Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22501) Wind-Storm válasza BlackPriest (#22500) üzenetére


Wind-Storm
őstag

De lehet ajánlott csak nem 12 és 5V közé kötve hanem ellenállásos átalakítóval!
A többi megoldásról meg nem is beszélve...

[ Szerkesztve ]

(#22502) BlackPriest válasza Wind-Storm (#22501) üzenetére


BlackPriest
őstag

úgy minden további nélkül

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22503) madd dogg válasza BlackPriest (#22500) üzenetére


madd dogg
senior tag

Egy értelmes indokot mondj, hogy miért nem.

(#22504) Klemens válasza madd dogg (#22503) üzenetére


Klemens
őstag

Azért nem lehet az 5-12V-os megoldást, mert ha netán zárlatos lesz a venti, bár erre kicsi a valószínűség, de végülis meg van és az ördög nem alszik, akkor az megterhelő a tápnak és akár az egész gépet viheti.
Ha ellenállásos módszerrel van megcsinálva, akkor ilyen gond nincsen. :)

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#22505) BlackPriest válasza madd dogg (#22503) üzenetére


BlackPriest
őstag

Klemens leírta a frankót. korábban is volt szó róla itt, az ágak között nincs védelem, hazavághatja egy szar venti a tápot, még ha nem is valószínű. az én kezemben egy zárlatos floppy táp miatt égett már le gép szó szerint. a tápkábel átolvadt az ide kábelen, kuka volt az egész

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22506) Beretvás válasza madd dogg (#22503) üzenetére


Beretvás
addikt

Most jön a szokásos gyári megoldásos duma?? Hiába csinálja a gyártó is így akkor sem ajánlott. :K

(#22507) BlackPriest


BlackPriest
őstag

egy ilyen a tuti megoldás, ahogy korábban is írták már

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22508) Wind-Storm válasza Beretvás (#22506) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Saját felelősségére vegyen mindenki ilyen revoltec csodát, más gyártó tudtommal nem gyárt, nem véletlenül...

Tehát ilyet ne!

De akár lehetne a processzor tuningolását is említeni, emelheted a feszültséget piros szintig, nincs kiiktatva a ehetőség, mégsem ajánlott ezt tenni.

[ Szerkesztve ]

(#22509) #19617792


#19617792
törölt tag

VGA hűtésre támadt egy morbid ötletem. :DDD fognék egy teljes magasságú, halott PCI-os eszközt, egy kicsit szétfűrészelném (ventinek vágnék helyet, esetleg a csatlakozót is levágnám), fúrnék rá néhány lyukat, rácsavaroznék egy-két ventit és voilá. :DDD nincs kedvem a VGA hűtését esetleg roncsolni, inkább pár mm-rel alatta a levegőben legyen a venti, legalább a motor holtterét is kiküszöbölöm. :D

(#22510) Wind-Storm válasza #19617792 (#22509) üzenetére


Wind-Storm
őstag

voilá :DDD
van rajta még valami busz csatlakozó is :C

[ Szerkesztve ]

(#22511) Klemens válasza #19617792 (#22509) üzenetére


Klemens
őstag

PCI-os eszközt? Mire gondolsz?

Én is gondolkodtam egy hűtés tuningon a 4850-emen, de akkor már túl magas lenne, szinte 4 slotos.
A mostani műanyag burkolatot levenni, hajlítani alu lemezből egy másikat 2x92mm-es venti helyet kivág és rátesz a bordára. Ezzel a gond az, hogy egy átlagos venti 25mm magas, ergo annyit magasítana a már alapjáraton 2 slotos hűtésen és az úgy már nagyon magas lenne. :(

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#22512) Gyíkac válasza #19617792 (#22509) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

csatlakozót is levágnám--> Erősen ajánlom, hogy leszedd a pci csatolóról a kis réz érintkezőket ha furkálva akarod vissza tenni:) De korrekt 5let!!
Lehet meg is valósítom majd 1X :D

(#22513) #19617792 válasza Klemens (#22511) üzenetére


#19617792
törölt tag

egy döglött hangkari, hálókari, videókari, mindegy, csak valami, ami stabilan rögzül valahová és legalább néz ki valahogy. :DDD kifűrészelni abból egy ventinek való nyílást (nem kerek, nem fontos az :D), néhány lyuk a csavarokhoz és az egészet beszúrni VGA alá 1-2 slottal. nekem nem gond ha a magas, több bővítő kártya úgy sincs, meg szerintem nem is lesz. amire még gondoltam, az az Arctic Coolingnak a Turbo Module, két darab 80x80x15-ös szinkronban egy tápról, nincs kerete, csak néhány lába, amit be lehet szúrni a bordába. S1-re is így rögzül.

(#22510) Wind-Storm: túl egyszerű. :P meg csúnya, meg gyári nem barkács. :P

(#22512) Gyíkac: persze, leszedném azt is, úgyse kellene az már oda. :D arra is gondoltam még, hogy fából valami hasonlót faragni...

[ Szerkesztve ]

(#22514) Klemens válasza #19617792 (#22513) üzenetére


Klemens
őstag

Jaaaa, értem már. :D
Mondjuk ez tényleg a gány megoldások közé tartozik. :D

Én is néztem azt a modult, viszont azon "csak" 8cm-es ventik vannak meg fogalmam sincs miképpen tudnám felrakni a 4850-em gyári bordájára. Ez is végülis ugyan annyibe kerül, mint 2db 92mm-es AC venti.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#22515) Wind-Storm válasza #19617792 (#22513) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Pedig olyan jópofa, mint egy játéxer, és milyen jó hangon zöröghet is hozzá :DDD

De ezek a turbo modul ventik mindig megmosolyogtatnak, olyan kis gagyik a bordához képest :D

(#22516) #19617792 válasza Wind-Storm (#22515) üzenetére


#19617792
törölt tag

ja, kis pirinyók. :DDD de úgy néz ki egész jók.

(#22514) Klemens: gányolás, ugyanmár, működjön, jó legyen, más nem érdekes. :DDD a Turbo Module olyan, hogy van 3 lába a ventinek, középen egy picit vastagabb rúd, két oldalt meg "kampós", belenyomod a bordába, a két szélső megakad a bordában (kampós végük miatt), középső picit feszíti a lemezt, igaz, picit meghajlítják a bordát, de nem vészes. ha olyasmi a VGA-d hűtője, mint az S1, tehát "nyitott" borda, akkor arra jó lehet. nekem ilyen az Asus 6850.

[ Szerkesztve ]

(#22517) Klemens válasza #19617792 (#22516) üzenetére


Klemens
őstag

Így van, de azért nem alkalmaznám egy tényleg gamer pc-ben. :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#22518) Wind-Storm válasza #19617792 (#22516) üzenetére


Wind-Storm
őstag

még ez jutott eszembe :DDD [link]

(#22519) siti válasza Klemens (#22514) üzenetére


siti
senior tag

gány megoldás? most nem azért de melyik topicban is vagyunk :D
sima plexi is jó, de egy régi hangkártya, leragasztott érintkezőkkel és keresztbe átfúrva az egy instant need.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#22520) Klemens válasza siti (#22519) üzenetére


Klemens
őstag

Persze-persze értem én. :D
Legalább lenne valami jó kis szaftos ami ide a topicba való. :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#22521) madd dogg válasza Beretvás (#22506) üzenetére


madd dogg
senior tag

Miről beszélsz? Értelmes indoklást kértem, megkaptam.

(#22522) madd dogg válasza Wind-Storm (#22515) üzenetére


madd dogg
senior tag

Használtam az S1-en őket 2 évig, nagyon halkak, szinte hangtalanok. És kb 30 fokot jelentettek a 3870-en :)

(#22523) Wind-Storm válasza madd dogg (#22522) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez relatív, de akkor szerencséd volt :D

(#22524) BlackPriest válasza #19617792 (#22509) üzenetére


BlackPriest
őstag

megelőztek, van gyári, de az ötlet jó :)

http://cache.futurelooks.com/wordpress/wp-content/uploads/2008/06/vizo_propeller_0003.jpg

ez mondjuk más célra készült, de erre is hibátlan

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22525) #19617792 válasza BlackPriest (#22524) üzenetére


#19617792
törölt tag

pont ilyenre gondoltam, csak mondjuk 9-es ventikkel, de a Scythe-os se rossz, 2x 8cm venti lehet elég is.

(#22526) BlackPriest válasza #19617792 (#22525) üzenetére


BlackPriest
őstag

láttam olyat is, bár kisebb ventivel, ami egy sín volt és ott lehetett állítani hova kerüljön a venti. de azért menőbben nézne ki egy szétfúrt régi kártya. pl egy scsi, abból voltak jó nagy dögök :D

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22527) FatalEror válasza Klemens (#22517) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem értem a felfogatási problémádat a turbo module-al kapcsolatban,erre találták ki a műanyag kötözőt

HardCore is my LifeStyle

(#22528) Wind-Storm válasza FatalEror (#22527) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Azokat nem hinném, hogy műanyag gyors-kötegelővel oda lehetne fogatni.
Egy 12 centis ventit viszont igen..

(#22529) FatalEror válasza Wind-Storm (#22528) üzenetére


FatalEror
addikt

és még sok minden mást........aldot jó ember volt,aki kitalálta a műanyagkötözőt :R

HardCore is my LifeStyle

(#22530) Wind-Storm válasza FatalEror (#22529) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:D...

(#22531) BlackPriest válasza Wind-Storm (#22528) üzenetére


BlackPriest
őstag

én a 12cm-es ventit tükörragasztóval próbáltam, hülye ötlet volt...utána jött a befőttesgumi :D

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22532) FatalEror válasza BlackPriest (#22531) üzenetére


FatalEror
addikt

igen igen a befőttes gumi se egy rossz dolog......,de hát én most a ventiket cipőfűzővel raktam fel......,de a műanyag kötözővel a még a képkeretet is feltudom rakni......

HardCore is my LifeStyle

(#22533) mrterminator válasza BlackPriest (#22524) üzenetére


mrterminator
aktív tag

Saját megoldás a problémára :D [link]
Sehol nem tudtam venni normálisat, úgyhogy aluból 2db 12cm ventinek csináltam keretet, ami a ház slotjához lehet csavarozni úgy, mint pl a videókarit. Ezzel tehermentesítem a két venti súlyától a kártyát, meg egész pofásra sikerült(szerimtem) Más kérdés hogy 4 slotos lett a videókari így :DDD

(#22534) FatalEror válasza mrterminator (#22533) üzenetére


FatalEror
addikt

Ez nagyon gyönyörű nekem is tetszik....... :R :))

HardCore is my LifeStyle

(#22535) BlackPriest válasza mrterminator (#22533) üzenetére


BlackPriest
őstag

ez már nem a gányolás kategóriája :Y

[ Szerkesztve ]

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22536) mrterminator válasza BlackPriest (#22535) üzenetére


mrterminator
aktív tag

De még házi barkács! :DD hátha valakinek segít az ötlet :K

[ Szerkesztve ]

(#22537) #19617792 válasza mrterminator (#22533) üzenetére


#19617792
törölt tag

ez állat! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22538) Wind-Storm válasza mrterminator (#22533) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez nem rossz, az alaplaphoz akkor nem is csatlakozik? :)

[ Szerkesztve ]

(#22539) mrterminator válasza Wind-Storm (#22538) üzenetére


mrterminator
aktív tag

nincsen az alaplaphoz rögzíve, aránylag sikerült 2 slottal megtartani hogy ne "konyúljon" le és vízszintbe maradjon (azért nem csimpaszkodnék rá pluszba)
De az első ötletem nekem is az volt hogy egyik pci slotba lesz plusz tartója, de azt műanyagból kellett volna rá erősíteni és anélkül is jól tart.

(#22540) Wind-Storm válasza mrterminator (#22539) üzenetére


Wind-Storm
őstag

aha :K

(#22541) FatalEror


FatalEror
addikt

A múltkori cipőfűzős hdd hűtő után úgy gondoltam,a régi 9200-es radeonomat is meg kell reformálni
[a gyári borda]
[az új bordával]

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#22542) imibogyo válasza FatalEror (#22541) üzenetére


imibogyo
veterán

Ez nagyon jó lett!! Nem mozog a borda amikor felállítod a kártyát, vagy a postás gumi ennyire jól tart? :D

(#22543) psycho18 válasza imibogyo (#22542) üzenetére


psycho18
tag

:Y
az egy proci box rajta?

(#22544) Gyíkac


Gyíkac
aktív tag

egy misét megér a mai mutatványom :)

valaki leszedett róla néhány smd-t mindenestől

egy gainward 9800 gtx 512 mb szééééépen megy délutántól a családi gépben:)

[ Szerkesztve ]

(#22545) FatalEror válasza imibogyo (#22542) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem nem mozog nagyon szépen megmarad fejjel lefelé is,de van még egy gumi,majd rárakom a gumikat meg egy külön általam készített slot hűtés hűti+a bordát de,a gumi az elsődleges 3dmark 2001 alatt 20 fokos volt a cucc....
psycho18:
igen ez a1090t-m gyári hűtése.....

HardCore is my LifeStyle

(#22546) FatalEror válasza Gyíkac (#22544) üzenetére


FatalEror
addikt

Egész jó asszem megvan a vga szervizesem....

HardCore is my LifeStyle

(#22547) macko20 válasza FatalEror (#22541) üzenetére


macko20
őstag

A postás gumi elöregszik valami alternatív megoldást keres mert 2-3 hét és vége....

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#22548) BlackPriest válasza Gyíkac (#22544) üzenetére


BlackPriest
őstag

ügyes

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22549) FatalEror válasza macko20 (#22547) üzenetére


FatalEror
addikt

tudom holnap megyek az aldiba és veszek 50cm-es műanyagkötözőt,aztán majd készülnék egyéb érdekességek......

HardCore is my LifeStyle

(#22550) Wind-Storm válasza Gyíkac (#22544) üzenetére


Wind-Storm
őstag

és még bele is lehet tolni a slotba? :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.