Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7801) KillHates válasza Pocok256 (#7800) üzenetére


KillHates
nagyúr

IC Diamond-ot vegyél Muerte-től! Qrva drága de elképesztően jó! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7802) Pocok256 válasza KillHates (#7801) üzenetére


Pocok256
veterán

Köszi, megfogadom a tanácsod :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7803) k-adi


k-adi
nagyúr

MX4?

(#7804) Muerte válasza Bluesummers (#7797) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A FurMark ellen beépített szoftveres védelem van mobil kártyák esetében,nem túl jól látszik a képen,de annyi igen hogy közel sem ment a kártya 1000MHz-en,hanem olyan 614MHz környékén ;) Ha teszt közben futtatsz egy HWiNFO-t és nézed az órajeleket,jól látható lesz hogy periódikusan visszaveszi a mag és memória órajeleket is és még így is felkúszott 74°C-kig,ami egyébként csak a mag,a memóriák sokkal magasabbak is lehetttek már.Egy FC4 pl. ami megmutatja a valós GPU hőfokot,azzal érdemesebb tesztelni.
Ettől függetlenül nincs a 880M-mel probléma csak oda kell rá figyelni és nem halogatni a fél évente pasztázást,takarítást.

[ Szerkesztve ]

(#7805) Muerte válasza KillHates (#7801) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Én nem árulok ICD-t :N legutóbb Merlin-től vettem én is,előtte meg ebay-ről szereztem be.
A Phobya padok nekem beváltak,nem szabad az extreme-t venni,elég a 6-7W/mK-s és azok puhák és lágyak,persze közel sem olyan lágyak mint a gyári világoszöld dell-es,de ahoz nem tudok hozzájutni sehogyan sem :(

(#7806) NTonee válasza Muerte (#7805) üzenetére


NTonee
veterán

Az XT-t vettem (fehér, 7W/mk), az brutál kemény, szerintem felejtős. De a phobya nanogrease extreme pasztával sem jártam jobban, valahogy nem igazán működik. Az ic essential e1 sokkal hatékonyabban volt, de még talán a noctua nt-h1 is.

[ Szerkesztve ]

(#7807) Muerte válasza NTonee (#7806) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Én a sötétszürkéket vettem azok aránylag puhák,most ránéztem és rosszul emlékeztem mert azok 5W-osak nem 7... Régebben usa-ból rendeltem 17W-os extrem fujipoly-kat,nah az volt a kidobott pénz az ablakon,nem is kevés :W A zsacskóból szinte nem tudtam kivenni hogy ne törjenek olyan rideg a cucc,a fajsúlya szerintem az ólom környékén jár,megdöbbentően nehéz volt egy kis picsányi darab is belőle és ami a lényeg hogy semmivel sem lettek jobbak a hőfokok mint 5W-ossal pedig a FP-t aztán ki kellett méregetni rendesen tized mm-re mert semmennyit sem lehetett tévedni vastagságban a keménysége miatt.
Pasztából mobil GPU-ra az ICD a legjobb az nem kérdés,az MX4 2-3 napig jobb de az első komolyabb megmelegedés után rohamosan visszaesik a hőelvezető képessége.Ilyenkor téli időszakban érdemes az ICD-t használat előtt kb.10 percig belerakni egy bögre forró vízbe hogy jól átmelegedjen és tökéletesen terüljön szét a magon.

(#7808) echterion


echterion
nagyúr

Nézegettem neten pasztát, mert kifogyóban vagyok. Ez vajon eredeti cucc? Elég sokan vettek már belőle, az jó jel, gondolom.

**********

(#7809) Muerte válasza echterion (#7808) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Eredeti de az "csak" 7 karát,a 24-es a tartósabb szerintem.

(#7810) echterion válasza Muerte (#7809) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi, akkor nézek olyat. Ahogy látom, az nagyjából kétszer ennyibe kerül.

**********

(#7811) Helmoras


Helmoras
őstag

Sziasztok!

Jelenleg konzolon jatszom, szep lassan leepitem a pct, a kesobbiekben viszont mivel ket hetente ingazom szeretnek egy laptopot(illetve sok kocka baratom most is pc jatekos), valoszinuleg meg megvarok egy kovetkezo mobil vga generaciot, a kerdesem az lenne, megeri gyujteni egy komolyabb alienware laptopra vagy jo az 450-500 koruli asusok is(ahogy nezem kozel masfelszer ketszer annyiba megy az aw) illetve a clevokkal mi a tapasztalat? Be lehet szerezni magyar forrasbol oket? Van olyan minosegu mint a 980m es asusok mostanaban?

Koszi a valaszt elore is!

(#7812) KillHates válasza Muerte (#7807) üzenetére


KillHates
nagyúr

ez a tuti gap pad! 399 W/mK !!! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7813) Szepi1979


Szepi1979
senior tag

Eddig tartott. Fekete képernyő, diszkrét szürkés füst a kártyát takaró müanyag alól. Tud valaki egy gtx780m-et normális áron? Megy a 780m a sandy lapokban? Ha más nincs jó egy 680m is.

“ nem kell mindig nyerni “

(#7814) kreten67 válasza Szepi1979 (#7813) üzenetére


kreten67
senior tag

Muerte75 ?

(#7815) donguba


donguba
csendes tag

Sziasztok valaki tud ajanlani elado hasznalt gamer lapit?
Mondjuk gtv fullban fusson :D
Gyereknek kell.....

(#7816) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

van valakinek tapasztalata a Clevo W230SD-vel?

vagy mit ajanlatok max 14"-os meretben ami jatekra is hasznalhato es nem razer blade aru? :)

(#7817) Fücsök007 válasza donguba (#7815) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ez mindig a keretösszegtől függ. Mennyi lenne a plafon? :))

[ Szerkesztve ]

(#7818) donguba válasza Fücsök007 (#7817) üzenetére


donguba
csendes tag

200 korul....vagy beszamitas lenne a legjobb van egy dell 3537 i7 es 4genes procival 2 gigas karival 8 giga rammal

(#7819) Fücsök007 válasza donguba (#7818) üzenetére


Fücsök007
őstag

Akkor a kimaxolt grafika álom marad. Külön el kell adnod a notit, ha értelmes gamer notit keresel, 200k ehhez a szinthez nem elég. A GTA V ráadásul eléggé proci igényes is!

(#7820) donguba válasza Fücsök007 (#7819) üzenetére


donguba
csendes tag

Jo csak ajalhatnatok valamit itt pl hasznaltban hatha futja ra :D

(#7821) Pocok256 válasza donguba (#7818) üzenetére


Pocok256
veterán

GAmer világba valami ilyesmi a belépő. Ezen már a gta 5 úgy mediumon elfutogat.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7822) donguba válasza Pocok256 (#7821) üzenetére


donguba
csendes tag

Koszi....es ami mar i7-es?Valamit tudsz olyat?

(#7823) Fücsök007 válasza donguba (#7820) üzenetére


Fücsök007
őstag

Pl. Asus G751 széria GTX 970m/980m kártyával szerelve. De ez 400k körül van, függően az egyéb hardverektől. G-sync-es változat is van belőle. Esetleg haswell procis Clevo noti jöhet szóba szintén Maxwell mxm kártyával, de árban az is itt van kb., az Alienware meg eleve esélytelen .

(#7824) Pocok256 válasza donguba (#7822) üzenetére


Pocok256
veterán

15 ös laptopba nincs értelme i7 nek mert kb 500k körülkezdődik az ami le is tudja hűteni, 17 es gamer laptopok meg 300k körül kezdődnek. Azonkívül meg mit kezdene az ember egy 960m mellett egy i7 el ? Semmivel nem jobb mint az i5 sőt csak rosszabb hisz jobban melegszik...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7825) donguba válasza Pocok256 (#7824) üzenetére


donguba
csendes tag

Ez esetleg milyen:?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7826) x_o_n válasza DuDieHUN (#7816) üzenetére


x_o_n
veterán

Kollégámnak van csak Schenker néven,teljesen jó gép ,bár már a párja használja (imádja)mert ő is vett egy P177SM-A-t

(#7827) x_o_n válasza donguba (#7825) üzenetére


x_o_n
veterán

Melegszik,föleg az i7-es,én nem halottam tul jókat erröl...

(#7828) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

kicsit a jelzo zavar, hogy nem ips, de ha tb panelbol valami jobb fajta akkor nem gond, igazabol egy kis meretu gepet szeretnek ami teljesitmenyben azert eleg jo, ha jatszani is akarok

melyik bill. kiosztast erdemes valasztani, hogy minden magyar karakter legyen rajta?

(#7829) Pocok256 válasza donguba (#7825) üzenetére


Pocok256
veterán

i7 es szóval kuka 15 ben senki nem fog neked i7 el szerelt notit ajánlani mert szétfőzik magukat és használhatatlanok.
Legalábbis ebben az árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7830) x_o_n válasza DuDieHUN (#7828) üzenetére


x_o_n
veterán

ez jó kérdés,az Angol engem összekutyult,a Németet már megszoktam,nem egyszerübb átmatricázni?

(#7831) gama78gmus2h válasza Pocok256 (#7829) üzenetére


gama78gmus2h
csendes tag

Nekem p170 sm laposomban játék közben a Mobile QuadCore Intel Core i7-4702MQ, 3000 MHz (30 x 100) proci nem megy fel 70 fok fölé :)
turbó hütés ki van kapcsolva

(#7832) Pocok256 válasza gama78gmus2h (#7831) üzenetére


Pocok256
veterán

Örülök neki :)

De az egy 300+ os gép és 17 es nem 200 as és nem 15 ös :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7833) x_o_n válasza gama78gmus2h (#7831) üzenetére


x_o_n
veterán

Hát hurrá, bár nekem 60 alatt van, de nem ez volt a kérdése :DDD

(#7834) Medocsabi válasza Pocok256 (#7824) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ezt mondjuk már régen sem értettem,és senki nem nagyon tudta elmagyarázni...elvileg az I5 és I7-nek tökugyanaz a fogyasztása...
Akkor miért állítja mindenki hogy az I5-öt jobban lehűti akármi?? Tehát ha ugyanannyi a fogyasztása,akkor nem teljesen mindegy?vagy az I7 nél a tdp az csak parasztvakítás?Vagy csak nekem ennyire nem egyértelmű,hogy ugyanazon architektúrába tartozó, "elvileg" azonos fogyasztással rendelkező cpu-k között hogy lehet ilyen különbség?

(#7835) KillHates válasza Medocsabi (#7834) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem ugyanaz a fogyasztása! Csak egy TDP osztályban vannak! :K

(hogy lenne már ugyanannyi, majdnem másfélszer több tranzisztor van benne :U )

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7836) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Első kérdés mi az álltalános vélemény a Medion gépek hűtéséről?

Második: Ez túl szép hogy jó legyen nem? :S

Medion erazer x7842 MD 99690
17'3" fullhd
Intel core i7 6700hq
4gb ddr4
nv gtx 970m
128gb ssd 500hdd
win 10 home
1111€

Válaszokat előre is köszi. :)

További kellemes ünnepeket. :)

(#7837) x_o_n válasza Goblin12 (#7836) üzenetére


x_o_n
veterán

Az hogy tulajdonképpen ez egy Msi cakk pakk csak a design más, rakeresel és kidobja a panaszokat, már otthon is vannak erazer gépek?Az ára miatt én is majdnem beleugrottam mert itt a Mm,saturn, otto elég olcsó volt

Az Aldiban ennyi, csak hívd őket hogy van e,vagy neten vedd meg, nekem nem tetszett a külső és a clevo jobb árban volt, valamint a hűtés is jóval jobb, ettől függetlenul nem rossz gép, az ssd,hdd kiszoras és a két ünnep között akció miatt ennyi,nézd meg a tesztet róla a notebookcheck en

[ Szerkesztve ]

(#7838) vandor01


vandor01
őstag

1111eu valszeg nem Mo-gi vetel lesz...
de amugy aldi/lidl parosban szokott elofordulni: Medion...
de az occcobb kisebb konfigok...
Ennyiert egy atlagos vetel kerdes hogy mit bir?
ha 1000 alatt lenne? akkor jo vetel :):)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#7839) Goblin12 válasza x_o_n (#7837) üzenetére


Goblin12
őstag

Ha van megnézem, de ha nem éri meg akkor nem fecölök bele időt. Am. Ausztria és Hoferben kapható.

(#7840) x_o_n válasza vandor01 (#7838) üzenetére


x_o_n
veterán

Igen, Ausztria, néztem

(#7841) x_o_n válasza Goblin12 (#7839) üzenetére


x_o_n
veterán

Ha a vaskos dupla hűtős akkor nem rossz vétel szerintem, főleg ha a 970 6 GB, viszont az ssd kicsi és a ram bővítésre szorul, szóval ezt is gondold át

Mellesleg árban szerintem jó, tekintve mit kapsz au,de 1100 eu (kivéve clevo) Csak általában az emberek Mm,saturn,otto, és hasonló helyen vasarolnak... Most is karácsonykor egymást tapostak a hp star wars és az a zöld design gépért, azok voltak 990-1100 eu és hardverileg sehol ehez....

[ Szerkesztve ]

(#7842) vandor01 válasza x_o_n (#7840) üzenetére


vandor01
őstag

habar most nezem... 970-es kartya!!??
egy ilyen konfig asusnal G752ben? 1800eu..
itthon 550e ft az MM nel....

lehet hogy megis csak jo vetel? :D
csak persze kerdes mit bir?
de ha ez MSI? csak nem fos?

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#7843) Goblin12 válasza x_o_n (#7841) üzenetére


Goblin12
őstag

Igen, mind ez a fejemben van, de ennyiért talán mégse lenne rossz, a ramot meg lehet bővíteni az nem egy méreg drága tétel.

Nem GTA 5-re meg egyéb ilyesmire lenen a gép, hanem normális használat, office, youtube, és sims 4 azt visszont ha nem is fullon de azért élvezhetően ennyi a kitétel.

[ Szerkesztve ]

(#7844) x_o_n válasza vandor01 (#7842) üzenetére


x_o_n
veterán

Pont ezt írtam, 970 3GB van benne, de akkor is jó vétel, ha a vastag dupla hűtős , a vékony semmiképp mert van olyan is. Amúgy emlékeim szerint eredetileg ez is 1600-1800 eu

(#7845) x_o_n válasza Goblin12 (#7843) üzenetére


x_o_n
veterán

Teljesen jó, csak a vga rám tud kifutni a gta 5 nél, amúgy minden menni fog, e miatt ne aggódj :)

(#7846) Goblin12 válasza x_o_n (#7845) üzenetére


Goblin12
őstag

Nem tudom hogy ez a vaskos dupla hűtős vagy a szimla 1 hűtős, passz..

Megnézem ha a duplás elgondolkodom rajta ha nem akkor leves.

(#7847) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Egy Lenovo z51-70 mennyire számít gamernek?

(#7848) Mikulásbá válasza Just_Reboot (#7847) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Semennyire.Nem (csak) a hardverektől gamer a gamer gép.

(#7849) Just_Reboot válasza Mikulásbá (#7848) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Hat még mitől?

(#7850) Mikulásbá válasza Just_Reboot (#7849) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A hűtéstől.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.