Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7351) Muerte válasza beloadjoker (#7350) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Próba szerencse :K csak a csövekre ne pakolj rá,mert az inkább árt mint használ.Hőfokokat nem nagyon reklámozza ahogy látom a srác...van ott egy kép 3D11 combined tesztről ahol jók az értékek,de az pont nem mérvadó mert mire oda ér a teszt és betölti addigra mindig visszahül a gép.

(#7352) beloadjoker válasza Muerte (#7351) üzenetére


beloadjoker
őstag

Ja én nem bontom meg, garis még és elvileg teli van matricákkal még kitisztítani meg pasztázni se merem /pedig már teli van porral, meg persze paszta szerintem rég megkövesedett../.... laptopszalonba meg nem merem bevinni mert félek hogy összekarcolják.......
De a lényeg hogy ilyen modok meg aztán végleg gariba ütköznének szóval ... :/
Esetleg ti tudtok ajánlani valakit? /tudom ez a gép itt nagy közutálatnak örvend de ettől függetlenül? :D /
/Pécsen tanulok, nagyon ritkán járok Pesten/

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#7353) Muerte válasza beloadjoker (#7352) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Akiket én ajánlanák neked,két nagyon jó szakember azok Miskolc illetve Pesten "leledzenek" :D ,ők garivesztés nélkül megoldanák a kérdést ;)

(#7354) beloadjoker válasza Muerte (#7353) üzenetére


beloadjoker
őstag

Értem, esetleg megadnád az elérhetőségüket? Miskolc az sajnos nem jön össze de Pestet esetleg be tudom vállalni valamikor, pasztáról gondoskodik egyébként az illető? /nem vagyok otthon ebben azt hallottam hogy mx4 jó azzal csináltatnám, esetleg ha van és emberi árban akkor akár jobbal/

:R

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#7355) Muerte válasza beloadjoker (#7354) üzenetére


Muerte
Topikgazda

PÜ.-ben elküldtem,ez itt nem a reklám helye :D

(#7356) beloadjoker válasza Muerte (#7355) üzenetére


beloadjoker
őstag

:R

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#7357) conqver


conqver
aktív tag

Clevo P870DM-G repaste :DDD

Shadow&Dust.....

(#7358) Muerte válasza conqver (#7357) üzenetére


Muerte
Topikgazda

"szakember",locsolni az izopropilt baszki :W

Mr.Fox-nál már lekerült a kupak a prociról ahogy megjósoltam,egyből 4,7GHz-en szaladt utána :D

(#7359) redbulz válasza KillHates (#7348) üzenetére


redbulz
tag

Az jó hír, köszönöm :)

Még egy olyan naiv kérdésem lenne, hogy szerinted normális hőmérsékletnek számít a G55 (i7+660m, nem is tudom volt-e más kombináció) esetében pár kör 3DMark11 futtatás után egy 77-83 fokos tartományban mozgó CPU illetve 75-80 fokos tartományban mozgó GPU hőmérséklet, vagy erősen ajánlott lenne az újrapasztázás?

(#7360) NTonee válasza redbulz (#7359) üzenetére


NTonee
veterán

Nekem G53 volt. Örültem volna ilyen értékeknek, de csak azután lett ennyi a gpu, miután KillHates kitakarította és újrapasztázta. A cpu az enyémben i5 volt, az jóval hűvösebben üzemelt.
Ettől függetlenül, ha nem tudod, hogy mikor volt takarítva utoljára a gép (gondolom most vetted/veszed meg), akkor mindenképp ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#7361) redbulz válasza NTonee (#7360) üzenetére


redbulz
tag

Köszönöm az infókat, valóban nemrég vettem, csak nem bírtam magammal :) Egy kompresszoros kifújkáláson már túl vagyok, de akkor lehet egy pasztázást is előirányzok majd.

(#7362) Favaro


Favaro
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy ilyen laptopot Clevo P870DM-G

Boltból ezt találtam ahol van raktáron: [link]

Kérdésem, hogy hogyan megy innen a vásárlás? Nem vagyok nagyon benne a netes vásárlásokba és nem szeretném ha lelépnének a pénzemmel...esetleg van magyar cég aki tud segíteni a beszerzésben?

[ Szerkesztve ]

(#7363) KillHates válasza redbulz (#7359) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jó a sejtésed; megérett a pucolás és a pasztázás :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7364) NTonee


NTonee
veterán

nocsak, még a végén lesz egy épeszű 15-ös belépő játékos masina.
Dell Inspiron 15 7559 teszt

(#7365) Pocok256 válasza NTonee (#7364) üzenetére


Pocok256
veterán

A legolcsobb modell 320k lesz. Jól összerakott cucc viszont az ára érzésem szerint sok.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7366) NTonee válasza Pocok256 (#7365) üzenetére


NTonee
veterán

a g551jw szépen lassan kikopik a boltokból, de az ára jelenleg is 300körül mozog. Ez meg 4magos skylake i5-el, 8gb mem, gtx 960m 4gb gddr5, fhd ips kijelzővel, 1tb hdd. Csak annyira sok, mint az összes többi itthon kapható gép. Egyébként a laptopszalonna 330-ért már árulja.

(#7367) MurdR válasza NTonee (#7366) üzenetére


MurdR
veterán

Késztetést érzek hogy valahol megnyomkodjam :D

Bár egy Latitude bill elfért volna benne... jó tudom, akkor már 370k. :DDD

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#7368) misk@ válasza Favaro (#7362) üzenetére


misk@
tag

hello

én is innen rendeltem, nem volt probléma, de ha nagyon parázol, használd a paypal-t(gyorsabb is mint a nemzetközi utalás).

(#7369) vandor01 válasza NTonee (#7366) üzenetére


vandor01
őstag

na ja mert kulfoldon occcobb?
nagyon ugynezki hogy Mo-on kicsivel jobban van arazva mint kint....
és akkor a billentyuzetrol meg garizasrol nem is beszéltunk...

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#7370) redbulz válasza KillHates (#7363) üzenetére


redbulz
tag

Akkor előbb utóbb meglátogatlak úgy érzem :)

(#7371) zkispet8


zkispet8
csendes tag

Helló.

Egy laptopot szeretnék vásárolni, de még nem igazán sikerült választanom. Ezért ki kérném a véleményeteket a választottaimról. Az első egy ASUS ROG G551JW i7-es, a tesztek alapján jónak tűnik, de valahogy a hűtésével nem vagyok megelégedve. A másik lehetőség egy LENOVO Y50 70 szintén i7-es 960m videokártyás. Vannak hibái, de eddig meggyőzőek a felhasználói hozzászólások. Még kinéztem az új DELL INSPIRON 7559-et i5-tel, De ez csak abban az esetben játszik, ha még karácsony előtt megjelenik, legalább egy héttel. Viszont az eddigi vélemények, nem túl meggyőzőek róla.

Nem kimondottan állandó játékra keresek gépet, itthon főleg az asztali gépen játszok. A laptopon csak utazásokkor fogok játszani. Bár leginkább régebbi játékokkal. Mint a Mass Effect triologia, Tomb Raider (2013), Heroes of the Storm, pár stratégiai. De azért örülnék ha a Dragon Age Inquisition is elfutna rajta minimumon akadás nélkül. Szóval ha tudtok ajánlani is egy másik gépet azt is megnézem. Árban max 350e, de azért jobban örülnék valami olcsóbbnak. :)

Előre is köszönök minden választért.

(#7372) Mikulásbá válasza zkispet8 (#7371) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Jó az ASUS ROG G551JW,de i5-el.

(#7373) NTonee válasza zkispet8 (#7371) üzenetére


NTonee
veterán

Az a dell már megérkezett a boltokba, épp pár hsz-al ezelőtt írtam, hogy a laptopszalon már árulja. A hűtése messze jobb, mint a többinek a listádról és az árba is belefér.

[ Szerkesztve ]

(#7374) zkispet8 válasza NTonee (#7373) üzenetére


zkispet8
csendes tag

Igen, tudom, hogy a laptopszalon oldalán már megtalálható a dell. De csak decemberben elején érkezik. Pont tegnap érdeklődtem náluk, és azt mondták, nem tudnak pontos dátumot. A notebook.hu is fent van ott viszont december 19.-ére írják a megjelenést. De már azelőtt jó lenne ha megjelenne.

[ Szerkesztve ]

(#7375) NTonee válasza zkispet8 (#7374) üzenetére


NTonee
veterán

pff... de utálom ezt. Még meg sem jön, de már kint van az oldalukon és oda nem írnák még véletlenül sem, hogy "nincs raktáron - előrendelés". :U szerk: jéé, tegnap óta sikerült odaírni :(((
Simán megvárnám a helyedben. Ha olyan a gép, mint az általam linkelt tesztben írják, akkor szerintem nyerő a kategóriájában (már ha kizárjuk a külföldi custom gépeket, de meg ott sem nagyon van olcsóbb). A tesztben említenek pár negatív dolgot, pl billzet, hang, de valahol spórolni kellett. A másik kettőnek is van elég baja.

[ Szerkesztve ]

(#7376) zkispet8 válasza NTonee (#7375) üzenetére


zkispet8
csendes tag

A Dell az első számú kiszemeltem, remélhetőleg tényleg december elején jelenik meg. Akkor nem kell a másik kettő közül választanom. A hibák kapcsán a bill. és touchpadal elboldogulok. A hang hibánál remélem nem erre gondolsz [link]. Mert a legutóbbi laptopom emiatt adtam el. :)

[ Szerkesztve ]

(#7377) NTonee válasza zkispet8 (#7376) üzenetére


NTonee
veterán

hát az hang elég kellemetlen :)) de szervizben biztos megoldható lett volna.
nem egyébként, a tesztben a hangszórókat emeli ki a muki, hogy borzasztó doboz hangja van.

[ Szerkesztve ]

(#7378) Favaro válasza zkispet8 (#7371) üzenetére


Favaro
csendes tag

Lenovo? Még papír nehezéknek se :D :DD

(#7379) x_o_n válasza zkispet8 (#7371) üzenetére


x_o_n
veterán

ASUS ROG G551JW i5-el ahogy irták ,A Lenovot,azt,semmiképpen,maximum az y700-at ami az utod,és elméletileg javitottak a nyügjein,árban nincs difi(legalábbi itt nincs) skylake i5-el bár én egy tüzetesebb tesztet várnék,

(#7380) Favaro válasza x_o_n (#7379) üzenetére


Favaro
csendes tag

Hát Y700 kerete elég vékonynak néz ki, vajon mennyi fog eltörni vagy megrepedni sok nyitástól?

(#7381) x_o_n válasza Favaro (#7380) üzenetére


x_o_n
veterán

Ennyire nem kell tul dramatizálni,annyira nem szarok volt pár jó széria,és azota sem :) na de mindegy én emlékszem mikor 3 éve a g580 volt a sláger elötte meg egy másik modell,tény hogy azóta....na de mindegy
mellesleg erröl eddig pozitivakat irnak,de majd kiderül,tény hogy én speciel nem vennék ujra ilyen kéz hő masszázs gépet :)

(#7382) Favaro


Favaro
csendes tag

Sziasztok!
Ebben a boltban vásárolt már valaki? Vélemény?
Most láttam, hogy itt is van a Clevo-ból, amit vennék és ez legalább viszonylag helyben lenne :)

(#7383) x_o_n válasza Favaro (#7382) üzenetére


x_o_n
veterán

Igen vásárolt,pont irta is valaki pár napja,meg fotokat is rakott fel

(#7384) Marquess


Marquess
tag

Sziasztok.
Gamer laptopot szeretnék venni karácsonyra ,ki is néztem egy jó drága gépet,de nem tudom,hogy mi lenne a legjobb választás.... HP Pavilion Gaming Notebook - 15-ak002nh

Elöszőr is igaz ,hogy ha IPS -es a kijelző ,akkor lassabb a képátvitel illetve játékba elég zavaró lassú (laggos)??

A másik dolog Full Hd-s gépet érdemes venni vagy sima HD-s gépet?

Full Hd-ra azt olvastam,hogy A VGA kevesebb FPS-t produkál játékok közben..

Megköszönném ,ha valaki tudna segiteni. :B

[ Szerkesztve ]

Good Heal, Long life.....:),The Naaru never forget you:)

(#7385) k-adi válasza Marquess (#7384) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ha leírnád melyik laptopot nézted ki többet tudnánk segíteni :K

(#7386) Marquess válasza k-adi (#7385) üzenetére


Marquess
tag

ja bocs :)
HP Pavilion Gaming Notebook - 15-ak002nh

[ Szerkesztve ]

Good Heal, Long life.....:),The Naaru never forget you:)

(#7387) NTonee válasza Marquess (#7386) üzenetére


NTonee
veterán

és mennyiért láttad? Mert az az ár, amit most én látok, annyiért már majdnem Asus G751JT-t kapsz újonnan, használtan meg még jobbat akár. Mennyit szánsz a lapos vásárlásra?

Az a gép, amit te néztél, az 1366x768-as felbontású kijelzővel van szerelve. Ehhez az a 950m vga még elegendő is lenne. Csak hát a gép ára nagyon nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#7388) Marquess válasza NTonee (#7387) üzenetére


Marquess
tag

310,000Ft Windows 10 szoftverel.
Nem szeretem az Asus-t,nekem is az volt és csak baj volt vele....
Nem az a kérdés ,hogy Asus vagy Lenovo vagy hp.... Hanem ,hogy full hd vagy sima esetle ips bármit is ronthat a játék élményen... :)

Good Heal, Long life.....:),The Naaru never forget you:)

(#7389) NTonee válasza Marquess (#7388) üzenetére


NTonee
veterán

950m-el az aktuális játékok fullhd-n elég döcögősek lesznek, talán jobb lenne a hd. De ez attól is függ, hogy mivel játszanál. Cs:go, lol, wow-ra elég lehet fhd mellett is. WoT pl erősen proci függő, annak meg inkább a magasabb cpu frekvencia kell.
Az ips meg teljesen más téma, azt ne keverd ide. Az ips kijelzőnek szebbek a színei, jobbak a betekintési szögei, mint általában a tn paneleseknek, de a játék futtatásába nem szól bele.

[ Szerkesztve ]

(#7390) Marquess válasza NTonee (#7389) üzenetére


Marquess
tag

Igazából csak warcraftot játszom ,meg majd ha kijön az overwatch,de azt is egyre jobban felturbozzák és azért gondoltam ezt a gépet,mert hogy full hd-s gtx950es4gb kártya van benne,de féle,hogy a full hd és a Ips képernyő miatt túl melegedne a gép meg hangos lenne ,vagy nem lenne semmi különbség a sima hd-s képernyő és a Full hd között..??!!

Good Heal, Long life.....:),The Naaru never forget you:)

(#7391) wanted5 válasza Marquess (#7388) üzenetére


wanted5
őstag

2015 végén szerintem nem kéne kérdésnek lenni, hogy fullHD kell-e, szerintem ennek már alapnak kéne lennie
1300-as felbontást szörnyű használni, semmi nem fér el rajta, és rettenetesen pixeles

G751JT pl egy nagyon jó választás, várni kell a jövőhét pénteket, reménykedni, hogy valahol le lesz árazva, és ha igen akkor sietni hogy sikerüljön egyet venni

[ Szerkesztve ]

(#7392) Jazz válasza Marquess (#7390) üzenetére


Jazz
veterán

Te jó ég, micsoda kérdések...ilyen kérdésnek az Atari 500 idejében sem lett volna szabad lennie, nem hogy a a mai időkben...
(#7384) Marquess: Futtasd 640x480-ban a játékot, vagy 240x166-ban, akkor még több lesz az fps-ed.:U

"mert hogy full hd-s gtx950es4gb kártya van benne"
Ez mi? Nincs ilyen hogy fullHD-s videókártya. Ennyire alap szinten sem vagy tisztában hogy működik egy számítógép?

A FullHd az egy felbontás elnevezése: 1920x1080. A monitor meg pixelekből áll. Minél nagyobb felbontáson futtassz egy játékot, annál részletesebb a játék megjelenítése. Nyilván annyival többet is kell számolni a számítógépnek, ergo persze hogy csökken az fps, de egy mai konfigban messze nem annyival mint amennyi arányosan felbontás hányadából következik.
A felbontást te választod meg! Tudod, a játékon belül van olyan opció hogy bállítások! Ott kitudod választani hogy mekkora legyen a felbontás.
Nyilván a kijelző fizikai felbontása fölé nem tudsz menni, a maximumot a monitorod felbontása szabja meg.
1366x768-as felbontással kijelzőt venni bűn. Próbáltál már ilyen felbontáson böngészni pl.?
Pont a felbontás a lényeg. Ha "nagy" felbontású kijelzővel is veszel egy gépet, és nem elég az fps-ed, még mindig ott a grafikai beállítás a játékban, kiveszel néhány felesleges effektet, pl. árnyék...stb. De akkor se a felbontást veszed le.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#7393) Marquess válasza Jazz (#7392) üzenetére


Marquess
tag

Valamit nagyon elnéztél,mert sehol se írtam olyat,hogy full hd-s videókártya! :C
Amugy meg Laptopról van szó és nem számítógépről,de köszönöm a kommentelésed :)

Good Heal, Long life.....:),The Naaru never forget you:)

(#7394) wanted5 válasza Marquess (#7393) üzenetére


wanted5
őstag

miért a laptop az nem számítógép? nem is tudtam :Y

na de a lényeg, ott az asus g551, i5 procival és 960m vga-al, nem tudom most mennyibe kerül és lusta is vagyok rákeresni, de talán az a legolcsóbb megoldás amit még egy kis jóindulattal "gamer"-nek lehet nevezni

ár érték arányban pedig most talán a már említett g751JT a legjobb jelenleg

(#7395) Jazz válasza Marquess (#7393) üzenetére


Jazz
veterán

"Valamit nagyon elnéztél,mert sehol se írtam olyat,hogy full hd-s videókártya!"
Hát, pedig még be is idéztem neked tudod, "idézőjelek közé" amit te írtál, itt, 3 hsz.-el lejjebb.
De ha az nem elég, így talán látod mit írtál:

"Amugy meg Laptopról van szó és nem számítógépről"
A laptop is számítógép. Ugyan úgy működik mint az asztali PC: "csak kisebb helyre van bezsúfolva minden". Érted.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#7396) echterion válasza Jazz (#7395) üzenetére


echterion
nagyúr

Szerintem csak lehagyott egy vesszőt, nem olyan gáz az. És mivel nem is ért a gépekhez, ezért fordult hozzánk tanácsért. Ezt (#7394) wanted5 meg is válaszolta neki, innentől csak a keresőt kell használnia, de ha nem megy, akkor majd jelzi.

**********

(#7397) NTonee válasza echterion (#7396) üzenetére


NTonee
veterán

De ő nem vesz asust, mert azt nem szereti és csak a baj van vele. Ezt is leírta, csak nem figyeltek. :P :)
Azért arra a pavilionra is kíváncsi lennék, egy lepkefinggal sem lesz jobb.

(#7391) wanted5: Az oké, hogy nem szép az hd-s kijelzőn dolgozni, de ha fhd-s kijelzővel vesz gépet és 950m-el (bár warcraftozni elég lesz) az elég diavetítés lesz. A natív felbontás alá visszavenni, meg megint elég gázul fog kinézni.

[ Szerkesztve ]

(#7398) wanted5 válasza NTonee (#7397) üzenetére


wanted5
őstag

ezért nem kell 950m-mel olyan gépet venni amivel játszani is akar az illető, és pont ezért írtam az 551-et ami ugye 960m, de egyébként ott az új dell inspiron 7000 is, csak az még 300 ezer felett van rendesen

az meg hogy nem szereti az asus-t vajon min alapul? írta hogy neki is volt, de valószínűleg valami olcsó consumer gép lehetett abból meg ilyesfajta tapasztalatot levonni szerintem hülyeség

jah és az a hp amit linkelt azzal a házzal és i7-el tuti úgy throttlingolna hogy öröm lenne nézni

[ Szerkesztve ]

(#7399) Jazz válasza echterion (#7396) üzenetére


Jazz
veterán

"Nem az a kérdés ,hogy Asus vagy Lenovo vagy hp.... Hanem ,hogy full hd vagy sima esetle ips bármit is ronthat a játék élményen... :)

azért gondoltam ezt a gépet,mert hogy full hd-s gtx950es4gb kártya van benne,de féle,hogy a full hd és a Ips képernyő miatt túl melegedne a gép meg hangos lenne ,vagy nem lenne semmi különbség a sima hd-s képernyő és a Full hd között..??!!"

Szerintem ezt a felhőt én oszlattam el.;)

(#7397) NTonee:
Ha nem bírja számolni a shadert (általában az az alcsony keresztmetszet), lejjebb kell venni az effekteket (ezt írtam neki), meg az AA-t is (nem shader) kilehet kapcsolni...stb.
Én inkább játszanék AA nélkül, mediumon 1920x1080-on, mint high-on AA-val 1366x768-on.

free your mind

(#7400) NTonee válasza wanted5 (#7398) üzenetére


NTonee
veterán

persze, hogy borzasztó lesz a hp, bottal sem nyúlnék hozzá, de ha neki az kell, majd megtanulja a saját kárán. Én is azzal kezdtem neki, hogy asust inkább (bár az az 551 is katasztrófa, de ez csak az én magánvéleményem). Viszont az új dell gépnek simán bizalmat szavaznék az első tesztek alapján és a jelenlegi előrendeléses ára is "csak" 20 ezerrel szalad túl a 310-en.

(#7399) Jazz: persze, lehet lentebb venni a grafikai beállításokból, de ha már az sem lesz elég, az nagy ciki lesz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.