza Melack (#22095) üzenetére


donpe
aktív tag

Maximálisan egyetértek az előttem szólóakkal. Ez tudatosan kialakított szakadt dizájn, ami nem a divatra, meg a csilli-villi-barbi dolgokra, hanem a funkcionalitásra és gányolásra hajaz.

Én csípem. ;)

és tényleg MadMax a stílus. Szerintem abból alakulhatott ki ez a szubkultúra.

[ Szerkesztve ]

(#22097) FatalEror


FatalEror
addikt

Én is szeretm és azért is gondolkozok ijen desingben mert szeretném megmutatni hogy nem csak a csillivilli moddok meg designek a nyerők egy modding versenyen

HardCore is my LifeStyle

(#22098) TESCO-Zsömle válasza Melack (#22095) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A Rat Style nem keverendő a Steam Punk-kal!

Míg előbbinél a a lelakott, lestrapált kinézet az elsődleges cél, a SteamPunk lényege azt a látszatot kelteni, hogy az adott masina egy gőz működtette mechanikus szerkezet.

(#22096) donpe: Mint Design, igen. De magának a terminusnak gyakorlati alapjai vannak. "Szegény ember vízzel főz" ugyebár. Akinek nincs pénze alkatrészre, de "menni kell", az talál módot a javításra.

(#22097) FatalEror: Nem csak, de azért általában. Bár rengeteg meló van benne, ami látszik is, azért egy ütött-kopott, rozsdás gép nem veszi fel a versenyt esztétikumban az általad említett modokkal. Egy ilyen gép, nem a nappali dísze, ha érted mire gondolok...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#22099) FatalEror


FatalEror
addikt

Értelek én csak valamit már kéne újítanom mert nekem ezek a csiricsáré moddok már unalmasak nem mondom hogy nem szépek csak anyi van belőlük mint a fene

HardCore is my LifeStyle

(#22100) Melack válasza TESCO-Zsömle (#22098) üzenetére


Melack
veterán

Én nem keverem a kettőt. De ha már így néz ki, akkor nem tart sokból steam punk dizájnra kialakítani. A víz és a vízgőz között már nem nagy a határ :) És akkor máris egyedibb.

PL

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.