Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6151) hszilard666 válasza Fücsök007 (#6144) üzenetére


hszilard666
veterán

Szuper! 4db tároló mehet majd bele :Y Gondolom ez itthon 1 millánál kezdődik majd :O Ti hol szoktatok új gépeket venni? Jöhet PÜ be is ha "szürkén" Vagy ha esetleg van fórumtárs aki tud szerezni ilyesmit. Köszi!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#6152) Jazz válasza echterion (#6149) üzenetére


Jazz
veterán

Dde, még csak az kéne. Nagy agy volt a fejelsztő részleg. Valahogy így zajlódhatott a brainstorming:
"Mi kell igazán a notinak? Hm... Tükrös kijelző! Hogy szépen lássuk a felhőket vagy a szoba lámpáját a kijelzőben. Nagyon jó. És még? Valaki? Hm... Adjunk neki tapi felületet is hogy szépen összelehessen zsírozni az amúgy is tükrös felületet, hogy még annyit se lehessen látni rajta mint addig. Kiváló ötlet!" :R

free your mind

(#6153) kreten67 válasza Jazz (#6152) üzenetére


kreten67
senior tag

Én kifejezetten csak a fényes kijelzőt szeretem,az Alieneket is csak az R4-ig szerettem amíg üveglap (ami nem is üveg) volt a kijelző előtt és ezzel nem vagyok egyedül a dell fórumán sokan reklamálták az R5 megjelenésénél az üveglap hiányát.

(#6154) Muerte válasza Szepi1979 (#6147) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A gép nem változott semmiben csak megkapják az új vga-kat,mxm-esek lesznek persze.Valószínűleg majd kapnak egy új biost is pluszban.Nálam még a táp ami kérdéses mert 980M sli nem fog sehogy sem beleférni a 330W-osba az biztos.

(#6155) Fücsök007 válasza Muerte (#6154) üzenetére


Fücsök007
őstag

Így igaz, viszont továbbra is win8 kell a 9-es szériához, majd meglátjuk mennyire lesz tuningbarát a bios.
A kisebb gépek nem fognak tuningolható bios-t kapni, a 330W-os táp elég ha nem tuningolod agyon a procit és a kártyákat. ;) (Olyan 400W-ig lehet terhelni a tápot.)

(#6156) Muerte válasza Fücsök007 (#6155) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem lesz elég rá,már a 880M sli-nél is necces volt alapon is,sőt gyári vbios-szal throttling hegyek voltak.[link]
Valaki nézzen már rá erre a progira légyszi ha lesz ideje,nálam nem megy valamiért :W PowerPanel

[ Szerkesztve ]

(#6157) Fücsök007 válasza Muerte (#6156) üzenetére


Fücsök007
őstag

Én kipróbálhatom, de kellene kölcsönbe kártya, és megnézném mennyit eszik 980M-el a notim. :)) Elég lenne egy kártya is, ha sokat eszik alapon hajtva, akkor biza kevés a táp. :(

[ Szerkesztve ]

(#6158) Muerte válasza Fücsök007 (#6157) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha lesz majd küldök egyet :DDD ,vagy nem ;] Addig is kipróbálhatnád,nem feltétele hozzá a 980M elég IGP is :D

(#6159) Fücsök007 válasza Muerte (#6158) üzenetére


Fücsök007
őstag

Sajnos nem megy, a progit CyberPower tápegységekhez írták, tehát Clevo tápegységeket érzékel. :( :W
Fel kellene törni a progit. :DDD

(#6160) Muerte válasza Fücsök007 (#6159) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az fasza...nem olvastam bele,azt gondoltam ez valami univerzális cucc :(((

(#6161) Fücsök007 válasza Muerte (#6160) üzenetére


Fücsök007
őstag

Már dolgozom az ügyön. :D Nem garantálom, hogy sikerül feltörni.
Ilyen részletességgel más hasonló program nincsen? :U

(#6162) misk@


misk@
tag

na megjött a clevo771, sikerült bepakolni az alkatrészeket is. (egyébként nagyon korrekt cég a http://www.ceg-hardcorecustom.com, ha esetleg valaki rendelni akar. elég sokat variáltam a rendeléssel, de mindent megoldottak)

a kérdésem annyi lenne, ha nem szeretném tuningolni van értelme feltenni modded bios-t és vbios-t?
mondjuk [innen]

illetve ha valakinek már van jogosultsága letölteni a techinfernoról az kérem szedje le nekem az icc profilt

köszi előre is :R

(#6163) conqver válasza misk@ (#6162) üzenetére


conqver
aktív tag

Fasza :DDD
Milyen hardverekkel rendelted és mennyi lett a vége? :R :R

Shadow&Dust.....

(#6164) misk@ válasza conqver (#6163) üzenetére


misk@
tag

Ceg-től ezt rendeltem:
CLEVO P771ZM G-SYNC
GTX980m 8GB G-SYNC
330W-os táp
Intel dual AC7265
kis alku után 1650,-EUR

A többit itthon, leginkább hardveraprórol:
4770s 60.000,-
16GB ram 17000,-
EVO 850 500GB 50.000,-

635.000,-

(#6165) conqver válasza misk@ (#6164) üzenetére


conqver
aktív tag

Köszi :R :R
Lehet majd egy kérésem?
Ha összeraktad a géped a VGA G-Sync Vbios-t átdobnád nekem? :R :R

Shadow&Dust.....

(#6166) Muerte válasza misk@ (#6164) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Grat a géphez! Akkor ez tulajdonképpen ugyan az a gép mint conqver U705-ös vasa.Tudnom kéne melyik panel van a tiédben a színprofilhoz,ha az LG Philips LP173Wf4-SPD1 akkor ahoz már felraktam régebben a profilt: [link],ha a másik kettőből valamelyik akkor majd letöltöm ha kell.

conqver: Bemószerolunk az NV-nél,mer' lopol! :DDD (vagy a hallgatásunknak ára lesz! ;] )

[ Szerkesztve ]

(#6167) conqver válasza Muerte (#6166) üzenetére


conqver
aktív tag

Nagyon vigyázz magadra :DDD :DDD
U705 after all: rendeltem én is a géppel együtt egy 330W-s tápot még májusban.
Írták, hogy most nincs majd 2-3 hét múlva.
Június közepén rájuk írtam, hogy mi az ábra hozzátéve "german Precision" :DDD
2-nap múlva megjött a válasz és 50% engedmény az árból.
Az ígéret helyett a teljes vételárat visszaadták és a tápot, röpke 3.5 hónapos késéssel kaptam meg :DDD

Shadow&Dust.....

(#6168) misk@ válasza Muerte (#6166) üzenetére


misk@
tag

köszi, igen ez a panel van benne az aida64 szerint.

conqver: ha megmondod hogy mentsem le szívesen átküldöm, de ha jól emlékszem fent van a techinfernon is

[ Szerkesztve ]

(#6169) conqver válasza misk@ (#6168) üzenetére


conqver
aktív tag

még nem láttam de Muerte majd kijavít :DDD

[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#6170) k-adi válasza misk@ (#6164) üzenetére


k-adi
nagyúr

Szia.
Gratulálok a notihoz, jó kis konfig lett. Bár ennyiért nem csoda :)

Eddig csak az AWvel szemeztem, de lehet mégis inkább Clevo lesz a befutó, kezdek elbizonytalanodni melyik lenne a jobb választás 500-600 ezer HUF értéksáv között. Erről a boltról keveset Hallottam, clevot innen, AWt meg ebayrol venném.

Engem viszont érdekelne pár dolog, itt kérdezem meg nem pedig privátban, hátha többieknek is hasznos lehet:
1. Bár clevo gamer modellek között nagyon nem vagyok otthon, de a P77 tűnik a jónak így elsőre.... Megéri e a 400€ felárat a G-sync p77? (( Ehhez kell új biost is rakni vagy ez már csak a saját agyontuninngolásod? :D ))
2. Garancia az itt hogy működik? Hány év, meghibásodás esetén hova kinek kell majd küldeni? Sajnos ezt nem sikerült kiderítenem a weblapról...
3. Eng vagy germán bill.el rendelted?
4. Mennyi idő alatt érkezett meg a noti? Tartották a 3napot? 19€ volt a szállítási költség?

Ja és persze az alku.. Hogy sikerült kiharcolni netes rendelés során?

Beszámolót, pár sort majd írsz róla? Mennyire melegszik, ledek erőssége, kijelző és billentyűzet minősége, tapipad jó e, mennyire hangos a hűtése, stb stb stb :)

[ Szerkesztve ]

(#6171) Muerte válasza conqver (#6167) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Tökikém nagyon nem akarlak elszomorítani de attól hogy feltolod az új vbios-t,nem fog ám menni a G-synch,ezt szinte borítékolom neked :DDD Az NV megváltoztatta a Hardware ID-t is (ha volt egy csöpp eszük) és akkor mod driver is kell majd a dologhoz.

misk@:GPUz-ből tudod lementeni az eredeti vbios-t.

[ Szerkesztve ]

(#6172) echterion válasza misk@ (#6164) üzenetére


echterion
nagyúr

Az igen, grat hozzá, használd egészséggel.

**********

(#6173) misk@ válasza k-adi (#6170) üzenetére


misk@
tag

1., G-sync: saját véleményem szerint, akkor fontos igazán, ha valami nagyobb felbontású külső monitort kötsz rá. 1080p-be azért nem sok játék fogja meg ezt a konfigot. Én egyrészt a kiváncsiság másrészt az esetleges későbbi értékesíthetőség miatt kértem ezzel az opcióval.

2., 2 év gari van rá(aksira 6hónap), Németországba kell visszajuttatni. A mod.Bios-t is engedik, előzetes egyeztetés után, nem jár gari vesztéssel.

3., Német billentyűzettel kértem, az volt raktáron. (Kinai oldalakon láttam P771-hez magyar bill.-t is, de egyenlőre tuti nem fogom emiatt szétbarmolni)

4., 4nap alatt ért ide, 19EUR-volt

Az alkuval kapcsolatban elég sokat irogattam nekik, aztán a végén megírtam, ha nem tudnak engedni kicsit többet, akkor kivándorlok Németországba és az adójukból kell eltartaniuk. Erre jött egy mail egy rakat smile-val meg egy kedvezmény kóddal :))

Nekem volt előtte G751JY ill. MSI GT70-em is de ami nagyon meggyőző az a hűtés hangereje, ill. annak hiánya, nagyon csendben végzi a dolgát, azokhoz képest. Csomagban van minden kezdve a haribo-tól, a drivereket automatikusan installáló usb kulcsigig minden ami kellhet az összeszereléshez.

Én win10-t tettem rá, szinte mindent felismert, fényerőállítás működik

(#6174) Muerte válasza misk@ (#6173) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Külső monitoron csak akkor fog működni ha a monitor is G-synch verzió,bár gondolom tudod,amúgy meg elég sok játék meg tudja térdeltetni már a 980M-et is kimaxolva,értem ez alatt hogy nincs fix 60FPS,de pár dolgot ha visszább vesz az ember azért még tényleg elég ütős és erős cucc az :)

[ Szerkesztve ]

(#6175) misk@


misk@
tag

kicsit méregettem a hőmérsékleteket, leginkább amiatt, hogy jól kentem-e fel a pasztát/raktam vissza hűtést:

15 perc uniengine után 68fokos a GPU
10 perc intel extreme tuning utility stress test után 70 fokos a cpu

(#6176) k-adi válasza misk@ (#6173) üzenetére


k-adi
nagyúr

Köszi a választ! :R

- A garis témához... No.ba kijuttatni.. ez nem macerás kicsit? Vagy ez is ilyen futár jön, viszi majd hozza kategória? :F Lehet hülye kérdés ez, de amúgy aksira miért csak 6 hónap gari van?
- Ezt a boltot amúgy honnan ismered? Hogyan akadtál rá?
- Ja amúgy én azt hittem, hogy elég a neten kiválasztani milyen alkatrészekkel akarod és aztán megnyomod a buy gombot :) levelezgetni kell velük, vagy volt valami probléma? (mintha azt írtad volna, hogy változtattál valamit)
- A "palmrest" és a váz milyen érzésű? "Gumis"? Könnyen piszkolódik?
- És a hang, hangszórók milyenek?

Ez a kérdés már mindenkihez szól:
- P770ZM vs p771zm közötti különbség mi? 2 órája keresem a neten, de csak valami olyasmit találtam, hogy a kinézetben más egy picit...? Vagy a panel más benne?
- Illetve most akkor mi a neve a terméknek? Clevo P771ZM / SAGER NP9772 / One K73-5N (ez TN???) / SCHENKER W705 / Schenker XMG U705 (ez IPS??) ?

Bocs a sok kérdésért, de lehet mégis inkább ilyet veszek én is... :P Az AW-s BGA megoldás kicsit megijesztett :U Szerintetek melyik éri meg? Mindkettőt kb. ugyanannyiért tudnám beszerezni, hasonló konfiggal.. (persze AW-nál nem desktop cpu lenne benne mint ahogy ebbe a clevoba/vagy mi a neve)

(#6177) Fücsök007 válasza k-adi (#6176) üzenetére


Fücsök007
őstag

A clevo gyártja a notikat, a többi cég csak a saját márkaneve alatt adja ki. 1-2 hete megint lehet AW 18-at rendelni, és GTX 970M SLI vagy GTX 980M SLI kártyával kérhető, de ugyanaz mint a régi AW 18, csak kapott egy új bios-t. Ez nem BGA-s, de alapból csak 1 év gari van rá.

(#6178) k-adi válasza Fücsök007 (#6177) üzenetére


k-adi
nagyúr

AW18 egyrészt sokba kerül, másrészt meg már hatalmas. Néha azért cipelném is a notim, és még egy 17 is nagy :U

(#6179) Fücsök007 válasza k-adi (#6178) üzenetére


Fücsök007
őstag

Hátizsákkal nem nehéz, én már cipeltem targus notitáskában. :)) Egyébként meg nem nagyobb a noti mint a HPPavilon HDX9000-es "sárkány"noti, szóval nem hatalmas :P

[ Szerkesztve ]

(#6180) misk@ válasza k-adi (#6176) üzenetére


misk@
tag

- én járok elég sűrűn Németországba, de futárral sem különösebben bonyolult visszaküldeni.
- ebay.de-en keresgéltem használt gépeket, ott akadtam rá a hirdetésükre
- nem kell levelezgetni, nekem volt pár kérdésem, ill. próbáltam alkudozni

- a palrest az "gumis", meglátszik rajta az ujjlenyomat(mondjuk én azért vettem hogy használjam, engem ez különösebben nem zavar, majd letörölgetem időnként azt kész)
- van egy mélynyomó alul ill. ha jól látom két hangszóró a zsanérok mellett, ami pont felém irányul. Átlag laptophoz képest jobb, fülesemhez képest szarabb :)
- Pz770 vs 771 annyit írnak fórumokon, hogy ugyan az a hardver, csak a "finish" más, de hogy ez mit takar nem tudom

(#6181) NTonee válasza k-adi (#6178) üzenetére


NTonee
veterán

napi szinten jön velem a 18as Aw a 330W táppal. Igaz, hogy többnyire autóval járok, de hidd el, normális hátizsákkal, rendesen két vállra felvéve kényelmes és nem szakadsz meg tőle. Az Orion tatyóban nekem még benne van általában 2-3 liter lé, egér, füles is, meg egy halom egyéb apróság.

(#6182) Jazz


Jazz
veterán

Gamer notira Oled kijelzők szerintetek mikor jönnek? Xar telefonokon már full hd 1mrd színes valós 30bit-es 100% Adobe rgb-s! kijelzők vannak, óriás tv-kről nem is beszélve, a számtech szegmensben, ott ahol igazán kéne, meg még se híre se hamva...:S
Egyébként döbbenetes képe, "végtelen" kontraszt aránya vagy egy ilyennek, a többi előnyéről nem is beszélve....

free your mind

(#6183) Fücsök007 válasza Jazz (#6182) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nagyobb méretben nehezebb, és többe kerül gyártani az oled paneleket, de amíg nem lesz jó a selejtarány, addig nem lesz monitor belőle, csak TV. Az Oled TV-k esetén elkérhetik ezért a felárat, de a monitorokat alig vennék meg a tetemes felárt látva. :( Elvileg a beégés nem okoz problémát normál használat mellett, de ez még javulni fog idővel. :))

[ Szerkesztve ]

(#6184) conqver


conqver
aktív tag

U705 +4790K Cpu-hoz hozzátenném, hogy a nagy melegben, közel ~30°C-s szobahőmérsékleten nem állt meg 80°C-alatt :K BF4 multi alatt és inkább volt közelebb a 90-hez :R :R
Lehet elég lett volna a sima 4790 :F

[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#6185) hszilard666 válasza conqver (#6184) üzenetére


hszilard666
veterán

Ezek a CPU-k 100 fokig vissza sem vesznek, nem lesz semmi baja, és a K-nélküli procikat nehezebb eladni. Tiszteletre méltó teljesítmény egy akkora hűtőtől! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#6186) conqver válasza hszilard666 (#6185) üzenetére


conqver
aktív tag

:R :R

Shadow&Dust.....

(#6187) Pocok256 válasza conqver (#6184) üzenetére


Pocok256
veterán

Teljesen jó az, nálam még witcher 3 alatt is beugrik 85 fokra pedig az nem egy cpu zabáló game.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6188) vandor01


vandor01
őstag

ezt egesz jol araztak 374e ? :W szeretnek belole vagy 2 is ha lehet :C

[link]

de akkor inkabb egy ilyent :) 288e -ert

[link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6189) Muerte válasza conqver (#6184) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Mennyin hajtottad BF4 alatt? Mi lett a G-synch próbával tegnap?

(#6190) Pharosz7


Pharosz7
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata az Asus Gaming laptopokról?

Mennyire bírná a Rome 2 Total War-t vagy ha ezt nem ismeritek akkor a GTA V-öt?

ASUS G551JW - i7-4720HQ, 15.6FULL HD, 1000 GB, 8GB, Geforce GTX 960M 4GB, DVD RW + Ajándék C-TECH AKANTHA GAMER egér! - 319.500 HUF

Üdv
Pharosz

(#6191) Jazz válasza Pharosz7 (#6190) üzenetére


Jazz
veterán

Még külön topic-ja is van.:) [link]
Ennyiért kapsz G771-et is. De mindkettő throttlingol, így hiába a teljesítmény (ami azért amúgy sem egetrengető). Ahonnan meg nézted, (gyanítom a bónusz egérből), lehet szürkeimportos.
Nézz egy tesztet pl. itt: [link]

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6192) Pocok256 válasza Jazz (#6191) üzenetére


Pocok256
veterán

G771 csak stress testen képes throttlingolni, pontosabban a turbo órajelét visszavenni. Normál játék körülmények között 3 hónap alatt egyszer sem találkoztam se olyannal, hogy a turbot levette volna se olyannal hogy throttlingolt volna. (amikkel játszottam rome 2, Portal, Counter Strike GO, Batman legújabb része, Witcher 3 Dialbo 3, dishonored, Sc 2, dota 2, Tomb raider stb stb.)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6193) Jazz válasza Pocok256 (#6192) üzenetére


Jazz
veterán

Na, na...:)

Ez szerint 1300-1600Mhz-re esett le a CPU. Ez már messze a normál órajel alatt van, nem hogy turbo...
"After switching on the GPU stress test, the CPU started ticking at around 1.3-1.6GHz which can be considered throttling. Keep in mind that according to Intel, the Core i7-4710HQ has a base frequency of 2.5GHz, Turbo Boost up to 3.5GHz for one active core, 3.4GHz for two active cores and 3.3GHz for four active cores." before, after

free your mind

(#6194) Pharosz7 válasza Jazz (#6191) üzenetére


Pharosz7
csendes tag

Köszi Jazz!

És van olyan Gaming laptop ami jobb ebbe az árkategóriába?

Van a méreten kívül hardveres, teljesítmény különbség a két Asusnál?

[ Szerkesztve ]

(#6195) Pocok256 válasza Jazz (#6193) üzenetére


Pocok256
veterán

Sajnos a gyári pasztázás a legtöbb esetben sz*r.

(#6194) Pharosz7
Ég és föld a két asus.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6196) Jazz válasza Pharosz7 (#6194) üzenetére


Jazz
veterán

(#6195) Pocok256: Ezt az apróságot elfelejetetted hozzátenni.;) Egy egyszerű pasztázás tökéletes hűtést varázsol az amúgy "xar" egy bordás hűtésből?
Azért a hsz-ed bedobhatnád a milyen notebook-ot topic-ba, kíváncsi lennék a reakciókra.
(Egy világ omlott most össze bennem, főleg a throttling miatt pártoltam át a G751-re.:F)

(#6194) Pharosz7: Pocok 6192+6195 hsz.-e szerint már meg is találtad a tökéletes gépet.:)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6197) Pocok256 válasza Jazz (#6196) üzenetére


Pocok256
veterán

Bakker elneztem bocs. :B G751 re írtam amit írtam.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6198) Jazz válasza Pocok256 (#6197) üzenetére


Jazz
veterán

Pff...teee.... ;)

(#6194) Pharosz7: Van egy rossz hírem, nem találtad meg a tökéletes gépet.:)
Akkor visszatérve: Ebben az árszegmensben throttlingolnak a gépek. Ami nem, az már 400-nál kezdődik.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6199) Pocok256 válasza Jazz (#6198) üzenetére


Pocok256
veterán

Pontosítsunk 400 alatt nrm igazán van olyan 15 vagy kisebb gamer gép ami ne throttlingolna.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6200) Jazz válasza Pocok256 (#6199) üzenetére


Jazz
veterán

Miért 17"-es van? (A G751 400 feletti)

free your mind

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.