Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7401) wanted5 válasza NTonee (#7400) üzenetére


wanted5
őstag

a g551-nek csak és kizárólag i5-el meg valami normális pasztával újrakenve adnék egy esélyt, viszont a dell-re nagyon kiváncsi vagyok, hogy mit fog tudni hőfokok terén

egyébként valahogy nem értem a dell-t, csinálhatnának ugyanebből egy 17"-os verziót, vagy ennyire kicsi lenne a kereslet rá?

[ Szerkesztve ]

(#7402) Jazz válasza NTonee (#7400) üzenetére


Jazz
veterán

Na ja, az már régen rossz.:) Még akkor is lejjebb lehet venni a felbontást. Ok hogy nem natív, de egy játék alatt még elmegy. Böngészni, PS-ez nem natívba...na az már tényleg csúnya.:)

free your mind

(#7403) kreten67 válasza NTonee (#7400) üzenetére


kreten67
senior tag

A HP még soha az életben nem tudott egy normális gamer notit letenni az asztalra ,csak a multimédiásokkal erőlködik amire néha ráfogják hogy gamer. Jelenleg is egy ilyen Star Wars köntösbe öltöztetett verzióval próbálkozik.
"HP" akkor csakis kizárólag az üzleti kategória,mert abban azért otthon vannak!
Azért én szeretem a HP gépeket ,egy szervizesnek aranybánya pl: a DV és a CQ széria :DDD .

(#7404) NTonee válasza kreten67 (#7403) üzenetére


NTonee
veterán

egyetértünk :K Most szereztem amúgy nemrég egy 2570p-t, hát ez mocsok jó cucc. ;) KillHates már tapizta is. Persze mi volt az első? Szedjük szét, cseréljünk procit :DDD Hát nem jött össze, a mini erőmű nem indult be. Pedig nem feszítettük túl a húrt, 3210m helyére 3230m-et akartunk (az volt kéznél), de hát a hp, meg a whitelist...
szerk: KillHates: most direkt rákerestem a supported cpu-k listára. De, a 3230m-nek mennie kellett volna benne.
szerk2: jujj, kell egy 3540m :D

[ Szerkesztve ]

(#7405) KillHates válasza NTonee (#7404) üzenetére


KillHates
nagyúr

mi a bánatos csöcsnek? hogy jobban görgessen a zsindex rajta? :U :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7406) NTonee válasza KillHates (#7405) üzenetére


NTonee
veterán

zsindex? deeehogy, p!n@.hu :DDD
egyébként persze, hogy nem kell, csak vicc volt. :P Bele került egy ssd, win10 felment upgrade után imageből és rögtön be is aktiválta magát, ahogy mondtam. Nagyon szakít a gép. ;)

[ Szerkesztve ]

(#7407) k-adi


k-adi
nagyúr

Sziasztok,
Egy gyors kérdés lenne és a véleményetekre vagyok kíváncsi. :)

> i7-6700 8MB 3.40-4.00 GHz 4C/8T TDP 65W
> 16GB 2400MHz CL14 Kingston HyperX
> GTX 970M 6GB G-Sync
> 17.3 IPS FHD 1920x1080 Non-Glare
> 500gb ssd
> win10

A fentebbi clevo konfig megéri ~560 ezer huf ?
(még nem tudom kell-e 500gb SSD-re vagy elég 250gb is, így az ár még ennek függvényében picit változhat)

Figyelembe véve, hogy:
- a fentebb leírt konfigon nem lehet változtatni (kivéve SSD méret)
- 3 év múlva még elég lesz a 6GB VRAM? (az újabb gépekben a 980m kártya már 8GB VRAM-al van szerelve ezért kérdem... szerintetek mennyire lesznek vram zabáló játékok a "közeljövőben"..?)
- gondoltam rá, hogy megveszem így ezt a konfigot, és kicserélem jövőben egy 980m 8gb-re....de a 980m kb. 30% erősebb csak, viszont most még "külön" megvéve aranyáron van a 980m kártya :U gondolom a 30%os teljesítmény növelésért nem érdemes ezzel kínlódni..?
- a cpu a sima változat csak, nem a "k"-s

Tehát:
1. Jó ez a konfig ennyiért?
2. A 970m 6gb vram elég lesz ~3 évig teljesítményben?

Vegyem ezt vagy inkább nézzek mást, várjak, pl. az új asus rog gépet majd 2016 Q1-ben mikor megjelenik?
Mit javasoltok? :F

(#7408) Jazz válasza kreten67 (#7403) üzenetére


Jazz
veterán

A HP 8740W foglalata MXM 3.0. Belelehet erőszakolni egy 970M-et pl? Mi a különbség az MXM 3.0 és a 3.0b között?

free your mind

(#7409) kreten67 válasza NTonee (#7404) üzenetére


kreten67
senior tag

A hp 6570b ,jelenleg 13 db van a műhelyemben és azokban bármilyen proci amiket próbáltam működött a 3. generációból.
Egy barátom hozta a Hollandoktól ,valamilyen cégfelszámolásból (takarításra és telepítésre).
Volt közte i3 és i5 vegyesen ,egészen konkrétan 3210, 3230, 3320, de én abba próbáltam ki a frissen kukázott i7 3740qm procimat (és ezt szó szerint kell venni,mert Kanadában kidobott Alienware M14x-r2 géböl vettem ki amit a hulladékgyűjtőből hozott haza egy segélyes színesfémgyűjtő család akit hazazavartak :) )
Örök hálám a juharfaleveles bagázsnak a deportálásért,mesés kincseket vettem át a migránsoktól bagatell összegért :DD . Ja igen és hálám sírig üldözi "KillHates" kollégát :R is amiért felhívta a figyelmem a hirdetésre amit a réti-négerek feldobtak a jofogásra sötét városomban!

(#7410) kreten67 válasza Jazz (#7408) üzenetére


kreten67
senior tag

Erőszakolni azt lehet,de akármennyire is molesztálod perverz módon :DDD ,működni azt nem fog benne!

Bár tudja a fene mert volt aki az Ati 6970m vgá-val addig pettingelte míg végül működött benne,sőt az NV gtx 460 és a gtx 560m is. :F

[ Szerkesztve ]

(#7411) kreten67


kreten67
senior tag

Egyébként meg bármi bemegy bárhová ,csak fűrészlap és reszelő kérdése.
Nemrégiben egy átb@szós szervizből egy olyan alaplaphibás gépet hoztak hozzám ,hogy amikor bevitték még 2db 4gb-os ddr2 ram :Y volt benne,de amikor visszaadta a szerviz 2 hét gondolkodási idő után a gépet már 2 db 64mb-os ddr1 ram volt benne. Megoldották: egy fűrészlappal az illesztőcsap helyét a ddr1 ramon kissé arrébb tessékelték ,hogy becsússzon a ddr2 foglalatba :W :C :W

[ Szerkesztve ]

(#7413) gézu válasza Jazz (#7408) üzenetére


gézu
őstag

MXM 3.0b - 82 mm width, 105 mm length, 100 W max, 256 bit memory bus.

MXM 3.0a - 82 mm width, 70 mm length, 55 W max, 64 bit or 128 bit memory bus.

MXM 3.0b is electrically compatible with the same interface as MXM 3.0a, they are designed for 256 bit memory interface and larger notebooks due to the higher TDP.

[link]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#7414) Jazz válasza gézu (#7413) üzenetére


Jazz
veterán

Köszi! :R

(#7410) kreten67:
Most nézem, hogy MXM 3.0b van a 8740W-ben!:Y

Ez akkor jó hír. Elméletileg egy 960M-nek is belekéne mennie, csak gondolom a bios nem fogja felismerni. (Nesze neked bővíthetőség.)
De a HD 6970M tényleg belement. Itt a video: [link]

free your mind

(#7415) Jazz válasza Jazz (#7414) üzenetére


Jazz
veterán

Hopp mit találtam, ez de jó. Az utolsó csavarig disassembly fotódukumentációval. [link]

free your mind

(#7416) k-adi válasza k-adi (#7407) üzenetére


k-adi
nagyúr

mindegy, lejárt az akció :W

(#7417) MurdR válasza Jazz (#7415) üzenetére


MurdR
veterán

Egy személyes logout tesztben van:
A teljesség kedvéért: a négymagos i7-es procikkal készült variánsok 4 db memóriabővítő helyet tartalmaznak, 32 GB-os max. férőhellyel.
Tényleg két variáns van a 8740w-ből? Ha igen, akkor a két hűtés az különbözik egymástól?

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#7418) kreten67 válasza Jazz (#7415) üzenetére


kreten67
senior tag

Azért az a hűtés nem hinném hogy egy 100 wattos vgát 80 fok alatt tartana komoly játék alatt.
Nem arra lett tervezve.

(#7419) Bedepi válasza Muerte (#7412) üzenetére


Bedepi
tag

Köszi szépen Muerte75-nek az újabb drivert :)

[ Szerkesztve ]

(#7420) Jazz válasza MurdR (#7417) üzenetére


Jazz
veterán

Én csak egyről tudtam. Nem tudom mit értenek két variáns alatt.

(#7418) kreten67:
Ez a hűtése. Egy venti ami kétirányba fúj. CPU-GPU külön dupla soros hőcsővel.
Annyira azért nem rossz:

Ahhoz képest hogy Ez meg egy G771 hűtése, ami egy 960M-et hivatott lehűteni. (nem is tud stressz teszten throttling mentesen.)

Már csak az a kérdés, hogy a bios-a megeszi-e a 960M-et.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#7421) KillHates válasza Jazz (#7420) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mi a baj ezzel?
Elcsípni a PWM-et, oszt nincsen az az app ami trottling-ig tudja fűteni :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7422) k-adi


k-adi
nagyúr

Lehet tudni mikor jön a 980m utódja? 2016-ban?
(a laptopba rakható egyedi destop980-n kívül)

valami 1000-es széria? :F

(#7423) NTonee válasza KillHates (#7421) üzenetére


NTonee
veterán

Elcsípni a pwm-et, hallójáratokat forró viasszal feltölteni, családot elzavarni otthonról és boldogság van? :DDD

(#7424) ZuziqHUN


ZuziqHUN
csendes tag

Üdv urak!

Az életembe beköltözött a vándorlás korszaka és amikor nem én az asszonyt akkor engem b*sz az unalom a gépem meg otthon porosodik. Be kell szereznem egy laptopot amin egy kis időt el tudnék ütni viszont kiestem már a körből és viszonylag gyorsan kéne döntenem ezért a tanácsotokat kérném. Az igények nem nagyok az esetek 90%-ban WOT-al tolom, néha becsúszik 1-2 kör C3 multi, ha nosztalgiázom akkor meg C1 single esetleg hajlanék most egy kis GTA 5-re. Nem szükséges hogy hiperfullra állíthassak minden (az adott keret nem is arra van sztem) de azért nézzen már ki valahogy. Elfogult vagyok az ASUS-t szeretem mindig hű voltam a márkához (ami nem biztos hogy jó) viszont már nem vagyok 18 akár nyitnék új irányba is. A keret 1000-1500€. A két modell jött a látótérbe az adott árértékben.

ASUS GL771JW
ASUS GL552JX- itt aggódom kicsit a hűtés iránt. És lehet talán jobb lenne a nagyobb méret.

Kérném a tanácsotokat, jó, nem jó esetleg alternatíva akár másik márkából vagy épp ASUS-ból.
Az offokat derekasan állom, minden véleményt szívesen meghallgatnék.

Köszönettel, T. Zsolt.

Crysis FairPlay

(#7425) k-adi válasza ZuziqHUN (#7424) üzenetére


k-adi
nagyúr

Szia Zsolt,

Ha tényleg 1500 euró a max pénz amit ráköltenél, akkor még talán belefér az Asus ROG G751 is.
1500 € mai árfolyam alapján kb. 464.430 HUF

Ha mindenféleképpen asus kell, akkor itt egy példa:
ASUS G751JY T7372D laptop
(Intel® Core™ i7-Quad Processzor Core™ 4720HQ / RAM 8GB / 1TB HDD / NVIDIA GeForce GTX 980M 4GB GDDR5)

[link]
Akciós bruttó ár: 469 900 Ft

Le merném fogadni, hogy a többi fórumtárs is a g751-et fogja javasolni ha belefér a pénzkeretedbe.

(#7426) Mikulásbá válasza k-adi (#7425) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Egyértelmű,hogy G751JY.
Múlt pénteken volt 430 ezer a Red Friday alkalmából,még most jön a hivatalos Black Friday,hátha lesz megint akciós.
Ez a gép még mindig a legjobb ár-érték-teljesítmény aránnyal bír.

(#7427) x_o_n válasza ZuziqHUN (#7424) üzenetére


x_o_n
veterán

Ha nem gond a nem magyar garancia, nézz meg egy Clevo-t,950eu tol elég komoly gépek vannak, gondolom mivel euró árat adtál meg külföldön tartózkodás esete áll fent :-D

(#7428) DEFIS88


DEFIS88
csendes tag

Sziasztok! Abban szeretnék segitséget kérni, hogy lenovo y510p laptopomhoz keresnèk töltőt Miskolcon. Leginkább valamilyen univerzális töltő érdekelne ami nem horribilis összegű. Előre is nagyon köszönöm a segítséget

(#7429) ZuziqHUN válasza k-adi (#7425) üzenetére


ZuziqHUN
csendes tag

Sziasztok!

Hát köszönöm a gyors válaszokat. Igen, németországban élek és a korlátozott hazajárási lehetőség miatt szóba se jöhet az otthoni vásárlás. Én is beleszaladtam a tipusba, itt viszont azok 1.9K-tól kezdődnek. Találtam egyet 1.8-ért abba ugyan csak 970M van de ugy érzem nekem az is megfelelne ráadásul 980M-es alig akad. Nem tudom vannak e ilyen gépek a fórumlakók tulajdonában, arra lennék kíváncsi hogy tisztességes használat mellet meddig élnek ezek? Sajnos manapság már nem élnek a minőségi cuccok sem olyan sokáig. Az otthoni gépembe egy 9 éve gyártott q6600 duruzsol 3gigára húzva és csak úgy hullanak el mellőle az újabban gyártott vga-k. Ha számolnom kell vele hogy 2-3 év és beadja a kulcsot akkor szívesebben kötnék esetleg kompromisszumot és 2 év mulva vennék inkább újat. Annyira gyenge lenne a 960M hogy érdemes kiadni érte azt a kisebb vagyont? Azért valljuk be, 5Killa az rengeteg lé vannak otthon emberek akik azért 4-5 hónapot dolgoznak. Na mind1. Egyszerüsítsük le... q6600+660gtx+4giga ram, ezt hajtom otthon és nem vagyok elégedetlen. Hozna az általam említett g771 egy picivel jobb teljesítmény vagy inkább felejtő...?

Üdv. Zsolt

Crysis FairPlay

(#7430) AusWolf


AusWolf
őstag

Sziasztok!

Mint sokan, hamarosan én is vándorolni készülök, ezért az asztali gépem (profilomban) helyére keresek laptopot valamikor az elkövetkező fél év során. Ki is néztem egy ASUS K501LX típusút, viszont lennének kérdéseim. :)

1. Az én költségvetésemhez a Core i3-5010U procival szerelt változat lenne a megfelelő, viszont aggaszt, hogy csak 2,1 GHz-es. Félek, hogy nem hajtaná meg rendesen a GeForce GTX 950m-et. Erről mit gondoltok? Érdemes egyáltalán többet költeni a szintén kétmagos Core i5-ös vagy i7-es változatért?

2. A másik a GTX 950m maga. Olvastam, hogy sok gyártó (az ára alapján szerintem az ASUS is) a DDR3-as változatot szereli a gépeibe. Ez sokkal rosszabb, mint a GDDR5-ös? Jelenleg egy EVGA 750 Ti SC van a gépemben, és örülnék, ha a mobil VGA-m nem lenne sokkal rosszabb nála. Hiába ugyanaz a GM107 chip, 15-20% teljesítményt mindenképpen be kell áldoznom az órajelkülönbség miatt (a 750 Ti-m 1319 MHz-en jár), de félek, hogy a DDR3 miatt drasztikusabb lenne a különbség. Mi a véleményetek?

Előre is köszönöm a tippeket. :)

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#7431) k-adi válasza ZuziqHUN (#7429) üzenetére


k-adi
nagyúr

960m és 970m között nagy (duplája?) a teljesítménybeli különbség, míg a 970m és 980m között kb. 30%-os csak, tehát így számolj.

Van többeknek Asus rog g751 gépük, a jó hűtés és anyaghasználat miatt min. 3-4 évet szerintem ki fognak bírni ésszerű használat mellett.

És igen, "5killa" valóban sok pénz, legalábbis Mo.n.

(#7432) NTonee válasza AusWolf (#7430) üzenetére


NTonee
veterán

ha játszani akarsz, akkor nem k501-et kell venni, mert csalódni fogsz. A 950m nagyon is elmarad a 750ti-től, lol, cs:go, wow-hoz elég, de komolyabb játékra alkalmatlan lesz. Több pénzt kell beáldoznod.

(#7429) ZuziqHUN: ha németországban vagy, akkor nézz körül a mysn oldalon is.

[ Szerkesztve ]

(#7433) AusWolf válasza NTonee (#7432) üzenetére


AusWolf
őstag

Az kár. :( Legalább a sima 750 szintjét hozza?

Az a gond, hogy egy GTX 960m-mel szerelt gép kb. 100 ezer Ft-tal többe kerülne. Ennyi plusz pénzem sajna nincs, de ha lenne, akkor sem vagyok benne biztos, hogy megérné a felárat.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#7434) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
Múltkor táskáztunk itt a topikban egy picit, visszatérnék rá ha nem baj! Megjött a bagaboo jumbo tatyóm, amit egy hónapja rendeltem, hát leesett az állam és azóta keresem! Nagyon bitangos a tatyó, belepróbáltam a 15' ös almáslapost, és vagy még 5db beférne belőle :DDD Ha megjött az új DSLR táskám, belepróbálom azt is! Holnap jövök képekkel!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#7435) KillHates válasza hszilard666 (#7434) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jézusom! Beállsz migránsnak, vagy ejtőernyősnek? :D
Brutál cucc! Gratulálok hozzá! :K :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7436) echterion válasza AusWolf (#7433) üzenetére


echterion
nagyúr

Saját tapasztalat: a ddr3-as 850m (ami asszem ugyanaz a chip) 3D-ben a HD7770 szintjét hozta, mig a most használatban lévő 860m-esem a sim a750-es szintjét hozza a gyakorlatban (mindkét kártya volt nálam és a mániám, hogy egy-két tesztet minden nálam megforduló karin lefuttatok).

**********

(#7437) hszilard666 válasza KillHates (#7435) üzenetére


hszilard666
veterán

:DDD Köszönöm!
Ratyi szifonos kép: [link] (a szürke az egy Oakley táska, amibe éppen hogy belefér a 15' ös masina (for scale))
Nappal majd csinálok normális minőségűeket is! :D

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#7438) AusWolf válasza echterion (#7436) üzenetére


AusWolf
őstag

HD 7770? Az kicsit gyérnek hangzik. :(

Milyen opcióim vannak még, ha a 950m gyenge, a 960m viszont túl drága? Valamiért úgy érzem, nem ér meg 100 ezer forintot a kettő közötti különbség.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#7439) NTonee válasza AusWolf (#7438) üzenetére


NTonee
veterán

Mi másra gondolsz? Nincs 955m. :N 960m-es gépből van acer, lenovo, asus és jövő hónap elején dell 7559. A lenovo és acer nem ajánlott, az asus esetleg i5 procival. A dell 330ról indul most előrendelésben, valószínűleg az lesz a legjobb gép a felsoroltak közül.
Vagy nézelődsz a használt gépek között, vagy nagyobb összeget teszel a pultra. Más lehetőséget nem látok. A 950m és a 960m között árban nagy a különbség, de teljesítményben sem kicsi. Nézz meg pár tesztet, összhasonlító oldalt (pl notebookcheck) és látni fogod, hogy kell az a 960m.

(#7440) echterion válasza AusWolf (#7438) üzenetére


echterion
nagyúr

Attól függ, mivel akarsz játszani, és milyen kompromisszum fér bele. Ahogy előttem is irták, vagy ez, vagy több pénz, vagy használt cucc. Én pl. usa-ból rendeltem a sajátomat, ami nem egész 320 volt vámmal, mindennel (akkoriban bő fél éves refurb 17-es AW gépről van szó). De lehet eu-ból is venni Clevo-s gépet, hasonló áron, újat, csak ott ugye kinti gari van, ha elromlik. Notebook szinten a gamer dolgokat valamilyen formában meg kell fizetni. Ez van.

**********

(#7441) AusWolf válasza NTonee (#7439) üzenetére


AusWolf
őstag

Arra gondoltam, hogy hátha az AMD-nek van valami megoldása, ami jobb ár/érték arányban van. Látom, hogy a 950m elmarad a 960m-től, de 100 ezer Ft irdatlan sok azért a különbségért, ami köztük van. :(

Ha csak ilyen opcióim vannak, akkor szerintem maradok a 950m-nél. Vagy az is lehet, hogy megtartom a netbookom, és majd odakint összerakok egy asztali gamer masinát, ha lesz rá pénzem. Erre még aludnom kell párat.

Köszönöm a segítséget.

(#7440) echterion: Az egyetlen nagy gépigényű játék, ami komolyabban érdekel az a Witcher 3, de a maximum 200-220 ezres költségvetésemmel nem várok csodát. Örülnék egy közepes grafikai szintnek, de az a fontos, hogy fusson.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#7442) x_o_n


x_o_n
veterán

Üdv

Clevo-hoz nem tud valaki esetleg olyan programot ahol a ventiket lehet szabályozni, illetve energia séma váltás ilyesmi?mint az sb xfi3 panel

(#7443) echterion válasza AusWolf (#7441) üzenetére


echterion
nagyúr

Nézd meg ezt a videót, aztán dönts belátásod szerint. Itt egy 950m-es vga-val szerelt gépen mutatnak többféle grafikai beállítás mellett gameplay-t, szerintem mindent megtudsz belőle, amire szükség van a döntéshez.

Az amd sem jobb, sőt, sztem inkább Nv notebook fronton.

**********

(#7444) NTonee válasza echterion (#7443) üzenetére


NTonee
veterán

ez kb azt mutatja, amit a notebookcheck-es csapat is mért a 950m teszten. 1366x768-ban mediumon-high beállításokkal még éppen élvezhető a witcher3, fölötte viszont már darabos, nem szép. Elmegy az lényegében fhd-n is, csak hát 20fps max. Noti kijelzőn natív felbontásából lentebb venni meg hát elég randa lesz. 1280-ban viszont szép pörgős volt :P
Ráadásul a videón egy i7-es procival fut a játék.

(#7445) AusWolf válasza NTonee (#7444) üzenetére


AusWolf
őstag

Hát nem tudom... a 750 Ti-mmel több darabosságot látok 1920x1200-on high beállításokkal (igaz, bekapcsolt HairWorks-szel), és még így is viszonylag élvezhető élményt nyújt, legalább is számomra. Nyilván nem várom el, hogy egy 200 ezres laptopon ultrán 60 fps-sel fusson, csak azt, hogy ne kelljen játék nélkül maradnom amíg külföldön vagyok. Ahogy nézem, az én igényeimmel (pénztárcámmal) közepes beállításokhoz elég lesz a 950m. Akkor sincs mit tenni, ha nem, ugyanis nincs 300 ezer forintom gépre.

(#7443) echterion: Köszönöm a linket, sokat segített. :)

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#7446) x_o_n válasza AusWolf (#7445) üzenetére


x_o_n
veterán

maximálisan megértelek,de néha érdemes várni,azért a p177-sma elég jo vétel 950eu és hála égnek nem világit a tapi pad mint a képen...nekem itt javasolták és maximálisan meg vagyok vele elégedve.

(#7447) NTonee válasza AusWolf (#7445) üzenetére


NTonee
veterán

Jah, ha azzal kezded, hogy neked a 15-18fps is megfelel fhd lowban, akkor bele sem kezdünk a beszélgetésbe. :U

(#7448) gama78gmus2h válasza x_o_n (#7446) üzenetére


gama78gmus2h
csendes tag

Lenne 1 kérdésem :)
nekem p170 sm laposom van Clevo márkát képviseli, de a kérdésem az lenne hogy alaplap függő a 3d lcd megjelenítés?
40 pines a foglalat az alaplapon de ha jól tudom 50 pines kellene hozzá, mégis néhány hírdetésnél 40 pinest írnak 3d megjelenítésre képes lcd panelra.
Szóval ez hogy is van?
Válaszokat várok, minden jót és szép estét. :R

(#7449) kreten67 válasza gama78gmus2h (#7448) üzenetére


kreten67
senior tag

Neked ez a [link] 40pines kell és még néhány alkatrész ,ja és az ahhoz való lcd kábel. Az 50 pines az előző szériához kellet.

[ Szerkesztve ]

(#7450) AusWolf válasza x_o_n (#7446) üzenetére


AusWolf
őstag

Mindenképpen várni fogok, mert még el kell adnom a cuccaimat. Viszont később sem tudok 950 eurót gépre szánni, max. 6-700-at. Megvehetném külföldön is, de akkor az adataimat itthon kéne hagynom egy merevlemezen, plusz 2-3 hónapig gép nélkül kéne élnem, ami nem tragédia, csak teljesen egyedül idegen környezetben kicsit kellemetlen. Mindenesetre köszönöm a tippet. Mindenképpen szétnézek még vásárlás előtt. :)

(#7447) NTonee: Nem arról van szó, hogy 15 fps-sel akarok játszani, hanem arról, hogy nincs 300 ezer forintom. Az már más kérdés, hogy ha lenne, akkor is erősen elgondolkoznék a dolgon. 80-100 ezret elkérni a GDDR5-ért (ami asztali VGA-knál minimális felárral jár) enyhén szólva pofátlanság. Mellesleg a linkelt Witcher 3 videón én abszolút elfogadható teljesítményt látok, még 1080p/medium beállítással is.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.