Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6501) vandor01 válasza adidas4death (#6499) üzenetére


vandor01
őstag

ezen eleg erosen elgondolkoznek a helyedben!
a 880M kb egy jo eros 960-as...
JA es ez upgradelheto!! mig a lent emlitetett multikultimedias cuccok NEM-igazan :(

[link]

de akar te is rendelhetsz egyenesen a gyartoktol upgradelheto gepezeteket!

[link]

[link]

[link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6502) NTonee válasza vandor01 (#6501) üzenetére


NTonee
veterán

,,a 880M kb egy jo eros 960-as..."
Hogy mi?
Szerk: ja, hogy asztali.

[ Szerkesztve ]

(#6503) Muerte válasza NTonee (#6502) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ahoz se passzol,mer' az meg erősebb vagy 20%-kkal. A mobil 960M-től meg ~50%-kkal erősebb a 880M...

[ Szerkesztve ]

(#6504) NTonee válasza Muerte (#6503) üzenetére


NTonee
veterán

Igen, de az asztalihoz már legalább közelebb van. :) csak épp a 960 az erősebb.

(#6505) vandor01 válasza Muerte (#6503) üzenetére


vandor01
őstag

akkor nem mondok hulyeseget :):)
jobban jar Clevo 880m -el a hirdeto szerint zsir uj!
ha nem a "teherautorol esett" le? meg talan gari is akad ra?

mintha vesz 3kilobol vmi x50/x60 (m) es kommerszet.. msi/asus/acer/lenovo....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6506) Muerte válasza NTonee (#6504) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Tegnap rányomtam alul a kis win10 frissítő ikonra hogy majd töltse le a cuccot,ma ránézek és ez fogadott:

Nagy az öröm :DDD ,na mindegy is,lehet jobb nem kisérteni a szerencsét,itt az ideje hogy felrakjak akkor egy 8-cat,valamit muszáj mert ez a win7 ami fent van több mint 2 éves és most már egy XP-vel vetekszik kb. annyira tele van szemetelve.

vandor01: Egyértelműen jobb döntés,az nem vitás.

[ Szerkesztve ]

(#6507) NTonee válasza vandor01 (#6505) üzenetére


NTonee
veterán

Az elég nyilvánvaló, hogy a 880m messze körözi a 960m-et, de te nem ezt írtad. :N Hanem, hogy a 880m egy erősebb 960, ez meg semmilyen formában nem igaz.
Arra a gépre itthon nincs gari, az eladó sem fog hazai garit adni rá. Láttam a noti ajánlós topicban, hogy írod ezeket a gépeket, de tedd hozzá minden alkalommal, hogy csak németországban garis, oda kell visszajuttatni. Ez sokaknál kapásból bukta lesz.

(#6506) Muerte75: furcsa módon nekem azóta is azt írja, hogy még vizsgálják, hogy a gépen menni fog e. Vizsgálják, hogyne. :U

[ Szerkesztve ]

(#6508) KillHates válasza Muerte (#6506) üzenetére


KillHates
nagyúr

:Y Mert egy hulladék fosod van! :P :D
Mindig is mondtam, hogy nem jók azok az álijeverek semmire sem! :DDD
Legfeljebb fűteni :K

Egyébként jobb is, hogy nem megy fel. Kérdezd csak meg Kretén-t, hogy mekkora botrány van a régebbi AW-kkel :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6509) Muerte válasza KillHates (#6508) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Felmenne az ha annyira szeretném ;] ,de inkább még várok pár napot-hetet,most jó páran tesztelés fázisban vannak vele,egyébként fizikai kárt nem csinál a kijelzőben,Linux alatt szoftveresen újra lehet írni az EDID eeprom-ot és lehet újra füstöltetni :DDD

...mi van Kreten-nel? :DDD Ő szopik a magyar alaktrészek miatt,nem én ;)

NTonee: Nálam gyorsan kivizsgálták :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6510) Szepi1979 válasza Muerte (#6506) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Nálam is ez van. Arra gyanakodtam hogy az mxm kártya csere miatt. ? ? ?

“ nem kell mindig nyerni “

(#6511) Muerte válasza Szepi1979 (#6510) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Elvileg köze nincs a vga-hoz,de amúgy szinte biztos hogy vakon van itt mindenki...Ez csak egy bla-bla amit a MS ír,az okot ők sem tudják biztosan,vannak sokan akik megjelenés óta hibátlanul használják AW-n.Viszont az is biztos hogy AMD kártyás AW-n nem történt még füstölés,LG és Samsung paneleket érintett,és most a legújabb verzió hogy a PrecisionX lehetett a ludas,a többi meg majd még kiderül.

(#6512) Ursache válasza NTonee (#6502) üzenetére


Ursache
senior tag

Mondd még egyszer hogy mi! :C

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#6513) gergo5991


gergo5991
őstag

Na sziasztok, meg lett az msi ge62apache. Egyenlore meg semmi nincs rajta, se game, se software. Egyenlore egy virusirto lessz rateve aztan fogom csak halozatra koti (net), nem merek v.irto nelkul, de gondolom ez jogos. Kinezetre nagyon tetszik, a kijelzo is nagyon jo, a billentyuzetrol meg nem tudok velemenyt mondani, de a touchpad az nem jon be. Mozgatni meg kattintani meg jo, de a jobb click az mar huzos, a gorgeteshez meg ra kell nyomni az ember kezet. Na de nem baj, ugyis egerrel lessz csak hasznalva, (azon is rossz most a gorgeto pff). Ssd nelkul most meg 19 mp-alatt kapcsol be. 1 terrabol 900 hozzafehheto, abbol 150 giga a rendszer (wat?). Igy alapjaraton 50 fokos a proci, 2700rpm-en futott csak 1 ventilator a 2bol.
Azthiszem mindent amit lehetett idaig elmondtam. Kulsore a kijelzo fem fele burkolatu, az alja muanyag, nem recsegos-ropogos.

Akit a kesobbiekben erdekel barmi info rola, irhat pm-et, vagy ide is irhatok ha nem szamit offnak.

Boltban dicsertrk hogy jot valasztottam, de a gyanus kedvesseg azonnal elmult miutan vosszautasitottam +1 ev gari bovitest 30k ft ertekben, aztan ijesztgettek hogy egy alaplap 90-120k es ha elromlik mindent kell cserelni, bar ugy tudom hogy a legtobb allkatresz nem integralt, a vga se.

I7 5700hq,gtx 960m, 16gb ram, 1tb 7200rpm hdd, full hd matt ( azthiszem TN panel)

[ Szerkesztve ]

(#6514) capulet75 válasza gergo5991 (#6513) üzenetére


capulet75
addikt

Azt hiszem abban minden integrált. CPU is meg a VGA is.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6515) KillHates válasza gergo5991 (#6513) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem akarlak elkeseríteni, de ebben integrált MINDEN! Még a proci is. De legalább így nem fog fájni a fejed a bővítés miatt. Legfeljebb dobsz bele még két NGFF SSD-t és rittyentesz egy szét RAID tömböt belőlük.

Szerencse, hogy nem vetted meg a két éves gari utáni garancia kiterjesztést, mert azt mindenféle pisztlicsáré csaló biztosítók adják, nem az MSI szervize és persze mire kifut a gép a két éves gyári garanciából, addigra a 16-ik jogutódja sem lesz már meg a biztosítónak.

Vigasztaljon továbbá az is, hogy ezek az új BGA-s procik és az új nVidia BGA-s GPU-k már nem igazán szoktak tönkremenni, csak akkor van gebasz, ha egy nagypárnányi koszt már magába szívott a gép. Szóval nem árt fél évente takarítani és pasztázni a masinát!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6516) capulet75


capulet75
addikt

Vége a tokozott mobilprocesszoroknak, nem lesz itt bővítgetés. ( Köcsög Intel. :(( ) Addig fogom én is upgrade-elni a Clevo-t ameddig csak lehet.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6517) gergo5991 válasza KillHates (#6515) üzenetére


gergo5991
őstag

Ehh, pedig az remlett hogy ebben cserelheto a grafikus, nem mintha szandekomban allna. Nyuzni nem fogom a gepet, de remelem hogy birni fogja 6 evig, mint az elozo 2009es macbook pro. De ha ugy alakul fel evvel a 2 eves gari utan eladom. Ez a pasztazas cuccost mennyibe kerul amugy?
Az esetleg vigasztalana, az asus g551 vagy lenovo 50-70 is full integralt minden? Mert ez a 2 masik valasztasom lett volna, bar asust szinte lehetetlen venni emiatt maradt az msi

[ Szerkesztve ]

(#6518) capulet75 válasza gergo5991 (#6517) üzenetére


capulet75
addikt

A 4th gen után minden cpu integrált lesz. VGA-ból csak a csúcs kettő MXM mindig. ( 770-780 , 870 - 880, 970 - 980) Hat évig szvsz nem tart ki semmi. Még egy full-full noti sem.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6519) k-adi válasza capulet75 (#6518) üzenetére


k-adi
nagyúr

Attól függ, mit értesz kitartás alatt. Ha mindegy csak elinduljon kategória akkor 5 év elképzelhető, egy fullosnál főleg. Nem kell dobálni és évente kell takarítani, pasztázni, stb.
Az én laptopom ami középmezőnyben sem a legjobb volt anno, 5 éves már és Dying Lightot (2015 Q1 megjelenés) még vitte mediumon max. felbontással (persze nem fhd)

[ Szerkesztve ]

(#6520) Muerte válasza capulet75 (#6518) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az első AW-m még a mai napig praktizál hibátlanul,pedig áprilisban múlt 5 éves :K Az igaz hogy bill.,ventik voltak már benne cserélve,vga 5870m cfx,7970M,aztán végül 680M 2 éve,de a lap még az eredeti :DDD

(#6521) capulet75 válasza Muerte (#6520) üzenetére


capulet75
addikt

Nos ugye a kérdéses notinál ezt nem lehet megtenni. :N Egy 960 aligha lesz hat év múlva is jó.

(#6519) k-adi: nem tudom természetesen biztosra, de nagy összegben fogadnék rá hogy 2020-ban annyira lesz használható mint ma egy 50k-s használt noti.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6522) gergo5991 válasza capulet75 (#6521) üzenetére


gergo5991
őstag

Ez a gyors fejlodes meg minden total elviszi az ember kedvet barmi veteltol is. A teljesitmeny noveles helyett fejlodhetne inkabb a teljesitmeny csokkentese (szoval kevesebb energiat igenyeljenek a rendszerek,programok,jatekok) marmint egy 960m 5 ev mulva pld ne gyengenek szamitson, inkabb 5x erosebbnek mint most :)

[ Szerkesztve ]

(#6523) Muerte válasza capulet75 (#6521) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát ha napi szinten nyüstölve lesz játékokkal akkor jó ha a gari időt kihúzza majd szerintem.Ilyen gépem volna akkor 3 havonta ICD,meg nagytakarítás az a minimum.

(#6524) capulet75 válasza Muerte (#6523) üzenetére


capulet75
addikt

Sajnos ez egy ilyen buli. Jövőre én is tervezem felhúzni a notit. Először két M2-es ssd, az msata portokba két ezres sshd, utána 780m-980m (szigorúan 8GB-os) , aztán kijelző egy IPS-re, aztán CPU. Persze ezt elosztom kb két évre. Vagy sz@.ok az egészre. ;]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6525) Muerte válasza gergo5991 (#6522) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Amúgy ha hosszútávra tervezel ezzel a géppel,akkor én a helyedben 970M-mel vettem volna ami +50-60% teljesítmény (még most sem késő ;] ) mert a 960M már most is harmatos komolyabb játékra,jövőre meg már :( Néztem tesztet a gépről [link] a vga hűtése jó,max.72°C-ra ment fel a 970M bench alatt,ezt még egy prémium pasztával 70 alá lehetne szorítani,a proci hűtő az gyér ott pillanatok alatt 90°C terhelésre,de ott is paszta és/vagy KillHates gyártana neked rá valami passzív cuccot ami lentebb húzná még talán 80 alá is,akkor már bírnia kellene több éven keresztül a nyüstölést.

capulet75: Én már egy rohadt OS-t is lusta vagyok feltenni,nem hogy fejleszteni :D

[ Szerkesztve ]

(#6526) capulet75 válasza Muerte (#6525) üzenetére


capulet75
addikt

Igen. Azt is kéne. :DDD

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6527) KillHates válasza gergo5991 (#6517) üzenetére


KillHates
nagyúr

Felesleges aggódnod. Ha nem történik valami dráma, akkor bőven ki fogja bírni a 6 évet és még mindig viszonylag értékes gépe lesz, főleg ha szép állapotban megőrzöd. El nem tudom képzelni, hogy egy RAID-be kötött PCI-E SSD mit nem fog tudni kiszolgálni. Tudvalevő, hogy a leglassabb operációs rendszer a Vista és az kb. 6 éve élte a reneszánszát 5400 rpm-es HDD-ken!!! És simán elvoltunk vele... (oké fogcsikorgatva, de az XP rettenetes felülete után a Vista szépsége kárpótolt a borzasztó lassúságért)
Mivel ez egy prémium gép, feltételezem, hogy nem fog szétesni két év után, nem lesz hibás, nem fogja elfosni magát mert azért elég combos hűtést tettek bele. Persze fontos, hogy jó paszta is legyen alatta és tiszta legyen a hűtés! Egy ilyen karbantartás a gép típusától (szerelhetőségétől) függően 3.500 illetve 7.000 Ft

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6528) NTonee válasza Muerte (#6509) üzenetére


NTonee
veterán

Túl sok poresz van a gépen, nem győzik mindet megnézni ms-ék. :D
Viszont lassan nálam is újra kellene húzni a windowst és így most nem tudom, hogy mi legyen.
Holnap meg egy jópofa masinával lesz dolgom. A 10 éves gépem visszakerült hozzám, asus z96js (t2390, ati x1600). Arra is windowst kéne rakni. Win10 mit fog hozzá szólni? :D

[ Szerkesztve ]

(#6529) Muerte válasza KillHates (#6527) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az a procihűtő combos? :Y :D Nálam az valahogy így néz ki:

(#6530) KillHates válasza Muerte (#6529) üzenetére


KillHates
nagyúr

Oké, de ez totál felesleges lenne egy 35W-os kockára... Nem vitatom, hogy ezt is képes lenne 35W a fehér izzásig melegíteni idővel. Inkább az a szánalmas, hogy a hűtési házirend egy kalap sz@r az MSI gépekben. Anno az MSI 663R-nek sem volt valami acélos a CPU hűtése:

De ha bekapcsoltam a tanga-bugyi üzemmódot akkor kacagva hűtötte ki a 920XM-et is :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6531) kreten67 válasza capulet75 (#6518) üzenetére


kreten67
senior tag

Dehogynem,az én AW r-4-es gépem örökké fog tartani, -elsőként azért mert nem használom, -másodszor mert van a szekrényben 3db új alaplapom és vagy 5db különféle videokártyám és még 1 kijelzőszettem ,ja és vagy 3db billentyűzetem,3db tápom +ventilátorom........ Hi Hi :DDD

(#6532) k-adi válasza kreten67 (#6531) üzenetére


k-adi
nagyúr

Lassan kiskereskedést nyithatsz... ;]

(#6533) adidas4death válasza vandor01 (#6501) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Ezek a HyperBook cuccok mennyire megbzhatóak? (jó most nyilván nem fogok sirva fakadni ha 300fölé csuszok picivel, ha cserébe jót tudok venni)
Láttam van laptop konfigurátoruk is meg minden, de a magyar honba szállitás illetve a gari hogy néz ki ezeknél az behozott dolgoknál? :U

ui.: Nem láttam a konfigurátornál olyat, hogy cserélhető lenne benne a VGA vagy bármi más, ennek mi alapján tudok utánanézni?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#6534) vandor01 válasza adidas4death (#6533) üzenetére


vandor01
őstag

Sajnos nem tudok neked valaszolni mert en is csak a neten vadasztam oket!
mint "egyedi" laptopepito cegek... mint ez is leteznek es nem kell a kommerszel megelegednunk..

ezekre magyarorszagi gari nincs!
azaz hogy beviszed itt egy boltba azt intezik vagy vered az asztalt? nem letezik.
a gepet vissza kell postaznod, futaroztatnod, juttatnod a ceghez.

en ebbol a 3-asbol a Clevo-t vennem a "ceg" tol... onnet mar vasaroltak itteni forumosok...
a szallitast meg kell nezni a cegek honlapjan valoszinuleg valamelyik nagy futarceg pl.. DHL
a gari problemat valszeg elotte leleveleznem a ceggel ez a problema es a laptopot kuldenem...
(szinten futar)etc etc
valszeg nem egy egy MM -s intezes lesz?? hanem korrektek lesznek... remelhetoleg???

az a HyperBook kilog a sorbol az eletbe nem lattam
az a tag rakott linket rola talan o tobbet tud!? [link]

a Clevot meg meg tudod nezni van aki arul Clevos cuccot
a hirdeto pont tegnap rakott fel kepet nezz ra!: [link]

de van itt is kereso beirod hogy xxxx azt rakeresel ki mit tud rola...
meg tudod guuugli a baratod! :):)

good luck!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6535) Darth_Revan válasza adidas4death (#6533) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Europai Unioban en 3 Clevo eladot emlitenek:
CEG: nemet ceg, tobben is vasaroltak ezen a forumon toluk, kulfoldon azonban sok a panasz rajuk. Sok esetben a gep kifizetese elott gyorsan reagaltak es segitokeszek voltak, azonban a vasarlas utan ha baj volt, akkor mar lassabban reagaltak. Tovabba ok csak bolt es ha baj van garancia idon belul aa gepeddel, akkor te neked kell intezni RMA szamot es sajat koltsegre kell visszakuldened a nemet Clevo gyarba a gepet. Ritka esetben sok konyorges utan nagy nehezen a CEG intezett RMA szamot a Clevohoz, de a szallitast meg mindig a vasarlonak kellett intezni. A Ceg kb kis garazs vallalkozas, meg a sajat logojukat sem nyomjak ra a Clevo gepekre es naluk a gep eladasa utan kb szinte leall a support.

MySN: a legnagyobb europai Clevo elado, Schenker neven sajat logo alatt aruljak a Clevo gepeket. Tobb europai orszagban jelen vannak, mint pl Nemetorszag, UK, Franciaorszag es Svedorszag. Europai Union belul haztol-hazig garanciat vallalnak, azaz ha Magyarorszagon baj van a geppel, akkor elvileg intezik a visszaszallitast. Naluk a gep eladasa utan is van support es van sajat szervizuk hazon belul. Ok Clevohoz akkor kuldenek gepet javitani, ha mar abszolut megallt naluk a tudomany es nem tudnak mit kezdeni vele.

Hyperbook (regi neven Bluemobility): a legnagyobb es legregebbi lengyel Clevo elado, aki DPD futarral szallit minden EU orszagba. Schenkerhez hasonloan ok is rendelkeznek hazon belul szervizzel es ok is rarakjak a gepekre a sajat logojukat. Sajnos a CEGhez hasonloan hozzajuk is a vasarlonak kell a visszaszallitast garinal intezni, de (CEG eseteben nem tudom, hogy igy van-e) viszont ok rugalmasak annyira, hogy kisebb alkatresz, mint pl cpu, vga, psu, stb meghibasodasa eseten eleg csak az alkatreszt visszakuldeni cserere. Alaplap hibasodas eseten azonban a komplett gepet kuldeni kell. Tovabba ok garantaljak, hogy osszerakasnak megnezik, hogy nincs-e pixelhiba+lehet venni pixelgaranciat is ra, mig a MySN eseteben ha pixelhibasan kapod meg a gepet, akkor "szolj es majd kitalalunk valamit" a politika.

Panasz teren a fenti 3 mozul a legtobb a CEG-re erkezett.

[ Szerkesztve ]

(#6536) vandor01 válasza Darth_Revan (#6535) üzenetére


vandor01
őstag

koszonjuk nagyon korrekt volt a valasz :C
mostmar en is meg a tobbiek is sokkal jobban kepben vagyunk :R

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6537) adidas4death válasza vandor01 (#6536) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Igy van! Én is köszönöm mind a kettőtöknek a korrekt, részletes választ. :K :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#6538) k-adi válasza Darth_Revan (#6535) üzenetére


k-adi
nagyúr

Köszi a három reselleről a véleményed / beszámolód!
Ezeket az információkat amúgy netről tudod vagy saját tapasztalataid?
Eddig a CEGtől akartam venni a clevom, de most kicsit elbizonytalanítottál :D Ahogy nézem mysn a legdrágább a három közül.
Ez a három a legnépszerűbb clevo reseller? Más ilyen cégről jó még tudni esetleg ? (természetesen magyarországi házhozszállítással, stb)

[ Szerkesztve ]

(#6539) Mydgard válasza NTonee (#6467) üzenetére


Mydgard
tag

Hat ez a GL552JX egyaltalan nem tunik jobbnak a G551JW-nel a tesztek es meresi eredmenyek alapjan.

HP Omen 15 | Intel® Core™ i7-10750H | NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Max-Q | 16GB DDR4 | 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

(#6540) misk@ válasza k-adi (#6538) üzenetére


misk@
tag

[pcspecialist.co.uk] -t nézegettem még, ők is foglalkoznak clevo-val. Nekem a német ügyintézés jóval egyszerűbb emiatt nem is nagyon jártam utána, hogy milyenek a kondícióik.

(#6541) NTonee válasza Mydgard (#6539) üzenetére


NTonee
veterán

szó nem volt ott gl552-ről :N

[ Szerkesztve ]

(#6542) Mydgard válasza NTonee (#6541) üzenetére


Mydgard
tag

Akkor en ertettem felre valamit, lehet az MSI-vel merted ossze.

HP Omen 15 | Intel® Core™ i7-10750H | NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Max-Q | 16GB DDR4 | 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

(#6543) NTonee válasza Mydgard (#6542) üzenetére


NTonee
veterán

gergo5991 vett egy MSI GE62 2QC gépet. Arra írtam ezt. Csak mellékesen még megjegyeztem, hogy általában az msi gamer gépeit nem nagyon szeretik bizonyos okok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#6544) Darth_Revan válasza misk@ (#6540) üzenetére


Darth_Revan
veterán

O roluk nem sokat hallottam, mindossze 1 dolgot...adott egy Clevo vasarlo, aki megvette a gepet xy boltban. A user ujrapasztazta a cput, de e kozben elvesztett 1 hovezeto rogzito csavart. Megkereste a vasarlas nelyet, de kozoltek, hogy sajnos nem arulnak csavart kulon. Probakepp felkereste a pcspecialistot, ahol kozoltek, hogy van nekik kulon csavar, de nem adtak el neki, helyette ingyen elkuldtek :)
Gariztatasnal viszont itt is sajat koltsegre kell visszajuttatni...

Apropo, errol jut eszembe, hogy Hyperbook-tol friss info, hogy "gondolkodnak" azon, hogy kiterjesszek a garanciat EU haztol hazig garanciara...jobb az aruk, mint a CEG eseteben, igy remelem osszejon eleg erdeklodo, hogy tenyleg megtegyek ezt a lepest :)

[ Szerkesztve ]

(#6545) Darth_Revan válasza misk@ (#6540) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Na tenyleg nem ertem hogy kerulte el a radarom eddig ez a bolt...
Osszeallitottam egy 6600k, GTX980M es 128 gb SSD-s Clevo P771DM-G gepet itt es a CEG oldalan es az arbeli kulonbseg 50.000 Ft volt!
Az ar 615.000 Ft-nal allt meg.

(#6546) Mydgard válasza misk@ (#6540) üzenetére


Mydgard
tag

Ez a bolt mindent visz, 1000 euron belul megvan egy pofas, alap Optimus. Ripityara veri a nalunk forgalomban levo, hasonlo hardverrel rendelkezo gepeket... Bravo.

HP Omen 15 | Intel® Core™ i7-10750H | NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Max-Q | 16GB DDR4 | 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

(#6547) k-adi válasza Darth_Revan (#6544) üzenetére


k-adi
nagyúr

hyperbooknál az szuper lenne :K

Én most inkább kivárok 1-2 hónapot, megvárom míg beállnak az árak, illetve karácsony - ami "nemsokára" itt van már - előtt tuti esnek majd egy kicsit (nagyon?), na majd akkor veszek :K

Igazából ez az október-november arról fog szólni, hogy vajon melyiket éri meg jobban (ár/érték arányban):
P771ZM-G vs. P870DM-G :F

(nyilván 870DM-ben a skylake cpu és gtx980 miatt "erősebb", de a kérdés a felár megéri-e, illetve, hogy érdemes-e kockáztatni az új cpu-val vagy a 980-el (pl. throttling) a már megszokott i7 4k és 980m-hez.... addigra remélem lesz kismillió teszt már)

Amúgy az igaz, hogy míg a 980m-el felszerelt mxm foglalatos notit lehet upgrade-elni addig majd a 980-est már nem?
(egy német cikkben olvastam, de nem egészen vagyok még penge németből ezért merem itt megkérdeni)
:F

[ Szerkesztve ]

(#6548) misk@ válasza k-adi (#6547) üzenetére


misk@
tag

a 980 speckó kártya a tápellátás miatt, nem szabvány mxm, emiatt nem lehet upgradelni ezeket a gépeket. (átmeneti megoldásnak tünik nekem, gondolom lesz majd valami szabvány ezekre is előbb utóbb)

(#6549) k-adi válasza misk@ (#6548) üzenetére


k-adi
nagyúr

Tehát ha jól értem.... veszek egy 980-el szerelt notit akkor hiába lesz "erős" a köv. 2-3 évben, utána megszívtam, mert nem tudom kicserélni majd erősebbre/újabbra? vagy max. szintén egy újabb desktop gpu-ra? (ha lesz)
Akkor lehet mégis megéri inkább a 980m vagy 980m SLI a későbbi upgrade lehetőség miatt? :F
Vagy ne aggódjak, mert úgyis lesz addigra valami átalakító/szabvány? ;)

[ Szerkesztve ]

(#6550) Mydgard


Mydgard
tag

Nos berendeltem en is egy Clevot a PC Specialisttol.

Chassis & Display Optimus Series: 15.6" Matte Full HD IPS LED Widescreen (1920x1080)
Processor (CPU) Intel® Core™ i5 Quad Core Processor 6300HQ (2.3GHz, 3.2GHz Turbo)
Memory (RAM) 8GB KINGSTON HYPER-X IMPACT 1600MHz SODIMM DDR3 (1 x 8GB)
Graphics Card NVIDIA® GeForce® GTX 960M - 2.0GB DDR5 Video RAM - DirectX® 12
Memory - Hard Disk 1TB SEAGATE HYBRID GEN3 SSHD Drive, SATA 6 Gb/s, 64MB CACHE (5400 rpm)
DVD/BLU-RAY Drive Ultra Slim 8x SATA DVD±R/RW/Dual Layer (+ 24x CD-RW)
Memory Card Reader Integrated 6 in 1 Card Reader (SD /Mini SD/ SDHC / SDXC / MMC / RSMMC)
Thermal Paste STANDARD THERMAL PASTE FOR SUFFICIENT COOLING
Sound Card Intel 2 Channel High Def. Audio + SoundBlaster™ Cinema 2
Bluetooth & Wireless GIGABIT LAN & WIRELESS INTEL® N-7265 M.2 (300Mbps, 802.11BGN) + BLUETOOTH
USB Options 4 x USB 3.0 PORTS AS STANDARD
Battery Optimus Series 6 Cell Lithium Ion Battery (62.16WH)
Power Lead & Adaptor 1 x European Power Lead & 120W AC Adaptor
Keyboard Language OPTIMUS SERIES BACKLIT UK KEYBOARD WITH NUMBER PAD
Notebook Mouse INTEGRATED 2 BUTTON TOUCHPAD MOUSE
Webcam INTEGRATED 2.0 MP FULL HD WEBCAM
Warranty 3 Year Standard Warranty (1 Month Collect & Return, 1 Year Parts, 3 Year Labour)

Maga a gep ebben a formaban 284k Ft. +szallitas +CreditCard. Tele lett a hocipom, hogy dragabb es problemasabb Magyarorszagon kaphato gepek kozott hezitaltam ugyanebben a kategoriaban. Ennek robosztus a haza es a hutese is komolynak tunik. Ha megerkezett majd beszamolok.

HP Omen 15 | Intel® Core™ i7-10750H | NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Max-Q | 16GB DDR4 | 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.