Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6251) deuscreator


deuscreator
csendes tag

Ehh, optimus-szal valszeg kizárva, mondjuk logikus. :(

http://www.anandtech.com/show/9303/nvidia-launches-mobile-gsync

Na ezt jól megbeszéltem magammal, de értékelem, ha kiegészítitek.

(#6252) graydragon válasza misk@ (#6235) üzenetére


graydragon
csendes tag

Eddig csak PC-ket vettem, laptoppal mindig megdobott az aktualis munkaltato, szerettem mindent magam osszeszedni es osszerakni, szoval a barebone kozelebb all hozzam, ezert is orulok hogy lattam a posztodat :)

A 32GB-al csak biztosra mennek, a konfig teljes arahoz kepest nem draga a ram. 16GB lenne a minimum, ahogy irtad az Asus-ba is rakatnek egy 8 vagy 16GB-os modult helyben (kar hogy 2 foglalathoz is csak atomjaira bontva lehet hozzaferni).

Szamlara lenne minden veve, 100%-ban leirhatom az adobol, ugyhogy az ara nem lenyeg.

Clevo
Pro:
- euros szamla
- Nemet (minosegibbnek hangzik :D )
- nemet szakik rakjak ossze
- az lesz benne amit en akarok
Con:
- talan egyedul az hogy futar hozza

Asus
Pro:
- szemelyes atvetel :)
- magyar nyelvu bill
- 980M
Con:
- upgrade miatt rogton szet kellene kapni
- 4720HQ
- magyar szamla, konyvelom szerint ez is leirhato, de meg nem probalta :D

Na most hogy kiirtam mindezt magambol mar el is dontottemm, irany a Clevo oldala :)

Clevo P771ZM-G (i7-4770, 32GB Kingston 2133Mhz, GTX 980M 8GB, 500GB Samsung EVO)

(#6253) graydragon válasza k-adi (#6231) üzenetére


graydragon
csendes tag

Igen, ahogy en is szamolgatok kb azonos aron jonne ki a ketto ugyanazzal a konfiggal.
A ram csak azert kell mert a munkam miatt nem vagyok helyhez kotve es jo lenne ha teljesen kivaltanam a PC-t ezzel a laptoppal. PC-n meg altalaban megy par teszt szerver HyperV alatt, ahol szinten pont eleg a 16GB (32 lenne az igazi).

Igazsag szerint en is hallottam mar rosszat az ED-rol, de csak szerviz miatt. A milyen laptopot vegyek topikban talan az egyik srac panaszkodott hogy o olyan "uj" laptopot kapott amiben mar el voltak kopva a csavarok a sok szereles miatt. :(

[ Szerkesztve ]

Clevo P771ZM-G (i7-4770, 32GB Kingston 2133Mhz, GTX 980M 8GB, 500GB Samsung EVO)

(#6254) Medocsabi válasza graydragon (#6252) üzenetére


Medocsabi
addikt

Azért egy kicsit erős azt a mobil haswell-t negatívumként írni...:D bár nyilvál az asztali I7-eshez képest gyengébb,nade akkoris :D
az igaz h nem lehet cserélni,de azért sztem jópár évig nem lesz olyan mobil gpu amit ne hajtana ki... :)

[ Szerkesztve ]

(#6255) Muerte válasza Medocsabi (#6254) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem azért írta,hanem mert 4720HQ ergó forrasztott CPU...ha valami kuka a lapon akkor procistól kuka,amúgy meg már van most is jópár konzolport ahol az alacsony órajelű procikkal jóval kevesebb a min. FPS,mert csak egy esetleg két szálat hajlandó használni a motor.

[ Szerkesztve ]

(#6256) Medocsabi válasza Muerte (#6255) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ahááá,akkor sorry a trollkodásomért! :) :R

(#6257) Muerte válasza Medocsabi (#6256) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem trollkodtál :) ,később láttam már meg én is hogy szerkesztetted a hsz.-t és tudod hogy forrasztott mert akkor nem is reagáltam volna rá.

(#6258) Jazz válasza deuscreator (#6250) üzenetére


Jazz
veterán

Itt azon van a hangsúly, hogy notinál nem kell külön modul a (beépített) "monitorba", mivel közvetlenül csatlakozik a graf kártyához.
Viszont software oldalról nyilván támogatni kell ezt. Meg is oldották, részben, mivel vannak fenntartások. Csak régi 35.x alatti driverrel működik, meg 30fps alatt villódzik a kép, elsötétül, meg ilyen anomáliák vannak, ennél a megoldásnál: [link]
Kérdés inkább az hogy az új g-sync-es gépek vbiosával menni fognak-e a régebbi gyártásúak.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6259) deuscreator válasza Jazz (#6258) üzenetére


deuscreator
csendes tag

Igen, köszi, összeállt a kép közben nekem is. Optimussal egyelőre az nvidia faq szerint tuti nem működik, bár benne van a "currently" szó is... :)

(#6260) k-adi válasza deuscreator (#6259) üzenetére


k-adi
nagyúr

currently = forever

(#6261) deuscreator válasza k-adi (#6260) üzenetére


deuscreator
csendes tag

Possibly. :) Na de ennyi bajunk legyen.

(#6262) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Alienware BGA-s notikat frissíti Dell bácsi. :)) Végre 17,3 hüvelykes 4K IPS kijelző is van! :C

(#6263) kreten67 válasza Fücsök007 (#6262) üzenetére


kreten67
senior tag

Nekem az IPS nem hiányzik,inkább a BGA a probléma az új gépeknél.

(#6264) echterion válasza kreten67 (#6263) üzenetére


echterion
nagyúr

Egyetértek.

**********

(#6265) hszilard666


hszilard666
veterán

Itt van a kánaán! :C [link] Amit gondoltam, vízhűtött laptop :)) Mondjuk elég batárnak tűnik az a cucc a hátulján, de legaálább jó hűvös! :K

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#6266) Fücsök007 válasza hszilard666 (#6265) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ütős. :K

(#6267) Medocsabi válasza hszilard666 (#6265) üzenetére


Medocsabi
addikt

hmmm.Egy gamer laptopnak nem a hordozhatóság az előnye?? :U Ilyen konstrikcióban akkor már egy asztali pc mini itx alapokon taalán még kisebb is lenne,,és olcsóbb,teljesítményben talán még jobb is...
amúgy jól néz ki,de szerintem értelmetlen...

(#6268) hszilard666 válasza Medocsabi (#6267) üzenetére


hszilard666
veterán

Szerintem jó cucc lesz ez, de én alakítanék még azon az outer cooleren :D

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#6269) NTonee válasza Medocsabi (#6267) üzenetére


NTonee
veterán

Megy nélküle is. Ez egy kiegészítő, mivel elvileg skylake K-s proci lesz benne (6820HK?), így várhatóan a tuningosok neki fognak esni.
a cumó csatlakozása:

(#6270) vandor01


vandor01
őstag

akkor megse lesz annyira huvos ? 14-es technolohia ide vagy oda :)
jol nezki.. frissnek hat a fekete utan...
teljes ALU fedelnek nezki +extra vilagitassal
narancssarga lesz az uj "ROG" szin...
a bill felig mua. felig fem designe-s tores vonallal...
na en be is tervezek egyet alapkiszerelessel..
6700HQ + 965/970m karya... lesz vagy felmilla :(
lesz 4k -as karya 990m... kisbillio dezsoert :)

lehet eleg lesz az uj GL552-es is :) 960m-el? :)

ajajaj... mikorra is jon ez?
oktobertol mar varhato :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6271) Mikulásbá válasza vandor01 (#6270) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A G750-751 topikban többet tudhatsz meg,ott már egy ideje ez a téma.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#6272) graydragon válasza graydragon (#6230) üzenetére


graydragon
csendes tag

Francba, felhivtak a CEG-tol, hogy nincs raktaron 771, sem 751, sima es G-Sync-es sem es nem is igen lesz szeptemberben :W

Alternativakent neztem ezeket:
Clevo P670SG
Clevo P375SM - GTX 880M SLI :Y

Ti melyikbol epitkeznetek? Mar elutaltam nekik 2220 euro-t, szoval kb ennyi a keret ha nem akarok megint varni az utalasi ido miatt. a P375 jobbnak tunik, vaskosabb haz, sli-s 880m teljesitmenyben ahogy nezem egy 25-30%-ot ver a 980m-re, de cserebe dupla akkor az etvagya, raadasul alapbol 330W-os tappal jon, mig a P670 csak 180W-os tappal van :(

Hirtelen ezt raktam ossze:
CLEVO P375SM PROMO
Price: 2 218,76 €
Category: HOT OFFER - DISCOUNT - PROMO
Options: DISPLAY: 17.3 Full HD 1920x1080 Non-Glare
GRAPHICS CARD - NVIDIA SLI: 2x NVIDIA GeForce GTX 880M 8GB GDDR5 SLI
PROCESSOR 4 GEN. FCPGA946 PROMO: i7-4800MQ 6MB 2.70-3.70 GHz 4C/8T TDP 47W 302,86 €
MEMORY RAM 4x SO-DIMM DDR3L 1.35V: 32GB 1600MHz CL9 Crucial BallistiX Sport 218,96 €
3. DISK 2.5" HDD/SSHD/SSD: 2TB 5400U SAMSUNG Spinpoint 9.5MM 106,98 €
OPTICAL DRIVE INTERNAL: DVD Recorder
WIRELESS LAN PROMO: Intel Dual AC 7260 Incl. Bluetooth 21,90 €
KEYBOARD LANGUAGE: English US
THERMAL PASTE CPU MOBILE: IC Diamond 24 11,90 €
THERMAL PASTE GPU: IC Diamond 24 11,90 €
POWER SUPPLY: Power Supply 330W
POWER CORD: Power Cable EU (Type F)
OS SOFTWARE ESD USB WITH INSTALLATION: MS Windows 10 Professional x64 English 154,22 €
OFFICE SOFTWARE ESD USB: MS Office 2013 Home & Business 201,23 €
MANUFACTURER WARRANTY: 24 months

[ Szerkesztve ]

Clevo P771ZM-G (i7-4770, 32GB Kingston 2133Mhz, GTX 980M 8GB, 500GB Samsung EVO)

(#6273) NTonee


NTonee
veterán

(#6274) hszilard666 válasza NTonee (#6273) üzenetére


hszilard666
veterán

Szerintem ez valamilyen szinten jó hír, lehet hogy többen rá fognak állni az aztali procis laposok gyártására :K

[ Szerkesztve ]

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#6275) vandor01 válasza graydragon (#6272) üzenetére


vandor01
őstag

kerdes hogy ha mar nem tudnak olyent adni amire befizettel
akkor meg mennyi kedvezmenyt adnak ha mast valasztasz?
foleg hogy ennyi zseeebol mar a legujabb G752-re is futna boven!
[link]
2x880m bizos nagyon hasit.... de az mar a mult! hasznaltban felaron johet :)
tudom csereberelos a cucc meg stb... de majd itt a szakertok megmondjak a tuti-t
:)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6276) NTonee válasza hszilard666 (#6274) üzenetére


NTonee
veterán

Pont ez jutott eszembe most nekem is. Mostantól mindenki clevo gépeket fog venni asztali procikkal. Talán más gyártók követik majd a példát.

(#6277) Medocsabi válasza NTonee (#6273) üzenetére


Medocsabi
addikt

Jönnek a cserélhető gémer AMD cpu-gpu-k... ;] ;]

(#6278) Muerte válasza NTonee (#6273) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ezzel még nincs vége...az Intel tervei között az is szerepel hogy az asztali gépekbe is bevezesse ezt a szisztémát (lap+proci csak együtt),képzeld akkor majd mekkora hőbőrgés fog lenni :DDD

(#6279) Medocsabi válasza Muerte (#6278) üzenetére


Medocsabi
addikt

Erről még nem olvastam,de a gamer oldalon ez a döntés tuti a konzolok malmára hajtaná a vizet,ami ugye az amd-nek jó...fene tudja,még jót is tehet a 2 oldal örökös árversenyének...

(#6280) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Amúgy van itt aprón egy:CLEVO P375SM-A
gtx 880 sli-vel 450k-ért,csak mert látom itt is hasonló gépeket rendeltek,külföldről,ez itthon van! :)

(#6281) honda11


honda11
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudjatok véletlenül, hol tudom letölteni OPTIARC-AD-7530B NX02 Firmware-t? Sajnos most nx09 van fent, de ez nem jó nem tudok DVD-t írni az nx02-vel tudtam, de amióta firmwaret változtattam nem jó!

(#6282) k-adi válasza graydragon (#6272) üzenetére


k-adi
nagyúr

Komolyan elfogyott mind?? Durva!
Októberben már lesz 771-g ugye?? Remélem!

Amúgy nekem egyik se kellene ezek közül,
Clevo P670SG
Clevo P375SM
Főleg Ennyi pénzért, inkább kivárnék a helyedben!
A win és Office +350 € Hűha!

(#6283) hszilard666 válasza NTonee (#6276) üzenetére


hszilard666
veterán

Már csak az aztali videókártyás motyót kell kivárni! ;]

Vízzel! ;]

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#6284) graydragon válasza k-adi (#6282) üzenetére


graydragon
csendes tag

Igen, basszus, raadasul a srac azt mondta probalt szerezni mas raktarrol is (Orosz, Britt, Francia), de mindehol ures a keszlet. A weboldalukon meg nem irjak hogy nincs raktaron, szoval erdemes elotte rakerdezni ha valaki venni akar.
Hirtelen raporogtem a dologra es nezegettem alternativakat, de egyik sem tetszik, raadasul se IPS se G-Sync es csak HQ/MQ/MX procikkal van szerelve az osszes 4th gen.
A P375SM nagyon muanyag kinezetu, nem tetszik a kulseje, a 670 meg szep alu feluletunek tunik, de nem tunik gamer cuccnak.
Ugyhogy tenyleg kivaras lesz (akar a g752-re), vagy valami kedvezmeny, vagy visszakerem a penzem. :(

Clevo P771ZM-G (i7-4770, 32GB Kingston 2133Mhz, GTX 980M 8GB, 500GB Samsung EVO)

(#6285) k-adi válasza graydragon (#6284) üzenetére


k-adi
nagyúr

Jofejek azért kiírhatnák, hogy bocsesz most épp nincs raktáron de ekkor meg ekkor már várhatóan lesz!
Most így akkor Meddig kell várni? Ha máshol sincs akkor gondolom minimum október.....végén? :D

Az alternatívák meg nem is igazi alternatívák szerintem, én kivárok az tuti. Az asus új noti sem rossz de a design kicsit érdekes Számomra..,

(#6286) Mikulásbá válasza k-adi (#6285) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

AZ MSI is kijött a SkyLake verziós gépekkel,utána kell nézni.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#6287) conqver válasza graydragon (#6272) üzenetére


conqver
aktív tag

1×GTX 980M-mel sokkal jobban jársz, hidd el :R :R

Shadow&Dust.....

(#6288) Muerte


Muerte
Topikgazda

GX700 videó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6289) NTonee válasza Medocsabi (#6277) üzenetére


NTonee
veterán

(#6277) Medocsabi, (#6278) Muerte75:
már csak a tábortűz, meg sötét erdő kéne ezekhez a rémtörténetekhez. :) Éjjel mindenki rosszat fog álmodni.

(#6283) iszilard: természetesen azt is kizárólag amd-s cuccokkal. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6290) Muerte válasza NTonee (#6289) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha az Intel be BGA-za az asztali lapokat is,itt kitör a III. Csilágháború :K :DDD

(#6291) NTonee válasza Muerte (#6290) üzenetére


NTonee
veterán

Az egészen biztos. :)
És akkor minden egyes asztali lapból lenne vagy 6féle a polcokon, különböző procikkal. Ez igen. :D Durván megugrana az amd-s eladások száma.

[ Szerkesztve ]

(#6292) misk@ válasza graydragon (#6284) üzenetére


misk@
tag

hát ezekre én se tólnék el ennyi pénzt, akkor inkább várnék ha belefér

(#6293) Fücsök007 válasza NTonee (#6291) üzenetére


Fücsök007
őstag

Viszont AMD lehet alternatíva, hisz ott bezzeg lesz egy közös AM4 foglalat az összes procinak, a legalsóbb szegmenstől a szerverprocik csúcsáig. :K Ha tényleg hozzák az Ivy-haswell procik szintjét, akkor bizony lesz rá kereslet. Sajnos asztali foglalatos notit egyedül csak a Clevo gyárt, de csak a p570WM SLI-s, ami viszonylag újabb. :(

(#6294) Jazz válasza Muerte (#6290) üzenetére


Jazz
veterán

Reball.:) Bár kérdés honnan szerez az ember "csak integrált" procit, hisz ezek alaplapostól jönnek majd.

Hosszú távon jelenleg sem lehet nagyon upgradelni, még asztalit sem, foglalat megváltozik, bios nem támogatja már....stb.
Rövid távon szívás, maradna a reball.:)

free your mind

(#6295) Fücsök007 válasza Jazz (#6294) üzenetére


Fücsök007
őstag

Sehogy, mert szerintem csak nagyobb tételben lehet majd venni, és csak cégeknek. Ergo nem lesz olyan, hogy boltban odaadják vagy megrendelik neked, és vehetsz új alaplapot. :O :W

(#6296) deuscreator


deuscreator
csendes tag

Valaki csak azt magyarázza el nekem a vízhűtős laptoppal kapcsolatban, hogy ha a plusz teljesítményhez rá kell kötni a laptopot arra a förmedvényre, akkor miért kell egyáltalán szarakodni a vízhűtéssel? Nem lenne egyszerűbb és költséghatékonyabb (meg future-proof-abb) és használni az erre eltolt összeget inkább egy eGPU-ra? Vagy csak én nem értek valami nagyon lényegeset? Meg tudja ez érni szerintetek?

Vagy még mindig olcsóbb egy asztalihoz közeli kártyát belerakni a laptopba, lekorlátozni a sebességét, amikor nincs vízhűtés és elengedni a korlátot, ha van?

(#6297) xpeke


xpeke
csendes tag

Valaki nem tudja hogy minden bekapcsolásnál, fiókba jelentkezésnél miért jön elő egy svchost.exe nevű program és eszik 100% cpu-t? (win 10)

(#6298) Jazz válasza xpeke (#6297) üzenetére


Jazz
veterán

Tiltsd le az automatikus frissítést, vagy regisztráld újra a windows update-et, így: [link]
De ezer egy oka lehet még. Procexp, vagy Procmon-al kövesd le az svchost útját, és ott keresd az okot.
Vagy: [link]

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6299) Muerte válasza xpeke (#6297) üzenetére


Muerte
Topikgazda

vírus lesz az,futtass egy Malwarebytes-t.

(#6300) xpeke válasza Muerte (#6299) üzenetére


xpeke
csendes tag

:R Valóban vírus volt köszi. Még arra nem tudsz megoldást hogy a bal hangszórója a laptopnak miért recseg néha illetve rosszabbul is szól mint a jobb? Már ha szoftveres a probléma.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.