Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6851) Mikulásbá válasza MinionFlasH (#6850) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Jelenleg én is itt tartok,esetleg optibay jöhet még számításba.

(#6852) MinionFlasH válasza Mikulásbá (#6851) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Igen mondjuk a DVD kb dísznek van, legalábbis én már nem használok.

Ezt láttad? :) Ennyiért szerintem jó kis cucc ez.

[ Szerkesztve ]

(#6853) Jazz válasza MinionFlasH (#6852) üzenetére


Jazz
veterán

Én inkább emiatt aggódnék.:) [link]

free your mind

(#6854) Darth_Revan válasza echterion (#6832) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Throttling hatart 74C-re raktak? Jesszus :Y

(#6855) echterion válasza Darth_Revan (#6854) üzenetére


echterion
nagyúr

Valamit muszáj volt vele tenniük, különben túl jó vétel lenne és senki se venné a normál 15-ös gépeiket hasonló hardverrel. Csalódás és patkány munka, de az ő szemszögükből talán érthető lépés. Mondjuk inkább tettek volna bele egy 950m-est, mint ezt ebben a formában.

**********

(#6856) MinionFlasH válasza Jazz (#6853) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Elég szar az angolom, de akkor ha jól értem, ha a 74fokot eléri akkor visszavesz a gpu órajeléből? Gyakorlatban mondjuk egy 22-24 fokos szobában ezt mivel, illetve mennyi idő alatt éri el?

(#6857) KillHates válasza Darth_Revan (#6854) üzenetére


KillHates
nagyúr

Amit könnyen el tud érni a GPU egy kis terheléssel is, mert a CPU utána következik a hőcsövön és ha az melegebb mint 74 fok, akkor ott egy fok sem fog átmenni a hűtőborda felé, mert ún. hőtorlódás lesz ott.
Nem is tudom mi járhatott a fejükben amikor ezt így kitalálták. Legalább egy ványatag szívószálnyi csövecske kikerülhette volna a procit :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6858) kreten67 válasza KillHates (#6857) üzenetére


kreten67
senior tag

Én mondtam hogy már ránézésre is hitvány a hűtés.

(#6859) vandor01


vandor01
őstag

az 551nek van topikja.. olvassatok bele...

[link]

idezek:
Az eredeti 74 fok volt, aztán a 204-sel lett 78 fok, azóta meg semmi változás (és közben volt egy 205-ös bios is).És sajnos eddig nem úgy néz ki, hogy a gyári bios-okkal ezt orvosolnák. :(
Nem is értették a ROG fórumokon, hogy a hasonló alapokra épülő 860M-nek 82 fok (vagy 84 fok, már nem emlékszem pontosan) volt a megengedett legmagasabb hőmérséklete, a 960M pedig 74 fokkal kezdett. WTF??? :F :U

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6860) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Szerintetek holnap visszamondjam a rendelést? Annyira beleéltem már magam... :(((

Meg pl a youtube video GTA 5-el, hogy megy?

(#6861) capulet75 válasza MinionFlasH (#6860) üzenetére


capulet75
addikt

Azt a 74 fokot pillanatok alatt el fogja érni. Ne azért vegyél valamit mert már beleélted magad, akkor majd beleélheted magad a throttlingba is. Meg az szentségelésbe. :N

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6862) x_o_n válasza MinionFlasH (#6860) üzenetére


x_o_n
veterán

lehet hütőpad,leszedett alj...anno a g580-nál is azzal lehetett nyerni 8-10c ..

(#6863) k-adi


k-adi
nagyúr

....és paff, így pukkadt ki a nagy rog lufi ;]

(#6864) Mikulásbá válasza vandor01 (#6859) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Majd jön új BIOS és megemelik a korlátot.

(#6865) Jazz válasza MinionFlasH (#6860) üzenetére


Jazz
veterán

Ezt neked kell eldönteni. De fordítsd meg a kérdést: kiadnál 210ezret egy ilyen gépért, azok után hogy fellettek tárva a hiányosságai, ilyen működésbeli hiba tudatában?

(#6856) MinionFlasH:
Igen. Azt írja, hogy hosszabb játék után, vagy 100% terhelés mellett már néhány perc után! brutálisan leszabályozza a GPU-t 1176Mhz-ről 500Mhz környékére, amint eléri (az amúgy viszonylag alacsony) 74°C-ot.

(Ezen alacsony limit gyári beállítása valószínűleg tisztán üzleti/termék politikai döntés eredménye.)

(#6864) Mikulásbá:
Vagy nem.;)
Valószínűleg a limit emelés sem segítene azon hogy sorba van kötve a cpu gpu, egymást fűtik, meg ahogy lentebb is írták hőtorlódás léphet fel.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6866) Muerte válasza MinionFlasH (#6860) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Eleve az a baj hogy BIOS szinten rossz szinte az összes gépben a hűtésvezérlés,mert ha mondjuk 60°C-nál maxra tudnád tenni a ventifordulatot akkor lehet hogy nem menne el a throttling határig,bár nyáron már necces volna úgy is...Ha lenne 960M-hez unlocked vbios akkor az is megoldaná talán,de tudomásom szerint nincs.

(#6867) NTonee


NTonee
veterán

A G55 után az összes 15ös rog gép ilyen gyenge. Nem értem, miért kellett ennyire lebutítani. Illetve de, olcsóbb átfesteni az aktuális N-es gépet és legalább el lehet adni még1x ugyanazt a sok süsünek.
Egyébként a topicban azt is írta egy fórumozó, hogy a notebook fancontrol-al legalább lehet piszkálni a venti fordulatszámot. Maxra csapva már tud annyit hűteni, hogy ne legyen throttling azonnal.

(#6865) Jazz: bios frissítésben már emeltek rajta.

[ Szerkesztve ]

(#6868) Jazz válasza NTonee (#6867) üzenetére


Jazz
veterán

Tudom, 74-ről 78-ra. Aztán az azt követő biosban meg semmit nem emeltek. És hol van még a 90°.

free your mind

(#6869) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Köszönöm, hogy ennyien írtatok, és ennyi véleményt "feldolgozhattam" . Nagyon nem örülök, de akkor holnap felhívom a boltot, és lemondom a rendelést. Persze, ha meglenne és akkor derült volna ki, az lett volna az igazi surprise... :(

Érdekes üzleti döntés, mondjuk akik nem olvasnak fórumot, kevésbé tájékozódnak vásárlás előtt, megveszi örül-virul, és utána jön a hidegzuhany. Szerintem miután minden tűzoltást végigpróbált (hűtőpad, bios, kotonba jégkockák) a büdös életbe nem vesz több ROG-ot, de szerintem még ASUS egérpadot se...

(#6870) vandor01


vandor01
őstag

en ugylatom hogy i7 éri el kurvagyorsan az 74-78-8x fokot!
i5-el meg elszaladgal es talan nyaron van kis problema?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6871) NTonee válasza Jazz (#6868) üzenetére


NTonee
veterán

addig biztosan nem fogják, a 860m-es gépben is 84 volt.
De igazából a lényeg, hogy semmiképp sem a mai komolyabb játékokhoz való a g551 és gl552. Azoknak jó, akik régebbi/kisebb igényű játékokat tolnak rajta. WoW, LoL, CS:Go és társaihoz jó.

(#6872) capulet75 válasza Muerte (#6866) üzenetére


capulet75
addikt

Speedfan? Ott ha jó tudom lehet profilokat generálni erre.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6873) Yiggdrasil válasza Jazz (#6834) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Pillanatnyi elmezavar. Egész délelőtt teszteket olvastam, és rájöttem, hogy ez a G551 pont az a gép, amit messziről el kell kerülnöm, még ha 1ft-ért adnák is, mert valszeg az őrületbe kergetne. :)

Most már csak azon agyalok, hogy ha G751, akkor JL vagy JY. Kihasználnám-e az erősebb GPU-t. Illetve hogy egyáltalán ez a széria bírná-e 3-4 évig mellettem.
Vagy van más megbízhatóbb, itthoni garis alternatíva?

PC-től egyre inkább elzárkózom, lehet, hogy hiba, de nem tudom elképzelni, hogy kényelmesen tudnám használni jelenleg.

(#6874) Mikulásbá válasza NTonee (#6871) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A techkalauz tesztjén azért mai játékokkal tesztelték,a 30 fps meg van mindenhol high beállítással.
Ezek szerint olyan magasra csak nem emelkedik a hőfok,ha azt tudja hosszabb ideig.
Az i5-ös verzió szerintem életképes lehet a játékra.

[ Szerkesztve ]

(#6875) MurdR válasza KillHates (#6846) üzenetére


MurdR
veterán

Kilhéc! Azt a ventigombot hogy tudnánk kivitelezni? Nagyon farigcsálós a történet?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#6876) NTonee válasza MinionFlasH (#6869) üzenetére


NTonee
veterán

na, épp ez a gond úgy általában az emberekkel.
"Gémer legyen, meg nyócmagos ihét, 600gigbájt ram, meg 10gigás vga, menjen rajta ám minden, van rá 200pénzem. Mit ajánlotok?"
További jó gyűjtögetést!
Erre valahol közlik vele, hogy ott az occsó asus, megveszi, szar, és onnantól telesírja a világot, hogy az összes asus fos, soha senki ne vegyen asust. :W

(#6874) Mikulásbá: életképes persze, lehet azzal játszani, csak kérdés, hogy mikor kezd el a cpu és a gpu is visszavenni. Először biztosan a cpu-t fogja visszavenni a gép, hogy játék alatt legalább a gpu teljesítsen. A korábban idézett külföldi cikkben is azt írták, hogy sehol sem throttlingolt, aztán a cikk végére update-ként került be, hogy jahh, de mégis. :D

[ Szerkesztve ]

(#6877) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Szerintem ez is rendben van,pedig ez i7-el van mérve.Azt a pénzt,amit most kérnek érte,annyit megér.Nem hardcore játékgép,ez tény,de ennyiért vállalható.Ami kompromisszum mentes,pl. G751,az 500 ezer fölötti gép.

[ Szerkesztve ]

(#6878) NTonee válasza Mikulásbá (#6877) üzenetére


NTonee
veterán

de azért ennyi, mert a gép visszavesz. Persze, hogy nem megy feljebb, ha 1ghz-en megy a proci játék közben.

(#6879) Mikulásbá válasza NTonee (#6878) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem írták,hogy visszavett volna.

Itt egy másik idézet : "A FurMark-kal folytattuk, ami az alapbeállítások mellett 70 fokig fűtötte az Asus G551JW laptopot, az egyedi, sokkal teljesítmény igényesebb beállításokkal pedig 75 fokig."

"Több játékot is kipróbáltunk az Asus G551JW laptopon (az új Assasin’s Creed, Need For Speed, WatchDogs, Battlefield 4 mind lement) és egyiknél sem találtunk legyőzhetetlen akadályt. Az átlagos 30 fps magas beállítások mellett szinte mindenhol megvolt (az AC-nél picit rezgett a léc)."

(ezek is a i7-el!)

[ Szerkesztve ]

(#6880) NTonee válasza Mikulásbá (#6879) üzenetére


NTonee
veterán

de frekvenciákról sem volt ám szó a teszt közben. Azt nyilván nem is nézték.
szerk: de mindegy is. Senki nem írta, hogy használhatatlan. Csak nem kell tőle csodát várni. Ismerni kell a korlátait és úgy használni.

[ Szerkesztve ]

(#6881) Mikulásbá válasza NTonee (#6880) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Így van,ezért írtam,hogy nem hardcore gamer gép.A lényeg,hogy ár-értékben ez most nagyon jó,és a i5 bőven elég ahhoz a kártyához.

(#6882) Jazz válasza Yiggdrasil (#6873) üzenetére


Jazz
veterán

A JT egy jó alternatíva azt kihagytad. 970M-el szerelt változat, kb. 2x annyi fps mint 960-al, 30%-al kevesebb mint a 980 (JY), és mínusz 100ezer. (a pontos értékekért hogy mennyi az fps eltérés, nézz utána.)

Ennyi pénzért nem nagyon van jobb ha Mo-i gari a kritériumod. Persze ez sem tökéletes. Tömegtermelés van, ez van. De van asus bizalom gari (nem tudom mennyire életképes), lehet venni pixelhiba garival a kijelzőt egyes boltoknál, garit kibővíteni...stb.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6883) echterion válasza NTonee (#6880) üzenetére


echterion
nagyúr

Én ha már berendeltem, ki is próbálnám, aztán ha nem elfogadható a dolog, elállnék, azt kész.

Hopp, nem neked, hanem MinionFlash-nek irtam. :B

[ Szerkesztve ]

**********

(#6884) KillHates válasza MurdR (#6875) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szépen, igényesen:

Ha felhatod a fedelet nem is látszana! :K :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6885) MurdR válasza KillHates (#6884) üzenetére


MurdR
veterán

Én is erre gondoltam, egy rugóra jár az agyunk. :K :U

várjá csak vénember. ;]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#6886) MinionFlasH válasza echterion (#6883) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Még úgyse tudom lemondani, mert csak hétköznap lehet őket telefonon hívni.

(#6887) baro32


baro32
aktív tag

Még jó hogy a gtx880m-nél 92'c a határ ugye jól tudom?
Mert nyáron a nagy kánikulában is max:84'c-os volt a GPU és ment max:993MHzen.
Ha jól emlékszem akkor pont az Assassins Creed-el játszottam éppen.
A lényeg az hogy én nem bántam még meg hogy Asus g750jz vettem ezért azt ajánlom azoknak akik venni szeretnének JÁTÉKRA laptopot inkább ezeket a tipusokat nézegessék.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#6888) Muerte válasza baro32 (#6887) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az a 84°C maghő egy 17"-os géptől már elég gyenge teljesítmény hűtés tekintetében,az élettartama lényegesen rövidebb lesz mintha ~60-70°C környékén volna terhelés alatt.

(#6889) baro32 válasza Muerte (#6888) üzenetére


baro32
aktív tag

Mondom "nyáron a nagy kánikulában" most olyan 70-71'c játék közben.
Ugye így már jó lesz :)

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#6890) Muerte válasza baro32 (#6889) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Engem a 84 sem zavar más gépében,csak az enyémben sose lássak annyit :D

(#6891) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
Tudtok nekem mondani jó táskát 18' es géphez? :B Nem csak a noti menne bele hanem más cucc is szóval nem lenne rossz ha más is beférne mert 2 gép lenne benne meg pár könyv és kisebb bizbaszok. Kezd fájni a válla ma bagaboo messengeremtől :(

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#6892) Muerte válasza hszilard666 (#6891) üzenetére


Muerte
Topikgazda

[link] Az az én M18x-em,Nakostól vettem annó :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6893) hszilard666 válasza Muerte (#6892) üzenetére


hszilard666
veterán

Baszki de szívesen összefutottam volna azzal a sráccal! :B Miatta tévedtem anno prohardverre :D

Már megvan a megoldás, csináltatok egy hátizsákot a bagabooval.

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#6894) capulet75 válasza hszilard666 (#6891) üzenetére


capulet75
addikt

Kerestem én is 17,3-hoz bőr messenger bag-et, valami elegányosabb fajtát, de vagy kínai, vagy 300 dollár alul. Inkább több.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6895) hszilard666 válasza capulet75 (#6894) üzenetére


hszilard666
veterán

Én Chrome industries táskáit néztem mert azok elegánsak és metálosok is lehetnek szóval mehetnék vele mindenhova rendezvényre suliba állásinterviewra, de 60K + mind, annyit meg egy táska sem ér szerintem :N
Ajánlom Neked is a bagaboo-t hazai cég és nagyon patent munkát végeznek, és van saját táskatervezőjük is.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#6896) capulet75 válasza hszilard666 (#6895) üzenetére


capulet75
addikt

A CI táskái olyanok mint a Clumper, nekem túl future meg túl fekete. A bagaboo-t nem ismerem, nem is élek Mo.-n.

Ilyesmikre gondoltam:

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6897) hszilard666 válasza capulet75 (#6896) üzenetére


hszilard666
veterán

Sorry my man, :D
Nekem ez nagyon hipster, én nem hordanám :N

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#6898) capulet75 válasza hszilard666 (#6897) üzenetére


capulet75
addikt

Hipszter? Pfff... nem kell ehhez szakáll meg zongoralakk singlespeed. :N Csak én hordok szövetkabátot, meg inget. :)

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6899) hszilard666 válasza capulet75 (#6898) üzenetére


hszilard666
veterán

Akkor én metálos hipster like peepöl vagyok :D Szakáll, fixed gear, rocker pólók :D télen szövetkabát :D
beszéltem ma bagabooval, dobok ide is képet ha megjött a tatyó! :))

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#6900) capulet75 válasza hszilard666 (#6899) üzenetére


capulet75
addikt

Alap hogy dobsz. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.