Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) FatalEror válasza M_o_g_y_i (#22400) üzenetére


FatalEror
addikt

Van ennél jobb is:[link]

HardCore is my LifeStyle

(#22402) 3.Aragorn válasza FatalEror (#22401) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Úgy látom, ez már egy tisztességes munkaeszköz. :K

Nem minden vándorút céltalan...

(#22403) TESCO-Zsömle válasza FatalEror (#22401) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem egy ilyenre fáj a fogam. Már kétszer is majdnem megvettem, de aztán mégiscsak kellett a pénz máshova. Am brutál kis dög. Ilyennel tolták be az ablakászok előfúrás nélkül a csavarokat a vasbetonba.

Anno a BNV-n 60-ért megkaptam volna a limitált koffert, benne +1 ilyen méretű sima csavarbehajtóval és még 2 akkuval... Bánom, hogy nem vettem meg...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#22404) FatalEror válasza TESCO-Zsömle (#22403) üzenetére


FatalEror
addikt

Életed hibályát követted el..........én azonnal megvettem volna,nekem eddig a rekord a 180k amiért oda adták volna ezt a gépsárkányt,de ennyit minek adni egy olyan gépért amit nem használnék ki.......

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#22405) RMZ250


RMZ250
senior tag

Na mi van :F ez egy szerszám teszt oldal lett :U

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#22406) M_o_g_y_i válasza RMZ250 (#22405) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Szerszám is kell a tákoláshoz! :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#22407) Klemens válasza M_o_g_y_i (#22406) üzenetére


Klemens
őstag

Aki 30-40K-s szerszámokkal tákolni/gányolni akar az meg is érdemli. :D
Ilyen szerszámokkal "profi" munkát kell végezni.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#22408) M_o_g_y_i válasza Klemens (#22407) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Is-is. ;)
Kétszer nem akarok költeni u.arra a célra használható eszközre, és én inkább a jobb minőségűt veszem, mint egy "gagyit". 30-40e. már nekem is sok, egy 12e.+szállítás árú (fúró-) gépről indultam, de ilyen 20-25e. magasságáig még el tudom képzelni a vásárlást, ugyanis nem csak PC és környezete a felhasználási cél.
Erre egyébként pár éve vettem normális Dremel gépet, amivel azóta is meg vagyok elégedve, pedig a cuccal már vágtam ki pl. autó kalaptartóján a lemezt is hangszóró beépítéséhez.
Szóval bírja rendesen, aki ilyen 5-6e. HUF árú kis gépet vesz, majd látja meddig is bírja. :DDD
Viszont ha pl. nagyobb kört szeretnék kivágni egy ventillátornak pl., na arra már gyenge lenne, és be sem tudnám fogni a körkivágót. :(
Erre (is) kell a fúró>>> a többi az előzményekben olvasható. ;)

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#22409) DiceBlade


DiceBlade
aktív tag

Ezzel van valakinek tapasztalata? Vagy megérné ez azt a +2000Ft-ot? teljesítményre ugyanaz, de az olcsóbbnak nagyobb a fordulata
Viszont minőségre egyik sem tudom hogy milyen.. Nem lenne 24/7-ben használva, de jó lenne ha kibírna pár évet hobby-felhasználás mellett

(#22410) FatalEror válasza DiceBlade (#22409) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát én 0,5 évet se adok neki szerintem vedd meg ezt:[link] tecsoba,és ha nem jó,nem tetszik akkor visszaviszed és levásárolhatod az árát.......

HardCore is my LifeStyle

(#22411) DiceBlade válasza FatalEror (#22410) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

szolnoki teszkóban nézte apum de azt mondta nincs semmi ilyesmi
de akkor nekem is szét kell nézni úgy tűnik :D

(#22412) FatalEror válasza Klemens (#22407) üzenetére


FatalEror
addikt

Szerintem azért ez a totyik nem csak a gányolást és a barkácsolást takarja ,ha megnézed azért vannak itt szép igényes moddok,és tervek.Ehhez pedig ma már szinte ipari szerszámokra vannak szükségek mivel a barkács kategória ma már egy hulladék......de itt egy idézet:"nekem jó munkát végeznem,ehhez jó szerszámra van szükségem"és nem azt mondom,hogy a nincs jó barkács kategóriályu szerszám,de azok ma már szinte annyiba kerülnek mint az ipari szerszámok :W

HardCore is my LifeStyle

(#22413) FatalEror válasza DiceBlade (#22411) üzenetére


FatalEror
addikt

Sok sikert,remélem találsz...... :K
Ez talán még jó valamire:[link]

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#22414) Blabcsi válasza FatalEror (#22412) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Bizony annyiba.
Nekem egy ilyen gépem van.
Nem egy bivalyerős gép, de nekem nem is acélhoz kell, bár mint tapasztaltam szépen vágja azt is, csak lassabban.
Persze én nem ennyiért vettem, anno 3K volt. Csak azt sajnálom, hogy nincs hozzá flexi száram.
De ha valakinek van elfekvőbe egy fölös flexibilis hajtószár csak szóljon.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#22415) Klemens válasza FatalEror (#22412) üzenetére


Klemens
őstag

Én ezt értem, de olvasd el azt a hsz-t amire válaszoltam. :D
Ott az szerepel, hogy kell szerszám a tákoláshoz.
Persze, kell hozzá, de nem 30-40K-s fúrófej készlet. :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#22416) FatalEror válasza Klemens (#22415) üzenetére


FatalEror
addikt

De én azt nem annyiért vettem.....annyit azért nem szánnék rá.........és igaz DEWALT szerszámaim is vannak,de én nem csak tákolni szoktam,tavaly csináltam terasztető renoválást és ahhoz 2mm vastag acél lemezből csináltam tartótalpakat az oszlopokhoz,még a hegesztést is én csináltam és kellet rá lyukat (16mm átmérő)fúrni amivel belefogatom az oszlopot,és azért a 2mm acéllemezhez kell egy jó fúrószár készlet,na meg egy jó gép ami meghajtja azt......és nálam ez rendszeres......10év alatt kell egy s mást csinálni a ház körül.......ami nem 2 perces munka és nem is lehet tákolás módszerrel csinálni.....de nálunk a klímát is én szereltem fel,és mivel hátul kőzetgyapot szigetelést kapott a fal ezért a kültéri egységet oda nem lehetett felrakni és ahhoz is én csináltam,hegesztettem specko konzolt,hogy feltudjam rakni.......

HardCore is my LifeStyle

(#22417) Klemens válasza FatalEror (#22416) üzenetére


Klemens
őstag

Én azt egy szóval nem mondtam, hogy Te tákolsz vagy tákoláshoz vetted a szerszámaidat. :N
Fogd már fel poénnak! :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#22418) FatalEror


FatalEror
addikt

Persze veszem a lapot,csak mamár egy kis kaliberü munkához is komoly szerszámra van szükség,hogy be tudd fejezni..........mielőtt áttértem volna a DeWALT szerszámaira,az előtt kipróbáltam mindent:Bosch(zöld),B&D,stb meg ami van a praktiker meg más barkácsáruházak polcán de egy se bírta 2 évnél tovább és akkor csak bútort csináltam velük

HardCore is my LifeStyle

(#22419) Klemens válasza FatalEror (#22418) üzenetére


Klemens
őstag

A mai világban már ez megy.
Sőt... ha 5-6K-ért megveszel egy akkus fúrót/csavarhajtót pár hónap alatt tönkremegy az akkuja.
Annó, bár gondolom még ma is a Dremel gépek voltak az istenek. Abból el tudnék viselni egy készletet.
2010-ben azt hiszem, MTH első helyezéssel lehetett nyerni. Azóta meg sajna az MTH is megszűnt. :O

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#22420) BlackPriest válasza DiceBlade (#22409) üzenetére


BlackPriest
őstag

nekünk faterral mindkettő van. az enyém fekete, leégett, faternak sárga, sokkal többet használja, nem égett le

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22421) FatalEror válasza Klemens (#22419) üzenetére


FatalEror
addikt

Én szoktam nézni mindenféle használt szerszámokat,(jófogás.szerszampiac,..stb.) ha van valami jó kis nem lestrapált készlet akkor szólok

HardCore is my LifeStyle

(#22422) FatalEror válasza BlackPriest (#22420) üzenetére


FatalEror
addikt

Tehát a sárga szutyok tűrhető...
a fekete szutyok pedig egy kalap sz@r :F

HardCore is my LifeStyle

(#22423) Klemens válasza FatalEror (#22421) üzenetére


Klemens
őstag

Annyira nem használnám ki, hogy vegyek egyet.
Azért mert pár vágást akarok ejteni a pc-m házán nem fogok venni egy Dremel készletet. :D
Viszont köszönöm a jó indulatot! :)

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#22424) RMZ250


RMZ250
senior tag

Én akkor is úgy látom, hogy egy kicsit túl van lihegve ez a dolog. 5 éve vettem egy noname flexet 4000ft-ért a vásárban. Csináltam vele 2 garázskaput, 25 méter kerítést, egy komplett könnyű szerkezetes garázst és még sok minden apróságot. Igaz, hogy nem 5 sec alatt vágta át zártszelvény hanem 15 alatt de így is kész lett. Az a lényeg, hogy nem kell ész nélkül nyomni neki. Még mindig tökéletesen működik. Ha 5 évente ki is kell dobni akkor is jobban megéri. Pár évente mindig van rá néhány ezres mint egybe kiadni 40-50 ezret. Hangsúlyozom ha valaki nagyüzemi körülmények között naponta tekeri a gépeket akkor oda kell a minőség, de ez egy házi barkács téma. Vékony lemezek, csövek, rácsok, plexik, stb. És most ne akarjunk itt beton födémet átütni meg tengerjáró hajót javítani.

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#22425) FatalEror válasza RMZ250 (#22424) üzenetére


FatalEror
addikt

Igen te vásárba vetted a flexed amit vettem vásárba noname kőrfűrészemet felszereltem egy asztalra és én abból 20-30 lakást bebútoroztam (ezzel pénzt kerestem)és a mai napig megy,és a mai napig semmi baja..és a 4-5évvel ezelőtt semmi baj nem volt a barkács gépekkel.....nekem is vannak abból az időkből származó gépeim és mai napig semmi baja,és egy flex-se kerül 40-50k persze van olyan d otthonra elég egy 700-1000W-os ami 18-25k-ig skálázódik(ipari termékről beszélek) nem letolni szeretnélek,és légyszíves ne vedd sértésnek
U.i.:a vásári gépekkel semmi baj igazi jó kis orosz gépek.....

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#22426) #10726912 válasza RMZ250 (#22424) üzenetére


#10726912
törölt tag

Csak dewaltot megrózsasíny boscht meg drennert, mert máskülönben nem lehet kivágni a ventilátornak a buzaköröket :C :DDD Az evolúció is így fejlődött: Isten megteremté Ádámot meg Évát, azok vásároltak a veséjükre felvett jelzálogból 4-500K-ért DEWALT kisgépeket és össze dobtak egy francia ágyat, merhá valahogy össze kellett toszni az emberiséget ;]
Egy dewalt árából veszek 3 kis csájná gépet, beszerelem a ventilátort az azokkal kivágott likba, meg az oválokat a kalaptaróba, a maradékból meg szétiszom az agyam.
Vagy csak azért van ez a topik, mert a dewalt gépek mellett már nem futja, csak gányolt PC-kre?? :U

(#22427) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Üdvözlet!

Lehet, hogy nem éppen ide illő kérdés, de nem tudjátok esetleg hogy hol lehet kapni apró mosfet hűtőbordákat?

Valami ilyenre gondolok: http://www.enzotechnology.com/mos-c1.htm#

(#22428) imibogyo válasza Vegitaa (#22427) üzenetére


imibogyo
veterán

Ha jól látom Enzotech-nél lehet! ;] :P Bocsi magas labda volt....

Amúgy nézz körül hazai elektronikai kft-knél. Nekik biztos van valami hasonló. Maximum nagyobbak, amiket szét tudsz fűrészelni. Én anno legalábbis így gyártottam a 3870-emre. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22429) Vegitaa válasza imibogyo (#22428) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Az oké, de nem tudom, hogy van-e hazai képviselet... :)

[ Szerkesztve ]

(#22430) FatalEror válasza Vegitaa (#22429) üzenetére


FatalEror
addikt

Tessék remélem itt találsz:[link]

HardCore is my LifeStyle

(#22431) RMZ250 válasza FatalEror (#22425) üzenetére


RMZ250
senior tag

Még,hogy nem kerül 40-50be:

http://www.gepszektor.hu/index.php?site=product&id=450&c_id=&g_id=&s_id=

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#22432) bandi94 válasza Vegitaa (#22429) üzenetére


bandi94
tag

Lomex Kft...HEStore...most hirtelen nem tudok többet...

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#22433) FatalEror válasza RMZ250 (#22431) üzenetére


FatalEror
addikt

Igen mert a gepszektor alapvetően roh@dt drága,hasonlítsd össze egy gelko-nak az áraival az meg már nem az én bajom,hogy a FLEX-termékeket csak a gepszektor forgalmazza :W [link] ez a flex konkrétan 5000ft-al olcsóbb a gelko-nál

HardCore is my LifeStyle

(#22434) FatalEror


FatalEror
addikt

Többé nem fogok dumálni a DeWALT gépekről ebben a totyikban
de aki valamilyen szerszámmal,géppel kapcsolatos kérdése van az itt tegye fel:[link]mert ezt a totyikot azért csináltuk M_o_g_y_i_-val,hogy mostantól ide kerüljenek a szerszámgépes témák,vásárlások

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#22435) siti


siti
senior tag

lakásfelújításnál egy makita horonymarót béreltem, amihez ezt a használati utasítást kaptam: bekapcsolod és tolod izomból, azért jók ezek az ipari gépek, mert erősebbek nálad. gépház oldalára elég a fél mm-es lemez? nem lesz ilyen megnyomod elgörbül?

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#22436) TESCO-Zsömle válasza siti (#22435) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

azért jók ezek az ipari gépek, mert erősebbek nálad

Milyen igaz! :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#22437) macko20 válasza siti (#22435) üzenetére


macko20
őstag

Még talán kisebb is

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#22438) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Párolóból készíthető Wifi jelnövelő range extender, párolóból olcsón elkészíthető: :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22439) Wind-Storm válasza zoltanz (#22438) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Meg a cantenna... :C
elég tré ilyen kis antenna nélküli adapterekkel szórakozni, 100, hogy a fókuszpont sincs jó helyen.

Akkor már inkább egy biquad-ot érdemes csinálni [link]
ez is irányított, és egy normális, külső antenna csatlakozós adapterre ráköthető.

(#22440) szab.tam válasza zoltanz (#22438) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a south park-ban volt valami ufós rész. eric cartmen seggéből valami ilyen antenna nyílt ki.... :DDD

szerk:
megvan. :))

1/.1. Cartman anális beültetése

tartalom...

[link]

úgyhogy bele sem merek gondolni, nálatok hol volt az antenna azelőtt... :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22441) mrterminator


mrterminator
aktív tag

Próbálok nem gányolni a házépítéssel, de igazi házibarkácsolás megy, mindent kézzel :D

Többi kép itt:[link]

[ Szerkesztve ]

(#22442) BRIKLY válasza mrterminator (#22441) üzenetére


BRIKLY
veterán

ez gyönyörű!:Y valami hasonlót akarok csinálni a maxdata házamból. le írhatnád a "receptet". [link]

(#22443) szab.tam válasza mrterminator (#22441) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szeretjük az ilyen képsorozatokat, mert folyamatában lehet látni mindnet. :))
szép, tetszik, gondolatra serkentő.
gratula. :C

az előlap teljesen új lemezzel való megoldása kifejezetten ötletes, nem korlátoz a régi adottsága. ez különösen tetszik. és a szálcsiszolás sem kevésbé.

majd még jöhetnek képek, ha teljesen kész leszel, és beköltöztél. :K

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22444) BlackPriest válasza mrterminator (#22441) üzenetére


BlackPriest
őstag

az előlap milyen vastagé s mivel vágtad?

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22445) Melack válasza mrterminator (#22441) üzenetére


Melack
veterán

Nah ilyenkor érzem azt, hogy van még hová fejlődni...

És egyre jobban érzem, hogy kell egy kibe....bérelt műhelyke, ahol lehet dolgozni :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22446) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Gyönyörű, igényes munka.

(#22447) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Én is készítgetek hasonlókat, de azért ennyire még nem nyomom profin... :)

(#22448) #19617792


#19617792
törölt tag

rendkívül profi rezonancia mentes vinyó rögzítés. :D képek

(#22449) Bakitm : jah, hülye picasa alapból private-ra állítja a képeket...

[ Szerkesztve ]

(#22449) Bakitm válasza #19617792 (#22448) üzenetére


Bakitm
tag

Nekem nem jön be a kép. :(

[ Szerkesztve ]

(#22450) szab.tam válasza #19617792 (#22448) üzenetére


szab.tam
nagyúr

rossz a link, vagy nem tetted nyilvánossá.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.